Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) föccer


föccer
nagyúr

Engedelmetekket, ide pofátlakondnék egy kis reklámmal: [link] :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1552) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

epitettem a felszinre egy csapdat, ami vizzel lemosna a szornyeket es egyebeket egy lavas megsemmisitobe, de meg egy nyersanyagot sem nyertem ki belole, valszeg mert ne mesett bele semmi... Pedig jartak arra fele szornyek, barlang is van a kozeleben, de megsem megy... Mi lehet a gond? 1.8-rol van szo.

(#1553) föccer válasza sto1911 (#1552) üzenetére


föccer
nagyúr

Készíts pár screenshoot-ot, hátha attól okosabbak leszünk. Így

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1554) Ilsyde válasza sto1911 (#1552) üzenetére


Ilsyde
őstag

Ez akkor olyan csapda ami nem general mobokat, csak azokat pusztitja el ami belesetal? Az ugy elegge veletlenszeru lesz am, tul sokat ne varj tole. Foleg hogy ha nem vagy ott mikor megsemmisul az nehany mob ami beleteved. Ugy egy ido utan eltunhet a loot.

Ha olyan csapdarol van szo ami mobokat spawnol akkor lehet hogy a lava megsemmisiti a cuccot is.

Talalgatok en is :)

(#1555) sto1911 válasza Ilsyde (#1554) üzenetére


sto1911
veterán

Veletlenszeru. :( Nem tudom olyat hogy kell epiteni, ami spawnol is :( Egyedul csinalom, nagyon adja a jatek a Lost/Robinson erzest, igy valami egyedul is konnyen kivitelezheto csapdara lennek kivancsi.

(#1556) CPT.Pirk válasza sto1911 (#1555) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak elég hely, megfelelő felület és sötét kell a dögök születéséhez.

A csapdád fölé csinálj egy 3-4 blokk magas termet, ami teljesen sötét. A teremben meg csinálj egy lukat, amin át a csapdába tudnak jutni. A nagyobb hatékonyság érdekében a lukba vízzel könnyen bele tudod vezetni őket.
Aztán ha kész, menj kicsit arrébb, mert a közvetlen közeledben nem születnek mobok. (egy szint kevés a boldogsághoz, de már valamit mutatni fog.)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1557) föccer válasza sto1911 (#1555) üzenetére


föccer
nagyúr

A lényege az, hogy egy teljesen zárt, sötét termet kell kialakítani. A sötétben pedig folyamatosan spawnolnak a monsterek. Közvetlenül a láva felett pediglen kell egy sor kocka, hogy amikor kapja a sebzést a mob a lávátol, akkor ne tudjon "felugrani". A másik buktató, hogy ha nem 2 kocka magas az elvezető csatorna, akkor ki tudnak mászni belőle.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1558) sto1911 válasza föccer (#1557) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi sracok! Valami ilyesmit epitettem, csak a felszinen, valamint csak egy sor magas a vizszint, mert ugy gondolkodtam, hogy ha beleesik, akkor a sodras miatt nem fog tudni kimaszni belole, valamint ha tobb kockanyit kellene esniuk, akkor eleve nem maszik bele(?)

(#1559) CPT.Pirk válasza sto1911 (#1558) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha túlélik az esést, akkor össze - vissza kóricálnak, még bele nem esnek a vízbe. Onnan nem másznak ki maguktól, az csak akkor történne meg, ha meglátnának egy játékost.

A lávás részt meg régebben úgy oldottuk meg, hogy a láva utolsó kockája alá nem földet tettünk, hanem létrát, és a létra alól indult a kivezető csatorna merőlegesen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1560) kexksz


kexksz
addikt

Kéne egy kis segítség. Sulis gépre akarnám MCt feltenni, de nincs rendszergazdai jogosultságom, Java meg nem engedi felrakatni magát anélkül.. :(

(#1561) Weißturul válasza föccer (#1557) üzenetére


Weißturul
senior tag

a mobok meg tudnak fulladni?
a sötétítéshez elég egy sűrű liget?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1562) Weißturul válasza kexksz (#1560) üzenetére


