Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:46:27

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Massmurderer válasza gzbotii (#22748) üzenetére


Massmurderer
őstag

ROM LINK - http://dl.niimdroid.com/n7000/DU_n70...1-OFFICIAL.zip
MD5Sum 990a80845b950b19e16897951bcd3694

Weekly Jenkins builds: http://download.dirtyunicorns.com/

GAPPS - http://download.dirtyunicorns.com/?device=gapps

ez van kint

(#22752) KTTech válasza gzbotii (#22743) üzenetére


KTTech
veterán

Itt a 8.2-es. Máshol ez nem igazán van fenn, mivel "unofficial", a DU N7000-es támogatásának befejezése után készült.

A PAGapps már fogósabb, mivel a fejlesztője törölt mindent, ami a 4.4.4-hez való volt, de feltöltök egy működőt micro-t a tárhelyemre meló után.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22753) gzbotii válasza KTTech (#22752) üzenetére


gzbotii
veterán

raw10 kernellel mi a tapasztalatod? Más kernelhez kepest, üzem idő, töltés stb..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22754) KTTech válasza gzbotii (#22753) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam akár 2 órát is megy vele, ami nagy szó :) töltésben a leggyorsabbak közé tartozik, stabilabb, mint az alap kernel, amivel kijött a DU.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22755) Massmurderer


Massmurderer
őstag

1 kérdés.játszik valaki a teloval?ha igen,viszi e rendesen azokat a játékokat amihez tartozik obb mappás file.csak mert leszedtem jópár ilyen játékot,és mindnél azt irja hogy a memokarira az android mappába az obb mappába másoljam be a hozzá tartozo mappát.bemásolom,a játék elindul de mindig azt irja ki hogyfinish download stb azt bezárja a játékot.10játékbol kb 1 indult el rendesen,a többi ilyen hibával kilépet.

[ Szerkesztve ]

(#22756) ux1 válasza Massmurderer (#22755) üzenetére


ux1
addikt

Pl. Ha megvennéd?

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22757) Massmurderer válasza ux1 (#22756) üzenetére


Massmurderer
őstag

nem azzal van a gond.álltalába ha más letölti van akinek indul van akinek nem.fele-fele arányba van.amugy minek vegyek meg olyat amit ki se probáltam,lehet nem is viszi a telom vagy nemjön be.te szoktál megvenni dolgokat látatlanba??

[ Szerkesztve ]

(#22758) KTTech válasza Massmurderer (#22755) üzenetére


KTTech
veterán

Én szoktam játszani, de nincs vele gond (5.x-en volt, ez is az egyik ok, ami miatt nem raktam vissza még).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22759) KTTech


KTTech
veterán

Összeszedtem egy komplett 4.4.4-es packot (kb. 400MB az egész):

- Odin
- Pit fileok a reparthoz (4-10GB DATA), csak 16GB-s N7000-hez
- PhilZ-cwm6-XXLT6-XSA-5.06.1 4.1.2 kernel a reparthoz

- Raw Kernel r10 Omni kernel
- Dirty Unicorns 8.2
- PA Gapps Micro modular 4.4.4
- FSTrim

- Triangleaway (mivel az odin használat előhozza a sárga háromszöget bootkor...)

Letölthető innen.

A folyamat kb így zajlik:
Teló download módba,
Odin indít, Pit és kernel betallóz, repart kipipál, majd indítás.
Teló újraindít CWM módban
az új partíciók formázása
RAW kernel feltöltése
Reboot TWRP-be
ROM feltöltés
RAW kernel újra felrak
Gapps
FSTrim
Reboot
teló normál indítása, első lépések befejezése, majd a triangleaway telepítése és követni kell az utasításokat.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22760) Massmurderer válasza KTTech (#22759) üzenetére


Massmurderer
őstag

hali.engem csak a patricionalas érdekel.most ugy én fltetem a resor... romot.raw 10 kernel van fent.2gb a patricio a programoknak nálam,ez az alap.ezen akarok én változtatni.na most ehez kell valami + vagy csak odinal feltolni a ptricohoz a cuccokat,mert ami linknél volt és angol nyelvü a patriciohoz valahogy kukot se értetem belöle.ujra kell pakolni a romot vagy ilyesmi???

