Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) SteveJobs válasza lowzor (#22300) üzenetére


SteveJobs
őstag

Odinnal újra telepíteni

(#22302) lowzor válasza SteveJobs (#22301) üzenetére


lowzor
veterán

Épp azzal próbálkozom.

(#22303) lowzor válasza SteveJobs (#22301) üzenetére


lowzor
veterán

Nem csinál semmit az Odin....
A cache.img-nél leragad.

(#22304) KTTech válasza phanze (#22298) üzenetére


KTTech
veterán

Az Asylum DU verzió 10.31-re várható.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22305) SteveJobs válasza lowzor (#22303) üzenetére


SteveJobs
őstag

Melyik Odinnal próbálkozol ?
Illetve melyik gyári rom-ot szeretnéd felrakni pontosan ?

(#22306) lowzor válasza SteveJobs (#22305) üzenetére


lowzor
veterán

v3.09 és egy magyar T-mobile-os ROM-ot.
Most szedek egy Vodafone-ost, megpróbálom azzal.
De lehet, hogy annyi már ennek a telónak :(

(#22307) SteveJobs válasza lowzor (#22306) üzenetére


SteveJobs
őstag

Milyen függő a telefon ? mert nem kellene össze vissza felrakni a különböző szolgáltatós ROM-okat.

Innen próbáld leszedni a rom-ot : http://www.sammobile.com/

beregisztrálsz és firmware alatt megkeresed a telefont . Hungary XEH - t töltsd le , ha független a telefon .

[ Szerkesztve ]

(#22308) lowzor válasza SteveJobs (#22307) üzenetére


lowzor
veterán

Független, de Vodás vagyok. ROM-ot felrakni sem tudok, szóval ha akarnám sem tudnám.
A Hungary (VDH)-t szedem most, ezenkívül csak Hungary (Telenor) van.

[ Szerkesztve ]

(#22309) SteveJobs válasza lowzor (#22308) üzenetére


SteveJobs
őstag

nem sikerül felrakni vagy alapból nemtudod hogyan kell ?

(#22310) lowzor válasza SteveJobs (#22309) üzenetére


lowzor
veterán

Nem sikerül. Az Odin megakad a cache.img-nél.
Lehet, hogy valami hardveres baja van.

[ Szerkesztve ]

(#22311) SteveJobs válasza lowzor (#22310) üzenetére


SteveJobs
őstag

próbáltad másik Odinnal is mondjuk egy régebbivel ?

(#22312) hamikike válasza lowzor (#22310) üzenetére


hamikike
tag

Én most tettem fel a sammobilról letöltött 4.1.2-es T-és romot, viszont majdnem belefutottam abba, hogy vodásat tegyek fel, mert nem figyeltem. Én viszont kártyafüggő T-és vagyok. A romok között viszont van olyan szerintem ami kártyafüggetlen telóra jó. Szerintem te kártyafüggetlen vagy csak vodás simet használsz, én pl nem tudok mást betenni csak T-és simkártyát.
A sammobilon a firmware lapon a "Product Code: XEH " sorban a VDH, TMH, PAN és XEH részre kattinva lehet váltogatni

(#22313) hamikike válasza lowzor (#22310) üzenetére


hamikike
tag

Még annyit, hogy alapból nálam a VDH jel jött fel és csak később kíváncsiságból rácsaptam a VDH -ra így jött fel a választás lehetősége. ([link] , regisztrálni kell!)

[ Szerkesztve ]

(#22314) lowzor


lowzor
veterán

Na, végül sikerült felrakni a Vodás ROM-ot a laptopomról, Odin-al. A PC-mről valamiért nem települt fel. A rendszer legalább már bejön, viszont még mindig kikapcsolgat. Szerintem az akksi, vagy valami halott lehet. Mielőtt kikapcsol és a képernyőhöz érek úgy vibrál, mint mikor nagyon kevés áram van már az akksin.

(#22315) phanze válasza lowzor (#22314) üzenetére


phanze
aktív tag

Szerintem érintkezési probléma lehet.Nekem ugyan ez volt csak mimdig ujra indult.Sztem vidd el szervizbe!;)

(#22316) phanze válasza KTTech (#22304) üzenetére


phanze
aktív tag

Köszi.

(#22317) SteveJobs válasza lowzor (#22314) üzenetére


SteveJobs
őstag

Szét mered szedni?

(#22318) lowzor válasza phanze (#22315) üzenetére


lowzor
veterán

Mintha kicsit púpos lenne néhány helyen az akksi, szóval rendeltem újat, hátha az szart be. A tiétekében teljesen sima az akksi felülete mindenhol?

(#22319) Kakumix válasza lowzor (#22318) üzenetére


Kakumix
senior tag

Annak kéne lennie, de neken már megint nem olyan, 13-14 havonta cserélnem kell (nem mert púpos, hanem mert már megint nem bír ki egy napot).

