Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) föccer válasza Weißturul (#1499) üzenetére


föccer
nagyúr

No, vazzeg, Most döbbentem rá, hogy ez a khöööcsööög endemnak kihordja a mob trap falát, amivel a nappali termelékenysége kb 0-ra csökken. Van olyan blokk, amit nem tud el hordani? A másik nagy probléma, hogy ha a víz útjából/útjába pakol, ezzel teljesen megzavarva a víz áramlását.

No, ez így kemény lesz, ha ez a köcsög mindent átépít :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1502) föccer válasza föccer (#1501) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg az üvegtáblát nem szedi ki. Ezek alapján a teljes trap belsejét üveggel kell fedni...

Nem lesz kis meló :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1503) KisTopi95 válasza Weißturul (#1499) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Oké hogy gyűjtöd de nem számolja, ergo fölösleges gyűjteni.

Megint szívok az aether moddal, már ott tartok hogy nem tudom egyáltalán elindítani a játékot :D

Mit is kéne ide írni?

(#1504) dabadab válasza föccer (#1502) üzenetére


dabadab
titán

Nem, az uvegtablat valoban nem szedi ki, ellenben osszetori :)
Ami ved ellene, az a lava meg a viz (a sekely viz is, amin masok siman atgyalogolnak).

szerk: vagy megsem tori ossze? szerintem minecraft wikiben olvastam, de most ott nem latom, ma meg volt vagy szazezer edit az endermanes bejegyzesen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1505) föccer válasza dabadab (#1504) üzenetére


föccer
nagyúr

Én is ott olvastam, hogy nem szedi fel az üvegtáblát. Azt nem olvastam, hogy összetörte volna. Viszont a padlóra mit teszek? Azt írja, hogy a slabs is "biztonságot" ad. Ez ha jól sejtem a feles kockák? Az érdekes, hogy miért ne szedné fel...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1506) Weißturul válasza föccer (#1500) üzenetére


Weißturul
senior tag

na ez újdonság, recept? :D amúgy mintha tényleg szaporodtak volna a szörnyecskék :F

amúgy endi ellen az áramló víz a hatásos: nem egyszer nyúvadtak ki a rohadékjai, hogy a víz sodorta őket a falnak, de nem tudtak mozogni ;K majd shotolom az én endicsapdám :K
3
2 blokk magas falon amúgy átlát? nameg beférne a maga kettőfél blokkmagasságával egy kétblokkmagas terembe?

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1507) tvse1995 válasza föccer (#1502) üzenetére


tvse1995
senior tag

Nem úgy volt hogy azokat a blockokat amiket Te teszel le azokat nem viszi el? Csak azokat amiket a játék generált.

(#1508) KisTopi95 válasza tvse1995 (#1507) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Itt a pont. Amit te csinálsz azt otthagyja.

Mit is kéne ide írni?

(#1509) dabadab válasza tvse1995 (#1507) üzenetére


dabadab
titán

Ez egeszen biztosan nincs igy.

DRM is theft

(#1510) Weißturul válasza dabadab (#1509) üzenetére


Weißturul
senior tag

valóban nincs, nekem kiszedte a falat, hogy bejöhessen :(((

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1511) KisTopi95 válasza dabadab (#1509) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Jogos, most olvasom én is, de emlékeim szerint azt írták, hogy csak a generált cuccokat viszi el.

Mit is kéne ide írni?

(#1512) föccer válasza tvse1995 (#1507) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, sajnos azokat is felszedi :(

Weißturul: itt egy tutorial a mob trapről. Nem a legjobb, de az elképzelés az jó. Illetve azaz enderman miatt eléggé megnehezedett a dolog, mert a szemétje szétszedi az egész termet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1513) Weißturul válasza föccer (#1512) üzenetére


Weißturul
senior tag

melyik videó az :F nem találom :K
amúgy tudom az enderman ellen a megoldást: földalatti bunker úgy a törhetetlen alapzatig :DDD de már gondolkodok én is...
endi elviszi a padlóra rakató nyomógombot is?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1514) föccer válasza Weißturul (#1513) üzenetére


föccer
nagyúr

A link közvetlenül arra a videóra mutat, amit meg kell nézned.

Elvileg (Minecraftwiki szerint) a badrockot is felszedi, amit mondjuk én nehezen tudok elképzelni, de ki tudja.

Most agyalok a jó megoldáson. A padlóra slabs, a falakra üveglap. Sajnos a fal/padló csatlakozása eléggé gázos. Szerintetek melyik megoldás a jobb?

A: Slab be a falig, és felette az üveg,

B: Üveg le a földig és előtte fél kockával az slab.

