Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Jut eszembe valami
Kinek mi a tapasztalat mikor érdemes új akkut venni?
Eddig kop-kop semmi gond
De.
Soha nem figyeltem rá nem kiméltem. Ahol tudtam töltöttem. Átlagba 60% alá még nem nagyon ment.
Egyszer merült le 6%-ra

S 2012 nyarán vettem
Folyamatos szinkron, elég sok progi

Normál üzembe 8-10%/ óra a merülés
A folyamatos Online fontos azért is fut. Plusz a szinkron is

Másnak mi a tapasztalat?

Gyári JB speedy kernel vagy mivel van. Egyetlen sporolás a folyamatos energiafék, automata villágitás + Greenfy

zZz

(#21502) KTTech válasza ux1 (#21499) üzenetére


KTTech
veterán

Igazából nem. Mivel a CM-ben is ezek a funkciók külön app-ok...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21503) ux1 válasza KTTech (#21502) üzenetére


ux1
addikt

Nem teljesen... A systemui és a framework része. :K A hivastiltást pedig a telefon alrendszer tartalmazza.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21504) KTTech válasza #68216320 (#21498) üzenetére


KTTech
veterán

Simple Sound Profiler, amit használok. Még a Samus idők kezdetétől, mivel a Nokiámon ez alapszolgáltatás volt, hogy nem csak 1 profil van...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21505) KTTech válasza ux1 (#21503) üzenetére


KTTech
veterán

Tehát továbbra is ott tartunk, hogy programot futtatsz. Lényegtelen, hogy belsőt, vagy külsőt.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21506) ux1 válasza KTTech (#21505) üzenetére


ux1
addikt

Pont az a lényeg, hogy nem lényegtelen.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21507) KTTech válasza ux1 (#21506) üzenetére


KTTech
veterán

ART alatt már az... Dalvikot meg már rég elfelejtettem (a leggyorsabb CM Dalvikkal közelébe se ér az ART-os OMNI sebességének, még akkor se, ha ezek futnak - mellesleg azt látom, hogy igen kevés CPU időt emésztenek fel ezek a programok)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21508) #68216320 válasza KTTech (#21507) üzenetére


#68216320
törölt tag

a leggyorsabb CM Dalvikkal közelébe se ér az ART-os OMNI sebességének

Ha sebességen a programok futásának sebességét érted, akkor lehet. Viszont, ha a rendszer reakcióidejét nézem, akkor jelenleg a CM9+Thor 0.18 kernel verhetetlen. Már-már hasonlít a körtéhez.

Legszívesebben azt használnám, ha nem lenne az a piszok zavaró dolog benne, hogy a telefonkönyv képeit kis méretben tölti le és igencsak "kockásan" mutatja hívás közben. Az egyéb fullscreen caller-ek használata pedig nem kényelmes számomra a sűrű kihangosítás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#21509) KTTech válasza #68216320 (#21508) üzenetére


KTTech
veterán

A rendszer reakcióideje megegyezik a programok reakcióidejével - hiszen a tárcsázó/telefonkönyv is csak egy dialer.apk ott is. Szóval nem lehet a kettőt külön venni... Viszont lehet(ne) gyorsítani a különböző effektek kikapcsolásával (amik viszont a folyamatosság érzetét keltik szándékosan mivel anélkül rosszabb érzésre az UI - ezt használják ki az IOS-ban is). A CM9-es dialernek a sebességét pont az adja, hogy rossz minőségű képekkel dolgozik, így még Dalvik alatt is gyorsan be tud töltődni. Ugyanez a dialer ART alatt 30-40%-al gyorsabban futna/indulna el (ha be lehetne integrálni).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21510) #68216320 válasza KTTech (#21509) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem csak a dialer-re gondoltam. Amikor egy menüpontra nyomok villám gyorsan reagál. Kikapcsolom a képernyőt, nem kell neki 500ms, hogy reagáljon rá. Ugyanez igaz bekapcsolásra. Egyéb alkalmazásokon belül is gyorsabban reagál. Volt ismerősöm aki látta milyen gyorsan nyomkodom a telefont és nem akarta elhinni, hogy android. Talán nem próbáltad ezt a rom+kernel kombinációt vagy már nem emlékszel rá, de én igen, ugyanis folyton visszateszem cm10.2 és Omni próba után. Tökéletesen érezhető a különbség. De felesleges bizonygatnom, ha nem teszed egymás mellé a két rom-ot. Jó az omni, de közel sem annyira, mint lehetne. Lehet, hogy ez később változik, de még ez a helyzet. A lényeg, hogy dalvikból is lehet kihozni még jót. A CM9 és főként ez az egy thor kernel nagyon üt.

