Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) föccer válasza Gomez (#6898) üzenetére


föccer
nagyúr

Amíg eddig elhaladtam, addig az IC receptek maradtak azok, amik tekkitben is voltak.

Tekkites szervert továbbra sem tudom elérni. :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6902) netpeti98 válasza Gomez (#6898) üzenetére


netpeti98
addikt

De az FTB-ben nincs Gregtech és Ultimate Solarok sem, szóval maradtak a sima Low-Media-High Voltage Solarok is. :K

Szerk.: Mármint a DW packban nincs, de mi úgy azt akarjuk használni

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6903) escape válasza netpeti98 (#6902) üzenetére


escape
aktív tag

Pedig nekem azok az arrayek bejöttek, amik tudtak tárolni is eut. Nem lehet valahogy belehegeszteni?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#6904) föccer válasza escape (#6903) üzenetére


föccer
nagyúr

Raksz mellé mfsu-t és meg van oldva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6905) escape válasza föccer (#6904) üzenetére


escape
aktív tag

Az nem olyan kompakt :D Pont kétszer több blokkot foglal el, mintha az új array lenne :DD

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#6906) wmati


wmati
addikt

Hogy lehet megoldani hogy egy földalatti járatból a víz a felszínre kerüljön ?

(#6907) vtomi2 válasza wmati (#6906) üzenetére


vtomi2
őstag

(#6908) wmati válasza vtomi2 (#6907) üzenetére


wmati
addikt

Egyéb megoldás nincs ?

(#6909) vtomi2 válasza wmati (#6908) üzenetére


vtomi2
őstag

Más megoldás nincs, mert a víz csak lefelé képes folyni, felfelé nem ;)

(#6910) wmati válasza vtomi2 (#6909) üzenetére


wmati
addikt

Nincs valami gép vagy valami ? :C

[ Szerkesztve ]

(#6911) vtomi2 válasza wmati (#6910) üzenetére


vtomi2
őstag

Csak a vödör, de nem nehéz legyártani

(#6912) wmati válasza vtomi2 (#6911) üzenetére


wmati
addikt

Tudom csak ezzel meg tudnék spórolni egy nagyobb sétát

(#6913) netpeti98 válasza wmati (#6912) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem olyan nehéz az ha elakarod tüntetni, felviszel 2 vödörrel fent megvan a végtelen vízforrás, lent meg betömheted felesleges blokkokkal a vizet.

Üdv netpeti98

(#6914) wmati válasza netpeti98 (#6913) üzenetére


wmati
addikt

Legjobb egy vízvezeték rendszer lenne csövekkel meg szivatyúval csak az sajnos nincs a játékban

(#6915) föccer válasza wmati (#6908) üzenetére


föccer
nagyúr

BulidCraft modban van pumpa. Viszont a pumptól fel kell csövezni. Illetve Redpower 2-ben is van, ha jól emlékszem. Vanillában nincs erre lehetőség. A legegyszerűbb az, amit Pati is írt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6916) Cucuska2 válasza föccer (#6915) üzenetére


Cucuska2
őstag

Elcseszted, vanillát írtál. :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6917) föccer válasza Cucuska2 (#6916) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak a te kedvedért cuncimókus <3 :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6918) wmati válasza föccer (#6915) üzenetére


wmati
addikt

Akkor vödrözök :K

(#6919) Cucuska2 válasza föccer (#6917) üzenetére


Cucuska2
őstag

Semmi baj "döccer :C".

Tényleg, Direwolf modpackos szerver akkor most van, vagy nincs?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6920) netpeti98


netpeti98
addikt

Hopp megjavult a szerver!

Üdv netpeti98

(#6921) föccer válasza netpeti98 (#6920) üzenetére


föccer
nagyúr

Ma nem tudom mikor érek rá, de megpróbálom ma rendbe kapni. Igazándiból a tegnap estét akartam rá szánni, csak az nem jött össze. Igyekszem. Minden esetre lementem a Tekkites szervert. Este megpróbálom megberhelni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6922) Geryson


Geryson
addikt

Egy alapvető dologban segítsetek nekem. Tegyük fel, hogy kis rutinszerzés után felmegyek az egyik szerverre. Építek ott egy kecót, majd 2 hétig nem érek rá és nem megyek fel. Az időközben belépő játékosok meg megtalálják a kecómet, a chesteket és mindent elhordhatnak? Vagy előfordulhat az is, hogy egy gyémántpáncélos gyémántkarddal megtalál, ad nekem kettőt és már viszi a cuccaimat elfelé miközben én a spawn pontomban próbálok magamhoz térni?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6923) LW válasza Geryson (#6922) üzenetére


LW
őstag

Szerver válogatja, ahol szabályok vannak, amik ezeket tiltják ott nagyon ritkán fordul elő ilyen. Ha mégis, akkor alapos dorgálás lesz a dologból rajtakapás / naplófájlok alapján. (ban)

