Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Csatii


Csatii
csendes tag

Hali!

mennyi különbség van az ipad 2 és az ipad 3 között?

köszi a segítséget!

Apple iPhone Best!

(#752) bobooo válasza Csatii (#751) üzenetére


bobooo
addikt

(#753) Csatii válasza bobooo (#752) üzenetére


Csatii
csendes tag

köszönöm!

Apple iPhone Best!

(#754) Misser


Misser
tag

üdv

van valakinek bármilyen tapasztalata a marware ceo hybrid case-zel kapcsolat?
[link]

jobbnak találom ezt a kitámasztási mechanizmust, így talán kevésbé koszolódik az a felület amit ráhajtunk a kijelzőre. hasznos lehet a kéz bujtató is rajta. és talán még az is jót tesz a készüléknek, hogy kitámasztva pont szabadon hagyja az ipad legmelegebb területét (nem mintha kritikus hőmérsékletről lenne szó...).

Ami viszont nem tetszik, hogy a kinyitáshoz alul felül le kell "feszíteni" a fedlapot.

Tehát aki látott már élőben ilyen tokot, vagy hiteles forrásból van infója róla, az kérném ossza meg velem. Kérdéses dolgok: mennyire komplikált kinyitni, mennyire minőségi az anyag és a kivitelezés.

(#755) erdoke válasza Misser (#754) üzenetére


erdoke
titán

Nekem iPad 2-höz van gyakorlatilag ugyanilyen. Kicsit nehéz és vastag, és a bújtatót szinte soha nem használtam, de egyébként az egyik legjobb tok. A lepattintás nem nagy ügy.

A legjobb aláírás a héten

(#756) malnabokor válasza erdoke (#755) üzenetére


malnabokor
senior tag

A lepattintás az mennyire koptatja (ha egyáltalán tesz ilyet :) ) az iPad sarkait? (ahol minden nyitásnál, zárásnál súrlódik)
Valamint milyen az anyaga? Mennyire érződik, hogy műanyag?
Mert elképzelhető, hogy nekem is megtaláltátok az ideális tokot :DD

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#757) erdoke válasza malnabokor (#756) üzenetére


erdoke
titán

Nem vettem észre kopást, bár nem is nyitogattam sokat.
Nem durván, és főleg nem olcsó műanyag érzetű. Viszont ahogy írtam, nekem nehéz, különösen az új iPad extra 50 g-ja mellé. Ha a hátlapot is akarnám védeni, csak egy felpattintható, 0,3 mm vastag polikarbonát célszerszámot vennék a Smart Cover mellé. Jelenleg csak a SC-t használom.

A legjobb aláírás a héten

(#758) malnabokor válasza erdoke (#757) üzenetére


malnabokor
senior tag

Hmmm, sokkal nehezebb borítót választani az iPad-hez, mint anno kiválasztani az iPad-et :))
Ez mondjuk nem polikarbonát, de tetszik, hogy átlátszó... [link]
A karbonszálasból ezt találtam :[link]
Csak az elsőnek van odaírva a tömege, az 76,5 gramm.
Esetleg tudsz küldeni egy linked, ahol az általad prezentált 0,3 mm-es van? :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#759) erdoke válasza malnabokor (#758) üzenetére


erdoke
titán

Valakinek ajánlottam itt korábban a Griffin Outfitet, de nem emlékszek, hogy ez a 0,3 mm-es, vagy egy másik. Mindenesetre nem vastag ő sem. :N

A legjobb aláírás a héten

(#760) malnabokor válasza erdoke (#759) üzenetére


malnabokor
senior tag

Köszönöm szépen, már csak egy kérdésem van (még most :D ), hogy az iPadet hogy lehet smart coverrel kényelmesen egy kézben tartani? Mondjuk állva, bal kézzel. Simán hátra lehet hajtani és az rögzíti magát, úgy mint az előlapon, vagy ott "himbálódzik" :))

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#761) erdoke válasza malnabokor (#760) üzenetére


erdoke
titán

Nem rögzül hátul, de ha úgy fogod meg bal kézzel, hogy a kezed odaszorítja a SC-t, akkor nem fityeg.
Én egyébként gyakran egyszerűen lekapom a takarót a gépről, és úgy használom.

A legjobb aláírás a héten

(#762) Balázzs


Balázzs
senior tag

Progikat számítógép nélkül nem lehet letörölni? Telepíteni lehet, törölni nem, vagy csak nem találom?

