Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) TripleB válasza sheep (#8366) üzenetére


TripleB
senior tag

Én csak az edge-t használom, kikapcsoltam a 3g-t, mert sok helyen gyengébb nálunk a térerő. Nekem csak az E. jelenik meg.Telenor/Djuice szintén, napi legalább egy óra beszélgetéssel semmi probléma.
2.34.1-es rom

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#8402) ABE


ABE
őstag

Srácok... Meglepődtem, mert őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ennyi köszönetet és pozitív visszajelzést kapok, akár a topikban, akár privátban. Kicsit kényelmetlenül is érzem magam emiatt, hogy most erről szól leginkább a topik. Ha nem gond, nem is válaszolnék külön-külön, inkább Steven és legiaap hozzászólására reagálnék, illetve egészíteném ki a korábbi mondókámat.

Nem sértődtem meg, mert ez nem megsértődés, csak belefáradás. Nagy különbség van a kettő között. Nem haragszom senkire, és senkitől sem vártam bocsánatkérést, mert tényleg nem erről van szó. Amiket felsoroltam, az több tényező, tehát nem lehet azt mondani, hogy csak azért lépek le, mert sok ismétlődő kérdés van, és nem csak egy-egy személy az oka. Elhangzott a dolog, hogy miért törődöm minden hozzászólással, miért nem ignorálok, miért nem osztom csak meg a tapasztalatokat. Azért, mert szerintem, ha jelen vagyok valahol, akkor az a tisztességes, hogy elérhető is vagyok: lehet kérdezni, én meg válaszolok. Senki nem örülne annak, ha megszólít valakit, az meg bagózik a fejére.
A másik dolog, hogy úgymond "húzónévként" nem ritka, hogy kimondottan nekem címezve érkezik egy kérdés, nem lenne tisztességes, ha a topikban csak úgy átlépném a nem szimpatikus kérdéseket.

Kapcsolódik ehhez az is, hogy vannak olyanok, akik meglátják a topikban, hogy sokszor szerepel a nevem, és küldik a privátot. Mint ma délután valaki, hiába az első hozzászólás, hiába az aláírásom, segítsek neki ROM-ot cserélni, privátban. Bevallom őszintén, válasz nélkül letiltottam. Nekem a foglalkozás a DEFYvel, a fórumozás, mások segítése egyfajta hobbi, de most kell a szünet, mert a felsorolt apróságok, ha csőstül jönnek, sokat kivesznek az emberből. Aki nem hiszi, egyszer vegyen a vállára egy topikot. :)

(#8403) rothadt válasza fa4hu (#8384) üzenetére


rothadt
aktív tag

értem, ezt nem tudtam, de nagyon okos kis dolog :D és nekem ezért bejön.

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#8404) beers válasza zaskar (#8379) üzenetére


beers
addikt

Szia!
Ez melyik csomag pontosan? 1500-at talán áldoznék havi 500M-ra!

M&N

(#8405) DeadMeat válasza eventus (#8400) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nos akkor gondolom megy az angol,ha már innen tetted fel:Great! According to my theory: this firmware has cdt version 4, same as US 3.4.2, thus it's undowngradeable to 2.21/2.34/2.51, but swappable with US leak.
Kiemeltem neked a fontos részt.2.hsz.
szóval csak ezt,vagy az us verziót esetleg a 2.51-et tudod felrakni.
A recovery meg azé nem megy mert változott:press down and up at the same time

Remélem sikerül megoldanod a dolgot. :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8406) Sashabp


Sashabp
csendes tag

Sziasztok!Fagyással vittem be a Cirmásokhoz a telómat ők ezt egy Bluros softal orvosolták.Azóta szar a wifim :( Visszavittem erre ők azt mondták hogy nem tapasztalták a problémát. :@ Vissza lehet tenni a nem Bluros softot? Vagy esetleg valami más megoldás? Már komolyan ott tartok hogy földhöz vágom.Ennyit ér a garancia :'(

(#8407) DeadMeat válasza Sashabp (#8406) üzenetére


DeadMeat
veterán

Sajna nem a gari ér ennyit,a cég.Mit tettek fel?És mit takar a szar wifi?
Na még egy:milyen routered van?N-es?

