Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) #47205632 válasza kmisi99 (#23000) üzenetére


#47205632
törölt tag

Most utoljára a Sevtech Age volt fent ami nehezebb, előtte Modern Skyblock 3, azelőtt GT NewHorizons.
Meg párral előtte az Age of Engineering.

(#23002) kmisi99 válasza #47205632 (#23001) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi megnézegetem őket. :)

(#23003) #47205632


#47205632
törölt tag

Dynmapon hogyan lehet megcsinálni, hogy ha folyamatosan beszélnek az elolvasható legyen? Mert mindig leugrik a legutolsó sorra, ha valaki ír és vissza kell görgetni minden másodpercben.

(#23004) apatyas válasza #47205632 (#23003) üzenetére


apatyas
Korrektor

Fogod a csuszkát egérrel. akkor is ugrik de vissza is megy. vagy kijelölöd kimásolod.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23005) apatyas


apatyas
Korrektor

Volt valami gebasz, nem lehetett se asztalon se kézben homokból homokkövet kraftolni. Rúgtam egy resetet, megoldotta.
Sanya, állat a lakod! Kilyukadtam oda netherből.
Netherben találtam egy érdekes, gondolom természetes képződményt:

Csináltam belőle ilyet:

Még nincs fortress.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23006) apatyas


apatyas
Korrektor

Azt mondja Björn, hogy niter gyártás közben csinálná a homokkövet enderio kraftolóban, és letilt a recept. Miért?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23007) Bjorn1107 válasza apatyas (#23006) üzenetére


Bjorn1107
kezdő

Sziasztok ! Ender io modos crafterben csináltam a homokkövet hogy pulverizerrel ledarálva niter-t kapjak. Csak a szerver a craftot letiltja és az inventoryba se lehet már craftolni homokkövet. Egy ideig megy aztán letiltja. ._.
Volt resetelve a szerver, de újra megcsinálta ezt a bajt...

[ Szerkesztve ]

(#23008) Bjorn1107 válasza Bjorn1107 (#23007) üzenetére


Bjorn1107
kezdő

(#23009) Bjorn1107


Bjorn1107
kezdő

STHAL UND BLUT acél és vér >:D

(#23010) csoki válasza apatyas (#23006) üzenetére


csoki
senior tag

az a furcsa hogy szerver restart után egy ideig megy, aztán nem.
singleben kipróbáltam a packot, ott simán megy.
néztem changelogokat/probléma megoldásokat hogy szerepel-e ez bennük valahol, de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban, de lehet segítene 1.4.5-re frissítés (vagy nem :DDD )

(#23011) #47205632


#47205632
törölt tag

(#23012) Bjorn1107 válasza #47205632 (#23011) üzenetére


Bjorn1107
kezdő

majd apatyas ha feljön és én is fent leszek, kiütöm ezt az ender io modos gépet és majd valami reset után mehet tovább, közben amúgy rájöttem, egy thermal expansionos géppel kikerülhetem a problémát és láva és víz segítségével és egy update val (ami a gépre kell) mehet is a gyártás :K

(#23013) csoki válasza csoki (#23010) üzenetére


csoki
senior tag

van 1.5.1-es relase is már, rakás update-el/frissítéssel, + abban hozzáadtak egy vanillafix modot, amitől elvileg több fps lesz, ill. egy LagGoggles modot, amivel lehet nézni mi lagoltatja a szervert játék közben grafikusan kliens oldalon :)

lehet egy próbát megérne ha Talinak van kedve/ideje frissíteni a szervert :R
(bár én mostanában nem igazán voltam fent, de Bjorn + Ap elég sokat, most éppen Atomanti is fent van)

[ Szerkesztve ]

(#23014) apatyas válasza Bjorn1107 (#23012) üzenetére


apatyas
Korrektor

Kiszedtem azt az egy gépet. Majd hajnalban újraindul.
Mellesleg vasárnaptól két hétig a legkapitalistább kommunista tűzfal mögött leszek, majd meglátjuk, egyedi IP-ket szűrnek-e.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23015) csoki válasza apatyas (#23014) üzenetére


csoki
senior tag

nem indul hajnalban újra, sztem mióta 1.12-es modpackok vannak, hibával elszáll a restart, dynmap chatje mindig marad következő napig :)

na merre mész?

