Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) rizso


rizso
addikt

Helló Srácok!

Telóvásárlás előtt állok, de még nem döntöttem el, hogy mit vegyek. Ti ajánlanátok a Defy-t az N8 vagy az SGS ellen? Milyen pro vs kontra dolgokat kell tudni a kis Moto-ról?
Illetve olvastam, hogy a szolgáltatóknál függetlenül adják. Ez jelenleg is így van? 30-as kártyával használnám, de ha igaz a "függetlenség", akkor a vodánál venném.

Előre is kösz a válaszokat! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8552) Auratech


Auratech
őstag

Halványszőke kérdés. Anysoftkey feltéve. A magyar kiegészítő is. Hogy tudom használni? Azt gondoltam, a billentyűzetet használó progik meghívják ezt. Handcent és a Dialer one is a beépített billentyűzetet adja. Köszönöm!

Auratech Field Recording

(#8553) paint


paint
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!
Sok érdekes dolgot olvastam a fórumon, de most problémám van nekem is.
Az én Döfim decemberi, T-Mobilos,médiamánia díjcsomagos.
A mobiltv szolgáltatás be van kapcsolva,a teló elkezdi letölteni az adókhoz tartozó fájlokat,
a tv képe egy pillanatra felvillan-majd a lejátszó eltűnik és megint az adók kiválasztása oldal jelenik meg ....
A samsung omniámon rendesen megy.
Segítséget kérnék-Köszi!!!

(#8554) Tomi_Sci válasza tombike (#8502) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Mielőtt ezt írtad elolvastad a hsz.-t? Esetleg az alatta lévőket is?

Auratech : Bemész keyboard settingsbe, kipipálod az Anysoftot. Utána már ki tudod választani alapértelmezettnek.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#8555) szkajt válasza Auratech (#8552) üzenetére


szkajt
csendes tag

Tényleg az, hirtelen nem is tudom hogy viccelsz-é :D

Settings -> language & keyboard settings -> input method -> anysoftkeyboard
+ ugyanitt beállíthatod az egyéb jellemzőit

(#8556) Auratech válasza rizso (#8551) üzenetére


Auratech
őstag

Pro:
- olcsóbb mindkettő másiknál
- képernyő felbontása is nagyobb mindkettőnél
- esélyesen mindkettőnél többet bír balesetek esetén, zord időjárásban, buliban, kiránduláskor
- kisebb és könnyebb, ennek ellenére a képe nem annyival kisebb
- nappal jobban olvasható a képe az AMOLED-nél

Az sgs erősebb 3D-ben és AMOLED színek, valamivel jobb a kamerája fotóban, videóban 720p, tehát jobb
A nokia kiforrott oprendszerű, kamerája elsőrendű. Ingyenes (akár)offline navigáció.
Ha a fotózás fontos, van pénzed, vigyázol rá és konzervatív módon használod a telód, vegyél N8-at.
Ha nem baj a pingpongütő méret és szereted a driodot, vegyél SGS-t

Ha az SGS tudásának nagy része kell és nem életfontosságú a Hd videózás, kézbe illő, nagy felbontású képre vágysz. No meg nagyobb biztonság érzetre és nem akarsz 100felett telefonra költeni, vegyél Defyt.

Auratech Field Recording

(#8557) Auratech válasza szkajt (#8555) üzenetére


Auratech
őstag

Köszönöm! Nem vicceltem. Csak nem gondoltam, hogy a beállításokba beépült az Anysoft opciója.