Legyen szép napod!

(#22320) lowzor válasza Kakumix (#22319) üzenetére


lowzor
veterán

Nekem bírta rendesen még, szóval érdekesnek tartom. Akkor kapcsol ki láthatóan, mikor jobban megkapja a terhelést rendszerbetöltődésnél (a WIFI, meg a többi fogyasztó bekapcsol), ez szerintem lehet rossz akksi miatt is.

(#22321) kiskornel


kiskornel
addikt

Töltőbölcsőt keresek pótakksival... kellene a samu termékszáma. Nem szeretnék hamisítványt rendelni. Nem találom sehol a neten. :(

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#22322) ux1 válasza lowzor (#22320) üzenetére


ux1
addikt

Megnyugodhatsz, akksi hibád van. A vibráló kijelző is azt bizonyítja.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22323) phanze válasza lowzor (#22320) üzenetére


phanze
aktív tag

Az enyém nem volt pupos sehol szerintem akkor biztos aksi hibája van!;)

(#22324) lowzor válasza ux1 (#22322) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, akksi hiba volt :)
Kicseréltem és hibátlanul működik.

(#22325) hamikike


hamikike
tag

Üdv!

Kártyafüggő (T mobilos) telefont lehet rootolni, vagy nem érdemes vele kísérletezni, mert kaput lesz a vége? A garancia már nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#22326) KTTech válasza hamikike (#22325) üzenetére


KTTech
veterán

Simán lehet, nekem vásárlás óta rootolva van (2012.06.21 óta :D), ráadásul 1 éve már nem is Samsung alapú firmware fut rajta, megelégeltem a TW-t.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22327) hamikike válasza KTTech (#22326) üzenetére


hamikike
tag

Tehát akkor más romot is lehet tenni rá, ettől a T függőség megmarad?

(#22328) KTTech válasza hamikike (#22327) üzenetére


KTTech
veterán

Igen.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22329) hamikike válasza KTTech (#22328) üzenetére


hamikike
tag

Bocs, de még néhány kérdésem lenne:

Olvasom az nggabi féle "Samsung Galaxy Note 1. hsz." leírást. Akkor ez ennyire simán megy, hogy: "Töltsd le a Root_SuperSu 0.95 és Root_busybox *.zip fájlokat és másold a külső memóriába. ......."?

Ez a fajta rootolás más eszközön is elvégezhető (pl. tablet, nem samsung), vagy ez eszköz specifikus?

És ha valamiért újra kellene telepíteni a 4.1.2 firmware-t, akkor már simán lehet odinnal, vagy előtte unroot kell.
Egyáltalán miért kellhet az unroot?

Note1-re a JB 4.1.2-től újabb már nincs illetve nem is lesz, tehát már csak másfajta rom tehető fel rá?

Hol találok a JB 4.1.2-ről magyar nyelvű kézikönyvet, eddig csak angolt sikerült letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#22330) hamikike válasza KTTech (#22328) üzenetére


hamikike
tag

Még egy kimaradt: van jelentősége a telepítésnél a sorrendnek a Root_SuperSu 0.95 és Root_busybox *.zip között, melyiket előbb?

(#22331) lowzor


lowzor
veterán

Tudnátok olyan ROM-ot mondani, ami nincs úgy legyalulva, mint a CM, de hasonlóan gyors?

(#22332) KTTech válasza hamikike (#22329) üzenetére


KTTech
veterán

A Samsungtól nem lesz rá frissebb ROM, de már készül az Android L is rá :) Egyébként tényleg annyira egyszerű, mint az 1-es HSZ-ben van. Ezek eszközspecifikus megoldások, főleg a kernel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22333) KTTech válasza lowzor (#22331) üzenetére


KTTech
veterán

TW alá? nem igazán... De miért gond, hogy ki van gyalulva? Ami kell(het), azt le lehet tölteni Playről :) (kivétel a TW specifikus dolgokat). Nálam a DU is úgy megy fel, hogy csak a legfontosabb Google cuccok kerülnek alá (micro PA GApps), és még ebből is gyalulok... Aztán felteszem azt a néhány programot, ami kell is és így nincs gond vele.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22334) phanze válasza KTTech (#22333) üzenetére


phanze
aktív tag

Én ráraktam régen a legnagyobb pa gappst és több mint a fele nem kellet xdd:)(egyébként az android l mikor lesz rá kész kb? Tuti rárakom majd rá):)

Hamikike:én framarootal rootoltam azzal egy kattintás csak egy appban!;)

[ Szerkesztve ]

(#22335) lowzor válasza KTTech (#22333) üzenetére


lowzor
veterán

Például a kijelző színhőmérsékletének állítása nekem hiányzik a CM-ből, mert szerintem fakóbb vele a kijelző, mint mondjuk a gyári ROM-al. A Warzone V4 tetszik, viszont annál van egy olyan bug, hogy ha lezárom a kijelzőt, akkor sokszor visszajön magától. Tehát még mindig keresek egy jó 4.2-es ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

(#22336) hamikike válasza KTTech (#22332) üzenetére


hamikike
tag

Mivel lehet kiszedni a gyári (4.1.2) romból a felesleges dolgokat (pl. csoprtjáték, dropbox, paperartist, play újság, és társai), melyek a biztonsággal kiszedhetők?
Ha rootolás után túlmolyoltam a dolgokat, újratelepítéshez (gyári vissza is lehet?) kell az unroot?

