Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) PeL válasza Geryson (#6950) üzenetére


PeL
addikt

Az mindegy, csak párosával legyenek az állatok. Ha kettőt megetetsz akkor azok egymásra találnak.

(#6952) Geryson válasza PeL (#6951) üzenetére


Geryson
addikt

Hát igen, ez gyorsan ment, már van is 3 nagyfejű kicsim... :) :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6953) PeL válasza Geryson (#6952) üzenetére


PeL
addikt

És elég hamar fel is nőnek, úgyhogy ha 2-3 példányt fogsz be egy egy állatfajtából akkor is viszonylag hamar elég népes kolóniákat lehet csinálni :D

(#6954) zoty0


zoty0
tag

Sziasztok
Volna egy kérdésem.
Minecraftban szeretek nagy várakat építeni.
Nem régiben újra elkezdtem minézni.
Kő téglából ... építkezek. (creativ/survivalban is)
És van ez a fránya termesz, nem lehet ezeket valahogy ki iktatni? pluginnal (bukkit szerver) ? esetleg módszerrel mivel üssem a kőveket? (Egyszer majdnem vissza lebontották a felépített váramat..... )

huh a választ előre is köszi!

Szerkesztés:
Jelenleg van egy kis szerverre a havernak, és tőlem kérdezte meg hogy mivel tudna kis keret ráfordítással gyorsítani a szerverén (kb ritkán vanak 10-en álltalában 5-3-an vannak ) ?
del laptopja van i3 M 380 2.5ghz integrált vga
2 gb ram van benne és jelenleg WD. HDD ről fut 7200rmp
egy kis SSD menyivel növelné meg a területbetöltés sebeségét? Vagy elég lenne 4gb ramra bővíteni, 15megás netje van.

[ Szerkesztve ]

cs go

(#6955) Superhun válasza Geryson (#6950) üzenetére


Superhun
addikt

Két ugyanolyan állat. :D

(#6956) #56573440


#56573440
törölt tag

no vagy két órát toltam direwolf packot ftb-n, és szerelmes lettem újra ;] az új rp2-es barel-ek zseniálisak, a thermal expansion gépekkel meg kezdésnek is jó feldolgozó egységeket szépen lehet felhúzni minimál nyersanyagból, teljesen automatán, csövezés nélkül darál, éget, sebességben egész kellemes, és kevesebb szén kell pl az üzemeléshez mint ic-vel... jó lesz ez.


viszont jogerős hogy mystcraft nélkül lesz a szerver? ha nem generálunk világokat akkor is érdemes lenne feltenni, mert az intralinkingbookok sokat segíthetnek... (teleport kvázi ha követés módosító is be van kapcsolva a könyvön, így lehetne ugrálni világon belül kényelmesen haza, másokhoz, bázisok között pillanatok alatt...)

[ Szerkesztve ]

(#6957) Superhun válasza #56573440 (#6956) üzenetére


Superhun
addikt

Jogerős. Egy-két itemért nem fogjuk visszarakni. EE-ben is van néhány item, ami jól jönne, pl. mobtaszító fáklya, de kell hozzá bölcsek köve, ami már alapból nagyon imba. Teleportot meg lehet oldani IC-vel is. Igaz, áram kell hozzá, de ez így van rendjén.

[ Szerkesztve ]

(#6958) #56573440 válasza Superhun (#6957) üzenetére


#56573440
törölt tag

kár. netheres lávatranszportra ideális lett volna pl, de gondolom így is agyon lesz terhelve a vas :K

(#6959) föccer válasza #56573440 (#6958) üzenetére


föccer
nagyúr

Erre fogadhatsz :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6960) netpeti98 válasza #56573440 (#6958) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem anno Tekkiten sikerült megcsinálni Enderchestel a láva tranportot, működött is szépen. :K Aztán mikor átköltöztettem egy másik lávatóra egy idő után ha visszatértem a sima világban akkor elfelejtetett küldeni lávát, pedig minden ugyanúgy volt megépítve mint az előzőn. :(

Majd ha lesz Enderchestem FTB kipróbálom újra.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6961) Geryson


