Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Superhun válasza föccer (#6798) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor még nem volt WorldEdit, legfeljebb MCEdit. De mondta is a tag a videóban, hogy nagyrészt puszta kézzel építette meg.

(#6802) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

a Huncraft szerverhez milyen patch szükséges ?

(#6803) Superhun válasza Aldo Novares (#6802) üzenetére


Superhun
addikt

Kiírja a játék, ha régebbi vagy esetleg újabb a kliens verziója a szerveréhez képest.

(#6804) #56573440 válasza netpeti98 (#6799) üzenetére


#56573440
törölt tag

alapvetően meg lehet oldani elég komolyan és jól másféle módszerekkel is az energiák átváltását. nomeg azért valljuk be elég egyszerű egy hv-re rátolni bármilyen komoly fogyasztót aztán indulhat is a menet. annyi változik hogy mostantól elektromos motort kell építeni és azzal lehet hajtani a gépeket pl. de ott a folyékony redstone is mint buffer meg energia szállító bc-re jópár elég hatékony gőzgéppel akár

van config beállítás, hogy az atomerőmű ne eu-t adjon ki, hanem gőzt, no az a hc kör...

[ Szerkesztve ]

(#6805) föccer válasza #56573440 (#6804) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, végül is reálisabb lenne, ha csak gőzt termelne, elévgre az össze atom reaktor ezt csinálja. Lehetne után pakolni a steam engineket tonna számra, és ha nincs elég, akkor kabooom :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6806) Geryson


Geryson
addikt

Hát ez valami tündéri! :)))) Egyenlőre egyedül próbálgatom, ilyen őserdős map-et kaptam. Kiütöttem egy akkora fát, hogy 6 x 64 deszkám lett belőle és mindezt puszta kézzel kb. 3 napig. Most elkezdtem a kecót, 2 creeper meglátogatott, akiknek adtam is mert nem kopogtak be.

Csak, hogy megmutassam a feleségemnek beszóltam egy endernek, hát ő nekem adott, nem én neki. Mondjuk azért én is lekevertem neki egy párat. Most átfutom gyorsan a wikit, mert még baltát sem tudok csinálni (vagy ásót, vagy csákányt) és így kicsit lassú.

Pár nap és jövök fel szerintem multiba is, de szerintem ma nem alszom... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6807) föccer válasza Geryson (#6806) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nézz meg 1-2 tutorial videót az első napokról survivor játékokról. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6808) Geryson válasza föccer (#6807) üzenetére


Geryson
addikt

Videót már rengeteget néztem (tulajdonképpen minden este ezzel dőlök ki az ágyba), eddig legfőképpen azért, mert nem gondoltam volna, hogy megveszem.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6809) föccer válasza Geryson (#6808) üzenetére


föccer
nagyúr

És mégis puszta kézzel vágtál ki egy dzsungel fát? Mazoista :D Küld el privátban a nevedet és felveszlek MDJ szerverének whitelistájára.

Bár most valamiért nem érem el a szervert.. :-/

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6810) Geryson válasza föccer (#6809) üzenetére


Geryson
addikt

Az a gondom, hogy kőtörmeléket nem tudok egyszerűen bányászni, ahogy szétütöm, teljesen széthullik, nem lesz ott kocka. Pedig 2 törmelékem már van, de azóta csak ütöm és ütöm és nincs semmi. Mit rontok el?

GerysonHUN névvel szeretnék nyomulni, nem tudom az szabad-e még a szervereken.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6811) wmati válasza Geryson (#6810) üzenetére


wmati
addikt

Csákánnyal próbáltad ?

(#6812) föccer válasza Geryson (#6810) üzenetére


föccer
nagyúr

Mindenképpen a minecraft.net-re regisztrált néven fogsz megjelenni a PH-s szervereken.

Elárulok egy titkot: nem véletlen találták ki a szerszámokat. Minha nem is láttál volna 1 videót sem... :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6813) Geryson válasza wmati (#6811) üzenetére


Geryson
addikt

De hát a csákányhoz bot + kő, vas, arany, gyémánt kombó kell, nem? No, hát én szeretnék követ szerezni így első körben...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6814) föccer válasza Geryson (#6813) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem.

Vagy fa, vagy kő stb csákányt csinálsz. A fa csákányhoz 2 stick, és 3 plank kell...

WIKI!

És first day in minecraft turotial videó. 11 fa, crafting table, facsákány, szén, fákja, kőcsákány és nyomulni valami menedéket csinálni, kaját szerezni, birkákat vadászni. Birkából 3 gyapjú, megcsinálni az ágyat. Ha ez megvan, akkor egy picit meg lehet nyugodni. Már csak kaját kell szedni, kisütni, hogy ne halj éhen.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6815) Geryson válasza föccer (#6814) üzenetére


Geryson
addikt

Na, a fa nem volt meg. Most már értem, fából megcsinálom az elsőt és utána már készítem is a követ. Igen, így egy kicsit más a gyorsaság. Bociból meglepően tapasztaltam, hogy lehet enni nyersen is, csak elég keveset dob (1-2 egységet csak). Most már készül a konyha is, akkor lesz sült hús is! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6816) Gomez válasza Superhun (#6793) üzenetére


Gomez
aktív tag

:C

A srác igencsak "mérnök" beállítottságú lehet, grass blokkokon vezetni a redstone-t...
A funkcionalitás mindenek előtt!

