Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Gomez


Gomez
aktív tag

No, kedves kollégák!

Az FTB szerveren építettem egy központi IC teleporter állomást. A koordinátái:

x: +376, y: 199, z: +263

Van benne már 20 teleporter (ezek közül csak 10 működőképes, mert csak 10-nek van mfsu-ja), az energiaellátást egyelőre 4 ultimate hybrid solar biztosítja). Nyugodtan foglaljon magának egy helyet mindenki, aki szeretne bekapcsolódni.

A táblák mellett a szigetelt red alloy kábel színe is egyedivé teszi a teleporter állást, értelemszerűen a szín az lehet mindenkinél az enderchest-jének a színe.

Még annyit, hogy hacsak nem feltétlenül muszáj, akkor a "kilátást" ne rontsuk el azzal, hogy itt a környéken a felszínen quarry-zunk, nuke-ot robbantunk, stb. ;]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7652) Geryson


Geryson
addikt

Urak! Indítottam kíváncsiságból egy quarry-t szárazföldön úgy, hogy egy jó magas domb van a terület közepén. Most ahogy kapott energiát ugye nem kezdett el ásni rögtön, hanem elkezdte vízszintezni a terepet, da valami baromi lassan. Lehet, hogy ez rossz ötlet volt? Vagy begyorsul? Egy csomószor egyszerűen nem is látom, hogy merre jár...

Ui.: Azt hiszem jobban járok ha lábakra helyezem a gépet, mert konkrétan nem is csinál most semmit...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7653) Superhun válasza Geryson (#7652) üzenetére


Superhun
addikt

Kevés árammal tápolod. 48MJ-vel működik teljes sebességen. Most milyen motor van rajta?

(#7654) Geryson válasza Superhun (#7653) üzenetére


Geryson
addikt

12 x magmatic, tehát kraft van hozzá.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7655) Superhun válasza Geryson (#7654) üzenetére


Superhun
addikt

Áh, vmi gáz van ott akkor. Blackrulzt majd fogd be egy kis szerelésre :P

(#7656) tvse1995 válasza Geryson (#7654) üzenetére


tvse1995
senior tag

Azzal elvileg már maxon kéne mennie, nálam is ez a felállás.
Csinálj egy képet róla és tedd fel, hátha akkor tudunk okosabbat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#7657) Geryson válasza Superhun (#7655) üzenetére


Geryson
addikt

Nincs ma este, csak bent maradt a karakterrel. Mindegy, megemeltem, csúnya de bont mint az állat. :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7658) Geryson


Geryson
addikt

Öt rettentően fontos kérdés:

- Hogyan tudok arrébb vinni teli chestet (gold és diamond)? Gravity gun nem emeli fel.
- Hogyan tudom megnézni, hogy hol jár a quarry? Én lemerüléssel szoktam, sokszor ott is maradok végleg. Ráadásul a végén fél órákat ott állok mindig a kapcsolónál, hogy mikor fejezi be a gép a dolgát, hogy a lavamatic engine-k el ne robbanjanak.
- Szeretnék csinálni egy ore processort, egy ércfeldolgozót. A furnace tetejére teszek egy hoppert, de mennyi fér el ebben? Tehát történetesen mi történik akkor, ha ömlik be az érc és a furnace nem bírja olyan gyorsan feldolgozni és megtelik a hopper is. Kirepül? Mi erre a megoldás?
- A fém tankot akkor biztosan szét tudom szedni és nagyobbra építeni, csak arra kell figyelnem, hogy az alsó / középső elemet ne üssem ki? Merthogy én 3x3 helyett 5x5-öt szeretnék, azaz minden oldalt meg kellene mozgatnom, de nem szívesen buknám el az 576 vödör lávámat...
- Lávát lehet teleportálni? Azaz ha nem csövön vinném oda a géphez (200-300 blokkos távolságról beszélek), akkor mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7659) kmisi99 válasza Geryson (#7658) üzenetére


kmisi99
addikt

1. passz
2. hát lemerülésen kívül máshogy nem nagyon lehet a magmatic engin soha nem robban fel ha nem tudja hova pumpálni az energiát mert nem igényli senki akkor "besül" azaz leáll és csak akkor indul újra ha wrenchel ráütsz.
3. hopperbe 4x64 fér+a furnance be 64. de én pl csövekkel csinálom és használok iron csövet az pedig nem engedi kiesni a dolgokat
4. én nem tudtam átépíteni, de csak át lehet próbáld ki kreatívban.
5. ender chestel lehet ami tök olcsó rendesebb védelemmel pl olcsó nano suittal meg nano saberrel+jetpackal pillanatok alatt össze lehet szedni a szükséges kellékeket.
Liquid transpozerrel vödrökbe rakod a lávát a vödröket meg küldöd az enderchesbe az üres vödröket meg a célállomásnál újabb liquid transpozerrel kiüríted az üres vödröket meg visszaküldöd az ender chestbe. De ez neked szerintem túl bonyolult lenne más megoldást meg nem annyira tudok.

