Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#256) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Amúgy bele-beleolvasva a topikba kb heveny hányinger fog el. Komolyan kezdem szégyellni, hogy droidos vagyok. Ez a fajta fröcsögés semmivel se különb magatartás, mint az Apple vérfanboyok random trollkodása... Annyi a különbség, hogy Android és egyéb vérfanboyok beszélnek most a legtöbb esetben hülyeséget. Az a vicc, hogy utána se néz, hogy a hozzászólás, amit generál, az mennyire valótlan, pusztán városi legendára épülő marhaság.
És igen, droidos vagyok. Nincs iOS készülék a birtokomban, nem is tervezem, de ez már sok. Ha valakit nem érdekel egy téma, minek beszél bele, ráadásul magát égetve a tájékozatlanságával? Szánalom. És akkor az ilyen f@szságok miatt lesz tele a topik idióta hozzászólásokkal, és veszik el az értelmes tartalom. Á mindegy is, inkább megyek, visszaalszom még ha már felébredtem. Nem kellett volna felnéznem ide, legközelebb nem az ágyam mellé teszem a telefonom...

(#257) #16820480 válasza Xero (#205) üzenetére


#16820480
törölt tag

vannak normális tag-jeim, és még a rating rendszert is használom (nem itunes, hanem amarok, előtte meg clementine és rhythmbox alatt), de ez nem könnyíti meg egyáltalán a dolgot, mert az esetek 99%-ában konkrét előadót szeretnék hallgatni, esetleg konkrét albumot. a maradék 1%-ra meg pont jók a netrádiók is.
nagyon sok embernek egyszerűen semmi szüksége itunes-ra. esetleg nem is tudná használni, mert nem létezik az operációs rendszerére...

ZooLee: az pont rohadt egyszerű lenne, mert át kéne csak húzni az egész zene könyvtáramat a lejátszóra :D persze nem mintha ráférne... és nem mintha ilyenek alapján hallgatnék zenét. az semmit nem mond, hogy "rock". de még az sem igazán, hogy "progresszív psychadelic speed metal", mert ez nagyon eltérő, hogy ki minek kategorizálja be az adott együttest. elég csak ha más szolgáltató kínálatát nézed meg. viszont zenekar nevéről és az album címéről pontosan tudom, hogy milyen műfaj, és az kell-e éppen nekem. és igen, fel vannak címkézve a zenéim, de soha nem kerestem még műfaj szerint, a lejátszóból is eltűntettem ezt az oszlopot, mert tökéletesen semmitmondó szerintem.

madgie: akkor még van hova fejlődnöd, mert van, aki kiáll a színpadra is vele. vagy RUdess iphon-ról tolja...? most nem emlékszem mi volt a koncerten már pontosan.

(#258) kolosanyi válasza #16820480 (#257) üzenetére


kolosanyi
veterán

Most Pesten, amennyire én láttam, egy iPad 2 volt a "kotta". :D Mármint Rudessnél.

(#259) sirály12 válasza erdoke (#15) üzenetére


sirály12
őstag

Bár kicsit régi hozzászólásra reagálok, csak kicsit szúrja a szemem eme ferdítés!

"Belegondolni egy dolog, használni egy másik. Egyelőre nincs melegedés probléma, nyáron pedig meglátjuk. Egyébként itthon nyáron is 23-25 fok van, azt az egy fokot szerintem nem fogom megérezni... (És nem, nem most, nem az új iPad miatt szereltettem fel klímát :DDD)"

Ez így nem kicsit, hanem nagyon ferdítés, mivel a 20-24 fok a középhőmérséklet, és nem a nappali hőmérséklet! Ami szerintem nem mindegy! mert lehet éjszaka 17-19 fok, ha nappal ugye 30-35 fok van, és az már nem egy fok, ha jól számolom, hanem inkább 7-10 fok.
És akkor még árnyékban voltál! :D

u.i.: Vagy majd megmondja az epül, hogy nappal ne használd! :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#260) #16820480 válasza kolosanyi (#258) üzenetére


#16820480
törölt tag

a mostani koncerten nem voltam sajnos, utoljára a fehérvárin csak, de úgy emlékszem, hogy egy iphone volt nála, nem a kottára gondolok, hanem arra a kis izére, amiről néhány effektet használ, amikor átmenet nélkül nyújtja a hangokat (ujj le- és felhúzásával).