(#22761) KTTech válasza Massmurderer (#22760) üzenetére


KTTech
veterán

A repart minden esetben teljes nullázást jelent (annyira, hogy a belső SD is formázásra kerül, csak a külső SD marad meg).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#22762) gzbotii


gzbotii
veterán

Valaki nem tudja, Resurection az CM alapú? Raw10 kérnék miatt kérdem, hogy melyik verzió jó alá

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22763) Massmurderer válasza gzbotii (#22762) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] én ezt tettem fel

(#22764) Massmurderer válasza KTTech (#22761) üzenetére


Massmurderer
őstag

az nemgond,csak tudjam megcsinálni.belsö memora ugyse pakolok,ott a 32gbos memokari,az meg böven elég

(#22765) Riged


Riged
csendes tag

Hello,

Azt szeretném kérdezni, hogy innen hogyan tovább?
Először is ami az első hozzászolasban van legegyszerubb Root-ot megcsináltam, majd felraktam az Mobile Odin-t itt betalloztam a kernelt majd ez után ugye kéne a rendszert ami egy N7000XXLQ3 csak ezt a rendszert sehol sem találom és azt szeretném kérdezni, hogy akkor lehet másikat is vagy frissíteni kéne a rendszert vagy mit?

Előre is köszönöm!

(#22766) gzbotii


gzbotii
veterán

Nagy a csend. Senki nem ROMolgat? :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22767) Massmurderer válasza gzbotii (#22766) üzenetére


Massmurderer
őstag

melo volt 1000el,nagyon nem volt idöm most rá.1 kérdés lenne. ép rendelném a kijelzöt,csak nem tudok dönteni hogy fehér legyen mint ami most van,vagy fekete

(#22768) gzbotii válasza Massmurderer (#22767) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem meg a kijelző rendetelgkedik..össze vissza érzékel (akkor is ha hozzá sem érek). Főleg a felső harmadánál. Remélem nem alaplap :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22769) Massmurderer válasza gzbotii (#22768) üzenetére


Massmurderer
őstag

holnap készülök venni note 2t.most erre van keretem sajnos :( de note 1 is megmarad

(#22770) Massmurderer


Massmurderer
őstag

kérdeztem a helyeket ahol lehet venni komplett kijelzöt.nem is az ár a gond csak olyan h*lyék hogy nem tudják azt elmondani mikor a képen rajta van az árunál hogy azt a részt tartalmazza e amibe az alaplap meg a többi cucc belemegy.igy meg nem veszem meg hogy nem tudom hogy kell e még pluszba vennem valamit.45000-54000ig van,szintöl függ de egy értelmes,normális választ eddig nem adtak

[ Szerkesztve ]

(#22771) gzbotii válasza Massmurderer (#22769) üzenetére


gzbotii
veterán

Az is volt nekem ez előtt. Annyira nem nagy előre lépés.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22772) Massmurderer válasza gzbotii (#22771) üzenetére


Massmurderer
őstag

nehezen találok jo állapotut.még filozok.lehet nézek inkabb egy full zsir állapotu note 1et,vagy teszek még hozzá zsét azt egy 3ast

[ Szerkesztve ]

(#22773) pall.gergo válasza KTTech (#22759) üzenetére


pall.gergo
tag

Üdv.
Nagyon köszi ezt az össze állítást. Nagyon jó. Nálad mik a buggjai ennek a rendszernek ?

Pár dolgot leírnál részletesebben, hogy konkrétan melyik filet konkrétan hova kell tallózni ?

