Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) PeL válasza Geryson (#7400) üzenetére


PeL
addikt

Van sivatagi templom is, azok alatt szokott lenni dungeon ládákkal :)

(#7402) Geryson válasza PeL (#7401) üzenetére


Geryson
addikt

Igen, az megvan. Abból már vagy hetet kiraboltunk úgy elég szépen (narancssárga gyapjú, creeper-fejes / vésett homokkő). Volt egy még a pályánk elején, először elég jól tönkrevágtuk, most az a lejáró a bányámba - elég pazar módon visszaépítettük.

Ilyen volt (belül is eléggé leamortizálva):

Ilyen lett:

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7403) Superhun


Superhun
addikt

FTB szerver frissítve. Az új modpackot az infó oldalon megtaláljátok. Aki nem tudná a címét, annak PÜ-ben elküldöm.

ExtraBees-t és RailCraft-ot nem tudtam frissíteni. Előbbi szerintem bugos kliens oldalt, utóbbinak meg újabb forge kell, ezt már nem akarom megpiszkálni.

(#7404) veector válasza Geryson (#7402) üzenetére


veector
senior tag

Rohadtjól néz ki grat :) Ismét kedvet kaptam a Vanillához.

(#7405) Integrator válasza Geryson (#7402) üzenetére


Integrator
aktív tag

Az utolsó képen ez Ender :-P

(#7406) Geryson válasza Integrator (#7405) üzenetére


Geryson
addikt

Nem Ender az, hanem a kertész!!! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7407) Geryson válasza Superhun (#7403) üzenetére


Geryson
addikt

Főnök! :) Az FTB modpack azt jelenti, hogy több (másféle) cuccok vannak benne, több barkácsrecept, meg ilyenek? Azt láttam (ha jól láttam), hogy volt egy közös sárkányozás, de egyébként mindenki csinálja a saját kis "életét"?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7408) Superhun válasza Geryson (#7407) üzenetére


Superhun
addikt

Így van, több barkácsrecept, több biom, több nyersanyag, új ércek, stb... Ami benne van a vanillában, az benne van az FTB-ben is, tehát amit eddig csináltál, azt csinálhatod ott is tovább.

A szerveren mindenki éli a saját életét, persze vannak akik csapatjátékban játszanak, vagy az asszonnyal :P. Néha segítünk egymásnak, csereberélgetünk, megnézzük, hogy a másik mit épített, de úgy összességben mindenki igyekszik megállni a saját lábán.

(#7409) #43676928


#43676928
törölt tag

Találtam egy NPC faluban mégező burgonyát. Ezt mire lehet felhasználni?

(#7410) escape válasza Superhun (#7408) üzenetére


escape
aktív tag

A mienk az családi vállalkozás, asszony mellett tesóm is nyomja. :P

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7411) #43676928 válasza #43676928 (#7409) üzenetére


#43676928
törölt tag

nos? Ezt tudja vki? Nekem is sikerült meglátogatnom egy homok templom kincses tárát, de majdnem az életembe került. Szerencsére, csak 4 tapasztalati pontomba fájt ez a kis próbálkozás...

(#7412) Superhun válasza #43676928 (#7411) üzenetére


Superhun
addikt

Megenni, másra nem. Olyan mint a rohadt hús.

(#7413) Geryson válasza #43676928 (#7409) üzenetére


Geryson
addikt

Saját kertedben is tud ilyen teremni. Én ezt mindig eldobom (a 64-es burgonyablokkból 1-4 db szokott ilyen lenni, de csomószor van, hogy semennyi.

A homok temlpomnál meg ugye oldalról kell lefúrni és akkor minden cucc megmarad. Mi is ellük vagy 3x, mire rájöttünk! :) De mivel a játék e mellől a templom mellől indult, így mindig újrakezdtük!

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7414) Integrator válasza Geryson (#7413) üzenetére


Integrator
aktív tag

Parádésan kinyírtuk magunkat egymás után 3x :-)

(#7415) wmati


wmati
addikt

Ez milyen épület ?

(#7416) LW válasza wmati (#7415) üzenetére


LW
őstag

A válasz nincs is olyan messze. Ni!

(#7417) wmati válasza LW (#7416) üzenetére


wmati
addikt

ok

(#7418) Geryson válasza wmati (#7415) üzenetére


Geryson
addikt

:)) :)) :))

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7419) föccer válasza wmati (#7415) üzenetére


föccer
nagyúr

Játékon belüli screenshoot az F2. Egyből le is menti fájlba, nem kell azzal sem szórakozni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7420) wmati válasza föccer (#7419) üzenetére


wmati
addikt

Kösz jó tipp, csak sajnos laptopon multimédiás billenytyüként funkcionál

[ Szerkesztve ]

(#7421) Cucuska2 válasza wmati (#7420) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor Fn + F2.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7422) wmati válasza Cucuska2 (#7421) üzenetére


wmati
addikt

:R

(#7423) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Olyan modd érdekelne, ami rendezi a felszerelésem, és szerveren is tudom használni. A tekkitben is volt ilyesmi, hogy elrendezte pl abc szerint stb.

