Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) #19617792 válasza sirály12 (#350) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Na azt megnézem, hogy te hogy nyitsz meg egy pdf, doc, stb fájlt a peneden. "

ha van USB host mód, megfelelő kábellel, akkor simán. ;]

(#352) sirály12 válasza #19617792 (#351) üzenetére


sirály12
őstag

És akkor az mitól is jobb, mintha egyból a telón lenne?
Mivel akkor olyan eszköz is kell ami ezt tudja meg persze a kébel.

A telóm adatkábele amúgy is mindíg nálam van, hogy bárhol tölthessem, otthol is melóhelyen is!
Töltés közben pedig azt másolok rá amit csak akarok! Nem egyszerűbb? :C

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#353) erdoke válasza sirály12 (#350) üzenetére


erdoke
titán

Na, itt van megint egy fogalmatlan, aki sose látott iPadet, de megmagyarázza.
Szerinted én a buszon töltöm a PDF-et a tabletre? Vagy nem láttam még laptopot (13 éve van), amin akár terabájtokat mozgathatok az otthon és a munkahely között?
Meg vagytok áldva a 20. századi adatmozgatási technológiával, istenítitek a tyúkbelet. Aztán majd jöttök lelkesen tapsikolva, ha a Google is kipucolja a Mass Storage funkciót az Androidból.
Ezelőtt 5 évvel (amikor te még 3410-est nyomkodtál?) volt már olyan telefonom, ami tudta a háttértárat, de már 2 éve se használtam, pedig technikailag kivitelezhető volt.

"Töltés közben pedig azt másolok rá amit csak akarok! Nem egyszerűbb?"

Mások is azt másoknak rá töltés közben, amit akarnak, csak éppen nem kell hozzá se PC, se tyúkbél. Nem egyszerűbb? :C Tudod, már a 21. századot tapossuk. :)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#354) kolosanyi válasza erdoke (#353) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Aztán majd jöttök lelkesen tapsikolva, ha a Google is kipucolja a Mass Storage funkciót az Androidból."

De miért kéne? Te nem használod, de sokan mások meg igen. Miért ne lehetne egy ilyen opció, kinek fáj ha tudja?

(#355) knyitogato válasza GeneraL_XTX (#324) üzenetére


knyitogato
őstag

Azért ebbe a cserébe ne éldd bele magadat...ez simán általános használatból eredő karcnak számít, ami a használatot nem befolyásolja :(

(#356) vicze válasza sirály12 (#350) üzenetére


vicze
félisten

Tök felesleges, csak a saját igazuk/világuk létezik másé nem. Mindjárt jönnek újabb magyarázatok és támadások.
Az a vicc hogy pl. nekem Az Apple termékekel semmibajom, szinte csodálom az összeszerelési minőséget, és ahogy belül kinéznek, és az iPad tényleg a legjobb ár/minőség tablet, de számomra az SW nem megfelelő, és ha ezt kimondom, egy Apple termék használó ezt személyes sértésnek veszi, hogy én hogy képzelem, hogy nekem az nem jó?
Ezt a zombi hatást jó lenne megszüntetni minden platformon, iOS, Android, WP7 egyaránt, mert rettenetesek a fanboy-ok butaságai.

(#357) sirály12 válasza erdoke (#353) üzenetére


sirály12
őstag

"Ezelőtt 5 évvel (amikor te még 3410-est nyomkodtál?) volt már olyan telefonom, ami tudta a háttértárat, de már 2 éve se használtam, pedig technikailag kivitelezhető volt."

Ezt miből vontad le? 2006 elején már rég érintős telóm volt! :W
Ami ha jól számolom már 6 év.

"Mások is azt másoknak rá töltés közben, amit akarnak, csak éppen nem kell hozzá se PC, se tyúkbél. Nem egyszerűbb? :C Tudod, már a 21. századot tapossuk. :)"

Nem mondod! tényleg? :R :DDD
Hogyan is? Ja várj tudom felhő! :O
Vagy wifi, azt én is használom, de csak otthol, a melóhelyen kicsit korlátozzák a dolgokat, jogosan!

Erre már írtam valamit, csak úgy látszik itt olvasni nem nagyon szokás, ezért bemásolom újra:
"Megnézném, hogy az otholi netem 1 megabites feltöltése mit szólna hozzá napi szinten, hogy 1-2 gigát nyomnék rajta felfelé, persze ezt 5-10 perc alatt tudnia kellene, mert néha nem érek rá órákig rá várni! A telómon van net, de sokat járok olyan helyen, ahol csak gprs jel van stabilan, na ott felhőzz ha akarsz, én kösz, de kihagyom!
Elfelejtik néha az emberek, hogy nem él mindenki nagyvárosban!!!"

