Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) roxan válasza norbysz (#1550) üzenetére


roxan
senior tag

No, erre én is rákérdeztem. Már a boltokban van, az csak biztonsági dátum, addigra minden boltba ki fog kerülni. Most csak a nagyobbakban van.

De: ami pl, a Budafokin volt, ma elment házon belül. Nekem holnapra egy félre van téve a nevemre, reggel megyek érte. Sikerült elintézni, de biztos csak ha a kezemben lesz.

(#1552) d0d3$z válasza norbysz (#1550) üzenetére


d0d3$z
csendes tag

A T-boltban az aktuális "Kedvezményes készülékvásárlási árlista"-n július 19-től visszavonásig szerepel az értékesítési időszak.
Kipróbálni egyelőre nem tudom másik SIM-mel, csak holnap este. Viszont a termék megnevezése: HTC Sensation/SL ---> gondolom ez a SIM Lock-ra utal.

Tatabányán pénteken érkezik egy szállítmány a Fő téri T-be, a Tesco-s T-be pedig ma érkezett reggel 4, és szerintem még van 3 :)

[ Szerkesztve ]

(#1553) R2D20208 válasza norbysz (#1550) üzenetére


R2D20208
addikt

Egy ROM erejéig...Halkan irom.

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#1554) MerLinh válasza R2D20208 (#1553) üzenetére


MerLinh
senior tag

Nyilván, de ameddig S-on van az is marad =)

Más: Vodafonnál elcsesztek vmit? Az egy dolog hogy független "véletlenül" de hogy a szoftver is független verzió legyen az kétlem...

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1555) R2D20208 válasza MerLinh (#1554) üzenetére


R2D20208
addikt

Miért maradna? Na de ez warez itt :)

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#1556) MerLinh válasza R2D20208 (#1555) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát mert nem tudsz másik romot cserélni..még...a romcsere nem warez a másik az igen =P

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1557) R2D20208


R2D20208
addikt

Észrevetted, hogy itt nincs kiirva tilos a függetlenités? Nyitható..:) Majd ha ide is kiirják , akkor jogosan szolnak...Nézd meg sgs forum, nagybetűkkel : TILOS A FÜGGETLENITÉS ! Ide nem irták, itt nem tilos :-DDDD

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#1558) MerLinh válasza R2D20208 (#1557) üzenetére


MerLinh
senior tag

tilos vagy nem tilos, attól még nem tudsz jelenleg, mondjuk én szerencsére függetlent kaptam a vodától független szoftverrel nem is olyan drágán =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1559) R2D20208 válasza MerLinh (#1558) üzenetére


R2D20208
addikt

Ok nem vitázom. Itt kinnt nyitják az olszok . Utánnajárok hogy... :)

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#1560) d0d3$z


d0d3$z
csendes tag

PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HBOOT 1.17.0008
Build 1.28.401.1
Alapsáv 10.42.9007.00U_10.11.9007.15_M

Rögtön miután rámentem a szoftver frissítés menüpontra, fel is ajánlotta az 1.35.401.1-es frissítést (~27MB és kb 7 perc volt). Ami rögtön szembetűnt az, hogy az időjárás információ azonnal életre kelt, míg előtte 1 óra alatt sem történt semmi.

(#1561) d0d3$z


d0d3$z
csendes tag

Általános észrevétel, hogy ha kamera felett fogom, azonnal minimálra gyengül a wifi jelerősség. Állóban nem, vízszintes helyzetben eléggé zavaró!
Most töltőn van, amit megszívta magát leveszem és reggel írom mennyire merült (bár ez az első szűzhártyaszaggató-töltés még csak :) )

[ Szerkesztve ]

(#1562) Brutális eb válasza d0d3$z (#1561) üzenetére


Brutális eb
addikt

DHD-nál is gyengűl a wifi ilyenkor.Asszem ott van a gps és a wifi cucc.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#1563) KunyA


KunyA
csendes tag

Ha a másik irányba döntöm akkor ugyanúgy veszi .. :)

(#1564) roxan


roxan
senior tag

Létezik olyan fólia, ami a teljes kijelzőt elfedi? Ilyenkor rendesen fel is fekszik a kontúr üveg miatt?
A fólia a gombokon is van, vagy csak konkrétan a kijelzőt védi?

Első androidos telefonom lesz, ezért pár kérdés: nem zavar, ha T-mobile SimLockos, mert úgysem váltok. Itt vagyok 12 éve. De a zárt bootloader miatt azért a frissítéseket majd fel lehet tenni?