(#23016) #47205632 válasza csoki (#23015) üzenetére


#47205632
törölt tag

Kína? :DDD

(#23017) Sanyaaa26 válasza #47205632 (#23016) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Megy Kim-hez lehet :DD

(#23018) apatyas válasza Sanyaaa26 (#23017) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ja, biztos elpártolok majd a Fünrentől.. Fentebb volt az igazság. Otthonról meg akkor dobok egy restartot a szerveren. Múltkor sikerült. Vagy ha sikerül a hozzáférést összehozni telefonról, ezt nem ígérem előre.
Szerk: mármint, ma éjjel vagy holnap reggel restartolom legkésőbb.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23019) janos1988 válasza kmisi99 (#23000) üzenetére


janos1988
addikt

Ftb Infinity Evolved Skyblock. Legyen a végcél a creative strongbox :-)

Lehetne itt is egy ph!-s szerver skyblockkal amit nem reseteltek egy hónap után. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23020) #47205632 válasza janos1988 (#23019) üzenetére


#47205632
törölt tag

Volt már Infinity Evolved és a skyblock verziója is. Utoljára Modern skyblock volt fél éve.

Azért vannak ilyen sűrűn a mapok cserélve (mert bugos), mert kihalt az egész szerver, az újakra mennek csak fel az emberek mert az elejét szeretik. De utóbbi időben az a tapasztalat, hogy már arra se. Drasztikusat zuhant a népszerűsége a szervernek a 2-3 évvel ezelőtti állapothoz képest, nem lepne meg ha egy év múlva már el se lenne indítva vagy valami ezer éves map lenne rajta hagyva dísznek.
Meg lehet unni ezt a játékot is, utoljára a decemberi Direwolf pakkban játszottam rendesen én is és marhára nem kaparja az oldalamat most se, hogy felmenjek és játsszak. Meg lehet nézni a Leaderboardot, 40-50 napja léptek be az őstagok is utoljára és ez minden mapon így megy.
Szerintem a következő gépcserémnél már annyira ki fog esni a játék nekem is, hogy nem is építem rá a következő konfigot, valami kis NUC szerű cuccot összedobok és annyi.

(#23021) Amur válasza #47205632 (#23020) üzenetére


Amur
addikt

Nekem tetszik a pack, és a szabis időszakokban toltam is bele jópár órát!
(tényleg Tali a világról tartalékolj nekem egy mentést, lehet a kövi szabin előveszem majd ha addig lecserélnénk a packot)
De annyira nincs időm, esténként meg már energiám hogy legtöbbször telefonon játszom már.
PC-re én már nem költök semmit. Azt max filmnézésre használom.
Telón tolok mindent, azt ha csak pár percre is előveszem leköt, és sokszor tényleg csak pár percre van időm játszani, arra jók ezek a grafikaliag is überkirály mobil gammák.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#23022) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én egész nyáron utaztam, szeptemberben meg dolgozom az egyetem mellett, a Minecraft pedig akkor jó, ha heti 40 órát bele tud ölni az ember. :(

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#23023) apatyas


apatyas
Korrektor

Újraindítottam.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23024) Serricon


Serricon
senior tag

Mostanában én is így vagyok ezzel, nemhogy minecrafttal.. még mással sincs időm játszani..
Amúgy sem voltunk sokan, és lassan kinőttünk belőle.. ez van.
Felfuttatni meg nem akarom, mert így sincs időm foglalkozni vele..
Menni fog amíg van rá igény, de már gondolkodtam a szervergép újrahasznosításán, mert az asztalim elég öreg már.. és ha mégis játszok, akkor ide jobban jönne a kraft, mint az üres szerverekre.. letöltőgépnek indult ugye régen, de az már külön van..
A TS az elmenne a NUC-on egy vanilla szerver mellett, a többi meg offos lenne..

