Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) DeadMeat válasza Vizes Tomi (#8495) üzenetére


DeadMeat
veterán

:C

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8502) tombike


tombike
aktív tag

na szoval aki azt irta, hogy a 2.51 bughalmaz, az gondolom nem probalta
tele van javitassal, ami a 2.34 ben nem volt jo
pl a hivokepek keverese
a face book updatelve hibas widgetet jelzett, ezek itt javitva
alapbol gyorsabb a rendszer, nem laggol mert értekek is jobbak, bongésző, market gyorsabb

(#8503) Gabernier


Gabernier
tag

Baszus azé hiányzik ABE ronda zöld feje.. mindíg megtudtunk valami újat..
mivel nekem xar az angolom így az xda kimarad.. hagyatkoznom kell az itt felbukkanó információmorzsákra

(#8504) atoll77


atoll77
csendes tag

Sziasztok!

Igaz, hogy a Vodánál kapható változat nem tud magyarul? Ha igaz, lehet magyarítani? Gépelésnél magyar ékezeteket ismeri? qwerty/qwertz billentyű váltást tud?

(#8505) Memmaao válasza sheep (#8496) üzenetére


Memmaao
addikt

Várj, ezt rosszul tudod, az opera mini-ben van kétujjas zoom, jól is működik, csak azok az oldalak nem váltanak zoom-olhatóra, amik automatikusan a kijelzőhöz igazodnak, pl port.hu.
Nálam most az a helyzet, hogy wiwf-n gyári browser, mobilneten opera mini.

My name is Bond, James... Dean.

(#8506) Memmaao válasza atoll77 (#8504) üzenetére


Memmaao
addikt

Kérdezem az illetékeseket, hogy a topic címbe be lehet-e írni, hogy OLVASD EL AZ ELSŐ HOZZÁSZÓLÁST?!?! NEM a vodás sem tud magyarul, ahogy egyik sem!

My name is Bond, James... Dean.

(#8507) mave13 válasza Vizes Tomi (#8495) üzenetére


mave13
őstag

Ez hatalmas! :DDD

tombike: azért azt ne hagyd ki, hogy a 2.51-ről nincs egyszerű visszalépés. Azért is nem tettem fel, hiába vannak benne hibajavítások.

Memmaao: belehet. csak nem ér túl sokat. Aki eleve nem akar olvasni, az attól még be fog próbálkozni egy kérdéssel, hátha.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#8508) bwoay válasza Memmaao (#8506) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem, mivel ez nem külön létrehozott topic, hanem a teszthez kapcsolódó.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8509) drzsoo1 válasza atoll77 (#8504) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

A qwerty/qwertz váltásról nem volt szó anysoftkeyboard ingyenes és tudja.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#8510) midnightstar válasza bwoay (#8508) üzenetére


midnightstar
tag

nagy meló lenne nyitni egy új topikot és ezeket a hsz-eket valahogy belerakni? :( Senki sem olvassa el az első hsz-t, vagy próbál meg keresni!:( kéne egy rakat modi és ezeket a balf*szkat kitiltani... Egyik kedvenc fórumomat is ezért hagytam el, pedig ott még majdnem mindenre kiterjedő GYIK meg kisszótár volt :(( :O

VAC up blyat

(#8511) Gabernier


Gabernier
tag

az első reakcióm az lett volna , hogy és anyád hogyvan?

(#8512) sheep válasza Memmaao (#8505) üzenetére


sheep
addikt

én vagy 10 oldalt próbáltam (pl facebook, volán menetrend, prohardver, stb), de egyikben sem volt zoom.. és beállítást sem találtam hozzá
azért gondoltam hogy nincs
szal nálam nem működött sem a miniben, sem a "rendes" operában

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#8513) tombike válasza mave13 (#8507) üzenetére


tombike
aktív tag

boxszal lehet
es miert szeretnel vissza lepni?

(#8514) tzl válasza drzsoo1 (#8509) üzenetére


tzl
senior tag

slideIT keyboard is qwertz, ráadásul swype és tud magyarul. hihetetlenül kényelmes, ha úton vagyok és egy kézzel kell kezelni a telefont, csak ezt használom.
Elvileg van demo-módja és a teljes fizetős, de érdekes módon, ha azt választom, hogy letöltse a teljeset és a paypal fizetésre bökök, akkor letölti a teljeset, de nem kér sem kódot, sem semmit. Működik teljeskörűen.
Mondjuk asszem meg fogom venni, ha visszakapom végre a telefont, mert tényleg jó.