Ha kell nagyobb MicroSD bele (16-32 GB), akkor milyen Class osztályút érdemes tenni bele?
Érdemes-e Class10 vagy 6, kihasználja a teló? Elég nagy az árkülönbség közöttük.

Rox,

(#1565) szasz1


szasz1
tag

Sziasztok, csak az iránt érdeklődnék, hogy a teló a weblapokra beágyazott videokat még mindig nemtudja lejátszani? mint ahogy látható volt az összehasonlító tesztben? másrészt pedig így már hosszabb használat után milyen véleménnyel vagytok róla, kulcsszavakban? most egész jó áron tudnám beszerezni a Tnél, ezért érdeklődöm. Azaz, tud e annyival "többet" pl a galaxy s2 mint amennyivel drágább..

köszi

(#1566) R2D20208 válasza szasz1 (#1565) üzenetére


R2D20208
addikt

nem! :)

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#1567) roxan


roxan
senior tag

Lenne egy kérdés Android markettel kapcsolatban.

Azt gondolom, hogy ha vásárolni akarok, akkor majd az account-nál meg kell adni egy kártya-számot (legalábbis AppleStore-ban így volt).

A gondom csak az: céges a teló (lesz), céges előfizetéssel. Ha olyan programot veszek, amit a cég el tud számolni (Igo, stb), akkor céges kártyámmal kéne regisztrálni. Számlát kapok majd?

De ha esetleg egy játékot vennék, azt nem eszi meg a NAV (Apeh), de ha céges bankkártyával regisztráltam be az elején, tudok majd váltani?

No, remélem a kérdés nem olyan bonyolult, mint leírni.

Rox

(#1568) CrAck69 válasza roxan (#1567) üzenetére


CrAck69
senior tag

Az öcsémnek van egy Samsung mini telója,
ezt igaz még konkrétan nem néztem hogy lehet e váltani
de meg lehet adni több felhasználói fiókot...
én véletlenül vagyis kiváncsiságból a sajátomat írtam be és azóta nem tudom kitörölni csak ha a telefont is "formázom" vagy hogyan hívják de elveszik minden eddigi telepített adata :)
a lényeg ha a két fiók közt lehet váltani akkor elméletileg működhet a dolog :)

Egyszer fenn....

(#1569) delbarta válasza CrAck69 (#1568) üzenetére


delbarta
senior tag

Az új, hamarosan megjelenő market alkalmazásban már fiók váltási lehetőség.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#1570) Xaels válasza roxan (#1567) üzenetére


Xaels
félisten

Google checkout-ot kell létrehozni amihez több kártyát is hozzá lehet rendelni. Számlát meg e-mailben kapsz a vásárlás befejeztével, de ezzel kapcsolatban nem tudom, hogy kell eljárni egy cég esetében.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1571) Kobun1980


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok!

Tegnaptól beálltam én is a sorba! :DD
Még ismerkedek, kicsit nyűgös vagyok, mert tegnap újra hard resetet kellett csinálni a routeren, mert sehogy sem tudtam csatlakoztatni (minden kódot elfelejtettem :) )
De a reset után is volt valami gebasz, de késő volt hagytam...
Szóval még "hagyományos" telefonként tudom használni, mivel a számhordozásom is folyamatban van :W
Kérdésem az lenne, mik a hasznos első lépések, milyen alkalmazásokat érdemes telepíteni ?
Érdemes-e ROM-ot cserélni az 1.35-re?

(#1572) Xaels válasza Kobun1980 (#1571) üzenetére


Xaels
félisten

ROM-ot nem kell cserélned, mert 1.35 van már OTA-n is és a telefon felajánlja(de ha nem akkor Beállítások/Telefon Névjegye és frissítések keresése).

Igazából komolyabb első lépések nincsenek mivel mindenki másképp használja a telefonját. Érdemes nézelődni Market-en esetleg kérdezni itt egy-két alkalmazással kapcsolatban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1573) szasz1 válasza R2D20208 (#1566) üzenetére


szasz1
tag

Mi nem? mert ha jól emlékszem több kérdést is feltettem :D

(#1574) scapegt válasza roxan (#1564) üzenetére


scapegt
senior tag

Nekem olyan fóliám van ami a teljes kijelzőre felfekszik, szinte tökéletesen illeszkedik rá, attól függ milyen ügyesen teszem fel, de alig áll el az alsó két saroknál (nem 100%-ig tökéletesen tettem fel). 18 db-ot vásároltam belőle, biztos ami biztos alapon :D

(#1575) F-ECT$


F-ECT$
titán

Eddig egy Galaxy S II-vel szemeztem, de az utóbbi idők T-s emelései, és az, hogy mától a T-nél is kapható ez a telefon, így ez is képbe került.

