Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) ArSeTh válasza DeadMeat (#8233) üzenetére


ArSeTh
csendes tag

Es tokeletesn mukodik a Sense? Vagy nemprobaltad? Honnan lehet leszedni?

(#8252) lmisi válasza Hakkuuuh (#8250) üzenetére


lmisi
senior tag

Ha megnyitják esetleg megtörik a bootloaderjét szinte biztos lesz rá 2.3
Nagyon sokat adtak el ebből a telefonból, Kínában is állítólag nagyon megy.
Ismerve Motoék supportját ami egyenes arányban áll az eladott darabszámmal, talán van remény. Hiú ábrándokat fölösleges kergetni.

(#8253) rum-cajsz válasza ArSeTh (#8251) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Itt olvashatsz utána, egyelőre 0.1-es verziónál tart a projekt, és nem igazán használható még teljes értékűen (telefonálás nem megy rajta)

Az IP67 témához annyit tennék hozzá, hogy nem a Motorola dönti el, hogy a készülék megfelel-e, vagy nem a szabványnak, hanem egy hatóság. A Motorola csak arról dönthet, hogy az elnyert minősítéssel forgalmazza-e a készüléket, vagy nem.
A Defy IP67 megfelelőségéről szól a Motorola okt. 13-i sajtóközleménye, tehát véleményem szerint nem kérdés, hogy a Defy megfelel-e az IP67 szabványnak vagy sem. Vagy mutassátok meg hol van az leírva, hogy a Defytől visszavonták az IP67 minősítést hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#8254) Halo válasza lmisi (#8252) üzenetére


Halo
senior tag

most épp az xt-n dolgoznak a népek... :) mármint a megtörésén... Boinc XDA xt720 - ezekre találtok idevágó oldalt.
remélem, ha sikerül feltörni az xt-t, akkor az használható lesz hozzánk is - vagy legalábbis valami belőle. :)
s lehet csatlakozni is a projekthez ám! :C

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#8255) danken26


danken26
csendes tag

Haverom most hozta vissza a szervízből wifi problémával. Cordon electronic-ból!!!!!!!
A T-mob ugyanis oda viszi a készülékeket javítani. Gondoltuk hátha gyorsabban végeznek vele. Ez így is volt. Viszont kidobták neki azzal, hogy nem tapasztalták a hibát. Nevetséges. Sajna még az enyém is náluk van a korábban leírt probléma miatt. (Melegszik beszélgetés közben!) Ráadásul fullra töltve 1-1,5 óra beszélgetés alatt lemerül teljesen! Képet mellékeltem hozzá miszerint 100%-on 26° 31 perc beszégetés után 60% 56°. Remélem nem kapom vissza megint azzal a szöveggel, hogy nem tapasztalták a hibát. Különben addig el se megyek onnan amíg a szervízes ki nem próbálta előttem. És ha kell akkor odaragaszom a fejéhez, hogy hátha úgy tapasztalja. Szerintem ha nem csinálnak vele valamit engem biztos a rendőrök fognak onnan elvinni! :P Egyépként a vizes dolgot én is kipróbáltam, sőt rendszeresen zenét hallgattam fürdés közben vele. Ettől semmi baja nem volt. Szerintem nyugodtam lehet reklamálni ha valakinek beázik és nem csinálják meg! Egyébként is minnél többen állunk rá a dologra annál inkább fognak vele foglalkozni. Én pl felhívtam a fogyasztóvédelmet és ők tanácsolták a 2. szervíz eljárást. Ha most is ugyanígy kapom vissza akkor veszik kézbe ők az ügyet. Max ezzel csak jól járok, közölték velem. Táhát nyogodtan lehet őket hívni a problémák miatt!!!

