Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) föccer válasza Geryson (#7500) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, egyszerre nem 1 chunk van betöltve, hanem elég sok. A playertől, ha jól emlékszem 10 chunk távolságra vannak betöltve. Viszont ahogy mozogsz a pályán, úgy változnak a betöltött chunkok. Viszont lehet készíteni chunk loadert, ami betöltve hagyja az adott és a körülötte lévő chunkokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7502) Geryson válasza föccer (#7501) üzenetére


Geryson
addikt

Értem. Végül is akkor látom a csővezetéken, hogy jön-e rajta cucc és ha nem, akkor túl sokat mozogtam. :R

Más valami. Nem találok gyémántot, egyszerűen semmit. Fésűs módszerrel nyomom, hatalmas területeket szedtem ki és semmi. Minden másból annyi mint a szemét, gyémánt semmit. Találtam anno 7 db-ot (simán, lávató mellett), én hülye elnyomtam másra, erre most kellene obszidián gyémántgyártáshoz és nem tudok kibányászni. Ha rubin van zafír cuccokkal nyomom, akkor nem ad blokkot az obszidián, csak szétütöm (azt is kb. 2 perc alatt). Valami változott, már ne a 11-es szint környékén keressem?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7503) föccer válasza Geryson (#7502) üzenetére


föccer
nagyúr

Tégla blokkal is lehet industrial diamondot csinálni, nem kell hozzá obsidián. Legalábbis FTB-ben lehet, most nem emlékszem hogy te mivel csapatod.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7504) #56573440 válasza föccer (#7493) üzenetére


#56573440
törölt tag

netherből sem nehéz már. én az eleje óta azt csináltam kb. van egy olcsó meg egy olcsó de bonyolult megoldás is rá :D

a bonyolult az úgy néz ki hogy a pumpa egy ilyen "toronyba" tölti be fentről a cuccot. liquid loader, alá 1 blokkra szorítva egy tank cart, alatta egy liquid unloader. utóbbi már tud tölteni vödröket fillerrel beadagolod utána már csak enderchest kell és persze loadolod a chunkokat.

az egyszerű és olcsó az liquid loderbe tölti a pumpa, ennek viszont már kell egy kis energia, de ez a netherben nem gáz, van magmatic engine. az egyből vödrözi a lávát, a történet innen már nem bonyolult :)

a legszebb megoldás pedig a tessaract-os, az is megy világok között, és van liquid változata is, egy liquid tessa a pumpa tetejére, egy sima power tessa az oldalára és máris ömlik át a nafta. ez a drágább persze, de irdatlan sebességet tud és hát ugye 3 blokk az egész, ha költöztetni kell nagyon nem mindegy.

(#7505) Geryson válasza föccer (#7503) üzenetére


Geryson
addikt

Most már azzal. Mondjuk téglához agyag kell, azt meg szintén nem találok. Hát akkor marad a keresgélés, most találtam 1, azaz egy darabot...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7506) föccer válasza Geryson (#7505) üzenetére


föccer
nagyúr

Agyagot a nagyobb, sekély tavacskákban szinte mindig lehet találni. Ásóval elég gyorsan lehet szedni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7507) Geryson


Geryson
addikt

Akkor egy kis quarry kérdés:

mi a legideálisabb terület hányszor x mennyi? olvastam ezt is, azt is, Ti viszont használjátok így tapasztalati javaslatot tudtok tenni. És mivel adjak neki áramot? Stirling és vigyek oda is lávát?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7508) netpeti98 válasza Geryson (#7507) üzenetére


netpeti98
addikt

Én a legnagyobb 64x64-es méretben szoktam futatni. Ha nagyon sok lávádvan a akkor Magamtic Egngineket ajánlok. Nekem volt a közelben egy hatalmas olajkút, abból finomítottam benzint és így benzinről megy a Quarry (Combustion Enginek)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#7509) föccer válasza Geryson (#7507) üzenetére


föccer
nagyúr

62x62 blokkot tud legfeljebb kezelni. Én 3 electric engine-vel hajtottam, aminek 1-1 LW solar panel adta az áramot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7510) Superhun válasza Geryson (#7505) üzenetére


Superhun
addikt

A mocsárban annyi agyag van mint a dög, onnan szedd.