(#8515) tzl válasza rothadt (#8403) üzenetére


tzl
senior tag

Ez a tömörítéses lehetőség ráadásul nem csak a mini és mobil verzióban van benne, hanem az opera asztali változatában is (win és linux), ha korlátos vagy lassú neted van, érdemes használni desktopon is.

(#8516) Szepy2884


Szepy2884
tag

Üdv újra,

Miközben ezeket a sorokat írom, alig 2 órával több mint egy napos a Defy-m :DD .

Életem első okos telefonja. Sajnos a gyári FM rádió vevő fagyogatott. Magyarán, egy idő után se ki se be azaz nem reagált a hangerő szabályozásra és kilépni is csak úgy lehetett, ha újraindítottam a telót.

Azonban hála ennek a topiknak (mármint nektek :R ) rákerestem a fórum keresőben és egy applikáció letöltésével megoldódott a probléma :C

Csak egy kérdésem van. A hangerőt csak akkor tudom állítani, ha belépek a rádió kezelőjébe? Mert a home screen-en vagy stand by módban ez nem sikerül. Végül is van benne logika. Ha az ember a rádiót akarja állítgatni, menjen a rádió alkalmazásba a hangerő szabályozás meg a beszélgetéshez való. Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8517) drzsoo1 válasza tzl (#8514) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Nekem is megvan, megvettem okosított markettel, tényleg jó.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#8518) tzl válasza drzsoo1 (#8517) üzenetére


tzl
senior tag

Visszaolvastam és rájöttem, hogy félreérthető volt, amit írtam.
Szóval paypalos letöltést választva fizetés nélkül is letölti a teljes verziót és az teljesen használható is.
Csak azért emlegettem, hogy meg fogom venni, mert szerintem van olyan jó, hogy megérdemlik a fejlesztői érte a pénzt :)

(#8519) mave13 válasza tombike (#8513) üzenetére


mave13
őstag

Mondjuk, ha mégse lenne jó. Valami egyedi bug, ilyesmi.
Vagy, valami garanciális gond adódna. Vannak boltok, ahol a szoftver buherálása is a garancia elvesztését okozza. Bár, ez mondjuk érdekes... Rendelek Pestről egy telefont, nem fogom felvinni szoftverfrissítésre azért, hogy ők nyomhassák meg az OK gombot. :)

Icewolf || kósza ||

(#8520) tombike válasza mave13 (#8519) üzenetére


tombike
aktív tag

az androidos teloknal mar nem igazan varialnak, varialunk a rom verzioval

(#8521) rothadt válasza tzl (#8515) üzenetére


rothadt
aktív tag

25/15opti-netem van 3k-ért :) és elégedett vagyok az explorerrel win7 alatt.
de köszönöm az infót!

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#8522) beers válasza rothadt (#8521) üzenetére


beers
addikt

hol adnak optinetet 3k-ért?

M&N

(#8523) zarew


zarew
senior tag

na,megrendeltem egy Skinomi fóliát.Gyönyörű fullextrás dobozban meg is érkezett.Mikor felraktam,biztos ami biztos patikai gumikesztyűt húztam ,ezt itt olvastam valamikor.De,amikor a fóliát nedvesen illesztettem,a kesztyűről az addig észrevétlen finom hintőpor szépen oldódott és egy szép foltot hagyott a fólia alatt a home gomb fölött.Persze ez csak akkor látszott amikor a végleges pozicionálás után 10 percel letöröltem.Nosza az alsó 2 cm felszed tisztít visszarak.A végeredmény:a folt eltünt,de a felszedés határa látszik.A fólia az egyik sarokban hullámos lett pedig a tartozék spatulyával simítottam le.Fény felé tartva olyan a felület mindenhol mint az autók kicsit narancsos fényezése.Ez biztos nem az én bénaságom miatt van.A fólia egyébként viszonylag vastag és puha.A kis sérüléseket "kirugózza"vagyis lassan elmúlnak.De 2 nap alatt sikerüllt vagy 4 sérülést összeszednem.Egy kicsit erősebb köröm koppintás is maradandó sérülést okoz.Ha engem kérdeztek, egy egy nagy nulla!!! Azzal együtt hogy én is szerencsétlenkedtem.De ez csak az én privát véleményem.Ideáig 3 fóliát raktam különféle telókra,az olcsóbbik kemény vékony fajtát szárazon mind jobb lett ennél.Úgyhogy ezt leszedem, és marad a GG.

(#8524) Obi Wan


Obi Wan
tag

hogytudom megcsinalni azt hogy a total commanderben meghajtokent/pendriveként szerepeljen a telefon és ne mtp eszközként?