Weißturul
senior tag

megkeresed a rendszergazdát :K én is azt tettem, megkértem, hogy hadd telepítsem fel a Java-t, mert "programozok" :DDD MC meg megy pendrájvró :)

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1563) sto1911 válasza Weißturul (#1562) üzenetére


sto1911
veterán

:DDD

(#1564) föccer válasza Weißturul (#1561) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, a sötét jelen esetben vaksötétet jelent. Csak ott spawnolnak a monsterek.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1565) Weißturul válasza föccer (#1564) üzenetére


Weißturul
senior tag

és meg tudnak fulladni?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1566) föccer válasza Weißturul (#1565) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, meg tudnak. Láttam már ilyen elven működő csapdát. Talán Kistopi épített ilyet a PH szerón.

Itt arra kellett figyelni, hogy a kivezetés az 1x1 kocka legyen, és áramoljon a víz lefelé.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1567) Weißturul válasza föccer (#1566) üzenetére


Weißturul
senior tag

énis így gondoltam :K de 2x2 nem működne?
PH-szeró??? :Y

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1568) sto1911


sto1911
veterán

Egyebkent allatokat lehet jelen allas szerint tartani benne? Etetni-itatni-szaporitani?

(#1569) Weißturul válasza sto1911 (#1568) üzenetére


Weißturul
senior tag

tééényleg, az mi fun lenne :DD asszem farkast lehet is idomítani, de hogyan?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1570) Ilsyde válasza sto1911 (#1568) üzenetére


Ilsyde
őstag

Notch mar tervezi az ilyesmit. Jelenleg csak annyi segitseg van hogy elvileg nem despawnolnak az allatkak szoval be lehet oket keriteni bar ennek sok haszna nincs (kiveve a csirkeknel, ha sok tojas kell).

Farkast csontokkal lehet idomitani.

(#1571) föccer válasza Ilsyde (#1570) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg a bírkákat lehet pár naponta nyírni.

Weissturul: Egy csonttal a kézben rá kell ütni. Ha megjelnik a szivecske a feje tetején, akkor sikerült.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1572) Weißturul válasza Ilsyde (#1570) üzenetére


Weißturul
senior tag

:R
de a csirke ugye nem fog megszökni?

föccer: dánke sön :R

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1573) sto1911 válasza föccer (#1571) üzenetére


sto1911
veterán

Csak kar, hogy terelni/osszeszedni nem olyan egyszeru :(( Talan a farkaskutyaval sikerulhetne :) Nagyon komplex is lehet ez a jatek ez is tetszik benne nagyon :)

@Weißturul: Keritessel (vagy 2 magas fallal) keritsd korbe az allatokat.

[ Szerkesztve ]

(#1574) Weißturul válasza sto1911 (#1573) üzenetére


Weißturul
senior tag

De a pókok ugye nem fogják megtápadni őket?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1575) föccer válasza Weißturul (#1574) üzenetére


föccer
nagyúr

Megtápadni biztosan nem, max megtámadni :D De egyébként nem fogja, ne aggódj.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1576) sto1911


sto1911
veterán

"Sugar cane, like saplings, wheat, and cacti, will only grow if the chunk they are on is loaded into memory, so the player should not venture too far from the field. " a wikirol, ezt mondjuk hulyesegnek tartom.

(#1577) föccer válasza sto1911 (#1576) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon nem tudsz vele mit csinálni. Ha így van megírva, akkor így van megírva. Mondjuk elég távol kellene hozzzá menni, hogy kiessen abból a területből, amennyi egyszerre be van töltve. Ez egybéként hogy lehet a multiban?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1578) Ilsyde válasza föccer (#1577) üzenetére


Ilsyde
őstag

Ugyanigy van. Sot, ha elhalalozol valahol de senki nem megy annak a chunknak a kozelebe akkor soha nem tunnek el a cuccaid amik szetszorodtak (egyebkent 5 perc es despawnol minden).
Megvannak az elonyei meg hatranyai is annak ha eleg tavol elsz/epitkezel masktol.

