Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) netpeti98


netpeti98
addikt

Esetleg valamikor megkíséreljük a váltást az új tekkitre?

Üdv netpeti98

(#6452) Gomez válasza netpeti98 (#6451) üzenetére


Gomez
aktív tag

+1 szavazat a frissítésre. (Ne felejtsetek előtte biztonsági másolatot csinálni a map-ról :) .)

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#6453) escape


escape
aktív tag

Milyen változások lesznek? 1.4-re épül?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#6454) Superhun válasza escape (#6453) üzenetére


Superhun
addikt

Sztem semmi akadálya az update-nek. Este megejtjük.

Changelog:

Tekkit 3.1.3
Updated RailCraft to v5.4.7b
Updated ComputerCraft to v1.41
Updated IndustrialCraft to v1.103
Server: Updated RedPower2 to r19. You can now set RedPower Control's CPU speed, in Hz.

(#6455) Superhun


Superhun
addikt

Tekkit szerver frissítve 3.1.3-ra! Ha bármilyen bug van, írjatok.

(#6456) #56573440 válasza Superhun (#6455) üzenetére


#56573440
törölt tag

aki teknőst futtat az ennek fog örülni. :DDD vagy confból kilövitek a refuelt?

(#6457) Superhun válasza #56573440 (#6456) üzenetére


Superhun
addikt

Nem kell kilőni. Pont azért tette bele a mod készítője, mert nagyon imbalanced volt a dolog. Engem nem nagyon fog érinteni, jelenleg egy helyen van tekim, azt meg sapling-gal fogom etetni ;]

(#6458) #56573440 válasza Superhun (#6457) üzenetére


#56573440
törölt tag

jó hát ez egyértelmű hogy így azért túl könnyű volt... fillérekbe kerül, nem fogyaszt semmit, és bármit megcsinál azért az no... cserébe viszont programozni kell tehát akárki azért nem tudja kihasználni a tudását. amíg van enderchest addig nincs gond:D

(#6459) föccer válasza #56573440 (#6458) üzenetére


föccer
nagyúr

No, azért a teknőcök programozása azért tényleg gyerekjáték. Még én is tudok értelmesen futó scriptet írni, amit GUI-ból indítva szépen megcsinálja a dolgát. Egyedüli problémám vele az, hogy külső jelre futtassa a programokat. Ezen még párszor át kell rágnom magamat. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6460) netpeti98 válasza föccer (#6459) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha kell este elmagyarázhatom megint. :K Múltkor szinte 0 magyarázattal csak begépeltem a kódot, de mentségemre legyen hogy én is akkor írtam ilyen programot először.

Üdv netpeti98

(#6461) Superhun válasza föccer (#6459) üzenetére


Superhun
addikt

Nem nagy cucc, 3-4 parancsot kell tudni. Majd segítek én is.

(#6462) netpeti98


netpeti98
addikt

Aki még nem frissítette a tekkitet frissítés előtt mentse ki a mods mappából a minimap mappáját mert a frissítés után eltűnnek a waypointok. (nekem eltűnt mind a 20)

Üdv netpeti98

(#6463) Reaper


Reaper
őstag

Ahoi mindenkinek!
Kb fél éve nem nyúltam a játékhoz, ma viszont hirtelen felindulásból megvettem :DDD
Szóval érdekelne, hogy azóta mik a leg népszerűbb/hasznos modok? Régebben a technik modot raktam fel, meg a zeppelint, csak már nagyon nem up2date egyik se.
Láttam a Tekkit-et, azon kívül mi ajánlott?
Köszi!

(#6464) Cucuska2 válasza Reaper (#6463) üzenetére


Cucuska2
őstag

Feed the Beast modpack.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6465) föccer


föccer
nagyúr

Nagyjából elkészült a fafeldolgozó üzemegység. Már csak 7 db HV és 2 db MFSU hiányzik belőle, hogy 7/24, éjjel-nappal üzemelni tudjon. Bár lehet, hogy elég lesz csak 3 db is a HV-kből. Elég rövidek mostanában az éjszakák a tekkites szerveren ;]

üdv, föccer

ps: ez a csöppség 12 db elektromos sütő, 10 OC-vel megáldva darabja. Elvileg 48 db fát tud kiégetni másodpercenként a teljes rendszer, akár 4 különböző féle fából is. Szóval holnap bekötöm a bejövő ládákat és lassan részemről indulhat a buli :)

Na jó, a vasgyárat még ki kell tesztelni. Ma sokat javítottam a működésén, de még mindig erősen át kell nézni az éles üzem előtt.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6466) netpeti98 válasza föccer (#6465) üzenetére


netpeti98
addikt

És a fa termeléssel mi a helyzet? Mennyi fa kellene még percenként a folyamatos üzemhez?

Üdv netpeti98

(#6467) Superhun válasza netpeti98 (#6466) üzenetére


Superhun
addikt

Sztem már van annyi fafarm a szerveren, ami már bőven kiszolgálja a vasgyárat.

