Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) {mash}


{mash}
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Speedport W724V amivel ezeket az értékeket produkálja az ADSL kapcsolat:

Kérdésem az, hogy mennyire normálisak ezek az értékek? illetve ez alapján nekem úgy tűnik a 20Mbtites csomag is elérhető lenne, de arra azt mondták nem bírja a vonal. Választ előre is köszönöm!

(#3152) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Dchard, meg tudnád mondani, hogy a Speedport használható-e Invitel hálózaton is? (Sárvár)

Köszönöm!

(#3153) dchard válasza {mash} (#3151) üzenetére


dchard
veterán

Offtopic, a Telekomosban amúgy is válaszoltam rá.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3154) dchard válasza Gézengúz (#3152) üzenetére


dchard
veterán

Mivel a legtöbb helyen áttértek Annex B-re, így nagy az esély rá, hogy igen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3155) Gézengúz válasza dchard (#3154) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszönöm! Jó Éjt!!

Hú,.... voltam olyan hülye nem odatenni, hogy iptv voip is?

[ Szerkesztve ]

(#3156) dchard válasza Gézengúz (#3155) üzenetére


dchard
veterán

Az nem valószínű.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3157) szacsee válasza Frenky89 (#3150) üzenetére


szacsee
nagyúr

No besonfordáltam az invitel pont-ba és rákérdeztem, hogy ha átépítés miatt pl hozzá kellene nyúlni a kábelhez ami a házon belül van, akkor lehet-e piszkálni.
Az ügyfélszolgálatos hölgy segítőkész és kedves volt, annyit mondott, hogy persze nyugodtan, ha egy csatlakozási pontnál ki tudom kötni a szerelés alatt (ház oldalán ami van), akkor pl építsem át a házat és utána kössem vissza, ha rövid a kábel akkor hosszabbítsam meg, vagy cseréljem ki.
No így valamelyest hivatalos az infó, úgyhogy uccu neki mire kitavaszodik, addigra kábelt beszerzem és nekilátok.
Ilyenkor érdemes a házon belüli teljes telefonkábelezést átalakítani gondolom? (modem az első csatlakozási pontnál van, utána már csak telefon van a rendszerben.
Földeléssel kapcsolatban max kap egy külön szondát. Csőre nem kötöm, elektromos hálózatra szintén nem szeretném, gondolom egy földelőszonda megteszi. ;]

(#3158) dehogyisnem


dehogyisnem
tag

Szervusztok!
Szakértő urakat kérdezném:
Adva van egy db saját tul DSL-360R (PN:ESL360RESZ1..T1E H/W:T1) és Invitel 10M/512K (T-com terület, az alállomástól kb 600 méter) nemsokára lejáró szerződés, amit meghosszabbítanék, ha az ügyfélszolgálat az ígéretéhez híven átterelne egy 20M/1M előfizetésre. Na itt kezdődik a csavar a dologban! Valamikor dec vége felé felhívtam az ügyfsz-ot azzal, h lejár a szerződésem, mi légyen? Abban maradtam velük h kisebb áremelkedéssel próbáljunk ki egy nagyobb csomagot. Hivatalosan ezen a területen 5-10 megás csomagok vannak, de próba cseresznye, hátha megy a 20, és akkor módosítunk a szerződésen :) Pár napja rámértem 12-14/1...Hurrá, illetve nem. 20-ról volt szó kérem! Ez még nem is lenne gond mert már így is érezhető a sebesség növekedése. De! Ha műszakilag lehetséges akkor miért nem annyit állít be a társszolgáltató? Miért hivatkozik az Invitel a garantált sávszélességre amikor egyértelműen a 20 megára mondtam igent? Ezeket el is soroltam az ügyfélszolgnak, de persze jött az átkapcsolgatás, műszakiak, meg vissza 20 percben mobilról persze!....Próbáltam modemet, szűrőt cserélni 0 sikerrel.

A lényegi kérdés, amit feltétlen tudni szeretnék hol és ki állítja be ebben az esetben a szolgáltatás helyén az elérhető elméleti sávszélességet, mielőtt elkezdik tologatni az ügyet egymás között. Szeretnék végre tisztán látni.

mérésféle:

Más:
"dchard mester"- től kérdezném, h a DMT csak a te firm-eddel működik?