(#8256) canniball válasza Tex (#8248) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tűnik ez nekem is bejött. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8257) Steven


Steven
addikt

Én víz alá tettem 1-2 percre teljesen jól bírja ,egyszer részegen le ejtettem a földre betonra a garázsba, a sarka karcos az üvegen egy hajszál karc nincs:) jó telefon :C nekem való

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8258) gagavectra21


gagavectra21
tag

nem tudja valaki,hogy mit lehet àllítani a setvsel-ben a csuszkàval ami az utsó frissítés óta jelent meg?

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8259) Auratech


Auratech
őstag

Nálam megy ez a kamera 360. Kicsit félve indítottam el. Úgy tűnik, a tapifókuszon kívül minden funkció rendben van. Ha jó lesz, akkor a kamera is picit elfogadhatóbb. Most, hogy mindenféle panaszokat látok, úgy tűnik, van itt gong elég. Amúgy meg mégse. Csupán A fórum robog és sokan vettek defyt és arányosan a sikersztori kevesebb. Épp egy kollégám kérdezte, hogy mi a véleményem a telómról. Iponról váltana, mert az taccsra ment. A strapa-dolog tettszik neki. Mindtam, hogy többet bír egy 3gs-nél és többet is tud. de nem búvárteló és elefánt is össze tudja törni.

Auratech Field Recording

(#8260) canniball válasza Auratech (#8259) üzenetére


canniball
nagyúr

"...és elefánt is össze tudja törni."
Csak ha kényszerítik rá...amikor először észreveszi rátaposás helyett inkább illemtudóan visszaadja. :D

Más.
A feloldáshoz nagyon nem áll kézre nekem a be/kikapcs. gomb+csúszka megoldás, van rá lehetőség hogy a hangerő+csúszka kombót (is) lehessen használni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8261) tzl válasza Halo (#8254) üzenetére


tzl
senior tag

Csatlakoztam :)

Az, hogy a recovery meg a bootloader lockolva van, az mit jelent egészen pontosan? Hogy a cucc csak olyan fájlt fogad el, ami alá lett írva a Motorola RSA kulcsával?

(#8262) Tex válasza canniball (#8260) üzenetére


Tex
senior tag

Először nekem is fura volt, most meg már megszoktam. Nálam ha launchert használok 3-5 másodpercen belül a hangerő csökkentő gomb is feloldja.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#8263) pengemetal válasza canniball (#8260) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Widget Locker appben beállítható

gagavectra21: én nem látok semmilyen csúszkát (délelőtt frissítettem)

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#8264) gagavectra21 válasza pengemetal (#8263) üzenetére


gagavectra21
tag

nekem ott van az órajelek alatt,du. 2fele frissítettem

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8265) pengemetal válasza gagavectra21 (#8264) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Volt újabb frissítés, van már csuszkám! :DD Azt írja, hogy a magasabb érték kíméli az aksit az alacsonyabb emeli a "performance"-t, de hogy ez mit állíthat, arról fogalmam sincs

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#8266) gagavectra21 válasza pengemetal (#8265) üzenetére


gagavectra21
tag

jaja felhúztam 100% ra akkor akadt a menü vissza 50% és ugyan olyan mint volt bár nem értem minek raktak bele ilyet :S

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8267) Stauffenberg válasza canniball (#8209) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az SMS ismétlődő jelzésre a HandcentSMS is megoldás lehet. Ha nem akarod, hogy a gyári SMS kezelő és a Handcent is jelezzen egyszerre, akkor a gyárinak törölni kell az alapértelmezéseit és a Handcentet kell alapértelmezetté tenni, így csak az fog jelezni. Beállítható benne az ismétlődés ideje is (nálam 15 perc).

(#8268) Bobekt


Bobekt
csendes tag

A hotmail-en megoldódott a küldés, csak nem értem! Az APN kapcsoló ha off-on van akkor nem küldi ha On állásba akkor megy. Ez idáig érthető. Azt nem értem hogy ez a funkció nem csak a 3G-t tiltja le? Mert logikus lenne hogy ilyenkor 3g le és az adott wifin keresztül küldi a levelet nem?

