Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Sanyaaa26 válasza Superhun (#7100) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, közben már végre sikerült, a baj az volt hogy láma vagyok a linuxhoz. :))

(#7102) Superhun


Superhun
addikt

(#7103) LW válasza Sanyaaa26 (#7101) üzenetére


LW
őstag

OFF: Milyen szerveren futtatod, home, VPS, dedikált?

[ Szerkesztve ]

(#7104) Sanyaaa26 válasza LW (#7103) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia vps-en megy, most lett bérelve. Tekkit-es szerver, "értelmes" játékosokat szivesem várunk.
(vagyunk összesen ketten) :)

(#7105) PeL válasza Superhun (#7102) üzenetére


PeL
addikt

Fajin lesz ez is, lehet le is szedem csak félek ezzel bukom az optifinet

(#7106) föccer válasza Sanyaaa26 (#7104) üzenetére


föccer
nagyúr

Az itteni társaság nagy része most állt le a Tekkitről. Inkább gyertek ftb Direwolf20-ra. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7107) LW válasza föccer (#7106) üzenetére


LW
őstag

Írassátok be első hszbe az élő szervereket, ne versenyezzetek.

Amint végeztem a vizsgáimmal logoutra ígérek egy bukkit plugin fejlesztéshez egy cikket.

(#7108) föccer válasza LW (#7107) üzenetére


föccer
nagyúr

Szó sincs itt versenyről, lehet félreértettél. Csak kb ugyan az a társaság, majdnem ugyan arra a környezetért minek fizessen duplán. :)

ps: és a szerver címek nem publikusak, csak mindenki számára elérhető aki ph-s.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7109) Gomez


Gomez
aktív tag

Nocsak...

Valószínűleg csak nekem új, de azért kiposztolom, hátha:
Feed The Beast Wiki

Amiből végre kiderül, mire jó a ferrous érc vagy az alumínium, és hogy pontosan milyen magasságtartományon belül generálódik rézérc.

[ Szerkesztve ]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7110) escape válasza Gomez (#7109) üzenetére


escape
aktív tag

Sajnos nem találtam semmi értelmeset. Az általad felsoroltak még nincsenek benne. Legalábbis amikor én kerestem még nem volt.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7111) athos79 válasza föccer (#7106) üzenetére


athos79
tag

Téged még nem is láttalak fent :P :D

It's not a bug - it's a feature!

(#7112) Superhun válasza athos79 (#7111) üzenetére


Superhun
addikt

Hagyad már, elfoglalt szegény :U ;]

(#7113) Gomez válasza escape (#7110) üzenetére


Gomez
aktív tag

Hát már hogyne lennének, direkt megnéztem őket:

Ferrous ore
Alumínium
Rézérc

Fogják majd ezt is bővíteni idővel.

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7114) escape


escape
aktív tag

Mi lett a szerverrel? :F

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7115) Superhun válasza escape (#7114) üzenetére


Superhun
addikt

Crashelt. Újraindítottam, de nézzétek meg, hogy történt-e adatvesztés.

(#7116) Superhun


Superhun
addikt

Próbálom felvarázsolni az FTB szerverre a logistic pipe és az advanced solars modot, de id conflict van, ezeket igyekszem megoldani.
Az advanced machines és az advanced power management már fent van. Mindjárt linkelek.

[ Szerkesztve ]

(#7117) Geryson


Geryson
addikt

Hát Uraim végre nekikezdtem és megcsináltam a JAVA update-t.

- Töröltem a "régit"
- Újraindít
- Registry cleaner (!!!)
- Újraindít
- Registry cleaner (!!!)
- Újraindít
- 32 bit telepít
- Újraindít
- 64 bit telepít
- Újraindít
- Játék elindítása

Megköszönve fáradozásaimat a játék lesz@rta az egészet és még mindig jön a hibaüzenet távoli látotávolságnál. Én úgy gondolom, hogy mindent megtettem, ezt mostmár így marad örökre.

