Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) kolosanyi válasza madgie (#443) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Voodoot nem fogod tudni, az csak a Wolfson DAC-os cuccokkal működik. (SGS, Nexus S, Optimus 2X, Galaxy Tab, meg még egy pár készülék... de egyébként állítólag az Apple is vissza fog térni a Wolfsonra a következő generációban, ami jó hír). :)

Viszont a Neutron próbaverziót érdemes kipróbálni, tényleg szépen szól.

[ Szerkesztve ]

(#452) Touch-ko válasza Sealka (#447) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ez butasag, mivel windows-ra is letezik iTunes...

(#453) vicze válasza r3dsnake (#450) üzenetére


vicze
félisten

Bocs de hány Droidot láttál te? :)
HTC, Samsung, LG mind tudja alapból, amiket leírtál. (csak nem mulitasking sávban(mert az nincs mint olyan), hanem értesítő sávban van vezérlő, illetve vezérlő gombok lockscreenen alapból vannak, ahogy borító kirakás is eléggé alap dolog. Mondjuk headsethethez nem 1 gombos van hanem 3, hogy ne matyó mintát kelljen nyomogatni rajta.)
Úgy ahogy a romokból a CM és MIUI is tudják (MIUI áll iOS-hez a legközelebb kinézetre). Max. AOSP nem tudja, bár lehet már az is.

(#454) besk23 válasza vicze (#453) üzenetére


besk23
tag

Bocs de hány iPhone-t láttál te?

Nem egy gombos a füles, hanem 3.

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#455) kolosanyi válasza vicze (#453) üzenetére


kolosanyi
veterán

ICS már tudja. Beépül a lejátszó a noti sávba, meg a lockscreenre. De ha le akarod cserélni a gyári lejátszót, azt is könnyen megoldhatod, hogy legyen vezérlés. ICS alatt az értelmesebb lejátszók mind beépülnek a noti sávba, lockscreen appal meg azt teszel ki, amit akarsz. Pl nekem a lockscreenem eléggé át van variálva most. -> [link]
Persze ez szerintem az iPhone userek nagy részének tuti nem fog tetszeni, de az én ízlésemnek most pont megfelel és minden vezérlőszerv kint van a főképernyőkön, képernyőzáron, így egy-két érintéssel letudok minden gyakran használt dolgot. Túl sokat keresgélni meg alakítgatni se kellett hozzá, csak egy root van a 4.0.4-en.

Szóval a lényeg, hogy alapból is tudja, meg át is szabhatod ha akarod és akkor meg nem csak a gyárit alkalmazod, hanem olyan lesz, amilyet te akarsz. Ez a droid nagy előnye. A hátrányait meg mind ismerjük...

(#456) r3dsnake válasza vicze (#453) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

épp elég droidot láttam, hogy ne tetszen : ) meg hol volt itt szó custom dolgokról, meg gyártőfüggő progiktól? azt írtam, natívan, alapból, ahogy kiveszed a dobozból, mindegyik iOS eszközön...

ezért (sem) szimpi még a droid: [link]

(#457) kolosanyi válasza r3dsnake (#456) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bocsi, ez hülyeség, a Samsung is out of the box, hiába nem AOSP. Meg mondom, ICS már alapból tudja ezt.
Igazából szerintem jelenleg nem nagyon van alap szolgáltatásban eltérés a nagy, népszerű rendszerek esetén. Minden átlagos igényt kielégít...

(#458) Xero válasza vicze (#453) üzenetére


Xero
nagyúr

"Mondjuk headsethethez nem 1 gombos van hanem 3, hogy ne matyó mintát kelljen nyomogatni rajta."

3GS óta 3 gombos a standard Apple fülhallgató. :U

(#459) r3dsnake válasza kolosanyi (#457) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

ez attól még a linkelt cikk témáján nem változtat semmit.

a másik kellemes feature a fullscreen appoknál is lehúzható notification center, ami szintén nincs az androidban ilyen esetben.

