Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Geryson


Geryson
addikt

Nekem pont hasonlóan videókérdésem van, valamit ír, hogy ehhez a beállításhoz 64 bites valamit töltsek le, de mit? Az a gondom, hogy brutál be tud néha szaggatni, pedig nem gyenge a gépem.

A másik, hogy nekem ilyen őserdős pálya van, amit kezdek unni. Egy csomó videót megnéztem, ott olyan normális fák meg minden. Ráadásul engem egy szigetről indít, nem hülyéskedek perceket kellett úsznom, hogy a következő szigetre eljussak (amit lehet, hogy csak a videóbállítások miatt nem látok amúgy), de ez így elég nudli. Vagy menjek csak, menjek, majd lesz normális rész, ami nem őserdő?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7002) vtomi2 válasza Geryson (#7001) üzenetére


vtomi2
őstag

Amit le kell töltened az a Java 64 bites verziója.

Ha újrakezded, akkor más helyről fog indítani, és a generátornak adhatsz meg kezdőértékeket is.

(#7003) Gomez válasza netpeti98 (#6997) üzenetére


Gomez
aktív tag

:R

Helyes az irány, szép a tűzijáték, de az ilyen fejlesztések teszik igazán változatossá a játékot.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7004) LW


LW
őstag

Valamelyikünk ismer kultúrált grind/kaland orientált szervereket? Beszélt nyelv angol/magyar mindegy. Alacsony ping 5-20 online, max néhány bukkit plugin.

(#7005) Superhun válasza Geryson (#7001) üzenetére


Superhun
addikt

Java 64 bit + OptiFine, amit fel kellene raknod.
Az őserdőnek egyszer vége van. Ha fel akarod gyorsítani a dolgot, szedj össze 20 obszidiánt, csinálj egy Flint & Steelt, 10 obszidiánból összeraksz egy portált, és irány a pokol. A pokolban elmész jó messzire, csinálsz mégegy portált, és belemész. Olyan messzire el fog dobni a felszínen, hogy onnan nem találsz vissza a régi telkedhez. :D

(#7006) #56573440


#56573440
törölt tag

ftb szerveren elhaltam picit...valami bugos az rp2-ben a deployerbe került egy unnamed textúra nélküli blokk amit letett, kivágott a kliens, és azóta ahogy belogolok repülök újra el... ilyenkor mi?

(#7007) Superhun válasza #56573440 (#7006) üzenetére


Superhun
addikt

Most nem vagyok gépközelben, csak este tudok jönni. Esetleg addig egy másik op eltereportál téged onnan (föci vagy anti).

(#7008) föccer


föccer
nagyúr

FTB - DW20 pack, singli játék. Hogy a retekbe tudom kikapcsolni az esőt? Nem leállítani akarom, hanem azt, hogy ne is kezdjen el esni? Nagyon bosszant, hogy 4-5 napig esik, majd kb 1/2 napot nem esik és kezdi újból.

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7009) tvse1995 válasza föccer (#7008) üzenetére


tvse1995
senior tag

Költözz sivatagba :D
De tényleg, az a legegyszerűbb.

(#7010) Geryson válasza Superhun (#7005) üzenetére


Geryson
addikt

Köszi a választ. Rákerestem ezekre a cuccokra, de nem tudom jót találtam-e:

Optifine

A Java-t meg nem is értem, mert azt írja, hogy "You have the recommended Java installed (Version 7 Update 10)." Vagy más Java cucc kellene nekem?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7011) LW válasza föccer (#7008) üzenetére


LW
őstag

(#7012) föccer válasza LW (#7011) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem parancsból akarom leállítani, nem optifine-ból akarom a kirajzolását letiltani, hanem azt szeretném, hogy el se kezdjen esni. Mindig napos időjárás legyen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7013) LW válasza föccer (#7012) üzenetére


LW
őstag

Dedikált FTB + noweather szerveroldalon? Feltéve, hogy FTB bukkit szerveren fut.

Szerintem nincs rá megoldás anélkül, hogy ne legyen hatása a multiplayeres játékra.

[ Szerkesztve ]

(#7014) Superhun válasza Geryson (#7010) üzenetére


Superhun
addikt

Böngészőben nem tudod megnézni, hogy fent van-e a 64 bites java. Ezt töltsd le.