Chuck Norris hülyére vert egy okostelefont :)

(#8525) Vizes Tomi válasza Obi Wan (#8524) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Amikor a telefont rádugod a PC-re. Fogod a Defyt , (hogy írjam szépen?) és a képernyő legfelső sorát lehúzod. ott van három lehetőség na az egyik asszem a mass storage vagy valami ilyesmi. Na akkor a gépeden külső meghajtóként(mint egy pendrive) látod.
H ilyenkor hívásod érkezik ne ijedj meg, akkor ha nem a beállított csengőhangod szól ami az sd kártyán van mert azt ilyenkor a telo "nem látja". A szétkapcsolod őket minden visszaáll a "régi kerékvágásba"

Na pont total commanderrel nem próbáltam, de a windows fájlkezelőjével így működik

[ Szerkesztve ]

(#8526) Edge válasza zarew (#8523) üzenetére


Edge
veterán

na bazz... én is rendeltem ebből :D nemsokára megjön, de ezek nem jó hírek :(

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#8527) gagavectra21


gagavectra21
tag

próbálta már valaki az stability test nevű progit?market-en is fennt van,nekem nem fut le 1ghz-n már felmentem 56 vsel-re és így se fut le:S pedig eddig stabilan működött 50vsel-en is,lehet a progiba van akkor a hiba...

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8528) horitomy


horitomy
tag

Az lenne a kérdésem, hogy menüben és beállításokban mennyi a különbség a vodafonos és a t-mobilos készülékek között? Köszönöm!

(#8529) x.pet


x.pet
tag

Sziasztok!

A tegnap estét és a ma reggelt az internetmegosztás kipróbálásával töltöttem. Sokat szívtam vele, végül működik mind a WiFi 3G hotspot, mid pedig az USB tethering, azonban néha volt, hogy megszakadt a kapcsolat.(1)
A legfontosabb dolog egy megfelelő APN beállítás.
Gondoltam megosztom veletek, nekem hogyan jött össze.
A telefonon 2.34.1-es gyári ROM van (így vettem), nincs rootolva. A szolgáltató TELENOR.

Tehát ahhoz, hogy mindkét funkció működjön kell egy DUN-os APN.(2)
Új APN-t felvenni, vagy a meglévőket módosítani a következő helyen lehet:
Menu->Settings-Wireless & networks->Mobile networks->Access pont names
Itt ha még nincs, akkor létre kell hozni egy olyan APN-t, melynek a következő beállításai vannak:
Name = Tetszőleges
APN = net
MMC = 216 (ez a default)
MNC = 01 (ez a default)
Authentication type = CHAP
APN type = dun

- USB tethering, avagy Internet megosztás USB-s modemként:
A PC-n legyenek telepítve a Motorola driverek (én XP-vel próbáltam).
USB kapcsolódási mód: Portal and Tools
A telefonon a Menu->Settings-Wireless & networks->Mobile networks->Internet tethering opcióval lehet engedélyezni. Ha ennek bekapcsolásakor figyelmeztet, hogy nincs megfelelő APN, akkor még nem jó az APN beállítása.
A PC-n ezután egy modemes internet kapcsolatot kell felvenni, ahol a felhasználónév és a jelszó üres, a telefonszám pedig *99#. Ezt a kapcsolatot indítva lehet létrehozni az Internet kapcsolatot.

- WiFi hotspot:
A telefon gyári "3G mobile hotspot" alkalmazásával lehet a WiFi megosztás beállítani és indítani.
Fontos, hogy ha hotspotként akarjuk használni, akkor a fentebb leírt "Internet tethering" opció ki legyen kapcsolva a telefonon.
A program első indításnál be kell állítani a következőket (persze ezek később is módosíthatóak):
SSID: A WiFi hálózat neve
Security: A titkosítás típusa, WPA2 erősen ajánlott.
Wireless password: jelszó, minnél hosszabb és bonyolultabb
Channel: csatorna szám, én hagytam a 11-en
Ezután lehet elindítnai a "3G mobile hotspot"-ra bökve. (Tap to start Mobile hotspot service)
Ha elindult, akkor a PC-n rá lehet csatlakozni.
A telefonon lehet látni, hogy milyen gépek vannak a WiFi-re csatlakozva.

Tapasztalatok:
- 3G watchdog méri mindkét megoldásban az adatforgalmat.(3)
- Internetezés közben is lehet telefonálni, ettől nem bontja a kapcsolatot.(4)
- Ha nem matatok az APN beállítások között, akkor nem szakad meg a kapcsolat, de hosszabb távú tapasztalat még nincs.
- Ajánlott töltőn tartani, mert a 3G kapcsolat, és főleg a WiFi eszi az akkut.

