Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) föccer válasza KicsiPaszuj (#1850) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha csak 2 kocka magas a trap azon része, ahol nincs víz, akkor nem tud spawnolni az enderman, így nem is tudja széthordani a trapot :)

üdv, föccer

mod:

milesssssz-> mi lesz? ;p

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1852) Weißturul válasza KicsiPaszuj (#1850) üzenetére


Weißturul
senior tag

attól még az egyik legveszélyésebb monszta lesz

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1853) netpeti98


netpeti98
addikt

Van esetleg vmi ami a zombikat vonzza?
föccer:kösz

Másik kérdés: Hány mezőn belül? Tudom kicsit hülye kérdés :DD

Üdv netpeit98

[ Szerkesztve ]

(#1854) föccer válasza netpeti98 (#1853) üzenetére


föccer
nagyúr

A játékos :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1855) Weißturul válasza föccer (#1854) üzenetére


Weißturul
senior tag

azon kívűl? jó lenne egy csali alapú csapda :)

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1856) föccer válasza Weißturul (#1855) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nincs szükség csalira. A sötét teremben folyamatos spawnolnak, és ha nincs ellenség a közelükben, akkor elkezdenek kóborolni, és előbb utóbb beleesnek a csatornába. Mivel továbbra nincs ellenség a közelben, így hagyják magukat az árra sodorni. Onnantól kezdve meg már mindegy nekik ;]

Egyébként meg talán 10-12 kockányira látnak el, de ezt nem tudom, csak tippelem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1857) Weißturul válasza föccer (#1856) üzenetére


Weißturul
senior tag

az íjászropiok többre látnak, talán a durrancs a legvakabb
de a csalis azért lenne jó mert akkor a szabadba lehetne rakni és akkor mondjuk védve lenne az adott terület és nem kéne attól tartani, hogy mikorr robbant alád a durrancs

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1858) X3B6O0X válasza netpeti98 (#1853) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Csak akkor lát a mob, ha egy 16 kockás sugarú körön belül vagy a mobhoz képest. Értelemszerűen a mob a kör középpontja.

Más: Építeni szeretnék egy piston-liftet, ami viszonylag egyszerű, csak az a baj, hogy amikor elveszem az áramot, akkor nem húzza vissza az alsó ragadós piston a fölötte lévőt, mert az a fölötte lévőhöz ragadt. Ez a Minecraft fizikája, és bele kell törődni, hogy nem működik, vagy van valami megoldás?

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#1859) föccer válasza X3B6O0X (#1858) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen magasra akarsz emelni? Esetleg a felső piszton fölé rakj homokot, az simán visszaesik magától.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1860) X3B6O0X válasza föccer (#1859) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Az a lényeg, hogy szeretnék egy négyemeletes házat épiteni, és meguntsam a folyamatos lépcsőzést, így belevágtam ebbe a pistonos liftbe. Úgy képzeltem el, hogy:

Alapállásban így néz ki:

P
S
S
S
S
...

Ha bekapcsolom az áramkört, akkor így néz ki:

P
-
S
-
S
...

P a sima piston, annak a tetején állok, s a ragadós piston, - pedig a kinyújtott kart szimulálja. Amikor egy piston följebbtolja a másikat, az oldalról kap energiát redstoneon keresztül. Így nem kell homok. Csak az a baj, hogy amikor kikapcsolom az árakört, a pistonok nem mindenhol húzzák vissza a másik pistont, hanem elenged. Pedig mennyit építettem... (jó, mondjuk kreatívban nem nehéz) Az interneten látható pistonos liftekkel szemben itt még a szintezést is meg lehet oldani, tehát át tudok menni a 3. emeletről a 2.-ra... És az áramkör se nagy, simán be lehet burkolni.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#1861) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

[link] Na, egy ilyet esküszöm építek... Gyönyörű!