Köszönettel:
Tibor

[ Szerkesztve ]

(#3159) dchard válasza dehogyisnem (#3158) üzenetére


dchard
veterán

Ebből a vonalból az általam írt firmware-rel ki lehet hozni kb. 2megával többet (target snr margin 70-nek), de ennyi. Ugyanakkor VDSL2-n minden bizonnyal menni fog rajta a 30mega, ebbe az irányba érdemes elmozdulni.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3160) dehogyisnem válasza dchard (#3159) üzenetére


dehogyisnem
tag

Szervusz!
Feldobtam még két képet, de nem sikerült összehasonlítani a cikkedben szereplő azonosítójelekkel. Egyelőre visszaköltöztettem a helyére a modemet.

[link]

Köszönöm:
Tibor

UI:
Ez a hivatkozás nem él már szerintem:
A D-Link 360R T1E (fekete) modemekhez is van gyári firmware: 360R T1E letöltés

Más:
a VDSL2 X. ben nem játszik sajna....

[ Szerkesztve ]

(#3161) dchard válasza dehogyisnem (#3160) üzenetére


dchard
veterán

Ez a verzió kell rá:

Board ID 96338L-2M-8M: Letöltés v. 1.9

Abban pedig ne legyél biztos, hogy nem játszik. Elég közel vagy.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3162) Gézengúz válasza dehogyisnem (#3160) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez jó..

[link]

Sőt, nagyon közel hozzám képest és még nálam is összejött a bő 19Mbit VDSL-en...

[ Szerkesztve ]

(#3163) btz


btz
addikt

Üdv! Van egy 360R fekete modemem. Hogy lehet a gyári firmwaret visszarakni rá? A dchard firmware van rajta, de nem világít a power led, de most menne vissza a T-hez, nem akarom hogy kiszúrják.

ⓑⓣⓩ

(#3164) btz válasza btz (#3163) üzenetére


btz
addikt

Közben olvastam, hogy nincs visszaút, de az már eléggé régi hsz. Azóta sem lehet sehol elérni hivatalos gyári T1E firmware fájlt?

ⓑⓣⓩ

(#3165) MajaG válasza btz (#3164) üzenetére


MajaG
senior tag

Egy oldalt kellett volna visszaolvasni! :P

beldeczki hozzászólása

[ Szerkesztve ]

(#3166) btz válasza MajaG (#3165) üzenetére


btz
addikt

Ok. Kösz megvan, le is szedtem.

ⓑⓣⓩ

(#3167) dehogyisnem válasza Gézengúz (#3162) üzenetére


dehogyisnem
tag

Lemondtam a vezetékes netet...4G jön 20-40 Mega körül.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3168) Gézengúz válasza dehogyisnem (#3167) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mibe fáj?

(#3169) MajaG válasza Gézengúz (#3168) üzenetére


MajaG
senior tag

Torrent korlátba mindenképpen. :D

(#3170) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Főképp dchard (téged ajánlottak), de persze más ötletét, segítségét is szívesen hallgatom.

ADSL nettel kapcsolatos problémám lenne.
Több éve van internet a lakásban.

A kábel ugyanaz, csak modem lett cserélve, először mikor 10mbitre váltottunk egy dsl-360r-re.
A router tp link-542g volt.

Utóbbi hetekben folyton megszakadt a net és 1-2perc és újracsatlakozott. Volt hogy napi 1-2x, de volt hogy pár óránként....

Gondoltam ősrégi a modem is, router is. Biztos valamelyik a hibás,

Előbb lecseréltem a modemet dlink dsl-321b-re (z1), de maradt a probléma.
Majd vettem egy TP link wr841n routert, de ígyis maradt a probléma :(

A telefonkábel elég érdekes, minap vettem észre egy maszekolást benne, tessék kép róla:

Nemtudom lehe-e ez a hiba oka, hogy így van összekötve, bár akkor nem ment volna eddig se évekig....

Már ott tartok, hogy nincs ötletem, felhívom szolgáltatót, mert szerintem nem nálam van a hiba.

Vagy lehet mégis?

Valami ötlet, segítség mit tegyek?

