Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) KTTech válasza Butcher82 (#21847) üzenetére


KTTech
veterán

Valószínű nem transzparens az értesítő sávod, hanem "gyári" fekete... egyébként a jelenség nem beégés, csak inhomogenitás, ami abból adódik, hogy nem egyformán volt használva a teljes kijelző.
Minden pixelenkénti saját fénnyel rendelkező eszköz osztozik ebben a tulajdonságban (CRT, plazma, OLED - de épp ezek nyújtják egyúttal a legjobb képminőséget is - legnagyobb kontraszt, legmélyebb fekete, legmagasabb fényerő, anélkül, hogy a fekete szint romlana, legnagyobb látószög a kontraszt csökkenése nélkül -, működési elvükből adódóan).

Beégés akkor lenne, ha egy adott képelem folyamatosan lenne látható rajta. Jó esetben egyébként változó képtartalommal megszüntethető az effektus (ghost).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21852) Butcher82 válasza KTTech (#21851) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszönöm. Beégést már láttam több típusú kijelzön. Itt valóban az a jelenség mintha a fényerő az adott területen magasabb lenne , és tényleg "gyári"fekete. Annyira nem zavar. Remélem nem fog nagyon tovább romlani.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#21853) KTTech válasza Butcher82 (#21852) üzenetére


KTTech
veterán

Fog nőni a különbség, ahogy kialakult pontosan ugyanúgy... a megoldás: aktívan használni azt a területet is, változó képtartalommal és egy idő után szépen lassan eltűnhet a különbség.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21854) Butcher82 válasza KTTech (#21853) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszi a segítséget, kikapcsoltam a status bar-t, hátha használ valamit. Ha meg nagyon nem bírja max rendelek bele egy lcd-t ebayről. Vagy kell egy note 3 ;]

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#21855) killerjohn


killerjohn
addikt

Szóval a korábbi kérdésemre tudnátok válaszolni? Arra gondolok, hogy milyen ROM-ot tudnék feltenni, ami a legstabilabb, legpöpecebb? Nem kell semmi csilivili agyonhekkelés, csak menjen... Én nem tudom hogy mi baja az asylum-nak, de amióta az van fent, azóta bedugom a telót a gépbe, és a megjelenő N7000 ikonon keresztül alig tudok rá másolni, az "igazi USB" funkciót sehol se találom (mass storage vagy mi a neve), néha csak úgy újraindul, stb. Nem csípem... (ART-vel használom) Így nem szívesen adom ajándékba...

[ Szerkesztve ]

(#21856) miauut válasza killerjohn (#21855) üzenetére


miauut
tag

Tedd fel a CM10.2-t. Stabil, jól fogyaszt, és eléggé gyors.

Miauut

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#21857) killerjohn válasza miauut (#21856) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi a tippet! ez XDA-n van? nem találom "simán" a CM10.2-t, csak ilyen P.A.C meg ReVolt buildekben :(

(#21858) miauut válasza killerjohn (#21857) üzenetére


miauut
tag

Itt megtalálod,
[link]

Nokia7710>HtcUniversal>HtcKaiser>Samsungi900>Htcx7510>SExperiax10>Galaxy Note>PF2>Honor6>Honor9>Honor 20>Xiaomi 11 Note

(#21859) killerjohn válasza miauut (#21858) üzenetére


killerjohn
addikt

:R

(#21860) KTTech válasza killerjohn (#21855) üzenetére


KTTech
veterán

Nem véletlen: a Google eltávolította ezt a funkciót (sajnos)... A Carbon Kitkat-be már belehackelték, de ez még nem került be a hivatalos Omni mergek közé. Mindenesetre nekem nem indulgat újra, nem tudom nálad miért csinálja (ART-al használom, napi dirty update-el).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21861) killerjohn válasza KTTech (#21860) üzenetére


killerjohn
addikt

minden nap frissíted? keményen tolod ecsém' :)

off: lassan átsasolok a fotós topicba, lesz-e megint borozgatás :P (nem mintha múltkor ittunk volna egy kortyot is...)