Valakivel szívesen elbeszélgetnék priviben a fórum keretein túlmutató dolgokról.

Dive ever, work never.

(#1576) roxan válasza scapegt (#1574) üzenetére


roxan
senior tag

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
MEGVAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN!

Most töltöm.

Első benyomás:
igényes csomagolás, jó anyagok. Gyönyörű.
Ipnone 3G után méretben picit nagyobb (simán elviselhető), de a képernyő az sokkal nagyobb!

Szép, szép, szép.

scapegt: és lehet tudni, melyik fólia ez?

(#1577) scapegt válasza roxan (#1576) üzenetére


scapegt
senior tag

eBay-en vettem egy sráctól. Annyi a baja, hogy vékony fólia, tehát aránylag könnyen karcolódik, de mivel több van belőle, kicserélem :D Ha érdekel az illető nevét megírhatom, kitől vettem. Egyébként Németországból küldték.

(#1578) F-ECT$


F-ECT$
titán

A következők érdekelnének a telefonnal kapcsolatban:

-Netezés: megy-e minden oldal, flash, beépített videók? (Az összehasonlító cikkben pont nem indult el egy.)
-FM rádió: működik-e rendesen? (Nem recseg, nem veszti el a jelet, stb.)
-Videó nézés: Visz-e mindenféle formátumot, feliratokat jól kezeli-e, és azokat lehet-e csúsztatni?
-Játékok: gond-e, hogy a legtöbb csúcs készülék 800x480-as felbontású, de ez nagyobb? (Virágbolti verziók itt is mennek?)
-Navigáció: van-e rá ingyenes, jól működő?
-Zenelejátszás: gyári füles jó-e, van jó folder player?
-Romok, frissítés: megoldható-e, hogy "bármilyen" romot rávarázsoljon az ember (mint az SGS II esetén), vagy a HTC-től kell várni a csodát? (Főleg ha bejelentik, hogy a 2.3 lesz az utolsó hivatalos rom rá.)
-T-függőség: Van-e bármilyen különbség a T-s és a független telefonok között?
-Akksi: mennyit bír kb, ha végig videót néz rajta az ember? Mennyit fogyaszt idle-ben, vannak-e bekadó processzek miatti hirtelen akksi merülések?

Dive ever, work never.

(#1579) Xaels válasza F-ECT$ (#1578) üzenetére


Xaels
félisten

"-Netezés: megy-e minden oldal, flash, beépített videók? (Az összehasonlító cikkben pont nem indult el egy.)
-Videó nézés: Visz-e mindenféle formátumot, feliratokat jól kezeli-e, és azokat lehet-e csúsztatni?
-Zenelejátszás: gyári füles jó-e, van jó folder player?
"

Ezekre komplexen azt tudom felelni, hogy a Marketen nagyon sok alternatíva van, mind böngészőre, mind videó- és zene lejátszóra. Nem próbáltam de a Dolphin HD állítólag mindegyik böngészőnél jobb flash-ben. Videólejátszónak ott a DiCE player ami nagyon jól kezeli az .srt feliratokat csúsztatni még nem próbáltam vele. Zenelejátszónak meg ott a PowerAMP. A gyári fülest ki sem csomagoltam, rendszerint ha zenét akarok hallgatni akkor mindenképpen saját rendes fejest használok mert személyes tapasztalatom, hogy a régi SE headseteken kívül mindegyik gyártóé sz@r.

"-Akksi: mennyit bír kb, ha végig videót néz rajta az ember? Mennyit fogyaszt idle-ben, vannak-e bekadó processzek miatti hirtelen akksi merülések?"

Ezt többször próbáltam. Egy 2órás film vége után 66-68%-on marad az akkumulátor bekapcsolt 3G-vel és szinkronizálásokkal. Ha kikapcsolod a 3G-t akkor IDLE 12-14órát is elmegy anélkül, hogy esne az akkutöltöttség 1%-ot is. Beakadó processzekkel még nem találkoztam, de ezek kiküszöbölésére jó lehet a Watchdog Task Manager ami képes riasztani, ha valamilyen program túlságosan is felpörgeti a CPU-t.

