Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Geryson válasza Gomez (#7697) üzenetére


Geryson
addikt

Esetleg nincs képed, videód erről, hogy ezt hogyan oldom meg? :) Még csak nézegetem a RP-s videókat, de nem értek igazán mindent. Sőt... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7702) escape válasza Geryson (#7701) üzenetére


escape
aktív tag

Bár nem tőlem kértél, de a gyors segítség jegyében íme:

A kép távoli részén látszik egy sorting machine, amiből RP csövek vezetnek filterekbe, amik pedig obsidian chestekbe. Minden egyes filternek megmondod, hogy mit tegyen a ládákba, majd távol tőlük teszel egy vagy több ládát, amibe a szortírozhatatlan, vagy nem fontos elemek mennek, és az ő filterét üresen hagyod, vagy csak simán nem teszel hozzá. Így minden oda fog menni, ami nincs megadva bármelyik filternek, illetve ha megtelik 1 láda, és nem fér bele több cucc, azt is a mindenes ládába küldi, mivel az a legközelebbi elérhető szabad inventory (többi ládába ugye a beállított filterek miatt nem teheti bele).

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7703) kmisi99 válasza #56573440 (#7700) üzenetére


kmisi99
addikt

Tudom régebben gregtechel próbáltam játszani de ahhoz hogy legyártsak pl egy alap solar panelt meg kellett építeni kb 10 gépet meg kellett vagy 30 anyag mire meglett a solarpanel alapanyaga. :DDD

Egyébként lagg mentes kőtermelésre block breakeren és igneous extruderen kívül nincs más mód? Csak mert blockbreakerből már 16db van kb és eléggé lefogja a játékot picit zavaró. Az igneus e meg nagyon lassú kb 3-4db kell egy recyclerhez nekem meg jelenleg van 6db.

[ Szerkesztve ]

(#7704) Geryson válasza escape (#7702) üzenetére


Geryson
addikt

Igen, eddig értem én is, csak azt nem, hogy mit hol állítok a filtereken... :) Mindegy, azért köszönöm. Most eltolok még egy quarry-t a régi BC-s rendszerrel és közben megpróbálom megtanulni ezt a rendszert is.

Apropó. Nuke. Olvastam itt, hogy szoktatok a PH-s szerveren robbantgatni. Mit kell erről tudni? Mekkorát robban?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7705) Gomez válasza Geryson (#7701) üzenetére


Gomez
aktív tag

Itt nézd meg a második képet: link

Amit te szeretnél, arra az a megoldás, hogy az első hordó helyére minden egyes sorban egy ládát teszel, ez van mondjuk a házadban.

Aztán vezeted tovább a ládától a pneumatik pipét a hordókhoz. Lényegtelen, hogy a hordó milyen messze van a ládától, lehet közvetlenül mellette, vagy 200 blokkra. Egy a lényeg, hogy a láda közelebb legyen a filterhez, mint a hordó.

Egyébként a hordót - ha a könnyebb kezelhetőség miatt nem is, de azért fogod nagyon hamar megszeretni majd, mert azt lehet upgrádolni úgy, hogy 1024 stack item férjen bele. Az pedig jóval több, mint egy gyémánt chest kapacitása.

A filtereken annyit kell állítani csak, hogy beleteszed az inventory-jukba, hogy mit engedjen át (pont mint a diamond pipéknél). Meg persze jó irányba kell nézniük. :)

Surmi: mi az az obszidián chest, és miért jó az?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7706) escape válasza Geryson (#7704) üzenetére


escape
aktív tag

Előtte:

Utána:

Az obszidián chestet a gyémántból lehet továbbfejleszteni, természetesen craftolni is lehet, és robbanásálló. Méretre akkora mint a gyémánt.

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7707) Geryson válasza Gomez (#7705) üzenetére


Geryson
addikt

:R Tanulgatom a rendszert és jelentkezem! :) Az 1024-es upgrade-t ismerem, valószínűleg egyszer eljutok oda is.

escape: Wow. Mondjuk annyira nem brutális, mint gondoltam. Vagy van ennek nagyobb mérete is?