(#7424) netpeti98 válasza vtomi2 (#7423) üzenetére


netpeti98
addikt

Inventory tweaks

Üdv netpeti98

(#7425) vtomi2 válasza netpeti98 (#7424) üzenetére


vtomi2
őstag

Köszi szépen, meglesem.

Szerk.: Tökéletes, köszi még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#7426) Geryson


Geryson
addikt

Möstörök!

Enchant kérdésem lenne igazából. Néztem egy csomó videót, ahol láttam olyat, hogy a srácnak 49 XP-nél dobott egy csákányra egy sima IV-es efficiency-t, majd újratöltötte és újból megcsinálta és kapott egy IV-es efficiency-t, kapott mellé szerencsét és törhetetlenséget is. Akkor igazából az enchant egy lutri? Vagy el kellene olvasni a szövegeket, amik ott vannak (le kellene fordítani)? Erről is volt szó amúgy egy videóban, le lehet egyáltalán?

Azt sem értem, hogy mi az a szerencse? Nem azt beszéltük itt, hogy az ércek elhelyezkedése mesterséges? Most akkor fixen van ott, vagy a szerencsével érem el, hogy pont belefúrok?

Más: FTB-ben amúgy mindenki brutál építményeket épít, de van olyan egyáltalán még, hogy farm meg kapálás? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7427) kmisi99 válasza Geryson (#7426) üzenetére


kmisi99
addikt

Csak pár dologra tudom a választ. A szerencse az az hogy több anyagot dob pl a redstone gyémánt szén. Azaz lehet hogy egy gyémántblock kiütésével kapsz 1,2,3 gyémántot. Minél nagyobb a szerencséd annál nagyobb az esélye hogy többet kapsz ugyan ez van a szénnel és a redstone al is. Az ércekből nem ad többet. Az FTB be már nem nagyon van szükség sima kapálgatásra vannak rá gépek amik megtermesztik és szüretelik.

(#7428) Superhun válasza Geryson (#7426) üzenetére


Superhun
addikt

1.3 óta 30 a maximum szint, amit enchára lehet fordítani. Többet nem érdemes gyűjteni, mert nem lineáris az xp növekedés.
Az, hogy milyen encha jön ki, teljesen véletlenszerű. A szövegek nem jelentenek semmit, nem érdemes ezzel foglalkozni.
A szerencse enchának 3 szintje van. Az 1. szinten néha kettőt, 2. szinten hármat és 3. szinten akár 4 itemet is droppolhatnak olyan ércek, amik itemet droppolnak (szén, gyémánt, redstone, lazuli, utóbbi kettőnél természtesen 2-3-4-gyel szorzódik a mennyiség). Azt hiszem a gravel flint droppolásra is jó hatással van, továbbá azokra a blockokra is igaz, amik nem ércek, de droppolnak (dinnye, répa, búza...)

(#7429) kmisi99


kmisi99
addikt

Ti tint hol szoktatok keresni? A bedrockhoz közel szinte soha nem találok vagy nagyritkán. Most próbálgatok ilyen 50 szint körül is de ott is tök ritka. Bezzeg a barlangokba mindenhol van de az meg nincs.

(#7430) Superhun válasza kmisi99 (#7429) üzenetére


Superhun
addikt

Ha jól emlékszem, 25 és 50 között generálódik, és ha valószínűséget nézünk, a kettő között (37-38) lehet a legtöbbet találni.

(#7431) Cucuska2 válasza Geryson (#7413) üzenetére


Cucuska2
őstag

Burgonyablokk? Teach me master! :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7432) Superhun válasza Cucuska2 (#7431) üzenetére


Superhun
addikt

Item akar az lenni. :P

(#7433) Geryson válasza Cucuska2 (#7431) üzenetére


Geryson
addikt

A kertemben egy 8x8-as blokkban (négyzet alakú, fallal körülvett részen) teremnek a burgonyák.

The master :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7434) Geryson


Geryson
addikt

Két apróbb kérdés:

a FTB-ben használt minimap-et nem lehet kinagyítani brutálisan? Mondjuk olyan teljes képernyőre, hogy több mindent lássak.

Hol lehet publikus szervereket keresni? FTB modpackeseket pl.?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7435) Superhun válasza Geryson (#7434) üzenetére


Superhun
addikt

Nyomd meg az M-et játék közben és nézd meg a Keyconfigban, hogy mi a large map bill. parancsa.

Második kérdést meg rossz helyen teszed fel :D

(#7436) Geryson válasza Superhun (#7435) üzenetére


Geryson
addikt

:R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7437) sunyi18 válasza Geryson (#7436) üzenetére


sunyi18
tag

Sziasztok.