Ellenben tolok fel képeket, mert bruálisak az építményeim. Olyan lejárom van közvetlenül a bányába, hogy az Alpokban nincs ilyen. A vasúti rész egy akkora terembe fut be, mint a Tiszai Pályaudvar. :) Természetesen a falak teljesen homogének, azaz a lépcső csak ilyen kő, a falak csak olyan kövek. Világítás meg mint az Andrássy Úton. :)

A bányám meg akkora immáron, hogy közel 5 perc az elejétől a végéig eljutni! :) Végülis nem a fésűs módszerrel bányászom, hanem most csak a lávákat keresem és bányászom körbe.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7118) Phvhun válasza Geryson (#7117) üzenetére


Phvhun
őstag

Ne tedd fel a 32 bitest.
[tutorial 64 bites futtatáshoz]

(#7119) Superhun


Superhun
addikt

Módosítottam a block id-ket, és lezippeltem az egészet. Csak tömörítsétek ki az ftb install mappájába.

Letöltő link

[ Szerkesztve ]

(#7120) Superhun válasza Geryson (#7117) üzenetére


Superhun
addikt

A Minecraft melyik Javan fut? Ctrl+Alt+Del -> Feladatkezelő -> Folyamatok -> keresd ki a java.exe/javaw.exe-t. Ha van ott *32 a végén, akkor 32 bitesen fut.

(#7121) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Egy apró kérdés szerver beállítással kapcsolatban, az előző szerver probálkozásomon, úgy sikerült a szerver
hogy a nehézség békés volt, viszon ahol voltak szörny spawn "ketrecek" kizárólag ott volt ellenség.
Most viszont sehol senki, pedig pár összetevő miatt jó lenne ha lennének.
spawn-monsters=true
gamemode=0
difficulty=0

Ha a difficulty-t 1 re rakom, ami elvileg a könnyű, este rohangálnak mindenfelé. Sajna nullán sehol senki, üresek a ketrecek.

(#7122) Superhun válasza Sanyaaa26 (#7121) üzenetére


Superhun
addikt

Peacefulon azonnal despawnol minden ellenséges mob, a ketrecek sem kivételek ez alól.

(#7123) Sanyaaa26 válasza Superhun (#7122) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszi, akkor elvlieg

spawn-monsters false így este nem lesznek dögök
difficulty 1

Így elvileg a ketrecek nem lesznek üresek?

(#7124) Superhun válasza Sanyaaa26 (#7123) üzenetére


Superhun
addikt

Aha, az úgy jó lesz.

(#7125) PeL válasza Phvhun (#7118) üzenetére


PeL
addikt

Nekem fent van a 32 meg a 64 bites is, de nincs gondom. Előbb a 64 bitest kell telepíteni aztán a 32-est. a 32 bites kell a böngészőhöz.

Geryson (#7117): Ugye 64 bites Windows 7 van a gépeden? Mert ha nincs 64 bites rendszered hiába is telepíted a 64 bites javat

(#7126) Superhun válasza PeL (#7125) üzenetére


Superhun
addikt

Nem is engedné felrakni, ha nem lenne 64 bites gépe. :U

(#7127) PeL válasza Superhun (#7126) üzenetére


PeL
addikt

Ezt nem tudom, nekem 64 bites van :K

(#7128) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Bétában (és elotte) aktívan játszottam, de nem sokkal a megjelenés elott abbahagytam a Minecraftot. Azóta jól kinotte magát. Barátnom majd most tanulgatja.
Ismertek olyan modot ami konnyen elérheto súgó rendszert tartalmaz kezdoknek? Esetleg másoknak ajánlottatok hasonlót stb. Receptek, mechanikák, tudnivalók... valami ami kozvetlenul a játékból elérheto.

A wikirol tudok, ha más nincs hát marad az :)

(#7129) Superhun válasza Ilsyde (#7128) üzenetére


Superhun
addikt

A NEI mod kell neked. Mutatja a recepteket, tudsz itemre keresni + még rengeteg extra.

(#7130) PeL válasza Ilsyde (#7128) üzenetére


PeL
addikt

http://minecraft-crafting.net/

Itt csak az alap craftolások vannak fent. Ha mod nem lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#7131) Geryson válasza Phvhun (#7118) üzenetére


Geryson
addikt

Köszi, elolvasom, ez új nekem. Eddig azt az infót kaptam, hogy az általam leírt módot folytassam. :R

Superhun: Igen, ahogy sejtettem, 32-es.

Win 7 - 64-em van természetesen.