(#460) kolosanyi válasza Xero (#458) üzenetére


kolosanyi
veterán

De gondolom aki kicsit igényesebb, az vesz egy jobb fülest, ez szerintem (számomra legalábbis) nem releváns. Eddig szinte az összes telefonomnál az első dolgom volt lecserélni a gyári fostalicska fülest. Nem kivétel ez alól a Nexus S se, bár a gyári Samsung fülhallgató legalább nem használhatatlanul sz@r, csak simán nem szól szépen (sportoláshoz használom, nem féltem, oda jó lesz). Sajnos az Apple füles sincs épp a topon. Nem is tudom utoljára melyik telefonomhoz adtak korrekt fülest. Talán az LG Arenához... (Félre ne érts, tök jó, hogy 3 gombos a standard füles is, csak mondjuk arra kéne még odafigyelni, hogy szóljon is valahogy, de ez mindegyik idióta gyártóra vonatkozik. Vagy adjanak valami elfogadhatót, vagy ne is csomagoljanak semmit, akkor legalább nem szennyezem a környezetem feleslegesen egy plusz kacattal.)

(#459) r3dsnake
Azon valóban nem, a droidra nincsenek ilyen appok, nem is lesznek, hacsak nem írják újra a rendszert. De ez meg azon a tényen nem változtat, hogy átlag felhasználásra a droid is éppúgy alkalmas és out of the box működik. Innen meg egyéni ízlés kérdése a többi (no meg pénztárcáé, bár a felsős droidok kezdik elveszteni az árelőnyt). Illetve ha szükséged van kicsit komolyabb appokra is (bár droidra is egyre inkább kezdenek megjelenni a komolyabbak, igaz zenei appok nem nagyon).

szerk.: Full screen noti sáv... Droidon ami teljes képernyőn megy az általában játék, vagy videó/képnézegető. Ezek közben szerintem nem sok szükség van a "rolóra", ha meg igen, akkor home gomb, feladat elvégez, majd task switch gomb és vissza az alkalmazásra. Meg lehet oldani másképp, szerintem ez nem olyan nagy cucc.

[ Szerkesztve ]

(#461) Touch-ko válasza Brutális eb (#191) üzenetére


Touch-ko
őstag

A megvasarolt tartalmakat nem kell konvertalgatni. Tudod, itt a "MEGVASAROLT" a kulcsszo.
A torrentrol letoltott tartalmak utan meg vallald be azt, hogy orakat kell szivni az iTunes-sal..
Nemtudom, hogy az iTunes match otthon elerheto-e.

(#462) Xero válasza kolosanyi (#460) üzenetére


Xero
nagyúr

Engem vajmi kevéssé érdekel a gyári füles minősége, nem is erre akartam rámutatni, pusztán a gombok számára. Zenehallgatásra évente maximum 10 percet használom, telefonálni meg jó. De ez csak én vagyok.

Nekem egy telefonhoz adtak normálisabb fülest. Az pedig a SonyEricsson W810-esem volt. Ott még adtak valamicskét a minőségre, ott még valóban meg akarták mutatni, hogy walkman. :K

(#461) Touch-ko:"Nemtudom, hogy az iTunes match otthon elerheto-e."
Nem érhető el. Röhej, hogy a szigorú német szabályozáson meg átment. :P

[ Szerkesztve ]

(#463) madgie válasza Xero (#462) üzenetére


madgie
titán

Bizony, az assziny előző SE telójához is pöpec kis fülest adtak, csak pislogtam, sokkal finomabb, részletezőbb mélye volt, mint a Sennheiseremnek. A mostani X8-ához viszont már elég hulladék cucc járt sajna :(

(#464) r3dsnake válasza kolosanyi (#460) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

de iOS-en a notification megjelenik egy kicsi sávban egy pillanatra teljes képernyős alkalmazásnál is, anélkül, hogy behoznád.

zenei appok meg nem is lesznek androidra, emiatt: [link]

és egy példa zenei appra iOS-re: [link]

teljesen más színvonalon van a két rendszerre kiadott appok minősége.

(#465) 7


7
addikt

Többször nem fogok szólni: Elég az offból, térjetek vissza az eredeti témához!

(#466) Magnat válasza madgie (#215) üzenetére


Magnat
veterán

Olvass figyelmesebben, pont ezt mondtam én is, h sántít a példa.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#467) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok! Remélem nem túl off a téma, de az lenne a kérdésem, hogy valóban be lehet e hergelni a flasht a skyfire segítségével, mert az egyik topikban ezt mondták? Nálam az ipad az etalon tablet, de a flash hiánya miatt nem vettem meg, és nézegettem az androidos táblákat, amik sajnos közelében sincsenek felhasználói élmény terén.