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8408) Sashabp válasza DeadMeat (#8407) üzenetére


Sashabp
csendes tag

Ledobál, eltűnik az összes háló amit látott vagy látszik minden az is amire csatlakozva van de no net :( Mielőtt megszoftverezték tökéletesen ment N-es hálón is.Na most én többet oda nem viszem a telót mert semmit nem ér a munkájuk.Az a mottójuk hogy a hibát nem tapasztaltuk és szarul kapom vissza a készüléket.

(#8409) pite4


pite4
tag

Hi All! Ha megy a net, állandóan felsunyog a google maps. Ezt hogy tudnám kikapcsolni? Sztem a Latitude nem megy? Előrre is thx!

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#8410) DeadMeat válasza Sashabp (#8408) üzenetére


DeadMeat
veterán

az fasza.. fw?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8411) Sashabp válasza DeadMeat (#8410) üzenetére


Sashabp
csendes tag

Firmware version : 2.1-update1
A Bluros szar tette tönkre.Bárcsak vissza lehetne csinálni :'(

(#8412) eventus válasza DeadMeat (#8405) üzenetére


eventus
veterán

:press down and up at the same time - erre sem reagál :(
szervíz maradt gondolom

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8413) DeadMeat válasza Sashabp (#8411) üzenetére


DeadMeat
veterán

bocs a system versiont írd,de gyanítom,hogy vagy 2.21 vagy 2.51 lesz.

eventus:ő hát akkor passz.Esetleg nem merült le?

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8414) Sashabp válasza DeadMeat (#8413) üzenetére


Sashabp
csendes tag

Sv: Blur_Version.2.51.1.MB525.Retail.en.GB

(#8415) DeadMeat válasza Sashabp (#8414) üzenetére


DeadMeat
veterán

ezt sajna nem :( csak felfele.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8416) Sashabp válasza DeadMeat (#8415) üzenetére


Sashabp
csendes tag

Lehet tudni mikor lesz update legközelebb? Talán az rendbe hozná.Nagyon zsír szerviz nem tapasztalják a hibát.A haverom defyje 56 C fokra melegszik 10 perc telefonálás után.Bevitte de az ő problémáját sem tapasztalják.Nem maradt más menni kell a Fogyasztóvédelmisekhez :(

(#8417) S.Ede


S.Ede
csendes tag

Ezen a telefonon hogy futnak a Gameloft HD játékai? Elfutnak akadás mentesen?

(#8418) DeadMeat válasza S.Ede (#8417) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link] ;)

sashabp:póbálj meg egy 2.2-t feltenni.1. hszben találsz linket,meg leírást is.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8419) Sashabp válasza S.Ede (#8417) üzenetére


Sashabp
csendes tag

De el ám :)

(#8420) eventus válasza DeadMeat (#8413) üzenetére


eventus
veterán

fel volt töltve mikor elhalálozott, ma is töltöttem. Azért köszi mindent :)
Voltam a motokernél, de zárva volt (indok nem nincs, telefont tech okok miatt nem elérhető), retek utcai bolt meg kipakolva. érdekes..

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#8421) Sashabp válasza DeadMeat (#8418) üzenetére


Sashabp
csendes tag

Nem fogom bukni a T-s garit?

(#8422) Hakkuuuh válasza Sashabp (#8416) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Pont találkoztam a haveroddal mikor mentem az én Defy-mért:) Ő is azt mondta hogy azt a szar BLUR-os verziót tették fel, ezekszerint a *.51-es verzió volt. Szerencsére az enyémet nem frissítették meg, mondjuk én kértem hogy ne tegyék (*.21-es van most BLUR-os) és nincs gondom a WIFI-vel. Azt mondta a néni, hogy a frissítés kötelező náluk (h nálam csak lusták voltak azt nem bánom :))

Már írtam hogy nálam is az egyik routerrel volt gond, kerestem hozzá egy újabb FW-t, feltettem és jó lett.

eventus
A hét elején én is próbáltam hívni őket, de már akkor sem voltak elérhetőek telefonon. ... Menekül a Moto Magyarországról :D

Üdv

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#8423) Sashabp válasza Hakkuuuh (#8422) üzenetére


Sashabp
csendes tag

Hát akkor Miki is beszopta.Most neki se lesz wifi.Hogy rohadna meg a Cirma.Odaviszem javítani a telefont azt tönkreteszik.

(#8424) Memmaao


Memmaao
addikt

Szóval aki hivatalosan megvette a Need for Speed shift-et, meg tudná írni, hogy játék közben neki is kikapcsol a képernyő, ergo a "prevent to turn sleep" funkció nem működik, ha nem ér hozzá a kijelzőhöz??