(#7511) Geryson


Geryson
addikt

Köszönöm mindenkinek! És a gond megoldva, beindult a gyémántgyártásom is. Azt hittem industrial diamondot fog adni (tehát valami mást, mint a "gyári", de nem). Szerintem estefelé beindul a quarry is most már!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7512) Geryson


Geryson
addikt

Mi van akkor ha a szortírozómban úgy döntök, hogy nem kell 64 egységnél több cucc (pl. föld), hová fogja tolni a többit a quarry?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7513) föccer válasza Geryson (#7512) üzenetére


föccer
nagyúr

Attól függ, hogy milyen szortírozó rendszer van mögötte.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7514) Geryson válasza föccer (#7513) üzenetére


Geryson
addikt

Holnap leírom, hogy melyik szisztéma tetszik. Elég egyszerűnek tűnik és úgy gondolom tenni fogja a dolgát.

Viszont most egy más kérdésem lenne. Indulna a combustion engine, de nem tudok odavinni energiát a pump-hoz, mert a wooden condutive pipe nem csatlakozik rendesen. A gépből kifelé-befelé igen, de egyébként szakaszosan tudom csak lerakni, miért?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7515) Geryson válasza Geryson (#7514) üzenetére


Geryson
addikt

Megoldva! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7516) Superhun válasza Geryson (#7514) üzenetére


Superhun
addikt

Arany vezetőcsővel vidd az áramot a pumpához, annak van a legkisebb vesztesége a BC-s csövek között.

(#7517) Integrator


Integrator
aktív tag

Azt hol tudom megnézni, hogy egyes Chunkoknak hol a széle? :/

(#7518) föccer válasza Integrator (#7517) üzenetére


föccer
nagyúr

F3 elvileg megnyitja a koordinátákat és ott van egy olyan sor, hogy melyik chunkban vagy éppen. Ha jól emlékszem...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7519) Geryson


Geryson
addikt

Miért nem tölti fel a negyedik-ötödik tankot?

Ui.: A kép elkészítése óta már feltölttöde a képen látható 3 tankot teljesen, cső feltöltve teljesen, láva van lent és mégsem tölti tovább.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7520) Cucuska2 válasza Geryson (#7519) üzenetére


Cucuska2
őstag

Minden elágazás ~fele-fele arányban osztja szét. Tehát:
1. tank - anyag fele
2. tank - anyag negyede
3. tank - anyag nyolcada
4. tank - anyag tizenhatoda
etc.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7521) föccer válasza Geryson (#7519) üzenetére


föccer
nagyúr

A BC csövek elágazásánál véletlenszerűen megy az anyag. Az első oszlopba a bejövő anyag 50%-a jut, a másodikba a 25%-a, a harmadikba 12,5%-a, a negyedikbe 6,25%

Ezen kívül a BC csövek eléggé bugosak. Valószínűleg éppen chunk határra építetted a tartály egyik részét, és rosszul kezeli le a játék. Arrébb kell építeni, vagy kevesebb tartállyal dolgozni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7522) Geryson válasza föccer (#7521) üzenetére


Geryson
addikt

Ahaaa, ezt az elágazóst jó tudni. Akkor jobban járok egy rohadt magas tankkal? Vagy most jut eszembe, hogy csináltam a csatlakozókat fémből és akkor folyamatosan változtatom a töltési irányt és soha nem osztódik kétfelé, hanem mindig egyet töltök?

Chunk tuti nem, mert pont a tartályok alatt vagyok kockára pontosan. Azaz leástam és belefúrtam a lávába. :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7523) föccer válasza Geryson (#7522) üzenetére


föccer
nagyúr

Technikailag jobban jársz 1 magas tartállyal :K Chunk határ pedig a tartály oszlopai között van. Ott, ahol még megtölti a tartályt, illetve ahol már nem tölti a tartályt (példánál maradva a 3. és a 4. tartály között). A 2 BC cső grafikában csatlakozik egymáshoz, de játék technikailag nem. Ilyet nekem is csinált a sima item csövekkel. Chunka határon beszarnak, nem tudsz vele mit csinálni, meg kell oldani másképp. Az átépítés nem mindig ad megfelelő megoldást.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7524) Integrator


Integrator
aktív tag

A gyémánt ládánál van nagyobb? Black Hole Chestet olvastam itt-ott, de attól óva intettek, mert elvileg bugos.

