Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Zimi91 válasza Doky586 (#3398) üzenetére


Zimi91
tag

Miután írtam betelefonáltam nekik. Levették a korlátot, most 9.5-el jön. Sms-ben azt kaptam, hogy berendezés hiba miatt volt a gond, nem tudom mennyire valós, de tegnap kicseréltem a régi szürke d-linket a feketére, reméljük ezzel meg is oldódott. A ping amúgy azért magas még mindig, mert távol vagyok a központtól?

Itt a kép amúgy a mostani állapotról:

Invitelnél nem tudom miért nem +-os. Lehet oda is kellene a fekete modem, ha ZTE-s van, általában egy újraindítás megoldja egy ideig a sávszélesség gondot.

(#3400) btz: Nem tudom szintén. Te irányítottál ide amúgy az Inviteles fórumból. :) Elvileg hó végén jön a VDSL, reméljük azzal minden tökéletes lesz.

Köszi mindkét választ! Azt esetleg el tudná valaki magyarázni, hogy az SNR lock-ot miért teszi rá a szolgáltató? Sok a szakadás, és az automata minél lejjebb rakja, vagy mitől van? Csakmert nem vettem észre (telekom), hogy szakadozna, mégis a végén kb elfogyott sávszélesség. :)

(#3402) Doky586 válasza Zimi91 (#3401) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak azt tudom hogy ha túl sűrűn állítgatod cserélgeted, resync-et nyomsz stb akkor előfordul hogy lekorlátoznak.. talán bizonyos állítgatások közt pár órát vagy 1napot 'illik' várni (én legalábbis így szoktam)

"Invitelnél nem tudom miért nem +-os."
Azt TE állítottad olyanra, átállíthatod ADSL2+ ra szerintem..
Típusmeghatározásnál kevés azt mondani hogy fekete. Elég sok típus fekete színű manapság... :O

(#3403) Zimi91 válasza Doky586 (#3402) üzenetére


Zimi91
tag

Ah értem, hát nem nagyon állítgattam előtte semmit. :/ :) Mindegy, lényeg, hogy most legyen jó. :D Azt hittem magától állítódik, hogy ADSL2 v. 2+. DSL-360R-re gondoltam. :)

(#3404) btz válasza Zimi91 (#3401) üzenetére


btz
addikt

Már nemnemlékszem mikor irányítottalak ide, de itt a vonali problémás kérdésed jobb helyen is van és talán dchard is előbb olvassa, ő a szakértő a témában én magam csak lelkes amatőr vagyok.
Dchard firmwareben lehet állítani adsl2+-ra, ha a 360-as fekete dlinked van akkor az képes rá és valószínűsítem a központ is képes az adsl2+-ra.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3405) celeburdi válasza dchard (#3009) üzenetére


celeburdi
csendes tag

Tisztelt Fórumtagok!

Vettem egy FritzBox 7490-es Routert, és betettem a T-től kapott Speedport helyére, de nem működött.
A VDSL felállt de PPPoE timeout hibát kaptam, nem ment OnLine.ba.
Az ügyfélszolgálat nem tudott segíteni.
Google-val rátaláltam erre fórumra és a megoldásra (VLAN id=32)..
Köszönöm a szakértőknek, különösen Dchard-nak.

Ilyen a vonal:
[L:/dl/upc/2015-06/07/502107_vfdy3jfptqzsllhm_line2_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/07/502107_vfdy3jfptqzsllhm_line2_2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2015-06/07/502107_vfdy3jfptqzsllhm_line2_2.jpg](IMG:/dl/upc/2015-06/07/502107_vfdy3jfptqzsllhm_line2_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#3406) dchard válasza celeburdi (#3405) üzenetére


dchard
veterán

Jó vétel volt, használd egészséggel. Jó tudni, hogy támogatja a G.INP-t és a vectoringot is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3407) celeburdi válasza dchard (#3406) üzenetére


celeburdi
csendes tag

Van valami infó a vectoring bevezetéséről a T-nél.?

celeburdi

(#3408) dchard válasza celeburdi (#3407) üzenetére


dchard
veterán

Előbb-utóbb kénytelenek lesznek bevezetni. Ennyi van.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3409) btz válasza celeburdi (#3407) üzenetére


btz
addikt

Majd bevezetik mikor már jönnek házhoz a 10Gigabithez szokott optikás kiskínaiak és kérdezik, hogy "ez az ősember ugyan azt eszi-e mint mi?" Mint abban a régi ADSL reklámban, amiben a betárcsázós modemmel netező komát égették :D