Geryson
addikt

Este találtam egy VIDEÓT, amin a srác azt mondja, hogy a 11-12-es layerben van mindig a gyémánt, a nem túl hosszú videó alatt keményen meg is szedi magát cuccal. Ez tényleg mindig így van? Azt hiszem akkor ma kiütöm ezt a 2 layert az egész területen! :)

Ja, meg azt is írja, hogy a láva a 10-es szinten van. Tényleg mindig így lenne ez is?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6962) netpeti98 válasza Geryson (#6961) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, azért is jó a 11-12-es szinten bányászni hisz nagyrészt a láva fölött vagy így biztonságosabb bányászni mint a lentebbi szinteken.

Üdv netpeti98

(#6963) #56573440 válasza Geryson (#6961) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem csak oda de ott a legtöbb (10-es szint). ha nyomsz egy f3-at akkor ki is írja hányas szinten vagy (y értéke)

minden ásvány máshol fordul elő gyakrabban, itt a lista hozzá. értelem szerűen a most found on oszlop kell neked

(#6964) Geryson válasza #56573440 (#6963) üzenetére


Geryson
addikt

Hú, de jó, azt hiszem akkor a birkázás után ma ismét bányászom! :)

ITT van a magyar lista is, köszönöm, már nyomtatom is!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6965) #56573440 válasza netpeti98 (#6960) üzenetére


#56573440
törölt tag

ott valszeg chunkloader gond lehetett, most néztem szingliben szépen megy netherből dire 20 packkal van enderchest . csak az ára több így. (deployer továbbra se szeret tankból vödörrel jobbklikkel tölteni, úgyhogy maradt a régi megoldás, liquid loader-t tölt a pumpa, onnan egy blokkba szorított tank cartba folyik a nedű, alatta egy unloader szedi ki és vödrözi, filter enderchestbe és ugyanez vissza is... viszont ez így kb dulpájába kerül, mondjuk annyira még mindig nem gáz)

(#6966) Cucuska2 válasza #56573440 (#6965) üzenetére


Cucuska2
őstag

De az működik, hogy deployerbe tin cellt raksz, amiből kiveszed a lávát, vagy az sem?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6967) #56573440 válasza Cucuska2 (#6966) üzenetére


#56573440
törölt tag

abból nem tudod kivenni a lávát csak ha megsemmisül. én meg olyat szerettem volna amihez nem kell további nyersanyag.

viszont thermal expansion kapott új csöveket folyadékhoz, nem kell neki motor csak rs jel (liquiduct néven vannak) és jelenleg egy teszt láva farmot szolgál ki röhögve 36 darab generátorral ;] én már látom hogy kihagyom az atomos kört a szerveren

(#6968) Cucuska2 válasza #56573440 (#6967) üzenetére


Cucuska2
őstag

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6969) #56573440 válasza Cucuska2 (#6968) üzenetére


#56573440
törölt tag

hmm mondjuk ez így jogos. viszont ennek energiaigénye van, rs-el nem lehet tápolni, én pedig ezt a játék elején szándékozom használni, ott ritkán építek solarokat meg elektro motort. bár mondjuk a combustion cuccok mennek lávával is ha van hűtés, azt meg netherbe átvinni cellel... ezen még majd dolgozok kicsit :K

(#6970) #56573440


#56573440
törölt tag

ph dire szerveren thaumacraftot ugye negy gyilkoltátok le :F

(#6971) Superhun válasza #56573440 (#6970) üzenetére


Superhun
addikt

Kiszedtem, mert nem technikai szemléletű mod.

(#6972) Superhun


Superhun
addikt

Dynmap mért nem mutatja a spawn bedeket? Ezek vannak beállítva a configuration fájlban:

showspawnbeds: true
spawnbedlabel: "Spawn Beds"
spawnbedicon: bed
spawnbedhidebydefault: false
spawnbedminzoom: 0
spawnbedformat: "%name%'s bed"

Meg is jelenik a Spawn Beds layer, de az ágyak még sem látszódnak...