[ Szerkesztve ]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#358) sirály12 válasza vicze (#356) üzenetére


sirály12
őstag

Teljes mértékben egyetértek veled, sajnos ez tény!
A hardver elég jó, szoft kicsit más tészta, de a fanok hozzáállása a dolgokhoz néha kicsit már idegesítő!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#359) erdoke válasza kolosanyi (#354) üzenetére


erdoke
titán

A tartalomszolgáltatóknak fáj. Azoknak, akik miatt egyik mobilos Google (tartalom)szolgáltatás se veszi fel a versenyt másokkal.

(#357) sirály1

Itt eddig csak te írtál gigabájtok gyors felhőbe töltéséről (bár másnak éppen lehet gyorsabb mobilnetre, mint amit te otthonra írtál, otthon pedig 40 Mbites feltöltése is), miért rajtam kéred számon a visszaolvasást? :F
Btw, milyen "érintős telód" volt 2006 elején, ami háttértárként is funkcionált (én ugyanis erre hoztam példát). A 3410 utáni kérdőjel ezek szerint nem tűnt fel...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#360) vicze válasza erdoke (#349) üzenetére


vicze
félisten

Mármint durva spekuláció amit a Google megpróbált minél lejjebb srófolni, hogy ne kelljen milliárdokat fizetni? A Goolge abszolút érdek nélkül saccoltatott keveset (rettentő konkrét adatok...) (ironia OFF)

A megvásárolt appok-ből reklám bevétel van, mert az appban reklám van, ahogy a iOS appokban is a Google-nek, és innentől mindegy honnan került az app a telóra a lényeg hogy fusson és a user használja és reklámból bevétel termelődjön Google-nek.
Ha tisztában vagy vele, akkor minek szajkózod, hogy az Android csak a Google szolgáltatásokkal android, "technikailag" mi? Te nem igazán tudod mert egy olyan OS-t használsz nagy részben, ahol ez elválaszthatatlan. Értsd meg vanilián nincs alapértelmezett kereső, az csak egy app, amit letöltesz nem a rendszer része, ahogy Gmail is.
Az iOS-t hol töltheted le és módosíthatod az utolsó bitjéig és rakhatod egy másik eszközre, vagy a WP7-et?
Továbbra is ott tartunk, hogy a szabad szoftver fogalmát nem akarod megérteni.

(#361) kolosanyi válasza erdoke (#359) üzenetére


kolosanyi
veterán

Lópikulát, nem azért fog warezolni Gipsz Jakab, mert tud mass storage módot a kütyüje, és főleg nem azért vesz droidos telefont, hogy illegális tartalmakat töltögessen le. Ugyanezt megteheti Vér István is az iOS devicera...
Nekem pl semmiféle illegális cucc nincs a telefonomon, pedig droidos vagyok majd' két éve. A warez egészen egyszerűen azért ilyen népszerű, mert az itthoni tartalomszolgáltatók az évek során képtelenek voltak a seggüket kihúzni a saját fejükből és felfogni, hogy az internet térnyerésével bizony nem tehetik meg azt, hogy ilyen b*szott drágán adják a zenei lemezeket, filmeket stb-t. Emellett ott van az általános itthoni jó kis kelet-európai szokás, hogy nem vagyunk hajlandóak fizetni semmiért se, mert minek (ugye adót se kell fizetni, "mernemfogomapolitikusokzsebéttömni" demagóg duma megy). A fájlok mozgatásának módja nem függ össze a forrásukkal.

(#362) erdoke válasza kolosanyi (#361) üzenetére


erdoke
titán

Én nem mondtam, hogy warez, se azt, hogy melyik platformon mit lehet. Az a lényeg, mit gondolnak a tartalmat szolgáltatók, és ez alapján milyen megállapodást hajlandóak kötni a Google-lel, és milyet az Amazonnal vagy az Apple-lel.