ⓑⓣⓩ

(#3410) celeburdi válasza dchard (#3406) üzenetére


celeburdi
csendes tag

Nagyon jó ez a Firtz!box 7490. Lett egy 30/5 VDSL2 vonal is:
+tud még pár jópofa dolgot ami nekem hasznos pl:
- földi/IP telefon vonal route Wifi-n okostelefonra.
üdv, Celeburdi

(#3411) dchard válasza celeburdi (#3410) üzenetére


dchard
veterán

nyomhatnál fel képet a Spectrum és a Statistics feliratú fülekről is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3412) trance89 válasza celeburdi (#3410) üzenetére


trance89
őstag

akkor lenne jó ha nem éppen egy kocsit lehetne vásárolni az árán...
a helyes megnevezés inkább: "jó drága játékszer"

[ Szerkesztve ]

(#3413) btz válasza trance89 (#3412) üzenetére


btz
addikt

80ezret én sem adnék ki érte. Viszont 80ezres kocsi az elég tré lenne :D

ⓑⓣⓩ

(#3414) trance89 válasza btz (#3413) üzenetére


trance89
őstag

skoda felicia, azért nem mondanám nagyon tré kocsinak, vékonyabb pénztárcájúaknak több mint jó :)
itthon is áll éppen egy piros 97-es 110000 km-el :D

(#3415) dchard válasza trance89 (#3412) üzenetére


dchard
veterán

Nézd, tény az hogy a Fritzbox az egyetlen olyan gyári szoftver, ami az általam írt FW mellett ilyen részletes képet fest a vonalról. A különbség az, hogy az enyémért nem fizetett senki.

Jobban meggondolva lehet nekem is vennem kellett volna egy ilyet, jobban jártam volna, de akkor nem lenne vonaldiagos FW. :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3416) btz válasza dchard (#3415) üzenetére


btz
addikt

Az internetes hírnév is valami.
Max tegyél egy donate gombot a cikk alá :D

ⓑⓣⓩ

(#3417) celeburdi válasza dchard (#3411) üzenetére


celeburdi
csendes tag

Fritz!Box 7490 30/5 MBit VDSL2 vonal

spectrum:

Statisztika:

Tény, hogy drága, főleg ha nem kellenek a plusz funkciók, (AC Wifi, ISDN/Internet telefon integrálás stb.)

üdv Celeburdi.

(#3418) btz válasza celeburdi (#3417) üzenetére


btz
addikt

Kellenének csak olcsóbban :)

ⓑⓣⓩ

(#3419) dchard válasza celeburdi (#3417) üzenetére


dchard
veterán

Érdekes, olyan mintha más lenne a PSD maszk a bővített frekiken. Majd utána olvasok a specifikációban.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3420) stomi78


stomi78
tag

Sziasztok !

Egy kb 8-10 éves DSL 360THU.B3 modemem van ami eddig tökéletesen teljesített viszont kb 2-3 hete naponta többször is új IP címet kap,viszont nincs az IP váltásoknál Resyc , megy tovább.
A szolgáltató (Vidanet) is látja a problémát,valamit dolgoztak rajta távolról,némileg jobb lett.
Otthon semmi nem lett módosítva , szerintetek mi okozhatja ezt a problémát ?

(#3421) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok!
Nem rég kaptunk egy ZXV10 H201L-t és átállítottak digitális vonalra.

Egyik héten pl. Rate (Up/Down) 637/8955 kbps, máskor meg 10000 felett van.
Van, hogy 7.7, 8.7 vagy 10.7-t Mbit/s mérek speedtesten. (A D-Link modemnél is ez volt mióta elköltöztünk ide.) Mindig ez a három változik régi helyen általában fixen 10 mega felett volt.

Sose szakad a net legalábbis régi helyen folyton szakadozott ledobált nap közbe. Itt viszont nem ezért nem igen értem mitől van ez? Ha 10 felett szinkronizál akkor is szépen tölt le.

Az az 5 crc hiba akkor volt mikor nővérem kihúzta véletlen..
Jah és szerintem olyan reggel 5 körül szokott váltani sebességet. Mert nap közbe sose szakad.

[ Szerkesztve ]

(#3422) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok. DSL-321B modemem van. Tegnap óta nagyon szakadozik 5-10 percenként.
Szerintetek mi a gond?

beállítások

Külső zavar vagy nálam a gond?

(#3423) Zimi91


Zimi91
tag

Sziasztok,

nem tudom, jó helyre írok-e, valamint van-e rá megoldás. ADSL-ről váltottam VDSL-re nemrég. A vonal tökéletes, 200-300 méterre vagyok a DSLAMtól, oda optika megy már. A "problémám" az, hogy a régi 13-14 ms-es pingem felment 22-23ra. Azt olvastam, hogy ilyen van, ha váltás történik, viszont nem tudom, hogy itt lehet-e bármit állítani, hogy lejjebb vigyem ezt az értéket?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3424) btz válasza Zimi91 (#3423) üzenetére


btz
addikt

Az teljesen jó érték. Nekem 34-40. Online játéknak (FPS) sincs semmi gondja.

