Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Volt még egy érdekes tapasztalatom, elmondom hátha valakinek segít..:

Ma kezdtem volna finomhangolni a BitSwitcher beállításait, de nem ment. Bármit átírtam a webes felületén, amikor megnyomtam a mentés gombot akkor kiírta hogy "Please wait, transfer data.." de semmi sem történt percekig, ha visszamentem a menüpontba nem látszott semmi változás. Ezt csinálta akkor is ha routeren keresztül próbáltam, akkor is ha közvetlen kötöttem össze őket egyetlen kábellel.. Már nem tudtam mire gondolni, mert hardreset után is ezt csinálta (flash-meghibásodás vagy mi, gondoltam) ?

Aztán egy ötlettől vezérelve kikapcsoltam a vírusvédelmet (AVG) és egyből működött a mentés. Gyorsan visszatöltöttem mentésből a beállításokat. Most már tudom hogy ahányszor változtatni kell a beállításain, ki kell kapcsolni a vírusvédelmet...

(#3302) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem nagy itt a forgalom... :((

Szóval:

Azt furcsállom hogy a szürke 360R-el megvolt az előfizetés szerinti 10Mbps-em (speedtest.net) igaz szakadozott időnként, ezen új 321B modemmel meg csak 7,5Mbps jön össze, nemis csoda ha a fizikai sebességem 8954 kbps mindössze. Próbáltam levinni a "Target SNR margin"-t egészen 1-re, de a DMT nem vette észre hogy a fizikai kapcsolat közben megszakadt, mert szerinte továbbra is 8954 kbps-t mutatott.
[kép-BS] (a képek még 100%-os beállításban készültek)

[ Szerkesztve ]

(#3303) btz válasza Doky586 (#3302) üzenetére


btz
addikt

Talán SNR lockod van.

ⓑⓣⓩ

(#3304) Doky586 válasza btz (#3303) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eszerint nincs. De mindjárt üzembe helyezem a szürke 360R-et is, és felváltva dugok jobbra-balra...

(#3305) Doky586 válasza Doky586 (#3304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mégsem a modem-csere okozta a lassulást...

DSL-360R:

DSL-321B:

Azaz nincs releváns különbség. Lehet az időjárás változott a pár héttel korábbihoz képest.
Viszont sok CRC hiba van szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#3306) Gézengúz válasza Doky586 (#3305) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én nem értek hozzá, de eltudom képzelni, hogy a mostani sok vonalbontogatásod miatt SNR-lockot kaptál... :F

(#3307) MajaG válasza Doky586 (#3304) üzenetére


MajaG
senior tag

Ez nem az alap profil, visszahúzott a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#3308) Gézengúz válasza MajaG (#3307) üzenetére


Gézengúz
addikt

Örülök, hogy minden rendben van Veled! ;)

[ Szerkesztve ]

(#3309) MajaG válasza Gézengúz (#3308) üzenetére


MajaG
senior tag

Ha kiszerkeszted innen, az ilyen jellegű kérdést, akkor igen! :D

ui.: KÖSZI

[ Szerkesztve ]

(#3310) btz


btz
addikt

SNR lockot nem csak olyan vonalra adnak ahol a maximum és az aktuális sebesség nagyon közel van egymáshoz és ebből kifolyólag keletkeznek hibák? Elég egyszer kétszer kihúzni és kész is a lock olyan vonalon is ami 20 megabitet is tudna?

ⓑⓣⓩ

(#3311) Gézengúz válasza btz (#3310) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem, ha sok a vonalbontás akkor folyamatosan megy lefelé a sebesség addig míg stabil nem lesz...Remélem nem mondok hülyeséget.. :U

(#3312) Doky586 válasza Gézengúz (#3306) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gézengúz és MajaG és a többiek

Kösz az infót. De ez mit jelent? Automatikusan helyreáll pár nap után vagy telefonálni kell valami műszaki ügyfélszolgálatnak? (10Mbps az előfizetésem)

Igen tegnap az egyik újraszinkronizálás után úgy nézett ki a DMT grafikonja mint egy ritka fogú gereblye, alig volt benne pár vivő, nem olyan szép volt mint most.

