Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) teo77 válasza phanze (#22439) üzenetére


teo77
őstag

CM-et próbáltad? Ha igen, azzal mi volt a baj?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#22452) fujifilm1 válasza Tippmix46 (#22447) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Adb megy recovery-ből?
Egy memory scan kellene. Lehet hogy hibás terület lett a nand-ban.

Kék békát kérdezd meg. Mit javasol! Tök rendes.

(#22453) cheguevara


cheguevara
csendes tag

melyik kernellel a legjobb a DU ? ami a ROM-mal együtt megy fel az nekem kifagy párszor :((

(#22454) KTTech válasza cheguevara (#22453) üzenetére


KTTech
veterán

Mindegyik fagy... de nem csak a DU-val, hanem nyugodtan általánosíthatunk. Próbáld a RAW kernelt, az a legközelebbi a "natív" forráshoz, persze az se olyan stabil - nem is lehet, mivel nem létezik 4.4.4-es gyári kód, illetve a video driver is esetleges, mint az összes létező CM/AOKP/AOSP kiadásnál -, mint a gyári Samsung kernel... Én a Baunert használom, nem tökéletesen stabil (okot lást fentebb), de használható, a sebessége jó.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22455) phanze válasza fujifilm1 (#22445) üzenetére


phanze
aktív tag

1-2 napja készült el a legujjabb Tedd fel azt én még nem frisitttetem de biztos jo az is.:)
(ha valakinek kéne eladom a noteomat priviben lehet érdeklodni:) )

[ Szerkesztve ]

(#22456) Tippmix46 válasza fujifilm1 (#22452) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Annyit csináltam, hogy kikapcsoltam, kivettem az aksit, sd kártyát, sim kártyát, majd pár óra múlva vissza az egész és a régi töltőjével és régi aksijával most megjavult a teló. Szerintem a párom Samsung töltője is máshogy passzolhat az usb részhez+ezek az utángyártott aksik se tehetnek jót egy telónak.

(#22457) cheguevara válasza KTTech (#22454) üzenetére


cheguevara
csendes tag

köszi. én is pont azt a kernelt néztem ki hozzá :) egyenlöre ment vissza a Slimsaber 4.4.4 egyenlöre fagyásmentes stabilnak mondható. mondjuk nyomába se ér a DU-nak funkcionalitásban

(#22458) Turistkill


Turistkill
csendes tag

Sziasztok

Az enyém nagyon lassu mostanában. Gyári rendszer van rajta. nagyon zabál valamiért. megoldást nem tudtok? :F

Huawei Y300 és Alcatel One Touch Idol S /Samsung Galaxy Note/

(#22459) phanze válasza Turistkill (#22458) üzenetére


phanze
aktív tag

nyomj factory resetet a recoveryben!;)(attol gyorsabb lesz,de figyelj arra hogy mindent ments le elotte ami kell mert az letorli a cuccokat rola!!)

(#22460) Tippmix46 válasza phanze (#22459) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Esetleg ezt megírnád részletesebben, hogyan kell csinálni, soha nem csináltam semmi buherát a telefonnal...köszi! :R

(#22461) denes04

Sziasztok.ma vettem meg ezt a telot használtan..gyári 4.0.4 van rajta.Rámegyek a szoftverfrissitésre de azt irja hogy nem érhető el ujabb szoftver...Valaki valamit tudna ajánlani?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#22462) tasnadi3


tasnadi3
tag

Hy egy kis segitseg kellene van egy olyan problemam hogy semmifele romot nem tudok ra rakni a telomra mert telepites kozben status 6 es status 7 hibaval lep ki valakinek valami otlete ? Ja es a be kapcsolaskor a sarga kis 3 szog is be figyel

(#22463) Tippmix46


Tippmix46
senior tag

BÚÉK minden Samsung Galaxy Note 1 tulajnak! :R

(#22464) Turistkill


Turistkill
csendes tag

Viszon Kívánom én is minden Note 1 tulajnak... :C

Huawei Y300 és Alcatel One Touch Idol S /Samsung Galaxy Note/

(#22465) KTTech válasza tasnadi3 (#22462) üzenetére


KTTech
veterán

Véletlenül nem 4.4.4-et szeretnél felrakni rá? ha igen, ahhoz először egy RAW kernel kell, lentebb volt róla szó.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22466) KTTech válasza Tippmix46 (#22463) üzenetére


KTTech
veterán

Viszont kívánom Neked és minden Note-osnak :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22467) tasnadi3 válasza KTTech (#22466) üzenetére


tasnadi3
tag

B.U.È.K mindenkinek sikerült fel raknom az unicornist

(#22468) Tippmix46 válasza tasnadi3 (#22467) üzenetére


Tippmix46
senior tag

A Note3 Neo-ra mostanában jött meg a 4.4.2.
Gondolom a Note1 ilyenekben már nem reménykedhet...