(#6468) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Csak szénnel lehet tankolni a kemencéket?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6469) Superhun válasza Cucuska2 (#6468) üzenetére


Superhun
addikt

Csak faszénnel.

(#6470) #56573440 válasza Cucuska2 (#6468) üzenetére


#56573440
törölt tag

elsütöttem már a uu-szén konverziót de föccernek igaza volt, sok uu kéne ehhez és sima szénnel nem is megy... úgyhogy fát kéne uu-zni, de azt gondolom majd akkor amikor megvan 2millió uu másodpercenként :D

(#6471) föccer válasza #56573440 (#6470) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát jah, kb. A vasgyár uu-ból történő fa ellátásához 85 db HV-re lenne szükség, ha scrappel gyártjuk az uu-t.

Ha beindul teljes kapacitással a panelgyár, akkor is beletelik egy kis időbe, amíg az meglesz.

Apropó, kiszámolta már vaklaki, hogy mennyi uu-ra van szükség a panelgyárhoz?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6472) föccer


föccer
nagyúr

Jelentem teljes kapacitással üzemképes a vasgyár :)

32 dbos csomagokban jönnek a vasak, és a képkészültekor még nem volt 100%-osan bemelegedve a rendszer. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6473) Reaper válasza Cucuska2 (#6464) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, megnéztem, egyelőre kihagyom. Leszedtem a Thaumcraftot is, mert elkezdte kinyírni a pályámat valami lila izével, és azzal egyelőre inkább nem foglalkoznék.

(#6474) Gomez válasza föccer (#6472) üzenetére


Gomez
aktív tag

Az igencsak szép akkor.

Egyébként ez milyen texture pack amit használsz?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#6475) Superhun


Superhun
addikt

Úgy tűnik besz*rt a Minecraft nálam. Délelőtt még semmi gond nem volt, most este meg Pixel format not accelerated hibával elszáll. Vanilla és tekkit is. Hogy van ez hogy csak így hirtelen? :W

(#6476) föccer válasza Gomez (#6474) üzenetére


föccer
nagyúr

Obicraft. Gyak ugyan az, mint az eredeti, csak 64*64 felbontásban van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6477) Superhun válasza Superhun (#6475) üzenetére


Superhun
addikt

Megoldottam. Teljesen le kellett törölnöm a drivert (a 3D beállításaim is elvesztek :O) és újrarakni. Az viszont most sem tudom, hogy mi tette tönkre az OpenGL részét.

(#6478) netpeti98


netpeti98
addikt

Érdekes bugba futottam a következő a felállás: MFE rajta egy MW(Solar) az közvetlen rákötve egy Energy Linkre ami egy Fillert hajt, gyorsan végez az aratással, majd levágom róla a vezetéket hogy ne fogyasszon és ezután valami még mindig eszi az MFE-ből az áramot addig amíg nem relogolok. Semmi nincs rákötve ezenkívül még transformer se, egy MFE-re közvetlenül egy Solar van csatlakoztatva, szóval érdekes.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6479) #56573440 válasza netpeti98 (#6478) üzenetére


#56573440
törölt tag

kilog és vissza?

én akkor láttam ilyet elég sokszor amikor a szerver kliens között valami nem volt okés, úgy látszott hogy eltűnt a kábel, de technikailag ott volt még, pl fogyasztás maradt, és átmenni se tudtam rajta.

(#6480) netpeti98


netpeti98
addikt

blackrulz: ezt nem figyeltem megnézem legközelebb ha aratok, mert az is lehet hogy csak úgy mutatja hogy merül, de közben nem is.

Más:
Balázs meghalt az én házamnál felszedtem a cuccait, de még a költözés óta nem aludt az ágyában így a Spawnra került ami egy barlang ahol nem lehet blokkot törni, szóval ha valaki op jár a szerveren kiszedheti onnan valahogy. :DDD

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6481) föccer válasza netpeti98 (#6480) üzenetére


föccer
nagyúr

Mindjárt megyek, szólj neki lépjen fel és kiszedem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6482) szabozeee


szabozeee
aktív tag

Üdv.!

Ma próbálgatom a játékot egyenlőre egyszemélyes módban, az a kérdésem, hogy hiába ütöm a fát nem akar "szétesni", a gombánál és a virágnál jó de a fát hiába ütöm percekig nem történik semmi... Mi lehet a gond?

Köszi a válaszokat..

Zeee

Hala Madrid :)

(#6483) Cucuska2 válasza szabozeee (#6482) üzenetére


Cucuska2
őstag

A gombot lenyomva kell tartani.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6484) föccer válasza szabozeee (#6482) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaja, cucus jól mondja. A keményebb blokkokat úgy tudod szétverni, hogy ha folyamatosan nyomva tartod az egérgombot, ezzel folyamatosan püfölve azt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6485) szabozeee válasza Cucuska2 (#6483) üzenetére


szabozeee
aktív tag

Köszi a gyors választ... :R

Már csak 2 kérdés hogy tudok kilépni a játékból? Mert a játék task kilövése gondolom nem a legjobb megoldás.. illetve hogy lehet botot szerezni????