Pl: A Pit file a data file a 4-6-8-10-12GB-os? Természetesen amelyik szimpatikus. Gondolom a 4GB bőven elég.
A kernel "PhilZ-cwm6-XXLT6-XSA-5.06.1.tar.md5" ? Azt hova a maradék 4 helyből ből ? :)

A TWRP-be hogy kell menni ? Meg a ROM feltöltés,RAW kernel újra felrak,Gapps,FSTrim. Ezt TWRP-ből szépen indítgatom mit sima recoveryből az " install zip for SDcard" ?

És még annyi, hogy még szűz a telóm. Egyből mehetnek rá ezek ezeket? Természetesen "a legegyszerűbb rootolást" megcsinálom és mentem az EFS mappát.

Köszi előre is. :)

(#22774) Massmurderer válasza pall.gergo (#22773) üzenetére


Massmurderer
őstag

kernel mindenkép kell.azt recobol is simán felteheted,de elötte a memokarira ted fel a kernelt.

(#22775) tt124307 válasza KTTech (#22759) üzenetére


tt124307
tag

PLEASE HELP!
A megadott sorrendet követve elvégeztem a lépéseket, de a /emmc partíciót nem tudtam formázni a cwm-ből. DU ROM ugyan felkúszott, de azóta nincs "belső SD-m". Hogyan tudnám visszaszerezni, mert ez így nem kerek. Nem szeretnék össze-vissza kattogtatni, mert félek brick lesz a vége.

(#22776) Massmurderer válasza tt124307 (#22775) üzenetére


Massmurderer
őstag

patricionak én se mertem nekiállni.ebbe sajnos nem tudok segiteni

(#22777) tt124307 válasza Massmurderer (#22776) üzenetére


tt124307
tag

Stock ROM-ot visszatettem, abból meg lehett formázni. Most már mehet vissza a DU úgy, hogy minden partíció OK és a /data is végre 6GB-os :) Lesz hely végre az appoknak-

(#22778) Massmurderer válasza tt124307 (#22777) üzenetére


Massmurderer
őstag

azert leirhatnád a menetét.engem érdekelne

(#22779) tt124307 válasza Massmurderer (#22778) üzenetére


tt124307
tag

KTTech leírása alapján

1. ODIN-nal PhilZ-cwm6-XXLT6-XSA-5.06.1 4.1.2 kernel-t és megfelelő pit fájlt (én a 6GB-osat választottam) feltenni, mellette repart-ot kiválasztani. Ezzel eléred, hogy PhilZ féle friss CWM-ed lesz, amiben tudsz pl. particiókat formázni és tudod a Raw kernelt telepíteni
2. Reboot az "új" CWM recovery-be
3. Raw Kernel r10 Omni kernel telepítése (ez után TWRP-d lesz CWM helyett!)
4. Partíciók formázása. Nekem itt volt a problémám, hogy a /emmc-t nem sikerült formáznom :(
5. Reboot az "új" TWRP ceovery-be
6. Dirty Unicorns 8.2 ROM telepítése
7. Raw Kernel r10 Omni kernel ismételt telepítése
8. Gapps telepítése (PA Gapps Micro modular 4.4.4)
9. FSTrim telepítése (futtatása)
10. Újraindítás immár az új 4.4.4-es "rendszerbe"
----------------------------------------------------------
Innen szépen újraindult, beállítottam a rendszert, telepítettem az appokat az immár 6GB-os /data partícióra, de nem volt internal SD, vagyis /emmc partíció :(
Lehet, hogy van egyszerűbb módja is annak, hogy valahogy megformázd, visszanyerd, de én így folytattam:
----------------------------------------------------------
11. ODIN-nal gyárti 4.1.2-es ROM (éppen a XEN-t sikerült gyorsan letöltenem, XEH-t nem találtam, de gyakorlatilag mindegy) telepítése (pit fálj és particionálás nélkül, hiszen már 6GB-os a /data)
12. 4.1.2-es gyári rendszer indítása, beállítása.
13. Jelezte, hogy nem OK a belső SD partíció és felajánlotta, hogy particionálja (hurrá!)
14. Van belső SD, 7.x GB :)
15. Telo download módba, és az 1-10 lépések ismét, de az 1. lépés esetén a pit fájl és a particionálás kihagyása (hiszen az már rendben van, azért végeztük el a fenti lépéseket, hogy átparticionáljuk a rendszert).
16. Rendszer működik szépen, minden OK, már csak a sárga felkiálltó jel (ROM számláló miatt) van bootoláskor.
17. Ha zavar, akkor telepíted a Triangleaway apk-t, futtatod (spéci "recovery"-be újraindul, ott engedélyezed a ROM számláló alaphelyzetbe állását).