(#22469) KTTech válasza Tippmix46 (#22468) üzenetére


KTTech
veterán

Nem, a Note1 sajnos már EoL azaz End of Life. Pedig az 5.0.1 vagy 5.1 jót tenne vele az optimalizációk miatt :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22470) phanze válasza Tippmix46 (#22460) üzenetére


phanze
aktív tag

Rendben akkor leirom:
A telefonodon lèvő alkalmazások lefognak tőrlődni a factory resettől ,ugyhogy ha valamelyik kell mèg akkor mentsed le a .apk
fájlát(a benne lèvő mentèsek valoszinuleg letörlődnek (kivève ha online vannak tárolva)). Factory resetet ugytudsz nyomni hogy,lenyomod egyszerre a hanegrő+ a home ès a bekapcsolo gombot kb 10 másodpercig------>ekkor bejön a recovery mode és itt rámèsz a wipe data/factory reset funkciora (hangero+- gombokkal tudod irányitani)ès nyomsz egy bekapcsolo gombot majd le ok-èzod,utána pedig reboot system now.;)(remèlem sikerülni fog!

(Eladó a galaxy note 1 em priviben lehet èrdekodni szèp állapotu(a hátlap már nem az igazi de a kèpernyő nem karcos)
èn 50k körüli árt gondoltam ha valkit èrdekel akk privi!:) )

(#22471) snorbis2 válasza phanze (#22470) üzenetére


snorbis2
tag

hello! új note-os vagyok és root-olt volt a telcsi és felakartam tenni rá egy CM11 romot cwm-ből,de bootloop-os lett :C ez a 3fájlos okosság meg elvérzik... kiirja,hogy failed,es ennyi.... ötlet? :W

Viviamo il modo in cui - Da solo

(#22472) KTTech válasza snorbis2 (#22471) üzenetére


KTTech
veterán

ha be tudsz menni még recoverybe, rakj rá egy raw 4.4.4 kernelt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22473) snorbis2 válasza KTTech (#22472) üzenetére


snorbis2
tag

Mar megoldottam odin-nal,de most eleg sz@rul van elosztva a tarhely.... 80mb van kb kepeknek stb.. alkalmazasoknak meg kb 2giga..

Viviamo il modo in cui - Da solo

(#22474) KTTech válasza snorbis2 (#22473) üzenetére


KTTech
veterán

Akkor nem volt sikeres az Odinos megoldás. A 2GB az alkalmazásoknak a default, szóval az ok, viszont valami félresiklott és nem látod a maradék tárhelyet. Sztem kezd újra.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22475) tasnadi3


tasnadi3
tag

szép jo napot mindenkinek egy kis segítségre lenne szükségem ugye en Dúlt használok egy a gondom vele, hogy a letoltott képeket nem tudom meg nyitni, a mikro torrentes fájlokat se tudom megnyitni,vagyis nem tudom el indítani a torrentet

(#22476) pall.gergo


pall.gergo
tag

Üdv mindenkinek.

Én is N7000 tulajdonos vagyok már több mint 1 éve. Nemrég járt le a garanciám ezért úgy gondoltam, hogy így már nem sokat vesztek, ha kicsit hacerkedek vele, 4.4.4 et szeretnék rá tenni. Keresések alapján „Dirty Unicorns” vagy a „C-Rom” jöhet szóba. Ezek tűnnek legelterjedtebbek. Amiket találtam 3 dolgot kellet csinálni, amik elég egyszerűek. először egy KitKat kompatibilis Recovery frissítés, majd maga a Rom telepítés és egy Google aps ( ezzel nem vagyok tisztában teljesen, hogy miket tartalmazhatnak, mert vannak kisebbek meg nagyobbak is. Gondolom a Google play áruházat minden képen. Csak az, miért nincs benne a romba alapból szóval ez nem tiszta). Mind a 3-at Recoveryből kell intézni. Valóban csak ennyi? Előtte Rootolás semmi?
Volt régebben egy GT-i5800 azt gépről Rootolni kellet, és utána csak gépen lehetett Romolni egy ODIN nevű programmal. A gyárira nem is lehetett egyből a beleturkált Romot rakni. Előbb másfajtát kellet felrakni és arra a kiszemeltet. Majd a Recoveryből egy OC kernelt hozzácsaptam.
Szóval az után ez egyszerűnek tűnik.
Még szintén érdekelne, hogy ha netán mit említették fentebbi hozzászólásban, hogy ezek a Romok nem a legstabilabbak, mert ügye csak nem gyári. Ha netán meggondolnám magam és, visszaraknám a gyárit az gondolom így megoldható, itt van menete is meg programok is. De ugyan nekem független készülékem van és itt 2 található, amin nincs szolgáltató jelölés:

http://www.sammobile.com/firmwares/download/14344/N7000XXLT5_N7000OXXLT2_XEH.zip/
http://www.sammobile.com/firmwares/download/23427/N7000XXLT5_N7000VDHLT1_VDH.zip/

Lehet mind a 2 jó, de inkább kikérem a bölcsek véleményét. :D
Köszönöm a válaszokat előre is. :)

Ohhh és még egy apropó. Ügye a Note II lényegében annyiban különbözik az Note I-től, hogy ugyan az a Cortex-A9 processzor 2 helyett 4 magos valamint nem 45 hanem 32nm-es a csíkszélesség és kicsivel nagyobb az órajel. A GPU-k ugyan azok, csak magasabb órajelen. Valamint a leglényegesebb 2GB Ram. Valamint a felbontása kisseb, de az nem sok vizet zavar.
Ezek szerint Driver oldalról szinte semmi különbség nincsen, mert minden utasítás készlet mind a CPU-ban mind a GPU-ban ugyan az. Tehát Elméletileg fel lehetne rá tenni és makulátlanul működne egy gyári, mérnökök által tervezett nem bugoktól hemzsegő és stabil N7100as Rom amiből van 4.4.4 sőt most néztem valószínűleg 5.0 is kiadják rá. Valaki próbált már ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#22477) KTTech


KTTech
veterán

Mindenkinek aki custom kernelt (ROM-ot) használ ajánlom figyelmébe az új RAW kernelt az XDA-n. Megtalálták végre a hibát, ami a véletlen fagyásokat okozta (visszamenőleg 4.0.x-ig), javítva lett benne (DU-ra az Omni r8 való). Teszteltem, gyors, és tényleg nem hal be :D

"FPBug patchset applied to improve overall stability and fix sdcard bug"

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22478) KTTech válasza pall.gergo (#22476) üzenetére


KTTech
veterán

A NoteII teljesen külön platform kernel és HW szinten. Így nincs értelme sem rátenni a Note1-re... A programjait meg a TW kerneles custom rom-ok már átvették, bár abból is inkább az újabbaktól (Note3, S5 és társaitól) a legfrissebb dolgokat.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22479) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!

A Dirty Unicorn 8.2-es csak testbuild-ban van ügye?Mert én csak azt találtam,most ezt is tettem fel.Azt nem tudja valaki,hogy a dirty-be a térerő,wifi jel óra ikonok szineit megváltoztathatom de egyedül az aksiét nem,ez miért van?

(#22480) KTTech válasza punisher1 (#22479) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, az csak testbuild, és nem is lesz újabb. A vele jött kernelt azonnal cseréld le. Az akku kör színe az alkalmazott témától függ.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22481) KTTech


KTTech
veterán

Új RAW kernel finomságokkal :) Trim support DU/AOSP (persze van CM11 és CM12 verzió is belőle) alatt is (util mellékelve flash utánra), persze FPBug mentesen :)

Persze a CM12-es verzió támogatja az 5.0.2-t. Elég stabil lett mostanra a Lollipop is, ahogy látom, bár nem 100%-ig bugmentes, persze (igazából csak videofelvételi problémák vannak, a többi dolog működik már).

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22482) punisher1 válasza KTTech (#22481) üzenetére


punisher1
aktív tag

Szia!

Köszi a választ fel is dobtam rá a kernelt.Témákat majd keresek valahol hozzá mert a play-ről amit egyszer leszedtem cyanogen theme showcase szinte mind fizetős.A Lollipop-ot pár napja feldobtam kipróbáltam de azzal a fehér hátterével marha csúnyának tartottam és gyorsan merült is az aksi így 1 nap után le is szedtem.

(#22483) KTTech válasza punisher1 (#22482) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, mert a mostani verziójában javították, hogy el tudjon menni aludni a Lolli :) A korábbiban nem működött a deep-sleep (sem).

