Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) rétisün


rétisün
veterán

üdv, (és bocs, ha nem egészen ide tartozik, de a modemes topik eléggé kihalt)

szóval: behalt a szolgáltatói ZTE modem-router kombó. gondoltam, amíg adnak másikat, a régi D-link DSL-320B modemet használom. használtam volna, de nem tudtam vele kapcsolódni. lehet ez amiatt, hogy digitális vonalam van? vagy egyszerűen a régi modemem sem jó?

meghozta a szerelő az új modemet, rádugta, és kapcsolódott, ahogy kell, tehát nem volt a vonallal semmi probléma, mai miatt ne tudott volna a 320B kapcsolódni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3452) Gézengúz válasza rétisün (#3451) üzenetére


Gézengúz
addikt

Valoszinuleg Vdsl-ed van, a Dlink meg csak Adsl2+ ig bezarolag tud! Mekkora a netsebességed?

(#3453) rétisün válasza Gézengúz (#3452) üzenetére


rétisün
veterán

20 Mbit, ezt egy (elvileg) 100/10-es modemnek kéne tudnia, nem?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3454) Teko001 válasza rétisün (#3453) üzenetére


Teko001
őstag

A 100/10 a LAN port rajta. Maga a modem maximum 24Mbps. A te gondod az, hogy ADSL2/2+-t támogat, a te vonalad pedig valószínűleg VDSL2. Újabb szabvány. Előre fele nincs kompatibilitás ezekben az eszközökben (érthető módon), csak visszafele. Azért kérdezte a sebességet, mert ha 30mbit-es csomagod lenne, akkor biztosan VDSL2-n lennél.

[ Szerkesztve ]

(#3455) rétisün válasza Teko001 (#3454) üzenetére


rétisün
veterán

valószínűleg VDSL2, mert a 30 mbit is elérhető.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3456) Gézengúz válasza rétisün (#3455) üzenetére


Gézengúz
addikt

Modemben meg lehet nezni, de biztosan erről van szó!

(#3457) rétisün válasza Gézengúz (#3456) üzenetére


rétisün
veterán

akkor ezt a modemet felejtsem is el, mint 'vésztartalékot', ha a szolgáltatói cucc megint bemondja az unalmast?

tudnátok ajánlani helyette? nem kell modem-router kombó (mint amit a T adott), elég sima modem is. köszi!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3458) Teko001 válasza rétisün (#3457) üzenetére


Teko001
őstag

Amennyire én tudom, újonnan a megfelelő eszközök olyan 25ezernél kezdődnek (TP-LINK TD-W9980, vagy mondjuk ASUS DSL-N17U). Csak modemet ez alatt az ár alatt sem kapsz szerintem itthon. Használtan vehetsz olcsóbban apróban ha épp van, vagy külföldről rendelve (de utóbbi se lesz olcsóbb 10ezernél szerintem, előbbit találhatsz itthon olcsóbban, jó áron).

[ Szerkesztve ]

(#3459) Gézengúz válasza rétisün (#3457) üzenetére


Gézengúz
addikt

Speedport szokott lenni aprón W724 C ha jól emlekszem!

(#3460) rétisün válasza Teko001 (#3458) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, legfeljebb valami használtat nézek, újan kicsit drága ahhoz, hogy arra az (évi) 1-2 napra megvegyem, amíg a T ad másikat, ha elromlik a szolgáltatói.

(#3459) Gézengúz: köszi a tippet, most nézem pont ilyent kaptam kedden a T-től.

amúgy azt hol tudom megnézni, tényleg VDSL-em van-e? gondolom a most használatos router is 'mutatja'....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3461) btz válasza rétisün (#3460) üzenetére


btz
addikt

A HGW adminfelületén megnézhető.

ⓑⓣⓩ

(#3462) Teko001 válasza rétisün (#3460) üzenetére


Teko001
őstag

Ide kell menned

(#3461) btz: Megnézheti, csak az a gond, hogy az az oldal, ami ki is írja, nincs belinkelve az adminon...