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#1862) Sirandrish válasza X3B6O0X (#1861) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez tényleg kegyetlen jól néz ki :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1863) Cucuska2 válasza X3B6O0X (#1861) üzenetére


Cucuska2
őstag

A fura, hogy a textúrapakk az szinte ugyaaz mint Misáé, csak néhány ksebb változtatás van rajta.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1864) veector


veector
senior tag

http://www.minecraftforum.net/topic/600254-surv-skyblock/
Csudás csellindzsmep

(#1865) soldierboy


soldierboy
tag

Letöltött játékkal lehet online játszani? Csak az egyik haverommal akarunk ketten! :)

(#1866) Sirandrish válasza soldierboy (#1865) üzenetére


Sirandrish
legenda

Lehet...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1867) BMWFan


BMWFan
aktív tag

(#1868) föccer válasza veector (#1864) üzenetére


föccer
nagyúr

Epic :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1869) BMWFan válasza soldierboy (#1865) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Igen lehet,és itt elmagyarázza hogy hogy csatlakozz.

(#1870) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Kis technikai segítséget szeretnék kérni. Most barátkozok az elektronikákkal, és valamit nem értek, leírom. Adott egy kapcsoló, vagy kar. Erre rá van kötve két külön álló piston sor. Azt szeretném, hogy a kar húzásakor ellentétesen működjenek. Tehát míg az egyik állásban az alsó sor aktív, addig a felső inaktív legyen, és így fordítva. Valahogy a kapcsolótól meg kellene osztani a jelet, majd ott az egyiket inverzre fordítani. De fogalmam sincs, hogyan.
Hogy tudom ezt bekötni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1871) MPowerPH válasza MPowerPH (#1870) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, azt hiszem megtaláltam.

mod: Vagy mégsem. Most nézem, a gomb és a fáklya is máshogy müxik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1872) Cucuska2 válasza MPowerPH (#1871) üzenetére


Cucuska2
őstag

Inverter. Nem tudom pontosan, és telóról vagyok Mindjárt alkotok.

Magyarázat: Jobbról jön az áram, a cucc megfordítja. Nem vagyok benne biztos, de nem most fogok még géphez ülni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1873) föccer válasza MPowerPH (#1871) üzenetére


föccer
nagyúr

A vezetéket ketté osztod. Az egyik ág elvisz egy wool kockához, aminek a túloldalán van egy red stone torch. A fáklya túloldalán vezeted tovább a jelet. Ez hívják NOT kapcsolónak. Ez a bejövő jelen negálja. A vezeték másik végére pedig rakj egy repeteart, mert a fáklya késlelteti a jelet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1874) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nagyjából értem, szerintem máshol lesz a hiba. Valahol nagyon elszámoltam magam. Gondoltam a kis váracskámhoz megpróbálok építeni rendes aktív kaput. Ebből a vidiből merítettem az ötletet, 3:33 -nál láthatjátok a működését.
1. gombnyomás: felsők behúznak, majd utánuk az alsók felemelkednek, majd visszamennek.
2. gombnyomás: a felsők kitolnak, úgy maradnak.

Csak a sorrend nem stimmel, a többi már ok.

Don't Tread On Me

(#1875) nepszter1 válasza MPowerPH (#1874) üzenetére


nepszter1
addikt

2:20ban a videóban hogy lehet olyan gombákat csinálni ? vagy micélt szolgál?

(#1876) Weißturul


Weißturul
senior tag

nya, kreáltam egy jó kis liftet meg "fotocellás" ajtót :DD

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1877) MPowerPH válasza nepszter1 (#1875) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csinálni nem tudom, nem próbáltam még. De a haszna megvan. Mivel ez egy várharchoz van előkészítve, így fedezéknek jó a gomba, a várból nem tudnak leszedni. :)

Don't Tread On Me

(#1878) Weißturul válasza MPowerPH (#1877) üzenetére


Weißturul
senior tag

várharc? :Y

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1879) tvse1995 válasza nepszter1 (#1875) üzenetére


tvse1995
senior tag

Sima gombára ráütsz bonemeal-lel és megnő.

Weißturul: Nézd meg a linkelt csatornát.
Most szervezett először ilyen várvédős játékot, de szerintem biztos jó lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#1880) MPowerPH válasza Weißturul (#1878) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, piszok jó lehetett. :)

Don't Tread On Me

(#1881) amoba


amoba
tag

Tud valaki valamit, az 1.9 hivatalos megjelenéséről?