''I tell you what, I tell you the words: who ooo oh, okay?'' /SAXON/

(#6817) PeL válasza Gomez (#6816) üzenetére


PeL
addikt

Igazából nem is értem ezen mi az ALU :D Nem vagyok jártas chipek belső felépítésében, látom a sok vöröskő por vezetéket meg fáklyákat, de ennek amúgy mi a lényege? oké hogy megépítette, de a működésének mi a lényege a játékban? mit tud vele kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#6818) föccer válasza Geryson (#6815) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet nyersen is enni, csak baromira pocsékolás. 8 kőből lesz sütő, fával begyújtasz és már kész is. Ha nem találsz szenet a fáklyához, akkor égess ki sima, nyers fát. Az ad faszenet, amiből ugyan úgy lehet fáklyát készíteni, csak akkor több fát kell szedni. ps: Csinálj baltát, azzal gyorsabb lesz :)

(#6817) PeL: Az ALU az a processzor egyik részegysége, illetve régén külön volt tőle. a matematikai számításokat végzi. (ha jól emlékszem infó óráról kb 15 éves távlatból :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6819) Geryson


Geryson
addikt

Hát laza 3 óra játék után (és több barátságtalan creeper látogatását követően) úgy néz ki, hogy kiafagytam. Ha jól sejtem ezt akkor buktam, merthogy nem mentem rá a "mentés visszalépés a főmenübe" vagy milyen gombra. A képernyőm fehér lett és se kép, se hang.

Lehet, hogy túl sok tehenet öltem meg?!? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6820) LW válasza Geryson (#6819) üzenetére


LW
őstag

Úgy tudom, hogy 2 másodperces automatikus mentés van (Optifine nélkül).
Frissítsd a jávát (64bites), videókártya drivert, esetleg tedd fel a 7es java JDK-ját. (Ezutóbbi urban legend, hogy jobban fut tőle)

(#6821) Superhun válasza PeL (#6817) üzenetére


Superhun
addikt

Elmondta a videóban, hogy szeretne egy olyan számítógépet, amely egy valós programozási nyelvet fordít le egy futtatható programmá, ami le is fut rajta. Az ALU csak a kezdet volt. Egyébként a videó már több mint 2 éves, azóta lehet már kész is van a projekt, mellesleg az ő videóján felbuzdulva sokan mások is nekifogtak számítógépek megépítésébe, és lettek szép megoldások! :K

(#6822) Geryson válasza LW (#6820) üzenetére


Geryson
addikt

Igen, máris még jobban imádom, mert tényleg elmentette az állást úgy, ahogy éppen "kifehéredtem". A futás nekem így egyenlőre megfelel, úgy néztem, hogy 60 FPS-em van, az meg bőven elég... :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6823) Geryson


Geryson
addikt

Abban had' kérjek már egy kis segítséget, hogy a lapokból összerakott lépcsőt hogyan lehet a legkönyebben megcsinálni? Ugye az éleinél nem tudom összeilleszteni, ezért a másik alá kell raknom egy lapot, a mellé és gyorsan kiütni a másik alá rakátt lapott. Namármost ez nem mindig megy, mert néha azonnal egyesül és egy szabványos kockát képez, ami nekem nem tetszik.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6824) Superhun válasza Geryson (#6823) üzenetére


Superhun
addikt

Minden másodiknál egész blockot raksz.

(#6825) wmati válasza Geryson (#6823) üzenetére


wmati
addikt

Ajánlom ezt a figyelmedbe Minecraft Crafting

(#6826) föccer


föccer
nagyúr

FTB - Direwold20 modpackját feltettem, és single playerben elkezdtem játszani. Hogy a picsába tudom kikapcsolni azt, hogy a NEI-ben kattintva giveli az adott itemet? Illetve ugyan ezt csinálja ha az inventoryban vagy egy ládában ctrl+shift klikkelek.

Nagyon bosszantó és nem találtam a sima beállítások között, hogy hol kellene kikapcsolni.

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6827) netpeti98 válasza föccer (#6826) üzenetére


netpeti98
addikt

NEI fel->Options->ÉS a Cheat Mode-t állítsd át Recipe mode-ra.

Amúgy mikor lesz az átállás a szerveren?

Üdv netpeti98

(#6828) wmati


wmati
addikt

(#6829) vtomi2 válasza wmati (#6828) üzenetére


vtomi2
őstag

Én már 2x találtam fél év alatt

(#6830) föccer válasza netpeti98 (#6827) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg ma este terveztem, de ma még nem tudtam elérni a szervert. Sem játékból, sem admin felületen, de még ftp-n sem. Szóval megérzett valamit és vadul tiltakozik :)

(#6828) wmati:

Persze. Minden térképen 3 db van belőle.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6831) wmati válasza vtomi2 (#6829) üzenetére


wmati
addikt

Fél év :Y :Y

(#6830) föccer Akkor szerencse kérdése lesz. Mi a gond a szerverel ?