Még olyat tanácsoltak, hogy ahol össze van szigetelőszalagozva, kössem szét és kössem össze újra (levágva oxidálódott részt), hátha az eloxidálódás miatt van a hiba, ezt ma délután tervezem megtenni.

Köszi előre is!

(#3171) dchard válasza kory24 (#3170) üzenetére


dchard
veterán

Ez a Z1-es modem ugye nem így néz ki?

Mert akkor nem jól választottál.

Azt a kötést mindenképpen szét kell bontani és még kell vizsgálni. A kötési rend nem szabványos, de ettől még működhet. Kilazulás, kontakt hiba nem csak itt lehet, de a lakásban lévő többi kötődobozban is, illetve maga a kötődoboz és a modem közötti kábel is lehet rossz. Ilyenkor minden kötést, csatlakozást érdemes átnézni.

Ha probléma van, általános érvényű módszer, hogy kipróbáljuk csak modemmel, router nélkül egy darab PC-vel.

Ezen túl olyan modemre lenne szükséged amivel kompatibilis az általam rt firmware, azzal lehet ugyanis pontosabb képet kapni a vonal valódi állapotáról. Ha küldesz a mostani modemed webes felületéről képet, különösen arról a részről, ahol az eszköz információk vannak (típus, széria szám, SW verzió stb.), akkor talán meg tudjuk mondani hogy kompatibilis-e.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3172) kory24 válasza dchard (#3171) üzenetére


kory24
őstag

De így néz ki..

Ez annyira gáz?

A kábel a padláson keresztül jön be, oda nemvalószínű feltudok menni....
Valamint nem tudok szakszerű kötéseket csinálni, max csak szintén ilyen szigetelőszalagos kókányolást.....

Az is lehet megoldás felmondom itt szerződést és megrendelem másik szolgáltatónál és kérem kössék be telefonkábelt újat az oszloptól a modemig?

(#3173) dchard válasza kory24 (#3172) üzenetére


dchard
veterán

Új korában elvárható lenne hogy jól működjön, de közismerten szar chipset van benne (régi szürke 360T-ben volt ilyen), sem pedig vonalvizsgálni nem lehet vele.

Kábelt visszavágni, újra blankolni, átforrasztani és lezsugorozni. Volt itt valaki aki vett vizálló roppantós toldó megoldást, ahhoz nem kell spéci szerszám sem, keress vissza.

A visszamondás pedig nem megoldás semmire, nem fogják ingyen újrakábelezni a házat, főleg ha látszólag semmi baja.

Ne feledd, hogy bár a problémák döntő többségét a lakás/ház hálózat, illetve az előfizetői végberendezés okozzák, azért lehet szar a telekom hálózatában is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3174) Gézengúz válasza MajaG (#3169) üzenetére


Gézengúz
addikt

:D

Aztán VDSL-uppal, hogy állunk kedves bennfenntes úr..:-)

(#3175) MajaG válasza Gézengúz (#3174) üzenetére


MajaG
senior tag

Január 13 van! Remélem türelmesen. :)

(#3176) utas666


utas666
tag

DSL-360R (T1E) gyári firmware-t hol tudom beszerezni? Most a matrica alapján HU_1.0 van még rajta és próbáltam a linket a cikkben, de 404:

伺服器錯誤
404 - 找不到檔案或目錄。
您要尋找的資源可能已移除、名稱已變更,或暫時無法使用。

Egyáltalán jó helyen járok, biztos hogy ez tartozik hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#3177) Teko001 válasza utas666 (#3176) üzenetére


Teko001
őstag

12db hozzászólással feljebb...

(#3178) weiss válasza utas666 (#3176) üzenetére


weiss
addikt

Itt.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3179) J.K.F. válasza dchard (#3173) üzenetére


J.K.F.
tag

Én használtam ilyen vízálló toldót amit említettél, ezt a típust: [Scotchlok UY2]

Elég egyszerű használni: [VIDEO]

Egyetlen hibát lehet vele elkövetni (amit én el is követtem): ha nem elég bátran nyomod bele a narancs színű fejet az eszközbe, akkor kontakthibás lesz a kötés. Nekem pár hónap után jelentkezett a hiba, az ADSL kapcsolat váratlanul szétesett, majd 1-3 Mbps-el állt csak össze. Ha ráhívtam a vonalas telefonra, a hiba MEGJAVULT pár napra, aztán újra előjött.