(#7525) föccer válasza Integrator (#7524) üzenetére


föccer
nagyúr

Sok gyémánt láda:

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7526) kmisi99 válasza föccer (#7525) üzenetére


kmisi99
addikt

És ezt mind rendes játékkal vagy csak be addoltad? Mert brutálisan néz ki.

(#7527) athos79 válasza föccer (#7523) üzenetére


athos79
tag

Nem olyan drága az iron tank, és az a legjobb megoldás. Nem kell egymásra pakolni több tíz tankot és nem utolsósorban pontosan látod, hogy mennyi vödörnyi fér bele és mennyi van.

Szerk: Gerysonnak akartam... :)

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#7528) Gomez válasza Integrator (#7524) üzenetére


Gomez
aktív tag

Ha csak egyféle itemet szeretnél tárolni egy tárolóban, akkor a barrel + extra-dimensional storage upgrád egy kiváló megoldás. 1024 stack cucc fér bele.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7529) föccer válasza kmisi99 (#7526) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez egy tekkites survivor világon csináltuk. Eléggé end game volt már, amikor azon matekoltam, hogy hogyan lehetne a legkisebb laggal scrap-et gyártani. Akkor merült fel a gondolat, hogy csinálni kell egy elég nagy raktárat.

Gyakorlatilag semmit nem addoltunk a térképen. És hidd el, ennél azért voltak durvább cuccok. Nem véletlen nem bírta a szerver a lépést.

(#7527) athos79: erről az iron tankról én eléggé lemaradtam. Látszik már rég óta nem játszottam :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7530) kmisi99 válasza föccer (#7529) üzenetére


kmisi99
addikt

lol az akkor nagyon durva. Nekem már 3 block breaker durva laggot csinál most, pedig a tekkitnél anno nekem is volt hogy kb 50db ot üzemeltettem és tök simán ment.

(#7531) föccer válasza kmisi99 (#7530) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért nálunk szerintem több száz gép üzemelt egyszerre egy hatalmas térképen szétszórva, hogy legalább fps lagg ne legyen. Egy sima i3-as cpu-val megáldott gépen be sem lehet lépni a map-ra, annyira zabálja a cpu-t :)

másodpercenként legyártottunk 1 solar panelt, a hozzá való összes alapanyaggal együtt. 11 vasat, meg vagy 9 db uu kellett hozzá. Másodpercenként kb 2 stack scrap-et termeltünk és a végén 700 db HV array csinálta az uu-mattert. Szóval nem volt gond lehozni ezt a gyémánt ,mennyiséget. Talán 40 stacknyi kellett, de már nem is emlékszem :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7532) Geryson válasza föccer (#7501) üzenetére


Geryson
addikt

Mester Úr! Gondolkodtam itt erősen az éjjel ezzel a chunk dolgon és néztem is videókat. Az OK, hogy tudok csinálni chunk loadert, valószínűleg ez elég hamar be is fog következni. Ha jól sejtem ender szemet endertől tudok szerezni, így majd összeakasztom velük a bajuszomat.

Viszont amit nem értek. Ha ilyen "kis" területet tart életben a program és ilyen kicsi a chunk területe, akkor előfordulhat, hogy a quarry elmegy a távolabbi felébe és ott leáll? Vagy a szortírozóm nem működik, mert elmegyek megnézni a quarry-t. a szorírozóm meg történetesen jóval arrébb van és szevasz, leáll a gép?

A másik kérdésemre (sorter) vonatkozóan az elképzelésem az, hogy a quarry mellé teszek közvetlenül egy chestet és onnan 2 redstone engine húzná ki a cuccokat folyamatosan. Ezek után csillag alakban diamondszűrőkkel dobnám szét a cuccokat a megfelelő irányba.