Szerintem mindkét megoldás helyes lehet. A másik irányú csatlakozást még ki kell próbálnom...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1515) Weißturul válasza föccer (#1514) üzenetére


Weißturul
senior tag

nekem pingvinharcos csatornáját hozza be :(
szerintem "B"

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1516) föccer válasza Weißturul (#1515) üzenetére


föccer
nagyúr

Amikor rányomsz a linkre, akkor behozza a csatornát, és elindít egy Minecraft Monster Trap nevű ~14 perces videót... ;)

Közben kipróbáltam a továbbító csatornákat. Szerintem működni fog üvegbéléssel is, csak egy kockával szélesebbre kell tervezni, hogy ne tudják átugrani. Ha jól sejtem, akkor a víz alatti részt nem kell kibélelni, mert azt nem fogja tudni felszedni az enderman.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1517) föccer


föccer
nagyúr

No, szerintem ezzel a béleléses módszerrel menni fog az enderman biztos trap is, csak egy pöttyett több alapanyag kell hozzá.

Szélesebb csatornák, és nagyobb belmagasság belmagasság.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1518) Weißturul


Weißturul
senior tag

na, így nem is rossz :K
holnap nekiállok alkotni valamit... vasércet találtam így lehet vödröm :P

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1519) athos79


athos79
tag

Sziasztok

A megoldás egyszerű (épp ezért okoz fejtörést) :)
1. Vízre nem spawnolnak a mobok;
2. Az Enderman 3 blokk magas.

Innentől egyszerű a képlet - a spawnhelyek 2 blokk magasak legyenek, a víz fölött lehet több is.

Szerver mikor lesz? Elszigetelve érzem magam, és kezdenek elvonási tüneteim lenni :O :)

Athos (Atomanti)

It's not a bug - it's a feature!

(#1520) Weißturul válasza athos79 (#1519) üzenetére


Weißturul
senior tag

Én az endermanból nem nézem ki a három blokkot. Épphogy látszik a szeme a kétblokkos fal mögül

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1521) athos79 válasza Weißturul (#1520) üzenetére


athos79
tag

Minecraft wiki:

"The Endermen are 3 block high[4] black creatures with long arms and legs..."

És eddig úgy néz ki, hogy működik az effajta trap.

It's not a bug - it's a feature!

(#1522) föccer válasza athos79 (#1519) üzenetére


föccer
nagyúr

Végül is jogos a felvetés :) Ezek szerint pont az ellenkező lehet az optimális megoldás, mint ami felé én el kezdtem gondolkozni :)

Köszi az ötletet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1523) kexksz válasza föccer (#1514) üzenetére


kexksz
addikt

Te komolyan az alap skinnel játszol? :P

(#1524) Weißturul válasza athos79 (#1521) üzenetére


Weißturul
senior tag

najó, így már elhiszem :)

kexksz: én is alappal nyomom :P

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1525) föccer válasza kexksz (#1523) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, nincs is annál jobb :)

Viszont ha valaki megmondja, hogy kreatív módban hogyan sikerült meghalnom, akkor annak adok egy virtuális piros pontot :)

A másik, hogy hogyan tudnám azt elérni, hogy egy marha nagy füves placc legyen a térképem? Se hegyek, se fák, semmi egyéb. Minden ebből akarok felépíteni.

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1526) föccer válasza föccer (#1525) üzenetére


föccer
nagyúr

No, a flatmap-es problémát sikerült megoldanom. Kb az 5. letöltés az jó is lett :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1527) Ilsyde válasza föccer (#1525) üzenetére


Ilsyde
őstag

Gondolom kiestél a mapról, bedrockon keresztul? :)

http://www.minecraftforum.net/topic/575587-giant-flatgrass-map/ de akár mcedittel is lehet.

(#1528) föccer válasza Ilsyde (#1527) üzenetére


föccer
nagyúr

:C

Meg is nyerted a virtuális kézfogást :D

No, közben kitaláltam, hogy mi legyen a következő nagy projektem a MC-ben. Igaz, még nem tudom, hogy akarom-e. MErt jelen esetben a nagy, az azt jelenti, hogy NAGY. Cirka 2794160 kockás pixel art.... :DDD

Asszem szükség lesz a crative módra :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1529) föccer válasza föccer (#1526) üzenetére


föccer
nagyúr

A megoldás, az mégsem lett jó :( Sajnos túl kicsi volt az előre legenerált "flat" rész :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1530) föccer


föccer
nagyúr

Hát, ha nem is úgy ahogy eredetileg elképzeltem, de nekiálltam a projektnek.