[ Szerkesztve ]

(#3463) btz válasza Teko001 (#3462) üzenetére


btz
addikt

Ezt nem tudtam. Talán a következő szériában már nem lesz rejtett ez a funkció :)

ⓑⓣⓩ

(#3464) rétisün válasza Teko001 (#3462) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, így már egyértelmű. kerestem, de nem csoda, hogy nem találtam.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3465) dchard válasza rétisün (#3464) üzenetére


dchard
veterán

A jobb fele lemaradt

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3466) rétisün válasza dchard (#3465) üzenetére


rétisün
veterán

igaz, de csak a VDSL2 miatt tettem be a képet.

az annex A, annex B típusú hálózat ebben az esetben is számít még, vagy a VDSL2 már 'túlhaladta' ezeket?

itt az egész:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3467) Gézengúz válasza rétisün (#3466) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ami még érdekes, hogy az Attainable Data Rate sor mutatja a Nálad elérhető maximális le és feltöltési sebességet...Szépen menne a 30/5!

[ Szerkesztve ]

(#3468) tatararpad


tatararpad
őstag

Tud valaki olyan webshopot ahol újonnan adnak garantáltan 321B nem rev Z vagy 360R T1 modemet, aka. amik kompatibilisek ezzel a firmwarrel? Ahogy a nagyobb webshopok oldalain olvasom már a rev Z-t nyomatják egy ideje :(

(#3469) dchard válasza rétisün (#3466) üzenetére


dchard
veterán

A VDSL2-nél annex helyett úgynevezett bandplan van, melyben van lehetőség a korábbi annex-ek spektrális maszkjához alkalmazkodni, hogy a hagyományos ADSL kivezetéséig is kompatibilis legyen a kettő.

Nyilván amint teljesen eltűnik az analóg és az ISDN (ami ugyan digitális, de ugyanakkor hagyományos vonalkapcsolt technika), úgy átraknak mindenkit teljesen digitális vonalra, és akkor az alacsonyabb vivők kihasználásával további megabitek nyerhetők (elsősorban felfelé irányban).

És valóban: ezen a vonalon megrendelhető a 30/5-ös csomag, az 50/15-ből valószínűleg csak a 10mega uplink lenne meg, a letöltés maradna 33-35mega.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3470) andrew911


andrew911
tag

Hello!

Szumma ennyi adatom van az ASUS DSL-N66U-ból, amennyi a csatolt képen.

Állítólag megérkezett hozzánk is a VDSL 50/5 Mbit, érdemes lehet erre váltani? Amennyiben igen, akkor meg lehet úszni modem csere nélkül valahogy (a szerződés szerint nem, de le lehet valahogy beszélni őket arról, hogy kijöjjenek? Nekem elég egy user/pass a PPOE-hez.)

Előre is köszi,
--
Andrew

(#3471) the_one


the_one
tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy az alábbi vonalra 24 / 41 megabitet mond a telekom előminősítő rendszere? Tényleg ilyen különbség van a DSLAM és a modem oldali max sebesség becslés között?
Ez egy régebbi vonalinfó, amikor észrevettem a visszavett adásteljesítményeket.

Megnéztem pár VDSL2 HGW vonalinfót a környéken és aki a központ közelében lakik, annak pl. a 20 megás csomagjához maxra (14,5 dBm) van állítva a letöltési adásteljesítménye. Több mint 1 hete küzdök a 1412-őn az 50/15-re váltással, egyelőre eredménytelenül.

Egy kis érdekesség! (A sok telefonálásnak legalább ennyi haszna volt.)
"A bonding képes HGW-k még nem érkeztek meg." Úgy néz ki, hogy tényleg be fogják vezetni a VDSL bondingot.

[ Szerkesztve ]

(#3472) btz válasza andrew911 (#3470) üzenetére


btz
addikt

50/16 pontosabban. Ha az eszköz tudja a vdsl2-t, és a vonalad is tudja nyújtani az 50 megabitet akkor használhatod vele.

ⓑⓣⓩ

(#3473) Doky586 válasza the_one (#3471) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi ez az összevágott kép? meg mik azok a nyilak?

(#3474) btz válasza Doky586 (#3473) üzenetére


btz
addikt

Gondolom a változást jelzi

ⓑⓣⓩ

(#3475) the_one válasza Doky586 (#3473) üzenetére


the_one
tag

"Mi ez az összevágott kép? meg mik azok a nyilak?"