Ez 2 kérdést vet fel bennem. Az egyik, hogy ha a quarry melletti chest megtelik, akkor mi van? A másik, hogy ha a szortírozót úgy oldom meg, hogy a diamond csőből megy egy cső az egyik irányba (ld. szuper rajzom a nyilakkal), ott van egy chest, amiből felveszek annyit, amennyi kell (pl. flintből/kovakőből) nem kell 32 egységnél több, akkor ha oda a chest fölé sima T-csatlakozót teszek, akkor ha megtelik a chest, akkor viszi tovább és kivágja a szabadba a cuccokat (majd eltűnik egyszer), ugye?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7533) Geryson válasza athos79 (#7527) üzenetére


Geryson
addikt

Hoppá, soha nem hallottam még erről, de néztem videót és tetszik. Ma este át is építem a lávaszipkázómat. Jó nagy területet találtam amúgy, 6 x 16 vödörnyit szedtem ki + a 50 egység magas waterproof pipe full teli van és a lávatónak a szintje még csak nem is csökkent! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7534) #56573440 válasza Geryson (#7532) üzenetére


#56573440
törölt tag

bár nem föccer vagyok de no:)

enderre van fanrmunk, ha csinálsz egy enderchestet akkor sárga középen a többi fehér, abban lesz pearl. de igen enderman droppolja.

a quarryban van chunkloader, tehát az mindig menni fog, ha messze van a szortírozó részleg és nincs loadolva, kidobhatja, akkor az gond igen.

a quarry nagyon durván megtolja ha van energiája, azt két rs motorral nem fogod kiszedni, de még 4-el sem. az 1 blokkot húz ki minden mozdulatra. valami mást érdemes rá nézni

chest megtelik akkor quarry elkezdi kiszórni a cuccokat a földre.

a bc csövek annyira nem okosak. megpróbálja elágazásnál akármi van betenni az invertoryba. ha nincs hely akkor kidobja magából. a földre direkt azért nem illik kiszórni az itemeket, tegyél be egy incineratort vagy voide pipe-ot a végére, az törli a világból a blokkot.

egyébként szortírozásra van sok alternatíva, én pl redpower2-es sorting machine és hordóra esküszök a szerveren most, van aki logistic pipe-al hajt, de lehet gyémántcsövekkel, és még pár módon. nézz körbe, ha akarod tudok segíteni :)

(#7535) Superhun válasza #56573440 (#7534) üzenetére


Superhun
addikt

Igen igen, csak geryék nem nálunk játszanak, és logi pipe sincs fent náluk :DDD

(#7536) Geryson válasza #56573440 (#7534) üzenetére


Geryson
addikt

Incinerator / Voide pipe, tetszik, utánanézek... :R Akkor szerintem az lesz, hogy a Quarry beindul és néha lekapcsolom, hogy az RS-ek ki bírják húzni a cuccot belőle (és akkor ráteszek most 4 db-ot). Később majd fejlesztem, de most szeretném végre beindítani, mert alapanyag-hiányban szenvedünk.

Enderszem kell piszkosul, mert akkor kelleni fog nekünk 1 ilyen láda is már az elején.

Superhun: Hát este már bennem volt, hogy egy kicsit bekéredzkednék Dani cimborámmal, szerintem leesne az álla neki és és nekem is (ismét) - de legalább tudnánk ötleteket meríteni. :) Ha nagyon megakadnánk, akkor azért írok!

Jajj, még valami. Az megoldható, hogy a pumpok mellé a világ aljára nem teszek kapcsolót, hanem redstone csíkkal felviszem a jelet az erőmű-helységembe és oda rakom a kapcsolót, ugye? Azért gondoltam ezt, mert akkor fent állva látom, hogy ürül a tank, rákapcsolok, feltöltöm és lekapcsolom. Nem kellene le-föl rohangálnom.

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7537) escape válasza Geryson (#7536) üzenetére


escape
aktív tag

Távoli kapcsolásra ajánlom a wireless transmitter és reciever párost. Adsz nekik egy frekit, aztán lehet távolról kapcsolgatni.
Quarry melletti ládából történő kiszívásra egy tipp. Ráteszel egy enderchestet a tetejére, a másikat hozzád a raktárba, és filterrel húzod ki belőle.. Ez elég gyorsan tud dolgozni és csak rs jel kel neki, meg egy timer kis időzítéssel. Timer lag miatt nem a legjobb, lehet helyette sorting machine-t használni, vagy 3 oldalon 4 rs motorral húzod ki.. Úgy már valószínűleg fogja győzni.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7538) Geryson válasza athos79 (#7527) üzenetére


Geryson
addikt

Ha összeépítem az iron tankot, akkor azt tudom utána még módosítani? Pl. nem rakok bele elég szelepet, akkor ki tudom ütni a szélét és cserélni egy valve-re, vagy felejtős?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7539) Geryson válasza #56573440 (#7534) üzenetére


Geryson
addikt

Void pipe szuper, tök egyszerű és ez így nagyon jó lesz! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7540) netpeti98 válasza Geryson (#7538) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha nem kezdesz nagy átépítésbe, csak gyorsan bedobsz egy valve-t akkor azt ki fogja bírni elméletileg.