Más: találtam egy falut, teljesen kiraboltam, azóta üres minden földjük. Mérgesek lesznek így rám? Találtam náluk répát, végre elindult a dezsnyófarmom is, de hogyan tudok én ültetni? Meg találtam krumplt is, ezt is hogyan ültetem el?

Viszont ami érdekes. Találtam lávát a 63-as szinten, tó formájában. Meg találtam ugráló slime-ot erdőben. Hogyhogy?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7132) netpeti98 válasza Geryson (#7131) üzenetére


netpeti98
addikt

Ugyanúgy kell ültetni ezeket a dolgokat mint a búzát. Persze a sült krumplit már nem tudod elültetni. :DDD
Néha előfordul hogy vannak kisebb lávatavak a felszínen. A Slime-k pedig már a felszínen is spawnolnak az 1.4 óta, a mocsarakban.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#7133) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Koszi a válaszokat!

Errol a NEI-rol az inventory cheates Too Many Items jutott eszembe ami kb. akkor indult mikor én anno otthagytam a játékot. De úgy nézem ez a NEI tobbet tud és tényleg van benne hasznos receptkonyv keresovel, referenciákkal.
Minecraft Crafting honlap sem rossz, legalább nem kell végighalászni a wikit :)

Mégegyszer koszi mindkettotoknek!

(most látom a fórumon hogy Aza megint nekiállt a texture packjának. két éve a kedvencem volt.)

(#7134) Cucuska2 válasza Ilsyde (#7133) üzenetére


Cucuska2
őstag

Nem tudom hogy lehet, hogy valakiben elvi ellentétet gerjeszt a TMI. Igenis hasznos volt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7135) Superhun válasza Geryson (#7131) üzenetére


Superhun
addikt

Csinálj egy parancsikont, és ez legyen az elérési út:

"%programfiles%/Java/jre7/bin/javaw.exe" -Xmx2048M -cp "%appdata%/.minecraft/Minecraft.exe" net.minecraft.LauncherFrame

Ha sírna, akkor az exe helyett a jart töltötted le, és a minecraft.exe helyett minecraft.jar-t kell beleírnod.

(#7136) Gomez


Gomez
aktív tag

Eredeti MC textúrák 32x32-es felbontásban, FTB modpackra: [Faithful Texture Pack for FTB]

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#7137) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Ha teszem azt egy óceán közepén vagyok egy szigeten, és csirkén kívül más mob nincs, milyen lehetőségeim vannak állattenyésztésre? Van módja, hogy spawnoljanak oda?

just leave me alone

(#7138) PeL válasza Stockbauer79 (#7137) üzenetére


PeL
addikt

Ha jól kivilágítasz pár helyet akkor elvileg igen (bár lehet csak csirke spawnol fáklyával kivilágított helyen), ha más nincs akkor át kell őket úsztatni a vízen.

[ Szerkesztve ]

(#7139) Geryson válasza Superhun (#7135) üzenetére


Geryson
addikt

Nem megy, ahogy nem megy Phvhun által javasolt sem. Mondjuk ennek egyszerű oka, hogy a Java nem is ebben a könyvtárban van... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7140) Superhun válasza Geryson (#7139) üzenetére


Superhun
addikt

Hanem hol van? Ott kéne lennie a 64 bitesnek. Valamit nagyon megkavarhattál. Ha szeretnéd, PÜ-ben kibeszélhetjük a dolgot.

(#7141) Phvhun válasza Geryson (#7139) üzenetére


Phvhun
őstag

Sajnos tesztelés nélkül irtam neked ezt.

Kipróbáltam, és valamiért nekem úgy el sem indul.

Viszont én simán feltettem a 64bites javát, és a játék alapból abban fut.

Ugye eredeti minecraftod van?

(#7142) Superhun válasza Phvhun (#7141) üzenetére


Superhun
addikt

Eredetije van, az év végén vette meg. A Minecraft mindig az alapértelmezett Javat használja, ami általában az utoljára telepített. Ezt kézzel is be lehet állítani, de Gerynél az a baj, hogy nincs is meg a 64 bites Java...