Hala Madrid :)

(#6486) föccer válasza szabozeee (#6485) üzenetére


föccer
nagyúr

Escape után quite game :U

Botot pedig a kivágott fát beteszed a crafting table-ba, csinálsz belőle wood plank-et, majd azokból kettő egymás alá ad 4 stick-et.

ajánlom a minecraft wikit. Ott nagyjából minden recept le van írva.

Más:

Készen vagyok a fafarmom bővítésével. Íme 1 aratás:

Ami a ládában van, plussz az inventorymban lévő facsemeték. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6487) Superhun válasza szabozeee (#6485) üzenetére


Superhun
addikt

Ajánlom hogy nézz megy egy magyar tutorial sorozatot youtube-on, mert ahogy látom még sok kérdésed lesz. :D

(#6488) #43676928


#43676928
törölt tag

Térképes dolog: mivel már eddig sem működött az előre generált térkép méretén kívül, gondoltam letörlöm az egész mappot, majd letöltöttem egy új mappát, majd ebbe illesztettem be csak a mentésem. A jelenlegi bázison készítettem egy új térképet, de ez sem megy semerre tovább. Csak az adott területet mutatja, amit legenerált. Lehet h a mentések miatt csinálja? Újra kellene kezdeni az egészet és akkor működne a térkép is??? :F

(#6489) Superhun


Superhun
addikt

Tippeket kérek, hogy ez hogy sikeredett ilyenre. :D

[ Szerkesztve ]

(#6490) föccer válasza Superhun (#6489) üzenetére


föccer
nagyúr

Már volt nekem is ilyen. Chunk határon van és néha hibásan updateli le a határon lévő vizet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6491) Superhun válasza föccer (#6490) üzenetére


Superhun
addikt

Tudtam hogy nem veszed észre :P

[ Szerkesztve ]

(#6492) netpeti98 válasza Superhun (#6489) üzenetére


netpeti98
addikt

Lebegő fáklya. World edit után lett ilyen?
Megaza átlátszó blokk oldalt az micsoda?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6493) #56573440


#56573440
törölt tag

tudom hogy nem sok embert hoz lázba, de lesz az új rp-ben tudbe frame :C ezer éve várós nálam, végre lehet olyan quarry-t építenibelőle amilyet mindig is akartam :D

(#6494) Gomez válasza #56573440 (#6493) üzenetére


Gomez
aktív tag

A videó bal alsó sarkában mi az a "mana bar"?

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#6495) #56573440 válasza Gomez (#6494) üzenetére


#56573440
törölt tag

thauma craft cuccok. lehet benne craftolni szemüveget és akkor látod a "varázserőt" a területen ami sok mindent befolyásol. vannak benne jó dolgok, a kedvenc a portable hole, amivel bármilyen falon átmehetsz majd becsukódik szépen pár másodperc múlva. akár 5-6 blokk mélységig simán működik.

egyébként miért tekkit lett miért nem technic? most néztem hogy abban pl van ez is meg mystcraft, meg egy csomó más finomság

[ Szerkesztve ]

(#6496) Superhun válasza netpeti98 (#6492) üzenetére


Superhun
addikt

WorldEdit kijelölés. :)

(#6497) netpeti98


netpeti98
addikt

A turtle.suck() parancsnál megoldható valahogy hogy ne 64-et szedjen ki hanem kevesebbet (egy általam meghatározott darabszámot) a chestből?

Üdv netpeti98

(#6498) #56573440 válasza netpeti98 (#6497) üzenetére


#56573440
törölt tag

direktben nem megy.

úgy tudod megoldani hogy a suck után behívsz egy getItemCount ot az adott slotba, kivonod a kívánt számot belőle, letárolod egy változóba majd behívod a változót egy drop(n)-be. felvesz egy stack-et vagy amennyi van, a felesleget meg visszadobja. mondjuk a suck nem tudom miért nem lehet olyan mint a drop hogy megmondható mennyi legyen...

[ Szerkesztve ]

(#6499) föccer


föccer
nagyúr

Jó dolog ez a pastebin get... Lényegesen könnyebb így teknőst programozni :))

Kérdésem lenne:

Vagy egy computer, wireless modemmel. Van 12 db wireless teknősöm. A teknősökre felteszem a megfelelő programokat. Hogyan tudom a computerről elindítani őket?

ps: jah, és a teknőcük programjára kellene írni valamit, ami a computernek visszaküld egy visszatérési értéket, miszerint sikeresen lefutott az ottani program. Ezt mivel tudnám megcsinálni?

Köszi :R

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6500) #56573440 válasza föccer (#6499) üzenetére


#56573440
törölt tag

elég hosszú és nem hiszem hogy el tudnám magyarázni pár sorban de itt van egy videó hozzá. file-okkal és ott látod hogy lehet redneten küldeni akármit, utána már csak a teknős progit kell úgy megírni hogy várjon rednetről üzenetet

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.