Üdv netpeti98

(#7541) Geryson válasza netpeti98 (#7540) üzenetére


Geryson
addikt

Hoppá, ezek szerint ennek folyós a tartalma ha szétütöd? Ugye a sima tanknak - bár elveszítődik a tartalma - de akkor sem folyik szét. Mit fogok csinálni, ha költöztetni akarom a lávát? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7542) #56573440 válasza Geryson (#7541) üzenetére


#56573440
törölt tag

egyik tank se folyik szét ha szétvered. az iron tanknál pl alsó oldal középső blokkja tárolja az infót hogy mi van benne és mennyi. ha azt nem vered le akkor építhetsz nagyobbat is. ha levered akkor bukta, de nem folyik semmi semerre

(#7543) Serricon válasza Geryson (#7541) üzenetére


Serricon
senior tag

Nem annyira finnyás az, nyugodtan lehet cserélgetni a blokkjait, nálam azt is kibírta amikor kibővítettem nagyobbra a tartályt.
Ha költöztetni akarod akkor liquiduct cső, esetleg tesseract.
Quarry melle nem érdemes nagyon beépítkezni, mert azt mindig mozgatni kell, jobb beteleportálni az anyagot egy központi, nagyobb teljesítményű válogató, feldolgozó, raktár rendszerre, aztán arra szinte bármennyi quarryt rá tudsz engedni.
Erre talán a legegyszerűbb ősi módszer az enderchestbol nagy motorral kihúzni és átengedni pár dia pipe-on, a felesleg meg void pipe-ba.

(#7544) Geryson


Geryson
addikt

Csinálja a geo generator az áramot dögivel, 2 db batbox feltöltve fullra, innen megy az üvegszálas kábel az electrical enginbe és onnan egy rolling machine-be.

A rolling machine teszi a dolgát, de az utolsó 4-es adagot már nem is hengerli ki + piszkosul ugrál (általában 0 körül) az MJ kijelző a jobb oldalán. Kell esetleg még ide valami kütyü közé?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7545) Serricon válasza Geryson (#7544) üzenetére


Serricon
senior tag

Azt a 4-et nem is fogja megcsinálni, hasonló mint a project table, csak teljesen más, mert semmi nem úgy működik benne ahogy kellene. Tele kell pakolni, aztán otthagyni hagy dolgozzon. Az energia gondolom kevés neki azért ugrál 0-án.

[ Szerkesztve ]

(#7546) #56573440 válasza Geryson (#7544) üzenetére


#56573440
törölt tag

kattints a recept képére akkor megcsinálja azt is, azért marad benne hogy utána kényelmesebben tölthesd újra a receptet vagy passz. egyébként arra figyelj, hogy a rolling machine pont az a gép ami ha kell ha nem nyeli az energiát...

(#7547) Integrator


Integrator
aktív tag

Építettem egy kezdetleges automatizált fa farmot. Logger - Arboretum. Láttam, hogy van Rubber farm, ill rubber tree harvester. Azt hittem ez arra jó, hogy így kiveszi a rubbert is, de ahogy látom nem. Nincs mód arra, hogy magát a rubbert is farmoljam ki?

(#7548) #56573440 válasza Integrator (#7547) üzenetére


#56573440
törölt tag

automatic treetap. egyszer tappeli és azzal ki is fújt, többet nem jön belőle resin. a logger meg összeszedi a földre hullott resint

(#7549) Integrator válasza #56573440 (#7548) üzenetére


Integrator
aktív tag

Akkor nem is kell rubber farm, ill rubber tree harvester? Elég a sima logger + arboretum + automatic treetap?

(#7550) #56573440 válasza Integrator (#7549) üzenetére


#56573440
törölt tag

nincs rubber tree farm elvben nem is tudod craftolni sima arbo+logger+treetap

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.