Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Syl válasza erdoke (#8000) üzenetére


Syl
nagyúr

Csűröd-csavarod, de az érvelésed olyan tipikus Steve Jobsos: rosszul tartod.
Az app benne van az OS-ben, csak valami furcsa logika miatt nem készítettek neki ipad felületet.
És igen, képzeld el, vannak emberek akiknek elegendő egy alapműveletes számológép. Nekem pl. nem kell "újságos" meg "videók", "photo booth", kérek helyette egy számológépet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8002) Kbali válasza szasanyi (#7999) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha maszatol, akkor csak rákerült valami a gumira. Én is ugyanilyet használok, semmi gondja, igaz csak kb. 1-2 hónapja van meg, de szinte napi használatban - a gyerek ezzel rajzol - :)

(#8003) szasanyi válasza Kbali (#8002) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem csak maszatol hanem nem érzékeli a kijelző (ami az újjat amúgy tökéletesen). Már nedven mikroszálas törlővel, majd szárazzal is persze, tisztítottam de semmi változás. :(

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#8004) Kbali válasza szasanyi (#8003) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mármint a toll, gumiját tisztítottad? Egyetlen alkalmazásban sem érzékel? Ha tudod, ki kellene próbálni másik hasonlóval.

(#8005) spawn21 válasza erdoke (#8000) üzenetére


spawn21
veterán

Miért jobb egy csili-vili számológép? Mert szebb, ha puritán is, teljesen jó lehet még.
Érdekes.

iPhone 13p

(#8006) szasanyi válasza Kbali (#8004) üzenetére


szasanyi
félisten

Természetesen azt. Érintéssel önmagában nincs gond, de ha elhúzom akkor tapad nagyon, és legtöbbször semmit sem csinál. Ha az újjammal csinálom, akkor nyilvánvaló, hogy nem a kijelező érzékenysége a probléma. Más pedig nincs, amivel ki tudnám próbálni.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#8007) majestic


majestic
őstag

Tudtok valami tippet adni, hogy hol tudok biztosra egy iPad Air-t 128gb, space gray-t venni a megjelenéskor?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#8008) ittakary válasza majestic (#8007) üzenetére


ittakary
nagyúr

Téma: [Re:] Az új iPad - nem kellett jósnak lennünk

KIVÉVE ha majestic kérdez...

Mert akkor különösen ajánlott jósnak lenni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8009) szabogabor10 válasza majestic (#8007) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem Apple Online Store-ban tuti, ha már éjfélkor megrendeled.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#8010) FLx válasza majestic (#8007) üzenetére


FLx
addikt

Biztosra sehol. Nem tudni mekkora készlet lesz, melyik modellből és mikorra szállítják ki. Én megpróbálom berendelni alma store-ban pénteken, se Starking se iStyle nem bíztatott sok jóval.

(#8011) erdoke válasza Syl (#8001) üzenetére


erdoke
titán

OK, indíts te is mozgalmat a fapados számológépért, ahelyett, hogy ketoltenél egyet akár iOS 6-ra, akár iOS 7-re optimalizált felülettel.

Más.
Szombaton én is vennék egy Airt. Ha nem jön össze, valahogy megoldom jövő héten Münchenben.

A legjobb aláírás a héten

(#8012) oszi666


oszi666
őstag

Az uj 7.0.3as frissites ota az ipad 3asom nem csipog ha uzenetet kaptam a facebookon. Leellenoriztem magaban az alkalmazasban is, es a beallitasoknal is, hogy uzenetnel jelezzen, de megsem csinalja, ez miert lehet?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#8013) Syl válasza erdoke (#8011) üzenetére


Syl
nagyúr

Én feladom... :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8014) Kbali válasza szasanyi (#8006) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor passz...

[ Szerkesztve ]

(#8015) Blaise válasza majestic (#8007) üzenetére


Blaise
veterán

Nem hinném, hogy nagyon kapkodnának érte, Nov 1-én megrendeled az online store-ból tuti jut majd.

(#8016) spawn21 válasza erdoke (#8011) üzenetére


spawn21
veterán

Mozgalmat? Mi a baj a fapados cuccokkal?

iPhone 13p

(#8017) Syl válasza spawn21 (#8016) üzenetére


Syl
nagyúr

Az hogy neki nincs rá szüksége, tehát az egész világon senkinek nincs... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8018) vadászcsiga válasza Syl (#8001) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Apropó az a photo booth mekkora egy baromság?! Az en kettesemet használtam vettem, amikor megláttam azt hittem az előző tulaj hagyta rajta, sebaj gondoltam restore után eltűnik. Fszt, megint ott volt :DDD

(#8019) erdoke válasza spawn21 (#8016) üzenetére


erdoke
titán

Nem a fapadoson van a hangsúly. Nincs, és kész. Valószínűleg azért, mert a többségnek jó így, legalábbis nem reklamál. Szóval szerintem nem itt kell verni a tamtamot, ha probléma az AppStore-os letöltés, hanem az Apple Support oldalain. Csak pár millió nagy hangú sorstársat kell találni, és biztosan beleteszik.