Szal ha valaki aki használ ilyen gépet, és meg tudná tutira mondani, hogy mennek-e a flash-es játékok, illetve ami még nagyon fontos a livemocha.com, az nagyon jó lenne. Köszi!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#468) kolosanyi válasza Xero (#462) üzenetére


kolosanyi
veterán

Amúgy sajnos nem is nagyon lehet olyan gyártót mondani, aki odafigyel erre. Talán a HTC emelkedik ki valamennyire a Beats marhaságával... Azzal meg az a probléma, hogy be van építve a telefon árába a tartozéké is, de annyiért meg sokkal jobbat is kapni. Szóval értem én, hogy miért van ez, csak sajnálom.

(#464) r3dsnake

Bizony, az iOS értesítési rendszere nagyon ott van. Ezt nagyon irígylem barátnőm iPhonejáról... :K Félmegoldás van amúgy droidra is, de nem az igazi. Próbáltam, nem rossz, de maradok a gyárinál, ez így gányolás. -> iPhone notification

(#465) yetike
Miért, szerintem most nem volt gond a stílussal, a trollok szerencsére leléptek. :)

(#467) weinmaker
A Skyfire tudtommal csak videókra jó. Saját szervereiken megy keresztül a videó és lekonvertálja a készülék által is emészthető formátumba. Droidon régen, amikor Optimust használtam, az volt a kedvenc böngészőm, de elkezdték telerakni haszontalan funkciókkal és végül kukáztam. Kinek kell pl a böngészőbe Facebook meg Twitter kliens, amikor ott az
app, ami jobban is működik? :F
Úgy tudom a Puffin viszont képes rá, illetve JB után van player.

(#472) #19617792 válasza kolosanyi (#468) üzenetére


#19617792
törölt tag

az iOS-es megoldásnak a lényege nagyjából az, hogy meg lehet adni mi "spamelhet" notifyba és mi nem. ez az, amit hiányolok droidból. meg lehet oldani, csak macerás... mert kéne egy "hookot" írni, ami beékelődik a framework notify része és az alkalmazások kirajzolási (vagy kifjezetten notifyba írós eventjénél) közé és csak akkor engedné kirakni oda a notifyt, ha engedve lenne neki...

(#473) kolosanyi válasza #19617792 (#472) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, ezt én is hiányolom droidról. Az iOS ilyen téren nagyon el lett találva, sokkal kezelhetőbb az egész.

(#474) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Volt kézben, egy tetszett plecsnit érdemel az LTE és az említett LED miatt. Az, hogy egy szoftvert kihagynak, amit telón lehet használni, már nem is meglepő... majd talán egy patch

A kijelző viszont "tapintható"-an szebb.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#475) b.bone


b.bone
senior tag

Lehet nagyon triviálisak a kérdésem, de szeretném tudni, hogy mit veszek mielőtt súlyos csilliókat pengetek ki.

Video lejátszás:

Tehát megetetem az iTunest valamilyen mpeg4 vagy quicktime video fájlal, aztán simán megnyomom a nagy szinkronizalo gombot. Várok. Enjoy?

De mondjuk Synology NAS-ról streamelni lehet rá? (DS File nevu appot probalta mar valaki?)

Illetve az egy dolog hogy USA only 4G szabványt támogat, de ha bemegyek a random szolgáltatóhoz és kérek egy mobilnetes sim kártyát akkor azért 3G-vel fog ugye hasítani gond nélkül?

Valaszokat elore is koszi. udv

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#476) Touch-ko válasza b.bone (#475) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Illetve az egy dolog hogy USA only 4G szabványt támogat, de ha bemegyek a random szolgáltatóhoz és kérek egy mobilnetes sim kártyát akkor azért 3G-vel fog ugye hasítani gond nélkül?`

-igen, tudsz

`Tehát megetetem az iTunest valamilyen mpeg4 vagy quicktime video fájlal, aztán simán megnyomom a nagy szinkronizalo gombot. Várok. Enjoy?`

H264 kell, de leteznek egyeb formatumot lejatszo playerek is.

(#477) Xero válasza b.bone (#475) üzenetére


Xero
nagyúr

Megfelelő sw-el konvertált videokat megeszi és szinkronizálod. Ez nem nagy művészet.

NAS-ról (ha tud DLNA-t) akkor gond nélkül lehet megfelelő appokkal filmet nézni. Én is egy NAS-ről streamelek iPhone-ra ha olyanom van. :K

(#478) b.bone


b.bone
senior tag

Köszönöm a válaszokat.