(#7660) netpeti98 válasza Geryson (#7658) üzenetére


netpeti98
addikt

Folyadék szállításra a Tesseract-ot ajánlom.

Üdv netpeti98

(#7661) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Hello!

Most kezdtem el minecraftezni,es lenne egy par kerdesem.Most egyelore az a celom,hogy talaljak minel ertekesebb cuccokat,pl. akarok csinalni iranytut,terkepet,orat,meg ilyen kis extrakat amik megkonnyitik a jatekot.Mi a legjobb modja ennek nekikezdeni?Lementem a hozzam legkozelebbi banyaba es bejartam,de vas meg szenen kivul semmit nem talaltam.Merre erdemes keresni az ertekesebb anyagokat?Illetve ha messzebb megyek a bazistol,es nem valoszinu,hogy visszaerek estig,mit a legjobb csinalni,felepiteni egy kis kunyhot,vagy csak meghuzodni valahol?
Amugy az epitkezesen kivul,milyen celok lehetnek meg a survival mode-ba?Olvastam,hogy van valami sarkany meg alvilagba portal,ezeket gondolom nehez megtalalni/letrehozni.

(#7662) netpeti98 válasza juhiimi (#7661) üzenetére


netpeti98
addikt

Érdemes lemenni és folyosót ásni a 12-es szint körül legalább is én ezt a módszert választottam amíg az alapjátékkal játszottam, itt van arany, gyémánt stb is. A sárkány portáljához majd az enderszemek segítségével lehet eljutni.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#7663) juhiimi válasza netpeti98 (#7662) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Ezek a szintek am mik?Honnan tudom mikor melyiken vagyok?
Enderszemeket is valahonnan lentrol lehet szerezni?

(#7664) kmisi99 válasza juhiimi (#7663) üzenetére


kmisi99
addikt

F3 mat nyomd meg az kiírja az X,Y,Z kordinátát azaz a hosszúság szélesség magasság. Az igazán jó cuccok valóban 20 as szint alatt vannak és gyémánt meg ilyesmi 12 szint alatt van a legtöbb. Szerintem az ender szem még ráér rengeteg dolgot lehet addig csinálni. Az "alvilágba" ami a nether oda könnyebb lejutni csak obszidián kell ami víz és láva találkozásával születik és csak gyémánt csákánnyal bányászható.

(#7665) juhiimi válasza kmisi99 (#7664) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Ertem koszi,es asni,hol kezdjek?Akarhol,vagy banyakba?Marmint lefele.

[ Szerkesztve ]

(#7666) kmisi99 válasza juhiimi (#7665) üzenetére


kmisi99
addikt

akárhol áshatsz.

(#7667) netpeti98 válasza juhiimi (#7665) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak ne áss magad alá, ajánlott lépcsőzetesen ásni.

Üdv netpeti98

(#7668) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Oke,es mindenkepp talalalok barlangot?csak mert creative modba elkezdtem lefele asni,es kizuhantam a terkeprol :))

(#7669) netpeti98 válasza juhiimi (#7668) üzenetére


netpeti98
addikt

Mint mondtam én ha célzottam az értékesebb nyersanyagok után bányászok nem keresek barlangot hanem folyosót ások 12 szint körül. Generált barlang kb bárhol lehet.

Üdv netpeti98

(#7670) juhiimi válasza netpeti98 (#7669) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Akkor en is igy fogom csinalni,koszi a segitseget,megyek banyaszni :D

(#7671) kmisi99 válasza juhiimi (#7670) üzenetére


kmisi99
addikt

Így tudod a legjobban a legtöbb jó cuccot megszerezni [link]

(#7672) netpeti98 válasza kmisi99 (#7671) üzenetére


netpeti98
addikt

A bedrockig való leásással nekem annyi a bajom, hogy jobban kell figyelni mert nagyobb eséllyel zúdíthatsz lávát a nyakadba, míg a 12 szint körül már jóval nagyobb az esélye hogy a láva fölött vagy amit már csak be kell tömni és mehetsz ugyan abba az irányba.

Üdv netpeti98

(#7673) kmisi99 válasza netpeti98 (#7672) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem ilyesmivel nem volt bajom. Ha láva van fölötted látszik hogy csepeg le meg bugyborékol mint állat ha mégis rád esne vissza futsz na de ha felülről ásol bele akkor 2-3 másodperc alatt meg is halsz.