A legjobb aláírás a héten

(#8020) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#8018) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én speciel imádom, haverokkal csomót hülyültünk vele, nagyon poén képeket lehet vele készíteni :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8021) spawn21 válasza erdoke (#8019) üzenetére


spawn21
veterán

aha, értem. De ez rád is igaz. Igaz "TI" kevesebben lesztek. :P

iPhone 13p

(#8022) tomi5244


tomi5244
őstag

Ingyenes a GarageBand! :)

(#8023) Syl válasza tomi5244 (#8022) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt már a múltkor átbeszéltük.
Requires one-time in-app purchase for the complete collection of GarageBand instruments and sounds
A hangszerek kb 80%-a hiányzik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8024) csab2 válasza erdoke (#8019) üzenetére


csab2
veterán

Mire alapozzák azt a feltevést, hogy az iPad-et használó felhasználoknak nincs szükségük pl. számológépre? Azt még csak-csak meg tudom indokolni, hogy miért nem teszik bele az iránytűt, de hogy a számológépet, részvényeket, időjárást???
Ne értsetek félre, nekem nem kell a részvények, az iránytű (habár azt töltöttem le egy szépet, soha nem használom), számológépet meg töltöttem le egyet, de az elv, a logika érdekelne.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#8025) zeee


zeee
senior tag

Én így meghaltam most ezen a számológépes dolgon... Őszintén! Kit érdekel, hogy nem tették bele a számológépet? Hihetetlen hogy ezen rágódtok már mióta!? Jó, annyira nem vagyok kiakadva ezen hogy ,,egész nap" ez a téma hogy jajj számológép így, mi lesz most, de izé ez az apple hogy nem tette bele... Valöszínűleg ki lennék akadva ha ezen is, ha azon lennék kiakadva, hogy miért nem tette bele az apple az új rendszerbe a számológépet. Így aztán egyik dolog miatt sem fogok éjjel ziláltan, leízzadva felriadni. :)
(Még ha nem lenne ingyenes app megérteném...)
Na mindegy! Megyek leiszom magam valahol, mert nincs gyári számológép

(#8026) Syl válasza zeee (#8025) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem érted a lényeget. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8027) zeee válasza Syl (#8026) üzenetére


zeee
senior tag

De... Csak az én elmémben nincs helye ilyen szinten számomra felesleges dolgokon agyalni! De nyílván kinek min kattog :)

Más! Lényegesen stabilabb az új update-el a 4-esem! Remélem nektek is hasonlóan javult

(#8028) erdoke válasza csab2 (#8024) üzenetére


erdoke
titán

Feltevésünk nekünk van, nekik adataik vannak letöltésekről, panaszkodókról, stb. Ezért mondtam, hogy nyilván oka van annak, hogy így alakult, és X Apple appnak van iPades verziója, míg Y-nak nincs.

Aki iPades órát akar, ez most először ingyenes: The Clock Collection

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#8029) legiaap


legiaap
nagyúr

Gondolkozok egy iPad vásárlásán, de lenne pár kérdésem vele kapcsolatban hátha ti tudtok válaszolni:
1. iPad Air és iPad Mini közt csak méretbeli különbség van? Mert ahogy nézem totál ugyanaz belülről.
2. 128 Gigás-ban gondolkodom, abból mennyit eszik meg a rendszer, tehát mennyit tudok felhasználni?
3. Van olyan böngésző amivel tudok flash alapú oldalakat böngészni?
4. A billentyűzetet ketté lehet választani? Külön jobb és bal kézre? Remélem érthető.
Azt hiszem egyelőre ennyi.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8030) FLx válasza legiaap (#8029) üzenetére


FLx
addikt

1, Igen.
2, Minimálisat eszik meg, tippre 125 giga felett marad belőle.
3, Van, de csodát ne várj, vagy megy vagy nem az adott flash, aztán, hogy hogyan az megint más kérdés.
4, Persze.

(#8031) ittakary válasza legiaap (#8029) üzenetére


ittakary
nagyúr

dehogy 125... átváltások!

119GB a kapacitás kb és ebből lejön a rendszer: csodálkoznék, ha 118nél több lenne.

Másik: Flash neked minek kell, őszintén? Nézni akarod a reklámokat?

[ Szerkesztve ]

(#8032) legiaap válasza ittakary (#8031) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igazából laptopot szeretnék kiváltani tablettel és néha nézek online filmeket, oda meg kell a flash.

