Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-31 10:30:54

LOGOUT.hu

A warez minden formában tilos a topicban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Weißturul válasza sto1911 (#2600) üzenetére


Weißturul
senior tag

ide vele ;] alaplap is kéne :DDD

netpeti: linkplzthx inkább megkeresem én magamnak mielőtt cucuska nekem esik :U

[ Szerkesztve ]

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2602) Cucuska2


Cucuska2
őstag

weiss...

Amúgy pedig a gépigénye a szervernek nem olyan kicsi, nekem mobil VIA procc, 1.2 ghz, 256 mb ram, és XP-vel a szerver nem akart valós időben működni, játékosok nélkül se. Nem is lehetett hozzá csatlakozni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2603) netpeti98 válasza Cucuska2 (#2602) üzenetére


netpeti98
addikt

Turul: [link]

Mondjuk tegyük hozzá hogy a procit körbe futja a 800 mhzs p3masom is főleg ha van mellé 512 mb ram, mondjuk te filmezni használod. :)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#2604) Cucuska2 válasza netpeti98 (#2603) üzenetére


Cucuska2
őstag

Biztos vagyok benne hogy a RAM a kevés neki, de nem akarok venni, mert többe lenne mint a gép.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2605) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Úúúú, micsoda retro hangulat fogott el. :B 800-as P3-ról, meg 256 mega ramokról beszéltek komolyan? ;]

Egy 1-est kihagytatok, nem 2001 van. :DDD

(#2606) föccer


föccer
nagyúr

So far 15,521,481 people have registered and 3,901,390 people bought the game.

Azért keményen dől a zsé... :U

Végleges megjelenésről van már valami konkrétum?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2607) KicsiPaszuj válasza föccer (#2606) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

Azér még mindíg humoros látni... 1mondatban h még ki se jött, és h baromi sok pénzt hozott. :((

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#2608) Cucuska2 válasza föccer (#2606) üzenetére


Cucuska2
őstag

A végleges megjelenés a skyrim utáni héten esedékes.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2609) Sirandrish válasza Cucuska2 (#2608) üzenetére


Sirandrish
legenda

És mi fog változni az 1.8.1/1.9pre-hez képest?
Jahj bocsi, olyan szórakozott vagyok...hát persze hogy semmi :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2610) sto1911 válasza Sirandrish (#2609) üzenetére


sto1911
veterán

Lekerul a beta felirat :DDD

(#2611) Sirandrish válasza sto1911 (#2610) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oh , tényleg!
Mondjuk azért megérni várni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2612) netpeti98 válasza Sirandrish (#2611) üzenetére


netpeti98
addikt

Full Version: November 18, 2011. Valószínűleg a 1.9pre ben bemutatott dolgok lesznek benne.

Üdv netpeti98

(#2613) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Kb. én is ennyire értem ezt a játékot. ;]

(#2614) Sirandrish válasza netpeti98 (#2612) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azaz zero újdonság.
Kirrrrály!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2615) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Első hozzászólás hogy áll Petikém? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2616) KicsiPaszuj válasza antikomcsi (#2613) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

Nemtucc átverni minket AK, tuti nem a bocs miatt vagy még itt, mond ki h érdekel a MINECRAFT WHHAHAHAHAHA!!!! ;] :DD

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#2617) netpeti98 válasza Sirandrish (#2615) üzenetére


netpeti98
addikt

Sikerült elkapnom vmi erősebb megfázást szerűséget így nem volt kedvem tegnap írni. :(
Ma még párszor átolvasom kijavítok egy két hibát kirakom és ha szerintetek ok akkor megy. :)

Üdv netpeti98

(#2618) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

[link] Szóval akkor lesz még egy pre...

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2619) kexksz válasza Sirandrish (#2609) üzenetére


kexksz
addikt

20 euróba fog kerülni és kilép betából. Nyílván semmit nem változik. Gondolom jobban örülnél neki, ha nem lett volna beta, és csak most játszhatnánk először a játékkal.

