Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) balojazz válasza DeadMeat (#8794) üzenetére


balojazz
aktív tag

Teljesen rendben vannak excirmáék. Gyorsan javították a hangszóróhibát, részletes repair history record mellékelve, 24 havas garanciapapír nem keveredett el. Motoker csak (fölösleges) postás (volt). Tényleg érdemes egyből a szervizbe vinni a telót, mert gyorsabb. Jah, amúgy nem voltam peches ám a defy-jal: pixelhibára készülékcsere, új teló meg típushibás -> hangszórócsere. Törésteszt is megvolt: jobb első farzsebből betonlépcső-élre esés a vajas felével. Nincs karc semmi, lófasz se.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8802) balojazz válasza balojazz (#8801) üzenetére


balojazz
aktív tag

farzseb=farmerzseb. A "mer" kimaradt. - Mér? - Mer.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8803) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Egy telefonboltos mondta, a Vodánál úgy megy a dolog, hogy figyelik az eladott készülékeket megjelennek-e a hálózatukon. Ha a hiány elér egy bizonyos százalékot leveszik a kínálatból egy időre mert az azt jelenti, hogy sokat kikódolnak. Ez főleg akkor fordul elő, ha egy népszerű telefon nem kapható minden szolgáltatónál de az ügyfelek rácuppannak mint a Defyre. Remélem hamarosan lesz, mert én sem tudtam venni.

(#8804) kovee01 válasza Z0C! (#8790) üzenetére


kovee01
tag

Komoly, ezt mivel csináltad, mert hát tudtommal ez nem az alap :)

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8805) Z0C! válasza kovee01 (#8804) üzenetére


Z0C!
őstag

mivel csináltam? mivel hogy kellett :D

Launcher Pro Plus az alap + saját dock.
erre rá jön a Make Your Clock, alá pedig a MinimalisticText időjárás.
A hívás/Sms számláló az Traffic Counter. Középen a WidgetSoid szolgál.
Alatta pedig a Mixzing player only text változata.

most tervezem a betütipus cserét, csak nem vagyok elég tökös hogy belevágjak.

Voda845él csak azért mertem mert ha elrontanám van ROM amit újratehettem.
:)

ha meg megcsinálom és nem jön össze itt bent meg kiröhögnek :D
úgy mint amikor a nőm helyett a Defyt vittem a fürdőszobába :)

Wheelbarrow erre azért én kíváncsi volnék :)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8806) tulkaj válasza Wheelbarrow (#8803) üzenetére


tulkaj
csendes tag

Én mikor vettem a Defy-m január elején, akkor végighívtam 2-3 üzletet. Azt mondták a "Kérdezzem esetleg máshol is, vagy esélytelen és nincs sehol ?" kérdésemre, hogy feleslegesm hívnom más boltokat, mert azt látnák a rendszerben, ha lenne máshol.

Nem nyugodtam. Informatikával foglalkozván tudom, hogy nincs tökéletes rendszer :D.
Felhívtam gyorsan még 2-3 üzletet, hát a 3-ban pont volt, mondták, hogy már csak 1 db van, de elrakják délutánig nekem. Futottam is érte meló után. :D

[ Szerkesztve ]

(#8807) sheep válasza Z0C! (#8800) üzenetére


sheep
addikt

nem találok ilyet a marketen
meg tudnád mondani honnan lehet letölteni?
bejövő híváskor is van csúszka?
köszi

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8808) n@p@lm


n@p@lm
őstag

hát basszus k*rva jó ez a motoker.
hetek óta érdeklődök mikor lesz náluk gyári defy autós tartó, mindig jövő hét, jövő hét.
erre van, tök jó áron 8000-ért, aztán meg lehúzzák a rolót.
:(((

(#8809) kovee01 válasza Wheelbarrow (#8803) üzenetére


kovee01
tag

Többen azt jelezték hogy eleve függetlenek bármely szolgáltatónál is vetted, akkor minek kódolnák ki!?