Egy Royal Blue Cobalt téma van az enyémen (play-ről), ingyenes, nekem baromira tetszik - persze én kék-fekete mániás vagyok :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22484) punisher1 válasza KTTech (#22483) üzenetére


punisher1
aktív tag

kipróbálom ezt a RESURRECTION REMIX LP 5.2.6-os romot bár most valamiért küzdök vele nem akar felmenni egyelőre.Lehet majd újra gyári rendszert teszek fel és onnan indulok.

(#22485) phanze válasza KTTech (#22483) üzenetére


phanze
aktív tag

Szia
A te noteodon most lollipop van?:)

(#22486) KTTech válasza phanze (#22485) üzenetére


KTTech
veterán

Nem, DU 8.2 + RAW r9-el, csak figyelemmel kísérem azt is :) egyelőre viszont bevált a mostani, főleg az új kernellel, megszűntek a fagyik, a trim-el gyors lett a belső tároló :) és az alapműködés is igen pörgős, nincs hezitálás.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22487) punisher1 válasza KTTech (#22486) üzenetére


punisher1
aktív tag

ez a trimmelés hogy is van?felteszem a romot+gapss-ot a kernelt és utána azt a run_fstrim.zip-et és kész?
Neked is a 8.2 testbuild van fent?

[ Szerkesztve ]

(#22488) KTTech válasza punisher1 (#22487) üzenetére


KTTech
veterán

Pontosan ahogy írod, minden úgy van. Vagy ha nem akarod a run_fstrim-et használni, akkor play-ről ingyenes a lagfix és bármikor futtatható :) (root persze kell hozzá, de az alap, hogy van :D)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22489) punisher1 válasza KTTech (#22488) üzenetére


punisher1
aktív tag

Rendben köszi feldobtam a lollipopot amit írtam de inkább vissza a DU-ra :)

(#22490) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Üdv

Mire érdemes figyelni használt note vásárlásánál? Mindjárt megyek megnézni egyet és érdekelne pár szakértő vélemény, köszike.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#22491) KTTech válasza Miamiquake (#22490) üzenetére


KTTech
veterán

Csak a külső dolgokat tudod megnézni, illetve a kijelzőt kell megnézni, ne legyen beégve stb. Ha működik, sok gond nem nagyon lehet...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22492) Miamiquake válasza KTTech (#22491) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Köszike

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#22493) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Most került hozzám egy ilyen kis drága, érdeklődnék mi a legjobb sw hozzá ami kb gyors és stabil?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#22494) KTTech válasza Miamiquake (#22493) üzenetére


KTTech
veterán

Attól függ... kell TW vagy nem kell?

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22495) Miamiquake válasza KTTech (#22494) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Kell.
Legalább is kéne bár gari már rég nincs rá.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#22496) KTTech válasza Miamiquake (#22495) üzenetére


KTTech
veterán

TW-re nem sok minden van... a legfrissebb TW ugyanis a 4.1.2-es rá. Jó régen volt, amikor utoljára ilyet használtam, nem tudom most épp mi a jó belőle...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22497) phanze válasza Miamiquake (#22495) üzenetére


phanze
aktív tag

Szeinrtem eloszor próbáld ki a gyári 4.1.2 es ha majd nem tetszik akkor Csereld le majd másikra!;) (az enyémen most android 5.0.2 van És eddig nagyon jo!:)) )

(#22498) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

az akuidő szempontjából -ha szinte csak telefonálásra használják -
akkor az utolsó gyárit vagy inkább a Dirty Unicorn 8.2-t javasoljátok?
(Akkor most minden hardver működik ill random reboot megjavult a RAW kernellel? )

Az utolso gyári most nagyon szép akuidoket mutat a factory reset után. (3 -4 nap ) de tényleg csak telefonál (napi 1-2 óra) meg (kb fél max 1 órát) BT-vel zenét hallgat.

(#22499) KTTech válasza fujifilm1 (#22498) üzenetére


KTTech
veterán

A random rebootok és a fagyások megszűntek, legalábbis nálam nem jöttek elő eddig...

A gyári ROM pedig egy nagyon régi kernellel volt jó... ha jól emlékszem a 0,7-es verziószámú Hydra-val. Ott 4.5 óra SoT lazán megvolt...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22500) fujifilm1 válasza KTTech (#22499) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi a választ!

Az DU val milyen SOT idők jönnek Neked össze?

(A gyári aksit tettem én is vissza :) a javaslatod alapján! )

(A másik (az "új") szétszedés áldozata lesz. Kiváncsi vagyok milyen chip van benne.... ) :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.