Na, mi lesz belőle? :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1531) Weißturul válasza föccer (#1530) üzenetére


Weißturul
senior tag

magyarországtérkép? :D

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1532) föccer válasza Weißturul (#1531) üzenetére


föccer
nagyúr

Asszem most pár hétig nem láttok a szerveren ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1533) Weißturul válasza föccer (#1532) üzenetére


Weißturul
senior tag

én most erdetivel se megyek szerverre, jobb nekem a magány :P

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1534) athos79


athos79
tag

Elég hatékonynak néz ki az újfajta trapom... :)

It's not a bug - it's a feature!

(#1535) X3B6O0X válasza athos79 (#1534) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Ez gondolom csak éjszaka működik...

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#1536) athos79 válasza X3B6O0X (#1535) üzenetére


athos79
tag

Nem-nem. Éjjel-nappal hozza az anyagot :K

It's not a bug - it's a feature!

(#1537) Weißturul válasza athos79 (#1536) üzenetére


Weißturul
senior tag

aztmeghogy :Y

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1538) Nyiscsák válasza athos79 (#1534) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Ez érdekelne engem is! Leírást vagy egy videót nincs kedved róla csinálni?

(#1539) athos79 válasza Nyiscsák (#1538) üzenetére


athos79
tag

Ha meglesz az 1.8-as szerver szivesen megmutatom.
A lényeg az, hogy a földalatti spawnhelyről jönnek föl a vizen keresztül a mobok, majd szétválasztom a pókokat a többitől. A pókok fulladnak, a többit lávával ölöm.
Most azon fáradozok, hogy a creepert is szétválasztani a többitől (mondjuk az amugyis csak nappal működne, de egyelőre sehogy sem működik :D )

It's not a bug - it's a feature!

(#1540) dabadab válasza athos79 (#1539) üzenetére


dabadab
titán

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtja? :D

Hogyan jönnek fel a vízzel a mobok?

DRM is theft

(#1541) CPT.Pirk válasza dabadab (#1540) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy Hofi mondta a cigány gyerekekre: "ezek a fényre jönnek" ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1542) Ilsyde válasza athos79 (#1539) üzenetére


Ilsyde
őstag

Ez eleg erdekes koncepcio. Eddig csak olyanokat lattam hogy egy tornybol viszi a mobokot lefele a viz. Felfele hogyan es foleg miert? :)

(#1543) Weißturul válasza CPT.Pirk (#1541) üzenetére


Weißturul
senior tag

:DDD
én is építek majd vmi jó kis csapdát... csak kell hozzá egy sűrű erdő ;]

üdv, wt

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1544) athos79 válasza Ilsyde (#1542) üzenetére


athos79
tag

Akkor a gőzgép lényege :): a mobok úsznak fölfelé, csak meg kell csinálni a rendes vizfolyosókat.
És az értelme?
Ahhoz, hogy az "anyag" egyből a házunkba jöjjön nem kell a felszinen épiteni valami bazinagy trapet, ugyanúgy a föld alatt van, de nem az "anyagért" megyek le, hanem felhozom a mobokat, leölöm őket, és egyből a házamba "potyogtatom a termést". :))

Teszek egy képet lentről is:

It's not a bug - it's a feature!

(#1545) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Ja ez ilyen egyszintes megoldas akkor. Vegulis nem rossz, az a resze nekem is tetszik hogy feltolja az anyagot. Igazad is van, egyjatekos modba nem kell nagyipari cucc ami ezrevel ontja magabol a lootot.

(#1546) athos79 válasza Ilsyde (#1545) üzenetére


athos79
tag

Simán megoldható több szinttel, akár utólag is. Csak az alatta lévő szintről nem középen fognak felmenni a mobok erre a szintre, hanem mondjuk a sarokban. Persze az árkokat másképp kell csinálni.

It's not a bug - it's a feature!

(#1547) CPT.Pirk válasza athos79 (#1544) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi veszi rá a mobot, hogy bemenjen a szembe folyó vízbe és felússzon? Belesétálni belesétál, de hogy mitől megy fel azt nem vágom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1548) Weißturul válasza CPT.Pirk (#1547) üzenetére


Weißturul
senior tag

ez nekem is magas :F

üdv, wt

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1549) athos79 válasza CPT.Pirk (#1547) üzenetére


athos79
tag

Az veszi rá, hogy 4 oldalról nyomja be a víz, így fölfelé tud a legkönyebben menekülni.

Más:
Jó Mekk Mester módjára megépítettem a pistonos világítótornyom tetejét - már csak a talapzat kell, és valahogy rátenni :DD :DDD

It's not a bug - it's a feature!

(#1550) CPT.Pirk válasza athos79 (#1549) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kép alapján kifelé folyónak tűnt a víz. Kérhetnék egy nagyobb képet? Ha ez így megy, akkor elég fasza ötlet!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.