Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) #56573440 válasza föccer (#6400) üzenetére


#56573440
törölt tag

elfogyott a vas belőle :DDD az igen. akkor építkeztek szépen. kíváncsi leszek az új cuccra, szóljatok ha kész megcsodálnám

(#6402) föccer válasza #56573440 (#6401) üzenetére


föccer
nagyúr

Az még odébb lesz. Egyenlőre a hatékony fa farmot próbáljuk megálmodni. A sajátomat most bővítettem, így 1 aratásra kb 4800 fát termel le. Ezzel majdnem 2 percig ellátnám a nagy farmot. Viszont csak az ültetése 1,5 perc, és akkor még nem növesztettem, és arattam. :-/

Szóval ez így ebben a formában nem jó. :(

Viszont ha felénk jársz, akkor lehet lenne számodra egy kis melóm. ;] Npeti már küzdött vele egy sort, de még nem értettem meg, hogy mit is csinált, nem tudom reprodukálni. :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6403) netpeti98 válasza föccer (#6402) üzenetére


netpeti98
addikt

A tegnapi redstone turtle-re gondolsz? Ha kell elmagyarázom még egyszer. Am az installer diskel vigyázz mert úgy írtam meg hogy törölja a gépről a main programot is telepítés előtt.

Üdv netpeti98

(#6404) föccer válasza netpeti98 (#6403) üzenetére


föccer
nagyúr

Az megvan. És igen, arra gondoltam :D

ps: no, ha minden jól megy, akkor ma befejezem a vasfarmot. Tegnap este újra gondoltam a teljes adagoló rendszert. Kiszedtem az összes sorting machinét és átalakítotttam csak filteres megoldásra. Csináltam mindenhová egy "túlfolyót", így elvileg nem lehet sehol backlog hibája. még hiányzik néhány ender chest, illetve a vasat kiosztó rendszer, de ez este már meglesz. Remélem lesz erőm kiszámolni az időzítéseket és megcsinálom a 2 vezérlő elektronikát is. azaz csak 1-et, mert a másik csak 1 timer. :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6405) #43676928


#43676928
törölt tag

A vasúti rendszer megépült és szépen műxik. Az elektromos síneket nem egyesével, hanem 3-5-sével pakoltam le. De mikor kiszállok, az 10 blokkon belül megáll, namármost a szállító kocsi, ha elindítom, az is megfog állni?

(#6406) Superhun válasza #43676928 (#6405) üzenetére


Superhun
addikt

Minden kocsi megáll, hacsak nem gyorsítod elektromos sínnel vagy lejtőn megy lefelé. Kivétel a Furnace Cart, ami üzemanyaggal is működtethető.

(#6407) #43676928 válasza Superhun (#6406) üzenetére


#43676928
törölt tag

A sima kocsit is elektromos sínnel gyorsítom és mikor átmegy felette, felgyorsul, majd 3-4 blokkon belül megáll. Remélem a szállítóval nem fogja ezt csinálni.

(#6408) föccer válasza #43676928 (#6407) üzenetére


föccer
nagyúr

Sűrűn kell tenni a gyorsító síneket. Igen, nagyon sok arany kell hozzá. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6409) #43676928 válasza föccer (#6408) üzenetére


#43676928
törölt tag

Ha annyira sűrűn kell rakni (nem kis távról van szó), akkor inkább hagyom a fraxxba és elhordom én. Ígyis az esín után van h 10-20 sima sín van és utána jön megint 2-6 esín stb.

(#6410) jonnyjoker01 válasza #56573440 (#6396) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszi... 1gb ramja van a laptopnak, de akkor valszeg letörlök pár modot. :R

Üdv. Johnny

(#6411) #56573440 válasza #43676928 (#6409) üzenetére


#56573440
törölt tag

én soha nem láttam értelmét egymás mellé tenni a boostereket kevésbé hatékony az összes wiki szerint. egy is elég kell hogy legyen... ha nem akkor szétszórva. ha leteszel egy boostert meddig viszi el vízszintesen? a hivatalos wiki szerint egy power rail ha nincs emelkedő akkor 80 blokkra elég lendületet ad...

(#6412) #43676928


#43676928
törölt tag

Nem néztem még meg h mekkora távolságra lendíti, de emelkedő elé pár sima blokk elé is beteszek 3-5db-ot. Már mindegy, hagyom úgy ahogy van. Arany is van bőven, ha kell még esín akkor gyártok párat.

(#6413) #43676928


#43676928
törölt tag

Elkészültem a sínnel, nem volt kis munka. Hn. meglesem h mennyi végig menni rajta. Egy sín pályába lehet másik irányból érkezőt bekapcsolni? Vagy csak úgy h kikell szállni és át a másikra?