Közben tettem egy frissebb firmaware-t a droidomra és most már nem csak benne van, hanem működik is a witi hotspot funkció :)

A NAS-om DLNa-s szóval ha megy a stream akkor nem kell belőle nagy tárhelyes változat.

Szóval eldöntöttem, hogy 16 Gb Wi-Fi változat kell.

Erre sehol nem lehet kapni... :((

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#479) erdoke válasza b.bone (#475) üzenetére


erdoke
titán

Én soha nem konvertáltam semmit, olyan verziót töltök le, amit biztosan megeszik. :D

A legjobb aláírás a héten

(#480) b.bone válasza erdoke (#479) üzenetére


b.bone
senior tag

ez vilagos, hiszen a iTunes store-bol ugyis csak a megfelelo formatumban lehet letolteni ;]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#481) manchester85 válasza b.bone (#480) üzenetére


manchester85
addikt

Na de PC-ről bármilyen formátumút rá tudsz szinkronizálni, ha van rá olyan lejátszód. Szimplán behúzod a progiba, és kész is.

i6 Silver

(#482) erdoke


erdoke
titán

Baromi jó ez a kijelző teszt, de úgy általában a csatlakozó megjegyzések és információk is.

A legjobb aláírás a héten

(#483) b.bone válasza manchester85 (#481) üzenetére


b.bone
senior tag

Igazabol olyan dolgokra celoztam amirol tilos beszelni a forumon. ;)

De ha mar itt tartunk. Teszem azt van egy csudaszep mkv-m akkor azert nem drag and drop, hanem csak kell konvertalgatni. Vagy nem?
iTunes megcsinalja maga? Ugytudtam hogy az csak quicktime-ot meg mpg4-et tamogat.

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#484) manchester85 válasza b.bone (#483) üzenetére


manchester85
addikt

Egyáltalán nem! Leszeded az AVPlayert, vagy bármilyen mkv kompatibilis lejátszót a store-ból, fizetős, ingyenes egyaránt van, utána belehúzod a kívánt fájlt iTunes-on belül a programba, és simán felszinkronizálja. :K

Az csak a gyári lejátszóra vonatkozik, de számos appstore-os visz mindent.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#485) b.bone válasza manchester85 (#484) üzenetére


b.bone
senior tag

Ahhh, Jo tudni :R

Az iment meg is rendeltem :)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#486) manchester85 válasza b.bone (#485) üzenetére


manchester85
addikt

Jól tetted, nem fogod megbánni. ;)

i6 Silver

(#487) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Hali.

Ha vennék egy új iPadet, sima 16gb Wifi-set, mivel van előfizetésem, és a net csomag nagyon drága lenne még pluszba, az a kérdésem, hogy mobilról (iphone 4) az új iPadnek nem tudnék valahogy netet osztani?

Előre is köszi, vagy ha van rá más mód, szívesen hallgatom.

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#488) Gergőke88 válasza N-vidi-A (#487) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Persze, teljesen egyszerűen.
Iphoneon bekapcsolod a 3g tetheringet, így egy mobil hotspotot hozol létre, így az ipaddel wifin keresztül rá tudsz csatlakozni.

(#489) N-vidi-A válasza Gergőke88 (#488) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Értem, ez ha jól sejtem, az újabb mobil/tablet készülékekben egy alapból támogatott funkció.

Teszem azt, van egy i4-em, vagy egy 4s-em, és egy Samsung 10.1 tabletem, őket már azért nem nagyon tudnám összehozni? Vagy nem feltétel, hogy iOs - iOs , android - andriod legyen?

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#490) b.bone válasza N-vidi-A (#489) üzenetére


b.bone
senior tag

Hello,

Ha mobil hotspotként működik a telefonod akkor bármivel rátudsz csatlakozni ami támogatja azt a wifi szabványt amit a telefonod is. PC, tablet, xbox, masik telefon, whatever.

