Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) netpeti98 válasza CPT.Pirk (#1045) üzenetére


netpeti98
addikt

Ezeket a kiegészítőket hogy kell elképzelni?
Mint az 1.7-ben a piston és egyéb új tárgyak vagy lesz egy ilyen bolt ahol lehet olyanokat venni amik nincsenek benne a játékba?
Az újításokra gondolnak?

(#1052) Cucuska2 válasza netpeti98 (#1051) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ezt még senki nem tudja.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1053) netpeti98 válasza Cucuska2 (#1052) üzenetére


netpeti98
addikt

ok.kösz mindenkinek

(#1054) Cucuska2


Cucuska2
őstag

We are making progress, a PH! szerveren.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#1055) MasterDeeJay válasza CPT.Pirk (#1045) üzenetére

Más játékokat is képesek megírni hogy fussanak linux alatt. Sokféle motor van ami opengl-es. Egy ilyen játéknál meg emulálva se lenne nagy lassulás egy normális grafikus motorral. (symbianon is megy quake2, androidon meg quake3 ezeknél nem lenne úgysem jobb a grafika)
Ez a mostani minecraft úgy tudom nem menne normálisan okos telefonon.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1056) CPT.Pirk válasza MasterDeeJay (#1055) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

OpenGL az okés, mert azt az okostelók is tudják. Viszont valamennyit most is használnak, mert ott van a beállítások közt, hogy "use advanced opengl".

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1057) föccer válasza Cucuska2 (#1054) üzenetére


föccer
nagyúr

Hehe, ott van a halastavacskám ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1058) föccer


föccer
nagyúr

Kinőttem az eddigi raktározási lehetőségeimet, ezért építettem egy kis storage-et :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1059) tvse1995


tvse1995
senior tag

Ti találkoztatok már rózsaszín birkával? Én ma találtam egyet :C

(#1060) kexksz válasza tvse1995 (#1059) üzenetére


kexksz
addikt

Tört MC. :DDD

(#1061) tvse1995 válasza kexksz (#1060) üzenetére


tvse1995
senior tag

Szégyellem is magam :B

(#1062) X3B6O0X válasza tvse1995 (#1059) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Én már egyszer láttam, csak nem tudtam lefotózni, mert egy csonti kergetett. Mondom akkor be a házba, kajolok, aztán lefotózom, de addigra eltűnt.
MCwiki szerint, ha egy birka születik, 0,16% esély van rá, hogy pink bárány spawnol. Tehát 10000 bárányból csak 16 születik rózsaszínnek.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#1063) Shaumake


Shaumake
tag

Sziasztok!
Akinek van esetleg giftje vagy aki most szándékozik venni egy MC -t akkor a giftet megvenném baráti áron :DD

(#1064) KisTopi95 válasza kexksz (#1060) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Nem tört. 6 féle színben vannak abból a legritkább a pink. Milyen kis cuki :D

Mit is kéne ide írni?

(#1065) kexksz válasza KisTopi95 (#1064) üzenetére


kexksz
addikt

Mielőtt okoskodni próbálsz legközelebb nézd meg a bal felső sarkot, hátha akkor nem égsz be.

(#1066) KisTopi95 válasza kexksz (#1065) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Mielőtt TE okoskodsz, nézzél utána. Nem a tört miatt van benne pink birka(mellesleg ha leesett volna, hogy mire írom hogy nem tört...). Az lényegtelen hogy tört vagy nem. Megköszönném ha visszavennél a modorodból.

Mit is kéne ide írni?

(#1067) kexksz válasza KisTopi95 (#1066) üzenetére


kexksz
addikt

És én melyik hozzászólásomban írtam, hogy a tört MC miatt van benne birka? :Y

(#1068) MasterDeeJay válasza kexksz (#1065) üzenetére

Ahol nem megy ki a minecraft netre ott én is offline módban játszom, akkor ezt írja ki. Természetesen megvettem a játékot. Ebben a módban eredeti szerverre nem is lehet felmenni. Ha nagyon akarnák ezt a lehetőséget kivehetnék belőle.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1069) kexksz válasza MasterDeeJay (#1068) üzenetére


kexksz
addikt

Itt most nem arról van szó, hogy ez eredeti MC-e vagy nem, hanem arról, hogy KisTopi rosszul értelmezte a hozzászólásomat. :R

(#1070) Thome


Thome
addikt

Az poén ha azt mondom, hogy a HumbleBundle 14 napos Minecraftom eredetiként megmaradt az accountomon, s így egy fillért nem fizetve megvan a Minecraft? :DD

(#1071) kexksz válasza Thome (#1070) üzenetére


kexksz
addikt

Majd kiszedik, ne aggódj.