(#6414) Superhun válasza #43676928 (#6413) üzenetére


Superhun
addikt

Itt le van írva minden. Ha nem megy az angol az se baj, az ábrák elég szemléletesek.

(#6415) Geryson


Geryson
addikt

Sziasztok Mesterek! Nem is igazán értem, de egy ideje a Youtube indításakor számtalan Minecraft videó jön ajánlásban. No hát én bőszen elkezdtem nézni ezeket és nagyon megtetszett az egész. Átnéztem egy csomó linket (az itteni első hsz.-t is) és most a következő, legfontosabb kérdés merült fel bennem.

Szemmel láthatólag ez nem egy mai game. Ha én megveszem, akkor van még értelmes (!!!) community, aki ezzel tolja? Félreértés ne essék látom a játékosokat felsorolva de tudom, hogy a GTA IV-ben én ugyan így szerepelek példának okáért, pedig tudom, hogy 99,9% már nem tolja senki (én sem) a régiek közül. Van még egy tuti kis csapat, jó fej magyar vagy akármilyen játékosok? Tapasztalatból tudom, hogy régi játékoknál visszatérve a játékosok nagy része már csak a csalások, törések miatt jár vissza - ezzel teljesen tönkre téve a játékélményt.

Következő kérdésem, hogy én a 0 órás tapasztalatommal mit tudok kezdeni? Találhatok egyáltalán olyan fószert, akivel tudom tolni, pedig nekem kunyhóm sincsen, másoknak meg hatalmas építményeik, szinte városok (láttam ilyen videókat bőven)? Nem kell olyantól félnek, hogy profi játékosok kb. 1 perc alatt kinyírnak és elveszik mindenemet?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6416) netpeti98 válasza Geryson (#6415) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem régi játék igazából pár éves csak, folyamatosan frissítik és hatalmas felhasználó bázisa van. Az hogy kinyírnak-e attól függ hogy be van-e kapcsolva a PVP a szerveren. Multizni azt ajánlom haverokkal játssz, ha pedig komolyabban gondolod a multit mindenképp legyél eredetis mert a nyílt tört szerveren nem mennek valami magas színvonalon. A játék feljelsztése olyan 2009-2010 táján kezdődött.

Üdv netpeti98

(#6417) föccer válasza Geryson (#6415) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Ezt a kérdésedet most vehetnénk sértésnek is :) Csak az utolsó ~100 hszt olvasd el itt a topikban :K

Egyébként még most is rengetegen játszanak. Több Magyar szerver is van, többek között itt,a PH közösségnek is van 2 is. Az egyik az alap, ugy nevezett vanilia MC-t futtatja, a másik pedig az egyik legnépszerűbb modpacket a Tekkitet.

Ha még MC szűz vagy, akkor figyelmeztettnem kell téged: a játék DURVÁN ADDIKT. Ha bejön a játékélmény, akkor súlyos hónapok telnek el a való életben, ami kb fel sem fog tűnni. több száz órát beletolsz a játékba és még mindig azon vagy, hogy hopp, még ezt is meg kellene csinálni!

Szóval csak óvatosan :)

Egyébként itt nagyon ritkák a PvsP játék. Inkább közös építések mennek.

Ha kezdő vagy, akkor ajánlom, hogy legelsőnek vanilia MC-vel egyedül indíts egy világot. Éld túl az első pár éjszakát, építs 1-2 dolgot. Találd meg a játék hangulatát. Tapasztald ki, hogy neked "mi jön be". Az építés, a kalandozás, vagy az art készítés. Jobban érdekelnek a gépek, a redstone elektronika, vagy csak szeretsz szépeket alkotni.

Ha lehúztál pár hetet a vaniliában egyedül, akkor nyomás egy vanilia szerverre. Ajánlom a PH szerót. :) Az már egy egészen más világ. Multiplayerben tolni az mc-t :K

Ha néhány hónap múlva azt érzed, hogy ez neked még mindig kevés, akkor go to Tekkit szerver. No, az az igazán durva dolog. Azzal el lehet lenni néhány évet, amire kiismeri az ember :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6418) Superhun válasza Geryson (#6415) üzenetére


Superhun
addikt

A közelmúltban Serricon írt egy hsz-t ebben a topicban arról, hogy megéri-e megvenni a játékot. Én 100%-ban egyetértek vele. Azzal viszont nem értek egyet, hogy ez nem egy mai game. A community-je még mindig ugyan akkora (hacsak nem nagyobb), mint 1 éve.
A PH!-nak két Minecraft szervere is van. Az egyik egy teljesen tiszta, moddolatlan szerver, MasterDeeJay felel érte. A másik egy Tekkit szerver, ami egy modpack. Sajnos az a helyzet, hogy a vanillával már sokat játszottunk, sztem amit lehet, megépítettünk. A tekkit viszont nagyon sok újdonságot hozott a játékba, most a PH-s minecraftosok zöme ezt nyúzza :DDD

(#6419) #56573440 válasza Geryson (#6415) üzenetére


#56573440
törölt tag

olyan community van köré, hogy programozók írkálják a modokat alá, amikkel a játék még tovább tolható ki. én a tekkit szerveren pl nem játszok, de a srácok jófejek az fix. a ph-s szervereket mindenképp érdemes megnézned, a játékot pedig tényleg érdemes megvenni, törtön megy a "greafing" (szétlopnak, lebontják az épületeidet ha nincs levédve stb) meg a trollkodás.