Jajj, tudom mit akartam még kérdezni! Miért mondjátok, hogy 48 MJ-vel menjen a quarry? A wiki-n úgy írja, hogy 100 MJ a max, de azt hallottam, hogy 48 felett már nem éri meg. Miért? 16 MJ-vel indultam, most 48 MJ és eszméletlen a változás, 1 napközben kivág egy komplett lyukat. Miért ne gyorsulna jelentősen tovább ha még adok neki dupla ennyit?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7708) escape válasza Geryson (#7707) üzenetére


escape
aktív tag

Ettől nagyobb lyukat csak egy komplett reaktor felrobbanása alkothat. De az tényleg nagy :DD

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7709) Geryson válasza escape (#7708) üzenetére


Geryson
addikt

Használsz / használ valaki amúgy atomenergiát? Komoly cucc? Vagy nem éri meg bíbelődni vele?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7710) Superhun válasza Geryson (#7709) üzenetére


Superhun
addikt

Az uránt inkább Ultimate Hybrid Solar Panel-ekre költjük :DDD 512 EU/t nappal, 64 EU/t éjszaka és 1 millás tároló.

(#7711) #56573440 válasza Geryson (#7707) üzenetére


#56573440
törölt tag

a gyorsulása nem lineális amennyire én teszteltem, két quarry 50-50 mj-vel gyorsabban termel mint egy 100-al :) de ki tudod próbálni kreatívban, tegyél le egy alap méretű quarry-t mellé egy redstone energy cell-t és utóbbiban állíthatod a kimenet nagyságát. tegyél le egyet 50-re aztám mellé másik quarry-t 100-ra:)

más: szerveres guruk kérdés: az update óta a ph szerveren nem szokott durva lag beütni néha? 3-an toljuk a másikat, kvázi semmi nem változott, egy szortírozó rendszert építettünk de még nem is ment benne semmi csak felpakoltuk az alapot, erre 1-2 perces lag keletkezett... felszedtem a quarry-m felszedtem az összes chunkloaderem, daninál egy minimálra húzott loader volt gerison meg ma nem is lépett be, ott nem volt mozgás. se víz se láva nem folyt, semmi nem mozgott, mégis folyamat ledobált a szerver, proci és mem is maxon...

ötlet hogy ez mitől lehet? nálatok ez nem fordult mostanában elő?
:R

(#7712) Superhun válasza #56573440 (#7711) üzenetére


Superhun
addikt

Este frissítek PH FTB szerveren, meglátjuk milyen lesz.

(#7713) #56573440 válasza Superhun (#7712) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor manuálban frissítsd a power suite-os cuccot, a default régi, és egy csomó modul nincs benne :(

(#7714) Superhun válasza #56573440 (#7713) üzenetére


Superhun
addikt

Persze, mindenből igyekszem a legfrissebbet felrakni.

(#7715) Integrator válasza #56573440 (#7711) üzenetére


Integrator
aktív tag

A poén, hogy előtte is volt minimális lagg, de akkor azt hittük, hogy az a sok aluminium torch miatt volt, de update után már az egész szerver beállt, egyszerűen nem tudunk semmit sem csinálni lassan 1,5 napja. :/

[ Szerkesztve ]

(#7716) kmisi99


kmisi99
addikt

Kellene egy kis segítség. Elkezdtem a mystcraftal is szórakozni FTB ben végre összegyűjtöttem elég tulajdonságot hogy csináljak egy jó mapot a quarry nak mikor generálta le a világot disconnected to the server el kilépett. Azóta nem tudok játszani a mapomon. Akár hányszor újra belépnék mindig disconnected to the server jön be. Azaz nem bírja betölteni az új világot. Nem szerveren játszok.

(#7717) Superhun


Superhun
addikt

A frissítést sztem elhalasztom holnapra. Nem tudom működésre bírni az EnderStorage 1.4 modot. Indításkor crasheli a szervert. Pedig nem lenne a rossz ezt is frissíteni, hiszem elég impozáns a changelog:

- Enderpouches now require shift clicking-
- Fixed items disappearing from Ender Chests
- EnderTanks
- Added an Enderstorage API for custom storage
- Fix buggy selection
- EnderChests/Tanks will only return the diamond when shift clicking the lock/valve
- Added mcmod.info file

Esetleg valaki letesztelné még saját lokál szerverén a holnapi nap folyamán? Innen tudjátok letölteni.

Edit:

Misi: nagyon úgy tűnik, hogy corrupted lett a világod. Ha generál a MC crash logot, akkor azt küldd el nekem PÜ-ben.