FM rádiót még nem próbáltam. Cut The Rope-ozni szoktam meg SNES emulátorral játszani. Navigáció tekintetében ugyanazok vannak mint a többi Androidos telefonra, az ingyenesektől ne várj csodát. Romokat egyelőre nem nagyon lehet cserélgetni a zárt bootloader miatt, de azt legkésőbb szeptemberben fel fogják oldani az előzetes hírek alapján, addig temproot van.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1580) zso79


zso79
őstag

Desire-höz képest mennyire strapabíró a kijelzője? Mert azt már másfél éve használom tok és fólia nélkül és egy apró karc sincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#1581) Xaels válasza zso79 (#1580) üzenetére


Xaels
félisten

Saját tapasztalat. Hiába GG a Desire jobban bírta, azt karc nélkül adtam el, de ezt már tuti nem fogom.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1582) F-ECT$ válasza Xaels (#1581) üzenetére


F-ECT$
titán

Érdekes, hogy az újabb telefonokon gyengébb minőségű a GG. SGS II esetén is panaszkodnak rá :(

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1583) Xaels válasza F-ECT$ (#1582) üzenetére


Xaels
félisten

Hát igen, pedig tapintásra jobban bejött mint az AMOLED-es Desire plexije, de azt nem sikerült egy év használat alatt sem megkarcolni, pedig nem tokban hordtam, natúran zsebben mint ezt is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1584) kokler


kokler
aktív tag

Egy kis info:
Sensation S-OFF beta állapotban van, gondolom itt is sokan várják :B

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#1585) Erika10


Erika10
tag

Sziasztok!

A T-nél vásárolt telefon, kártya függetlenek?

Az én DHD-m onnan van és független :D
Ha függő mennyiben befolyásolja a frissítéseket? Vagy a menüt?

A DHD gorilla glass van ? Én azt hittem plexi :B

[ Szerkesztve ]

Nem az a ciki, ha nem tudsz, hanem az, ha nem is akarsz…

(#1586) roxan


roxan
senior tag

1-2 kérdés:

Lecserélném az SD-t egy 32 gigásra, de elég sok minden van rajta. Simán másoljak át minden cuccot és menni fog?

Ebben a Sense 3-ban már nincs Car panel?

Tud valaki olyan magyar billentyűzetet, amin vannak kurzor nyilak (ha egy szó közepén javítani kell)?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#1587) Peesta


Peesta
csendes tag

Sziasztok!!

Nagyon gondolkodom, hogy veszek egy Sensation-t.
Pár hónapja adtam el a SGSemet, igy konkrétan ehez hasonlitanám.

Lenne pár kérdésem a készülékhez:
- Mennyire tudja alapból lejátszani az MKV-t? Xvid/Divx az tudtomal megy.
- Mennyire gyors a GPS? Azaz mennyibe telik amig jelt talál? Mennyire pontos? (SGSnél ennél ugye gondok voltak...)
- Milyen a HTC Sync szoftver? Azaz Outlookal mennyire érti meg magát? (sajnos a Samsung Kies-be nagyot csalodtam)
Az utolsó pont nagyon fontos lenne, mert szinkronizálni szeretném a céges Outlookomal (és nem a Gmail kalendáron keresztül).

Elöre köszönöm a válaszokat. :R
Üdv,
Istvan

(#1588) F-ECT$ válasza Peesta (#1587) üzenetére


F-ECT$
titán

Gondolom nézted SGS II-t is (én most e kettő között vacillálok), és ott javították a GPS jeltalálást, kb 10 sec alatt fog jelet. A videókkal is jól elbánik, a KIES meg gondolom továbbra is tré, bár a sógornál simán átvitte a névjegyeket Outlookból. (Gondolom azzal eddig sem volt gond, hanem inkább a naptárral.)

Dive ever, work never.

(#1589) Peesta válasza F-ECT$ (#1588) üzenetére


Peesta
csendes tag

Igen, néztem a 2-est is.
A KIESnél a naptáral voltak bajaim. És nagyon leterheli a rendszert is (valami 150Mb Ramot használ ugyhogy semit nem csinálok vele :Y ).

