Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) lócitrom válasza rooland (#11350) üzenetére


lócitrom
őstag

sehol/sehogy. ez egy megjelenés óta meglévő hiányosság, amit a fejlesztők tabuként kezelnek, mert nincs meg a megfelelő tudás, hogy megoldják. a hivatalos kommunikáció az, hogy fogyasztási okok miatt csak a fehért jeleníti meg.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11352) Kuter válasza lócitrom (#11351) üzenetére


Kuter
senior tag

Ez igaz,és az is hogy valamelyikbe csak fehér led jutott valamelyikbe meg RGB.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#11353) gabo89 válasza nyityu (#11084) üzenetére


gabo89
senior tag

Telekomos, de Telenorral is megnéztem, ugyan ez a helyzet.

indul a sörös aludni

(#11354) stanley00 válasza Attipapa (#11333) üzenetére


stanley00
tag

Ok, köszi!

(#11334) lócitrom Köszi!

(#11355) vince válasza rooland (#11350) üzenetére


vince
őstag

Kínai fejlesztői ágon (és persze az erre épülő hu és eu romokban is) hónapok óta működik négy szín a lehetséges hétből. Hogy a global/stabil verzióba mikor kerül be, azt nem tudom. Azon lehet háborogni, hogy miért nem bírják megoldani, hogy a piros, kék és zöld szín önmagában is tudjon üzemelni, a használatot ez lényegében nem befolyásolja: 3 színt tudsz beállítani értesítéshez (nem fogadott hívás, sms és értesítés) és ennél nagyobb a repertoár :D

(#11352) Kuter
Ezt nehezen tudom elképzelni...

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11356) Nimda válasza vince (#11355) üzenetére


Nimda
addikt

Nálam az EU romban nem működik, most húztam újra.

(#11358) vince válasza Nimda (#11356) üzenetére


vince
őstag

miuihu esetén egyszer voltak nálam is furcsaságok, nekem akkor úgy oldódott meg, hogy feltettem egy global stabil fastboot romot (=teljes gyalu), majd erre a miuihu-t, azóta rendben működik. Ha van mentésed, egy próbát megér...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11359) mikej95


mikej95
aktív tag

EU Dev-en várható, hogy működni fog a színes LED rendeltetés szerűen? Mert jelenleg elég érdekes a szín választék.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#11360) kidnou válasza mikej95 (#11359) üzenetére


kidnou
senior tag

Nagy valószinűséggel ezt kell beosztani jó ideig

(#11361) fradi81


fradi81
veterán

akinél rossz volt a felvétel hangja már megjavult? az enyémbe még mindig gagyi.

moto g72, Ninebot d28e

(#11362) Örni válasza fradi81 (#11361) üzenetére


Örni
senior tag

A 8.5.2.0-ához képest sokkal jobb, de ugyan olyan mint a 8.5.4.0-nál volt.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#11363) Nimda válasza vince (#11358) üzenetére


Nimda
addikt

Miben különbözik a global fastboot rom a sima globaltól?

(#11364) #73029888


#73029888
törölt tag

A tudományért a következőt csináltam:

Miflash programmal ismét újra flasheltem a készüléket MIUI9-el,de úgy hogy a BL-t bezárom. Flashelés után mikor kérte a Mi fiók telszámot és jelszót akkor beléptem és érzékelte hogy csináltam mentést és kértem hogy állítsa vissza. Csodák csodájára elkezdte visszaállítani. (Remélem az alkalmazás adatokat is szinkronizálta). Közben megnéztem a Bootloadert és zárva lett,aminek örülök!

(#11365) #73029888 válasza Nimda (#11363) üzenetére


#73029888
törölt tag

Az hogy a fastboot rom mindent gyalul,akár Bootloadert is zár és PC kell hozzá. Sima pedig gondolom az OTA ami csak telefonról fut.

(#11366) Nkboy válasza #73029888 (#11364) üzenetére


Nkboy
senior tag

És az miért lett jó, hogy zárva lett? :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#11367) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Olyan beállítási lehetőség van, hogy fordítsa az idegen nyelvű oldalakat , ha igen hol találom ?