(#23021) Amur:
Elmentem majd neked :)

[ Szerkesztve ]

(#23025) #47205632 válasza Serricon (#23024) üzenetére


#47205632
törölt tag

Sanyi a Nitrado-nál bérelt szervert mikor az Age of Engineering-et toltuk, 1300 pénz egy hónapra, nem tétel igazából. Nagyobb volt a ping nyilván mert külföldi, de teljesen jól játszható. Oda át lehet költöztetni a modos szervert, ha szükséges vagy ha valaki fel akar támasztani később bármit is, van alternatíva. De szerintem nem lesz rá szükség, mert szimplán csak kihal és power off, ahogy a vanilla is. Nyilván nem most azonnal, hanem a következő fél év/egy év távlatában. Majd egy utánunk lévő generáció feléleszti újra a PH szervert, MasterDJ szervere se ment örökké, az ezer éves topik összefoglalóban lévő tagok se tolják már. Ez ilyen, cserélődünk.

Nekem lenne időm játszani vele, egyszerűen csak kinőttem belőle. Bővült az Immersive, nekiállok, kellene blaze, elmegyek a netherbe és ahh keressen a halál, aztán kikapcsolom. Sevtechnél öngyi lettem egy lávatóban úgy léptem ki végleg. :DDD Nincs már életkedvem ehhez. Nemcsak ebből, minden játékból. Dead by Daylight eléggé tetszett, toltam két órát aztán odavertem a billt az asztalhoz, mert már elzsibbadtam. Nekem ez már nem élvezet, nem köt le egy játék se, kivénhedt farok lettem ehhez. :DDD

(#23026) Sanyaaa26 válasza #47205632 (#23025) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Én úgy gondolom a mai napig az a játék a minecraft amibe a legtöbb órámat raktam.
Még jó hogy nincs számláló, mert rosszul lennék :D Most is egy piszkosul jó játéknak tartom, aki kreatív,
és szereti ha nincsenek határok azt beszippantja,
Viszont rengeteg idő kell mellé, az ember haza jön munkából, teszem azt hajnalban kel, lehet már nincs agya játszani.
Illetve nálam ami az unalom dolgot kiváltotta az hogy évek óta ugyanazokkal a modokkal kellett végig tolni egy játékot, néha persze becsusszan egy kicsit más, változtatnak egy modon de unalmassá vált nekem.
Viszont ünnepek alatti pihenésre mindenképp javasolnék egy új pakkot, akkor jellemzően mindenki otthon van, télen van valami varázsa a játéknak, akár felőlem mehet majd a nitrado-n keresztül is nem tétel.

(#23027) apatyas


apatyas
Korrektor

Üdv, kiértem, PH van, dynmap van, holnap kipróbálom a játékot de sztem menni fog, kivéve ha a mojang acvount szervereket szűrik. Hotel netről nincs messenger, vodás céges roamingról még van, de pl google dolgok ott se.(red* meg *hub sincs hotel wifin). Kétszáz méterenként vörös zászló az út közepi oszlopon sarlókalapáccsal.
Este hétre értünk a hotelbe, 2:09 van, megyek alszom.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23028) Cucuska2 válasza apatyas (#23027) üzenetére


Cucuska2
őstag

Kínában vagy? Merrefelé?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#23029) apatyas válasza apatyas (#23027) üzenetére


apatyas
Korrektor

Tévedtem, a zászlóban nincs sarlókalapács, csak a vörös alapon egy nagy és több sárga csillag. Chengdu mellett MianYang.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23030) apatyas


apatyas
Korrektor

Szándékosan volt leállítva a modos szeró? Beindítottam, hogy felmenjek, de túl sok a pingem és nem érek oda. Amúgy átjut a kínai tűzfalon. Valszeg asztali géppel most is menne innen is.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23031) athos79 válasza apatyas (#23030) üzenetére


athos79
tag

Mea culpa :D. Csak fellőttem a plafonra egy portalt a gunból és kivágott "Server closed"... : :F

