Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Cucuska2 válasza netpeti98 (#1750) üzenetére


Cucuska2
őstag

F3, Y tengely.
A dungeonök elviekben 65-ös szint alatt bárhogy spawnlohatnak, bár ez még alpha idején volt. A lényeg hogy nem lehet kiszámolni hova ássál, nincs ideális hely.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1752) netpeti98 válasza Cucuska2 (#1751) üzenetére


netpeti98
addikt

Kösz.
Még vmi: ha van egy szép nagy üres sziget akkor az állatok oda spawnolódnak? (óriás lebegő szigetre gondolok)

Üdv netpeti98

(#1753) veector válasza netpeti98 (#1752) üzenetére


veector
senior tag

Ha füves akkor igen.

(#1754) netpeti98 válasza veector (#1753) üzenetére


netpeti98
addikt

Na akkor megvan a következő építményem. (a trap után) :D

Üdv netpeti98

(#1755) föccer


föccer
nagyúr

Köszi amoba a segítséget! Nélküled nem tudtam volna úrrá lenni a helyzeten. Úgy néz ki, hogy én balszerencsés vagyok ebben a játékban :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1756) athos79 válasza Cucuska2 (#1751) üzenetére


athos79
tag

Délután találtam a szinte a felszínen (közvetlen egy barlang bejáratánal) 2 dungeont, pók spawnerrel. Tényleg nem lehet kiszámolni, hogy hol vannak.

It's not a bug - it's a feature!

(#1757) amoba válasza föccer (#1755) üzenetére


amoba
tag

Természetes hogy segítünk egymásnak. :)

Kösszi a gombát, nagyipari termelésbe kezdtem, kaptam 7-et vissza adok 70et. :)

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#1758) MasterDeeJay

Gondolom elég egyszer felhívnom a figyelmet arra hogy a szerveren az átlátszó skinpakkok használata is csalásnak minősül! (bár melyik szerveren nem)
Ez ugyan olyan mint egy fps játékban wallhacket használni. A szerveren elég sok erőforrás megy el így is az ilyen dolgok ellen. :(((

Ha még egy ilyent meglátok akkor felrakom a bukkitos spout kieget, azaz csak megadott gyári kliensel és bevizsgált skinpakkal lehet feljönni a szerverre. Aztán vagy játszatok úgy vagy megy az egész pálya a kukába és lesz RO2 szerver 32 playerrel.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1759) Cucuska2 válasza MasterDeeJay (#1758) üzenetére


Cucuska2
őstag

Azt hittem csak velünk van a baj.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1760) föccer


föccer
nagyúr

Lapis Lazurit minden mennyiségben veszek :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1761) MasterDeeJay válasza Cucuska2 (#1759) üzenetére

Az a helyzet hogy ez totálisan jellemző a magyarokra minden multis játékban. ÉS igen merek általánosítani mert sokféle játékszervert indítottam már, ahol magyar van ott több a csaló. Az hogy tört játékban csal az oké megértem, ezért nem indítok törtet de eredetivel a legnagyobb pofátlanság. (Codban a tört szerveren játszók több mint fele bizonyíthatóan csak valamilyen módon, ennél már csak az orosz játékosokon teszünk túl) Elvből nem megyek semmilyen multis játékban magyar szerverre mert tudom milyenek az emberek.
Mc-ban a legnagyobb gond amiatt van hogy fölöslegesen terheli a szervert ha valaki csal, baromi sok erőforrás állandóan a kockákat változtatgatni valós időben meg ellenőrizgetni ki hogyan mászkál a pályán. (emiatt 10-20w-at többet eszik a szerver)
Monjduk Notch ilyen téren is egy ***** volt hogy nem képes azt megírni hogy a nem látható blokkokat ne küldje el az a szerencsétlen szerver a kliensnek ugyanis baromi nagy pazarlás az egész. (habár maga a játék az eddigi leoptimalizálatlan ami csak megjelent)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1762) föccer válasza MasterDeeJay (#1761) üzenetére


föccer
nagyúr

habár maga a játék az eddigi leoptimalizálatlan ami csak megjelent

kb :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1763) KicsiPaszuj


KicsiPaszuj
tag

Optimalizálatlan? Ugyanmár hisz még csak béta! ...egy ideje...
Hogy battnád meg magad Notch.

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1764) Sirandrish válasza KicsiPaszuj (#1763) üzenetére


Sirandrish
legenda

szerintem már el is felejtette hogy béta állapotban van..
Bár nem tudom..akkor nem kéne tesztelni mielőtt eladja vagy 20milió példányban?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1765) dabadab válasza Sirandrish (#1764) üzenetére


dabadab
titán

"szerintem már el is felejtette hogy béta állapotban van.."