ⓑⓣⓩ

(#3425) Zimi91 válasza btz (#3424) üzenetére


Zimi91
tag

Jó érték igazad van, csak jobb volt, és lehet érezni a különbséget. Játék függő szerintem, hogy hol mennyire számít...

(#3426) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello! Ma váltottam le egy TP-Link TD-W8910G-t egy asus rt-ac55u-ra. A váltás oka az volt, hogy napi akár háromszor is egyszerűen elment a net mintha lekapcsolt volna a router + még a net is lassú volt. Netmania S-ben vagyunk most azthiszem,aminek 10? megásnak kéne lennie, a gond az, hogy maximum 2,5 mbps a letöltési sebesség. Eddig nem használtunk modemet, mert az előző routerben(tp link) volt beépített. Erre 2 óra sz@rakodás után jöttem rá amikor már semmi nem működött. Előkerestem egy régi szürke/kék modemet, azthiszem egy d-link 380t. Mint kiderült ez nem működik, legalábbis az új routerrel. Úgy megy a konstrukció, hogy az előző routerbe dugom bele az újat, de ennek semmi értelme. Rendeltem egy d-link dsl 321b-t, ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy, hogyan kell majd beállítani és összehangolni az új routerrel.
Még egy dolog: amikor a 380t modemmel kötöttem össze az új routert akkor a beállításoknál mindig az ISP által megadott felhasználó/jelszó párost kérte, egy óra keresgélés után meglett, de a router nem fogadta el.

[ Szerkesztve ]

(#3427) Gézengúz válasza Nagytoll (#3426) üzenetére


Gézengúz
addikt

De miért nem előtte kérdezel? Megvettél egy 20-on ezres routert 10Mbites kapcsolathoz? 321- re meg figyelj oda mert van belole sz@r sorozat is!

Elég lett volna valoszinu a régi Tplinket ujrakondizni!

[ Szerkesztve ]

(#3428) Nagytoll válasza Gézengúz (#3427) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Mert majd lesz jobb csomag is, a tp-link meg már több éve szivat, már látni se akarom. Szebben megfogalmazva a jövőre tekintve vettem :).

[ Szerkesztve ]

(#3429) Gézengúz válasza Nagytoll (#3428) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem tudom mi lesz a jobb csomag de egy TP-LINK 841N(D) át visz 94Mbitig...cserébe 5-6000Ft környékén megkapod..

Témaösszefoglaló... [link]

[ Szerkesztve ]

(#3430) btz válasza Gézengúz (#3429) üzenetére


btz
addikt

Megteheti azért vette.

ⓑⓣⓩ

(#3431) bbodog


bbodog
csendes tag

Üdv mindenkinek!

GTSHungary-nál volt 1/0.1-es, előfizetésem. Ők azt mondták olyan ótvar a vonal, hogy nem bír többet.
Megvette őket a telekom, azóta így tolják NeTMánia M csomagban. Be lehet ezt lőni stabilra, vagy irány az ügyfélszolgálat?

Köszöntem.




(#3432) btz válasza bbodog (#3431) üzenetére


btz
addikt

Nem lehet hogynsima adslel szolgáltattak a Telekom pedig átrakott 2+-ba?

ⓑⓣⓩ

(#3433) bbodog válasza btz (#3432) üzenetére


bbodog
csendes tag

Lövésem sincs. De ha ez egy burkolt célzás, hogy csak az ADSL modulációt engedélyezzem, kipróbálom. Kösz.

(#3434) btz válasza bbodog (#3433) üzenetére


btz
addikt

Dehogx is, nehogy át rakd, de szerintem azt nem is tudod te átállítani.

ⓑⓣⓩ

(#3435) bbodog válasza btz (#3434) üzenetére


bbodog
csendes tag

Ok. Még várom az ötleteket. Próbáltam 300%-on az SNR margint, de nem érzékeltem semmi változást. (... félek, hogy le kell szopjak valakit, csak hogy szarabb csomagban legyek ...)

(#3436) Doky586 válasza bbodog (#3435) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Inkább a Home oldalról mutass egy screenshotot.