(#261) kolosanyi válasza #16820480 (#260) üzenetére


kolosanyi
veterán

iPad volt most nála, de amúgy jópofa volt élőben ezt látni. Sokan úgy gondolnák, hogy "az igazi zenész nem bohóckodik ilyesmivel" (vicc nélkül hallottam már nem egy ilyen hozzáállású emberkét nyilatkozni ez ügyben), ehhez képest aki tényleg profi, az bármivel tud zenélni. Még egy alapvetően nem erre kitalált eszközzel is. :) Egyébként a koncert nagyon, nagyon jó volt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#262) #16820480 válasza kolosanyi (#261) üzenetére


#16820480
törölt tag

gondolom! :K sajna errefelé nem nagyon járnak, bár lehet, hogy ez változni fog, mert Portnoy lett/volt nagyon Kína ellenes, amikor nem mentek ki elegen a koncertjükre egyszer.
nekem eddig amúgy a fehérvári tetszett legjobban, ott nagyon jó volt a hangtechnika, messze jobb, mint amiket eddig a Pecsában vagy a BS-ben hallottam. a Szigetről nem is beszélve :U
egyébként igen, az igazi zenész bármivel tud zenélni :K engem azok szoktak még lenyűgözni, amikor helyet cserélgetnek a zenészek a hangszerek mögött :)

(#263) kolosanyi válasza #16820480 (#262) üzenetére


kolosanyi
veterán

A hangosítás most állítólag nagyon ott volt. Sajnos nem tudok nyilatkozni, mert túl közel álltunk a színpadhoz, kb 10 méterre. Így az ének és kicsit halk volt, mondjuk más probléma nem volt. Viszont legalább megvolt a kontaktus az előadókkal, LaBrie például többször is rám mutatott (meg úgy mindenkire az első sorokban :D ). Mondjuk ezt nem is tudtam, hogy Portnoy ennyire felhúzta az orrát. :D Talán most ez változik majd.

A helycserélgetés meg tényleg nagyon ámulatba ejtő tud lenni. Van Transatlantic DVD-m ahol koncert közben többször is csak úgy (látszólag) random cserélgetnek. Látványos. Na meg ugye a zene... :)

(#264) #16820480 válasza kolosanyi (#263) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, kicsit szerintem el van szállva szegény, mert eléggé befutottak, és hát amikor csak ~2000 ember jön a koncertre, az lehangoló tud lenni. de ezen megsértődni szerintem butaság.
nekem a Tommy Emmanuel koncert volt nagy élmény, amikor előbb a dobossal, aztán a basszusgitárossal játszott négykezest :D (aztán a zongoristával háromkezest, mert zongorázni nem tud, csak belepiszkált... :D)
nade ez már nagyon off...

(#265) gyoref1 válasza sirály12 (#259) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Gondolom a beltéri hőfokra gondolt :U

(#266) kolosanyi válasza #16820480 (#264) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kicsit elkanyarodtunk a témától, igen... :DDD

(#267) madgie
Azért jó látni, hogy vannak a fórumon hasonló zenei ízlésű emberek. :)

[ Szerkesztve ]

(#267) madgie válasza kolosanyi (#255) üzenetére


madgie
titán

Mindenféle progmetált szeretek, hasonló zenét játszottunk mi is (no nem Dream-félét, annál kicsit súlyosabbat) Fates Warning, Pain of Salvation vagy épp a DeadSoul Tribe sokkal inkább kedvenc, mint a Dream, nekem a DT túl "iskolás" sokszor :)

szerk: egyébként igen, nem nagyon mernék iPad-del kiállni a színpadra. Valahogy kell mellé normális hangszer is, arra meg nem fogok megint egy rakás pénzt elverni. Amatőr kis szórakozáshoz itthon jó ez is :)

[ Szerkesztve ]

(#268) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

zene mi volt a videó alatt?