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8810) Z0C! válasza sheep (#8807) üzenetére


Z0C!
őstag

WidgetLocker van csak fent.
az iphone mod az saját készítés. ha otthon leszek megosztom veletek :)
bár XDA fórumon le van írva hogy hogy lehet megcsinálni...

bejövő híváskor nekem nem csúszka van hanem "gomb"

zöld Accept / piros Ignore :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8811) sheep válasza n@p@lm (#8808) üzenetére


sheep
addikt

nyugi, én 3000-ért vettem tartót az ebay-en, plusz a töltö volt 1800
igaz hogy nem olyan dizájnos, de a célnak tökéletesen megfelel
[tartó]

ZOC
köszi, de akkor azt már próbáltam:)
csak azért töröltem le mert bejövő híváskor nincs csúszka és emiatt sokszor félrenyomtam a zsebemben

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8812) kovee01 válasza Z0C! (#8805) üzenetére


kovee01
tag

sheep által feltett kérdés érdekelne engem is, rootoltad, vagy miért égnél be vele?

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8813) Z0C! válasza kovee01 (#8812) üzenetére


Z0C!
őstag

jaja Rootoltam.
azért égnék mert a vodában melózok :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8814) zsakadam


zsakadam
tag

Lehet, hogy tévedek és nincs köze hozzá, de... pár nappal ezelőtt visszatettem battery saver módról smart módra, és azóta sokkal ritkább a hívások utáni időkijelzéses mikrofagyásom, valamint ha van is, sokkal rövidebb ideig tart... Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

(#8815) Plebi válasza Auratech (#8796) üzenetére


Plebi
senior tag

Én a droidcam ingyenes változatát használom, nagyon jó, korrektül működik skype-val.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#8816) DaDa válasza kovee01 (#8809) üzenetére


DaDa
senior tag

Talán ez is közre játszhat, hogy most nincs a vodánál. Rájöttek, hogy heló ez a telefon független, így sokan megveszik vitamaxban és mennek a telenorhoz vagy a thomehoz...Lehet, most igyekszenek SW-t írni, ami lekodolja csak vodásnak.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8817) Z0C! válasza DaDa (#8816) üzenetére


Z0C!
őstag

nemértem ezeket a dolgokat...
szted nem nézik át a kiadott telefonokat?
majd 2 hónapig értékesített telefon függetlenül volt...senkit nem zavar...
nem kell találgatni. készlethiány van..mit kell ezen felül kombimnálni?:)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8818) beers válasza DaDa (#8816) üzenetére


beers
addikt

Esküszöm, én maradok a vodánál, csak kapjak! :D

M&N

(#8819) DaDa válasza beers (#8818) üzenetére


DaDa
senior tag

Megpróbálok mindenkit megnyugtatni, hogy a Vodás ügyf.szolg. sem tudja mikor lesz újra. Nem lehet tudni mikor lesz nekik! A párom a vodánál dolgozik, és a beszerzésért felelős kolléga sem tudta megmondani mikor lesz legközelebb, de amint tudok friss infot megosztom itt!

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8820) DaDa válasza Z0C! (#8817) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem biztos...én ebből a fórumból értesítettem a párom, hogy ez a teló független! Senki nem tudta a kollegái közül, a nagyfőnökök, persze tudhatták, de hallgattak mint a sír.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8821) Auratech


Auratech
őstag

"Tények"
-3630-800mhz
-Hd képes kamera
-fm transzmitter
-független a szolgáltatóknál
durván 70 ropiért

Auratech Field Recording

(#8822) kovee01 válasza DaDa (#8816) üzenetére


kovee01
tag

Én meg úgy hallottam hogy a témobilos is független ként került a zsebekbe... amint megjön meg is tesztelem hogy a csajom vidás karija bele megye és konnektál e a saját hálózatával...

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8823) pengemetal válasza kovee01 (#8822) üzenetére


pengemetal
aktív tag

T.-s is független! (és még a browser-t sem nevezték át web n walk-ra :DD )

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#8824) bwoay válasza kovee01 (#8822) üzenetére


bwoay
nagyúr

így van, mindkét szolgáltatónál független, de csak a vodafone-nal kapcsolatban gyártja a jónép ezeket az agyament összeesküvés elméleteket.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8825) kovee01 válasza pengemetal (#8823) üzenetére


kovee01
tag

Hát akkor az komoly :D gyakorlatilag kapok egy független telót 2/3 áron :D

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#8826) vétó válasza Auratech (#8821) üzenetére


vétó
aktív tag

juteszembe, te nem tartozol még nekünk bringás tartó képekkel?

más; GoLauncer-t használók nem tapasztalták még azt, hogy a task managerben lelőve a fölösleges futó alkalmazásokat, akkor nem növekszik, hanem csökken(!) a szabad memória mennyisége? nem okoz egyébként semmi problémát, csak érdekes...