Szerintem meg nem (ha folyamatosan ezen dolgozik, akkor eleg nehez elfelejtenie, hogy meg nincs kesz), eleg erthetoen ki van irva, hogy fejlesztes alatt van a cucc, van idopontja a vegleges megjelenesnek, ilyenek. Ja, meg persze az ara is kedvezmenyes a vegleges megjelenese elott.
Nekem inkabb ugy tunik, hogy a jatekosok felejtik el, hogy ez meg erosen fejlesztes alatt allo cucc.

DRM is theft

(#1766) Sirandrish válasza dabadab (#1765) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát akkor meg jó nagy szerencséje van a palinak hogy egy félkész cuccal is milliomos lett :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1767) föccer válasza Sirandrish (#1766) üzenetére


föccer
nagyúr

:K

Egy jó ötletet sikerült jól meglovagolnia. Kellett hozzá egy jó adag szerencse, hogy felkapta a játékot az internetes társadalom, és ezzel kellő reklámot kapott. Én minden esetre kívánom neki, hogy ne csessze el az egészet a végére. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1768) dabadab válasza Sirandrish (#1766) üzenetére


dabadab
titán

Az elso milliot meg az alfa(!) allapotban levo cuccal szedte ossze. Mondjuk ketsegtelenul jol beletalalt a korszellembe, vagy valamibe.

DRM is theft

(#1769) Sirandrish válasza föccer (#1767) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nagyon faintos a cucc ez nem vitás :)
Csak így tovább neki :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1770) MasterDeeJay válasza KicsiPaszuj (#1763) üzenetére

Béta oké, ezt értem.
De azért ez rekord hogy egy 30-40mb-os játék lezabáljon közel egy giga ramot és annyira terhelje a gépet mint a prime95. Példának az optimalizálatlanak nevezett Ro2 kevesebb ramot eszik, sokkal hűvösebb a proci vele és még így is produkál elfogadható fps-t valamint a szerver oldali részének is negyed gépigénye van. Ro2 nél letekerhetem a vízhűtő szivattyúját is és 40fok körül megy a lötyi, mc-nél meg 50fok maxra tekerve. Tiszta crysis. :DDD
A bukkitos szerver jelenleg 10 emberrel annyi erőforrást zabál mint egy 1000 fős l2j szerver csúcsidőben.
Ez már nem optimalizálatlanság hanem totális pazarlás! Vegyenek alá egy normális grafikus motort!

Azért eddig még elnézhető volt Notch-nak hogy ez amolyan házi projektnek indult teljesen hobbiból nem egy profi programozóként, de már pénzt keres vele és nem egyedül csinálja. Nem ragadhat le a kezdeteknél, itt már nem csak diplomamunkának vagy haveroknak csinálja a játékot.
Mount and Blade is így indult, mégis megcsinálták szépre és optimalizáltra.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1771) sto1911 válasza MasterDeeJay (#1770) üzenetére


sto1911
veterán

Haho! Ne felejtsetek el, hogy ezt java-ban irta, emiatt ilyen horror az eroforrasigenye! Ha egy rendes motor lenne alatta, akkor huszadannyival is beerne.

(#1772) KicsiPaszuj


KicsiPaszuj
tag

Mount n Blade? Minecraft? Testvérem! :R
viccen kívül, szívemből beszélsz...
Notch, sokbavagy! háláld meg.

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1773) KicsiPaszuj válasza sto1911 (#1771) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

haggyukmár ezta jávás kifogást, tán én kényszerítettem, h jáván csinázza?
gondolom a c++ nemmenő 1 mojangosnak.

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1774) sto1911 válasza KicsiPaszuj (#1773) üzenetére


sto1911
veterán

Nem kifogas, teny. O biztos csak javaul ert. Remelem a vegleges valtozat mar rendes motort kap.

(#1775) föccer válasza KicsiPaszuj (#1773) üzenetére


föccer
nagyúr

A trollkodást kéretik a billentyűzeten kívül hagyni. :((

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1776) dabadab válasza KicsiPaszuj (#1773) üzenetére


dabadab
titán

"gondolom a c++ nemmenő 1 mojangosnak."