(#2620) Sirandrish válasza kexksz (#2619) üzenetére


Sirandrish
legenda

Neeeem, viszont jobban örültem volna ha mondjuk a bétáért nem kell fizetni (Blizzard se kér pénzt a bétáért, és az EA sem csak hogy a nagyokat mondjam), de ha már mindenképp fizetős a cucc akkor elvárnám hogy amint kilép a beta fázisból ne annyi különbség legyen hogy eltűnik a bal felső sarokból egy szó.
Végül is a vásárlók fizetnek azért hogy felhívják Notch figyelmét arra miket kéne javítani, amikkel ráadásul nem is igen foglalkozik.
És hát valljuk be, ahány verzió már napvilágot látott...hát hogy is mondjam...nem egyenesen arányos a fejlődéssel.
1.8-ba is belerak "csomó" újdonságot de csak 1.9-ben lesz értelme?
Hagyjuk már..
Ha már a bétával is betegre kereste magát akkor elvárható lenne hogy ha már neki nincs is kapacitása rá, akkor vegyen fel 2 embert aki újítja a játékot.
Millió olyan mod van ami fényévekkel túlmutat az eredeti játékon, amiket ráadásul a modderek valószínűleg boldogan Notch rendelkezésére bocsátanának..
Szóval minimális ráfordítással egy ezerszer jobb játékot is kaphatnánk, de mivel nem törekszik ilyesmire, eléggé nyilvánvaló hogy amúgy szarik a fogyasztói társadalomra.

Lehet ez sokakat nem érdekel de engem picit meghat. :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2621) netpeti98 válasza Sirandrish (#2620) üzenetére


netpeti98
addikt

Viszont ha azokat a játékosokat nézzük akik megveszik és játszanak két hetet és eldobják akkor azok már régen kihasználták volna hogy ingyen béta akkor rajta ki és a végleges verziót meg nem veszik meg (mondjuk az más kérdés hogy így megvették-e ), azaz így elvesztették volna azokat akik rövid ideig játszanak egy játékkal. Egyébként egy két új tárgyat én is eltudnék képzelni a játékban. :K

Üdv netpeti98

(#2622) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Ha jól emlékszem, Notch azt mondta, hogy a Beta játékokban kábé a fele lesz, amit tényleg be is mutatnak a teljes játékban, szóval még lehetnek újdonságok.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2623) Sirandrish válasza netpeti98 (#2621) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát erre mit mondjak?
Jah megvan, ne legyen több mint egy évig béta :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2624) netpeti98 válasza Sirandrish (#2623) üzenetére


netpeti98
addikt

+1. :K
De mint tudjuk a mojang nem éppen a gyors fejlesztésiről híres. ;]

Üdv netpeti98

(#2625) Sirandrish válasza netpeti98 (#2624) üzenetére


Sirandrish
legenda

Notch bevenne 1-2 moddert a kis bandájába, akik amúgy szerintem még pénzt sem kérnének, és már rég kész lenne.
Jah és ezerszer jobb is lenne. :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2626) kexksz válasza Sirandrish (#2620) üzenetére


kexksz
addikt

Ingyenes betával nem lett volna pénz fejlesztésre, gondolom. Amúgy sztem végleges verzióba bekerül egy highres textúra csomag support és rendes mod támogatás.

(#2627) Sirandrish válasza kexksz (#2626) üzenetére


Sirandrish
legenda

Fejlesztés? Én nem találkoztam vele ;]
High-Res textura packal a net már egy éve tele van, én is használok pl.
Moddolni szintén nem nehéz, legalábbis Paszuj általában pikkpakk megoldja.
Jelenleg a szerón amin játszunk van : Buildcraft,Industrial Craft 2, Planes, Vehicles, és WW 2 gun is. Szóval az sem nagyon lesz újdonság...

Egyébként nem kéne itt nagy újításokat belerakni, ezt már régebben említette is.
Több féle anyag/szin kombináció, és a blokkokat mondjuk lehetne negyedelni.
Sokkal szebb, látványosabb és magasabb felbontású cuccokat lehetne készíteni ugye negyed annyi helyen is, és ugye ez a játék lényege.

Szóval nem kell itt atommagot hasítani...

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2628) netpeti98 válasza Sirandrish (#2627) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk annak örülnék hogyha megoldanák azt hogy egységes legyen a mod felület a szerverével mert nem minden megy szerveren ami singlebe igen.

Üdv netpeti98

(#2629) Sirandrish válasza netpeti98 (#2628) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát mivel nem mindent csinálnak multira.:)
Ha egy mod Singleplayer akkor az Singleplayer...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2630) Dzsokszer válasza Sirandrish (#2629) üzenetére


Dzsokszer
csendes tag

Így így, vannak modok amint minden kliens oldalon felrakhatsz. Gondolok itt a Zan's Minimapra, nem tudom, hogy most már multi támogatásos-e, anno még nem volt az. Viszont ha felrakod magadnak van fain térképed, nem kell a játékbeli térképpel bóklásznod. Tudsz adni waypointokat, neveket neki. Mindig megtalálod a házad/haverjaid házát^^

(#2631) Sirandrish válasza Dzsokszer (#2630) üzenetére


Sirandrish
legenda

Azt mi is használjuk multiban jelenleg is :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2632) kexksz válasza Sirandrish (#2627) üzenetére


kexksz
addikt

Van highres texture pack, csak mc nem támogatja alapból, továbbá modok is vannak, amit szintén csak tákolás után lehet betenni. Értelmezd amit írok, könyörgöm.

