Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) lócitrom


lócitrom
őstag

egyébként remélem az mindenkinek világos, hogy az animáció sebességének megfelezése nem egyenlő a jobb rendszer-teljesítménnyel.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11852) starr válasza lócitrom (#11851) üzenetére


starr
őstag

Nem hát. Egyáltalán nem gyorsabb a Miui9, ez már a korábbi összehasonlító videókon is egyértelműen látszott.

(#11853) vince válasza bunnyhu (#11815) üzenetére


vince
őstag

A tárcsázóban a számokkat keresés szövegre nem tökéletes, pl. az ékezeteken elhasan biztosan.
Ez nem miui9-cel jött, így működik a 8 is. A nyáron épp emiatt váltottam eu, majd miuihu romra, mert azokban működik az ékezetes karakterekre keresés is a tárcsázóban.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11854) vince válasza starr (#11850) üzenetére


vince
őstag

A frissítés app is a twrp-t indítja.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11855) vince válasza fgordon (#11848) üzenetére


vince
őstag

1. nem
2. összefoglalóban megtalálod a módját
3. érdekes, számomra merőben újszerű megközelítés :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11856) fgordon válasza vince (#11855) üzenetére


fgordon
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R :R
Van aki B20 nélkül használja és nem hiányolja? :) Aki B20 nélkülit vett, nem bánta meg? Mikor vennétek ilyet? :) :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#11857) Dhampir válasza orso0355 (#11834) üzenetére


Dhampir
félisten

Hátha ezzel tovább bírja: :D

(#11858) starr válasza fgordon (#11856) üzenetére


starr
őstag

A B20 (4G egyik frekvenciasávja) csak vidéken érdekes, és csak mobilnetezésre. Mivel nincs rendesen kiépítve vidéken a 3G hálózat, B20 hiányában mobilnetezésre sokszor csak a 2G marad, ami örjítően lassú.

[ Szerkesztve ]

(#11859) Black_Raven válasza lócitrom (#11851) üzenetére


Black_Raven
veterán

A rendszer teljesítménye nem lesz jobb, de a sebessége igen.

starr: Te persze hogy nem veszed észre, mert alapból úgy van Miuihun. Én meg nem videókat nézegetek, hanem úgy használtam 2 hónapig a Dev romot, és simán érezhető volt a gyorsulás, mint minden más általam használt telefonon.:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11860) Repsol600


Repsol600
addikt

Feltettem a legújabb miuihu-t :D
Nyomtam előtte wipe-t, de mikor betöltött minden meg volt. Most nyomjak egy gyári visszaállítást vagy nem szükséges? Root hozzáférést hol találom?

(#11861) Black_Raven válasza Repsol600 (#11860) üzenetére


Black_Raven
veterán

Root?:D én nem csináltam gyári visszát. Magiskot felrakod akkor lesz.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11862) starr


starr
őstag

Ma kikapcsoltam a core controlt, és összesen két 1.4 GHz-es CPU magon futtatom a rendszert. Ugyanannyira gyors mint eddig, fogyasztásra is ugyanannyi. Ennyire optimalizált a rendszer.
Aztán meg hiába a 8 mag, ha csak 1 memória busz van és az is csak single channel DDR3.

[ Szerkesztve ]

(#11863) qge válasza starr (#11862) üzenetére


qge
aktív tag

De akkor nem is volt értelme kikapcsolni, ha még akku-időt sem spórolsz vele. Az meg, hogy pihenteted a magokat, szintén nonszensz, ha már benne vannak, dolgozzanak. Nem? 😆

(#11864) starr válasza qge (#11863) üzenetére


starr
őstag

Hájóvvanna, csak kipróbáltam tudok-e vele spórolni. :DDD
De ezzel nem lehet mit kezdeni. Ha kijelző ki van kapcsolva egyáltalán nem fogyaszt semmit, ha be van 2 percenként 1% nappal, sötétben 5 percenként 1%. Kb...

[ Szerkesztve ]

(#11865) trebrona válasza Black_Raven (#11861) üzenetére


trebrona
nagyúr

miuihu-ban integrált a magisk, nem?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11866) orso0355 válasza fgordon (#11856) üzenetére


orso0355
őstag

Én 4/64-est használok, jól elvagyok B20 nélkül, mert Budapesten nem kell, máshol meg (sajnos) ritkán vagyok. És nem hiszem, hogy többet fogyaszt ez, mint bármely másik 😃

(#11867) Black_Raven válasza trebrona (#11865) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én nem láttam. Igaz nem is kerestem.:D elvileg benne lehetne a kínai dev miatt.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11868) bunnyhu válasza vince (#11853) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nekem szerintem eu romom van. Vagyis gondolom , azzal jön a eustock-os verzió, nem?

https://divecenter.hu

(#11869) trebrona válasza bunnyhu (#11868) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, global-lal.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11870) Repsol600 válasza Black_Raven (#11867) üzenetére


Repsol600
addikt

Telepítette alapból a Magisk-et. :K
Xposed van ehez a romhoz?

