Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) LTwinHU


LTwinHU
tag

Sajonos nem holnap jön az 1.8 :(
Vagy is jeb_ twittere szerint nem.

Más:
-föccer te mien néven MC-zel?
-Nekem is van 1 kis egyszerű monster-trapem és ez lenne a kérdésem hogy a benne lévő kaktusz (beszivja?) miatt silány a "bevétel"? Mert azért esik bele johéhány skeleton stb.
-Néhány kép: [1.] [2.] [3.]

üdv. LTwinHU => koxx (MC-n)

[ Szerkesztve ]

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#1352) föccer válasza LTwinHU (#1351) üzenetére


föccer
nagyúr

Föccer néven vagyok fent :)

Ahogy elnézem, elvileg nem lehet belőle gond, hogy ott a cactus. Bár nem értem, hogy miért van ott. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1353) CPT.Pirk válasza LTwinHU (#1351) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kaktusz nem jó, minden itemet eltüntet. Ha rádobsz bármit, azt is lenyeli. Láva + létra a megoldás jelenleg.
Am. ha minden igaz, később csak akkor lesz loot, ha személyesen öljük meg a mobot, ami a csapdákat értelmetlenné teszi. Azért remélem ez nem valósul meg, és csak az XP bogyók nem fognak jönni, de loot igen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1354) föccer válasza CPT.Pirk (#1353) üzenetére


föccer
nagyúr

Ma is tanultam valamit :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1355) CPT.Pirk válasza föccer (#1354) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

L: láva
F: föld
V: víz
H: létra

Ez a kialakítás ami jól bevált. Azt hiszem 8 blokkot folyik a láva.

LLLLLLLL
FFFFFFH
FFFFFFFVVV

Talán látszik mit akartam ezzel, nincs most megépítve, így nem tudok jobb képet adni. Lényeg annyi, hogy a láva legvége alatt van a létra. A vízbe bepotyognak a mobok, a létra nekinyomja a lávának, meghal, és a cucc a vízbe esik. A megfelelő hatékonyság érdekében kell kb. 20-25 spawner szint a gyilok szint fölé, egy haverommal csináltuk, két hét volt kettőnknek a felépítése. Ha jól emlékszem 22x22-es volt az alapterülete.

Hopp, találtam egy normális leírást egyik lehetséges megoldásról: [link]

No és itt látszik, amit lerajzoltam profilból:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ezt nézzétek meg, jó kis griefer csapda Pistonokkal, ötletes: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1356) föccer válasza CPT.Pirk (#1355) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen építettem már ilyen csapdát. A ph-s szerón a múlt héten állítottunk be egy bazinagy monster trap-ot. Tegnap meg végre beüzemeltem az álattenyészetemet is. Hozza is a sült husit rendesen. Csak egy baj van vele, hogy a csirkék beférnek a láva penge alatt a kiadóba. Erre esetleg valakinek valami ötlet?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1357) CPT.Pirk válasza föccer (#1356) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csirkék az jó kérdés. Szerintem ez a lávás megoldás még talán jó lenne, mert a csirke próbál repülni, előbb utóbb beleszállna. Viszont nem jött be a mob looter mintájára az állat looter, mert az állatok nagyon ritkásan spawnoltak a szintekre, így nem volt értelme a dolognak.

A másik probléma, hogy a játékos körül 127 blokk sugarú körben van csak spawn esemény (24 blokk sugarú belső körben nincs spawn), szóval ha nincs senki a looter közelében, akkor egy darab mob sincs benne. Mondjuk ez segít, hogy ne fogyasszon annyi erőforrást a játék, de lehetne erre valami craftolható cucc, ami körül spawnolnak a lények. Meg jó lenne, ha mondjuk a redstone torch vonzaná a dögöket, lehetne vele tök fasza dolgokat csinálni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1358) föccer válasza CPT.Pirk (#1357) üzenetére


föccer
nagyúr

Ma már nagyon sokat tanultam. Akkor lehet átvezetem a kiadót a farm közepére, mert igencsak nagyobb a farm, mint 127 kocka... :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1359) CPT.Pirk válasza föccer (#1358) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem biztos a 127, valamikor az 1.2 béta idejében a ez volt a helyzet, a spawn kód alapján.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1360) Cucuska2 válasza CPT.Pirk (#1359) üzenetére


Cucuska2
őstag

Most a körülötted lévő, 17x17 chunkon spawnolhatnak. Ami ha jobban belegondolok 272x272 blokk. :K

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1361) veector válasza CPT.Pirk (#1355) üzenetére


veector
senior tag

A láva 4-et, a víz 8-at folyik.

(#1362) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oh! Na ezeket jó tudni!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1363) LTwinHU válasza CPT.Pirk (#1353) üzenetére


LTwinHU
tag

Kösz! Mát igen már azért van "bevétel"! Az én trapem 32x32-es 1 szintes szóval nemnagy de azért a 0-nál jobb (sokkal) :D.