(#1072) Thome válasza kexksz (#1071) üzenetére


Thome
addikt

Ünneprontó... :(((

(#1073) Sirandrish válasza Thome (#1072) üzenetére


Sirandrish
legenda

Túlságosan boldog voltál..ezt nem hagyhatta :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1074) ollie


ollie
MODERÁTOR

Middle Earth

(#1070) Thome: az mindegy, mert mivel 14 napra kaptál licence-t, a lejártától kezdve wareznak minősül, ha tovább használod. Amúgy ha jól tudom, frissítéseket nem fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

***

(#1075) föccer


föccer
nagyúr

Kérdés: Teljesen zárt, mindenhol kivilágított bányába hogyan tud bejutni egy csonti? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1076) kexksz válasza föccer (#1075) üzenetére


kexksz
addikt

Sehol sincs olyan járat, ahol sötét lenne? Vagy nem maradt nyitva az ajtó?

(#1077) föccer válasza kexksz (#1076) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg nincs. Lehet, hogy vannak szürkébb zugok, egyik másik bevágásban, de sötét rész nincs. Hacsak nem valamelyik lávató mögött, mert azt a részt még nem tudtam megközelíteni. De ott faltól falig láva van. Azon át tudott volna jönni? A fenti ajtót notóriusan zárom, pont az ilyenek miatt.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1078) kexksz válasza föccer (#1077) üzenetére


kexksz
addikt

Nem lehet, hogy volt lent valahol egy nagyobb terem, és annak a teteje sötét volt?

(#1079) föccer válasza kexksz (#1078) üzenetére


föccer
nagyúr

Onnan esett volna le? Az lehet, bár az esetlegesen feltalált barlangokat vagy lefalazom, vagy gyorsan kivilágítom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1080) kexksz válasza föccer (#1079) üzenetére


kexksz
addikt

Igen, ott is bespawnolhatnak. :)

(#1081) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Üdv olyan kérdésem lenne, hogy a minecraftnak szeretném a memória méretét növelni, tehát hogy többet használhasson a 900 mb-nél, találtam egy .bat-os módszert ([link])de egyszerűen nekem azt írja ki hogy:"Could not find the main class: java. Program will exit"
Ez miért lehet? De ha esetleg tudnátok más módszert akkor azt is szívesen fogadnám!
válaszokat előre is köszönöm

(#1082) ollie válasza BaziJoe00 (#1081) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom nem jól írtad be a java elérési útját a batch fájlba.

***

(#1083) BaziJoe00 válasza ollie (#1082) üzenetére


BaziJoe00
tag

jól van beírva mert probáltam hogy megadom a 32 meg a 64 bitest is de egyikkel sem müködik

(#1084) ollie válasza BaziJoe00 (#1083) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha ezt a sort használtad, oda nem kell a "java":

"Your java path here/javaw.exe" java -Xmx1024M -Xms1024M -jar "Your minecraft path here/minecraft.exe"

***

(#1085) BaziJoe00 válasza ollie (#1084) üzenetére


BaziJoe00
tag

kijavítottam amit írtál most azt írja ki hogy invalid or corrupt jarfile
C:\...\MinecraftSP.exe

(#1086) ollie válasza BaziJoe00 (#1085) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert az nem jar file, hanem windows exe file. Ezzel nem is tudod megcsinálni. A Minecraft java-s verziója kell neked.

Hmm, exe-vel is kéne működnie a linked szerint, de ott más exe-vel csinálják:

"C:\Program Files (x86)\Java\jre6\bin\javaw.exe" -Xmx2048M -Xms2048M -jar "D:\Minecraft.exe"

[ Szerkesztve ]

***

(#1087) BaziJoe00 válasza ollie (#1086) üzenetére


BaziJoe00
tag

igen mert nekem az a neve hogy MinecraftSP.exe

(#1088) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Hali!

Haverommal próbálgattuk a Minecraftot, csináltam is egy tört szervert, hogy jobban megismerjük a játékot, és arra jutottunk, hogy érdemes lenne megvenni. Az lenne a kérdésem, hogyha megvesszük, megoldható-e az vele, hogy csak mi 2-en játszunk egy szerveren és azt a szervert bármikor bármelyikünk elérheti?