(#360) vicze1

Javaslom, olvass utána az Android Marketplace és az Amazon bolt statisztikáinak. Utóbbi sokkal inkább hajaz az Apple AppStore-ra, rengeteg fizetős alkalmazás fogy, és a fejlesztők is sokkal jobbakat írnak az üzletről, már ami az átláthatóságot és a felhasználói számra vetített bevételt illeti.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#363) sirály12 válasza erdoke (#359) üzenetére


sirály12
őstag

Az ittholi netem 15/1-es és itt nem is nagyon van más lehetőség, és lehet újdonságot mondok, az ország nagy részében ilyen a helyzet, van ahol még rosszabb!

A visszaolvasást pont erre írtam! Hiszem már kétszer is kiírtam, hogy nem lakik mindenki városban, ahol van 3g/100 megás net!

2006 ban pedig motrola a925-öm volt! Dokkolóvan + minden kellékével!

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#364) kolosanyi válasza erdoke (#362) üzenetére


kolosanyi
veterán

Valóban nem, viszont ennek ellenére nekem így tűnt, félreértettelek. :)
Viszont ez a magatartás megint a szolgáltatókra vall. Egyszerűen baromság. Ugyanúgy van itthon olyan ismerősöm, aki iOS user létére semmi legális tartalmat nem hajlandó a telefonjára tölteni, és a droidos táborból is van ellenpélda, akár csak jómagam. Szerintem nem kéne ekkora feneket keríteni az egész dolognak. Egyrészt megoldható kerülőutakon a fájlmozgatás mass storage nélkül is, másrészt meg szerintem senkinek nem kéne problémázni azon, hogy képes rá a kütyü. (Vagy pedig tiltsák be a pendriveokat is, mert fúj USB.)

(#366) kolosanyi válasza #84418048 (#365) üzenetére


kolosanyi
veterán

Őőő izé. A Galaxy Nexusban nincs mass storage ha jól emlékszem, persze ebből kár levonni bármiféle következtetést.

(#368) vicze válasza erdoke (#362) üzenetére


vicze
félisten

És mindennek mi köze ahhoz, hogy a Fire egy Android tablet és a Fire sikere az android sikere ugyanúgy? Illetve hogy továbbra is féligazságokat írsz és terelsz?

(Én nem vagyok fejlesztő, se gyártó engem nem érintenek az eladási statisztikák.)

[ Szerkesztve ]

(#369) erdoke válasza sirály12 (#363) üzenetére


erdoke
titán

Továbbra se beszél rajtad kívül senki gigabájtok felhőbe töltéséről. Pár MB-ot viszont 1 Mbites feltöltéssel se gond belökni Dropboxba vagy SugarSyncbe. A legtöbb, külső tartalommal dolgozó app tud WiFi-n szinkronizálni PC-vel, de kezel felhőt is. Példa: Documents To Go Premium.

A legjobb aláírás a héten

(#370) kolosanyi válasza #84418048 (#367) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nagyon jól tudom, hogy az ICS támogatja a mass storage funkciót, most is épp azt használom a Nexus S-emen. Ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg. :) Viszont azt nem tudtam, hogy a Galaxy Nexus mmiért nem támogatja, köszi a linket, érdekes. Azt mondom, hogy jobb megoldás ez, hogy nincs particionálgatva, akinek volt low-end droidos cucca kevés memóriával, az tudja. App2SD se mindig megoldás, mert vannak programok, amik nem szeretik.

(#371) Gadgetfan_ válasza vicze (#356) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Tök felesleges, csak a saját igazuk/világuk létezik másé nem. Mindjárt jönnek újabb magyarázatok és támadások.
...de számomra az SW nem megfelelő, és ha ezt kimondom, egy Apple termék használó ezt személyes sértésnek veszi, hogy én hogy képzelem, hogy nekem az nem jó?"

(#358) sirály12 "Teljes mértékben egyetértek veled, sajnos ez tény!
A hardver elég jó, szoft kicsit más tészta, de a fanok hozzáállása a dolgokhoz néha kicsit már idegesítő!"

Mégis ti vagyok azok, akik itt osztjátok az észt az androidról, egy Apple/iPad topikban. :U

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#372) kolosanyi válasza Gadgetfan_ (#371) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért, egy droidos nem mehet be egy Apple topikba? Amíg valaki normálisan adja elő a véleményét, addig szerintem marhára mindegy, hogy mit használ. Én droidos vagyok, de nincs bajom az Apple cuccokkal se, jó kütyük. A gond ott kezdődik, ha valaki szemellenzős idióta, de azzal sokat úgyse lehet kezdeni...