[ Szerkesztve ]

(#3313) #16695808


#16695808
törölt tag

van egy régebbi lcd tv-m, van hdmi bemenete meg usb. filmeket az usb-ről lejátszik.
nos van egy D-Link DCM 704 kábelmodem és routerem amin van egy ilyen menü: Enable the Media Server (DLNA),
ha a routerbe bedugok hárta egy usb pendriveot vagy merevlemezt akkor a win7 alól látom annak tartalmát tehát működik!
azt szeretném megcsinálni, hogy kikapcsolt pc mellett a tv-n nézni tudjam (dlna?) a routerbe dugott usb merevlemez tartalmát. hogyan tudnám ezt megcsinálni.
a tv egyébként LG 32LD350 sajna nincs dlna támogatása (de már hackelt usb-vel, ami azt jelenti hogy ha a tv-be bedugok egy pendriveot akkor lejátsza a rajta lévő videókat)
várom az ötleteket.

(#3314) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az előbbi sebesség gondom megoldódott.

Most egy érdekes kép:

Router:

Modem:

A képeket egy időben készítettem. Érdekes hogy a kapcsolat ideje nem azonos. Pedig a router tárcsázza a modemet, úgyhogy illene tudnia.

(#3315) dchard válasza Doky586 (#3314) üzenetére


dchard
veterán

Kérnék egy képet a "megoldódott" állapotról. Ilyen gyorsan magától még sosem oldódott meg senkinek, lehet végre fejlődött a DSM, de kétlem :)

Amikor azt írtad, hogy fűrészfogas volt a kép, az bizony elég gyanús, lehet hogy valamilyen vonali problémád van, és csak ritkán jön elő. Mindenesetre jó lenne egy kép erről az állapotról is.

A két különböző idővel kapcsolatban a modem DSL uptime paramétere az utolsó vonalszakadástól méri az időt, míg a router a legutolsó PPPoE újracsatlakozóstól. A kettő nem feltétlenül azonos. Ha azt látod, hogy a DSL uptime nem indul újra, de a routeré igen, akkor ott nem a DSL kapcsolattal lesz a gond.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3316) Doky586 válasza dchard (#3315) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

az a fűrészfogasodás már akkor eltűnt amikor a (#3305)-öt írtam. De itt egy új kép is:

(a megoldódás ügyfélszolgálati támogatással történt)

"A kettő nem feltétlenül azonos."
Akkor a router akkor is tárcsázott amikor volt élő kapcsolat.. :)
A routerről ezt is ~ugyanakkor készítettem mint a 3314 képeit:

azaz nem indult újra áramkimaradástól, stb..

Egyébként előtte is és azóta is a két óra szinkronban jár (nem siet, nem késik egyik se).

[ Szerkesztve ]

(#3317) btz válasza Doky586 (#3316) üzenetére


btz
addikt

DSL szinkron volt nem hitelesített kapcsolat.
Attól hogy a DSL szinkronban marad a modem, a router még hitelesíthet újra. Akár ha külön áramtalanítod azt, vagy kézileg rányomsz egy reconnectet stb bár magától az sem szokta eldobni a ppoe kapcsolatot, tehát az valamiért megszakadt, de nem a dsl szinkron szakadásától.
Ha a szinkron megszakad akkor pedig mindenféleképp hitelesíteni kell újra. Tehát olyan nem lehet hogy a ppoe kapcsolat hoszabb legyen a dsl uptime-nál.
Tehát itt nem csak nem azonos időkről beszélünk hanem nem azonos fogalmakról.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3318) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ma is volt két megszakadásom. Az első után indítottam a DMT-t. Látszik hogy a második szakadás 13:27 -kor volt. Nálam semmi változás nem volt, úgyhogy biztos nem miattam szakadt. A sarki dslam dobozhoz régebben sokszor járt a T-s autó még klímákat is fabrikáltak az oldalára.