(#6973) LW válasza Superhun (#6972) üzenetére


LW
őstag

Ha tényleg csak ezek vonatkoznak rá, akkor őt állítsd kisebbre/nagyobbra, hátha.
spawnbedminzoom: 0

(#6974) PeL


PeL
addikt

Single Player módhoz van valami hasznod mod? :)

(#6975) #56573440 válasza PeL (#6974) üzenetére


#56573440
törölt tag

hasznod? hasznos? mire hasznos? mit szeretnél ? van olyan ami ha kiütöd a fa alsó blokkját akkor az egészet bontja egyben lombokkal együtt. van ami mindenféle táskákat ad hozzá. van amivel atomrakétát építhetsz meg silót és lövöldözheted amerre akarod. van programozható számítógép és twilight erdős mobos mod is. :D kb négyjegyű mennyiségű mod van hozzá mi kell ?:D

(#6976) föccer válasza #56573440 (#6975) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem pénz. Kurva sok. És nem az MC-ben, hanem IRL :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6977) Superhun válasza LW (#6973) üzenetére


Superhun
addikt

Átállítottam, de még mindig semmi. :(

------------------

Nagy igény volt az FTB szerveren a TubeStuff modra, úgyhogy felraktam (kellett hozzá az Immibis Core is). Nektek is fel kell tennetek kliens oldalon, ha továbbra is be akartok lépni. :P

Immibis Core
TubeStuff

[ Szerkesztve ]

(#6978) Superhun


Superhun
addikt

Úgy tűnik, a charging bench modot még nem frissítették (1.2.5-nél megállt az élet), de találtam egy Advanced Power Management nevű modot, amiben megtalálhatóak a töltőasztalok, igaz más receptekkel, de sokkal fejlettebbek, továbbá vannak még más, nagyon hasznos gépek is a modban. Érdemes lenne elgondolkoznunk rajta.

(#6979) PeL válasza #56573440 (#6975) üzenetére


PeL
addikt

*hasznos :B

Igazából csak Survivalban játszok, ahhoz kéne valami enhancement :P Az a mobos mod érdekelne, meg hasonlók :)

(#6980) #56573440 válasza PeL (#6979) üzenetére


#56573440
törölt tag

twilight forest a neve. 1.4.6 ra elérhető. ott van még a more mobs is ugyanerre. azért azt az enchant dolgot kifejthetnéd. technikai, varázsolós, építést segítő, stb :D

(#6981) PeL válasza #56573440 (#6980) üzenetére


PeL
addikt

Ezt köszi. Ááááh nem enchant, enhancement :D angol szó: kiemelést jelent :D Szóval olyan mod ami a survival játékmódra fókuszál, nem csak az építési lehetőségeket bővíti :)

[ Szerkesztve ]

(#6982) #56573440 válasza PeL (#6981) üzenetére


#56573440
törölt tag

valamilyen szinten mind azt teszi. egy industrialcraft is, hiába van tele géppel meg automatizálással, olyan páncélt ad amiben lávában úszkálhatsz :) ugyan ez a forestry-re ami farmolós automatizálós cucc, de pl vannak olyan táskái amik automatikusan szedik az invertorydból az adott itemeket (miners backpack pl az ásványokat, diggers backpack a földet cobble-t és gravelt, stb.)

(#6983) didros


didros
senior tag

Srácok! elfut ez a játék élvezhetően egy i3 laptopon integrált Intel videokártyával? Ha igen akkor azt hiszem kipróbálom. Kiváncsi vagyok mit szeretnek benne olyan sokan. A leírásból nem sikerült megértenem. :-)

(#6984) LW válasza didros (#6983) üzenetére


LW
őstag

Szia!
Igen, minecraft.net -ről szerintem tudsz szedni demót, ha regisztrálsz. :)
Nagyobb épületben lehetnek akadások, de szerintem 20-30 FPS stabil meglesz.

