Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) netpeti98 válasza sto1911 (#2196) üzenetére


netpeti98
addikt

:DD
Úgy tudom csak a kő cuccokat ismerték, szóval nem volt valami könnyű ;]

Üdv netpeti98

(#2202) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Kakaóbabot lehet termeszteni valahogy?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2203) netpeti98


netpeti98
addikt

Itt van pár how to :[link]

Üdv netpeti98

(#2204) Cucuska2 válasza netpeti98 (#2203) üzenetére


Cucuska2
őstag

Semmi hűhó nincs benne, csak az 1.4 után generált mapokon van, és csak dungeonökben.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2205) sto1911


sto1911
veterán

Nem megy a Skyblockban a mob spawn 1.9pr3 alatt :((( Meg a nyamvadt gomba se no meg mindig.
A spawn helyet 30 kockanyira epitettem ki, 12x12-es sik felulet. Kesobb 3 magasan huztam ra egy tetot, meg korbe falakat, hogy tok sotet legyen, de semmi :(((

Na, ugy nez ki bugba futottam.

"While playing in 1.9 PR3 I had a problem with no mobs where spawning. Even though I was playing the Hardcore map, the overall game was on peaceful. So if you run into this issue just switch to another map set it to anything other than peaceful and the mobs will start spawning. This may be a bug in 1.9PR3!. "

UGy tettem, ahogy irja, es egybol lett vagy 30 szornyem. Kiraly :D

[ Szerkesztve ]

(#2206) athos79


athos79
tag

Látom mindenki nyomja a minecraftot aki aktív ebben a témában.
De miért nem jöttök online??
Tényleg jobb singleben épiteni, és küldeni a képeket? :F :F

Mi értelme pl. egy mobtrap-nak singleben? Ott a creative mód..... Esetleg kipróbálni, hogy működik-e....

[ Szerkesztve ]

It's not a bug - it's a feature!

(#2207) Weißturul válasza athos79 (#2206) üzenetére


Weißturul
senior tag

Mert a szingliben szörvájvör módban sokkal jobb érzés megépíteni egy várost, várat, trapet, mint creative módban

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2208) Sirandrish


Sirandrish
legenda

A mohás kőröl nem lehet átterjeszteni valahogy a sima kőre?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2209) Sirandrish válasza Sirandrish (#2208) üzenetére


Sirandrish
legenda

Természetesen a mohát :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2210) föccer válasza Weißturul (#2207) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor már pont ugyan úgy jöhetnél muti pályára is. :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2211) Weißturul válasza föccer (#2210) üzenetére


Weißturul
senior tag

de ott segítenek/ártanak mások is :P

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2212) föccer válasza Weißturul (#2211) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha egyszer ilyen megesik veled (mármint hogy valaki ellenségesen/incorrecten viselkedett veled, akkor jelented és ha bizonyítottá válik az eset, akkor permaban az elkövetőre. Volt már ilyenre példa MDJ szerverén is. Szóval ilyen szempontból nem kell félni. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2213) Weißturul válasza föccer (#2212) üzenetére


Weißturul
senior tag

de az már idegesítő, hogyha találok egy jó kis helyet és letelepednék erre kiderül, hogy az egyik játszópajtás alattam vájta ki Móriát :N

ha megdobsz bővebb infóval a ph!szeróról akkor lehet benézek. ha tört játékkal is lehet akkor a bátyámmal építjüka birtokunk ;]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2214) netpeti98 válasza sto1911 (#2205) üzenetére


netpeti98
addikt

Pre4-re kell frissíteni. :)

Üdv netpeti98

(#2215) föccer válasza Weißturul (#2213) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak eredeti játékkal leget bejelentkezni. Részletekért keresd MasterDeeJay-t.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2216) Weißturul válasza föccer (#2215) üzenetére


Weißturul
senior tag

Rendben, hát akkor kénytelen leszek egyedül Barad Dur-t építeni ;]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2217) föccer


föccer
nagyúr

Erre a problémára valaki tudna valami okosat mondani?

Hogyan tudnám megoldani, hogy az összes piston jelet kapjon? Egy órája ezen tornázok, de sehogy sem tudom megkerülni.

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2218) Henryk válasza föccer (#2217) üzenetére


Henryk
aktív tag

kívülről vidd a jelet, úgy nem kell rátolni a repeatert.

(#2219) föccer válasza Henryk (#2218) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem lehet. Csak ekkora helyem van és csak az építményen belül. Annyi + nehezítés, hogy a pistonok magasságában be van fedve az egész elektronika. Ha az segítség, akkor az elektronikát le tudom süllyeszteni 1 blokkot.

üdv, föccer

mod:

- Ne kempelj köcsög!