(#6420) Cucuska2 válasza #56573440 (#6419) üzenetére


Cucuska2
őstag

griefing, az az a szó, amit keresel. :)

Amúgy pedig a játék még most bontakozik ki, hatalmas a potenciál benne.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6421) #56573440 válasza Cucuska2 (#6420) üzenetére


#56573440
törölt tag

gépelni még mindig nem tudok :R

(#6422) föccer válasza #56573440 (#6419) üzenetére


föccer
nagyúr

De jó, hogy létezik a whitelist funkció. Szerencsére nálunk még hírből sincs ilyen. Mondjuk össze-vissza kb 10-en játszunk a 2 szerveren összesen :))

Mondjuk a Tekkites szerver nem tudom, hogy meddig fogja bírni, már a mostani rendszerek is eléggé megizzasztják... És még el se szabadítottuk a szörnyet :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6423) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Most mar biztos, hogy megveszem a jatekot karacsony elott, de meg lenne kerdesem:
- Csak egy accounttal lehet jatszani (amivel megveszem), vagy esetleg lehet tobbet is csinalni, de egy klienssel egyszerre csak egy lehet online (mint pl Diablo2-ben)?

- Esetleg szamithatunk-e akciora karacsony elott (mik az elmult evek tapasztalatai)?

Koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#6424) Superhun válasza e=mc² (#6423) üzenetére


Superhun
addikt

Több kliensen is bejelentkezhetsz ugyanazzal az accounttal. A lényeg, hogy egy szerveren csak egyedi accountok lehetnek belépve.
Akcióra nem hiszem, hogy számtani lehet. Notch születésnapján volt olyan akció, hogy 1-et fizetsz, 2-t kapsz, más akciókra nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#6425) föccer


föccer
nagyúr

Ma 3x építettem újra a vezérlő elektronikáját a vasgyárnak. Remélem most már jó lesz :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6426) LW válasza Superhun (#6424) üzenetére


LW
őstag

Úgy emlékszem, hogy az Notch esküvője volt. :B

(#6427) föccer válasza föccer (#6425) üzenetére


föccer
nagyúr

Este remélhetőleg befejezem az elektronikát. Az ender gyöngyöm megint elfogyott, szóval egy jó kis farmolással fogok kezdeni. Elvileg már csak pár transmitter hiányzik és készen is lesz.

A fa égetéshez azt találtam ki, hogy mindekitől külön-külön ládákban fogom fogadni a fát. Így nem lesz kavarodás/fennakadás abból, ha esetleg különféle fákat küldtötök.

Apropó, már nem emlékszem, hogy ki, milyen mennyiségő fát tud küldeni?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6428) escape


escape
aktív tag

Keressetek rá, hogy Chuck norris plays minecraft. Telóról nem tudom perpill linkelni.

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#6429) e=mc² válasza Superhun (#6424) üzenetére


e=mc²
őstag

Oke, ezt ertem. A kerdesem inkabb arra iranyult, hogy a bejelentkezeskor nezi, hogy az adott account vasarolt-e mar, vagy redeemelt gift code-ot? Tehat olyan accal nem tudok belepni, amin meg nem vasaroltam meg a jatekot?

Vagy esetleg az account mindegy, itt is az eredeti telepített jatek a lenyeg?

Megveszem a jatekot a gyereknek - nekem van accom, de meg nem vettem meg a jatekot, neki nincs - akkor csak es kizarolag az en accom alol tud bejelentkezni (meg kell mondanom a jelszavamat), vagy csinalhatok neki is egyet be fog tudni lepni, fuggetlenul attol, hogy en vettem meg?

Ambulimax Provider

(#6430) escape válasza e=mc² (#6429) üzenetére


escape
aktív tag

Azzal, hogy megveszed, tulajdonképpen egy prémium accot veszel, nem a játékot, és bejelentkezéskor gondolom azt nézi a szerver, hogy prémium-e vagy nem. Tehát ha a gyereknek akarod megvenni, azt az ő accjába belépve kell megtenned.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#6431) Superhun válasza LW (#6426) üzenetére


Superhun
addikt

Jaja, bocsi :B

e=mc²: accounthoz kötött a premium. Csak premium accounttal tudsz belépni az online módba, és egyáltalán letölteni a teljes játékot.