[ Szerkesztve ]

(#7718) Geryson válasza Superhun (#7710) üzenetére


Geryson
addikt

Nem rosszak az adatok, most néztem én is utána.

Egy tök alapvető kérdés: EU-t hogyan konvertálok át MJ-be? Nézek wiki fórumot, de össze-vissza beszélnek...

Van rengeteg lávám, de egy magmatic engine csak 4 MJ, van ennél jobb motor? Van alakítsam át geothermal-ban árammá és ott (elektromosban) van nagyobb hatásfokú motor?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7719) escape válasza Geryson (#7718) üzenetére


escape
aktív tag

Electrical enginge EUval megy és MJ-t ad le. Nézz utána a wikijében, már nem tudom pontosan hogy van, de lehet továbbfejleszteni circuit boardokkal.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7720) kmisi99 válasza Superhun (#7717) üzenetére


kmisi99
addikt

Sajnos nincs crash report, ha disabledelem a mystcraftot akkor már van de az meg gondolom azért mert letiltottam.

(#7721) kmisi99 válasza escape (#7719) üzenetére


kmisi99
addikt

Az engergy condenser erre szolgál euból csinál MJ-t. Legalábbis tekkit idején még volt ilyen dolog mindig azzal hajtotta haverom a quarryt én meg nem győztem az az uránt pakolni az atomerőműbe.

(#7722) athos79 válasza kmisi99 (#7721) üzenetére


athos79
tag

Hát az nagyon nem arra való ... :(
Valószinűleg te raktad az uránt az erőműbe a haverod meg vígan gyártotta a gyémántot, stb.. :DDD

It's not a bug - it's a feature!

(#7723) kmisi99 válasza athos79 (#7722) üzenetére


kmisi99
addikt

Rosszat írtam energy linkel lehetett tekkitben EU-t MJ ként küldeni a quarrynak vezeték nélkül.

(#7724) athos79 válasza kmisi99 (#7723) üzenetére


athos79
tag

FTB-ben már nincs energy link, csak electrical engine ami alapjáraton 6EU-ból csinál 2MJ-t.
Lehet tuningolni, de a max. 21EU->6MJ, szóval nem igazán kifizetődő.

Ha annyira sok a láva, akkor több magmatic engine redstone conduiton összekötve.

Amugy legjobb-legolcsóbb megoldás egy steves cart fafarm + 1 LP boiler + 9 industrial engine. Ez 72MJ. Energy tesseract-tal esetleg energy cellekkel pedig oda viszed ahová akarod :)

It's not a bug - it's a feature!

(#7725) Superhun válasza Superhun (#7717) üzenetére


Superhun
addikt

Kijött egy bugfix, most már mehet fel az Ender Storage is. Fasza kis szerverünk lesz :K

(#7726) athos79 válasza Superhun (#7725) üzenetére


athos79
tag

Csak bírja kakaóval ;]

It's not a bug - it's a feature!

(#7727) escape válasza Superhun (#7725) üzenetére


escape
aktív tag

Nem igazán értem a changelogot. Mi is ennyire jó ebben?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7728) Superhun válasza escape (#7727) üzenetére


Superhun
addikt

Fixed items disappearing from Ender Chests

Ez nem elég? :D

(#7729) Superhun


Superhun
addikt

A PH játékosok lista az első hsz-ban az mikori? Ráférne egy frissítés. :U

[ Szerkesztve ]

(#7730)



addikt

Indítottam egy világot (survivor) és egész jól berendezkedtem. Most mentem volna felfedezni a tágabb környezetemet is, de rá kellett jöjjek, hogy egy egészen kis szigeten vagyok... kb 3 perc körbecsónakázni.

Kérdés, hogy akkor én most így jártam, vagy van értelme nekivágni az óceánnak és valahol majd találok rendes szárazföldet is? És ha igen, merre induljak? a látóhatáron bármerre nézek, csak víz van.