(#8269) gagavectra21


gagavectra21
tag

OFF!Ünnepélyes pillanat :D kijött az x10emhez a multitouch frissítés XD azért elég durva,hogy még mindíg drágább mint a Defy és most került bele ez az alap funkció..I Love SE :D

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8270) rum-cajsz válasza Bobekt (#8268) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én soha nem használtam az apn on-off progit, de úgy emlékszem nem csak simán kikapcsolja a mobil netet, hanem valamit átír a fájlokban. Amúgy ha kapcsolódsz wifivel, az kikapcsolja a 3g-t

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#8271) DaDa válasza tombike (#8042) üzenetére


DaDa
senior tag

Lehet, hogy késtem a válasszal, de az androidot nem lehet teljesen "szinkronizálatlanná" tenni. Töltsd le a APN lock progit marketről. Widgetben ki lehet tenni, és ki lehet vele kapcsolni az APN-t meg be. Ha kikapcsoltad semmi nem fog menni a háttérben.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8272) DaDa válasza rum-cajsz (#8270) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem ír át semmit, csak lockolja az APN-t. Wifi-vel akkor is megy...nem veszélyes és nem szívja a számlád...csak ajánlhatom.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8273) DaDa válasza tulkaj (#8225) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem hasonló volt a gondom! Semmi sem segített csak az RSD Lite, van itt az elején egy leírás, hogyan kell visszaállítani, nem bonyolult. Épp ezért írtam, hogy vigyázni kell a titanium backuppal.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8274) canniball válasza Tex (#8262) üzenetére


canniball
nagyúr

"Először nekem is fura volt, most meg már megszoktam."
Máshogy kell tartanom a telefont mint a használat során, nem akar kézre állni. :N

"Nálam ha launchert használok 3-5 másodpercen belül a hangerő csökkentő gomb is feloldja."
Mármint a képernyő elsötétedése után 3-5 másodpercen belül?

(#8263) pengemetal!
Én megelégednék egy olyan progival ami kevésbé okos és csak az említett bajomra hoz megoldást, de ingyenes. :B

(#8267) Stauffenberg!
Fent van a Handcent, most már legalább tudom hogy ilyen funkciója is van, de nálam inkább az elmulasztott hívásokból szokott némi kis zsörtölődés lenni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8275) DaDa válasza Bobekt (#8268) üzenetére


DaDa
senior tag

Elméletileg kell tudnod emailt küldeni wifin. Nem csak a 3g a "2g" is lockolja, ha nincs wifi, akkor nem biztos, hogy lockolva átmegy az email. Wifin biztos.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8276) pengemetal válasza gagavectra21 (#8266) üzenetére


pengemetal
aktív tag

nekem alapból 82%-on volt és semmi külünbséget nem láttam...na majd próbálgatom, én sem értem minek kellett ez bele

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#8277) DeadMeat válasza DaDa (#8272) üzenetére


DeadMeat
veterán

de átír.méghozzá az apn-t. ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#8278) guba2


guba2
tag

Elkészült a telefonom végre! :C Hangszóró csere Speedshopban leadva, ott felvéve
20 nap. :W Ők sem sebes pisztrángot reggeliznek.
A vízállóságra kíváncsi leszek, szerviz előtt többször volt csap alatt, remélem nem
ezután is bírja majd. Egyébként a dobozán több nyelven is rajta van, hogy vízálló.

(#8279) zeg válasza bwoay (#8249) üzenetére


zeg
senior tag

Eddig is tudtam hogy a telefon megfelel az ip67-nek(felfújt, valójában viccesen gyenge előírások összessége), remélhetőleg a linkjeid után másnak is sikerül értékelnie hogy strapára mennyit is ér az ip67 :)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#8280) Bobekt válasza DaDa (#8275) üzenetére


Bobekt
csendes tag

Pont ezt nem értem hogy WiFi-n keresztül nem megy el, 3G vagy 2G-n keresztül megy.
Ennek is a végére kell járnom :(

(#8281) rum-cajsz válasza DaDa (#8272) üzenetére


rum-cajsz
őstag

akkor pontosítok. Úgy tudom úgy működik, hogy érvénytelen APN bejegyzést csinál, amikor visszakapcsolod, akkor meg visszaírja az eredeti állapotot.