A billentyűzetet, hogy lehet kettéválasztani? Nem találok infót róla.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8033) FLx válasza ittakary (#8031) üzenetére


FLx
addikt

Ja, hát attól függ milyen mértékegységben számolunk. :D

(#8034) GALARDO válasza legiaap (#8032) üzenetére


GALARDO
addikt

Megragadod a billentyűzetet, és széthúzod.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#8035) FLx válasza legiaap (#8032) üzenetére


FLx
addikt

Laptopot sose váltod ki tablettel, azért arra készülj. :D Billt két ujjal széthúzod és ennyi.

(#8036) legiaap válasza FLx (#8035) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hát pedig az lenne a cél. Van még más kiszemeltem is természetesen (Surface Pro 2, Lenovo Yoga 2, bár ez félig meddig laptop), de eddig az új iPad-ok tetszenek a legjobban.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8037) Syl válasza legiaap (#8036) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom eretnekség, de lehet a surface 2 próval jobban jársz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8038) Ragnar95 válasza legiaap (#8036) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha tabletet akarsz, akkor szerintem mindenképp iPadet vegyél, mert tablet fronton még mindig az iPad a legjobb választás ebben az árkategóriában...
Androidra még mindig alig vannak tabletes appok, win8-ból meg az RT használhatatlan az appok hiánya miatt, a rendes win8-as tabletek meg aranyáron vannak...
Teljes mértékben max egy rendes win8-at futtató tablettel tudnád kiváltani a gépet, bár ez ugye felhasználási szokások kérdése is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8039) FLx válasza Syl (#8037) üzenetére


FLx
addikt

Naja, én is ezt mondanám. iPad a legjobb tablet amit eddig láttam, pedig volt Surface Pro-m meg sima Surface-em is, de laptopot nem váltja ki az fix. A legközelebb a célhoz talán a Surface Pro 2 lesz, de ott is kell kötni kompromisszumot.

(#8040) ittakary válasza legiaap (#8032) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha így indulsz neki, csalódni fogsz. A laptop laptop a tablet pedig tablet :)

(#8041) legiaap válasza FLx (#8039) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha csak árakat nézem, akkor egy 128 gigás iPad Air 639 font, az új 128 gigás Mini 559 font, míg a Surface Pro 2 799. Mindegyiknek van előnye, hátránya, de nem igazán tudok dönteni.

(#8040) ittakary: Lassan már mindent meg lehet csinálni tableten is, amit laptopon. :D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8042) Ragnar95 válasza legiaap (#8041) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért van jópár dolog, amit nem...
Ld. minden, amihez flash kell, ezen kívül azért elég sok asztali app nincs meg tabletre, habár alternatívák szinte mindenre vannak, bár a minőségük az változó, ezen kívül a több ablakos munka se éppen megoldott tableten, max a rendes win8-at futtatókon...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8043) erdoke válasza legiaap (#8041) üzenetére


erdoke
titán

A tárhely erősen mást jelent egy iPaden és egy Win 8 tableten. Előbbiből nekem sok is a 64 GB-os, elférek a 32-esen, utóbbiból a 128-as éppen elég lenne.

A legjobb aláírás a héten

(#8044) vans?


vans?
őstag

Meg tudom nezni valahogy egyszeruen, hogy melyik iPhone-ra megvasarolt appjaim univerzalisak? Nincsen atrakva a gepre az alkalmazasok nagy resze, tehat az iTunesos megoldas nem jatszik.

hábm bábm

(#8045) erdoke válasza vans? (#8044) üzenetére


erdoke
titán

A Purchased appok alatt azok, amiknek kis kereszt van a jobb felső sarkában.

A legjobb aláírás a héten

(#8046) vans? válasza erdoke (#8045) üzenetére


vans?
őstag

Koszi, emlekeztem valami ilyesmire, viszont az a problema, hogy sehol nincs kereszt. iOS 7.0.3, az letezik, hogy kivettek ezt a funkciot?

hábm bábm

(#8047) Ragnar95 válasza vans? (#8046) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most néztem és valóban nem működik iOS7-en ez a módszer, mert ami rajta van az iPaden, annál open felirat van, a többinél meg felhő ikon, amin nincs + jel :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8048) legiaap


legiaap
nagyúr

JB nélkül lehet külső vinyót csatlakoztatni iPad-hez. Azt tudom, hogy lehet csak azt nem, hogy JB köteles-e.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8049) Ragnar95 válasza legiaap (#8048) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, kell hozzá JB,h hozzáférj a tartalmához. És utána is csak FAT32-t és HFS+-t kezel az iPad és mindenképp kell külső áramellátás a vinyóhoz, tehát ha 1 USB-s a vinyó, akkor sehogy sem fog menni a dolog.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8050) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#8047) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sosem működött. Ha egyszer letoltesz egy appot azon többet nem látod hogy univerzális e vagy sem. En appshopperben kikeresem es ott nézem meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.