(#763) erdoke válasza Balázzs (#762) üzenetére


erdoke
titán

Mármint iPadről törölni? Hosszan nyomsz az ikonon, és amikor elkezdenek mocorogni, a bal felső sarkkörön megjelenő x-re tapizol.

A legjobb aláírás a héten

(#764) Balázzs válasza erdoke (#763) üzenetére


Balázzs
senior tag

köszi és ez uninstall is egyben?

(#765) erdoke válasza Balázzs (#764) üzenetére


erdoke
titán

Mi más lehetne? ;)

A legjobb aláírás a héten

(#766) Misser


Misser
tag

végre eljött az idő, és én is ipad tulaj lettem. fantasztikus egy eszköz, a kijelzőt még két nap után is megcsodálom minden kézbevételkor. mivel ez idáig még nem volt ios eszközöm, még igencsak az ismerkedési fázisban vagyok.

első kis egyszerű kérdésem az lenne, hogy a programokból csak siman home gombbal való kilépkedéssel eléggé felgyűlnek a futó alkalmazások, ez nem baj? bízzam magam a rendszerre, majd ő kezeli a háttérben futó alkalmazásokat?

az appstore hatalmas, csak győzze az ember gyűjteni a tapasztalatokat az egyes programokról... valaki tud ajánlani jó programot nyelvtanuláshoz? (angol, német)

az icloudnak és a skydrivenak köszönhetően még gépre se dugtam az ipadot :)

ja és egy kis kritika (kukacoskodás): a kifogástalan designròl híres applehöz szerintem nem illik ez a töltő. értem én, hogy cserélhető a csatlakozó rész, mi lesz a precíz illesztésekkel...

(#767) erdoke válasza Misser (#766) üzenetére


erdoke
titán

Rábízhatod magad a rendszerre, vagy dupla home gomb (illetve négyujjas fel) után hosszan nyomva az ikonokon elkezdenek mocorogni, és a sarokban felbukkanó kis karikával be tudod zárni a kívánt alkalmazást. Arra is van mód, hogy az összeset egyszerre bezárd, bár alap esetben nem látszik, hogy melyik van még valóban nyitva, ugyanis a dokk kvázi egy alkalmazás használat/történet, nem program kezelő. JB után megoldható, hogy a már nem aktív programokat szürkén mutassa a dokkban, illetve hogy ne kelljen hosszan nyomni, hanem egyből bezárhatók legyenek.

Kategórián belül a népszerűeket kiválasztva nagyot nem tévedhetsz az AppStore-ban. :N

Van vagy 5 iPad és 3 iPhone töltőm, eddig nem vettem észre, hogy nagyok lennének a hézagok. :F

A legjobb aláírás a héten

(#768) Balázzs válasza erdoke (#765) üzenetére


Balázzs
senior tag

Köszi, nem próbáltam még, azért kérdeztem.

Azon weboldalak, melyekhez adobe flash player szükséges valahogyan megnézhetőek? Vagy felejtsem el ezeket?

(#769) erdoke válasza Balázzs (#768) üzenetére


erdoke
titán

Jó részük tűrhetően működik Puffin nevezetű böngészővel, de nem minden. Pl. Flash játékokat nem érdemes erőltetni.

A legjobb aláírás a héten

(#770) Balázzs válasza erdoke (#769) üzenetére


Balázzs
senior tag

megnézem akkor ezt a böngészőt, köszi

(#771) Misser válasza erdoke (#767) üzenetére


Misser
tag

sejtettem én, hogy rá lehet bízni a rendszerre, csak nekem, mint windowson nevelkedett felhasználónak zsigerből gyanus ha túl sok program fut a háttérben :)
a 4 és 5 ujjas vezérlések nagyon jól használhatóak, a home gombot jóformán nem is használom. az "alt tab" működése villámgyors, a wp7 megoldása ehhez kepest körülményes. a hosszú ékezetek írása is nagyon ötletes.
ha tehetősebb lennék, tuti kipróbálnám az apple többi termékét is.

már csak az kéne, hogy a lumiák is tudjak végre a netmegosztást...

(#772) Misser


Misser
tag

akinek van tapasztalata a tokokkal kapcsolatban, az mit tippelne ez a tok jó lenne az új ipadhoz is?

mennyire csináltak a ipad2hez való tokokat passzentosra?