Viszont van új a map alatt (legalábbis nekem, már ezért megérte elkezdeni ezt a pack-et :)) )

Energiatermelés extreme reactors és deepresonance nékül és lehetőleg ingyé ... solarokat nem akartam, azokkal nem buli, próbáltam már mindet. Az Advanced generators modot pedig még nem, csak hát mivel és hogyan etetni... Az első próba 20x20-es fafarm tier3 growth crystalokkal de alig bírt 10-12 generátort.. :( Ez csak 5-6000 RF/t és még rendesen zabálta az FPS-t is... :((
Aztán..:

2x Stonework factory zúzottkő+homokkő. Homokkő megy a pulverizerbe amiből lesz niter és homok. A homok a kővel induction smelterbe -> kőtégla és slag. A fölös homok és tégla 1-1 black hole unitba, a slag és a niter az autocrafterbe, ahol faszénporral keverve phyto-gro lesz belőlük. Ezek 2-2 facsemete társaságában a Phytogenetic Insolatorokban 16darab log-ot gyártanak - mivel a csemete nem tűnik el, csak a phyto-gro-t kell pótolni és megvan a végtelenített fagyár (kb. 16 log/s/1 Insolator :K)
A 4db Phytogenetic Insolator úgy 60-70%-on elviszi az 50 enderium turbinát (25k RF/t). Szerintem ha mindent fullra upgradelek, akkor 150-et el fog bírni :C

Ha már mindenki ismeri akkor bocs, de akkor is jóleső érzés, hogy végre valami újat alkottam és egyedül ötlöttem ki :DDD

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#23032) csoki válasza athos79 (#23031) üzenetére


csoki
senior tag

már azt hittem server update , amikor ránéztem dynmapra vasárnap este :D

rich phyto-gro-val nem lenne jobb? bár nem tudom mennyire macera a hozzávalóit automatizálni vagy egyáltalán megéri-e/kell-e :)
amúgy nem rossz megvalósítás, de mire kell 25k rf/t? :D

[ Szerkesztve ]

(#23033) #56573440 válasza csoki (#23032) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mikor termeltünk bármelyik szerveren millió alatt bármiből is ? Már 1.2.5 alatt is Föccerrel az élen ment az ipari steel sütés végeláthatatlan kemencékben és olyan fafarmmal, hogy borult minden, tali összeszedte az összes thaumás node-ot, mert képes volt rá, valahol meg csabi meg mtibi építettek maxos reaktort valami milliárd közeli termeléssel. Én meg hol tier 12-es solarral köveztem ki a járdát, és ha jól emlékszek neked is van ez az a rovásodon. 25k rf meg mire :D Amire 2 millió minden ingotból :D Mecsak :D

Egyébként meg grat az illetékesnek szép build :D

[ Szerkesztve ]

(#23034) athos79 válasza csoki (#23032) üzenetére


athos79
tag

A rich slagot már nehezebb megbízhatóan termelni (legalábbis én még nem jöttem rá), a sima az 100%-os secondary output.
Ami a termelést illeti: 25k RF/t-et a quantum quarry maga megeszik eff 5-ös könyvvel :DD

Black: jaja, csak most nincs nagyon mibe tolni az EnderIO-n kívül... a ha lenne draco, akkor a tier 7-es energiatárolót telenyomni lenne a cél :DDD

It's not a bug - it's a feature!

(#23035) athos79 válasza athos79 (#23034) üzenetére


athos79
tag

Hmm, tényleg esedékes lenne egy frissítés, Sync Core-t sem lehet craftolni... Vagy konfigban van tiltva? :F

It's not a bug - it's a feature!