(#11871) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok,

xiaomishop.hu-ról valaki állt már el a 14napos elállási joggal ?
csakmert látok egy ilyet :

"Fogyasztót nem illeti meg az elállási jog
lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta;"

na most ez ha jól értem azt jelenti hogy ha kibontom nem állhatok el a vásárlástól ?

csak azért kérdem mert ilyennel sehol nem találkoztam, vagy félreérteném ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#11872) Ájvé válasza schumi (#11871) üzenetére


Ájvé
veterán

Vettél tőlük hang vagy kép felvételt? Esetleg szoftvert? Ezekre vonatkozik, törvény így rendelkezik egyébként abból időztek.
Fogyasztóvédelem holnapjáról:
"Kipróbálhatjuk-e a terméket az elállási határidő alatt?
Természetesen igen, hiszen pontosan ez az elállási jog lényege, hogy a 14 napos határidő alatt megbizonyosodhassunk arról, hogy a termék alkalmas a rendeltetésszerű használatra és megfelel az egyéni használati céljaink teljesítésére, tehát a csomagolás felbontása és a termék kipróbálása nem vezet az elállási jogunk elvesztéséhez [kivéve zárt csomagolású egészségvédelmi, higiéniai termékek, hang-, illetve képfelvétel (CD és DVD lemezek), számítógépes szoftver esetében].

Fontos tudni ugyanakkor, hogy ha a terméket nem csak kipróbáltuk, hanem ezen felül is használtuk, akkor a termék ebből fakadó értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk a vállalkozás felé. "

(#11873) Black_Raven válasza Repsol600 (#11870) üzenetére


Black_Raven
veterán

van már heteshez úgy tudom. Mi a terved? a rom deodexelt úgy tudom tehát mehet. Grenifyt akarsz?

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11874) bunnyhu válasza trebrona (#11869) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Jah tényleg, azzal kevertem. De akkor mi az az EU? Kínai, Globál és MIUIHU-ról tudok, EU-ról nem.

https://divecenter.hu

(#11875) vince válasza bunnyhu (#11874) üzenetére


vince
őstag

Xiaomi.eu rom, benne van az összefoglalóban is.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11876) bunnyhu válasza vince (#11875) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Köszi, elkerülte a figyelmem, vizuális holttérbe került a felette lévő kép miatt :D

https://divecenter.hu

(#11877) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

A rendszerfrissítés után (miui 9) nem találom a dupla koppintásos felébresztést a beállításoknál. Nem tudjátok hogy hova rejtették el? Remélem nem került ki a funkciókból.

Üdv: Fishor

(#11878) vince válasza Fishor (#11877) üzenetére


vince
őstag

Te lennél az első, akinek működött a dupla koppintásos felébresztés :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11879) cidalain


cidalain
veterán

üdv.
Tervezek venni egy ilyen telefont az Eustockról.
Tudjátok, hogy az a cég melyik verzióval szállítja: MIUI8 vagy MIUI9? Ha MIUI8-cal, akkor OTA-n frissíthető 9-re?
Melyik az ajánlottabb (stabilabb) a telóra?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#11880) Repsol600 válasza Black_Raven (#11873) üzenetére


Repsol600
addikt

Greenify, Xposed. :K

(#11881) orso0355 válasza Fishor (#11877) üzenetére


orso0355
őstag

Ilyen soha nem volt, úgyhogy ne csodálkozz, hogy most sincs :N

(#11882) stanley00 válasza cidalain (#11879) üzenetére


stanley00
tag

2 hete vásároltam onnan. A telefon a cimke alapján 2017 októberi gyártás. Azon alapból MIUI 8 volt de akkor még nem is volt hivatalos MIUI 9. OTA-n frissíthető 9-re. Én meg is tettem.

(#11883) cidalain válasza stanley00 (#11882) üzenetére


cidalain
veterán

remek köszi. ezt akartam hallani :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#11884) Fishor válasza vince (#11878) üzenetére


Fishor
senior tag

A tesztbe azt írták hogy van benne.

(#11885) orso0355 válasza Fishor (#11884) üzenetére


orso0355
őstag

Sajnos ez téves információ. Nincs benne.

(#11886) vince válasza Fishor (#11884) üzenetére


vince
őstag

Tévedtek :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11887) cidalain válasza cidalain (#11879) üzenetére


cidalain
veterán

valószínűleg mégis az Emagról lesz berendelve. ott most 44900, ami frankón összemérhető az Eustock árával, amihez postaköltség is jön. (meg kényelmesebb a fizetés is átutalással)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#11888) qge válasza Repsol600 (#11880) üzenetére


qge
aktív tag

Van vkinek erről az xposed dologról használható (MIUIHU-hoz) leírása, mit honnan, milyen sorrendben, milyen modulokat, hogyan érdemes használni? Olvastam pár cikket és sok helyen írják, hogy 7-es Androidon nem, vagy nem úgy működik, stb. Van kockázata? Köszi.