Először is bocsi ha rossz helyre írok!
Egy kis problémám akadt.Mivel elég régi gépem van,ráadásul laptop és ha elindítom a minecraftot fogja magát kékhalál, majd újra indul a gép..Viszont ha mineshafterrel indítom akkor fut..(érdekes...) és csak ilyen 10 fps-el .Eddig oké, felraktam a optifine modot (nagyon sokfélét) , ezzel már több az fps,elis játszogatnék de amikor mozgok de legtöbb esetben mikor például elkezdek kiütni 1 blokkot se szó, se beszéd nélkül kilép a játék az asztalra, és kapok egy hr_rs_pid nevű szöveges fálj.. Valaki nem tudna rá valami módszert hogy ne lépjen mindig ki? Így játszani sem tudok mert amint megütök egy blokkot egyből kilép :(

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

MSI B85-G43 i5 4750 CoolerMaster Hyper 103 2x4GB Corsair 1600 Samsung 840EVO 120gb SSD CoolerMaster GX550W Zalman Z9 Plus

(#7438) #19617792 válasza sunyi18 (#7437) üzenetére


#19617792
törölt tag

frissíts a VGA driveren, utána töröld le, gyomláld ki az összes Javat és tedd fel a legfrissebbet, utána tiszta Minecraftba rakd bele az Optifinet és töltsd le a legfrissebb LWJGL-t (és másold be a minecraft bin mappájába, ahol megtalálod ezt).

(#7439) Superhun válasza sunyi18 (#7437) üzenetére


Superhun
addikt

Küldesz nekem egy ilyen szöveges fájlt?

EarL 007: a legfrissebb már nem kompatibilis MC-vel.

(#7440) sunyi18 válasza #19617792 (#7438) üzenetére


sunyi18
tag

megcsináltam és ugyan az..na mindegy :((

MSI B85-G43 i5 4750 CoolerMaster Hyper 103 2x4GB Corsair 1600 Samsung 840EVO 120gb SSD CoolerMaster GX550W Zalman Z9 Plus

(#7441) LW válasza sunyi18 (#7437) üzenetére


LW
őstag

A kilépés szerintem memória (video vagy rendszer) hiány miatt van. Mindenképpen azon a gépen akarsz játszani?

(#7442) sunyi18 válasza LW (#7441) üzenetére


sunyi18
tag

még egy ideig szerettem volna ugyanis nemsokára lecserélem de addig meg unatkozom ><
mindegy, köszönöm a válaszokat!

MSI B85-G43 i5 4750 CoolerMaster Hyper 103 2x4GB Corsair 1600 Samsung 840EVO 120gb SSD CoolerMaster GX550W Zalman Z9 Plus

(#7443) Geryson


Geryson
addikt

Hogyan tudok repülni? Engedélyezve van a cheat, valami parancsot kellene beírnom, de mi az? :) És egyáltalán hogyan hozom elő a konzolt, ahova beírom?

Bocsi, plusz egy FTB launchert be tudnátok linkelni? Találok mindenfélé, csak olyan gyanúsak... :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7444) netpeti98 válasza Geryson (#7443) üzenetére


netpeti98
addikt

Töltsd le a hivatalos weboldaláról:[link]

Üdv netpeti98

(#7445) Superhun válasza Geryson (#7443) üzenetére


Superhun
addikt

Nem kell semmilyen parancs, ott a NEI ;)

(#7446) kmisi99


kmisi99
addikt

1-2 dolgot nem tudok hova rakni az FTB ben. Nem igazán értem az áramot hogy mikor mi a jó. Pl ha mfsu-t használok és a gépeimbe rakok transformer upgradet az a jó vagy ha letranszformálom az áramot LV re az a jó. Nem tudom hogy mikor hol hogy van a legkevesebb veszteségem.

(#7447) föccer válasza kmisi99 (#7446) üzenetére


föccer
nagyúr

A veszteség csak a kábelekben jelentkezik IC esetében. Redpower2-ben van olyan, hogy a nagyfeszültségre transzformált blue electric kisebb veszteséggel vezethető.

1 transformer upgreddel 1 "feszültség osztályt" tudsz áthidalni. Tehát az MFSU tir3-as feszültségéhez 2 transzformer upgrade kell, hogy az LV-t használó gépek ne robbanjanak fel tőle.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7448) Superhun válasza kmisi99 (#7446) üzenetére


Superhun
addikt

Ha a gépeidnek elég 32 EU/t, akkor transzformáld le LV trafóval, más esetben transformer upgrade kell a gépnek, hogy tartsa a folyamatos működést. Általában sok OC upgrade után kell bele trafó upgrade.

Föccer: te sunyiban játszol single-ben? ;]

[ Szerkesztve ]

(#7449) föccer válasza Superhun (#7448) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem sajnos. Kb 2 hete el sem indítottam a klienst :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7450) Geryson


Geryson
addikt

Van egy ilyen csomó méhkas kinézetű izé, de lent a bányában a földben is (csak ott szürke). Mik ezek?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.