Ez egy "előtte - utána" kép, amikor a telekom visszavette a 30 megabites csomaghoz feleslegesen magas adásteljesítményt. A nyilakkal jeleztem a jelentősen megváltozott paramétereket. Most az 50 megabites csomagváltási igényemet azzal utasítják el, hogy erre a vonalra nem adható ilyen sebesség. A letöltési jelszintet 13,9 dBm -ről 3,8 dBm-re vették le, ami még így is lazán vitte a 30/5-ös csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#3476) Doky586 válasza the_one (#3475) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Örülj neki hogy annyit kapsz...

Nekem 20Mbps szerződésem van, de mégse kapok csak 14Mbps -t.. Bp 18.ker

16,383k ATM -14% = 14M IP

[ Szerkesztve ]

(#3477) andrew911 válasza btz (#3472) üzenetére


andrew911
tag

Nos, a Telekom nálam 50/5-öt (garantált 15/1-et) ír, ha bekattintom a címem. Egyelőre telefonon nem tudtam meggyőzni a műszakis kollégát, hogy a modemem tudja ezt a szabványt és sebességet. Csak azt hajtogatta, hogy neki új modem van a munkalapon, tehát kell.
Ami mondjuk jobban aggaszt, hogy milyen sebesség fog kijönni ezen az érpáron.

(#3478) btz válasza andrew911 (#3477) üzenetére


btz
addikt

Nem kell törődni mi van kiírva a weboldalra 50 le 16 fel, ez biztos forrásból mondom.
Ha hozni akarja a HGW-t had hozza, max miután elment, félrerakod és beteszed a sajátod (már ha tényleg tudja a vdls2-t).
Ha nem bírja a vonalad az 50-et akkor a szerelő úgy is sztornózza a bekötést, és marad minden a régiben. Esetleg javasolja megrendelésre a 30/5-ös csomagot ha az menne.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3479) andrew911 válasza btz (#3478) üzenetére


andrew911
tag

Ebből a specifikációból sejtem, hogy tudja:

VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL multimode
Up to 100Mbps/100Mbps upstream/downstream
Support Annex A/B/I/J/L/M
Support all VDSL2 profiles -8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, 17a and 30a
VDSL2 interface compliance with ITU-T993.2
G.992.1 (G.dmt), Annex A, and B Compliant
G.992.2 (G.lite), Annex A, and B Compliant
ANSI T1.413 Compliant
G.992.3 (ADSL2) Compliant, Annex A, B, L, and M
G.992.5 (ADSL2+) Compliant, Supporting Annex A, B, and M
G.993.2 Compliant, Annex A, B, up to profile 30a with external AFE.
ATM and PTM (dual-priority)

(#3480) btz válasza andrew911 (#3479) üzenetére


btz
addikt

Ok, akkor nyugodtan megmutathatod a szerelőnek is, ha nincs tv telefon, akkor csak netezni jó az a saját eszköz is. A HGW-t amit hoz azt meg elteszed tartaléknak.

ⓑⓣⓩ

(#3481) dchard válasza andrew911 (#3470) üzenetére


dchard
veterán

Ezen a vonalon röhögve menni fog az 50/16, rendeld meg nyugodtan. A leírásod alapján valóban VDSL2 képes eszközöd van, használhatod ha nincs IPTV és/vagy IP telefon szolgáltatás.

Dchad

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3482) andrew911 válasza dchard (#3481) üzenetére


andrew911
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, megnyugtattatok! :-) Kedden jön a szerelő...

(#3483) tatararpad


tatararpad
őstag

Kérhetnék egy kis felvilágosítást erről a vonalról? Az előfizetés egy Telekomos 10Mbit, viszont kb, olyan 4-5Mbit amit a sebességmérő programok adni szoktak, és ha már pár Mbittel is feljebb tudnám tornászni valahogy, annak is örülnék. Esetleg kb mennyit bírna el a vonal egy 20Mbites csomagból?
[link] [link] [link] [link] [link]

(#3484) btz válasza tatararpad (#3483) üzenetére


btz
addikt

SNR locknak tűnik

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3485) tatararpad válasza btz (#3484) üzenetére


tatararpad
őstag

Igen, SNR-ről jut eszembe hogy az itteni írások hatására próbáltam lejjebb vinni, de hiába állítottam 50%-ra, az SNR margin minimálisan, asszem olyan -0,2-t mozgott. Ez az SNR lock szolgáltatói oldali, és ha igen lehet vele kezdeni valamit?