[ Szerkesztve ]

(#6832) vtomi2 válasza wmati (#6831) üzenetére


vtomi2
őstag

Már fél éve játszom, de föld felett még csak 2x találtam :)

(#6833) netpeti98 válasza wmati (#6831) üzenetére


netpeti98
addikt

Eye of Enderrel lehet őket célzottan is keresni.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#6834) wmati válasza vtomi2 (#6832) üzenetére


wmati
addikt

Kezd unalmas lenni a single game valamivel felkel dobni

(#6835) vtomi2 válasza wmati (#6834) üzenetére


vtomi2
őstag

már tekitezek :)

(#6836) wmati válasza vtomi2 (#6835) üzenetére


wmati
addikt

Én most nyírtam ki magam egy adag lávával :O

(#6837) vtomi2 válasza wmati (#6836) üzenetére


vtomi2
őstag

ismerős :DDD

(#6838) wmati válasza vtomi2 (#6837) üzenetére


wmati
addikt

(#6839) Geryson


Geryson
addikt

Van (illetve már csak volt) egy csodaszép vízesés a kecóm mellett. Körbebányáztam és gondoltam, hogy elviszem a vizet olyan "rómaiasan", azaz viaduktokon keresztül, kőmederben, de sajnos nem jött össze. Sőt, addig mesterkedtem, hogy a víz is elállt. El lehet amúgy vezetni vizet? Én hiába építettem ki a medret neki, nem folyt benne.

A másik, hogy van valami olyasmi, hogy örökvíz, jól emlékszem egy videóból? Mit kell ehhez csinálni? Hogyan tudnék vizet fakasztani a kéglimnél?

Ill. még egy másik kérdés. Mennyivel ésszerűbb meglévő bányákat továbbásni, mint nekem elkezdni egyszerűen elindulni egy irányba? Vagy azért jobb, mert ezzel a második móddal teljesen feleslegesen bányászok sok-sok követ is ki, ami egy bányánál már ki vannak dolgozva? Az ércek előfordulása amúgy teljesen random, vagy ezek inkább a bányákban vannak?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#6840) wmati válasza Geryson (#6839) üzenetére


wmati
addikt

Minecraftban nem érvényesek a fizika szabályai, ezért ahol nem folyik a víz oda vigyél mégy egy vödörrel

(#6841) föccer válasza Geryson (#6839) üzenetére


föccer
nagyúr

A vizet úgy tudod elvezetni, hogy minden 7. blokk után 1 szintel lentebb ásod a csatornát, lévén a víz 8 blokkra folyik el. A végtelen vízhez vagy 1x3 blokk lyuknak a 2 szélére, vagy egy 2x2 blokknyi lyok két átlós sarkába kell vizet tenni. Ezután szépen egyessével lehet kiszedni a vizet. Én a 2x2-es verziót jobban szeretem.

A meglévő bányákban veszélyesebb, de gyorsabb bányászni. Ha van már valamicske páncélod, jó sok fáklyád, meg kardod, akkor már le lehet menni oda.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6842) vtomi2 válasza wmati (#6838) üzenetére


vtomi2
őstag

Jé, már van több része is :)

(#6843) wmati válasza vtomi2 (#6842) üzenetére


wmati
addikt

Ja, nagyon beteg :D

(#6844) vtomi2 válasza wmati (#6843) üzenetére


vtomi2
őstag

Az biztos, már az utolsó résznél tartok...

- 100 emerald
- Mit szólsz 50-hez
- legyen 25
- és egy föld?
- ... oké :D

Aki nem érti :)

(#6845) Aldo Novares


Aldo Novares
aktív tag

Na ez undorító kicsit ..

Felmegyek egy magyar szerverre , táblákat elolvasom és ilyenket írnak

,,Ha építő jogot szeretnél, küldj SMS-t , az SMS díja 800 ft , ez szerintem teljesen jó ár az építő jogért "

Na most komolyan hogy lehet valaki ennyire aljas és pénzzsóvár hogy ezért pénzt kérjen hogy a szerverén építhessek ? Tudom hogy ő pénzért bérli , de akkoris . Átmentem egy másik szeróra , ott már ingyen lehetett építeni ... Ez a magyar mentalítás , mindenért pénzt kérni .

(#6846) wmati válasza vtomi2 (#6844) üzenetére


wmati
addikt

:DD :DD

(#6847) wmati válasza Aldo Novares (#6845) üzenetére


wmati
addikt

De bárhogy is vesszük valamiből fent kell tartani

(#6848) Superhun válasza Aldo Novares (#6845) üzenetére


Superhun
addikt

No warez plz :U

(#6849) veector válasza Superhun (#6848) üzenetére


veector
senior tag

Ez miért warez? :F

(#6850) Superhun válasza veector (#6849) üzenetére


Superhun
addikt

Mert ott szokás SMS-en keresztül "pénzt keresni".

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.