(#6924) föccer válasza Geryson (#6922) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezért játszunk mi zárt, whitelistes, eredeti szerverrel. :)

Teekit mentése folyamatban. Közben kifosztottam egy dungit:

trolololololllolo :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6925) föccer


föccer
nagyúr

Szerver mentése kész folyamatban. Szerintem egy óra múlva kiderül, hogy sikerül-e futtatni a direwolf20 packot, de nem adok neki 50%-nál több esélyt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6926) netpeti98 válasza föccer (#6925) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem van rá 50% esély: 50% hogy igen, 50% hogy nem. ;]

Üdv netpeti98

(#6927) föccer


föccer
nagyúr

Egy kis hackinggel sikerült belépnem klienssel a szerverre. Viszont a spawn ritka szar helyen van. Illetve semmi beállítást nem csináltam, semmi plugint nem tettem fel többek között még a dynmappot sem. Eléggé másképpen néz ki a szerver oldali könyvtár struktúra, nem igazán igazodok ki rajta.

Saját felelősségre meg lehet próbálni belépni, de lehet új pálya lesz generálva. Ugyan akkor nem tudom, hogy működik-e a white list-e vagy sem.

Szóval csak óvatosan.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6928) Superhun


Superhun
addikt

Dynmap felrakva az FTB szerverre, EE és Mystcraft kiszedve!

(#6929) Cucuska2 válasza Superhun (#6928) üzenetére


Cucuska2
őstag

Kinek írjak, ha szeretnék IP-t?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6930) Superhun válasza Cucuska2 (#6929) üzenetére


Superhun
addikt

Ugyanaz az IP, mint a tekkittes szervernek.

(#6931) Superhun


Superhun
addikt

Thaumcraft is kiszedve. Tudtok még "veszélyes" modot, ami benne van a packban? :)

(#6932) Cucuska2 válasza Superhun (#6930) üzenetére


Cucuska2
őstag

És azt kitől kérjem?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6933) Serricon válasza Cucuska2 (#6932) üzenetére


Serricon
senior tag

Ez engem is érdekelne, ami nekem megvan cím az már nem jó.
Ha jól értem akkor FTB Direwolf20 pack kell ugye?

(#6934) Superhun válasza Cucuska2 (#6932) üzenetére


Superhun
addikt

PÜ-ben elküldtem.

(#6935) athos79


athos79
tag

Minecraftban gazdag, boldog új évet kívánok minden játékostársamnak! :DDD
Anti

It's not a bug - it's a feature!

(#6936) Balazsrbr


Balazsrbr
csendes tag

Sziasztok!
Találtam egy érdekes blockot!

[ Szerkesztve ]

(#6937) Geryson


Geryson
addikt

BUÉK! Hát engem továbbra is brutálisan fertőz ez a játék, így az éjféli koccintás után hajnali 3-ig nyomtam lent a bányában csupán olyan intenzitással, hogy 3 gyémántcsákányt koptattam el. :) Mondjuk közben lett egy csomó aranyam, vasam és még gyémánt is akadt a horgomra. Akkora területeket bányásztam kockára, hogy több mint száz fáklya világítja be, de még így is elég gyenge a fény és folyamatosan jelenik meg egy-egy ugrabugra zöld izé.

Viszont találtam egy pókspawnert, vagy mi a neve. Alaposan kiraboltam a ládákat körülötte, de ilyenkor mit tegyek vele? Otthagytam kivilágítva és ennyi? A könyvekkel mit tudok tenni (kettőt is találtam).

Nézegetem bőszen a wiki-t, de gazdálkodásra nem találok recepteket. Hol van összefoglaló, hogy hogyan csinálok magokat, mit vetek el, hogy legyen növényem és stb.?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6938) föccer


föccer
nagyúr

No, tegnap játszottam singliben

Érdekes új rucit adtak a zombinak. Valamiféle páncél lehet, mert jobban bírta az ütéseket, mint szokta.

Találtam egy kriptát. Van benne 2 dungi, ráccsal van lezárva. Sajnos a belsejéről készített screenshoot valamiért nincs meg, de majd pótolom. Viszont miután egy kis időt eltöltöttem odabent, megjelent egy fénylő kicsi pont, ami valami lézer szerűséggel támadott. Egy kicsit olyan volt, mint amivel Luke Skywalker gyakorolt a Millenium Falcon fedélzetén.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6939) PeL válasza Geryson (#6937) üzenetére