Az eredeti cel az volt, hogy viszonylag gyorsan ossze lehessen rakni egy multiplatform jatekot, marpedig erre a Java tenyleg jobb. Ha az elejen odanyomsz Notch kezebe egymillio eurot, hogy inkabb az elejetol kezdve legyen C++, akkor az lett volna. Odaadtad neki? Nem. Hatakkor? :D
Egyebkent meg - mint ahogy az mar sokszor elhangzott - a jatek fejlesztes alatt van, meg maga a jatekmenet is alakuloban van, nem igazan ez a megfelelo idopont arra, hogy az egeszet atportoljak C++-ra.

DRM is theft

(#1777) KicsiPaszuj válasza dabadab (#1776) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

konkrétan épp a te hozzászólásod volt, h az első misit még a kreatív módért kapta.. szal,
igen a kezébenyomták rögtön az elején...
a trollkodásért bocsi, rég nem aludtam :U
amúgy a legnagyobb baj, h nemigen van jele annak, h portolni szeretnék valaha is. többek közt a motor fejlesztései is ezt suggalják.
de a leggdurvább, h a fejlesztés is baromi lassú, én elhiszem h sokan ámulnak az 1.8tól meg a többitől, de ugyanmár.. az alábbi modokat 1-1 ember csinálja hobbiból, szinte ingyen:
-npc falvak? sztem eddigis voltak sőt:
http://www.minecraftforum.net/topic/227822-181-millenaire-npc-village-163-reduced-lag-mayan-crafter-bug-fixes/
-Sőt kolóniaszim:
http://sites.google.com/site/minecolony/
- új mob? edirem? ez komoly?
http://www.minecraftforum.net/topic/81771-v181-mo-creatures-v213-with-smp/
ha jóltudom most portolják smpére...
szal azért kapjuk ösze magunkat, ha kedvezmény, ha nem. sokan előre fizettek az MCért, sztem tartozik annyival, h egy 3playeres listen szerót eltudjak anélkül tolni, h kigyuladjon a gépem. remélem ez nem trollkodás.

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1778) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Tavaly is megkerdeztek Notch-tol hogy miert erolteti ennyire a Java-t, a valasz az volt hogy azt akarja hogy browserben is elfusson a jatek. Jo lenne tudni hogy az emberek hany %-a tolja bongeszobol.

(#1779) sto1911 válasza Ilsyde (#1778) üzenetére


sto1911
veterán

Megmutatnam neki a Quake Live-ot, az is megy bongeszoben, megsem java...

(#1780) KicsiPaszuj válasza Ilsyde (#1778) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

Szerintem tudjuk:D
quake live? Battlestar galactica online! kicsit komoly...

[ Szerkesztve ]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1781) dabadab válasza KicsiPaszuj (#1777) üzenetére


dabadab
titán

"konkrétan épp a te hozzászólásod volt, h az első misit még a kreatív módért kapta.."

Nem azert, hanem akkor, amikor meg alpha volt a cucc. Es ez messze nem az elejen volt, akkor mar eleg sok cucc elkeszult.
Egyebkent meg kivulallokent a legkonyebb osztani az eszt arrol, hogy mit es hogyan kellene csinalni :)

DRM is theft

(#1782) KicsiPaszuj válasza dabadab (#1781) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

ha van mögötte smile akkor már nem trollkodás?
nem osztom az észt, de mindenki érzi, hogy ez így nem jó. ennyi.

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1783) CPT.Pirk válasza sto1911 (#1779) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyrészt nem megy minden böngészőben, másrészt vedd rá, hogy fusson Androidon.

Ezek után mindjárt lesz értelme a Java-nak.

Ilsyde: én szinte mindig böngészőből tolom, bár fps szempontjából tök mindegy, honnan fut...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1784) sto1911 válasza CPT.Pirk (#1783) üzenetére


sto1911
veterán

A minden bongeszo szerintem nem lenne gond, de az Android sem. Mas kerdes, hogy mennyi ertelme van.

(#1785) CPT.Pirk válasza sto1911 (#1784) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért, mire a Live átmenne Androidra, az kicsit nagyobb meló lenne, mint a sima Quak3-at átfordítani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1786) sto1911 válasza CPT.Pirk (#1785) üzenetére


sto1911
veterán

Ez mar boven off, de miert is lenne nagyobb melo? Szvsz azzal se es a Minecrafttal se jatszana szamottevo mennyisegu jatekos telorol (foleg ahogy olvasom, hogy telon csak kreativ mod van, talan meg az is butitva (plusz, az enyemen az se fut, mert regi a proci:DD)).

@(#1787) dabadab: azt tudom, a sima Q3 vs. QL kulonbsegre kerdeztem ra.