[ Szerkesztve ]

(#21862) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Sziasztok,

Hátha Nektek sikerül megfejteni...
Beadtam a telefont szervizbe, hogy csíkos a kijelzője. Kicserélték (most ugyanúgy csíkosnak látom, de a kijelző és a keret biztosan új), de pár furcsaságot tapasztaltam.
A telefon tele volt nem saját fájlokkal (belső memória), úgymint zenék, fotók, doksik. Épp vissza akartam vinni, hogy nem az enyémet kaptam vissza, de IMEI és sorozatszám egyezett.
Otthon vettem észre, hogy a MAC address is megváltozott. Routeren MAC szűrés is be van állítva, és át kellett írni az utolsó 3 csoportot.
Szerintetek ez mi lehet? Hívjam a Samsungot, vagy minden rendben?

Köszi

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#21863) KTTech válasza mrrr74 (#21862) üzenetére


KTTech
veterán

Főpanel csere volt nálad, egy refurbished panelt kaptál, amit elfelejtettek törölni... utóbbi kicsit cink, de az eljárás ok.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21864) KTTech válasza killerjohn (#21861) üzenetére


KTTech
veterán

Na, arra is régen jártam :) a képeket még csak most csináltam meg az előzőről is :DDD

A frissítéseket szeretem felnyomni, mivel mindig javul a dolog. Most már igen jó kezd lenni a cucc, készenlétben és használatban is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21865) mrrr74 válasza KTTech (#21863) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, így OK.
csak azt nem értem, hogy mi okból, hisz csak a kijelzőm volt csíkos.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#21866) KTTech válasza mrrr74 (#21865) üzenetére


KTTech
veterán

Pl. kijelző csere közben megsérült a csatlakozó a főpanelen, amire ráment a kijelző szalagfóliája (vagy egyéb szalagfólia csatlakozó, van benne pár darab). Ez esetben lehet, hogy a csatlakozó csere közben (esetleg már előtte) felszakadt a panel és cserélni kellett az egészet. Saját tapasztalatból tudom, előfordul ilyesmi (néhány ezer kijelzőt cseréltem már, és becsúszott időnként 1-1 ilyen jellegű "baki").

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21867) mrrr74 válasza KTTech (#21866) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Nagyon köszi, így már teljesen érthető egy laikusnak is.
Akkor hadd kérdezzek még egyet: az tényleg normális, hogy szürke háttérnél csomó vízszintes csíkot látok a kijelzőn? Ilyen hibával küldtem be, és így is kaptam vissza (szerelő fóliával, a króm kereten is fólia van, volt egy apró karc az sincs már, szóval biztosan cserélték).
Nekem olyan furcsa, de lehet ez gyárilag ilyen.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#21868) KTTech válasza mrrr74 (#21867) üzenetére


KTTech
veterán

Ez lehet a ditherelés is... sajnos a mobil GPU-k elég gyengusok (képminőség terén), erre még rájön a Note1 kijelzőjének "gyengesége" is (bár ez elsősorban a black crush-ban jelentkezik), amit a kijelző fizikai kialakítása okoz + ott van még a kernel is, ami szintén nagyon befolyásolja a képminőséget, sőt a különböző "üzemmódok" is... Jó lenne látni amit mondasz, illetve, hogy milyen beállítások mellett van ez, így csak találgatni tudok.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21869) mrrr74 válasza KTTech (#21868) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Teljesen gyári JB, még root sincs.
Autó fényerő, sztem semmi nincs beállítva külön. De így akkor az derül ki nekem, hogy ez ennyit tud.
Mindenesetre köszi szépen!

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#21870) KTTech válasza mrrr74 (#21869) üzenetére


KTTech
veterán

Állítsd át a képernyő üzemmódot (nem tudom milyen néven van a gyáriban benne hirtelen) természetesre, az adja a legjobb eredményt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21871) mrrr74 válasza KTTech (#21870) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Köszi, megtaláltam, tesztelem

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#21872) badmad


badmad
senior tag

sziasztok ...gyárira 3 fájlos rommal lehet viszaállni csak?

(#21873) Polllen válasza badmad (#21872) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21874) dreko


dreko
aktív tag

nocsak, van már cm11 nightly n7000-re :)

(#21875) ignorant


ignorant
senior tag

Bocsanat ha rossz topicba irok, nem talaltam note 3-al foglalkozot.