A rendszer reakcióideje megegyezik a programok reakcióidejével - ezt azért gondold át újra, ugyanis nem hiszem, hogy a framework-öt illene programként kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#21511) KTTech válasza #68216320 (#21510) üzenetére


KTTech
veterán

Pedig a szerint kell, mivel a kernelen felül már csak magas szintű programok futnak. A framework is csak egy program, amit a kernel futtat... nem több, nem kevesebb, erre jön a következő réteg, ami már a még magasabb szintű programokat futtatja, mind Java-ban megírva, vagy valós időben (Dalvik alatt), vagy előre fordítva (ART alatt). Ezért is olyan könnyű a frameworkot kiütni egy hibás programmal... az pedig általánosan elmondható (és emiatt is van az ART), hogy kb. 40-50%-al gyorsabban futnak a programok és kb. 20-30%-al kevesebb energiát igényelnek ART alatt, és ez a teljes rendszerre értendő. Viszont a mai megoldások mind-mind direkt tartalmaznak lassításokat (áttűnések, effektek), hogy a rendszer gördülékenyebbnek tűnjön, de ez már nem kernel szinten van. Illetve lehet játszani a govenorokkal is, persze általános ökölszabály, hogy ami gyors az meríti is az akkut.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21512) #68216320 válasza KTTech (#21511) üzenetére


#68216320
törölt tag

direkt tartalmaznak lassításokat (áttűnések, effektek) - ez rendben is van, de irreleváns most

Mondom még 1x. Nem az az érdekes, hogy mennyire gyorsan futnak a programok, hisz fele ekkora sebesség is elég lenne a legtöbb általam használt programnak. Arról van szó, hogy egy érintéstől mennyi idő telik el valami reakcióig. Legyen az görgetés, lapozás, program indítása, stb. Ezt nem tudja az Omni az ART-al sem egyelőre felülmúlni. De, ha nem hiszel nekem tedd fel CM9-re ugyanazokat a programokat és kezd el megnyitogatni, használni, lapozni, stb. őket. Ezután tedd vissza az Omni-t és csináld ugyanezt. Érezni a különbséget. Értem, hogy elméletileg nem így kellene lennie, de a gyakorlat azt bizonyítja, hogy így van. Jelzem kizárólag az említett CM9.1 + Thor 0.18 kernel kombinációról beszélek. A merülés pedig szenzációs. Nem is találkoztam még olyan rommal, ami ennyi ideig bírta készenléti helyzetben. Illetve az általam használt (közel ugyanazokat használom minden romon) alkalmazások is ezzel bírták legtovább. A listában a végén szokott lenni fogyasztás terén az android rendszer. Nem úgy például, mint a CM10.1-ben. Amúgy menet közben jutott eszembe, hogy CM9.1-nél még nem 60fps a rendszer, az újabbaknál pedig már majdnem annyi tudtommal. Ez okozhat sebességben eltérést rendesen.

Amúgy nem nagyon értem azt sem, mikor valaki áradozik róla, hogy 3.5-4 óra kijelző időt ér el valami rommal. Ennek mi értelme? Milyen fényerővel? Milyen programot futtatva? A kijelző önmagában nem fog kevesebbet fogyasztani - sem többet, bármilyen rom-ot használ valaki, holott extrém helyzetektől eltekintve a legnagyobb fogyasztónak tekinthetjük. A közben használt program és a framework lib-jei már a különböző optimalizálásoknak vagy ezek hiányának köszönhetően használhatnak több energiát.

Na, de ennyi részemről. CM9.1 a legtutibb nálam, de az Omni lesz a legmodernebb, ha végre bekerülnek és működnek a kényelmi opciók, amik már a régi CM-ben is megvoltak.

[ Szerkesztve ]

(#21513) #68216320


#68216320
törölt tag

A tegnapi OmniRom-ot hasznalom es jo hir, hogy megcsinaltak az sd kartya bugot. Vagyis mar telepul a svox es mas program is, ami telepiteskor rogton sd-re akar irni. Aztan lett uj mx player is, ez is tamogatja mar az omnit. Jo kis rom lesz ez :)

(#21514) falijja válasza #68216320 (#21513) üzenetére


falijja
őstag

Én is föltettem az omniromot de nekem nem jött be laggol.....viszont nem tudok visszamenni pl..:carbonrom-ra 4.3. valamiért failedet ír a telepítésnél team wiev recowery van fönt lehet ezért vagy mi lehet a gond....?