Viszont a HTC-nél nagyon tetszik az anyaghasználat. Nem egyszer volt, hogy az SGS kicsuszott a kezemböl. Na meg persze ez az "olcso" hatás a plasztik miatt. Ez sajnos a 2esnél sem változott.
Én öszintén nem bánom ha nehezebb a telefon, de jo robuszt hatása van (mint pl. anno a Nokia E71es).

(#1590) kokler válasza Peesta (#1587) üzenetére


kokler
aktív tag

Ha a céges Outlook alatt valamelyik Exchange verziót érted, akkor nagy valószínűség szerint lehet neten keresztül szinkronizálni ugyanúgy, ahogy lekérnéd a céges leveleidet (gondolom). A HTC Sync szoftverrel nem tudom kinek lehet tapasztalata, mivel én is neten keresztül szinkronizálok mindent...

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#1591) Runci23


Runci23
csendes tag

Sziasztok!

Kb 1 hónapja van Sensationöm és most mikor fényképet csinálnék, ilyen zöld csíkok vannak. Ilyet tapasztalt-e már valaki és meg lehet-e valahogy csinálni?

(#1592) CrAck69 válasza Runci23 (#1591) üzenetére


CrAck69
senior tag

hmmm, ez érdekel... tudnál mutatni képet hogy pontosan milyen is ez a jelenség?

Egyszer fenn....

(#1593) Erika10 válasza d0d3$z (#1561) üzenetére


Erika10
tag

Szia !

valóban SL a készülék? kipróbáltad?
Ha igen van a menüben valami magenta? hátrány ez egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Nem az a ciki, ha nem tudsz, hanem az, ha nem is akarsz…

(#1594) MerLinh


MerLinh
senior tag

Most olvasom, hogy az evo 3d akksija (1730) belemegy a sensationba is szépen müködik vele csak nem lehet tölteni telefonról és ez fordítva is igaz....

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1595) joey04


joey04
titán

Annyi kérdésem lenne, hogy a T-nél vásárolt készülékekre is gyorsan kijön az új rom, vagy a szolgáltatós verzióra többet kell várni, mint a többire? Nem volt függő Androidom még, szóval ezért az alap kérdés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1596) MerLinh válasza joey04 (#1595) üzenetére


MerLinh
senior tag

Várni itt is kell Europán belül kevesebbet, szerintem max 1 hét szokott vagy ritkább esetben 1 hónap, de s-off után változik a helyzet olyat raksz rá amilyet akarsz régiótól függetlenül.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#1597) roxan válasza Peesta (#1589) üzenetére


roxan
senior tag

Peesta

Igen, az anyaghasználat:
volt pár napja kezemben egy SGS II, egy barátomé. Nekem már túl könnyű, olyan műanyag játéktelefon hatása volt. Nem biztos, hogy észrevenném, ha kiesik a zsebemből.
Tegnap megvettem a Sensationt. Engem nem zavar a súlya, érezni, van benne anyag. Nagyon jó fogása van a lekerekített szélek miatt.

Erika10

Belepróbáltam egy vodás kártyát, igaz, mobilnetes feltöltőkártya, de bevette. SMS-t is tudtam küldeni vele. Nekem az elvileg azt jelenti, nem simlockos. Menüben sincs semmi T-s. A dobozon sem találtam T-s matricát, hogy SL lenne.

És a legújabb frissítés is már rajta van.

(#1598) Kobun1980


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a neveket a SIM-re másoltam a régi telefonból, majd átraktam a Sensation-be. Akkor ránézésre minden ok volt. Később frissítettem 1.35-re, utána sem tűnt fel, de ma nem találok egy rakás számot a Nevek közt. Azért tűnt fel, mert több számhoz nem csatolt nevet a híváslistában, akikkel pár órával azelőtt beszéltem.
Nem szúrtam el valamit, vagy ki kellene választanom valamit a beállításokban? :(

(#1599) Runci23 válasza CrAck69 (#1592) üzenetére


Runci23
csendes tag

[link]

Így néz ki a hiba. Szervízbe kéne elvinni és megnézetni?

(#1600) Kobun1980 válasza Kobun1980 (#1598) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Na most már végképp nem tudom mi van:
Az utolsó hozzászólásom óta intéztem 2 hívást, most meg mindenki megvan a híváslistában, aki a SIM-en szerepel!
Nagyon úgy érzem én vagyok a balfék...
Bár az előbb kerestem a Nevek közt sem voltak meg azok akiket nem jelenített meg, most meg ott vannak :N :N :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.