Szerk: Jól van, látom DeadMeat, is ezt erősíti meg.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#8282) adakiller válasza ABE (#7672) üzenetére


adakiller
senior tag

Hello!

7. Amikor telefon újraindult, még mindig rákötve a gépre, alapból phone portal módban

ebben tudsz segíteni, hogy tudom megcsinálni? az a gáz, hoyg ezt nem nagyon tudom megcsinálni, mert amikor a 7-es lépés jönne akkor a teló menüje kínai nyelvű lett :)

"A következő lépés a telefon rootolása, ez nagyon egyszerű: első lépésként a Settings/Applications menüpont alatt pipát rakok az Unknown sources ponthoz (a felugró ablakra OK-t nyomok), ezzel engedélyezem a letöltött alkalmazások telepítését. Majd ugyanitt, a Development menüpontban bepipálom az USB debugging módot, ami a rootolás miatt szükséges. Ezután telepítem a z4root-ot a memóriakártyáról (File Managerből elérhető a memóriakártya), s amint települt a program, el is indítom (Open). Kiválasztom a Permanent root opciót, így folyamatos marad a hozzáférés. Szöszöl pár másodpercig a program, s amint végez, automatikusan újraindul a telefon, és megjelenik a menüben a Superuser. Itt pl. be lehet állítani, hogy ha egy program teljes jogosultságot kap, akkor küldjön-e üzenetet, illetve lehet ellenőrizni, hogy mely programoknak van teljes hozzáférése. A lényeg, hogy innentől kezdve már rootolt telefonom van, tehát jöhet a custom recovery felrakása."

(#8283) adakiller


adakiller
senior tag

tárgytalan :)

(#8284) adakiller


adakiller
senior tag

12. kilép belőle, usb debugging kikapcsol, a memókártyán a goapkrev/backup/tetszőleges könyvtárba bemásolja ennek a tartalmát: nandroid backup

akármit csinálok ezt még az elmúlt fél órában nem találom ezt a mappát. ezt a clokwork csinálja meg a memkarin? mert nekem nem akarja :S

(#8285) Zol01


Zol01
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!Pár nap és telefont szeretnék vásárolni,a Defy mellett döntöttem!Na most nekem annyi lenne a problémám hogy itt a fórumon azt írjátok nincsen magyar menü!Ahol én kinéztem a telefont ott a úgy van hirdetve: Nem magyar menüs: 75499 HUF, Magyar menüs: 81790 HUF! Akkor ez most átverés?Ha meg veszem a drágábbikat,feleslegesen adok ki érte + 6000 forintot?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Zol01

[ Szerkesztve ]

(#8286) gagavectra21 válasza adakiller (#8284) üzenetére


gagavectra21
tag

ràböktél az install recovery gombra?

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8287) Trabby válasza Zol01 (#8285) üzenetére


Trabby
aktív tag

lol! Ez milyen már :D Amúgy tutira veheted, hogy nem lesz benne magyar nyelv.

(#8288) gagavectra21


gagavectra21
tag

nincs valami fejlemény a live wallpaper hibàval kapcsolatban?abe vagy màs user ha tud valamt ezügyben megírhatnà.

Motorola MB525 (Defy) egyéb:SE X10

(#8289) Zol01 válasza Trabby (#8287) üzenetére


Zol01
tag

Az király!Hihetetlen mik vannak,akkor azt hiszem maradok az olcsóbbiknál!