Auratech Field Recording

(#8558) rizso válasza Auratech (#8556) üzenetére


rizso
addikt

Kösz a kis összefoglalót! :R Mondjuk ezekkel nagyjából így képben vagyok. Esetleg azt le tudnád írni, hogy milyen hibák/negatívumok vannak, amik jellemzőek a Defy-re? Olvasgattam ilyeneket, hogy hangszóróhiba, nyöszörgő hátlap...Motorola telefonok "supportja" mennyire jó? Ha vannak szoftveres hibák (biztos vagyok benne, hogy akadnak), akkor azokat milyen gyorsan javítják 1-1 frissítéssel?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8559) DaDa


DaDa
senior tag

Azon filózók, hogy nem árt-e a cpu-nak az "állandó" órajel változás. Én amondó vagyok, hogy mellőzzük az ilyen progikat, hiszen ha belegondolunk, nem tehet jót neki ha pl. minden lock screennél lejjebb ugrik, majd vissza a CPU és így tovább. Tuti, hogy rövidül az élettartalma. Többet árt mint használ a telónak. De ez csak az én privi véleményem.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8560) Vadafene válasza DaDa (#8559) üzenetére


Vadafene
csendes tag

Nem árt (asztali PC CPU is így tud ilyet)
Maga a rendszer is így csinálja, mármint változtatja az órajelet, csak a SetVsel-el a proci feszültségét is lentebb veszed, valamint a max. órajelet is fentebb állíthatod.

(#8561) DaDa válasza rizso (#8558) üzenetére


DaDa
senior tag

A Motorola mindig is elitkategóriás telefon volt. A szervízzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, mert hál isten "lekopogom" nekem eddig semmilyen HW hiba nem jött elő. Sőt a piacon az egyik legjobb hangszórója van. Sw-esen érdemes javítani mert a gyári moto progik elég gyengék. Elég rá pl. egy Handcent SMS, ANysoftkeyboard, Go Launcher, Dialer One, és máris mintha egy új telód lenne. Én a három közül szűkíteném a Nokiára és a Defy-re. A SGS annyival nem jobb, mint amennyivel drágább. Nokia esetén felejtsd el az ingyen progikat...ha értesz a Symbian crack-hez,(signo) akkor nyugodtan bár én az N85-re crackalve sem tudtam mindent telepíteni. Mivel N85-ről tértem át, így azt mondhatom mindenképp Android, csak bele kell jönni picit és vigyázni mit törölsz (ha rootolsz).

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8562) DaDa válasza Vadafene (#8560) üzenetére


DaDa
senior tag

Remélem igazad van...

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#8563) energy_ válasza rizso (#8558) üzenetére


energy_
senior tag

én is sgs és defy közt vacilálok és szerintem annyival nem jobb az sgs mint amennyivel drágább,és az hogy még vigyázni se kell rá megerősit a döntésemben :D
max sebességben jobb az sgs de annyival ott se hogy megérné játékokból minden komolyabb játék is elmegy defyn ahogy többen irták igy az az 5-10fps különbség sem számottevő ráadásul proci kihuzással quadrantal jobb eredményt is lehet kapni sgsnél :D

(#8564) midnightstar válasza energy_ (#8563) üzenetére


midnightstar
tag

Alap SGS quadrantban gyengébb a Defynál, buherálni kell a samuval mindenképp, hogy használható legyen.

VAC up blyat

(#8565) energy_ válasza midnightstar (#8564) üzenetére


energy_
senior tag

ja tdom vmi lagfixel találtam 1900as eredményt de az a pár száz pont nem egyenlő 50ezer fttal :U

(#8566) vétó válasza zsirfecske (#8543) üzenetére


vétó
aktív tag

En 30/10-el gond nelkul hasznaltam. Szerintem ne csereld le.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#8567) nandris válasza zsirfecske (#8543) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia.
Szerintem azért olvass utána, mert az asus rt n16 egy kicsivel többet tud. ugyanaz a firm. való mind a kettőre,sőt tomato és oleg is .Van usb kapu rajta, merevlemez csatlakoztatásával sok mindent ki lehet hozni belőle. Hasonlítsd össze a kettő adatlapját. Nézz be a fórumukba.