Remélem inkább lecserélik ftth-ra, ezen sok vacakolás helyett. (Coax nincs behúzva sehova az egész lakóparkban)

(#3319) dchard válasza Doky586 (#3318) üzenetére


dchard
veterán

Én a helyedben beállítanám az snr margint 130-ra, majd mentés és újraindítás után csinálnék SNR monitorozást pontosan a leírás szerint (a legutóbbit nem úgy csináltad).

MOD:

most olvastam vissza hogy mit állítgattál, nem csoda ahogy nem jó. Először is a modemben nem össze-vissza állítgatjuk ész nélkül a paramétereket, például ki mondta neked, hogy 1-re állítsd az SNR margint? A DSL beállításokért felelős oldalon visszaállítasz mindent pontosan arra az értékre, amit a leírás mond, az snr margint átállítod 130-ra, mentés, újraindítás, majd miután a modem szinkronba állt, mehet a DMT-s snr monitorozás pontosan pontosan úgy, ahogy a leírás mondja. Ameddig nem mondjuk, hogy mit állíts át, nem nyúlsz egyik paraméterhez sem.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3320) Doky586 válasza dchard (#3319) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye nem gondoltad komolyan hogy 1-en hagytam ?????????????????

tegnap du óta végig 100-on volt, nem változtattam rajta, csak előtte amikor jeleztem is hogy megkerdült, és a sebesség nem stimmelt, ezért a te leírásod szerint vittem le 1-re: "Ha ... nem érjük el a maximális - az előfizetésünkhöz tartozó - sebességet, akkor ... haladjunk lefelé addig, amíg ... el nem érjük a maximális vonalsebességet" Persze lehet hogy restart is kellett volna lépésenként, de azt se tudtam miért 8950 csak a vonali sebességem a 12500 helyett, ami 1-es értékkel se nőtt volt meg. A cikkben nem szerepel hogy az nemis fog nőni ha SNR lockot kaptam.. :(

Az SRA-ra ezt írod: "Mivel az SRA-t nem támogatják a hazai szolgáltatók, ezért azt érdemes kikapcsolni."
Ezt inkább úgy értelmezem hogy ami nem tiltott az szabad, legfeljebb nem fogja használni.
Olyan ez mint amikor a világ más országaiban volt már 4G mobilszolgáltatás, de nálunk még nem; akkor se az volt hogy tilos 4G telefont behozni. Ha az én készülékem tudja, de a szolgáltató nem használja az egy dolog, de bajnak nem baj ha tudja.

"A pHyreXmt egy Broadcom specifikus technológia, aminek a működéséhez az kell, hogy az előfizető modeme és a szolgáltató DSLAM berendezése is támogassa ezt a technológiát."
Dettó ugyanolyan okból mint az előbb, én bekapcsolnám. Hátha kapnak (kaptak) szoftverfrissítést a dslamok és azóta már tudják.

DMT -vel még várok amíg összegyűjt egy kis adatot, mert mint írod "vonaldiagnosztika előtt soha ne áramtalanítsuk a modemet, mivel így a mérési eredmények elvesznek, és csak az a néhány percnyi adat lesz meg, ami a DSL modem bekapcsolásától keletkezik" ezért kérésedre elhalasztom a tesztet vele...

[ Szerkesztve ]

(#3321) Doky586 válasza Doky586 (#3320) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Tone Cancellation még kérdéses számomra hogy az a on/off mit jelent. Az on az automatikus lenne és egy sorral lejjebb a manuálist veszi figyelembe ha off-ra van állítva?