(#11368) #73029888 válasza Nkboy (#11366) üzenetére


#73029888
törölt tag

Mert tudom hogy ez is megy,és kedvemre játszhatok a telefonnal ha unom a MIUI-t.

(#11369) vince válasza Nimda (#11363) üzenetére


vince
őstag

Ahogy makoj20 is írja, az teljesen legyalulja a telefonod, ha korábbi frissítések során előállt valami anomália, akkor azt is helyrerakja. Nálam törölte a twrp-t is és visszazárta a bootloadert, de utóbbira azt hiszem van kapcsoló a miflashben.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11370) #73029888 válasza vince (#11369) üzenetére


#73029888
törölt tag

MiFlashben a clean all+lock zárja a BL-t vissza,gondolom ha nyitva akarod hagyni akkor simán a clean all kell.

Mi Cloudnak nem nagyon látom értelmét,mert pár beállítás lementésén meg alkalmazáson kívül mást nem nagyon ment le,cserébe foglalja az 5GB-ból a helyet+az alkalmazások adatai sem mentődnek le. Ahogy látom a Mi Cloud az nem más mint a Google biztonsági mentése picit kibővítve. :( (Tudom írja is hogy nem lesznek elmentve,de akkor minek van?)

[ Szerkesztve ]

(#11371) mikej95 válasza kidnou (#11360) üzenetére


mikej95
aktív tag

Az menni fog. :DDD 7 opcióhoz tartozik kb 3 egymástól jól megkülönböztethető szín (cián, lila, sárga), ami tökéletesen elég. Plusz MiBand2 is kiírja az értesítéseket. Tekintve, hogy a Qualcomm nem tudott rendes drivert íni hozzá és nem is tervez valószínűleg ez így is marad.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#11372) Nimda válasza vince (#11358) üzenetére


Nimda
addikt

Tehát ha flashelem a fastboot romot, akkor utána újra fel TWRP, majd elég egy factory reset (system wipe nélkül) és mehet rá az EU?

[ Szerkesztve ]

(#11373) vince válasza Nimda (#11372) üzenetére


vince
őstag

igen, de szerintem egy nem belakott rendszer esetén a factory reset is kihagyható.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11374) asanotadanob


asanotadanob
tag

Sziasztok!

Volt itt már más is ebben a cipőben, de nem látom, hogy lenne megoldás. Haver elég régimódi, ajánlatom alapján 4x-szel tért át okostelefonra.
A mikrofonja random elnémul mikor hívják, egy gombnyomás visszaállítani, de azért na... Kellemetlen. Ez a mostani frissítéssel állítása szerint rosszabbodott.
Látom az összefoglalóban, hogy macerás a bootloader nyitás, vért izzadtam vele note 3-on, de ha van olyan ROM, ahol az a mizéria megoldódik, akkor nekiállok.

Minden megoldás érdekel, mert a szakmai tekintélyem csorbul előtte :O

(#11375) lócitrom válasza #73029888 (#11368) üzenetére


lócitrom
őstag

lehet én nem tudom követni a logikád, de ha zárod a rendszertöltőt, akkor pont az ellenkezőjét éred el és nemigen lesz lehetőséged „játszani” a telefonnal. összességében pedig ritkán hasznos a zárt állapot.

(#11373) vince

lényegében igen. de a cache törlése az indokolt onnantól kezdve, hogy a friss rendszer már egyszer elindult. alapos kiganézás igazából csak belakott rendszer esetén kell, hogy kizárható legyen mindenféle ütközés az alkalmazások közt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11376) mikej95 válasza asanotadanob (#11374) üzenetére


mikej95
aktív tag

Nem macerás, csak sokáig tart. A Nagy Kínai Tűzfalnak köszönhetően napokba kerül mire elfogadják a kérelmedet. 1-1 IP alól látszódik "valamiért" nagyon sok európai, és kvóta van, hogy 1 ip-ről hány kérés jöhet naponta. Plusz nyitási kérelemnél meg kell adni nevedet, ez a Mi Cloud-ban megadott neved szóközök és számok nélkül. Utána megpróbálhatod kinyitni azonnal majd várhatsz még 72 vagy 48 óra és már ki is nyithatod tényleg.

EU Dev nagyon jó, MIUI 9 érezhetően gyorsabb, hetente jön frissítés, ha szoftveres gond okozza mikrofon problémáid, akkor valószínűleg már meg van oldva benne.