(#3486) btz válasza tatararpad (#3485) üzenetére


btz
addikt

Hát ha valóban az van akkor csak a szolgáltató tud vele kezdeni valamit.

ⓑⓣⓩ

(#3487) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

A DSL-321B használható sima modemként? ADSL kapcsolatom van és hozzá egy Asus RT-AC56U routerem, és a routerbe van beállítva az adsl belépési nevem jelszavam. Kellene egy jó modem hozzá, de azt olvastam hogy a DSL-321B router csak úgymond.

(#3488) btz válasza Tibe (#3487) üzenetére


btz
addikt

Milyen router? A DSL-321B egy adsl modem.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3489) tatararpad válasza btz (#3488) üzenetére


tatararpad
őstag

Valszeg arra gondol hogy ha switchre köti akkor tud wannabe routerként működni, de ha jól emlékszem ebből a custom firmwareből ezek a funkciók pont ki vannak szedve, de igen, alapértelmezésben ez egy modem.

[ Szerkesztve ]

(#3490) dchard válasza Tibe (#3487) üzenetére


dchard
veterán

Pont fordítva: a 321B egy modem, ráadásul a cikkben szereplő firmware-ből azt a minimális router funkciót is kiszedtem, ami gyárilag benne volt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3491) btz válasza tatararpad (#3489) üzenetére


btz
addikt

Szerintem hardwerileg gyenge lehet ahhoz hogy router funkciót ellásson, de szerintem a kérdező nem ilyesmiken gondolkodik.

ⓑⓣⓩ

(#3492) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én meg a half-bridge módot hiányoltam a legtöbb modemből, nem tudom, a dchard féle tudott-e ilyesmit, de pont jó kompromisszum lett volna szerintem, hogy a router a NAT-al foglalkozik, a modem meg a PPPoE-el. Routerként már csak azért se jó egy DSL modem, mert a portátirányítást és/vagy UPNP funkciókat nem tudtak gyárilag.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3493) Tibe


Tibe
aktív tag

Közben rájöttem mert gyárilag routerként volt és át kellett váltanom bridge módban ott már sima modemként üzemel és szépen megy vele az Asus routerem is. Nekem gyári firmware van benne, érdemes kicserélni moddoltra? Miben jobb az?

Köszi!

(#3494) Teko001 válasza Tibe (#3493) üzenetére


Teko001
őstag

Habár off topic, de: teljesen másra szerintem nem érdemes lecserélned, viszont egy Asuswrt-Merlin-re igen. Az eredeti kódot használja, de kiegészített és kijavított funkciókkal. Ha le is cseréled, akkor se ész nélkül tedd.

[ Szerkesztve ]

(#3495) Gézengúz válasza Teko001 (#3494) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem a modem firmjére gondolt? :F

(#3496) Tibe válasza Gézengúz (#3495) üzenetére


Tibe
aktív tag

Dede a modemre gondolok. Dsl-321B-re.

(#3497) Gézengúz válasza Tibe (#3496) üzenetére


Gézengúz
addikt

Arról viszont minden gyönyörűen le van írva itt!

[link]

(#3498) Doky586 válasza Gézengúz (#3497) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

meg itt: [link]

(#3499) taki01


taki01
őstag

Sziasztok,

Tegnap este elégé leromlottak a vonalam és szakadozott de nem tudom mitől.

Tegnapi :

Régebbi:

(#3500) Dɨngodilɇ


Dɨngodilɇ
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég szereztem be az albérletembe egy új fekete 360R modemet a régi őskövület 360R B3-as helyére, első dolgom volt, hogy beüzemeljem rajta dchard firmwarejét. Az előfizetés Telekom Netmánia S, viszont csak 7 Mbit letöltés érhető el, ezen szeretnék javítani valamit és ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Amennyire én látom nem annyira rossz ez a vonal, viszont az SNR lock az messziről virít rajta. Átnéztem a kábelezést amennyire hozzáfértem, a bejövő vonal megy a szűrőbe (új), a modem részre megy a modem, a phone részre pedig egy ISDN NT, ami egy régi Elcon nt1+2ab+v24 matáv felirattal. A vonal nem szokott szakadni és a modem sincs kapcsolgatva, viszont van pár anomália amit nem értek, például a LE irányba a Power miért 0 dBm? De a végső cél az igazából a 10Mbit elérése volna.
Előre is köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.