(#3322) btz válasza Doky586 (#3320) üzenetére


btz
addikt

"Ha ... nem érjük el a maximális - az előfizetésünkhöz tartozó - sebességet, akkor ... haladjunk lefelé addig, amíg ... el nem érjük a maximális vonalsebességet"

Azthiszem hogy valahol az is volt írva hogy a margin csökkentés a stabilitás rovására megy, ezért én ennél a résznél rögtön láttam hogy nem nyomom mindjárt minimálisra a margint.
Mondjuk azt lehetne pontosítani a cikkben hogy xy szolgáltatást azért kapcsoljunk ki mert instabilitáshoz vezethet.
Kalózkodni lehet utána is ha már a leírás pontos követése után minden flottul megy és az ugye milyen unalmas? :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3323) Doky586 válasza btz (#3322) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyebár ekkor a cél az volt hogy kiderítsem miért nem hozza a 360R által adott sebességet, és az ilyen szélsőséges beállítás esetén se nőtt egy fikarcnyit sem! a sebesség (csak utólag derült ki hogy a lock miatt), pedig a cikk szerint nőnie kellett volna - csak a stabilitás ment volna el. De nem ez történt, helyette semennyire se nőtt a sebesség. Persze lehet sokszor nyomtam a resync-et. Persze a cikk is írja hogy ezek 10%-a hibára fut (összeomláshoz vezet) - ismert hibák listája..

"a leírás pontos követése után minden flottul megy"
de NEM ment, először magamban kerestem a hibát; nem gondoltam hogy másban kéne keresnem (snr lock)..

[ Szerkesztve ]

(#3324) btz válasza Doky586 (#3323) üzenetére


btz
addikt

Nekem már -10 módosításnál látszott, hogy javul a helyzet.
Hívd fel a szolgáltatót, hogy vegyék le a lockot. Ha jól tudom az magától nem múlik el és talán az ügyintéző is látja vagy csak a szerelő? Kérdezd meg az üfszolgost hogy távkapcsal letudja-e venni vagy kiküldenek valami járőrt a helyszinre?

Más.
Ez a margin állítgatás és lekérdezés telnettel is lehetséges a gyári firmware alatt is?
Mert most kaptam egy új dlink modemet, amin a gyári cucc van és vélelmezhetően elvisz a szolgáltató és már nincs kedvem mókolni rá ezt az fw-t majd vissza a gyárit, mert ahhoz a file sincs meg amivel vissza lehetne állítani. A neten pedig nem találom már.

ⓑⓣⓩ

(#3325) Doky586 válasza btz (#3324) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Nekem már -10 módosításnál látszott"
Nekem meg nem.
De szerintem lépjünk túl ezen - hiszen már mondtam (#3314) hogy az snr-lock és vele a lassulás probléma már megoldódott, azóta a sebesség ugyanannyi mint az előfizetésem szerinti, ugyanannyi mint a szürke 360R-el.

De a megszakadások maradtak - ennek kiküszöbölése jön, amit az snr margin 100-ról 130-ra emeléssel próbálok most kiküszöbölni; de ez régebben is véletlenszerűen következett be: volt hogy napokig hibátlan volt, de volt hogy naponta többször is jelentkezett. (de eszerint ezt nem a szürke 360R hardverhibája okozta)

(#3326) dchard válasza Doky586 (#3325) üzenetére


dchard
veterán

SNR locknál csinálhatsz amit akarsz, csökkenni nem fog, legfeljebb ha a lock ellenére is szakad, növelheted még tovább a margint a sebesség rovására.

Az SRA és a PhyReXmt vonatkozásában két alapvető probléma van. Az egyik, hogy ezek bár szabványosak (mondjuk a PhyReXmt nem, az BCM specifikus), de sajnos a több éves tapasztalat azt mutatja, hogy az implementációs különbségek okozhatnak kompatibilitási hibákat. Tudtommal egyik hazai szolgáltató sem használja egyiket sem (én örülnék a legjobban az ellenkezőjének), ezért azt gondolom, hogy kár ezért kitenni magadat egy esetleges probléma forrásnak. A másik probléma, hogy előfizetői oldalon gyakorlatilag nincs semmilyen visszajelzés arról, hogy ha be is kapcsolod, aktív-e a technológia, illetve hogy mi a hatása. Például az SRA-nál nem látod a trigger pontokat, vagy a PhyreXmt-nél nem látod, hogy mennyi újraküldés történt és abból mennyi volt sikeres, stb. Ergó mérhetetlen a működése, és ez rendkívül problémás.