Köszönöm a gyors választ! :)

(#8290) Trabby válasza Zol01 (#8289) üzenetére


Trabby
aktív tag

Igazán nincs mit. Esetleg az tudom elképzelni (a mai világban nem csodálkoznék ezen :S ), hogy van egy app a MoreLocale2, és ezt felteszik neked. Ha ezt telepíted akkor előhozza a magyar nyelvet azokból az appokból amikben alapból is benne van. (Egyébként ez ingyenes progi.. :D )

(#8291) Bond41


Bond41
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A bluetooth kapcsolódáskor bekapcsolom a kékfogat a felfedezhetőséget majd párosítom a két eszközt és a következőt írja ki a párosított eszköz neve alatt: párosítva de nem tud kapcsolódni. Mi lehet a baj? A családban található többi készülék simán kapcsolódik egymáshoz, csak Öt nem tudom kapcsolósásra bírni. Aki tud segítsen!
Köszi

(#8292) Halo


Halo
senior tag

megaoff! :)

[link]

egy cik a Majesty-ről - tőlem... ;)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#8293) schmo07 válasza Bond41 (#8291) üzenetére


schmo07
tag

Én is így jártam.
A Bluetooth File Transfert javasolták.

(#8294) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Kollégám használja a defy-t, én még várom a Milestone 2.2 frissítést. Erre early Q1 2011 lett beígérve, céldátumként jan 23. Mondanom se kell, sehol. Remélem a defy esetén korrektebbül járnak el, ott ugye Q2 2011.

A használat során itt is előjött a kifagyás beszélgetés végén. Úgy tűnik, hogy ez egy komolyabb bug, kezd tömeges méreteket ölteni, ráadásul igazi megoldása nincs. A no call log app nálam nem jöhet szóba. Jó lenne a motokernél futni egy kört hátha van rá megoldás.

A másik furcsa jelenség az alábbi. Kikapcsoltam a telefonon a 3G-t pár napja, hogy ne fogyassza az aksit. Rendben is volt, ma kézbe vettem a telefont, látom hogy a not. bar-on 3G ill H felirat van, majd kis idő mulva visszaugrott E-re. Gondoltam kollégám visszakapcsolta a 3G-t, de a beállításoknál 2Gonly volt. Látott már valaki ilyet? a Milestone csak E ill G-t jelez ha 2G-n van, ez lenne a normális.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#8295) ronaldo


ronaldo
őstag

3G Watchdog Pro

Az utolsó előtti képet azt hogy lehet előcsalni? 1 órája nyomogatom és nem látom :D

Remélem nem 2.2 ficsőr...

(#8296) Maist válasza gpek (#7700) üzenetére


Maist
senior tag

Te úgyis előszeretettel tolod fel a .sbf romokat. Ezt nem próbálod ki? [link]

Új, friss Orange Froyo, kevés Orange tartalommal, valószínűleg magyar nyelv nélkül.
3.4.2 131-003 ROM verzió.

Van belőle Nandroid backup is: [link]

(#8297) schmo07


schmo07
tag

Sziasztok !
Be lehet valahol állitani azt, hogy a contacts és a calendar milyen gyakran szinkronizáljon?
Azt megtaláltam, hogy ne szinkronizáljon egyáltalán, meg megvan az auto-sync toggle is. De ez elég manuális. Én szeretném, ha szinkronizálna, csak ne gyakran, és ne nekem kelljen nyomkodnom... Van valahol valami beállitás esetleg, amin átugrottam, hogy pl napi 1x vagy heti 1x szinkronizáljon csak?

(#8298) schmo07 válasza ronaldo (#8295) üzenetére


schmo07
tag

de... "Usage by application (Android 2.2+, unavailable on Dell Streak)"

(#8299) adakiller válasza gagavectra21 (#8286) üzenetére


adakiller
senior tag

rá, és a 14-es lépésnél megakad. installing nandroid342.zip és ott lehal az egész :( nem reagál semmire

(#8300) bwoay válasza zeg (#8279) üzenetére


bwoay
nagyúr

a postodból ennek pont az ellenkezője jött le. egyébként meg az első HSZ mindenkinek rendelkezésére áll, ezt elég gyakran el is mondjuk, de ugye a PH hülyeség ellen nem véd. bár nem is az a célja.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.