(#21515) falijja


falijja
őstag

[link] ezt támogatja az omni rom ...? mert szerintem ezzel jó lenne ...

(#21516) #68216320 válasza falijja (#21514) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én visszalépni úgy szoktam, hogy feldobom omni után a Philz kernelt és annak a recovery része már megeszi a többi zip-et.
Omni amúgy veszett gyors. Bár én ART-al használom. Lehet, h sima dalvikkal laggol, nem tudom. Próbáld ART-al. Néha még feldobtam hozzá a raw r5 kernelt is.

(#21517) falijja válasza #68216320 (#21516) üzenetére


falijja
őstag

De van vagy ezer változata melyik lenne jó nekem....?

(#21518) ux1 válasza falijja (#21514) üzenetére


ux1
addikt

Nem lagol az dalvik-al se. Vmit benézel.. :)

Nálam eddig a Carbon volt az isten. ;)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21519) falijja válasza ux1 (#21518) üzenetére


falijja
őstag

Én is azt akarom föltenni de nem tudom melyik a megfelelő Philz kernel hozzá...

(#21520) ux1 válasza falijja (#21519) üzenetére


ux1
addikt

Pl. Bármelyik új.... ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21521) ux1 válasza ux1 (#21520) üzenetére


ux1
addikt

Teljesül a vágyam, végre megkapja a QuickSettings teljes készletét az Omni. :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21522) #68216320 válasza ux1 (#21521) üzenetére


#68216320
törölt tag

Melyik rész is pontosan a quicksettings? Ahol wifi - bluetooth - kijelző - stb. ki-bekapcs található?

(#21523) ux1 válasza #68216320 (#21522) üzenetére


ux1
addikt

Igen.

Végre konfigurálható lesz.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21524) #68216320 válasza ux1 (#21523) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezt várom már régóta. :C

(#21525) duduati


duduati
aktív tag

Tisztelt Note tulajok!

Note vásárlása előtt vagyok, de gondoltam felteszek néhány kérdést, mert itt tudok elfogulatlanul választ kapni rá, ahol mindenki nyustöli, nézegeti, illetve segít egymásnak.

Egy kb 1 éves telefont vennék meg, és érdekelne a dolog, hogy az akku hogy bírja már ilyen idősen. Mobilnetem menne, napi 2óra beszélgetés, és biztosan nyomkodom is azért napközben. Ha egy napot simán kihúz a készülék, nekem nem gond, hogy éjszaka újra töltenem kell, de a napot azt vihetné azért. Ezzel mi a tapasztalat?

Iletve ez a hardver mennyire végzi jól a teendőket? 1magos 1,4GHZ-s galaxy w-m van, és ez sajna nem egy kapkodő idegbeteg. Net, játék és úgy alapból mennyire viselhető a telefon sebessége?

Előre is köszönöm!

(#21526) Polllen válasza duduati (#21525) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem másfél évesen is ugyanúgy megvan a 4 óra kijelző használat, mint az elején. De sok embernek pusztult már be, bármikor megtörténhet.

Ennyivel amit leírtál 1 napot ki kell húzzon. Netezni normálisan lehet rajta, de azért már nem a legfolyamatosabb készülék. játszani, nem játszom rajta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21527) Rabidsnail válasza duduati (#21525) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Volt néhány telefonom,de még nem leltem ekkora örömöt egyikben sem. Sokat nyúzom,de egyszer sem kellett napközben töltenem. Másfél évesen vettem és kb. fél éve használom. A gyári akksi van benne. Rengeteg romot próbálgattam és ezt a hátlap megsínylette,de egy ezresért a kínaiak segítettek. Ennyi! Más gond nem volt vele. Csak ajánlani tudom. Ha váltok,az egy Note 3 lesz.

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#21528) sanyikk


sanyikk
tag

S
ziasztok!

Mik azok az appok es programok amiket lehet fagyasztani, hogy gyorsabb es akkukimelobb legyen a telefon?

Ha van valakinek egy hasznalhato listaja megkoszonnem!

(#21529) Rabidsnail válasza sanyikk (#21528) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Nekem a Titanium Backup Pro a kedvenc. Root jog kell hozzá!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#21530) -juc- válasza sanyikk (#21528) üzenetére


-juc-
aktív tag

[link]

Az xda removable apps lista elég régi, és s2-höz csinálták, de a(z xda-s) Note fórumról is ide linkelnek.