;]

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2220) Henryk válasza föccer (#2219) üzenetére


Henryk
aktív tag

Azt még meg tudod csinálni, hogy nem a szélén kapja a jelet, hanem kozeprol.
A kozepso repeatert cserled redstone-ra, es az alatta levo kockaba tolod a villanyt egy azalatt levo faklyaval.

(#2221) föccer válasza Henryk (#2220) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha a középsőt lecserélem redstone-ra, akkor nem megy tovább a jelem, ami (értelem szerűen) valahol egy kapcsolóra van kötve.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2222) Henryk válasza föccer (#2221) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ezért mondtam, hogy kozepre vidd a jelet fold alatt, es akkor onnal eler mindket vegebe.

(#2223) föccer válasza Henryk (#2222) üzenetére


föccer
nagyúr

És a föld alól hogy viszem fel a jelet? Sry, de most ismerkedem a redstone-val :B

Ha redstone fáklyával viszem fel, akkor az folyamatosa jelet ad a hátrébb lévő szakasznak és az nem túl szerencsés.

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2224) Henryk válasza föccer (#2223) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ha a blokk alá teszed a fáklyát, akkor az a felette levőbe viszi a jelet, ahhoz meg még egy szintről lentebbről viszed és akor nem szabad hogy bezavarjék egymást.

(#2225) föccer válasza Henryk (#2224) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen ez átviszi a jelet, de ezzel az a baj, hogy egy folyamatos jelet ad, ami nekem nem jó. Hiába rakok rá egy kapcsolót, azt hiába váltom, a fáklya miatt folyamatos jelem van a vezetékben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2226) Henryk válasza föccer (#2225) üzenetére


Henryk
aktív tag

Megint nem figyelsz.. :(

A faklyas kocka oldalanak kell nekifuttatni a jelet, a tetejet nem kell lentebb rakni, mert igy nem kapnak a repeaterek semmit.
A faklyat, es a folotte levo kozepso sort emeld meg 1-el, es jonak kell lennie.

(#2227) Henryk válasza föccer (#2225) üzenetére


Henryk
aktív tag

Na csak hogy lásd kivel van dolgod, megcsináltam én is amit mutattál. :K
Működik, lehet kapcsolni, és mindegyik mozog, ha hoszabb távon kell, akkor szintén a föld alatt repeaterekkel tobb ilyen felvezetést csinálsz.

ON

OFF

Remélem így már tiszta. :)

Természetesen csak azért kalapáltam szét a felét hogy rá lehessen látni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2228) netpeti98


netpeti98
addikt

Lenne egy kérdésem stílusosan a redstoneról késleltetőkkel meglehet oldani hogy örökké mozog jön (egy körbe pár késleltető és gyorsan kiszedni az indító fáklyát és a helyét összekötni.)

Üdv netpeit98

(#2229) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
anynit tnt-t raktam le hogy out of memory, ezt hogy tudom növelni?
1-2 dolgot próbáltam de nem jött be a jávánál... :O

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#2230) föccer válasza Henryk (#2227) üzenetére


föccer
nagyúr

Áhhh, ez az. Nem tudom, hogy mint nem így csináltam, de ez működik. :R:R:R

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2231) föccer válasza netpeti98 (#2228) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, lehet, csak kell bele egy not kapcsoló.

Sima oszcilloszkóp:

Mod: és nem is kell hozzá indító fáklya. Simán elindul magától is. A repetert legalább 0,3 sec-es késleltetésre kell állítani.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2232) Henryk válasza netpeti98 (#2228) üzenetére


Henryk
aktív tag

Igen.
Csak néha újra be kell indítani ha kiég/bebugzik. (elvileg javításra kerül hogy időpontváltozásnál mindig megálltak.)

(#2233) brd válasza klambi (#2229) üzenetére


brd
nagyúr

64 bites OS és 64 bites Java. Ha nem ezeket használod (vagy nem tudod őket használni), akkor sokat nem tudsz tenni, bár 32 bit-en 1536 MB-ig meg lehet peccselni (vagy indítási paramétereket adni neki) a jar-t, de a fölött nekem szétfagy, így ha az kevés, akkor 64 bit.

The only real valuable thing is intuition.

(#2234) Henryk válasza klambi (#2229) üzenetére


Henryk
aktív tag

Itt kiválasztod a linux verziót, leszeded és van ott egy paraméterezés, azt fentebb tudod állítani és akkor több ramot kap.

(#2235) brd válasza netpeti98 (#2228) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nagyon sűrűre rakod az ismétlődést, akkor hamar "ki fog égni" a kör (pár másodperc alatt kiderül, ha erről van szó), hogy ne tudja ez szétfagyasztani az egész programot (vagy akár a servert), de egyébként működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#2236) Henryk válasza föccer (#2231) üzenetére


Henryk
aktív tag

Nekem csak aza bajom ezekkel a tiszta repeateres cuccokkal, hogy nagyon könnyen elállítódnak, vagy ha sok van sorbakötve akkor pl nem egy gyors jel fut végig, hanem 3-4 is mehet egymás után egy szálon.