(#22337) phanze válasza hamikike (#22336) üzenetére


phanze
aktív tag

A felesleges appokat én total commanderrel szoktam kiszedni de biztos van rá külön progi,a gyári vissza állitásnál meg nem kell unroot és utána is megmarad a root jog.:)

(#22338) hamikike válasza phanze (#22337) üzenetére


hamikike
tag

A total commander mindenre jó? Mert a telepített apok esetében az eltávolító alkalmazás pont ezekben mutatja úgy ezeket (szürkén), hogy nem lehet eltávolítani.
A TCM-el én egyenlőre törölni tudnám, ha tudnám hová települt. De ez nem a gyári rom része, amiből nem lehet simán távolítani?
A letiltás nem azonos az eltávolítással!

[ Szerkesztve ]

(#22339) KTTech válasza lowzor (#22335) üzenetére


KTTech
veterán

Nem fakóbb, csak közelebb van a valósághoz :) az eredeti nagyon túlszaturált...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22340) KTTech válasza hamikike (#22338) üzenetére


KTTech
veterán

Ha látod a rendszerpartíciót, akkor egyszerű törölni belőle a nemkívánt appokat :) akár a TC-vel, bár én jobban kedvelem az X-Plore-t.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22341) KTTech


KTTech
veterán

Sajnos az már biztos, hogy egyre kevesebben fogják támogatni az öreg Note-t. A DU-ból kikerül a támogatása, a tegnapi volt az utolsó build :( Innen már akkor nem számíthatunk L-re, pedig nagyon jól összerakott ROM-okat csinált Chasmodo :(

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22342) lowzor válasza KTTech (#22339) üzenetére


lowzor
veterán

Nekem az jön be, nem tehetek róla :C

(#22343) hamikike válasza KTTech (#22340) üzenetére


hamikike
tag

Hogy ne kelljen keresnem, melyik mappában van?

(#22344) KTTech válasza hamikike (#22343) üzenetére


KTTech
veterán

ROOT / System / App

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22345) hamikike válasza KTTech (#22344) üzenetére


hamikike
tag

És nincs valami listád, hogy miket lehet gond nélkül törölni és nem okoznak problémát?

(#22346) KTTech válasza hamikike (#22345) üzenetére


KTTech
veterán

Nincs, mivel eleve kigyomlált ROM-ot használok...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22347) phanze válasza KTTech (#22341) üzenetére


phanze
aktív tag

Remélem azért lesz valaki aki készit android l t :(

(#22348) KTTech válasza phanze (#22347) üzenetére


KTTech
veterán

Kb. csak a CM-ben bízhatunk, de ők nem sietik el a dolgot... hiába, kiöregedő telónk van már, hiába volt nagyon sokáig népszerű, a fejlesztőknél kikopott. A gyárinál így is jobb supportot sikerült összehozni hozzá...

Most előkerült nálam, hogy esetleg cserélem... de nem döntöttem el még, mire. Igazából nekem a Note3Neo tetszene, vagy a Note4 :D (az előbbi kicsit átdolgozva van otthon, Galaxy K Zoom néven, és lazán hozza a 6 órás SoT-t, átlagos használattal, és nem lassú fajta). A Note4 szolgáltatótól meglehetne (mivel a Note1 már jó régen lett véve), de nem győztem még meg magam, melyiket érné meg (a független N3Neo meglenne olyan 75 körül, gyári garral, bontatlanul, 120E-el olcsóbban, mint a Note4 Octa).

Aztán lehet, hogy a végén egy akku lesz a jó öreg Note1-hez és marad még egy ideig :D

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22349) phanze válasza KTTech (#22348) üzenetére


phanze
aktív tag

Èn a helyedben note3 neot venném!;) (én meg csak most vettem nyáron a note 1et xxdd)

(#22350) KTTech válasza phanze (#22349) üzenetére


KTTech
veterán

A szolgáltatónál csak Qualcomm-os van, én pedig inkább maradnék az Exynos vonalon :) Főleg, mert az Exynos mellé normális DAC-ot (Wolfson) kénytelenek rakni (nem pedig a beépített Qualcomm-ot használják). A Note1-ben még Yamaha megoldás van, az se egy csúcskategória :DDD (bár a 3rd party megoldásokkal jobb a hangja, mint a gyári ROM-al). Ráadásul a Note3 és a Note4 közt alig 10E a különbség...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.