Mennyit erhet egy Note 3 kijelzo ami jo allapotu (szinte uj) de van rajta egy hosszanti iranyu hajszal repedes?

Ettol fuggetlenul tokeletesen mukodik.

itt egy kep rola

Kepen meg hangsulyosabb a repedes mint eloben.

(#21876) #68216320 válasza dreko (#21874) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ja, mar csak valami kiraly kernel kellene. Raw 5-el hasznalom, de abban nincs tetszetos govenor.

(#21877) Becy44


Becy44
csendes tag

Segítségeteket szeretném kérni.
Szeretném a Philz recoveryt felrakni.
De nem egyértelmű melyiket kellene.
Az alapsáv verzió:N7000XXLT4
A Build szám pedig: N7000XXLTA
Én erre gondoltam:PhilZ-cwm6-XXLT4-OXA-4.93.6 signed zip.
A stock recoveryből nem engedi telepíteni,Odin-al meg nem merem próbálni.
A teló rootolt, előtte egy Advanced-em volt ott kicsit egyszerűbb volt de itt kicsit
bonyolultabb.
Az 1.hsz elolvastam de nekem nem egyértelmű.
Amúgy melyik főzőtt rom hasít a legjobban?

[ Szerkesztve ]

(#21878) kiskornel válasza ignorant (#21875) üzenetére


kiskornel
addikt

Note 3 totyik.

Egy kijelző? vagy egy telefon? Repedésben lépten nyomon elakad a toll?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#21879) ignorant válasza kiskornel (#21878) üzenetére


ignorant
senior tag

Koszonom. :R

Csak a kijelzo, nem akad a toll egyaltalan.

(#21880) kiskornel válasza ignorant (#21879) üzenetére


kiskornel
addikt

tartozék árak tekintetében keresg meg nggabi -t. Hátha mond egy árat neked.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#21881) thenameless


thenameless
tag

Urak!
Van 3 fájlos T-Mobile ICS vagy JB? Vagy inkább a függetlent nyomjam fel és arra egy fájlos T-Mobile-t nyomjam rá és csókolom... ? :U

(#21882) Polllen válasza thenameless (#21881) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én simán omnira feltoltam az utolsó T-s ROM, full wipe és ~kész.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21883) thenameless válasza Polllen (#21882) üzenetére


thenameless
tag

Értem értem, csak így tisztábbnak éreztem. :)

(#21884) Locsi


Locsi
senior tag

(#21885) apaszka válasza dreko (#21874) üzenetére


apaszka
veterán

Jól muzsikál?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#21886) dreko válasza apaszka (#21885) üzenetére


dreko
aktív tag

Megmondom őszintén még nem próbáltam, perpill nekem tökéletes az omni aktuális verziója.

(#21887) zebede válasza apaszka (#21885) üzenetére


zebede
őstag

Nekem ez van fent pár napja.
Akksi valamivel jobban bírja, mint az Omni, viszont valami app (nagy ritkán) beakad, ilyenkor szépen melegszik és hamar leszívja az akksit. Még nem tudtam rájönni melyik app csinálja, újraindítás megoldja a dolgot.
Másik hiba, hogy néha töltés közben-után nem ébred fel a telo, szintén reboot segít.
Minden nap jön frissítés, ezért remélem hamar orvosolják ezeket, akkor marad hosszú távon, mert CM hívő vagyok. :)

(#21888) thenameless válasza Locsi (#21884) üzenetére


thenameless
tag

én ugyan ilyen szép "aranyos" akkut vettem, anno lg 2x-hez. én nem vettem észre semmi változást.
Vastagkabátos akkura viszont nem panaszkodik a méretén kívül egy kollégám sem. (5-6 embör)

(#21889) MoRiCKaXXL válasza zebede (#21887) üzenetére


MoRiCKaXXL
tag

Én szintén próbáltam ezeket az új cm11 nightly-kat, de valami mindig volt ami nem müködött, egyikben a wifi, másik nagyon merült (lehet itt is beakadt vmelyik progi és megette az akksit), szóval mindig ment vissza a backup cm10.