My name is Bond, James... Dean.

(#8425) Auratech válasza Auratech (#8392) üzenetére


Auratech
őstag

A vizsga-ee..

Nem bírtam fotózni, csak egyet-kettőt.

Auratech Field Recording

(#8426) Beri78 válasza eventus (#8420) üzenetére


Beri78
őstag

érdekes lesz, ha tényleg kivonulnak kis hazánkból :(((

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#8427) sheep válasza pite4 (#8409) üzenetére


sheep
addikt

a latitude kikapcsolása:
elindítod-bal alsó gomb-privacy-turn off latitude
amíg ezt nem csinálod meg addig sunnyog a háttérben...
én állandóan kaptam az email-eket a google-tól hogy valóban meg akarom-e osztani a helyzetemet másokkal, ha nem akkor kapcsoljam ki...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8428) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

Egy lockscreen:

http://www.gotoandroidapp.com/index.html

az időjárást még nem sikerült előcsalni ( lehet hogy a locations-t engedélyeztetni kell? :) ), de a többi megy és az hogy ha kapsz SMS-t, mailt odahúzod a csúszkát és egyből az alkalmazásba ugrik ... überjóötlet!

Hardcore4Life

(#8429) gagavectra21


gagavectra21
tag

Mai youtube túrámon ezt a vidit találtam:http://www.youtube.com/watch?v=MWbKa9fIBtE&feature=related

Ha megnézitek mit produkál a földgömbös tesztnél a droid X és a többi 3d-s tesztnél,akkor rá lehet jönni,hogy nagyon hasonló a defy-hez szerintem ugyan az kb..így már ki merném jelenteni,hogy 3630as omap proci dübörög a Defynkbe,úgyhogy nyugodt szívvel fogom 1ghz-n járatni tartósan is ha úgy van kedvem :)

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8430) DeadMeat válasza gagavectra21 (#8429) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ezt eddig is tudtuk,azé megy már másfél hónapja 1ghz-en :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8431) gagavectra21 válasza DeadMeat (#8430) üzenetére


gagavectra21
tag

már wiki-n is ezt írják:D http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_DEFY

Én úgy tudtam még mindig csak "talán" stádiumban van ez a feltevés:D

[ Szerkesztve ]

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8432) =HG= válasza MrGoodkat (#8376) üzenetére


=HG=
addikt

Sziasztok !

Bocsi, ha hüleségeket kérdezek, de ez az első droidom,....
Szóval... a manage applications-ban nekem csak az általam telepített progik vannak, hogyan tudom ott törölni a gyári dialert ???

Egyébként, ha valakit érdekel...a gyári autós szett qva jó ne habozzatok a vásárlásnál :)

(#8433) kovee01 válasza Beri78 (#8426) üzenetére


kovee01
tag

Ne idegeljetek már a végén még nem veszem át ha hozzák, egyre több rosszat olvasok itt akár T-s akár sufnigsm boltos verziók röpködnek... :S

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8434) kovee01 válasza =HG= (#8432) üzenetére


kovee01
tag

@ =HG=: Hol lehet olyan autós settet venni :)

USB kábel - USB-s szivargyújtó-ról is tölt?

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8435) Juliuska válasza gagavectra21 (#8346) üzenetére


Juliuska
senior tag

hmmm..."jelenleg még nincs olyan technológia (persze a nagyközönség szàmàra)ami 100% os karcvédelmmel rendelkezik..." hogy ez mekkora tévedés! -> [nézd csak ezt]

és h nincs még olyan technológia...? -> erősen ellent mond ennek a cikknek az első bekezdése... :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#8436) tzl válasza Auratech (#8382) üzenetére


tzl
senior tag

Hajjaj, eszi az adatot rendesen. Otthon wifi, munkahelyen wifi, úgyhogy mobilnetet csak útközben használok, meg ha olyan helyen vagyok (pl. dohányzóban a földszinten :) ), jan. 7-tól jan. 27-ig sikerült több, mint 1,2 gigát forgalmaznom. Mondjuk a 3 gigás csomagommal még így is kényelmesen leszek, de 500mb-ból én nem jönnék ki sehogy :)

(#8437) tzl válasza kovee01 (#8434) üzenetére


tzl
senior tag

Nekem nem gyári van, csak egy 900 forintos univerzális tartó, meg hozzá az évekkel ezelőtt vett szivargyújtós usb-töltő, az nekem gond nélkül tölti a telefont a saját usb-kábelével.