(1) Ha megosztás közben a APN beállítások között lépkedtem (nem változtattam semmit, csak nézegettem) akkor rendszerint megszakadt a kapcsolat. WiFi hotspot megszakadás esetén egy 3G ki/bekapcs után tudott csak újra elindulni a Hotspot.
(2) Első bekapcsolás után volt ilyenem, de mivel nem tudtam minek, kitöröltem emiatt szenvedtem vele sokat.
(3) Valamiért a widget nálam nem mindig frissül, de ez nem csak Internetmegosztás esetén van, hanem normál 3G netezésnél is.
(4) Hívni próbáltam, működött, bejövő hívás közben nem volt, de valószínűleg akkor sem bontana le.

[ Szerkesztve ]

(#8530) zarew válasza Edge (#8526) üzenetére


zarew
senior tag

hááát szerintem ha még sose raktál fel ilyet...óvatosan.Ha felraktad,kíváncsi vagyok a véleményedre.Egyébként nekem nagyon könnyű volt leszedni :-) Már arra is gondoltam fordítva raktam fel,de nem,utána olvastam.

(#8531) tombike válasza horitomy (#8528) üzenetére


tombike
aktív tag

jelenleg semmi
sot jelenleg megfelel a fuggetlen teloeval hisz fuggetlenek is
apn is benne van mnden szolgaltatoe
teljes erteku blurmentes telok

(#8532) TripleB válasza gagavectra21 (#8527) üzenetére


TripleB
senior tag

Pont délelőtt tesztelgettem a setvsel beállításokat. Én főleg a hosszú üzemidőre próbálom kihegyezni a vasat, így meghagytam a 800 MHz-es órajelet.
Az előző setvsel nekem jobban tetszett, lehet az okozza a bajt?

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#8533) Juliuska válasza x.pet (#8529) üzenetére


Juliuska
senior tag

köszi szépen, h +osztottad ezeket a hasznos infókat, a beállításokkal kiegészítve :C

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#8534) energy_


energy_
senior tag

sziasztok azt szeretném kérdezni hogy a homescreenek csak ezen a motobluron ien izsonyat lassuk szal ha felrakok egy gyári androidos launchert vagy lpp-t nem fog igy szagatni?
és még eggy hogy minden ezzel kapcsolatos hszt elolvastam de vki erősitsen meg hogy akkor most 3630 van e telóban mer galaxy sl ben is ezvan és és ha defyben is akkor rá esik a választásom :D

[ Szerkesztve ]

(#8535) Steven válasza energy_ (#8534) üzenetére


Steven
addikt

99% hogy 3630 van egy biztos 3610 nincs mivel abba 3d sincs:D ha 3610 es lenne nem lenne bene 530 vga...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8536) adakiller válasza x.pet (#8529) üzenetére


adakiller
senior tag

köszi az infót, hátha egyszer hasznos lesz :)

Sztem ezt az 1. HSZ-be be lehetne tenni?!

(#8537) canniball válasza TripleB (#8532) üzenetére


canniball
nagyúr

"Én főleg a hosszú üzemidőre próbálom kihegyezni a vasat, így meghagytam a 800 MHz-es órajelet."
Ha a hosszú üzemidő a lényeg, akkor miért nem vetted lejjebb? (Pl. Save Akku Power and set CPU Scaling to minimum while Screen is Off.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8538) Vizes Tomi válasza horitomy (#8528) üzenetére


Vizes Tomi
tag

hajjaj első hsz mennyire hiányzol te nekem.

de a kérdésedre a válasz, hogy kb semmi

(#8539) zsirfecske válasza Auratech (#8478) üzenetére


zsirfecske
addikt

na megint nem voltam 1 hétig, erre ABE eltűnt :(

egy off kérdésem lenne:
4/1 megás netem a napokban fog 40/20 megára ugrani. szerintetek imádott linksys wrt54gl routerem lecserélése esetén (1 pc, 1 hálózati médialejátszó és 2 defy lóg rajta és néha notebook is, ami szerintem már a hw korlát határa lenne) milyen új routert lenne érdemes venni? alapvetően gigabites linksysben gondolkoznék és persze olyan kéne ami gond nélkül megy a defy-al, ezért is itt kérdezem. esetleg valakinek van tapasztalat? köszi, ha.