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#8827) Hakkuuuh válasza Auratech (#8821) üzenetére


Hakkuuuh
tag

"Tények" - ????
-3630-800mhz - nem tudjuk
-Hd képes kamera - nem működik HD-ként
-fm transzmitter - nem működik
-független a szolgáltatóknál - ez mondjuk igaz :)
durván 70 ropiért - nem kapni

:)

... de azért remélhetőleg ami eddig nem annyira volt igaz, az az lesz ... idővel :P

Hardcore4Life

(#8828) DaDa válasza vétó (#8826) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem is Go launcher van, de én az Advenced task killert használom erre. Ott növekszik a szabad memoria :). Jobban bízom benne, mint a GoLauncher task killerében.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8829) DaDa válasza vétó (#8826) üzenetére


DaDa
senior tag

megnéztem a go launcher kilövőjét...nekem jól mutatja...free/total memory és értelemszerűen a free növekszik ha kilövök egyet.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8830) Beri78 válasza vétó (#8826) üzenetére


Beri78
őstag

Én is golaunchert használok, és nekem is van ilyen jelenségem.
Ám ha 1-2 perc múlva visszalépek, akkor már a jó memo mennyiséget mutatja

Nálam se okozott semmi problémát

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#8831) werszomjas válasza Z0C! (#8790) üzenetére


werszomjas
őstag

Állat ez a háttér :)

Mi a neven, hol lelhető fel? :) :R

üdv

(#8832) Wheelbarrow válasza kovee01 (#8809) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Általánosságban értettem. :W
Egyébként ha függetlenül árulják pláne jó esély van rá, hogy nem jelenik meg a hálózatukon az általuk eladott készülékek jórésze. Talán ezért is lett hiánycikk a Vodánál. ;)

(#8833) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Egyébként a T-nél [link] nincs, de hamarosan érkezik ;)
Az Extreme Digitalban 104 ropi függetlenül.

(#8834) DaDa


DaDa
senior tag

Lenne egy kérdésem. Mennyire célszerű vírusirtót telepítenem? Ha 99%-ban marketről szerzem a progikat, akkor is lehet rajta vírus? És melyik vírusirtót ajánljátok? Gondolom az AVG-t...Talált már egyáltalán valaki vírust a telefonján?

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8835) Z0C!


Z0C!
őstag

Örülnék ha ez a független dolog elhalkulna :)
nem nem azért lett levéve mert hogy független.
csupán azért mert NINCS készleten.
ennyi :)

@ werszomjas: este átdobom a címedre neked is :)

@ DaDa. Pmre nem válaszolsz? :)
vírusírtó?...hát nemhiszem. feleslegesen használja az akksit. még gépen ok. de telefonon...kb 0,0001%esélye lehet....hacsak nem 17634ezel vagy nem égeted a 0690es vonalakat :)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#8836) Beri78 válasza DaDa (#8834) üzenetére


Beri78
őstag

én Lookout-ot használok, de még soha nem volt vírus a masinán - őrizze meg ezt a jó szokását:)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#8837) beers válasza Z0C! (#8835) üzenetére


beers
addikt

Igen, mert a végén még leveszik a kínálatból!
Bár nekem v függőn is kellene!

M&N

(#8838) DaDa válasza Z0C! (#8835) üzenetére


DaDa
senior tag

Ment a privi, nem vettem észre... :((

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8839) DaDa válasza Z0C! (#8835) üzenetére


DaDa
senior tag

Teljesen egyetértek veled, valószínűleg a mobilos vírusirtás csak parasztvakítás, reméljük ez így is marad és nem lesz rá szükség.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8840) canniball válasza Hakkuuuh (#8770) üzenetére


canniball
nagyúr

A "gyorsan meg is csinálják" azért elég relatív: a T-s két (vagy több) hétnél tényleg jobb, de pl. a kisebb javításokat is vállaló Nokia márkabolt 1,5 óra alatt cserélte a hangszórót az E52-mön, ahhoz képest kutyafüle. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8841) Rhinout


Rhinout
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a rádió néha kilövés után nem hallgat el.
App Killerrel kiszedem a futó taskok közül, ha rajta van a füles viszont továbbra is szól.
Ilyenkor csak ki-bekapcs segít.