Miután nyitva van elég nehéz elrontani. A lényeg, hogy előbb tényleg ki kell nyitni bootloadert (MultiTool hibásan nyitottnak jelezheti a bootloader pedig zárva van), ha zárt bootloader mellett kezdesz el felrakni ilyen-olyan romokat akkor azzal kivégzed a telefont. Megy egy darabig, aztán következő frissítést követően soha többé nem fog működni. Legalábbis volt itt valami hasonló sztori pár hónapja.

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#11377) asanotadanob válasza mikej95 (#11376) üzenetére


asanotadanob
tag

Értem és köszönöm. A saját Note 3-at nyitottam már, de a haveromnak még MiCloud fiókja sincs regisztrálva, így nincs mentése sem stb. stb.. Tehát macerás nekiállni.
Inkább az érdekelne, van-e olyan ROM, ahol a mikrofon probléma orvosolva lett. Itt visszaolvasva sokan panaszkodtak rá, de utána elhalt a téma.

[ Szerkesztve ]

(#11378) #73029888 válasza lócitrom (#11375) üzenetére


#73029888
törölt tag

"Lehet én nem tudom követni a logikád, de ha zárod a rendszertöltőt, akkor pont az ellenkezőjét éred el és nemigen lesz lehetőséged „játszani” a telefonnal. összességében pedig ritkán hasznos a zárt állapot."

Tudom ha zárt akkor nincs lehetőségem ROM-okat cserélgetni meg stb,a nyitottnál meg van. Remélem a szervíz nem nézi hogy nyitva van vagy nincs a BL. Azért örülök hogy vissza lehet zárni a BL-t mert így kvázi akárhányszor kitudom nyitni és zárni. Unlockoláskor a programot lementettem a biztonság kedvéért. Ha kijön a LOS15 vagy az új RR akkor ismét kifogom nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#11379) lócitrom válasza #73029888 (#11378) üzenetére


lócitrom
őstag

EUStock/WayteQ nem nézi. vagy legalábbis nem érdekli. sok értelme nem lenne amúgy. többi forgalmazónál nem tudom mi a helyzet. eleve ha ezt a telefont valaki elrontja vagy elromlik az általában nem a szoftverrel teszi. ha mégis, az meg egyáltalán nem garanciális. de mint tudni lehet van testpoint és a telefon tényleg bármilyen hánytatott állapotból visszahozható, HA nincs valós hardveres kár. amikor meg valaki leadja szervizbe, előtte kitakarítja. legalábbis célszerű. olyankor gyárit tesz fel a józan ember. nehéz onnantól belekötni.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11380) JohnDoeHun válasza mikej95 (#11376) üzenetére


JohnDoeHun
tag

Ez tényleg így van. Nyitottnak nézte a bl-t a multitool (így vettem a telót netes boltból) felment a twrp majd a miuihu aztán egy hétre rá kijött egy frissítés és ott már elhasalt. Sosem indult újra. rip.

(#11381) vince válasza mikej95 (#11376) üzenetére


vince
őstag

Azért nem kell pilótavizsga a bl nyitáshoz. Ha a készüléket a fiókhoz kapcsolod 72 órával a kérelem benyújtása előtt, akkor gyakorlatilag egy-két órán belül megvan az egész, én legalábbis nem találkoztam IP hibával az általam nyitott 5 db Xiaomi telefon esetén. Volt olyan, amire pár percen belül jött az sms, hogy nyithatom a bl-t.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11382) manager2220


manager2220
tag

Sziasztok
Automatikusan letoltotte nekem a telom a miui 9et.
Olvastam hogy nem a legjobb.
Mit tudok tenni hogy ha ujrainditok akkor se telepítse?
Amúgy mik még a vélemények az új stabil 9esrol?