(#21531) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Az Omnirom egyre jobbnak tűnik a beszámolók alapján. Ha valaki írna egy rövid összefoglalót,nagyon hálás lennék. Mi nem megy,mennyire gyors,stabil,energiahatékony,stb. Vajon érdemes váltani Sweet 11-ről?Nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#21532) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Telepíteném az Omniromot de "No file_contexts" hibaüzivel leáll! mit szúrtam le? Köszi! Lehet,hogy az a gond,hogy Philz kernelre nyomom?

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#21533) KTTech válasza Rabidsnail (#21532) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, mivel azzal nem fog sikerülni... RAW kernel kell hozzá (vagy CM 10.2) (xda-n az Omni topicjában le van írva, hogy kell csinálni).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#21534) Rabidsnail válasza KTTech (#21533) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Köszi! Sajna már visszaraktam a Sweet romot. Várok még kicsit,hátha valaki megválaszolja az Omniról kérdezetteket. A Raw kernel is tartalmazza a recowery-t?

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#21535) #68216320 válasza Rabidsnail (#21534) üzenetére


#68216320
törölt tag

Tartalmazza.

(#21536) ux1 válasza Rabidsnail (#21534) üzenetére


ux1
addikt

Mégis mit válaszoljunk meg. Megy és jó. Ami nem megy, az majd menni fog....

raw vagy assylum kernel.
reboot recovery
full wipe
rom
gaps
reboot.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21537) #68216320 válasza ux1 (#21536) üzenetére


#68216320
törölt tag

raw vagy assylum kernel

:DDD

(#21538) ux1 válasza #68216320 (#21537) üzenetére


ux1
addikt

Na jó... mobilról tömegközlekedve próbálj jobbat alkotni... :D

Asylum
RAW-r5

Azért azt még hozzáteszem, hogy erősen EXPERIMENTAL a ROM. Ha csak a dalviket használod stabilnak is mondható...

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21539) Rabidsnail válasza ux1 (#21538) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Mindenképp nagyon köszönöm! Ennyi elég is. Megy a próba. Szép estét!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#21540) Polllen


Polllen
nagyúr

Hali,

omni romon megy az FM rádió? Akár külső appal?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21541) duduati


duduati
aktív tag

Pollen, Rabidsnail köszönöm a segítséget. Tegnap végül vettem egy note-ot, most nyomkodom hogy milyen.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

(#21542) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Szívesen! Isten hozott a csapatban. Legyen sok örömöd benne!
Nem is tudom. Nem igazán győzött meg az Omni. Várok még vele,de egy próbát mindenképpen megért. Köszi a segítséget!! Boldog Karácsonyt a Note Klánnak! :C :R

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#21543) ux1 válasza Polllen (#21540) üzenetére


ux1
addikt

SpiritFM megy. Használom :)

A Spirit2 is megy.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21544) duduati


duduati
aktív tag

Nekem még a gyári 2.3-as android van fent a note-on. Érdeklődnék, hogy érdemes e lefrissíteni a 4-re?
Vagy esetleg van olyan főzott rom, ami kimondottan jobb mint a 2.3-as?

Köszönöm!

(#21545) #68216320 válasza duduati (#21544) üzenetére


#68216320
törölt tag

Gyakorlatilag majdnem mindegyik.

(#21546) sanyikk


sanyikk
tag

Tudtok valamifele alkalmazast, amivel az elmulasztott hivasokrol, sms-rol kaphatok ertesitest?

Pl alul a ket erintogomb villog, vagy egyeb modon jelez.

(#21547) Polllen válasza sanyikk (#21546) üzenetére


Polllen
nagyúr

A gombok villogatatását utoljára talán 4.0-s romban láttam. De lehet csak GB-n ment.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21548) sanyikk válasza Polllen (#21547) üzenetére


sanyikk
tag

Köszi!

Hátha valami egyéb módszer lenne azért!

(#21549) handrash válasza sanyikk (#21548) üzenetére


handrash
őstag

NOLED a play-ről.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#21550) sanyikk válasza handrash (#21549) üzenetére


sanyikk
tag

Köszi!

Most nézem ezeket LED témában:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.knock.knock.plus
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.linogedroid.nolednotifications
https://play.google.com/store/apps/details?id=system.events.notifier
https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.sitezen.missnotif
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.