Aurea mediocritas

(#270) vicze válasza kolosanyi (#258) üzenetére


vicze
félisten

Már évek óta azzal tolja (iPhone+iPad), Youtubon rengeteg videó van, hogy azzal zenél. :)
(Én csak azon basztam fel koncerten magam(Arénáson,a hol a hangosítás szar volt, Fehérváron viszont állat.), hogy eljöttem valaki egy tabbal (Galaxy) videózott, és kitakarta a színpadot...)

(#271) kolosanyi válasza vicze (#270) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tablettel koncerten... :N Jó, én is csináltam pár képet a kompakttal, meg telefonnal is összehasonlításképp, de azért én a zenét mentem élvezni, nem a tabletemmel b*zulni. De erre csak ennyit tudok mondani:

[ Szerkesztve ]

(#272) vicze válasza kolosanyi (#271) üzenetére


vicze
félisten

Leragadtam a 90-es években. :P
Amúgy Guano Apes koncerten a Sandra először jól kiröhögte az iPaddal fényképező csávót után meg kapott a csávó egy puszit, szóval lehet megéri. :D

(#273) manchester85


manchester85
addikt

Én itt járok az evolúcióban. :P

i6 Silver

(#274) ZooLee válasza vicze (#269) üzenetére


ZooLee
őstag

Pedig jobb lenne, ha inkább kicsit kritikusabb szemmel átolvasnád akár ezt a topicot, de akár száz másikat, mennyire igaza van erdokenek ez esetben. (Itt pl. az iTunes-fikázók nagy részének halvány gőze sincs az iTunes valódi tudásáról, csak egyszer olvasott-látott töredékek alapján van egy kialakult képük, és azt állítják be ténynek. Kevés az olyan, aki valódi tapasztalat alapján tudja mondani, hogy nem jó és miért nem jó)

A Kindle Fire pedig tényleg nem Android, hanem az Amazon Android alapú saját tabletje. Rendeltetésszerű használat esetén igazából sokkal közelebb áll az iPad-hoz, mint egy általános, független Android-tablethez!

Z.

(#277) Napfénysüti

Jó teszt lett. Azért néhol kis fricska is befigyelt. :D

Més que un club!

(#278) hallerlaller válasza ZooLee (#274) üzenetére


hallerlaller
addikt

A Kindle Fire Android tablet, ezt még erdőke is elismerte a sajátos google perspektívájából. :B

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#290) madgie válasza vicze (#289) üzenetére


madgie
titán

Én meg nem használom, droid telefonnal sem. Ha kell valami apróság, feldobom felhőbe (nem, nem iCloud), ha nagy cucc kell, leszedem távoli eléréssel egyből az otthonira. No, ilyenkor mi van? Alma doboz? Floppy meghajtó nem kell nektek tabletbe?

(#291) #16820480 válasza madgie (#290) üzenetére


#16820480
törölt tag

ilyenkor mindig "das X-phone" jut eszembe :DDD :N azon VCR is van, nekem anélkül nem kéne.

(#292) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ez a felbontás ekkora méretben brutális. Biztos nagyon szép, és éles képe lehet.
A 4 mag szerintem egyelőre felesleges, és úgy látszik Applék sem lépték meg.
Szóval jó meg, meg szép meg minden, de a kérdés ugyan az számomra:
Kell nekem ilyen? nem hiszem. Szerintem továbbra is felesleges. :)

PS4

(#293) vicze válasza madgie (#290) üzenetére


vicze
félisten

Tök jó, hogy számodra egyértelmű, hogy minden hol van 3G net és mindenikek van 3G netje, akinek meg nincs az nem létezik. Sajnálom én nem ebben a világban élek és M.o. elég sokan vannak ilyenek. Tök jó hogy felhőzünk, de GPRS-el nem megyek vele messze...