A megoldás az lett, hogy még néhány tizedmilliméterrel össze kellett préselni az eszközt, úgy, hogy a narancs színű "gomb" teteje teljesen belesimuljon a eszköz tetejébe. Azóta tökéletes, lassan fél éve. Amúgy nagyon jó kis cucc, összepréseléskor kitüremkedik a gél egészen a csövecskék végéig és vízállóan lezárja a kötést. A szerelő korábban csak összesodorta a két kábelt, ez annál csak jobb lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#3180) dchard válasza J.K.F. (#3179) üzenetére


dchard
veterán

Köszi, erre gondoltam :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3181) kory24 válasza dchard (#3173) üzenetére


kory24
őstag

Szétkötöttem, majd levágtam blankolt részt, újrablankoltam és összekötöttem, de csak ugyanúgy szigetelőszalaggal...

Egyelőre jó.

Nincs eszközöm ehhez, meg szaktudásom se :s

Ki az aki vállal ilyesmit? És kb mennyibe kerülne?
Mennyi volna pl az oszlopról új kábel behúzása a szobába modemig?

Így akkor 100% kizárhatnám, hogy nálam a hiba...

(#3182) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni .Nem tudok telneten belépni a modembe sehogy.Próbáltam a leírásban szereplő root/0000 felhasználó és jelszó párossal.Azonkívül admin/admin ,root/admin,root/root párossal is ,de semmi.Mindig azt írja
Login incorrect.Try again.
A hálókártyát már állítottam 192.168.1.1-re 192.168.1.2-re.
Az átjárót üresen hagytam.
Már vagy fél órája kinlódok a belépéssel. Használt Dlink360r fekete.Ma vettem.
Nem tudom az adatokat össze hasonlítani az új fw (dchard)felrakása előtt
Akit tud segítsen!

(#3183) dchard válasza szimla65 (#3182) üzenetére


dchard
veterán

Ez a verzió kell rá:
Board ID 96338L-2M-8M: Letöltés v. 1.9

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3184) szimla65 válasza dchard (#3183) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi a választ.
Most próbáltam böngészőből belépni a 192.168.1.1 számon.Egy ablak ugrik fel ,hogy adjam meg a felhasználó azonosítót és a jelszót. Sehogy nem tudok belépni.

(#3185) szimla65 válasza szimla65 (#3184) üzenetére


szimla65
aktív tag

Már nem tudtam módosítani az előző hszt.Nincs semmi egy üres oldal a következő üzenettel.
404 not found
file not found
micro httpd

Nincs más.
Valamit rosszul csinálok vagy nem velem van a baj?
A piros power és a zöld lan folyamatosan világít.

[ Szerkesztve ]

(#3186) dchard válasza szimla65 (#3185) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan úgy és olyan sorrendben csináld a frissítést ahogyan le van írva a cikkben. Ha nem megy, te rontasz el valamit, hidd el (tűzfal, antivírus, hálózati beállítások stb.)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3187) szimla65 válasza dchard (#3186) üzenetére


szimla65
aktív tag

Köszi majd holnap ismét nekiállok ,most megyek lefeküdni mert reggel meló.
Addig is Köszi.

(#3188) dchard válasza szimla65 (#3187) üzenetére


dchard
veterán

Minden korábbi esetben, amikor valakinek nem ment, kiderült hogy az adott illető tolt el valamit, vagy nem pontosan követte a lépéseket, esetleg olyan hülye volt, hogy nem kompatibilis modemre próbálta ráerőltetni a szoftvert. :) Minden lépés okkal és azért úgy van leírva, ahogy. Az "és" és a "vagy" szócskáknak is komoly jelentősége van, azok nem felcserélhetők :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3189) StSanya válasza szimla65 (#3187) üzenetére


StSanya
őstag

Ha használt, nem lehet, hogy át lett jelszavazva? Reset volt már?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#3190) dchard válasza StSanya (#3189) üzenetére


dchard
veterán

A cikkben leírt telepítési lépéssorban pont az a jó, hogy semmilyen jelszó nem kell hozzá, és az sem baj, ha egyáltalán nem ismered az eszközhöz tartozó jelszót :) Az átszoftverelés után meg a cikkben ismertetett jelszavak érvényesek.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3191) szimla65 válasza dchard (#3190) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Még este megcsináltam .Az Explorer-el sikerült nagy nehezen.Sok próbálkozás után, pedig a Hálókártya a leírás szerint volt beállítva.
Na mindegy sikerült.Most majd megpróbálok telneten belépni. Csak a kíváncsiság kedvéért.
Majd még jelentkezem.