(#2633) Dzsokszer válasza kexksz (#2632) üzenetére


Dzsokszer
csendes tag

Jó ez a facepalm kép. De a jó öreg Kirk kapitányos facepalm mindent visz.

(#2634) Weißturul


Weißturul
senior tag

Notch akkor lesz király, hogyha ír egy engine-t a játékhoz, hogy ne a procira háruljon szinte az összes feladat.
Múltkor letöltettem a Clasicot az egyik haverommal. A gépében van egy 3GHz-es Prescott (s478) procival, egy giga DDR RAM-mal meg egy mezei GF6600-zal nem ment laggoltba játék. Csakis jópár beállítás mellett volt hajlandó szaggatásmentesen eldöcögni. Pedig ez egy tűrhető konfig, szerintem. Az én Celeron 420 + X1600XT + 1GB DDR2 konfigomon is csak ugyanazon beállításokkal ment el lagg nélkül, viszont ez combosabb konfig.
Sajnos a grafikát is a proci számolja szerintem. Egy blokk szerintem 12 poligonból áll, de sosem láthatunk 6-nál többet. Erre feszűlnek rá a 8x8-as textúrák (az, hogy lehet akár 128x128-ast is berakni most legyen mellékes). Ezt egy Voodoo 1-es nek is illene lekezelni, ezért gondolom kap feladatot a GPU is, de még mindig túl sok feladat hárul a CPU-ra.

Más:
Lassan összeállítom a háziszerverem, jöttök majd tesztelni (egy időben), hogy mennyi játékost fog elbírni a rendszer?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#2635) KicsiPaszuj válasza kexksz (#2632) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

Te értelmezd amit ő ír. Leszarja,h lessz támogatás, mert most is toljuk hájressel meg moddal. Tákolva, há ja.. és? Nézz utána mi az a Forge meg Craftbukkit. Az egységesítés. Az h lessz 1 "modloader" amit notch fejleszt, az nem támogatás. van kilencászhatvanhúszszáz modding API jelenleg is. De ő nem ezeket használja majd, hanem "készít"(lop) sajátot, ami nemmelles szarabb lessz mint az eredeti. (pl:piston, trapdoor, stb)
Ő nem támogat, és nem implantál főleg nem fejleszt. lop. A gyerek 1 fillért nemkapott a piston-ötletért. Notch kapott.

(melles a Mojang eddig is a "remake"-jeiről volt hírhedt, a hozzá állás nem változott)

És még mielőtt rávágnánk, szeretem a minecraftot. Köszönöm Notch, h vagy és ezáltall a minecraft is létezhet. Ezenfelül K*BBE!

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#2636) X3B6O0X válasza Weißturul (#2634) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Ha enginere helyezi a játékot, az tönkreteszi a modokat meg a textúrapakkokat (kivéve, ha valami jól moddolható motorra írja, mint amit mondjuk a Valve használ [Jelen pillanatban nem jut eszembe a neve]).

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2637) Sirandrish válasza kexksz (#2632) üzenetére


Sirandrish
legenda

Misa 64x64es texture packjához egy fájlt kell bemásolnom..
Kegyetlen nagy buhera :D
A moddoláshoz meg annyit hogy ha kis buherral is, de működik ami Notch nagy mod támogatásáról még nem mondható el..
Nem mellesleg az elmúlt 1 évben mit csinált? bele rakott 3 új itemet?
A Minecraft fele ennyire sikeres sem lenne ha nem lennének modok...szóval Notch bébi össze tehetné a két kezét hogy ha már ő nem is...több száz ember foglalkozik a játékával..

Ezt a lenéző dumát( a képpel együtt) meg hagyd olyankorra amikor igazad is van.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2638) Cucuska2 válasza X3B6O0X (#2636) üzenetére


Cucuska2
őstag

Source motor.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2639) X3B6O0X válasza Cucuska2 (#2638) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Az, thx!

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2640) kexksz válasza Sirandrish (#2637) üzenetére


kexksz
addikt

A gond csak az, hogy te teljesen másról beszélsz, mint amiről én, aztán meg lehülyézel, hogy neked van igazad. :DDD

(#2641) föccer válasza Sirandrish (#2620) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért az vedd bele a képletbe, hogy aki megvette a béta kulcsot, az ingyenesen megkapja a végleges verziónak a kulcsát is. Ha ezt vesszük alapul, akkor máris ingyenes a béta :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2642) KicsiPaszuj válasza föccer (#2641) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

Te fizetsz az ingyens kóstolónál? nem. ha ízlik vehetsz "többet".