Illetve az, hogy már építettünk egy hatalmas kastélyt, meg egy Móriára emlékeztető bányát... ezek mindenképp elvesznének, ha jó (legális) útra térnénk?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1089) kexksz válasza Oppenheimer (#1088) üzenetére


kexksz
addikt

A szerverbeállításokban online mode-ot true-ra kell tenni és akkor csak azok jöhetnek fel, akiknek eredeti van. Ha false-ra teszed akkor meg ugyebár mindenki. Ennyi a különbség. Ugyanúgy futtathatod majd a szervert.

(#1090) Henryk válasza Oppenheimer (#1088) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ha saját szervert csináltok, akkor whitelisttel meg tudjátok oldani, hogy csak ti tudjatok felmenni, ha van szervergép amin elfut akkor oda bármikor fel tudtok menni bárhonnan.

A jelenlegi pályát ahol játszotok, el tudod menteni, és később a megépített dolgokat be tudjátok tenni szerkesztővel bármelyik új mapra, ugye 1.8-nál minden normális szerver új mapot kezd.

(#1091) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Köszi a gyors választ mindkettőtöknek, akkor azt hiszem beruházunk a Minecraftra! :DDD Lehet egyszer majd fellépünk a PH! szerverre is, de most még kiélnénk a saját perverzióink egy privát szerveren :D

Majd még lesznek kérdéseim a white list-el, meg a map editorral kapcsolatban. :))

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1092) MasterDeeJay

MCPH szerverel kapcsolatos bejelentés. Azaz mi lesz a szerveren ha megjelenik az 1.8

1.8 nál a játék készítői megváltoztatják a mapgenerátort és nagy részben a játék működését is. Ez azt jelenti hogy az új dolgok egy részét a jelenlegi pályán nem fogjátok elérni.

A tervem az hogy a mostani pálya teljes egészében MEGMARAD, de nem bővülhet semmilyen irányban (azaz ami az online mappon látszik és nem fekete rész) mivel az 1.8 miatt hibásan generálna pályát. Szerencsére voltam olyan okos :DD hogy előre legeneráltattam a pályát 2000x2000-es méretben és lekorlátoztam hogy csak ekkora méretű lehet maximum. Így a jelenlegi pálya hibátlanul fog működni 1.8 alatt is. (hacsak a készítők nem raknak bele olyant hogy ne működjön, ez esetben worldeditorral átvisszük mindent amit csak lehet!)

A szerveren fent van egy plugin (azaz jelenleg letiltva), amelynek segítségével párhuzamosan több pálya is futhat. Portálokkal lehet majd a pályák között mászkálni. Az új dolgok miatt lesz egy 1.8-ban generált pálya is, akárki amikor csak akar mehet át az új pályára. A teljesen új játékosoknak alapból az új pályára építkezést fogom ajánlani.

Ha kijön az 1.8 akkor kérek mindenkit NE update-ljen egyből csak ha írom hogy lehet, mivel az átállás szerveroldalról nem megy éppen gyorsan. Mindenképpen írni fogom ha átálltunk 1.8-ra.

Ha jól tudom augusztus végén jelenik meg az 1.8.

Ha valakinek ez nem felel meg és mást szeretne akkor nyugodtan írjon privátban vagy ide, szívesen válaszolok!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1093) kexksz válasza MasterDeeJay (#1092) üzenetére


kexksz
addikt

Szerintem mindenképpen álljunk át teljesen 1.8-ra.

(#1094) MasterDeeJay válasza kexksz (#1093) üzenetére

Én nekem teljesen mindegy.
Szavazhatunk is róla!
Tehát az 1.8 átállásnál kezdjünk-e teljesen új pályát?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1095) KisTopi95 válasza MasterDeeJay (#1094) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Én ezt a portálos-mászkálós dolgot preferálnám. Annyira új dolgok nem lesznek benne.

Mit is kéne ide írni?

(#1096) kexksz válasza KisTopi95 (#1095) üzenetére


kexksz
addikt

[link]

Ugyan, tényleg semmi új dolog nem lesz benne, igazad van.

(#1097) föccer válasza KisTopi95 (#1095) üzenetére


föccer
nagyúr

Én is erre szavazok. Ebben az esetben az egyik pályáról áthordhatóak lesznek az ott megszerzett illetve craftolt felszerelés?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1098) kexksz válasza föccer (#1097) üzenetére


kexksz
addikt

igen

(#1099) föccer válasza kexksz (#1098) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor meg pláne erre szavazok :K

Bár most eléggé kiseprem a készletet az épülő-szépülő projekthez, de azért marad néhány száz vas meg vagy 100 gyémánt és arany ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1100) MasterDeeJay válasza föccer (#1099) üzenetére

Akkor marad az eredeti terv azaz portál a világok között.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.