Optifine-t fel tudtad rakni egyedül?

(#7015) Geryson válasza Superhun (#7014) üzenetére


Geryson
addikt

Amit belinkeltél az nálam hibaüzenetet dob.

az Optifine lejött, de nem tudom mit kell vele csinálni. Kerestem, hogy felül kell-e valamit írni vele, de ilyen .class kiterjesztést nem találtam a játékban plusz indítható file nincs a letöltött zip adatbázisban.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7016) LW válasza Geryson (#7015) üzenetére


LW
őstag

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre7-downloads-1880261.html
Válaszd ki a rendszered típusát (valószínűleg Win x64)

(#7017) Geryson válasza LW (#7016) üzenetére


Geryson
addikt

Ez a 7.10, ez már megvan, köszi, erre írta, hogy "already bla-bla-bla, amit előbb írtam". Pedig a játék azt mondja, hogy nincs fent 64 bites, nem értem.

Optifine-ban akkor tudsz segíteni?

Elbarangoltam otthonról és annyira szét van esve a távoli grafika, hogy soha nem fogok hazatalálni. Hagyjam magam meghalni a sok-sok kaja ellenére? Iránytű segítene, nem?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7018) LW válasza Geryson (#7017) üzenetére


LW
őstag

Iránytű segítene. Próbálj meg koordináták alapján visszabarangolni (X,Y,Z) 0,x,0 koordinátákhoz, arrafele van a spawn is. F3 gombbal elő tudod hozni őket.

Java:
Posted 16 March 2012 - 05:25 PM
try this link http://www.java.com/...load/manual.jsp its a manual download so you can pick either 32 or 64 bit! also as for minecraft not recognizing it, try uninstalling java completely from your computer and then installing the 32 bit THEN the 64 bit both (in that order), re-starting your computer might help as well, hope that helps!

Másnak is volt ilyen gondja. Távolítsd el a telepített java verziókat és először egy 32-(x86) majd egy 64-bites(x64) verziót telepíts fel offline installerrel. (ua. mint amint előbb linkeltem)

[ Szerkesztve ]

(#7019) Geryson válasza LW (#7018) üzenetére


Geryson
addikt

Örök hála főleg a koordináták alapján, hazataláltam! Mondjuk olyan rossz egészségügyi állapotban, hogy a ház előtt nemsokkal meghaltam, de legalább oda le tudtam már szaladni és felszedni a cuccaimat.

Megnézem ezt a Java dolgokat is. Most bekerültem egy akkora barlangrendszerbe, hogy konkrétan élvezhetetlen a játék, kb. 1 FPS-em van és mindezt 6 giga RAMnál és 1.5 giga VRAM-nál. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7020) dexter7891 válasza föccer (#7012) üzenetére


dexter7891
csendes tag

NEI-t állítsd cheat mode-ba és az eső ikonon jobb klikk. Elsötétedik és kikapcsolja az esőt örökre. Utána vissza mehet recept módba, a beállítás megmarad!

(#7021) föccer válasza dexter7891 (#7020) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7022) Geryson válasza LW (#7018) üzenetére


Geryson
addikt

Sajna nem működik. Egyrészt a mostani linked nem is működött, de a korábbinál ott van a 32 bites offline-ban, de a 64 nincs. Mindegy, ezeket feltaktam de még mindig ott a hibaüzenet. Most úgy tudtam javítani, hogy visszavettem a látótávolságot. Igazából megint nem tudom hány napig csak bányásztam, így ott nagy szükségem nem volt rá. Majd csak találok egyszer valami megoldás erre a 32 bites hibaüzenetre... :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7023) Superhun válasza Geryson (#7022) üzenetére


Superhun
addikt

Töröld le az összes Javat, és utána rakd fel újra az x86-ost, aztán a x64-et.

(#7024) föccer válasza Geryson (#7022) üzenetére


föccer
nagyúr

Törölt mindkét javat. Újraindítás. Tedd fel az x86-osat. Újraindítás. Tedd fel az x64-eset. Újraindítás. Happy face.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7025) vtomi2 válasza föccer (#7024) üzenetére


vtomi2
őstag

Minek a 32bites is?