(#8540) nandris válasza zsirfecske (#8539) üzenetére


nandris
aktív tag

ASUS RT N16

(#8541) energy_ válasza Steven (#8535) üzenetére


energy_
senior tag

köszi akkor nem látom értelmét a galaxy sl-nek kivéve ha jobb gyorsitó kerül bele :Dde mivel vélhetőleg jóval drágább lesz maradt a defy :D köszi az infót ha vki tud még valamit hozzátenni a dologhoz ne tartsa magában :D köszönöm

(#8542) bwoay válasza zsirfecske (#8539) üzenetére


bwoay
nagyúr

mennyire hiteles forrásból származik az info, miszerint 5 eszköz már a hw korltátot jelenti a routernek? vagy ez csak saját agyszülemény?

biztos, hogy cserélni akarod? mert a sávszél miatt ugye nem kell. van vele gond?
alternatív fw nem oldja meg?

nekem tomato fut rajta, Milestone-nal, X8-al működött rendesen, ami gond volt, az nem a készülékeknek köszönhető. a notebookom is dobja a hálót néha, én ezt a tomato számlájára írtam elegáns módon :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8543) zsirfecske válasza bwoay (#8542) üzenetére


zsirfecske
addikt

nem is az 5 eszköz lenne a gond, hanem a 40 mbit elméleti wan sebesség. valami itteni fórumon olvastam, hogy állítólag csak 10-et bír szuflával, tehát egyáltalán nem hivatalos. amúgy wrt54gl-en sp1 dd-wrt fut, és már csak ezért sem szeretném cserélni (nem akarnám újból flashelni/konfigolni), nomeg soha nem dobott még netet semmilyen eszközzel sem. egyedüli baja a 10/100-as ethernet és a 200 Mhz proci, feltéve hogy tényleg megfekteti egy gyorsabb net több eszközről aktívan használva.

nandris:
köszi a választ, de mindenképp linksysre gondoltam.

szerk.:
amúgy e2000 és korábbi wrt320N/610n-eket néztem, bár elég húzós az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#8544) bwoay válasza zsirfecske (#8543) üzenetére


bwoay
nagyúr

van ennek a linksysnek valami utódja? mert én nem hallottam róla, igaz, amióta megvan, nem is követem az eseményeket ilyen téren. dd-wrt-t meg érdemes lenne kipróbálnom, csak a lustaság, ugye. nekem 20/10-es neten lóg amúgy, és nemigen tudom elképzelni, hogy bármi gond lenne vele 2x ekkora sávszélnél, de gondolom te is előbb kipróbálod, és csak akkor veszel mást, ha valami nem lesz kóser.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8545) TripleB válasza canniball (#8537) üzenetére


TripleB
senior tag

A 800 MHz arra vonatkozott, hogy nincs felhúzva a cpu 1 GHz-re.
A setvsel-be be van állítva kikapcsolt kijelzőnél a minimum érték.Konkrétan 300@ 20 van nálam beállítva.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#8546) canniball válasza TripleB (#8545) üzenetére


canniball
nagyúr

Áhszó! Félreértettem: azt hittem fix 800MHz, de akkor nem szóltam...
Meg szabad kérdezni mit tettél még az üzemidő-hosszabbítás érdekében és milyen eredménnyel jártál?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8547) Auratech válasza zsirfecske (#8543) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem Várd meg, míg a sebesebb neteddel letesztelheted. Ha a ráakasztott eszközökkel jól beállítva csinálsz próbát, hamar kiderül, hogy elegendő-e a sebesség. Mivel a wifinél ez térerő függő is, nem lehetetlen, hogy egy 8db-s antenna (ha cserélhető, -2eFt) meghozza azt a jelszintet, amivel az 54Mbit kihasználható és a 40-es neted simán kiszolgálja. Amúgy az a 40-se mindig épp 40 :D Ha mégis váltasz, n-es ruter legyen gigabit lan, 300Mbit rádió, legalább 2 (cserélhető) antenna.

Auratech Field Recording

(#8548) gagavectra21 válasza TripleB (#8545) üzenetére


gagavectra21
tag

nekem 300/20 600/30 1000/50 re van belôve nem tûnt fel,hogy rosszabbul bírnà mint ha 800/40 lenne a max szóval inkàbb legyen gyorsabb mint,hogy pàr percel tovàbb bírja legalàbb is én így vagyok vele...

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8549) DeadMeat válasza TripleB (#8532) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem a proci a legnagyobb fogyasztó emelt vsel-eé sem,ne várj hatalmas üzemidő emelkedést.Nálam kb 2-3 óra amit hozott.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8550) palesz53 válasza zsirfecske (#8539) üzenetére


palesz53
senior tag

nálam wrt320n-vel igen jól "muzsikál" n osztályban... :DD

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.