[ Szerkesztve ]

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#1364) CPT.Pirk válasza LTwinHU (#1363) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még 20 szint, és tök jó lesz. ;]

A mi 22x22.es oszlopunkhoz majdnem 3 nagy láda cobble fogyott el, mire a map aljától a tetejéig megépült, plusz volt még 6 szint oldalt, amik becsatlakoztak alul a gyilok szinten. Ha jól emlékszem, valami 30-40 perc körül telt meg az üres inventory a loottal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1365) brd válasza föccer (#1356) üzenetére


brd
nagyúr

A lávagyilok után az egy kocka széles kifolyás mellé kaktusz.

The only real valuable thing is intuition.

(#1366) bAtt001


bAtt001
addikt

na úgylátom megint egy ügyes trükkel eltolták az újdonságokat, 1.8ban nem lesznek npc-k még. akkor én megvárom az 1.9et a visszatérésre :DDD

(#1367) veector válasza bAtt001 (#1366) üzenetére


veector
senior tag

Ezt jó ideje tudatunkra adták már. Az új az, hogy jeb hétfőre gondolja az 1.8-at. :O

[ Szerkesztve ]

(#1368) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Mondták is PAX-n hogy 2 részre lesz szedve a játék, de a nagyobb módosítások az első felében lesznek. Bár nem túl sok mindent mutattak, én azért várom az 1.8-at. Vártam a mai napot, erre 2 napja, nézem és eltolták hétfőre....

Mit is kéne ide írni?

(#1369) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

No, akkor egy gyors listát összeszedek az 1.8-ról és az 1.9-ről (egyébként szerintem ezek már az utolsó updatek lesznek, max. bugfixek jöhetnek).

-Pár bugfix és módosítás (a felhők nem mennek át semmilyen anyagon, éjszaka más lesz a mozgásuk, mint nappal, a csontik élethűbb íjakat kapnak, és mi is, stb.)

-pár új blokk (kőtégla, téglalépcső és tégla félkő, valamint ugyanezek kőtéglából, és egyfajta kerítéskapu, üvegpanel)

-új mobok: (Enderman, háát, nem is tudom, minek hívjam, modnjuk legyen mumus :), Egy rovar, ami a fablokkokat támadja meg, és ha kiütöd a blokkot, akkor rádtámad (kissé ijesztő), és kék pók, ami ha megsebez, meg is mérgez)

-új éghajlatok, életterek (mocsár, hegy, óceán, az óriás gombák éghajlata, és esetleg vulkánok)

-újfajta tömlöcök, erődítmények, elhagyatott bányák, szakadékok

-a jól ismert faluk

-XP pontok (egyelőre csak úgy lesz)

-Éhségmérő (ha kilenc csibecomb fölött van az éhségszinted, öt másodpercenként fél szivet ad vissza)

-új kaják (Steak, csirkehusi (a nyers húsok ezentúl lehet, hogy megmérgeznek) , dinnyeszelet, és rothadt hús, amit a zombik fognak dobni, és biztosan megmérgez, de kevésbé leszel éhes tőle)

-sprintelés, ami leüríti az éhségmérőt

-a ládáknak lesz egy nyitott állapotuk

1.9

-a Pokol egy kicsit izgalmasabb lesz

-NJK-k azaz nem játszható karakterek, akik a falukban fognak élni

-Bossok az erődítményekben

-lesz valami használati módszere az XP-knek

(-gleccserek esetleg, amik a valódiaktól eltérően nem mozognak, de elfedik a tájat [ezt már nem tudom, hol olvastam])

Egyenlőre ennyi, de közel sem teljes a lista. Hétfőig már fél lábon is kibírom, de én inkább még rászámolok egy plusz hetet, mert hatalmas az update.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#1370) kexksz válasza X3B6O0X (#1369) üzenetére


kexksz
addikt

Wikipedia már megtette helyetted. :B [link]

(#1371) Cucuska2 válasza kexksz (#1370) üzenetére


Cucuska2
őstag

de randa vagy :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1372) CPT.Pirk válasza Cucuska2 (#1371) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Emós avatar! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1373) kexksz válasza CPT.Pirk (#1372) üzenetére


kexksz
addikt

Nem is emos! :( :( :O :O

(#1374) Cucuska2 válasza kexksz (#1373) üzenetére


Cucuska2
őstag

hanem rusnya! :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1375) kexksz válasza Cucuska2 (#1374) üzenetére


kexksz
addikt

Don't make me cry. :D

(#1376) bAtt001 válasza CPT.Pirk (#1372) üzenetére


bAtt001
addikt

nem emós az, inkább buzis ;] na de jöjjön már valami update, legyen miért belépnem :)

(#1377) KisTopi95 válasza bAtt001 (#1376) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

És ha azt is tudnátok hogy a képen egy lány van :DDD

[ Szerkesztve ]

Mit is kéne ide írni?