(#8568) Trabby


Trabby
aktív tag

Annó TPG linkelt egy XDA-s linket, ahol volt egy FM rádió app. Én most jutottam el odáig, hogy leszedjem... :D
Viszont nekem nem akar működni.. :S Elindítom, elindul az adás, és kilép magától. Ha megpróbálom megnyitni megint akkor ugyan úgy kilép. Annyi időm sincs, hogy sávot váltsak. Kikapcsolni is csak task killerrel tudom. Erre tudtok valamit? Köszi! :)

(#8569) Auratech válasza DaDa (#8559) üzenetére


Auratech
őstag

Alant is mondták már, de annyit, hogy nézve az órajelet, az taskoktól függően teljesen szabadon szánkózik 300 és 800 között mindig. Az arm procik alaptulajdonsága a kiváló skálázhatóság és energia menedzsment.

Auratech Field Recording

(#8570) #05364992 válasza Trabby (#8568) üzenetére


#05364992
törölt tag

Milyen ROM-on? Én mind a Froyo-s, mind az Eclair-es UK ROM-on frankón tudtam használni.

(#8571) Szepy2884


Szepy2884
tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre van szükségem.

UPC a netszolgáltatóm (hátha fontos) TP-Link 54 mbps a wifi routerem.

Ha felcsatlakozom a telefonommal wifi-re akkor a PC hibát ír ki. Vmi olyasmit, hogy "IP cím ütközés" és megszakad a net a PC-n.

Mit csináltam rosszúl, vagy mit kell tennem, hogy telefon wifi-jét és a PC netjét párhuzamosan használhassam?

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8572) Wajk válasza DaDa (#8559) üzenetére


Wajk
addikt

nem hinném, ugyanis vannak gyári laptoppok és netbookok amik gyárilag autó üzemmódban érkeznek és ha nem használod a gépet leszabályozza magát, ha kell a kraft, akkor meg kinyitja a kapukat, én már több éve használom pl az Asus 1000H-t és semmi gond vele, laptopoknál van többnyire, de asztali gépekhez is megoldható progikkal.

szóval én nem hinném, hogy gond lenne a változások miatt, ez nem kocsi, hogy 200-al mész és vissza 2-be és cseszheted :DDD

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#8573) Trabby válasza #05364992 (#8570) üzenetére


Trabby
aktív tag

Nekem az van rajta amit "adtak hozzá" :D Azt tudom, hogy fél bluros :P

(#8574) afonyaDS


afonyaDS
tag

hello! olvasgattam egy órát a fórumon de sajnos nem találtam erre vonatkozó hozzászólásokat.... szóval ha telefonálok, és vége a hívásnak akkor kiírja hogy mennyi volt a hívásidő..... de zavaróan sokáig jelzi. van hogy akár 5-10 másodpercig is. van valami módja annak hogy ezt kilőjük, vagy csökkentsük a kijelzés idejét? a válaszokat előre is köszönöm.

Motorola D520->Alcatel OT 311->Alcatel OT 511->Motorola E550->Sony Ericsson K550i->Sony Ericsson W705->iPhone2G->iPhone3G->Motorola Defy->HTC Desire S->Samsung Galaxy mini->Sony Ericsson xperiaMini->Samsung GalaxySadvance->iphone5G

(#8575) Trabby válasza afonyaDS (#8574) üzenetére


Trabby
aktív tag

"olvasgattam egy órát a fórumon" :D:D Hagyjuk már.. ez kb 100x volt. :D

(#8576) afonyaDS válasza Trabby (#8575) üzenetére


afonyaDS
tag

akkor mi a megoldás öreg? :D vagy monnd meg mit írjak a keresőbe, hogy ne 100 oldalt dobjon ki :)

Motorola D520->Alcatel OT 311->Alcatel OT 511->Motorola E550->Sony Ericsson K550i->Sony Ericsson W705->iPhone2G->iPhone3G->Motorola Defy->HTC Desire S->Samsung Galaxy mini->Sony Ericsson xperiaMini->Samsung GalaxySadvance->iphone5G