(#3437) bbodog válasza Doky586 (#3436) üzenetére


bbodog
csendes tag

Szpídtesztre gondolsz? Adblock+Java kombót nem tudom meglépni a telekom oldalán. Jobb híjján : http://www.speedtest.net/my-result/4628270970

(#3438) beldeczki válasza bbodog (#3431) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Ha nem szakadozik akkor jó, vonal sebesség növelésre nem mondok inkább semmit, azt meghagyom inkább a szakértőknek. Bár egyedi véleményem az, hogy ezen a 20 mega biztos nem fog menni bármit is csinálsz vele (a jelenleginél lehet gyorsabb azt nem mondom, csak nem lesz 20), ha kell az 1 mega feltöltés akkor elfogadod hogy ennyi a lefele irány, ha nem, akkor meg irány egyel kisebb csomag, az viszont menne fullon.

[ Szerkesztve ]

(#3439) btz válasza bbodog (#3437) üzenetére


btz
addikt

Szerintem a bitswicher firmware Home menüjére gondolt

ⓑⓣⓩ

(#3440) Doky586 válasza bbodog (#3437) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#3441) dchard válasza bbodog (#3431) üzenetére


dchard
veterán

Masszív áthallási zaj van rajta, ezért a sok csomagvesztés is.

Az SNR margint állítsd 180%-ra, mentés, újraindítás, vársz 2-3 órát és utána újra mérsz, lássuk lesz-e változás.

MOD: ja és kérek egy képet a DSL beállításokról is, lássuk minden rendben van-e.

chard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3442) bbodog válasza Doky586 (#3440) üzenetére


bbodog
csendes tag

Bocs, alapból a t-home-ra asszociáltam. Már belebetegedtem. Délután lesz időm buzerálni, akkor megcsinálom. (Bár hosszú hetek után ma reggel meglepően stabil ....)

(#3443) bbodog válasza dchard (#3441) üzenetére


bbodog
csendes tag

Oké, délután "megcselekszem". (Mint fentebb írtam Doky586 mesternek, hetek óta ma reggel még 1x sem dobott le, én már a szabadkőműves-gyíkemberre gyanakszok.)

(#3444) bbodog válasza dchard (#3441) üzenetére


bbodog
csendes tag

Most délután még mindig stabilan tartja magát. Úgy tűnik, használt a számmisztika, vagy a vudu. Egyenlőre nem basztatnám, ha ismét szarakszik, meglépem tanácsod. Addig is KÖSZÖNET.

(#3445) bbodog válasza Doky586 (#3440) üzenetére


bbodog
csendes tag

Kösz mindent neked is, de valami csoda folytán most elég jól tartja magát a kapcs. (De szerintem jövök én még ide rinyálni ... )

(#3446) bbodog válasza dchard (#3441) üzenetére


bbodog
csendes tag

Te, mint tájékozott (bennfentes?) mester, nem tudnál egy alapos esszében értekezmi róla, hogy miért az idegösszeomlás szélére jutott júzereknél szokott pikk-pakk helyreállni a dolgok menete kézrátéttel?
Mi zajlik ilyenkor a szolgáltatói oldalon?
Becsülettel végigvettem a modem-paraméterezős cikkedet + az új 360r fw-est. (Korábban 1x már kihúzott a szarból.)
De nem fér a fejembe, hogy most mi a pékfaszától állt helyre minden?

(#3447) bbodog válasza beldeczki (#3438) üzenetére


bbodog
csendes tag

Bocs, elsiklottam a válaszod felett. Épp az a gond, hogy szakadozik kb. 2 percenként. De most már úgy tűnik beállt. Azér' kösz.

(#3448) dchard válasza bbodog (#3446) üzenetére


dchard
veterán

Nem küldtél képet sem a jelenlegi beállításaidról, sem az azzal mérhető helyzetről. Hogyan mondjam meg így, hogy mitől javult meg? Kézrátétellel? Ráadásul nincs is mivel összehasonlítani.

A vonaldiagnosztika normál körülmények között úgy néz ki, hogy először "alap" beállításokkal elkészül a vonaldiag, precízen körülírva, hogy mi a hiba, hogyan jelentkezik.

utána mi ajánlunk egy beállítást, amivel újra kell mérni, és a két mérés közötti különbségből lehet következtetni a javulás (vagy romlás) okára.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3449) Nadov


Nadov
csendes tag

Egy egyszerű kérdésem volna remélem tudtok segíteni:

Jelenleg 20M/1M ADSL van amiből 13M/1M megy is. Ha a csomagot 30M/5M-ra váltom akkor várható, hogy ha a letöltési nem is de a feltöltési sebességem meg fog nőni?
Fontos lenne, hogy magasabb feltöltési sebességem legyen (nem torrent :) )

(#3450) dchard válasza Nadov (#3449) üzenetére


dchard
veterán

A 13/1 elég kevés, még ha át is raknak VDSL2-re, akkor is legfeljebb 20-24Mbit várható lefelé és 2-3mega felfelé.

Persze pontosabb becslés adható abban az esetben, ha mutatsz a topikban látható vonaldiagnosztikát.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.