(#8438) x.pet


x.pet
tag

Én sem tudom elérni a MOTOKER-t. Telefon nem kapcsolható, e-mail visszapattan és ezek szerint as üzlet is zárva. Remélem a 2 éves gyári MOTOKER garanciát majd lehet valahol érvényesíteni.

(#8439) kovee01 válasza tzl (#8437) üzenetére


kovee01
tag

Én is így gondoltam. Akinek wifi nettel van/volt gondja az szabványok miatt történt, vagy egyszerűen a telefon hibája (vevő, program...stb.?)

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8440) tzl válasza ABE (#8327) üzenetére


tzl
senior tag

Megértem az érzéseid, de hihetetlenül sajnálom a dolgot :(
Jó volt téged olvasni, nagyon. Én nem nagyon szoktam kérdezni, mert magamnak bogarászós tipus vagyok, két okból is. Egyrészt szeretek tanulni és nálam a tanulás a megértéssel kezdődik, az meg szájbarágós leírásokból nem megy, másrészt türelmetlen vagyok, nem szeretek várni arra, hogy valaki észrevegye a kérdésem és válaszoljon, inkább kiguglizom, de ezt a fórumot jó volt olvasni, főleg a te beírásaid miatt.
Titkon azért reménykedem, hogy meggondolod magad és tovább aktívkodsz itt a topicban, úgy, hogy csak a pro dolgokra, kérdésekre reagálsz, a nagyon lámákat egyszerűen ugord át, azokat mi is meg tudjuk válaszolni. Már ha nem véljük viccnek, mert bevallom, én pl. a H és nyilak ikon kérdést viccnek hittem, mint a korábbi kérdéseket, de most meg látom, hogy vérkomoly volt a kérdés.

És akkor innen üzenném papának, hogy

http://tinyurl.com/6448774

Az FM rádiós kérdésre meg ezt üzenném:

http://tinyurl.com/48rvee6

Ne legyünk már lusták magunk keresni, kevesebb idő, mint hsz-t írni, aztán várni a választ.

Nyilván vannak olyan kérdések, amik összetettek és az embernek fogalma sincs, pontosan hogy keressen rá, ezeket kell megkérdezni fórumon és akkor az ABE-féle jószándékúak élvezni fogják a válaszadást, mert nem manuális és unalmas meló lesz számukra, hanem szellemi kihívás.
Szóval legyünk már egymásra egy kicsit tekintettel, te meg ABE fontold meg ezt és maradj, örülnénk neki sokan.

(#8441) tzl válasza kovee01 (#8439) üzenetére


tzl
senior tag

Ezt én passzolom, nekem eddig mindenhol csatlakozott és kapcsolódott rendesen, ahol próbáltam, úgyhogy nincs tapasztalatom (és nem is kerestem rá soha megoldást, mert nem volt probléma).

(#8442) Dotcom


Dotcom
aktív tag

Na én meg 500 mb-ot vettem hozzá, és nem sikerüt kihasználnom, még a 100-at se egy hónap alatt, visszaváltok...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#8443) ronaldo válasza A_Papa (#8358) üzenetére


ronaldo
őstag

Piros nyílra, biztosan. (Mire gondolsz? :DDD )

Mobilnethez: én magentánál vagyok előfizető és a hét elején (vagy talán szerdán?) megjelent náluk a MédiaMánia XS díjcsomag, 3000-ért. A 3000 teljes egészében lebeszélhető 29/35 forintos percdíj melett), 10 sms-t tartalmaz a csomag és 150mb mobilnetet (+5 óra mobiltv, ezt még nem tudom hogy kell használni :) ). Be is mentem hozzájuk, módosíttattam a díjcsomagom, a 100mb-s net100 mobilcsomagot rögtön le is mondtam, az iszonyú szűkös, főleg 1000ft-ért. Ráadásul a túlforgalmazás 0,1ft/10kb, magyarul még 100 mb használat az 1024 forint. Így a külön NET mobilnet csomag teljesen értelmét veszti.