A vivőkizárás On állapotban is ki van kapcsolva, mert a hozzá tartozó alap paraméter engedélyezi az összes vivőt. Nálad érdemes kikapcsolva tartani.

Visszatérve a problémádra: mivel úgy tűnik a legutóbbi szakadós SNR monitorozásból, hogy a vonal szakadásánál nincs látványos paraméter romlás, így inkább kontakt jellegű problémára kell gondolni. Mivel a vonalon van még tartalék, így mehetsz a marginnal feljebb 160-180-ig, mielőtt lassulni kezdene a vonal. Az üdvös az lenne, ha nagy margin mellett nem szakadna a vonal amikor a hiba előjön, és az SNR monitorozással el lehetne kapni. De ez rengeteg idő és kitartás. Esetleg lehetne próbálkozni 30megás előfizetéssel VDSL2-n (a csillapítás alapján jó eséllyel működne), a VDSL2 jóval ellenállóbb bizonyos vonali problémákkal szemben.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3327) Doky586 válasza dchard (#3326) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm az infót. :R :R
Egyenlőre így 130-al még nem volt szakadás se CRC, de tesztelgetem tovább..

Lakhelyemen nincs lehetőség vdsl-re.. :(( (pedig Budapesti nagy lakópark)
Ha vissza kell szabályozni akkor talán a 20 is elérhetetlen (?) Mert annak a garantáltja (ami=1) megvan, így legálisan adj a piár..

[ Szerkesztve ]

(#3328) btz válasza Doky586 (#3327) üzenetére


btz
addikt

Nekem is ezt írja ki az online oldal de érdemes utána érdeklődni tájékozottabb egyéneknél is, mert én is csak így tudtam meg hogy lehetne vdsl2-m mert az online felület is és telefonon is azt mondták hogy nincs vdsl sem 30 megabit.

ⓑⓣⓩ

(#3329) dchard válasza Doky586 (#3327) üzenetére


dchard
veterán

Nyilván nem tudhatom, hogy a hozzád közel eső DSLAM VDSL2 képes-e, de az általad belinkelt mért értékek alapján nagy bizonyossággal kijelenthető, hogy a vonalad VDSL2-n képes a 30/5megás csomag elérésére.

A többi már nem rajtam múlik :) Én is a telefonálást javaslom.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3330) Doky586 válasza btz (#3328) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt meg amúgy sem bírná a D-Link DSL-321B modemem, mert a user manualjában max.24Mbps szerepel (azis bruttóban, azaz nettó ip payload jó ha 20 kijönne)

Meg pénzügyileg is pofátlanul drága így is.. Szomszéd utcában ugyanez a csomag fele-harmada, de ott már van nagyobb csomag is.

[ Szerkesztve ]

(#3331) btz válasza Doky586 (#3330) üzenetére


btz
addikt

Természetesen ahhoz nem jó az a modem. A szolgáltató ad helyette vdls képes hgw-t.

ⓑⓣⓩ

(#3332) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen beállítás mit jelent?

Internetről így sem érhető el természetesen, esetleg a dslam-nál dolgozó emberke tudja konfigurálni ha szüksége van rá? vagy őneki nincs erre szüksége?
A modem WAN portja gondolom a kéteres telefonvonal. Érdemes bekapcsolva hagyni? vagy mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#3333) btz válasza dchard (#200) üzenetére


btz
addikt

Találtam egy leírásod ami talán a régi szürke 360R modem tcconsolos snr margin beállításáról szól. Ez használható a fekete T1E modellhez is?