(#7026) föccer válasza vtomi2 (#7025) üzenetére


föccer
nagyúr

Mert vannak olyan alkalmazások, ami nem fut x64-en. Nekem pl az internet bankos kliensem nem hajlandó x64-es javaval futni, csak x86-ossal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7027) Superhun válasza vtomi2 (#7025) üzenetére


Superhun
addikt

Mert a böngészők csak azt eszik meg.

(#7028) vtomi2 válasza Superhun (#7027) üzenetére


vtomi2
őstag

Lehet, hogy azért szívat az mc, mert nincs fent a 32 bites?

(#7029) Superhun válasza vtomi2 (#7028) üzenetére


Superhun
addikt

Egyszerre csak egy VM-et használ, ez alapesetben az utoljára telepített JRE.

(#7030) netpeti98


netpeti98
addikt

Találtam egy FTB wikit, itt sincs meg még minden, de már nagyon sok dolog fent van ami kellhet:[link]

Üdv netpeti98

(#7031) Geryson válasza föccer (#7024) üzenetére


Geryson
addikt

Törölt mindkét javat: MEGVOLT
Újraindítás. MEGVOLT
Tedd fel az x86-osat: MEGVOLT
Újraindítás: NA, EZT KIHAGYTAM MERT NEM GONDOLTAM VOLNA
Tedd fel az x64-eset: MEGVOLT
Újraindítás: MEGVOLT
Happy face: MÉG EGYENLŐRE KIMARADT

:R Este kipróbálom bár kicsit szkeptikus vagyok, hogy egy újraindítás hiánya miatt nem jönne össze.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7032) LW válasza Geryson (#7031) üzenetére


LW
őstag

Nyiss egy terminált (WIN+R és a mezőbe cmd) és írd be a következőt: java -version
Mit ír válaszul?

(#7033) Geryson válasza LW (#7032) üzenetére


Geryson
addikt

Java version 1.7.0_10
Java HotSpot(TM) 64-bit server VM (built 23.6-b04, mixed mode)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7034) LW válasza Geryson (#7033) üzenetére


LW
őstag

Sakk matt. Ha 32-t írt volna 64 helyett, akkor a path környezeti változóval tudtunk volna még játszani, de így...

"C:\Program Files\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx1024M -Xms512M -cp Minecraft.exe net.minecraft.LauncherFrame

Tedd bele egy parancsikon cél mezőjébe és az indítási hely pedig legyen a minecraft.exe mappája.
Nekem elindult, kipróbáltam.

(#7035) Geryson válasza LW (#7034) üzenetére


Geryson
addikt

Az jó, mert nálam semmi. Feljön egy ablak és el is tűnik. Mindegy, azért köszönöm. Így nomál beállításokkal úgy látom, hogy nincs semmi gond.

No megyek, megcsinálom a várárkot a házam körül... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7036) föccer válasza Geryson (#7031) üzenetére


föccer
nagyúr

Én is ezzel szívtam. Az volt a megoldás, hogy a 2 java telepítés között is újraindítás kell! Kezdheted újra az egészet :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7037) Geryson válasza föccer (#7036) üzenetére


Geryson
addikt

Megnézem úgy is. Offline vagy normális legyen az x86-os? (merthogy abból mindkettőt találtam)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7038) föccer válasza Geryson (#7037) üzenetére


föccer
nagyúr

Én az offlinet tettem fel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7039) PeL


PeL
addikt

Én most föld alatt kezdtem el tevékenykedni, találtam egy dupla szakadékot egymás alatt, le is mentem rögtön az aljára és onnan csináltam gyorsvasutat a felszínre, a föld alatt a szakadék alján meg csináltam egy bunkert, meg onnan vezet a bányavasutam egy nagy bányarendszerbe, azt pakolgatom kifele már 2. napja :) Majd rakok be 1-2 képet :)

(#7040) Superhun válasza Geryson (#7037) üzenetére


Superhun
addikt

Ugyan az a kettő, csak a normál netről szedi le.

(#7041) Geryson


Geryson
addikt

Hová menti a screenshotokat? Csináltam egy képet, amit nem értek!