Nekem jelenleg ez a kedvencem:

Ez egy elég rövid jelet ad le, nagyon jó pontossággal, és persze 4 repeaterrel lehet szabályozni a sebeséget, valamint ennek köszönhetően 4 különböző kimenete is van, és a középen lévő blokk tologatása egy fix késleltetést ad.

(#2237) föccer válasza Henryk (#2236) üzenetére


föccer
nagyúr

Ügyes megoldás. Sajna ehhez még nagyon kicsi a tudásom.

Minden esetre sikerült megcsinálom a 2*45 hosszú pistonsorot. Köszi a segítséget :)

Most rakok mellé egy 8-as countert, ami automatikusan reseteli magát, és elvileg meg is van az automata búza betakarítás. Összesen 720 blokknyi területet tud egyszerre betakarítani, ráadásul amint elkészültek azonnal lemossa a földet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2238) Henryk válasza föccer (#2237) üzenetére


Henryk
aktív tag

Nincsmit. ;)

És vissza is ülteti? :DD

Majd dobj fel róla képet, kíváncsi vagyok rá.

(#2239) föccer válasza Henryk (#2238) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, arra sajnos nem képes :)

Egyébként ahhoz, hogy a pistonokat BUD-ként lehessen használni, ahhoz kell valami külön mod? Nekem nem igazán akar működni :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2240) HS 2142


HS 2142
őstag

1-0 Notch javára.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#2241) netpeti98


netpeti98
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
Lehetne egy kérdésem melyik a legjobb mob trap típus?
Egyébként a skelton tényleg tud kempelni ;] bementem a trapba és egy szer csak a vizes árokból rám lő. :D

Üdv netpeit98

(#2242) föccer válasza netpeti98 (#2241) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez a kérdés így, abben a formában értelmetlen. Ha legegyszerűbben a mélyárkosat lehet megoldani, a legkissebb helyen a lépcsős-táblás csatárnás megoldás a nyerő. Ha lent vagy mélyen a föld alatt, akkor lehet függésleges vizi liftet bele építeni, ami felhozza a mobokat és ott alakítod ki a gyilkológépet. Ez viszont rizikós, mert egy véletlenül betévedt creeper sokkal nagyobb károkat tud okozni, mint a föld alá telepített verzió. Mi Atomantival 2 félét is készítettünk. Az első így is 2 részből áll. A felső része a pixel artok kockájába van bele építve, míg az alsó részéből vizilift hozza fel a mobokat. A másik az hatalmas alapterületet foglal el, ezért a lépcsős-táblás csatornákat kellett megcsinálni benne.

A hatékonyásg leginkább a beépített mérettől függ. A többi meg az adottságok szerint változhat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2243) Weißturul válasza föccer (#2242) üzenetére


Weißturul
senior tag

én a fullasztós módszert preferálom :K

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2244) netpeti98


netpeti98
addikt

Most olyanon gondolkozom hogy egy kis kamrába tereli őket a víz és megfulladnak egy vízoszloptól azért gondolkozom újabban ezen mert kissé kényelmetlen a föld alá járkálni mire leérek eltűnnek a cuccok.
Más van 3 ender gyöngyöm valahogy megoldom hogy ne szedje szét de az ender gyöngy hasznos lesz a következő verzióba hisz ahova ledobod oda teleportál téged.

Üdv netpeti98

(#2245) föccer válasza netpeti98 (#2244) üzenetére


föccer
nagyúr

Csinálj liftes trap-et. Lent a terem, fellifteznek a mob-ok és ott a gyilkoló gép.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2246) Weißturul


Weißturul
senior tag

a nyomólapot (ami aktiválhatja a mezei ajtót) megtartja a piston (sima/sticky)? lifthez kellene vagy egyéb módszer

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2247) föccer válasza Weißturul (#2246) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, lepattan róla, amikor működésbe lép.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2248) Weißturul válasza föccer (#2247) üzenetére


Weißturul
senior tag

akkor vmi épkézláb ötlet a lift aktiválásához? olyan kéne ami ha lemegyek lent marad, ha felmegyek akkor meg fent

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2249) föccer válasza Weißturul (#2248) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért nem csinálsz mellé egy függőleges redstone jelent. A kivezetéshez meg csinálsz egy vagy kapcsolót és akkor fentről is és lentről is le tudod adni a jelét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2250) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Srácok.
Nektek 1.8.1ben mennyi mob jön éjszaka?
Nálunk olyan nagyon ritkák mintha gyémántból lennének:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.