(#7674) föccer válasza kmisi99 (#7671) üzenetére


föccer
nagyúr

Én ezt 4, vagy 5 blokk magasan szoktam csinálni. Eléggé unalmas és amíg nincs eff 4 gyémánt csákányod, addig nagyon lassan halad :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7675) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Azt pontosan hol irja,hogy hanyas szinten vagyok,mert nezem itt az f3-al de nem teljesen vilagos?
Leastam addig,amig megjelentek ilyen osszevissza feheres feketes kovek,amiket nem tudtam vas asoval kiasni,mentem egy ideig elore de a voroskoercen kivul semmit nem talaltam.Azt a feheres feketes kovet nem lehet kiasni,vagy csak jobb aso kell?
Utana elkezdtem felfele asni es felfedeztem egy boszme nagy barlangot,tele zombival meg csontvazakkal,de akkora,hogy bejarni sincs kedvem,foleg h rohadt idegesito az orokos zombi hang,folyton kapkodom a fejem,hogy hol van mert ugy hallatszik,gondolom direkt,mintha kozvetlenul mellettem lenne:D...Vannak az ilyenekbe kincsek,erdemes keresgelni?

#7671 Koszi,megneztem,en is igy probaltam,de csak egy utat csinaltam,majd akkor csinalok tobbet is.Esetleg azokat az also koveket nevezik bedrock-nak,ami van a videoba is,mert en is ezekrol beszeltem?

(#7676) föccer válasza juhiimi (#7675) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha megnyomod az F3-at, akkor találsz 3 koordinátát. Az X az Y és Z értékek azok.

Igen, a fekete-fehér kövek azok a bedrock. Csak kreatívban lehet őket kiszedni, illetve néhány moddal.

A nagy barlangokat meg ki kell fáklyázni. Jó móka és ha elég mély, akkor nagyon sok mindent lehet bennük találni. Vegyél fel valami kisebb páncélt, kardot és jó sok fáklyát. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7677) juhiimi válasza föccer (#7676) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Ekkora terekkel van tele szoval gondolom jo mely.
Akkor pl. itt a kepen en most a 20-as szinten vagyok?

(#7678) Superhun válasza juhiimi (#7677) üzenetére


Superhun
addikt

Arról nem volt szó hogy Minimap is van :D. Milyen modpackal játszol?

(#7679) juhiimi válasza Superhun (#7678) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Csak a Rei's minimap van fent :P
Miket erdemes meg feltenni?Azert nagyon megkonnyiteni nem akarnam a jatekot.

(#7680) föccer válasza juhiimi (#7677) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez egy sima szakadék. Ezekben nem szoott sok értékes kincs lenni, csak a belőle nyíló barlangokban.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7681) Geryson válasza kmisi99 (#7659) üzenetére


Geryson
addikt

Köszi a válaszokat. Furcsa, hogy a chest felemelésére senki nem tudja a választ, ezek szerint senkinek nem kellett még soha arrébb raknia? :) Canvas baggel fel tudnám venni a cuccokat (szétverés után), de valahogy nem ez tűnik a leglogikusabbnak...

Biztos, hogy az iron csőből nem esik ki a cucc? És hogyan oldod meg, hogy ne akadjanak össze a csövek? Mi a másik típusú cső?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7682) Superhun válasza Geryson (#7681) üzenetére


Superhun
addikt

Chestet nem tudsz arrébbrakni, csak azt hiszem Frame Engine-nel. De az macerás és lassú. Át kell szállítanod az itemeket egy másik chestbe. Vannak rá gyors módszerek. 2-3 chestnél a leggyorsabb kézzel, többnél már unalmas lehet a pakolgatás, érdemes gépesíteni a szállítást (Filter + 2 Item Tesseract).

(#7683) Geryson válasza Superhun (#7682) üzenetére


Geryson
addikt

nekem az jutott az eszembe, hogy redstone engine + cső végig a lakásomban. Ezt a másik típusút nem ismerem még... :(

Arra esetleg ötleted, hogy egy szortírozónál hogyan oldom meg, hogy ne akadjak össze a csövek? wooden és stone csövek kombinálva a különböző ágakon (merthogy úgy tudom ezek nem csatlakoznak)?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7684) Superhun válasza Geryson (#7683) üzenetére


Superhun
addikt

Stone és cobblestone csövek nem akadnak össze. :K

(#7685) Geryson válasza Superhun (#7684) üzenetére


Geryson
addikt

Jogos! :) :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7686) kmisi99


kmisi99
addikt

Uránt hogy lehetne könnyebben szerezni? Nincs rá valami módszer. Csak mert az ultimate solar panelhez rohadtul sok kell. Jelenleg egy nagyon nagy quarrym hozza a cuccokat abba találok néha de elég nehéz volt egyhez is elég urán találni.

(#7687) Superhun válasza kmisi99 (#7686) üzenetére


Superhun
addikt

Több quarry, vagy elkezdesz Uranium Bee-t tenyészteni.