Amúgy pont tegnap próbáltam ki, hogy a Galaxy Ace-em mennyire működik hotspotnak.
Rátoltam kollegam iPad-ját és képtelen volt egy oldalt is betölteni.
Aztán egy firmware update az Ace-en megoldotta a problémát.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#491) N-vidi-A válasza b.bone (#490) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Értem, köszi a hasznos infót, így már megnyugodtam! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#492) ii77


ii77
tag

Sziasztok,
kezemügyébe került egy új iPad. Ez a kijelző rögötn magával is ragadott. Most volna is rá anyagi lehetőségem, h magaménak tudhassak egyet. 4G-et szeretnék. Nehéz, de szeretnék higgattan dönteni: 32 v 64 GB-os? Abszolút mindenre szeretném használni: sok saját fotó/videó (ezek szerkesztése), filmek, zenetár, megannyi magazin és könyv, zeneírás vmint pár szép játék és hasznos appok. Elégséges lehet erre a 32GB? Főleg a zeneírásnál félek , h a virtuális hangszerek és a szerkesztett művek hamar felemésztik a tárhelyet. Segítségetek előre is köszönöm. István.

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#493) fordfairlane válasza ii77 (#492) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez a kijelző rögötn magával is ragadott. Most volna is rá anyagi lehetőségem, h magaménak tudhassak egyet.

Érdekes. Nekem is alkalmam nyílt összehasonlítani egy iPad2-t az újjal. A kijelzők közti eltérés alig tűnt fel, talán hosszabb szöveges tartalmaknál látszik csak igazán. Viszont azt, hogy kicsit nehezebb, azt azonnal érzékeltem.

x gon' give it to ya

(#494) madgie válasza fordfairlane (#493) üzenetére


madgie
titán

Nekem úgy volt, hogy a nyíregyi MM-ban egymás mellet volt a kettő, és csak odébb volt feltüntetve, melyik melyik. No, bekapcsolva azonnal feltűnt, már a Safariban a betűk sokkal simábbak, az ikonok dettó. Nekem nem kérdés amúgy sem, hogy az iPad 1 után csak az újra éri meg váltani (egyszer).

(#495) ii77 válasza fordfairlane (#493) üzenetére


ii77
tag

Én nem hasonlítgattam össze őket. Ha rendelkeznék egy iPad 2-vel, csakis sok felesleges pénzmag esetén váltanék(a kijelző és kamera miatt). De nincs és mivel szeretném sokat olvasásra is használni, most a 3.gen-t választom.

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#496) madgie válasza ii77 (#492) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nehéz zeneírással megtölteni a 16 gigást is, de ha mégis fogyna a hely, bármikor átlökheted a kevésbé fontos projekteket iTunes-on a "nagy" gépedre (akár OTA is, nem kell kábelezni).

Legalábbis GarageBand-nél így van :)

(#497) erdoke válasza fordfairlane (#493) üzenetére


erdoke
titán

Nagyon komoly a különbség, és nem csak a felbontás, de a lényegesen magasabb színhűség miatt is. Éppen a héten üzemeltem be otthon egy 3 TB-os MyBook Live-ot, amire felnyomtam az összes családi fotó egy másolatát, és amikor belőttem az iPadeken a WD-s képnézegetőt, kifejezetten meglepő volt, mennyivel élethűbb némelyik kép az újon, a részletekről nem is beszélve.
A tegnap linkelt kijelző tesztben odáig mentek, hogy referencia szintűnek kiáltották ki, és azt állítják, kalibrálás nélkül is nagyon közel van a legprofibb monitorok kalibrált képéhez.

A legjobb aláírás a héten

(#498) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok!

Én is iPad 3 vásárlás előtt állok.
Lenne pár kérdésem:
1. A Smart Covert érdemes apple-tól rendelni, vagy esetleg az olcsóbb változat minősége is elfogadható?

2. A hátoldalt érdemes védeni egy tokkal? Azt olvastam hogy karcolódhat.

3. Vennék hozzá egy pen-t, itt mire érdemes figyelni hogy ne tegyen kárt az Ipad-en írás közben?

Segítséget előre is köszönöm.

PSN: sirarcheer

(#499) sebipayne


sebipayne
tag

Szerintetek működne a mobiltelefonról iPad-re történő internetmegosztás, Bluetooth Personal Area Networking-en keresztül? (Sony Ericsson K800i-s telóról van szó, de még nem volt alkalmam kipróbálni egy boltban sem. Wifi-t nem tud, ezért próbálkoznék bluetooth-al. A 3G-s iPad-et meg már nem használnám ki.)

(#500) erdoke válasza sebipayne (#499) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem nem, de csak tipp. Ami biztosan működik, az a WiFi, ill. JB után bizonyos eszközök és szoftverek között lehet BT is (MyWi pl).

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.