(#23036) Serricon válasza athos79 (#23035) üzenetére


Serricon
senior tag

1.5.2 ;)

(#23037) athos79 válasza Serricon (#23036) üzenetére


athos79
tag

Csak most, csak nekem, ilyen gyorsan :C :R :R :R

It's not a bug - it's a feature!

(#23038) Serricon válasza athos79 (#23037) üzenetére


Serricon
senior tag

Még előző hónapban szólt csoki, de láttam azóta van új verzió.. :D

(#23039) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Tudnátok segíteni minecraft szerver létrehozásában? Gyerekeknek szeretném itthon megcsinálni, ha megoldható akkor egy dedikált gép lenne erre létrehozva, hogy egész nap menjen a szerver. Itthonról 2 gyerkőc lépne fel, de más osztálytársak is betársulnának.

Köszönöm a segítséget előre is :R

ÜDv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#23040) csoki válasza GRaul (#23039) üzenetére


csoki
senior tag

Szia,

lehet dedikált gépen, ha sima vanilla szerver lesz akkor nem is kell neki erőmű, konkrétan a szerver létrehozásában majd írnak akik már csináltak is :) én max egy ilyen linket tudok adni, de az biztos ha távolról is szeretnéd hogy be tudjanak jutni rá akkor a gépnek fix ip kell, routeredben port forward kell arra gépre , ill. gondolom nincs fix internetes ip-d, így dydns-t is be kell állítani routerben (hogy ne kelljen minden ip változásnál újra szétküldeni mi az aktuális ip-d, hanem egy fix neve lenne)

[ Szerkesztve ]

(#23041) GRaul válasza csoki (#23040) üzenetére


GRaul
őstag

igen igen ezeket néztem. Sajnos nincs fix ip-m. Port továbbítást már csináltam anno még torrent miatt....
Tele szeretnék tűzdelni a kölykök kiegészítőkkel, de mondjuk az se baj ha csak akkor megy a szerver amikor megy a jatekos gép is.
Köszönöm előre is a segítségetek, igazából ha erősebb szerver kell az se baj, nem én fogom állni a szerver árát, úgyhogy pénz nem számít :D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#23042) #47205632 válasza tariattila (#22993) üzenetére


#47205632
törölt tag

Fejlemény?

(#23043) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok, egy minecraft-klónnall játszok pár napja, de végülis mindegy, a lényeg hogy egész mélyen nagyobb légüres sötét térbe jutottam, hogyan tudok ott lefele jutni? Gondolom valahogy lépcsővel, csak nem tudom hogyan kéne :) Köszönöm!

(#23044) #56573440 válasza mikk2000 (#23043) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mcben nincs ilyen... A legalsó réteg bedrock ami nem bontható, alatta void, de abba belezuhansz és meghalsz.

(#23045) mikk2000 válasza #56573440 (#23044) üzenetére


mikk2000
őstag

A lényeg hogy lefele lépcsővel, vagy más módon lehet-e haladni, ha alattad nincs semmi... kösz :)

[ Szerkesztve ]

(#23046) #56573440 válasza mikk2000 (#23045) üzenetére


#56573440
törölt tag

Már értem mi volt a kérdés... Leteszel egy vödör vizet, az lefolyik értelem szerűen, és azzal fel tudsz úszni. Így lehet lépcsőt is építeni, csak kicsit macera.

(#23047) tariattila válasza #47205632 (#23042) üzenetére


tariattila
veterán

elvileg dolgozik rajta....

de a szeptemberi kezdés lehet nem jön össze.... :/

(#23048) mikk2000 válasza #56573440 (#23046) üzenetére


mikk2000
őstag

Köszönöm, kipróbálom :)

(#23049) #47205632 válasza tariattila (#23047) üzenetére


#47205632
törölt tag

Többiek hogy bírják?

(#23050) tariattila válasza #47205632 (#23049) üzenetére


tariattila
veterán

senki nem rinyál.... szerintem elszállingóztak... mi is ketten opival a The Old-on toltuk de ott is történt egy survi map reset.... el is vette a kedvünket

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.