(#8577) canniball válasza Szepy2884 (#8571) üzenetére


canniball
nagyúr

A PC-t állítsd fix IP-re, a routerben pedig állítsd át a DHCP-nél a címek osztását úgy, hogy a gépé ne essen bele a tartományba.

afonyaDS!
Tényleg kismilliószor volt már, de tessék.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8578) #05364992 válasza Trabby (#8573) üzenetére


#05364992
törölt tag

Az akkor a 2.34-es közép európai Eclair. :D Az xda-n végignéztem a rádió progi topikját, de nem láttam semmi megoldás jellegűt. "Clear data"-t próbáltál már? (Settings->Appilcations->Manage Applications->progi) Vagy esetleg lelövögetni a futó progik közül az összes nem létfontosságút, hát ha összeakad valamivel? Vagy esetleg reinstall? :D

(#8579) Auratech válasza Szepy2884 (#8571) üzenetére


Auratech
őstag

Valószínű, hogy a ruterbe be kell állítanod, hogy mac adress klónozást csináljon. Ez a szolgáltató felé azt mutatja, hogy csak egy eszköz van fizikailag a modemre téve.
Hogy ez miként kell csinálni és egyáltalán jó megoldás, inkább egy ruteres fórumba látogass. Csak a telefonod Defy? említése miatt válaszoltam.

Auratech Field Recording

(#8580) afonyaDS válasza canniball (#8577) üzenetére


afonyaDS
tag

Köszönöm! :)

Motorola D520->Alcatel OT 311->Alcatel OT 511->Motorola E550->Sony Ericsson K550i->Sony Ericsson W705->iPhone2G->iPhone3G->Motorola Defy->HTC Desire S->Samsung Galaxy mini->Sony Ericsson xperiaMini->Samsung GalaxySadvance->iphone5G

(#8581) canniball válasza Auratech (#8579) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem akkor van gondja amikor a routert csatlakoztatja, hanem amikor a telefonnal csatlakozna a routerhez. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8582) Trabby válasza #05364992 (#8578) üzenetére


Trabby
aktív tag

Köszi szépen, rendes vagy! :) Újra raktam. :P Így már úgy tűnik, hogy jó lesz.

(#8583) Szepy2884 válasza canniball (#8577) üzenetére


Szepy2884
tag

Na azóta csak megoldottam.

Igazad volt, a PC-t fix IP-re kellet rakni, viszont a DHCP a routeren mókolás helyett a Defy-n a dinamikus IP állítottam be és már jó :))

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#8584) Auratech válasza canniball (#8581) üzenetére


Auratech
őstag

ok láttam a megoldásod rendben van. Kábelmodemnél a ruterben az a klónozásos dolog gyakorlat. nem bonyolódom bele, arra van másik fórum...

Auratech Field Recording

(#8585) rizso


rizso
addikt

Arról tud valaki valamit, hogy a most kapható vodás Defy az vodás vagy független?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8586) delibab válasza rizso (#8585) üzenetére


delibab
senior tag

erről nem tud senki semmit mivel most nem lehet kapni....

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#8587) RootRulez válasza delibab (#8586) üzenetére


RootRulez
félisten

Más most se? :( Pedig bíztam benne. Talán majd jövőhéten...

═════════════════════════════════════════

(#8588) tzl válasza bwoay (#8542) üzenetére


tzl
senior tag

Nekem wrt54gl gyári firmwarerrel is tökéletesen megy, Defy is szereti, nincs vele gondja.

(#8589) tzl válasza DaDa (#8562) üzenetére


tzl
senior tag

laptopoknál is alap a frekvenciaváltoztatás, hogy kíméljék az energiát. Az én 2,2-es procim az ideje nagy részét 1,2Ghz-n tölti, aztán, ha kell neki a kakaó, feltolja 1,6-ra vagy 2,2-re, de amint megszűnik a terhelés, már megy is vissza 1,2-re. Az alsó panelemen ott a widgetje, látom folyamatosan a frekvenciát.
Ebből kifolyólag meg sem fordult a fejemben, hogy árthatna az arm cortexnek a frekvenciamódosítás.