(#773) Balázzs válasza Misser (#772) üzenetére


Balázzs
senior tag

Ha nincsen ráírva, hogy jó ipad3 vagy new ipad-hoz akkor szerintem a méretbeni különbség miatt nem lesz jó. Viszont ha tudod kérdezz rá, vagy próbáld ki, az a legjobb mivel ha valami nem tetszik egyből megtapasztalhatod.

[ Szerkesztve ]

(#774) Misser válasza Balázzs (#773) üzenetére


Misser
tag

ugyebár ez nem bepattintós, tehát még akár el is viselheti a 0.6mm es vastagodást... de mondjuk 24$-t nem kockáztatnék szívesen, pedig jó kis toknak tűnik.

azok a tokok, amelyeknek kemény a hátuljuk és a sarkokon kell bepattintani azok mennyire bírjár a sok ki-be vételt?
mert itthonra nem kell tok, csak ha viszem valahova. ezért tetszik ez a bujtatós fajta, és abból is ez a kevonyabb kialakitású.

(#775) Balázzs válasza Misser (#774) üzenetére


Balázzs
senior tag

igaz, most átgondolva a dolgot több cég is csinál ipad2-3 kompatibilis tokot, szóval még jó is lehet. Nekem, nekünk ozaki bepattintós van, de nem szedegetjük le-fel, rajta van, védi, ráadásul ha benne van egyszer olyan óvatos vagy vele, hogy inkább nem szedegeted ki.

(#776) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Én is vettem egy új iPadet, mert hiányzott, miután eladtam az iPad 1-emet.
Kijelző nyilván gyönyörű, akku erős, ami viszont meglepett, az az, hogy milyen jól szól a hangszórója. Nyilván nem egy hifi, de még zenehallgatáshoz is elmegy. A másik meglepő dolog az volt, hogy egész jó képeket csinál a kamera, bár gyanús, hogy soha sem fogom használni.
Tok: én egy Griffin IntelliCase-t használok, elég jó, de majd szeretném kipróbálni az új Smart Case-t is. Melegedést nem tapasztaltam, pedig nincs hideg.

(#777) erdoke válasza zsolidodd (#776) üzenetére


erdoke
titán

Nyomj fél óra Real Racing 2 HD-t, és majd tapasztalsz melegedést... Nem vészes, de egyértelműen érezhető.

A legjobb aláírás a héten

(#778) malnabokor válasza erdoke (#767) üzenetére


malnabokor
senior tag

"Arra is van mód, hogy az összeset egyszerre bezárd," - hogyan lehetséges, engem érdekelne :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#779) Octi válasza malnabokor (#778) üzenetére


Octi
aktív tag

Csak JB ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#780) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok
Ma vettem egy iPad 3 -at az lenne a kérdésem hogy milyen tokot ajánlanátok hozzá?

(#781) adnoctum18 válasza madarasz92 (#780) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Én vettem egy alap tokot 11GBP-ért az ebayről.

Műbőr, kicsit büdös, de egyelőre jónak tűnik. Altat/ébreszt mint a SmartCover van támasztója és megfelelően merevnek tűnik ahhoz hogy védje a deszkát. Ennyit megér, hosszú távon meg majd lesz valami komolyabb ha ingerenciám támad rá.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#782) erdoke válasza malnabokor (#778) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos eltávolították az AppStore-ból a kis segéd profit, amivel működött, úgyhogy JB kell hozzá. Illetve ha ügyes vagy, egyszerre több kis behajtani tilos ikonocskát is megnyomhatsz, beveszi a rendszer. Tehát kettesével/hármasával is zárhatod őket.

A legjobb aláírás a héten

(#783) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

Sziasztok

Ma egy new iPad tulajdonosa lettem, nem győzök betelni vele :)
A topicot majd igyekszem követni...

(#784) Ærni válasza ubbconfig (#783) üzenetére


Ærni
tag

Üdv a klubban! :)

Lassan 1 hónapos használat után nálam az iPad egyértelműen kiváltotta az asztali gépet. Jövő hétre talán elkészül a bankkártyám is és akkor végre jöhetnek a komolyabb fizetős appok.
Milyen kábellel tudnám rá kötni TV-re?

(#785) erdoke válasza Ærni (#784) üzenetére


erdoke
titán

Kétféle AV átalakító van, egy analóg és egy HDMI. Ha a tévéd támogatja az utóbbit, mindenképpen azt javaslom.
Tehát egy adapterre és egy HDMI kábelre van szükséged.