(#1581) ollie válasza kexksz (#1579) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Más megoldás illegális, ezért az abban való segítségkérést és nyújtást tiltjuk a Prohardver lapcsaládon! Remélem érted a célzást.

***

(#1582) kexksz válasza ollie (#1581) üzenetére


kexksz
addikt

Oké mester. :R

(#1583) netpeti98


netpeti98
addikt

Na ma feltettem az iskolai gépre a minecraftot (látom más is ügyködött ezen ;) )
Szerencsére volt java. Na ott csak gyakorolom a játékot, erre belefutok az első 5 percben az aranyba :Y
Itthon meg mennyit bányásztam érte :)

Üdv netpeti98

(#1584) Weißturul válasza netpeti98 (#1583) üzenetére


Weißturul
senior tag

komoly, én is így járam, de ott gyémánttal :D

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1585) netpeti98


netpeti98
addikt

Sajnos egy eltűnt ugyanis kőcsákánnyal álltam neki. :D
Remélem nem törli le senki addig. :))

Üdv netpeti98

(#1586) Weißturul válasza netpeti98 (#1585) üzenetére


Weißturul
senior tag

Miért, ott nincs a számtechteremhez felhasználód?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1587) netpeti98 válasza Weißturul (#1586) üzenetére


netpeti98
addikt

Nincs vendég felhasználó vírusirtó nélkül szóval meg belépni se merek a dolgaimba nehogy vmi keylogger lenyúlja. Ráadásul a tanár úgy áll hozzá hogy gyorsan lezavarja az órát és utána semmi több.

Üdv netpeti98

(#1588) Weißturul válasza netpeti98 (#1587) üzenetére


Weißturul
senior tag

zsír, a mentést nem cipeled magaddal?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1589) sto1911


sto1911
veterán

Minecarttal lehet utazni? Ha megproblok ra felugrani csak arrebb gurul :(

(#1590) veector válasza sto1911 (#1589) üzenetére


veector
senior tag

Jobbklikkel mászol be.

(#1591) sto1911 válasza veector (#1590) üzenetére


sto1911
veterán

Vegulis.... :W Koszi! :)

(#1592) kexksz válasza sto1911 (#1591) üzenetére


kexksz
addikt

A nagy felismerés. :D

(#1593) sto1911 válasza kexksz (#1592) üzenetére


sto1911
veterán

Na igen, mindig a legegyszerubb megoldas a jo! Kiprobaltam, beutem egyikbe, mogottem a mozdony (mert azt olvastam, hogy csak tolni tud), megpockoltem szennel, erre a masik iranyba indult, es jol otthagyott.... :W :DDD Erre valami okossag?

(#1594) veector


veector
senior tag

http://9gag.com/gag/275108 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1595) tvse1995 válasza veector (#1594) üzenetére


tvse1995
senior tag

:C
Délután láttam én is nagyon nagy. :D

[ Szerkesztve ]

(#1596) Weißturul válasza sto1911 (#1593) üzenetére


Weißturul
senior tag

amelyik irányból rakod a szenet az lesz a "segge" menetirány szerint :D

veector: :D :C

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1597) sto1911 válasza Weißturul (#1596) üzenetére


sto1911
veterán

Hat ez az!
Kocsi-mozdony a sorrend, a kocsiban ulok, tehat nyilvan innen fogom pakolni, mert csak tolni tud. De emiatt a masik iranyba fog elindulni :D

(#1598) athos79 válasza sto1911 (#1597) üzenetére


athos79
tag

Miért nem használsz powered railt? Úgy tudsz utazni te is :)

It's not a bug - it's a feature!

(#1599) Weißturul válasza sto1911 (#1597) üzenetére


Weißturul
senior tag

én azt csinálom, hogy az állomásoknál van egy U vagy S kanyar, a szenet hátulról berakom a csillét meg majd elémtolja :D a powered rail meg drága :(

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#1600) sto1911 válasza athos79 (#1598) üzenetére


sto1911
veterán

Mert meg nem tudtam mi az es mire valo :) De lassan rajovok mit-hogyan-miert kell csinalni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.