Kb. ennyi, így működik.
Fontos, hogy a fentieket mindenki csak saját felelősségre és nagy körültekintéssel végezze el, könnyű félrenyúlni valahol!

(#22780) Massmurderer válasza tt124307 (#22779) üzenetére


Massmurderer
őstag

muszáj pont azokat a romokat telepiteni vagy mehet más is?

(#22781) tt124307 válasza Massmurderer (#22780) üzenetére


tt124307
tag

Nem, a DU helyett felteheted akár a CM11-et, akár a Nightly Owl-t (ha éppen nyalókát akarsz), de akkor szerintem más kernel is kell, elképzelhető, hogy CWM-ed lesz TWRP helyett stb. Minden működhet, de akkor néhány ponton változik a leírt sorrend. Ha a cél az átparticionálás (nálam ez volt a legfontosabb), akkor a PhilZ féle CWM-ből azt a kernelt és / vagy ROM-ot told fel, ami neked tetszik.
Ha tévedek, akkor majd mások kijavítanak.

[ Szerkesztve ]

(#22782) gzbotii


gzbotii
veterán

Van új Resurection 5.1!

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22783) Massmurderer válasza gzbotii (#22782) üzenetére


Massmurderer
őstag

amit irtam multkor feltetem,de az nemvolt jó.volt jopár bug benne.nem tudom azota van e másik

(#22784) Massmurderer válasza tt124307 (#22781) üzenetére


Massmurderer
őstag

PhilZ van nálam is fent

(#22785) gzbotii válasza Massmurderer (#22783) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem az a fél nap alatt csak a locksreen és a SIM kártya eltűnése jött elő :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22786) Massmurderer válasza gzbotii (#22785) üzenetére


Massmurderer
őstag

naakkor az haladás xD

(#22787) gzbotii válasza Massmurderer (#22786) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez a régebbi vrrzioval. Jelenlegi eddig okes

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22788) Massmurderer válasza gzbotii (#22787) üzenetére


Massmurderer
őstag

cm-Resurrection_Remix_LP_v5.4.1-20150409-n7000 ez van fent nekem.ami 28ai,azt is néztem de abba volt bug rendesen.hangzásnál volt valami mer nem szolt ugy mint az elötelévövel,ami most is fentvan.viszont azt a vacak google keresövackot ami alapkijelzön fent van sehogy nem tudom eltüntetni.nekem nem kell az

(#22789) Massmurderer válasza gzbotii (#22787) üzenetére


Massmurderer
őstag

holnap elvileg itt a note 2esem is :)

(#22790) gzbotii válasza Massmurderer (#22789) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem sproltal kicsit És vegyél Egy 3-ast? Az lett volna igazi előrelepes

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#22791) pall.gergo válasza tt124307 (#22779) üzenetére


pall.gergo
tag

Húú Nagyon frankón összeírtad. Köszönet érte. :)

A "PhilZ-cwm6-XXLT6-XSA-5.06.1.tar" Kernelt az ODIN-ban a PDA-hoz tallózom ügye?