PeL
addikt

Minden növény dob olyan magot vagy gyökeret amit elültetve ugyanazt a növényt ki lehet termeszteni. A könyvből bűbájasztalt tudsz készíteni, amivel mágikus hatásokkal tudod felruházni a páncélodat, kardodat, csákányodat, íjadat stb. a pókspawnert én el szoktam falazni, bár érdemes a pókfonalat összeszedni körülötte, meg lehet könyvespolcot is amit a bűbájasztal köré rakva annak hatásfokát lehet növelni. Én mindig szét szoktam verni a spawnert :D. Búza magot gazból tudsz szedni először, ha látsz fűcsomót üsd szét, előbb utóbb dob magokat. A többi növénynél értelemszerű. Egyedül a cukornád meg a kakaóbab trükkös, előbbit csak homokba és közvetlenül víz mellé tudod ültetni, utóbbit pedig csak fára. Tök ill. dinnye magot úgy tudsz kinyerni hogy szétvered őket majd az inventoryban berakod a szétvert tököt a craft részbe, így magot kapsz belőle. Répa és krumpli pedig egyértelmű, csak várd meg míg teljesen kifejlődnek, mert akkor dobnak több termést betakarításnál, amiből egyből vissza is tudsz ültetni.

[ Szerkesztve ]

(#6940) PeL válasza föccer (#6938) üzenetére


PeL
addikt

páncélos zombit én is láttam már, meg páncélos skeleton is van asszem.

(#6941) netpeti98


netpeti98
addikt

Van egy Geothermalom és 2 gépem egy Macerátorom és egy Eletric Furnacem, de a Macerátorba nem jut el sehogysem az áram. Valami ötlet amíg nem tudok még összeszedni valamennyi Tin-t a batboxhoz?

Üdv netpeti98

(#6942) föccer válasza Geryson (#6937) üzenetére


föccer
nagyúr

Bányászni úgy kell, hog y csinálsz egy nagyobb vájatot előre, 2-3 blokk széleset max (csak, hogy megismerd, hogy ez a fő járat), majd két oldalra minden 3. blokkban ásol 1-1 járatot. Ezzel a módszerrel kb 1/3 annyi követ kell kb ugyan annyi értékes anyagért. Kevesebb idő, kevesebb gyémánt csákány.

A spawnert meg vagy szétütöd, vagy kivilágítod. Ha nem akarsz rá farmot építeni, akkor szét kell ütni. A könyvekből könyvespolcot lehet csinálni, ami az enchant-nál segít a magasabb szintű eszközök létrehozásánál.

Magokat a fűből tudsz nyerni. Utána fel kell kapálni a földet és abba elültetni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6943) föccer


föccer
nagyúr

Hol a hiba?

LW solar array, electric engine, quarry. Wiki szerint működnie kellene. A motor megkapja az energát, be is melegszik, viszont outputon nem jelenik meg, nem hajtja meg a Quarry-t. :F

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6944) Cucuska2 válasza föccer (#6943) üzenetére


Cucuska2
őstag

Oda wooden conductive pipe kell. Vagy egyszerűen a quarry mellé rakod.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6945) föccer válasza Cucuska2 (#6944) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi, rásasolok.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6946) Superhun válasza Balazsrbr (#6936) üzenetére


Superhun
addikt

Méhkas, a forestry modból.

(#6947) Geryson


Geryson
addikt

Na azt hiszem kezd a gazdaságom önellátó lenni, a búza terem mint az állat (a folyamatosan vízzel táplált kertet a netről loptam és egy kicst módosítottam rajta.

Ellenben az állatokhoz nem értek. Van most 7 tehenem, akiket messziről csalogattam oda plusz egy bárány. Tudom, hogy a báránynak társ kell majd, de tényleg csak kettő lehet mindig egy karámban, csak akkor lesz szex? :) Én láttam olyan farmot a neten, ahol talán több száz állat is volt. A másik, hogy nem értem, hogy hogyan etetem őket? Az inventoriból kidobom egyszerűen csak a búzát a tehénnek? Csak ott pörög, nem eszik meg.

Levágásnál amúgy ott lehetnek a többiek is majd, vagy ki kell csalogatnom és egy szeparált helyen levágni őket?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6948) Superhun válasza Geryson (#6947) üzenetére


Superhun
addikt

Akármyennyien lehetnek a karánban, ugyanis elég buták, ha levágod egy társukat, nem foglalkoznak vele. Úgy etetsz, hogy jobb klikkeled rájuk a búzát/magot. Párosával etesd őket, akkor lesz kicsinyük.

(#6949) PeL válasza Geryson (#6947) üzenetére


PeL
addikt

Kézbe kell venni a termést és jobb gombbal meg kell etetni, ekkor szívecskék kezdenek belőle felszállni. Kettővel ezt megcsinálod akkor lesz kölök. Tyúknak magot kell adni, báránynak és tehénnek búza termést, disznónak répát. Simán levághatod az állatokat helyben, csak vigyázz mert nálam ahogy szaladgálnak van hogy mellécsaptam és levágtam egy kis állatot :D

(#6950) Geryson válasza Superhun (#6948) üzenetére


Geryson
addikt

Az etetést akkor értem, én csak kivágtam neki, hogy nosza, zabálj!

A párosával etetést nem értem, az baj ha mindenkinek adok? Nem tudom ugyanis, hogy ki a "pár" :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.