(#7688) kmisi99 válasza Superhun (#7687) üzenetére


kmisi99
addikt

Gondoltam a méhekre de mondom úgysincs ilyen. De mégis. :DDD Valami tipp ehhez a méh fajhoz? Miből jön létre? Az uranium bee kereső szóra nem nagyon adott használható választ a google.

(#7689) Geryson


Geryson
addikt

Ez szerintetek működhet? Az az igazság, hogy én magam szeretném megtervezni a rendszert, ezért nem használom a gyári pl. redstone2 (vagy mi a neve) típust.

A lényege, hogy bejön a aranycsövekkel az ércfeldolgozómból, ott diamond (ahol most a homokfal van) és az fordítja be ide a dobozok alá. A dobozok alatt meg megint diamond és az küldi fel a chestekbe. Valami bukta lehet benne? Azon kívül, hogy ha megtelik, akkor kirepül...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7690) föccer válasza Geryson (#7689) üzenetére


föccer
nagyúr

Azon kívül, hogy ha megtelik, akkor kirepül...

Ez nem elég nagy baj? :) Nem értem, miért nem akarsz nekikezdeni az RP-nek,. Sokkal egyszerűbb, átláthatóbb, stabilabb gépeket, rendszereket lehet építeni belőle. Ezt is neked kell megtervezni, megépíteni. Csak jobb lesz, mint ha BC-vel csinálnád :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7691) Geryson válasza föccer (#7690) üzenetére


Geryson
addikt

Az nem tetszik benne (jelenlegi ismereteim szerint), hogy ő dönti el, hogy mi hova menjen. A hagyományos gyémántcsövekkel meg ugye én tudom irányítani. Erre lehet megoldás?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7692) föccer válasza Geryson (#7691) üzenetére


föccer
nagyúr

Már miért ő döntené el? Alapesetben a legközelebbi fogadóba küldi az anyagot. Vagy használhatsz sorting mashinét. Meg kell festeni a csöveket és beállítani a gépbe, hogy milyen színekhez milyen itemek tartoznak. Sőt, az RP2-ben van már manager is, ami meg kb egy továbbfejlesztett SM. Azt be is be lehet neki programozni, hogy a melyik fogadó ládába, milyen itemből mennyi legyen. Ha valami lefogyasztja, akkor automatikusan utána tölti.

Nézz utána, sokkal jobb, mint a gyémánt cső. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7693) Integrator válasza Geryson (#7691) üzenetére


Integrator
aktív tag

Láda esetén a pneumatic tényleg nem a legjobb, de barrel, és probléma megoldva.

(#7694) Gomez válasza föccer (#7692) üzenetére


Gomez
aktív tag

A filterről nem is beszélve, ami válogatásnál kb. ugyanazt tudja, mint a gyémánt cső.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7695) Superhun válasza Geryson (#7691) üzenetére


Superhun
addikt

A pneumatikus cső nem dönt el semmit, a legközelebbi alkalmas helyre viszi az itemeket. Ez a normális működés. Ha nem tudja hová vinni, akkor visszafordulnak az itemek és nem szóródnak ki. Sosem bíznám a rendszerezést BC-re...

(#7696) Geryson


Geryson
addikt

Na hát ha ennyire mondjátok, akkor megnézem ezt az RP2 rendszert. Ha valóban van benne valamiféle manager, akkor ő lesz az án barátom.

Integrator: Barrel nekem a szobában kizárva, mert nem tetszik max. mint háttértároló tudom elképzelni. Ha onnan után tudna tölteni tényleg, az lenne az ultraszuper!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7697) Gomez válasza Geryson (#7696) üzenetére


Gomez
aktív tag

Persze hogy utána tudod tölteni: A pneumatik csövet először a ládához ágaztatod le, aztán pedig a hordóhoz. Amikor a láda megtelik, utána kezdi el a hordó(kat) feltölteni.

A kristályládák tényleg baromi jól néznek ki, viszont eléggé leterhelik majd a gépedet.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7698) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok
Minecraft PE-re tudtok jó modokat? Thx

Üdv. Johnny

(#7699) kmisi99


kmisi99
addikt

Coolant folyadékot valahogy tudok készíteni amit liquid transpozerrel tartályba töltve 60k coolant cell lesz? Csak mert a NEI be van olyan craftolási mód ahol így történik. A coolant tartályba megy abból meg 60k cell lesz.

(#7700) #56573440 válasza kmisi99 (#7699) üzenetére


#56573440
törölt tag

az szerintem gregtech techtreen van csak. ha ráklikkelsz és nem dob receptet akkor keress rá pontosan, de én még nem találkoztam vele, azt viszont tudom hogy gregtech mod ad egy csomó perverz folyadékot 99% hogy ez is onnan van. ha az akkor meg engedélyezned kell a modot, de elég komolyan eldurvulnak az eddig megszokott ic-s receptek vele én szóltam :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.