Valamit ahogy írtad neked nem látta a belő memóriát.
Akkor az úgy is megoldható, hogy a CWM recovery megvan, és még a fent lévő gyári rendszerből megnézem minden frankó-e a belsővel?

Valamint ha nem tetszik Odinnal vissza a gyárit? Ott is a PDA-hoz tallózom ügye?

http://androidxda.com/samsung-galaxy-note-gt-n7000-stock-rom

Itt találtam Gyári Telenort.

A kernel gondolom az is okozhat gondokat főleg hogy nem gyári romhoz van kitalálva. Arra mi a megoldás ha vissza szeretném teljesen állítani?

[ Szerkesztve ]

(#22792) Massmurderer válasza gzbotii (#22790) üzenetére


Massmurderer
őstag

lehet lesz az is.viszont volt olyan,olvastam aki note 4töl szabadult mert nem jött be neki,inkabb a 2est használja

(#22793) tt124307 válasza pall.gergo (#22791) üzenetére


tt124307
tag

A PhilZ "kernelt" és a gyári ROM-ot is a PDA-hoz kell tallóznod az ODIN-ban.
Ha az ODIN segítségével (pit fájl) repart-ot csinálsz, akkor a teljes fájlrendszer törlődik szerintem, úgyhogy nem fogod tudni utána elindítani a gyári rendszert csak a recovery-t. Én nem próbáltam, de szerintem logikusan végiggondolva ez így van. Elvileg sammobile-on fent vannak mind a szolgáltató alapú "magyar" ROM-ok, mind a "szolgáltató független" változat, de nekem egy örökkévalóság lett volna onnan letölteni, ezért rántottam le gyorsan a holland XEN változatot. Szerintem nincs különösebb jelentősége a dolognak, főleg ha nem hosszú távra tervezel a gyári ROM-mal.
A "PhilZ-cwm6-XXLT6-XSA-5.06.1.tar" igazából nem a klasszikus értelemben vett kernel, ez egy recovery, gyakorlatilag a PC biosának, vagy még közelebbről egy linux rendszer bootloader-ének megfelelő alacsony szintű "oprendszert" jelent, ahonnan pl. a fájrendszer manipulációt tudod elvégezni, mentést / visszaállítást tudsz csinálni vagy éppen ROM-ot, azaz oprendszert tudsz telepíteni. Lehet, hogy nem pontos a hasonlat, de így kb. el lehet képzelni a szerepét.

[ Szerkesztve ]

(#22794) pall.gergo válasza tt124307 (#22793) üzenetére


pall.gergo
tag

Köszönöm. Már minden világos :)

A cyanogenmod-ról mi a véleményetek ? Azt Pénzeli az MS, aztán így van kapacitásuk fejleszteni. :)
Azt is ugyan így kell fel tenni, annyi különbséggel, hogy másik Raw-kernel kell ?

(#22795) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!

Note1-et hogyan lehet 5.1-re frissíteni? Csak rootolással?

[ Szerkesztve ]

(#22796) Massmurderer válasza Beethoven (#22795) üzenetére


Massmurderer
őstag

hali.nem.nem kell root oda.olvass vissza pár irást,ott a leirás hogyan és mi kell hozzá

(#22797) Beethoven válasza Massmurderer (#22796) üzenetére


Beethoven
tag

A 22779es hozzászólásra gondolsz?

(#22798) Massmurderer válasza Beethoven (#22797) üzenetére


Massmurderer
őstag

nem.az az alaplapi memoria patricionalasa

(#22799) Beethoven válasza Massmurderer (#22798) üzenetére


Beethoven
tag

Akkor a 22782es?
Azt néztem de nem ad ki semmit. Vagy csak olyan videókat amin már az 5.1 rendszert mutatja be de azzal kitörölhetem...
Vagy akkor melyik?

(#22800) Massmurderer válasza Beethoven (#22799) üzenetére


Massmurderer
őstag

#22663

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.