Nem mondom, hogy meg vagyok elégedve ezzel, mert szerintem ennyiért simán adhatnának 250mb-t, de akárhonnan nézzük, a telefonszámlám így sem lesz több semmivel (sőt), viszont van +50mb. Az 5000 alap havidíjas MédiaMánia S-t 500mb-val viszont megint sokallom, ezért eddig ez a terméksorozat szóba sem került nálam.

Így 5mb jut egy 30 napos hónapra, naponta. Elég kevés ez is, de ha szigorúan twitter, rss meg mail sync és időjárás frissítésre szorítkozik az ember, akkor nagy nehezen bele lehet férni. Az elmúlt két napban amúgy nagyon nem sikerült, de :D Ezt már meg is állapítottam korábban, hogy youtube, böngészővel böngészés meg mindenféle "súlyosabb" használat nélkül is nehezen lehet beférni 250mb alá havonta. Jelenleg február 4. este van és 26mb az eddigi forgalom.

Pedig ennyi amit használok mobilnettel: foursquare, twitter kliens (twicca), pulse rss reader, gmail, palmary weather. Minden mást csak wifin.

Kár, hogy 2.1 van még fent, mert 2.2 alatt a 3G Watchdog Pro programokra lebontva tudja megmondani mi mennyit zabál fel/letöltés címén, amivel még nyilván lehetne finomítani a használaton. Szóval a fent felsorolt programok általam ténylegesen használtak, hogy a háttérben mi rondaságok történnek, azt sajnos (még) nem tudom pontosan. :)

Mindenesetre amivel reklámozzák ezeket a csomagokat, hogy videók meg böngészés az álom, szép álom. Ha hetente kétszer veszi elő rendesen az ember a mobilnetet, akkor esetleg elég, de napi használatra nagyon kevés.

Mondjuk az Opera adatforgalom kímélő megoldását még nem próbáltam, de még sorra kerül. :)

[ Szerkesztve ]

(#8444) gagavectra21 válasza Juliuska (#8435) üzenetére


gagavectra21
tag

majd meglàtjuk,hogy a telefonok dragonja is ilyen jól bírja e,azért nem kell mindent elhinni az ilyen beharangozó vidiknek :)

Nekem az 500mb pont elég...

[ Szerkesztve ]

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8445) Obi Wan


Obi Wan
tag

gyerekek
most akkor sztetek megéri ezt a telefont megvenni vagy nem a hibái ellenére???

Chuck Norris hülyére vert egy okostelefont :)

(#8446) fateless válasza Juliuska (#8435) üzenetére


fateless
veterán

A dragontail még nem elérhető...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8447) Cyrin válasza ronaldo (#8443) üzenetére


Cyrin
addikt

Akkor póbáld ki az operát, én azt használom mobilnethez, a képminőségét is minimumra állítottam, így töredéke a forgalma, mint a gyárinak.

(#8448) bwoay válasza Steven (#8391) üzenetére


bwoay
nagyúr

talán meglep, de nem vagyok az ügyvédje. ha nem érted, mi vitte rá, vagy hogy miért élte meg így, ÉS mindenáron boncolgatni akarod, hogy te mennyivel jobban átlátod az ő helyzetét, mint ő maga, akkor neki címezd. de azért azt ugye érzitek, hogy ezt a döntést nem fennhangon bírálni, hanem tiszteletben tartani kellene...?!

PS: a "helpdesk" ABE korábbi aláírásából származik, szvsz mindenki emlékszik rá, aki rendszeresen látogatja a topicot. Nagyon is találó megfogalmazás, ezt akkor is így gondoltam, meg most is.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8449) Hakkuuuh válasza Obi Wan (#8445) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Mik között vacillálsz? Mennyit szánsz rá? Milyen sürgős? ... stb, stb.

Hardcore4Life

(#8450) =HG= válasza kovee01 (#8434) üzenetére


=HG=
addikt

Autós szettben van maga a tartó, tapadókorongos, és egy ragasztós korong, ha műszerfalra akarod tenni, AUX kábel, szivargyujtó töltő ( a leg designosabb, amit életemben láttam...)
Amint beleteszed a telcsit a töltőbe, automatikusan érzékeli, és autós mod-ba teszi kütyüt (nagy ikonok) a kamerának is ki van hagyva a hely,így akár fel is veheted hogy vezetsz :)
Most a MM-ban 13000-ért lehet kapni. Nagyon minőségi a cucc.[link] [link]

Jah, és a töltön,az a kis korong szép kéken világit, közepén az M-el :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.