(#7143) Geryson válasza Superhun (#7140) üzenetére


Geryson
addikt

Lehet akkor kérek egy kis segítséget, mert nekem nem ott van, pedig nem változtattam meg az installációs könyvtárat. Úgy értem, hogy nem ott van, hogy ha lekövetem a parancssorban írt könyvtárszerkezetet, akkor nem jutok sehova. Ettől függetlenül még fent van, mert látom a programok között installálva. Furi...

Phvhun: Természetesen az van, bár itt nem a játékról van sztem szó, hanem a Java-val van valami gebasz.

Apropó. Tegnap délelőtt kitaláltam, hogy csinálok egy uszodát, mégpedig egy természetes tó átalakításával. Olyan szinten brutális lett az esti végeredmény, hogy behalsz (pedig még közel nincs kész). Csináltam egy csomó képet is. Üvegtető, pókgátló falak, creeperbiztos oldalfalak, ugrótorony, közvetlen híd a kecómból. Annyi kö kellett hozzá, hogy elbontottam a házam melletti egyik hegyet és 5 kemencében pirul a homokocska üveggé egyszerre, csak, hogy elég legyen. Szóval az én világomban bizony az építőipar nincs meghalva, annyi meló van, hogy hónapokig tudnék még alkotni (még ha csak a mostani ötletekről beszélek is).

Viszont azt megtanultam tegnap, hogy az ender "szemébe nézni" még akkor sem szabad ha nagyon messze van tőled a fák között... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7144) Superhun válasza Geryson (#7143) üzenetére


Superhun
addikt

Ment PÜ.

(#7145) escape válasza Geryson (#7143) üzenetére


escape
aktív tag

Ezek a képek megtalálhatóak valahol? :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#7146) PeL válasza Phvhun (#7141) üzenetére


PeL
addikt

Nekem virágbolti van de mégis jól megy minden, normálisan megy 64 bites javaval azóta. Az egész játék gyorsabb lett vele

(#7147) Geryson válasza PeL (#7146) üzenetére


Geryson
addikt

A franc esne bele, tuti csak valami kis hülyeség van. Mondjuk most Superhun segítségével csak rájövök, hogy mi és akkor rendbe jön. Ami ugye egy kicsit zavar, hogy nem túl nagy a látótávolság, még a szigetemen sem látom a végét (pedig én hülye egy elég kicsi szigetre építkeztem).

escape: Ma mindenképpen tolok fel. mert vannak szép dolgaim. Anno még csak az állatok felvezetésére lépcső a hegyen belül. Brutális bányalejáró, lent brutális fogadórész. Hihetetlen kibontások a bányában (tök feleslegesen, mint később rájöttem). Nem kicsi kecó. Komplett hegyfeltöltsés a farm miatt. Függőkert és most jön a függőkert II.. Most az uszoda. És mindezt kb. 3 hét alatt. :) Az építkezések miatt lassan vigyáznom kell, hogy a APEH/NAV ne jöjjön vizsgálódni a vagyoni helyzetem miatt. Tudod, ládában gyémánt, arany, miegymás...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#7148) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Üdv!
Még egy apró kérdés szerver beállítással kapcsolatban, valamiért nekem úgy tünik hogy az idő
igencsak szalad. Mintha ez a másik pályán nem lett volna ennyire gyors, lehet valahogy állítani ezen?
Nagyon hamar beesteledik sajnos.
A másik dolog, egy régebbi kérdésemre visszatérve, a játék nehézsége most könnyű, viszont úgy veszem észre hogy a "dögök" most sem jönnek a spawn ketrecekből,
Na és még egy dolog :)
Ha op jogot adok magamnak, az a gond hogy minden ingyen van, bármit kivehetek az eszköztárba, holott nekem az kellene hogy a szervernek tudjak parancsokat adni, max kirúgni valakit, ezt hogy tudnám megoldani?
Mert így baromi nehéz, fel kell mennem putty-al a szerverre, és ott kell begépelni amit akarok,
Köszi előre is!

(#7149) LW válasza Sanyaaa26 (#7148) üzenetére


LW
őstag

Szerintem valami plugin fut a szervereden, ami automatikusan ingyen eszközhasználatot ad op mellé.

(#7150) netpeti98 válasza Sanyaaa26 (#7148) üzenetére


netpeti98
addikt

Állítsd át a NEI-t Cheat-ról Recipe mode-ra, akkor ismét csak a recepteket fogja mutatni.

Üdv netpeti98

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.