Illetve megvan valakinek a T1E modell gyári firmware? Multkor valaki linkelte de nem találom azt a hszt.

ⓑⓣⓩ

(#3334) dchard válasza btz (#3333) üzenetére


dchard
veterán

Nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3335) beldeczki válasza btz (#3333) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Akkor újra: eredeti firmware

(#3336) btz válasza beldeczki (#3335) üzenetére


btz
addikt

Kössz. Már mindent tűvé tettem érte.

ⓑⓣⓩ

(#3337) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy-két órája bementem a T-pontba és 10-ről 20Mbps-re váltottam át a netemet. Sajnos ott is megerősítették hogy a Telekom itt Pesten a lakcímemen nem képes 30M-ás csomagot adni.

Szóval hazajöttem, alapra állítom a modem beállításait, újraindítottam.

De a sebességem egyáltalán nem nőtt meg!

Tehetek még valamit azon kívül hogy ölbe tett kézzel várok holnapig majd megyek panaszra?

(#3338) Doky586 válasza Doky586 (#3337) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Módosítom: valamivel megnőtt:

[ Szerkesztve ]

(#3339) Doky586 válasza Doky586 (#3338) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Innen akkor az SNR margin csökkentéssel próbálom feljebb húzni a sebességet...

(#3340) Doky586 válasza Doky586 (#3339) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Meg is találtam a rést a pajzson, akarom mondani a hibát a rendszerben.. :)

A modem indításakor a "Maximum Line Speed" (MLS) értéke valamiért mindig elég alacsony ~17xxx ez alá áll be a modem a "Current Line Speed" (CLS) értékkel. Ez a CLS érték ezután nem változik (DMT diag generátorával lenaplóztattam - nem változik), viszont a MLS értéke lassan ugyan de folyamatosan változik, növekszik egészen 21xxx -ig, de ezt sajnos a CLS nem követi. (Sajnos a DMT diag generátora nem tudja naplózni az MLS értékét, így nem tudom nektek megmutatni.)

Kérdés: Tudom növelni restart nélkül a CLS sebességet ? (hogy követhessem a MLS-t; vagy az egyből 21xxx-el induljon a 17xxx helyett)

[ Szerkesztve ]

(#3341) dchard válasza Doky586 (#3340) üzenetére


dchard
veterán

Nem találtál semmit, a jelenség teljesen ismert és a szinkronizáció befejezését követő tranziens állapot látszik rajta. Az MLS értéke a vonal paramétereivel együtt változik, ettől még a stabilan elérhető sebesség nem lesz több.

A paraméterek ész nélküli tekergetését a saját jól felfogott érdekedben fejezd be. Az eredménye SNR lock lesz, aztán annyival sem fog menni, mint most, és akkor kapálózhatsz ahogyan szeretnél.

Továbbra is azt mondom, hogy VDSL2 kell ide. Mivel hajtottak el, amikor kérdezted a 30megát? Túl messze vagy dumával, vagy egyáltalán nincs VDSL2 kiépítve? Pest esetén elég csekély ennek az esélye. Ha csak azt mondják, hogy túl messze vagy, erőltetni kell, hogy próbáljátok ki, mivel nem vagy messze :) Szerintem ez a legjobb esélyed. Másképpen ezen a vonalon nem lesz 20 vagy 30mega sehogyan sem.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3342) Doky586 válasza dchard (#3341) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A paraméterek ész nélküli tekergetését a saját jól felfogott érdekedben fejezd be"

TE javasoltad az ész nélküli tekergetést a cikkedben: (ha ezt a szót akarod használni rá)
szó szerint ezt csináltam: "például a target margint 70%-ra állítjuk" --- de akkor visszaállítom 100-ra. semmi máson nem változtattam !!! úgy van ahogy kérted és úgy is volt...