Kb meddig tarthat amig a 4.4-ből használható cm készül? Mert az a része viszont tetszett hogya már igy is elég stabil és gyors cm10-nél vmivel simább volt a működés és talán mintha több ram is maradt volna, bár lehet csak az új telepités miatt.

:)dv

(#21890) apaszka válasza zebede (#21887) üzenetére


apaszka
veterán

Ez a baj a custom ROMokkal sajnos,,,nem minden 100%os bennük. A CM meg köztudottan jobban eszi az aksit! :W Régen ROMoltam az S3 amat,mert annál éreztem ,hogy kell. A gyári ROM egy vacak. Az újnál viszont nem.
A Note ,pl soha nem volt ROOT-olva sem. még a gyári rendszer van rajta,semmi frissítés >>> csak ahogyan kijött másfél éve a boltból! :C :K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#21891) dorkababa


dorkababa
aktív tag

Sziasztok
Adott egy defektes home gomb, amit ha jól nézem viszonylag olcsón tudnék beszerzési akár szalagkábeles verziókkal. Amitől tartok, az a kijelző leválasztása a keretből (videók alapján). Kérdés, hogy érdemes e neki állni egy közepes kézügyességgel, vagy maradjak a jól bevált home button programoknál, viszont a kipróbálni vágyott romoknak így gomb híján annyi.
Köszi

(#21892) sunboy81 válasza dorkababa (#21891) üzenetére


sunboy81
tag

keresd meg nggabit.. :)

Xiaomi note 8 pro

(#21893) nggabi válasza sunboy81 (#21892) üzenetére


nggabi
nagyúr

:R csodát én se tudok ;)

"szenyor dzsíííí"

(#21894) badmad


badmad
senior tag

Sziasztok...úgylátom sajnálatos módon nagyon leült ez a topic....egy kicsit felrázandó az állóvízet érdeklődök magyarnyelvű MIUI romot esetleg valaki tudna erre a telóra? :))

[ Szerkesztve ]

(#21895) zebede válasza badmad (#21894) üzenetére


zebede
őstag

Rég próbáltam már a MIUI-t, de ha jól emlékszem CWM-ből kellett felrakni az angol nyelvű MIUI ROM-ot, aztán a magyar nyelvi csomagot és reboot után a hozzávaló gapss-t.

Itt keresgélj: [link]

(#21896) sanyikk


sanyikk
tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy azt valahogy be lehet állítani, hogy ha a home gombot megnyomom a lezárt képernyőnél (nincs semmi képernyőzár beállítva), akkor ne ugorjon vissza a kezdőlapra, hanem csak oldja fel és maradjon az utoljára használt alkalmazásnál? Ez olvasásnál jól jönne, ha hosszabb idő után lezárna. Mivel a telefont tokban hordom, így nem használom a bekapcsoló gombot a telefon felélesztésére -nehéz megnyomni-. ROM: 4.1.2 Xperia-Z-ized (amivel teljesen elégedett vagyok egyébként)

(#21897) Djuree válasza sanyikk (#21896) üzenetére


Djuree
félisten

van vmi progi ami nem engedi elsötétülni a képernyőt ha aktiválva van.
jól jött olyan játéknál ahol addig kaptad a pénzt amíg nem zárt le a képernyő. egy este alatt milliárdos lettem benne. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21898) sanyikk válasza Djuree (#21897) üzenetére


sanyikk
tag

Köszi a választ!

Inkább egy olyan beállítás kellene, ha lesötétül, akkor onnan folytassa feloldás után.

[ Szerkesztve ]

(#21899) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Napot gyári sms-el kapcsolatba volna egy kérdésem

A védett üzeneteket hogy lehet használni?

Funkciót tudom de hogy lehet oda tenni valamit?

zZz

(#21900) -juc- válasza LordRajZoL (#21899) üzenetére


-juc-
aktív tag

A konkrét sms buborékára böksz, akkor megjelenik csak annak az 1 sms-nek a tartalma, menü gomb, Üzenet zárolása.
Feloldás ugyanígy, csak Üzenet védelmének feloldása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.