(#295) fattyu válasza madgie (#290) üzenetére


fattyu
veterán

Tököm amugy kezd vaskosan tele lenni a felhővel. Nemtudom hányadszor függesztik fel a szkájdrájvomat merhogy lenni itten szászpisösz ektivit... SEMMI más nincs fent mint a fotóim nagy felbontású változatai....

288: Erdőke: Ja többnyire én is egy erdő közepén szoktam leszedni a cuccot a telefonról.
Ja nem várj egy számítógépre aminél szokott lenni kábel a fogadó oldalon is?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#296) madgie válasza vicze (#293) üzenetére


madgie
titán

Mán' mondom, nem 3G. Munkahelyen van net, otthon van net, én ilyen szegényes területen mozgok csak :) (telefonon van mobilnetem, de kábé annyira korlátozódik a használata, hogy megnézzem, mikor kitől kaptam mailt, vagy adott esetben elindítsak egy torr... izé, letöltést az otthoni gépen)

firmato: iCloudban beállítod, hogy melyik mappát figyelje és még a sz*ros iTunes-t sem kell megnyitni, sőt, a gépre sem kell rádugni semmit: OTA frissít, leszed, töröl, akármi. Persze ez biztos butítás a mass storage-hoz képest, mert nem kell hozzá total commander :D

[ Szerkesztve ]

(#297) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Hát úgy néz ki, én is belépek az iPadozók táborába. Már csak az a kérdés, hogy fekete vagy fehé.... áhh dehogy. :D Az a kérdés, hogy a mobilnetes vagy a wifis jó-e. Erősen gondolkodom a mobilnetesben, jól jöhet az még. MicroSIM kell ehhez is?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#298) opeter87 válasza #84418048 (#294) üzenetére


opeter87
senior tag

Mindenki jön ezzel a Mass Storage mode-dal (nem Te vagy az első), de senki nem tudja megindokolni, hogy miért is, mert a Mass Storage ugye csak kábel esetén van. Ki az aki kábelekkel a zsebében rohangál?

Mint mondtam vannak céleszközök az adathordozásra. Ezek az adathordozók.

"Mert aki át akar másolni egy fájlt bárhonnan bárhova az már biztosan csak bűnöző lehet ugye? Még csak fel sem merül, hogy annak a fájlnak ő a tulajdonosa és nem lopta, igaz?"

Igen egy ilyen fájl tipikusan egy word doksi, azt meg kb 1 másodperc alatt küldöm át 10 embernek emailen.
Milyen olyan fájl van, ami nem warez, de saját tulajdon és nem nagyobb 1-2 Mb-nál?
Mert gondolom 2-3 Gb-os fontos saját fájlokkal (több ezer excel, könyvelés, raktározás, stb) nem rohangál az ember.
Tényleg kíváncsi vagyok. Milyen ilyen fájlok vannak?

(#299) opeter87 válasza fordfairlane (#297) üzenetére


opeter87
senior tag

Én nem vennék mobilneteset, mert
-egyrészt nincs szolgáltató aki kedvezménnyel árulná
-másrészt ha van mobilneted a telefonon azt kényelmesen meg lehet osztani a tablettel (én is így csinálom)

(#300) fordfairlane válasza opeter87 (#299) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem szolgáltatótól venném, hanem függetlenül. A "másrészten" én is morfondírozom épp. Kicsit talán hülyén hangzik elsőre, de egy ZTE Blade, amely továbbossza a 3G netet, használtan olcsóbb, mint a 3G iPad felára. Szóval erősen gondolkodom, hogy habár szükség lehet terepen is netre, másképp is meg lehet ezt oldani kényelmesen.

Szerk: nincs okostelefonom még, így annak a beszerzési árát is bele kell kalkulálnom.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.