(nembeszélve arról, h mi teszteljük le, h az adott kaja nem-e "mérgező"... nemhogy ingyen, pénzért)

Andrish: felis használja... Kicsit kell rajta változtani, h ne ugyan az legyen(a vicces h állt. szarabb), plussz "kér" egy szóbeli megállapodást nulla írásbeli alappal. Djoslint pl. meg se említette sehol. (a trapdoor "feltalálója") A finite liquidet megse meri nézetni noccsal, mee még aztis "kölcsönveszi")

[ Szerkesztve ]

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#2643) Sirandrish válasza kexksz (#2640) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én beszélek másról?
Elmondtam hogy van több ezer mod és sok sok modder akiknek a munkáját Notch valószínűleg ingyen is felhasználhatna.
Erre te azt mondod hogy ingyenes Bétával nem lenne pénz a fejlesztésre.
Az ingyenhez általában nem kell pénz.
És ezek után megemlíted hogy miket ígér Notch amivel csak az a baj hogy az összes "új" ötlete már egy éve működik ergo az ötleteit egytől egyik lopja...mellesleg az ígéretekkel is tele van a padlás.
Aztán jössz a nagy buherával ami egyenlő 1 azaz EGY másolással.

És akkor neked van igazad? Mégis miben?
Egy olyan dolgot nem mondtál ami rácáfolna bármire amit én mondtam.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2644) Sirandrish válasza föccer (#2641) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem a fizetős bétával van a gond hanem azzal hogy nem Notchnak addig volt fontos a MC amíg eladott belőle néhány milliót..azóta olyan tempóval halad a fejlesztés hogy...milyen alternatíva van a kurva lassúra?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2645) netpeti98


netpeti98
addikt

Helyzet jelentés:
elkezdtem az utolsó fogalmazási javításokat.
Ja és a óriás textúrákról is van benne szó. :K

Üdv netpeti98

(#2646) netpeti98


netpeti98
addikt

Pálya seedeknek is gondoltam nem ártana egy külön bejegyzés mondhatnátok párat. :)

Üdv netpeti98

(#2647) netpeti98


netpeti98
addikt

Az előzővel több mint 90 százalékban megegyezik.

[link]. Kérdés maradjon a stáblista?
Illetve ez már mehet?

Üdv netpeti98

(#2648) X3B6O0X válasza Sirandrish (#2644) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Igazából nem csak a p@csüket vakarják, portolják a játékot XBOX360-ra, írnak egy másik játékot is mellette, stb...

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#2649) escape


escape
aktív tag

Netpeti kérésére.

A napokban olvasgattam éppen a map seed-ekről, talán fel tudja használni valamire.

"Eagle"

Sivatagos map, bazi nagy kőheggyel és oázissal. Piramisok vagy homokból készült műremekek építésére tökéletes. A hegy remek 360 fokos kilátást nyújt.

"Glacier"

Hegyekkel folyókkal és barlangokkal teli map, remek alapot biztosít nagy hidak és épületek építésére.

"Discord"

Végtelen homokkal teli map. Semmi mást nem fogsz találni rajta.

"To The Moon"

Ez egy elég különleges map. Szinte teljes egészében víz borítja néhány kisebb szigettel. Ha elég ügyes vagy, és találsz egy homokos részt, ott rejtőzik valahol a map "titka". Az említett helyen található egy hatalmas barlangrendszer, amit nem kis meló feltérképezni.

"Atticus"

Havas map, szintén egy kis csavarral. -540, -940-es koordinátán található egy barlang bejárat. Ebben a barlangban egy föld alatti tó és tengerpart van elrejtve.

Ezeket találtam a legérdekesebbeknek. Akit érdekel a többi a top 10-es listáról, az itt találja meg angol nyelven.

Ha van rá igény keresgélek még pár ilyet, ne neked kelljen betegen melóznod :DDD

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2650) Sirandrish válasza X3B6O0X (#2648) üzenetére


Sirandrish
legenda

Game design, programming, graphics: Markus Persson ("Notch") from the beginning, later Jens Bergensten ("Jeb") and the rest of Mojang
Music and sounds: Daniel Rosenfeld ("C418")
Ingame artwork (paintings): Kristoffer Zetterstrand
Additional programming: Paul Spooner

forrás: minecraft.net

Ha ennyien vannak akkor nem portolják, és ne csináljanak másik játékot...egy játékhoz is kevesen vannak :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Minecraft (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.