(#8590) tombike válasza tzl (#8588) üzenetére


tombike
aktív tag

galaxy s rol valtottam defyre samu akados laggolos serulekeny nem bantam meg

(#8591) wappali válasza paint (#8553) üzenetére


wappali
csendes tag

Töltsd le a Realplayert, azzal jól megy
a gyári lejátszó valamiért nálam is ugyanezt a hibát produkálja amit írtál

(#8592) Memmaao válasza rizso (#8558) üzenetére


Memmaao
addikt

Esetleg első hsz-t olvastad-e?! Abban választ kapsz az összes kérdésedre...

My name is Bond, James... Dean.

(#8593) zsirfecske válasza palesz53 (#8550) üzenetére


zsirfecske
addikt

köszönöm az összes routeres hozzászólást! most már kellően összezavarodtam, annyi vasat javasoltatok privátban is :) de legalább tudom mikkel megy biztosan jól :R

(#8594) Hakkuuuh válasza zsirfecske (#8593) üzenetére


Hakkuuuh
tag

Nem kell összezavarodni! Ne cseréld le, mert felesleges. Max. annyit megtehetsz hogy megnézed nincs-e hozzá új FW és megfrissítheted. Mást nem kell tenni, kivéve ha sok a pénzed és ki akarsz dobni egy kicsit az ablakon :)

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#8595) energy_ válasza tzl (#8589) üzenetére


energy_
senior tag

xd

[ Szerkesztve ]

(#8596) canniball válasza energy_ (#8595) üzenetére


canniball
nagyúr

Azzal kezdte a mondandóját, hogy "laptopoknál"...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8597) n@p@lm válasza zarew (#8523) üzenetére


n@p@lm
őstag

ahhoz képest hogy először raktam fel fóliát, elég jól sikerült.
zagg mellett döntöttem és nem bántam meg.
pár hete nyúzom, de a fólián nem látok sérülést.
először én is elrontottam a felhelyezést, de finoman egy műszerészcsipesszel felszedtem a fóliát és újrahelyeztem.

(#8598) Memmaao válasza energy_ (#8563) üzenetére


Memmaao
addikt

Már csak azt nem értem, ha még nincs defy-d, akkor honnan jönnek az olyan megállapításaid, hogy szaggat a home-launcher? Nekem a fél.bluros nem szaggatott, a blur-ost nem láttam, de a go-launcher meg tökéletes, annyi, hogy a manage aplications-ben a home cache-ét töröltem és nem is tervezem, hogy valaha visszaváltok rá, a go annyival jobb. SGS-en és defy-n is próbáltam szinte az összes gameloft hw igényes játékot, hát nem láttam külömbséget. Sőt, a haverom sgs-e új sw-rel lassabb, mint az én gyári root mentes defy-m. Az egyetlen dolog, aminek nem örükök, hogy nfs shift-tel nem tudok játszani, mert valamiért nem működik a block screen off funkciója és játék közben bealszik a kijelző :O

My name is Bond, James... Dean.

(#8599) energy_ válasza Memmaao (#8598) üzenetére


energy_
senior tag

onnan hogy vagy 20 vidit megnéztem youtubeon és mindegyiken szaggatott.....
és lesz csak most arra várok hogy újra legyen vodánál :)

(#8600) Memmaao


Memmaao
addikt

Idáig azt hittem, hogy a telefon tetején az előlap és középrész közti kis hézag illesztési hiba, de most, hogy a gyári tartót használom, rájöttem, hogy ficsőr, mert a tartón meg van egy kis kiemelkedő sáv, ami pont oda illik be egy kis kattanással :) Eddig nem zavartak a zörgő gombok, de az autós tartóban bizonyos fordulatszámon olyan a hangja, mint egy eszeveszett tik-tak doboz :))

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.