(#11383) Nimda válasza vince (#11373) üzenetére


Nimda
addikt

Felment a fastboot és utána az eu rom, sajnos továbbra sem színes a led :(

(#11384) lócitrom válasza manager2220 (#11382) üzenetére


lócitrom
őstag

nézd meg, hogy a telefon tárhelyén a downloaded_rom könyvtárban van-e valami. ha van, töröld nyugodtan. elméletben OTA esetén oda tölti le.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11385) Black_Raven válasza Nimda (#11383) üzenetére


Black_Raven
veterán

A Miuihu-n szines a led az biztos. Nem azt akartad feltenni?

vince: nekem ez volt az első miui BL nyitásom, de kevés dolog volt ennél egyszerűbb. Este kitöltöttem a "formanyomtatványt" és elküldtem, nem jött azonnal semmi. Reggelre a telón volt egy sms hogy nyithatok. Letöltötte a progit a gépen, összedugtam a telóval és kész is volt.A fiókhoz csatolást egy hónappal előtte megtettem a fejlesztőiben.A Mi fiókos dolgokat meg a telefonon megcsináltam és már 100%-ot mutatott.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11386) Nimda válasza Black_Raven (#11385) üzenetére


Nimda
addikt

Nem, az eu romot.Van valaki akinek ezen is színes?A miuihu miben különbözik?

(#11387) JohnDoeHun válasza Black_Raven (#11385) üzenetére


JohnDoeHun
tag

Nálam sem szines. Miuihu legújabb.

(#11388) manager2220 válasza lócitrom (#11384) üzenetére


manager2220
tag

Köszönöm szépen!

(#11389) Attipapa válasza Nimda (#11383) üzenetére


Attipapa
aktív tag

EU rom is tutira szines led kijelzős. Beállítások/rendszer/jelzőfény menüben mit látsz? Valaki délután írta,hogy némelyik készülékbe nem rgb led van. Akkor hülyeségnek gondoltam,de nem reflektáltam rá. Csak nem igaz ez az állítás?

(#11390) Nimda válasza Attipapa (#11389) üzenetére


Nimda
addikt

Látom mind a három szín beállítási lehetőséget, a hívásokhoz, üzenetekhez és az értesítésekhez.Amikor átállítom, csak fehéren villog.

(#11391) Attipapa válasza Nimda (#11390) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Töltő csatlakozáskor mit látsz?

(#11392) JohnDoeHun válasza Attipapa (#11389) üzenetére


JohnDoeHun
tag


Nálam így néz ki és nem színes.

(#11393) Black_Raven válasza Attipapa (#11389) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ez érdekes, a miuhura idáig mindenki azt mondta hogy szines a led.:( lehet hogy az van amit most írtál?

@JohnDoeHun: ó ilyen nekem is van RR-n, mégis csak fehér.:( egy újabb titok.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11394) Nimda válasza Attipapa (#11391) üzenetére


Nimda
addikt

Fehér ugyanúgy.A telefont most vettem pár hete, elképzelhető, hogy ezekbe már csak fehér led kerül.

[ Szerkesztve ]

(#11395) Attipapa válasza Black_Raven (#11393) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Itt van a szemem előtt rajta a töltő,zöldet világít.Közben ha kapok emailt,azonnal lilán villog. A saját szememnek már csak hiszek😁😁. 17.11.16-os rom van rajta,de úgy hogy már 3 hete csak frissítem az aktuálisra. Azóta mindig szines a led.
Sajna akkor ez a valóság.Elfogyott a raktárról a szines led😀. Ezért nem tették be a stabilba,meg a betaba.

[ Szerkesztve ]

(#11396) Black_Raven válasza Attipapa (#11395) üzenetére


Black_Raven
veterán

Jó szériát választottál. :C mindegy már úgyis megszoktam hogy nincs karácsonyfázás.:D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#11397) Nimda válasza Black_Raven (#11396) üzenetére


Nimda
addikt

Van még itthon két régebbi modell, lehet azok színesek lennének, de azokat nem szeretném mókolni :)

(#11398) Attipapa válasza Black_Raven (#11396) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Az vígasztaljon,hogy viszont a gyengének mondott kijelzőt kaptam. A Jó Isten egy RGB leddel kompenzálta ezt a kis hibát.😂😂

(#11399) vince válasza Nimda (#11394) üzenetére


vince
őstag

Hát ez így elég érdekes. EBBG vs. BOE után most jön az RGB vs. fehér led téma? :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11400) #73029888


#73029888
törölt tag

MIUIHU nekem is színes a led. Kijelzőm meg EBBG

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.