Más:
Nem rég vettem a gyári 2 Gigás helyett egy 8-ast.
És azóta minden nap legalább 2x lefagy.

Valakinek van esetleg hasonló nagyságú esetleg nagyobb mem.kártyája?
Tapasztaltatok hasonlót?

Köszi! Rhino

Paradoxon: Az állam megtartja, azt, amit ígér. A paradoxon bizonyítása: Ha pénzt ígér, azt is megtartja.

(#8842) DaDa válasza Rhinout (#8841) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem 8gb-os van, anno a nokia N85-höz kaptam és tökéletesen megy ezzel is, de ha jól tudom nem mind1 milyen filerendszerrel használod. Azt hiszem FAT32-vel érdemes, de hátha valaki megcáfol. Ha így van, csinálj egy formázást szátmítógépen, hátha segít. (kártya ki - mentés(akár copy , total commanderrel is)- formázás -visszamásolás)

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8843) Rhinout válasza DaDa (#8842) üzenetére


Rhinout
csendes tag

Köszi szépen!
Format meg volt.
Lehet szervíz lesz,mert még mindig csinálja.

Paradoxon: Az állam megtartja, azt, amit ígér. A paradoxon bizonyítása: Ha pénzt ígér, azt is megtartja.

(#8844) Auratech válasza Auratech (#8821) üzenetére


Auratech
őstag

Csak éppen motorola. Ami jó a vas miatt- de nem jó a suppport miatt.
Kapsz egy ladát, aztán kiderül, hogy majdnem BMW, mert lusták voltak szarabb alkatrészeket beszerezni. Aztán a sebváltóból kikötöttek egy sebességet, oszt jónapot, kész a középkategória.

Auratech Field Recording

(#8845) Tex válasza DaDa (#8842) üzenetére


Tex
senior tag

Az enyémben is 8Gb CL4 kártya van(noname vaterás) semmi gondom vele, de én inkább a telcsivel formáztatnám az a biztosabb szerintem.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#8846) Badb0y


Badb0y
addikt

dialer one van fent, amikor leteszek egy hívást állandóan a gyári dealer képernyője jön be :W mi a rákért? Nem az a default de ez a f05 ezt hozza be :(

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8847) schmo07 válasza Badb0y (#8846) üzenetére


schmo07
tag

nekem is
sőt, nekem már a név kiválasztása után a gyári jelenik meg

[ Szerkesztve ]

(#8848) schmo07 válasza schmo07 (#8847) üzenetére


schmo07
tag

És a bejövő hivásnál a gyári ablaknak kell felugrania ? Vagy ott is lenne egy Dialer One-os ablak?
Most tettem csak fel, elméletileg a Dialer az alapértelmezett, de valahogy mégse úgy tűnik.

Más: mit jelent a Running services-nél a képernyő alján lévő sor?
"Avail: 21MB+142MB in23 Other 100MB in9"

(#8849) DaDa válasza schmo07 (#8848) üzenetére


DaDa
senior tag

Csak egy jó tanács, semmi kép ne töröljétek a gyári Dialert!!!! Én megtettem... RSD Lite lett a vége :-))

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8850) schmo07 válasza DaDa (#8849) üzenetére


schmo07
tag

Köszi ! Igazából én nem akarom piszkálni a gyári cuccokat. Csak szeretném megérteni, hogy a Dialer One tulajdonképpen mit is csinál, úgy kellene-e müködnie , mint ahogy nálam teszi vagy valami nem okés. Tehát hogy normális-e , hogy igazából csak a hivás megkezdése előtt - amikor kiválasztom, hogy kit hivok - látom ezt a Dialer One-os listát, és utána minden a gyári ismét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.