Hivatalos gépigény:
Latest version of 64-bit Java (download Java here)
RAM: 2 GB
GPU: Intel GMA 950 or AMD Equivalent
CPU: Intel P4/NetBurst Architecture or AMD Equivalent

[ Szerkesztve ]

(#6985) e=mc² válasza didros (#6983) üzenetére


e=mc²
őstag

El kell, hogy keseritselek, de en egy Toshiba Portege R700-on (Core I5 M460 2,5Ghz, 8Gb RAM, 64bit Win7, 64bit java) kiprobaltam, es nagyon szaggatott...10-20 fps.

Graf beallitasok minimumra, distance view kicsire, igy elfogadhato, viszont a nagy nyilt terepre mesz, esetleg tobben vagytok kozelben kegyetlenul belassul.

Ambulimax Provider

(#6986) PeL válasza e=mc² (#6985) üzenetére


PeL
addikt

Optifine-t tegyétek fel, azzal nyerhettek még jópár fps-t

(#6987) LW


LW
őstag

Didros, szerintem próbáld meg az ingyenes verzió + optifine -al. Aztán vagy tetszik, vagy nem.

(#6988) vtomi2


vtomi2
őstag

Sziasztok!

Lenne egy problémám a játékkal. Múlt héten átváltottam Win 8-ra, és azóta a minecraft random időközönként eldobja a képet. Ilyenkor elmegy a kép mintha nem kötném rá a gépre, és a restart se segít rajta, csak ha hosszan nyomom a bekapcs gombot, és úgy állítom le a gépet. Legtöbször olyan 30 perc játék után csinálja ezt.
Csak a Minecraft szórakozik így, mert az F1 2012 simán megy. Valaki találkozott már ilyennel?

(#6989) föccer válasza vtomi2 (#6988) üzenetére


föccer
nagyúr

netpetinek is elég sok gondja akatt a w8+minecraft kombóval, igaz neki más volt a hibajelenség. esetleg ő tud segíteni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6990) netpeti98 válasza vtomi2 (#6988) üzenetére


netpeti98
addikt

Ugyan nekem más volt a környezet és hibajelenség (villogott a kép és NV kártyám van), de nálam egy Driver csere megoldotta a dolgot. Nem tudom hogy az AMD-nél most hogy állnak a driverekkel, de ha nem legfrissebb driver van fent rakd fel a legújabbat, ha a legfrissebb próbálj meg egy régebbit.

Üdv netpeti98

(#6991) vtomi2 válasza netpeti98 (#6990) üzenetére


vtomi2
őstag

Mindenből a legfrissebb van fenn, de más játékokkal nincsen gond, én a javára gyanakszom. :W

(#6992) LW válasza vtomi2 (#6991) üzenetére


LW
őstag

Az egész rendszer összeomlik, szerintem nem a minecraftban van a hiba. Valamelyik driver, vagy rendszer szintű dolog (akár hardver) adja meg magát. Java sem az.

(#6993) vtomi2 válasza LW (#6992) üzenetére


vtomi2
őstag

de az az érdekes, hogy csak ez alatt csinálja, és amíg 7-es volt rajta akkor semmit nem problémázott

(#6994) Superhun válasza vtomi2 (#6993) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor mért nem a 7-es van fent?

[ Szerkesztve ]

(#6995) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Az idei év első snapshotja.
Tömören: Tekkit azoknak, akik hülyék a redstonehoz (mint pl. én, egy normális AND gatet sem tudok összehozni).

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#6996) vtomi2 válasza Superhun (#6994) üzenetére


vtomi2
őstag

Mert a 8-as gyorsabb. Meg mert a 7-est feltettem a tesóm gépére.

(#6997) netpeti98


netpeti98
addikt

Az item szállítás s benne van az új snapshotban:

A rádobott itmekekel pedig úgy viselkedik mint a Transposer.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6998) PeL válasza X3B6O0X (#6995) üzenetére


PeL
addikt

Király, csak én pl. inkább várok a hivatalos új verzióra mert ebben még lehetnek bugok :)

(#6999) Superhun válasza netpeti98 (#6997) üzenetére


Superhun
addikt

Ajajj, már majdnem RP :DDD

(#7000) PeL


PeL
addikt

Mit állítottam el a játékban hogy ha picit messzebb megyek az állatoktól eltűnnek? Optifine is van fent

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.