"Mivel hajtottak el, amikor kérdezted a 30megát?"
- Kérdeztem milyen lehetőségem van? nagyobb díjcsomagra váltanék.
- Azt válaszolta MT szám alapján hogy csak 20Mbps az elérhető
- Kérdeztem: 30 nincs? az jobb lenne.
- Kerek perec kijelentette hogy az itt NINCS.

Ezután mit pattogjak még?

"Szerintem ez a legjobb esélyed."
de mi ??? játszam azt az ügyfélszolgálaton, hogy:
- én: de van
- ő: de nincs
- de akkor is van
- de akkor sincs...
- .... :F

Amint látod a 20-at nem érhetem el, legfeljebb a 15 a max... :Y

[ Szerkesztve ]

(#3343) btz válasza Doky586 (#3342) üzenetére


btz
addikt

Inkább kérdezd meg hogy vdsl2 technológia elérhető e. Engem is 2-szer elhajtottak de megtudakoltam hogy mégiscsak van vdsl, egy olyantól aki ért is hozzá, ez az ügyfélszolgálatokra nem mindig jellemző. Esetleg körbekérdezel az utcádban hogy van e valakinek 30-as net.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3344) Doky586 válasza btz (#3343) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

OK, majd megpróbálom máshol is. És az nálad mennyibe kerül havonta ?
(nem kizárt hogy itt is van, csak nem kívánják eladni)

(#3345) Doky586 válasza btz (#3343) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként ha ADSL2+ on ezek az értékek (100% SNRm mellett)

akkor mekkora az esély hogy VDSL2-n kerek 30 Mbps összejön?

(#3346) Doky586 válasza Doky586 (#3345) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Erre gondolok:

vs

Ha nálam már 1.9 MHz-től lezuhan a jelszint 20dB-el akkor mit művelne feljebb 12.0 MHz-en.. Ez nem azt mutatja hogy xar a kábel?

Hiszen gondolom ilyen szép egyenesnek kellene lennie:

[ Szerkesztve ]

(#3347) btz válasza Doky586 (#3346) üzenetére


btz
addikt

Nem zuhanna lejjebb mert ez adsl2+ ez meg vdsl. De erről dchard többet tudna mondani hogy mi még a különbség a megnövelt vivőfrekiken túl. És hogy lehet az hogy vdslnél magasabb frekvenciák felé sem zuhanna annyit mint most.

Még nem váltottam a 20-as csomagról, ez jelenleg 4400 ft. Adsl2+-ban vagyok.
A 30-as vdsl pedig 5000 ft lenne.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3348) btz válasza Doky586 (#3344) üzenetére


btz
addikt

Dchard megírta hogy vdsl technológiával meglenne neked a 30/5

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3349) Doky586 válasza btz (#3347) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most beszéltem a központi telefonos ügyfélszolgálattal is:
Szerinte sincs lehetőségem 20-nál nagyobb kapcsolatra.. :((

Rémlik valami hogy pár hónapja még láttam a weblapjukon a címemen a 30-as csomagot, de azóta visszavonták az ajánlatukat..

"a 20-as csomagról, ez jelenleg 4400 ft"
Nekem ugyanez a 20-as csomag (ami valójában 14) 6200 ft! úgyhogy ne kibicelj az én pénzemre..

Még mindig jobb hogy legalább van internetem, mint ha egyáltalán nem lenne..
(mert ha átkötik a dslam végén a kábelt, lecserélik a modemet és mégse megy akkor 30-ból 0-t kapok vagy csak 1-et és akkor sincs jogom visszalépni, hiszen annak a garantáltja is csak 1...

Dchard pedig csak általánosságban beszélt: hogy igen a vdsl2 úgy általánosságban 30-at tud; anyagi felelősségvállalás nélkül, mert azt nekem kell biztosítani, ez nekem kockázat. :((

(#3350) Doky586 válasza Doky586 (#3349) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most is volt egy szakadásom.

beállítások semmit se változtak tegnap óta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.