[ Szerkesztve ]

(#1787) dabadab válasza sto1911 (#1784) üzenetére


dabadab
titán

Androidra atteni egy sima Java programot minimalis erofeszitesbe kerul, mivel az Androidnal a Java a hivatalosan tamogatott programnyelv, viszont barmi masrol atportolni joval macerasabb.

DRM is theft

(#1788) KicsiPaszuj


KicsiPaszuj
tag

Nemtudom kinek újdonság, de 1 kis minecraft progaming:
[link]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1789) föccer válasza KicsiPaszuj (#1788) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért van letiltva melóhelyen a tecső :O

Otthon meglesem :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1790) Sirandrish válasza föccer (#1789) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tán hogy ezzel is munkára bírjanak?:DD
Bár ahogy látom az kevés neked :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1791) föccer válasza Sirandrish (#1790) üzenetére


föccer
nagyúr

Amíg így is évi 70 millát keresek a cégnek, addig igazán visszakapcsolhatnák a tecsőt a gépre. Főleg úgí, hogy havonta kb 2 nap van, amikor lehet egy picit lazábban venni a napot, egyébként meg ez a jellemző :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1792) KicsiPaszuj


KicsiPaszuj
tag

kicsit visszatérve a feketelevesre, itt egy fps növelő, client oldali cumó. azthiszem ez a leg népszerűbb:
[CUCC]

basszus konkrétan ez naonbrutál!
mipmap
zoom
nofog
stb
Notch tekis sunyi, hát lehet ezt ígyis...

[ Szerkesztve ]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1793) CPT.Pirk válasza KicsiPaszuj (#1792) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeket mikor adták ki?
Nem túl rég feltúrtam az MC-s fórumokat az FPS növelés miatt, mert a laptop retek intel VGA-ja 8-15FPS között vitte az 1.7.3-at. Anno csak a tök salang, semmire sem jó leírásokat találtam...

Aztán most optimalizáltak, és az 1.8 már 25 fölött fut.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1794) Sirandrish válasza föccer (#1791) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerinted az a főnökséget mennyire érdekli?
VOlt mikor nekem is olyan napom volt hogy 3 ember munkáját végeztem el és annyit nem mondtak hogy húzd meg a f*szom..
Bezzeg ha valami nem úgy ment ahogy a nagyfőnök gondolta akkor jött az irgumburgum..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1795) KicsiPaszuj válasza CPT.Pirk (#1793) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

az optifine az 1.5el gördült ki
minnyá rámozdulok yogboxxal, aztán a millenaire ugyis szétlaggoltat..
(csakhogy bandika is örüljön:D)

[ Szerkesztve ]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#1796) Sirandrish válasza KicsiPaszuj (#1795) üzenetére


Sirandrish
legenda

Próbájjad ki aztán nyomjad a vakert te kis babszemjankó ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1797) föccer válasza KicsiPaszuj (#1792) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez vajon arra is használható, hogy ugyan azzal az fps érték mellett kvesebb cpu időt egyen a játék? Jelenleg sincs bajom a fps-sel, és a cpu cooler sem kapcsol fel a legalacsonyabb fogozatról, csak egy picit zavar, hogy 53-55%-on terheli az E6500-ast. Ha ezt le tudnám tornászni 40% kürülire, akkor a fogyasztásom is jobb lenne és nem is fűtene annyira :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1798) MasterDeeJay válasza föccer (#1797) üzenetére

Én szoktam korlátozni hogy csak egy magot egyen, illetve kézzel beállítom hogy kisebb fesszel/szorzóval menjen a proci.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1799) föccer válasza MasterDeeJay (#1798) üzenetére


föccer
nagyúr

Alapvetően nem a cpu teljesítményét akarom csökkenteni, hanem a játék által kért erőforrást. Tehát nem azt szeretném, hogy ugyanazzal az erőforrással nagyobb fps értéket produkáljon, hanem ugyan azt az fps-t kvesebb erőforrással. Ha direktbe venném vissza a CPU által leadott teljesítményt, akkor a játék teljesítményét is korlátoznám. (no meg akkor minek vettem ilyen CPU-t, ha ne akarom használni... :) )

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1800) sto1911 válasza KicsiPaszuj (#1792) üzenetére


sto1911
veterán

Nalam nem ment, kitoroltem, betettem, aztan a login utan fekete kep fogadott :( A multithreades valtozatot toltottem le, holnap kiprobalom masikkal is.

@(#1801) Cucuska2: Megvolt a META-INF is. Mi a sorrend? Nem csak ennyi (metainf torol, classes bemasol)?

@(#1802) föccer: haaat, nem volt okom panaszra :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.