Ezen a kis szigeten csak egy mocsaras rész van + egy sivatag... Azért fura, mert eddig mindig volt erdő, havas táj, hegyek, dzsungel stb is. A pálya generálást nem piszkálgattam, de túl nagy tapasztalatom nincs minecraftban, ez kb a 3. világom, amiben játszom, azért kérdem.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7731) föccer válasza (#7730) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem large biome pályát csináltál, akkor nem lehet olyan nagy az az óceán.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7732) LW válasza (#7730) üzenetére


LW
őstag

Előbb utóbb szárazföldet találsz, a mikor az irány kérdése. :)

(#7733)



addikt

ok, köszi, csak ezt akartam tudni, akkor feltankolok és nekivágok

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7734) Superhun válasza (#7733) üzenetére


Superhun
addikt

Én mindig azt mondom, hogy nagy távolságokat az alvilág segítségével érdemes megtenni. 20 obszidián kell + egy gyújtó. Csinálsz egy alvilági kaput, azzal lemész az alvilágba, ott elbarangolsz olyan 200 blockot, megépíted újra a kaput, begyújtod, és voálá, 1600 blockra jössz fel a fenti világban a volt lakhelyedtől (az alvilágban 8-cad annyi a távolság, mint fent). Érdemes kipróbálni.

(#7735) föccer válasza Superhun (#7734) üzenetére


föccer
nagyúr

És akkor mi van, ha a fenti világban ott egy hagy tenger van és teszem azt nincs föld alatti barlang sem? :f

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7736) Serricon válasza (#7730) üzenetére


Serricon
senior tag

Én elég sok világot bejártam már, kis biomen max pár ezer blokk az óceános szigetektől a part, de volt szerencsém olyanhoz ahol 9 ezer blokkot csónakáztam egy irányba mire földet láttam, persze utána legeneráltam egy térképet és rájöttem hogy a másik irányba negyedannyi lett volna. :D

(#7737) Superhun válasza föccer (#7735) üzenetére


Superhun
addikt

Egy lebegő portált csinál a tenger fölé, kis padkával, hogy ne ess le.

(#7738) válasza Serricon (#7736) üzenetére



addikt

nah, én nem számolgatom a blokkokat, de már két irányba is találtam nagyobb szigeteket. :)

most egy falut szeretnék találni, annyit tudok, hogy síkságon vagy sivatagban kell kutatni őket, remélem előbb-utóbb feltűnik egy, mert kéne répa a malacoknak. :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7739) wmati


wmati
addikt

Ez micsoda ?
Ez micsoda ?

[ Szerkesztve ]

(#7740) vtomi2 válasza wmati (#7739) üzenetére


vtomi2
őstag

monster spawner lefedve homokkal :DDD

(#7741) wmati válasza vtomi2 (#7740) üzenetére


wmati
addikt

Hogy milyen kis aranyos :K

(#7742) Superhun válasza wmati (#7741) üzenetére


Superhun
addikt

Most láttál először spawnert? :DDD

(#7743) wmati válasza Superhun (#7742) üzenetére


wmati
addikt

Szabadba igen, most már értem a szörnyek mért 10 ével portyáznak a faluba éjjel nappal. Körbe rakjam TNT vel ?

[ Szerkesztve ]

(#7744) Superhun válasza wmati (#7743) üzenetére


Superhun
addikt

Inkább fáklyával.

(#7745) wmati válasza Superhun (#7744) üzenetére


wmati
addikt

Inkább házat építek rá :DD

(#7746) Superhun


Superhun
addikt

FTB szerver frissítve 5.1.1-re!

Advanced Machines Block ID-t véletlen nem írtam át, így azok a gépek eltűntek. Bocsi :U

(#7747) Superhun válasza Superhun (#7746) üzenetére


Superhun
addikt

Igazából direwolf barátunk cseszett ki velünk, ugyanis benthagyott a packban olyan config fájlokat, amikhez nincs is mod a packjában (advanced machines, immubis...). Átírtam az ID-ket a régiekre, de ahol betöltődött chunk, ott ezek a blockok valószínűleg eltűntek...

(#7748) Gomez válasza Superhun (#7747) üzenetére


Gomez
aktív tag

Nem csak valószínűleg :D

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7749) netpeti98 válasza Superhun (#7746) üzenetére


netpeti98
addikt

Elég rég voltam már a szerveren, frissült azóta a manuálisan berakható pack is vagy jó a régi?

Üdv netpeti98

(#7750) Superhun válasza netpeti98 (#7749) üzenetére


Superhun
addikt

Természetesen frissítem az extra modokat is, illetve sok default mod a packban túl régi, ezekhez is beraktam a legújabb verziót.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.