(#6432) escape válasza föccer (#6427) üzenetére


escape
aktív tag

Ha sikerült befejeznem a saját farmot, akkor 350 darabot tudok biztosítani kb percenként. Ez a minimum.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#6433) netpeti98


netpeti98
addikt

A tekkites űrtechnika után kicsit visszatértem a vanilla világába:

Ki találja ki mi ez?:DDD

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6434) Superhun válasza netpeti98 (#6433) üzenetére


Superhun
addikt

Blockba gliccselődött sheep?

(#6435) netpeti98 válasza Superhun (#6434) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen nyertél egy gyapjút. ;) :D

Amúgy tegnap néztük azt az erőteres farmot, szerinted érdemes lenne vízzel összeszedni a saplinget?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6436) Superhun válasza netpeti98 (#6435) üzenetére


Superhun
addikt

Majd este a szerón megnézzük. ;)

Nagyon jól teljesít a fafarmom, a tegnap este és a délelőtt folyamán megtelt 26 gyémánt láda pufferem faszénnel, és nem tudom mire elhasználni. :(

(#6437) e=mc²


e=mc²
őstag

Koszi!

Ambulimax Provider

(#6438) netpeti98


netpeti98
addikt

Működés közben az erőteres fafarm:

Üdv netpeti98

(#6439) föccer válasza Superhun (#6436) üzenetére


föccer
nagyúr

Nemokára lesz helye neki. A 26 ládányi faszén kb 71,31 perc lesz felhasználni. :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6440) netpeti98 válasza netpeti98 (#6438) üzenetére


netpeti98
addikt

Letesztelve továbbra is olyan 6-7 stack körül jár a percenkénti termelés. Hawer este tudok adni pár stack saplinget.

Üdv netpeti98

(#6441) #56573440


#56573440
törölt tag

valakinek a lelkébe gázolna ha tesztből összedobnék tekkiten a pálya szélén egy frame quarry-t majd elbontanám? érdekelne hogy itt a chunkok betöltése megy e ha mozog a gép... ha inkább ne nem gond, csak kérdezem :)

(#6442) Geryson


Geryson
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sajnos az egyik legfontosabb kérdésben még tanácstalan vagyok, ugyanis nem tudom mennyi az ára. Beregisztráltattam az oldalra, küldött nekem ellenőrző levelet, de hiába klikkelek rá, nem fogadja el. Most az 5. alkalommal küldetem újra a levelet, hátha most már menni fog a link. Úgy láttam, hogy csak ezek után fogok bejutni az oldalra, hogy megtudjam mennyi is az annyi...

Azt kell még magamban ezen kívül tisztázni, hogy mennyi időm lesz játszani. Például ha tolom, akkor hogyan tudok "szünetelni", azaz ha bejön az egyik gyerekem és kirángat valami miatt a szobából... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6443) Cucuska2 válasza Geryson (#6442) üzenetére


Cucuska2
őstag

20 euró a játék.
A játék pedig nagyon rugalmas, kilépsz - belépsz és ott vagy ahol voltál.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6444) Geryson válasza Cucuska2 (#6443) üzenetére


Geryson
addikt

:R Tehát akkor nem fog megenni a zombi... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6445) föccer válasza Geryson (#6444) üzenetére


föccer
nagyúr

De, ha nem vigyázol, akkor meg fognak enni :D

De ha nem hardcore fokozatban játszol, akkor nem gond ha meghalsz. Respawnolsz és még a nálad lévő cuccokat is meg találhatod 5 percig a halálod helyén.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6446) #43676928


#43676928
törölt tag

Lemértem, majdnem 6 perc sínen a termő helyemen lévő bázistól a jelenlegi bázisig az út. Most már csak sínt kell gyártani, mert sok elfogyott és már kiürült a készlet 90%-a. Ha valakinek bejön a játék és még szabad ideje is van mellé, irdatlan időt el lehet tölteni vele. Vasárnap csak a szükségleteket intéztem és ígyis egész nap a játékot nyomtam...

(#6447) #56573440


#56573440
törölt tag

valaki tudja hogy duplicatorból ki lehet e húzni filterrel cuccot? és mondjuk olyan itemet is aminek státusza van? értem ezalatt pl az rp2-es feltöltött elemeket pl

megnézném én is csak nem vagyok mc közelben, és érdekel ;]

[ Szerkesztve ]

(#6448) Superhun válasza #56573440 (#6447) üzenetére


Superhun
addikt

Megnéztem és igen :K

(#6449) #56573440 válasza Superhun (#6448) üzenetére


#56573440
törölt tag

:R

(#6450) #56573440


#56573440
törölt tag

mivel senki nem mondta hogy ne megcsináltam a quarry-t és szépen működik rajta az anchor, nem esett szét a gép :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.