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#1882) MPowerPH válasza MPowerPH (#1874) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, erre senki nem tud valami okosat? :)

Don't Tread On Me

(#1883) kexksz


kexksz
addikt

Srácok, az mi a fenétől lehet, hogy mióta felraktam rendes 1.8.1-et (előtte csak prerelease volt fent) azóta megy rendesen a játék 3-4 percet, aztán lemegy az fps ilyen 2-5re és nem megy fentebb? :O

(#1884) Weißturul válasza kexksz (#1883) üzenetére


Weißturul
senior tag

ezt én is tapasztaltam baromi idegesítő :(((

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1885) föccer válasza kexksz (#1883) üzenetére


föccer
nagyúr

Én nem tapasztaltam ilyet. Sem multiban, sem egyszemélyes játékban.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1886) kexksz válasza föccer (#1885) üzenetére


kexksz
addikt

Ez rajtam nem segít :D

(#1887) föccer válasza kexksz (#1886) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak jeleztem, hogy valószínüleg user error lesz. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1888) amoba válasza Weißturul (#1884) üzenetére


amoba
tag

Nekem az emlitett problemat a driverek frissitese, es java frissites megoldotta.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#1889) kexksz válasza föccer (#1887) üzenetére


kexksz
addikt

User error biztos nem, mert én nem csináltam semmit, kikérem magamnak. :D

Driverből legfrissebb van fent (285, bf3 beta) javát mindjárt lefrissítem.

(#1890) netpeti98 válasza kexksz (#1889) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha jáva frissítés sem segít. Mentsd le az appdata\.minecraft\saves mappát.
Majd töröld az egész .minecraft mappát ezután indítsd el az indító fájlt és létre hozza a fájlokat újra másold vissza a saves mappát a helyére és próbálj meg játszani. (egyszóval újratelepítés :) ), vagy egyszerűen nyomj egy force updatet és az is újra rakja a fő fájlokat. :K

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#1891) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Valaki volt már multiba griefingelni vagyis trollkodni? :D
Trollkodás.

(#1892) kexksz válasza BMWFan (#1891) üzenetére


kexksz
addikt

Persze, csak ezért járok multizni.

(#1893) BMWFan válasza kexksz (#1892) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Komolyan? :DDD Én is napi szinten megyek,nagyon vicces tud lenni.
Szervereket hogy választod ki? :) :D

Itt van még egy.

[ Szerkesztve ]

(#1894) CPT.Pirk válasza BMWFan (#1893) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem egészen világos, mit is akarsz itt bemutatni nekünk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1895) BMWFan válasza CPT.Pirk (#1894) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Bemész egy szerverre,szerzel vödröt meg lávát,és felgyújtod.
Tulajdonképpen ennyi.

(#1896) MPowerPH válasza MPowerPH (#1882) üzenetére


MPowerPH
félisten

Közben megoldottam úgy, hogy két gomb vezérli a rendszert. Ezt kellene összerakni egy gombra. Valahogy egy feltételt kellene megadni neki, amit nem tudom hogy lehet megvalósítani. Tehát: Első nyomás, akkor az alsó aktív-inaktív / második nyomás, akkor a felső aktív-inaktív.

Don't Tread On Me

(#1897) CPT.Pirk válasza BMWFan (#1895) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És ez jó?

Am. milyen szerverre mész be? Pl. komolyabb szerveren alapból nincs is jogod semmit csinálni, amíg a modik nem adnak jogot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1898) BMWFan válasza CPT.Pirk (#1897) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Igen,nagyon vicces ahogy ott próbálják oltani. :D
Youtubeon soktam minecraft videókat nézegetni,és ott van mindig valaki aki kiírja hogy Join my hamachi server.
Ezek nem valami hatalmas és ismert szerverek,viszonylag könnyű szerezni vödröt és lávát. :)

(#1899) CPT.Pirk válasza BMWFan (#1898) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, a hamachisokat nem bánom. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1900) BMWFan válasza CPT.Pirk (#1899) üzenetére


BMWFan
aktív tag

Hát igen... Ismert és nagy szerverekkel nekem sem lenne szívem kicseszni,bár nem is tudnék.De az ilyen mezei hamachikkal miért ne? És tényleg nagyon vicces ahogy a sok gyerek ott próbálja oltani... ;] Hozzák a vizet,követ,homokot,de csak nem sikerül... ;] :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.