(#1378) Thome


Thome
addikt

Vót má? LINK

(#1379) agentxy


agentxy
csendes tag

S íme a szerver legelső Creeper-je (külön köszönet Cucuska2-nek a nyersanyag-ellátásért :) )

[ Szerkesztve ]

(#1380) veector válasza Thome (#1378) üzenetére


veector
senior tag

óóóóóóóóóóóó [nyálcsorgatósszmájli]

(#1381) bAtt001 válasza KisTopi95 (#1377) üzenetére


bAtt001
addikt

hát ez pl elég egyértelmű szerintem :)

(#1378) Thome me gusta :D

(#1382) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Kint van ám már a hivatalos 1.8 pre-release:

http://www.minecraftforum.net/news/214-want-to-play-18-early-heres-how/

mcpatcher megy vele meg a kompatibilis textúra pakkok is

(#1383) Henryk


Henryk
aktív tag

Naggyon komolyan durván néz ki az új pálya.. csináltam hozzá 1.8 szerót is, ott kicsit bugosabb, de műkszik. :DD :C :DD

Valami meseszép a terület, néhol teljesen reális tájképpel, faluk is vannak, meg minden ami a listán volt.

Kicsit döcögős ahogy gyorsan repkedek magasan, de gyalogosan teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#1384) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Nah skacok aki akar 1.8 pre-release-el játszani, ajánlom ezt a linket. A bányák benne vannak, de pl agresszív mob nem spawnol. Ennek ellenére, nem bírom lerakni.

Elkéstem :D

[ Szerkesztve ]

Mit is kéne ide írni?

(#1385) CPT.Pirk válasza KisTopi95 (#1384) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még elég bugos. Az optionsban állítás fekete képernyőt okoz, az újonnan generált mapok meg kegyetlen akadnak, holott az 1.7-ből származó meg tök fasza.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1386) veector válasza Ilsyde (#1382) üzenetére


veector
senior tag

Szemtanúja lettem, ahogy egy farkas/kutya megtámadott egy bárányt! :Y
Vagy ilyen eddig is volt?

(#1387) CPT.Pirk válasza veector (#1386) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, ez újdonság. Notch szerint még több ilyen is lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1388) veector válasza CPT.Pirk (#1387) üzenetére


veector
senior tag

Az jó.
De creativeba miért vannak szörnyek? :D Az enderman meg észre se vett amikor ránéztem.

(#1389) CPT.Pirk válasza veector (#1388) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A szemébe néztél?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1390) veector válasza CPT.Pirk (#1389) üzenetére


veector
senior tag

Jaja. Le se sz@rt amíg meg nem ütöttem.

mod: csunyabeszéd

[ Szerkesztve ]

(#1391) veector


veector
senior tag


Öööö erre nem számítottam. Ez teljesen generált.

(#1392) kexksz


kexksz
addikt

Nem rossz ez az 1.8, főleg az új világítás. :D

(#1393) veector válasza kexksz (#1392) üzenetére


veector
senior tag

Jah de az is elég bugos :D

(#1394) Henryk


Henryk
aktív tag

Csak akkor ennyire bugos ha creative-ba mentek, survivalban rendesen tamadnak a mobok meg minden, enderman is mükszik.

[ Szerkesztve ]

(#1395) For357y válasza CPT.Pirk (#1387) üzenetére


For357y
aktív tag

Nekem 1.7.3-ban is támad a farkas. :) Legalábbis szerveren nagyon gyakori, hogy a farkas levadássza a bárányt.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#1396) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Tegnap este nézem a fórumot mobilról. Aztán egyszer csak láttam valamit, amitől kikerekedett a szemem, és csak ennyit tudtam mondani (bocsánat a vulgáris kifejezésért) :
MIAF@SZOM?!
Másnap reggel gép be, és azonnal letöltöttem a kiszivárgott 1.8-at.
Első reakcióm: Ez mekkora jó lett!
Második reakcióm: És nem is bugos!
Harmadik reakcióm: Gyere ide malac, nem bánt a bácsi... Basszus, ez hova szalad? Ja tényleg...
Negyedik reakcióm: Mész innen, teee.. öööö, Mumus!
Ötödik reakcióm: Köszönöm nektek, és annak, aki megszerezte a bétát!

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#1397) veector válasza X3B6O0X (#1396) üzenetére


veector
senior tag

Kb ugyanez csak reggel. :D
Amúgy notchék leakelték.

[ Szerkesztve ]

(#1398) netpeti98


netpeti98
addikt

Nézegettük mi is az 1.8-as verziót és mit is mondjak nagyon el van találva.
Bár még nem találtunk mumust :DDD

Üdv netpeti98

(#1400) kexksz válasza xD4N1 (#1399) üzenetére


kexksz
addikt

Fuss neki mégegyszer a szabályzatnak.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.