Csináltam egy várárkot amiben úgy ástam, hogy follyon a láva. Minden rendben is volt, erre lementem egy kicsit melózni a föld alá, visszajövök erre nem folyik a láva. Egy másik ponton megállt ahhoz képest, ahogy otthagytam.

Ja igen és agyagot hol találok? Szeretnék olyan szép piros téglát.

És hol találok répát, szeretnék már kocákat is hízlalni, de ehhez csalogatnom kellene már végre.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7042) PeL válasza Geryson (#7041) üzenetére


PeL
addikt

C:\Users\felhasználó\AppData\Roaming\.minecraft\screenshots\

Mondjuk nekem nem eredeti van, nem tudom ott lehet e máshová is telepíteni... :B

Az AppData mappát csak akkor lehet látni ha láthatóvá teszed a rejtett/rendszermappákat és fájlokat is

Répát a zombik dobnak elég kis eséllyel (nekem talán 1x vagy 2x dobtak eddig) de ha találsz NPC falut azoknál szokott a veteményesben lenni, meg krumpli is. Agyag a folyók, tavak alján van. Arról ismered meg hogy sötétebb színe van mint a homoknak. Azt ha kiégeted téglát kapsz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#7043) vtomi2 válasza Geryson (#7041) üzenetére


vtomi2
őstag

Képeket a Minecraft mappájában találod.

Ezt nem értem, tehetnél fel róla képet.

Agyagot a nagyobb tavakban és folyókban találsz, olyan szürkés anyag.

Répát meg NPC falukban, vagy egy kis szerencsével dob egyet egy zombi.

Szerk.

Megelőztél, de a Minecraft mappát úgy a legegyszerűbb megtalálni, ha nyom egy windows+R-t, és oda beírja hogy %appdata%

[ Szerkesztve ]

(#7044) PeL


PeL
addikt

Hoztam pár képet a mostani játékomról :)

Bunkerem a szakadék mélyén (azért építettem mert meguntam hogy a zimbik és creeperek folyton bemásztak a felszínről, mindig odapotyogtak mögém és párszor felrobbantottak a creeperek, mióta van bunker azóta meg nincs mob sem lent, fura :D)

Bunker belülről, természetes fénnyel :P

Vasút a felszínre I.

Vasút a felszínre II.

Felszíni előörs és átrium :)

[ Szerkesztve ]

(#7045) LW válasza PeL (#7044) üzenetére


LW
őstag

Jól néz ki, milyen texture pack-et használsz?

(#7046) PeL válasza LW (#7045) üzenetére


PeL
addikt

Ez ilyen vegyes :) Soartex az alapja mert tetszenek a terrain textúrái, viszont beleraktam több textúrát a Misa packból, főleg az UI és mobok textúráit mert azok meg abban a legjobbak szvsz :) Mindkettő 64x64-es textúrákat használ.

(#7047) LW válasza PeL (#7046) üzenetére


LW
őstag

Ha a creepernek nincs baba arca (Obicraft), elkérném. :B
Tipp: zippyshare.com

(#7048) PeL válasza LW (#7047) üzenetére


PeL
addikt

Nem láttam olyat, viszont többféle textúrája lesz a moboknak ha az Optifineban bekapcsolod a megfelelő opciót :)

RapidShare accountom van, remélem az is megfelel :DDD

http://rapidshare.com/files/3803321191/Soartex_Fanver%26Misa%20hibrid.zip

Rád kellett volna hallgatnom, itt most valamiért nem működik a link, elkezdem felrakni Zippy-re is, ha közben megjavulna akkor leállítom

[ Szerkesztve ]

(#7049) PeL válasza PeL (#7048) üzenetére


PeL
addikt

Nem tetszett neki a & jel a névben, mostmár megy ezzel a linkkel :)

http://rapidshare.com/files/3803321191/Soartex-Misa_hibrid%20texture%20pack.zip

(#7050)



addikt

Tudtok ajánlani valami jó custom mapot, ami single playerben is élvezetes?

Ha lehet olyasmit keresnék, amit meg lehet csinálni pár óra vagy max 1-2 nap alatt, szóval ne az legyen a cél, hogy megölni a sárkányt vagy ilyesmi. :) Ha van jó storyja az előny.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.