StSanya
Használt,előfordulhat,hogy átvolt jelszavazva.

[ Szerkesztve ]

(#3192) szimla65


szimla65
aktív tag

Üdv!
Sziasztok a következőben kérek tanácsot.
A 10/0.5-ös(több éve és mindig megvolt bőven a sebesség) internetem már jó ideje csak 6,5-7,5/0,5 sebességet produkál.Routerrel és router nélkül is ,csak modemmel.
1,November körül valamit csináltak itt a központban mert 1,5 napig nem volt net meg telefon kb(több kocsival voltak)lehet felújítás,karbantartás nem tudom.
2,Novemberben volt az a nagy vihar ,akkor szállt el a fekete D-360r-T1-em.Azóta a D-360T használtam.
Ma üzemeltem be az új használt 360r-T1 feketét,dchard-fw-vel.Van két routerem is, felváltva minden verziót ki próbáltam de nincs változás.
Hogy pontosan mióta nincs max sebesség dátumra nem tudom,de kb ez az időpont amióta így van.
Kérdésem az ,hogy szóljak be a központba ,hogy nincs meg a max sebesség vagy mit tanácsoltok?
Az SNR-t levettem 70-re.
Várom a véleményeket tanácsokat.

(#3193) Gézengúz válasza szimla65 (#3192) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak, hogy ne dchard-nak kelljen kérni a képet a vonaldiagnosztikáról, én szólok!

Képet a vonaldiagnosztikáról... ;]

(#3194) szimla65 válasza Gézengúz (#3193) üzenetére


szimla65
aktív tag

Szia!
Gondoltam nem szükséges mert most indítottam el délután.Most nem tudok csinálni majd holnap délelőtt mert már rá van kötve a router is (kell a tv miatt).

(#3195) dchard válasza Gézengúz (#3193) üzenetére


dchard
veterán

Látjátok többek között ezért nincs privátban segítség nyújtás. A problémák nagy többségét a közösség tudja kezelni, a problémákra adott válaszokból más is tanulhat. Sokkal hatékonyabb így. Az elmúlt időszakban legalább 15 embert irányítottam a fórumba, és ebből csak egynek kellett nekem megoldani a gondját :)

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3196) Gézengúz válasza dchard (#3195) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az oké, de nekem aztán nem mondanak azok a számok semmit se... :U

(#3197) btz válasza dchard (#3195) üzenetére


btz
addikt

Nem is értem minek akarnak sokan privátot, mikor a egyrészt a közösségnek sokkal nagyobb segítő ereje van, mint egy adott esetleg szakértő embernek, másrészt, ha sikerül megoldani a problémát, az is "megörökítésre" kerül itt és a később idetévedő közösségi tagok is okulhatnak belőle.
Javaslom mindenkinek hogy ne privátozzunk. A fórum azért van. A privát maradjon meg a magán jellegű témák megbeszélésére.

ⓑⓣⓩ

(#3198) Gézengúz válasza btz (#3197) üzenetére


Gézengúz
addikt

Na jó csak azért tudod, a közösség 90%-nak derogál a keresőt használni! Figyelted, hogy az elmúlt 2 napban a Telekomos fórumban, hányan jöttek fel, hogy nem megy a mail...Volt, hogy 10hsz-t se kellett volna visszaolvasni, de ott a routeros topic is..Összefoglaló az emberek 90%-nak jól elmondaná mit kellene venni és mégis megkérdezik, és újra és újra...

(#3199) btz válasza Gézengúz (#3198) üzenetére


btz
addikt

Ilyenkor az az érzésem támad hogy csak trollkodnak.

ⓑⓣⓩ

(#3200) Teko001 válasza btz (#3199) üzenetére


Teko001
őstag

Pedig sajnos nem. Csak luxus olvasni sokszor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.