A legjobb aláírás a héten

(#786) knyitogato


knyitogato
őstag

Ez az első iPad, amit tényleg érdemes megvenni szerintem. Végre olyan a kijelző felbontása, amilyennek lennie kell. Egyszerűen nincs vetélytársa tablet- fronton. Egyedül az zavar, hogy az a híres fehér azert egyáltalán nem olyan full tiszta fehér...a szélen vannak sötétebb, sárgás foltok. Nagyon halvány, de ha Safarit vagy fehér hátterű appot használok,azért látszódik. Bár Super Amoled Plusnál hozzászoktam az ilyesmihez :D
Azt nem hittem volna,hogy ilyen gyorsan lehet vele gépelni,az automatikus javítása is egészen elképesztő. Egyedül arra kėne még rájönni, hogyan lehet a kurzotz egy adott szóba is bevinni, ne csak elé/mögé.

Először Tab 10.1et szerettem volna,de ég és föld a két gép.

[ Szerkesztve ]

(#787) fazr válasza knyitogato (#786) üzenetére


fazr
senior tag

Egyedül arra kėne még rájönni, hogyan lehet a kurzotz egy adott szóba is bevinni, ne csak elé/mögé.

folyamatosan érintsd az adott szót

(#788) knyitogato válasza fazr (#787) üzenetére


knyitogato
őstag

Ohhh, köszi ;) :P

(#789) Balázzs válasza fazr (#787) üzenetére


Balázzs
senior tag

Az auto javítást a gépelésnél le lehet tiltani ideiglenesen? Zavaró, hogy amikor rövidítést vagy idegen szót írnék átírja és lehet magyarázkodni.

(#790) fazr válasza Balázzs (#789) üzenetére


fazr
senior tag

Van egy kis x a javasolt szó mellett és akkor változatlan marad a begépelt szó.
Ha hosszabb idegen nyelvű szöveget akarsz gépelni, akkor érdemes átváltani az adott nyelv billentyűzetére.

[ Szerkesztve ]

(#791) Balázzs válasza fazr (#790) üzenetére


Balázzs
senior tag

köszi, így tényleg működik rendesen.

Most azt tapasztaltam, hogy nem tudok fényképezni. A fotó készítésénél jön a jól megszokott hang és effekt, majd lefagy a fotó program, csak gombnyomásra reagálva lép ki a "desktop"-ra. Ez mitől lehet?

(#792) erdoke válasza Balázzs (#791) üzenetére


erdoke
titán

Nem tapasztaltam még ilyet. A beépített fotó app csinálja? Esetleg egy újraindítás segíthet.

A legjobb aláírás a héten

(#793) pallos99


pallos99
csendes tag

hello
hogy tudom megnézni hogy az ipad 3. generációs vagy 2.?

(#794) adnoctum18 válasza pallos99 (#793) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ránézel a kijelzőjére.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#795) knyitogato válasza adnoctum18 (#794) üzenetére


knyitogato
őstag

:DD :C :C :C

(#796) Balázzs válasza erdoke (#792) üzenetére


Balázzs
senior tag

Igen, sajnos a gyári fotó progi csinálja, de 2 újraindítás után már nem szerencsére. Fura volt nagyon, még meleg sem volt a gép, de azóta nincs hiba.

(#797) HUN]Repa


HUN]Repa
aktív tag

hátha valakit érdekel:

Ipad 3 16gb Wifi (fehér) 2hónapos, dobozos karcmentes +ajándék Smart Cover irányár: 110K (kiskerszámla megvan) :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#798) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Par napja en is csatlakoztam a taborhoz, egyenlore nagy a szerelem.... Latom volt rola szo elotte is, de megszokasbol meg mindig elohozom a feladatkezelot, es bezarogatom a programokat. Felesleges? Csak mert volt olyan eszkozom, ahol a beragadt bongeszo zabalta a procit, meg az aksit.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#799) Big-Lacos


Big-Lacos
aktív tag

Bocs, duplan ment el.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#800) erdoke válasza Big-Lacos (#798) üzenetére


erdoke
titán

Ártani nem árt, tehát ha jobban érzed magad tőle, csináld nyugodtan. :K
Ahogy korábban írtuk, az nem is annyira feladatkezelő, mint inkább app használat/történet. JB után van olyan tweak, amivel látható, melyik app fut még a háttérben valójában, és melyiket léptette már ki az OS, és hosszas használat után a nagy részük szürke (inaktív).

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.