(#11889) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Honor 6-om váratlan és szomorú elhalálozását követően az X4 volt az a készülék, ami hirtelen, muszájból és kevés pénzből nem visszalépés. Szóval csatlakozom hozzátok, eddig úgy érzem, ha rajtam múlik jó ideig, mert tetszik a kütyü. Csak az RBG LED-et sajnálom... :U

Üdv!

═════════════════════════════════════════

(#11890) vince válasza RootRulez (#11889) üzenetére


vince
őstag

Üdv a Redmi 4X topikban ;]

rgb led néhányunknak működik a hu és eu romokkal :K

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11891) RootRulez válasza vince (#11890) üzenetére


RootRulez
félisten

Valóban, bocsi. :U

Néhányunk alatt magadat is érted?

Alza.hu-ról vásároltam, MIUI Global 9.1 van rajta, ha ez mond valamit... :|

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11892) evabf


evabf
tag

Sziasztok, tudnátok javasolni jól működő hangvezérlő, hangtárcsázó programot? Vezetés közben nem túl kényelmes a telefont tapizni...

(#11893) kulup


kulup
tag

Megjött az IMAK üvegfóliám de a kedves posta széttörte. Azt írtátok, hogy a kijelző érzékenysége csökken az üveggel így már nem biztos, hogy azt akarok. Melyik fólia ajánlott ebay-ről, ami teljesen betakarja a kijelzőt és jó minőségű ?

(#11894) orso0355 válasza kulup (#11893) üzenetére


orso0355
őstag

Ilyen fóliát nem találsz a kerekítés miatt :( de azért nézz körül a topicban, a kereső hasznos! Rengetegszer volt róla szó. :)

(#11895) lócitrom válasza vince (#11890) üzenetére


lócitrom
őstag

közben nekem megjött a GerTong üveg. hát nem akkora szám, mint ahogy ott említették. de véd. kerekített perem, vékony, relatíve jól takar. ez is körben csak a peremén tapad le. eddig ebben a kategóriában nekem a legjobb, de sajnálom, hogy Samsung feliratot kell manapság firkálni egy telefonra, hogy lekerekített üveget gyártsanak rá a sárgák.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11896) vince válasza RootRulez (#11891) üzenetére


vince
őstag

Igen, nekem is színes:

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11897) vince válasza lócitrom (#11895) üzenetére


vince
őstag

Megjött már nekem is a múlt héten, de nem tettem fel, mert próbaképpen rendeltem egy hagyományos üveget is, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e légrés és ha igen, mekkora. Ez utóbbi még nem érkezett meg, így egyelőre marad a telefonon a törött imak :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11898) lócitrom válasza vince (#11897) üzenetére


lócitrom
őstag

hm, érdekes. lehet én is veszek egy ilyet, bár átnéztem a hozzászólásokat és érdekes. vagy az illető volt béna vagy tényleg a pereme pont nem ér le rendesen.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11899) RootRulez válasza vince (#11896) üzenetére


RootRulez
félisten

Az enyém, ami Global, az gondolom európába (is) szánt, tehát lehet működne vele? Light Managerrel állítod be, mi legyen?

═════════════════════════════════════════

(#11900) sxxorp válasza Repsol600 (#11880) üzenetére


sxxorp
őstag

Nekem az Xposed-keretrendszer még mindig fontosabb, mint a legtöbb akár hivatalos frissítés akár MIUI-ra, sőt még ha Android főverzióval együtt, custom ROM, stb. Eddig nem kockáztattam, hogy frissítsek (8.5.2-ről), azaz pluszmunkával alig érjek el javulást (osztott képernyő, biztonsági frissítés, (látszólagos gyorsulás...)), és közben esetleg elveszítsem az Xposed előnyeit is. Pl. részben az Xposed-Greenify miatt kíméletes (de nem fiókban kikapcsolt képernyővel parkoltatott; legalább 5 óra SOT) használattal simán elértem az 5 napos üzemidőt úgy, hogy 90%-ról ~20%-ig használtam a telefont.
Persze van más forgatókönyv, most pl. csak max. 3 nap lesz, mert beleugrott 2 nap alatt 3,5 óra játék (főleg a pár napja féláras Motorsport Manager :D) és már csak 90->42%-on vagyok.

Van, akinek 7-es Android-on normálisan megy az Xposed? Milyen modulokkal?

vince: Ha megjön a hagyományos üveg, gondolom írsz róla. A keretes fajta elfogadható kompromisszum, de akármennyire is kicsit, de kisebb a képernyő érzékenysége a légrés miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.