(#373) sirály12 válasza Gadgetfan_ (#371) üzenetére


sirály12
őstag

Ha visszanézed, hogy ebben a topikban mire reagáltam először, akkor láthatnád, hogy köze nem volt sem az ios-hez sem az androidhoz, csak egy ferdítéshez!
Ha nem lenne kedved keresgélni: 259-es hozzászólás! :((

Mellesleg én andoidról nem osztottam itt az észt, ha látsz ilyet beídézhetnéd! Én csak a felhőről és a mass storage módról beszéltem a topik utolsó részében!
Ennek semmi köze az androidhoz, vagy tévednék? :F

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#375) erdoke válasza #84418048 (#374) üzenetére


erdoke
titán

"másik platformokon erre semmilyen lehetőséged nincsen, erről direkt gondoskodtak"

Visszautalva egy korábbi fogalomzavarra, ennek a hozzászólásnak vajon mi köze van az OFF-hoz? :D

Ha véletlenül felnézünk a topic címére, egészen pontosan mire nincs lehetőség az új iPaden, és ki gondoskodott róla?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#376) opeter87 válasza #84418048 (#317) üzenetére


opeter87
senior tag

Azt értsd meg, hogy arra amit Te írtál nem egy telefon a céleszköz, hanem egy pendrive.

(#378) opeter87 válasza #84418048 (#377) üzenetére


opeter87
senior tag

Gondolom Téged, hiszen neked válaszoltam, mert Te reagáltál egy előző hozzászólásomra :U

(#380) Tom1939 válasza erdoke (#375) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem akinek van ipad, ipad2 és android tablet (tab 7.7) elhiheted hogy van akinek nagyon idegesítőek az apple fájlkezelési elvei. Pedig nem vagyok az őskorból való, villámgyors otthoni netem és mobilnetem is van. Utálom a szinkronizálást és az itunest. Értem én hogy nagyon jó üzleti model, tényleg az. De nagyon rosszul tűröm ha valamit csak valahogy lehet csinálni és minden másra ki van nyilatkoztatva hogy: gagyi, elavult, csak warez stb.

Tehát az ipadok sem tökéletesek. Elsődleges oka ennek az apple jól meggondolt üzleti elvei (átlagfelhasználónak tökéletes a többi meg piaci szempontból kevésbé jelentős), a hardver az ipadok esetén ütős és az appletól szokatlanul az ár érték arány is jó. Az androidon pedig szoftverileg még sokat kell csiszolni, amig ez nem történik meg addig az átlag user ipadot fog venni.

(#381) madgie válasza #84418048 (#365) üzenetére


madgie
titán

Ne haragudj, de ilyen fanboy dumát még Everman-től sem olvastam soha (apple oldalról), nem tudom, sírjak, vagy röhögjek az elfogultságodon. "ismerem őket", jáj...

(#382) erdoke válasza Tom1939 (#380) üzenetére


erdoke
titán

A felhasználót (pl. engem) az érdekel, meg tudom-e csinálni az eszközzel, amit szeretnék, illetve ha igen, mennyire egyszerűen, mennyire pofás felületen, stb. Amiket korábban írtam, példák arra, hogyan oldom meg esetenként a fájlok mozgatását. Körülményes? Nem. Kéthetente egyszer nyitom meg az iTunes-t, ott bedobok 1-2 filmet a mindent játszó appba, és ezzel kimerül a nagy méretű fájlok mozgatása kábelen. Zenét, kisebb videókat, képeket WiFi-n húzom át, vagy le se töltöm, csak streamelem. Dokumentumokat vagy WiFi-n, vagy felhőben tolom át. Mindegyik pofon egyszerűen, nem mellesleg az Ipaden megszokott felülettel ellátott alkalmazásokban zajlik.
Ha már itt tartunk, megmondom, mi az, ami kicsit zavar: Ha nem vagyok benne biztos, hogy egy filmet (pl. 720p mkv-t) a kedvenc lejátszóm tökéletesen fog vinni, nincs rá mód, hogy úgy helyezzem el a tableten, hogy más lejátszókkal is ki tudjam próbálni. Dokumentumokkal, képekkel, zenékkel, és gyakorlatilag minden fájlformátummal, ami gyárilag is támogatott, megoldott a dolog, de AVI, MKV és hasonló videókkal nem. Megjegyzem, nagyon ritkán futok bele, hogy olyan filmet húzok rá, ami nem megy a megszokott lejátszóval, mással pedig igen, de volt már rá példa kb. kétszer bő egy év alatt.
Azt soha nem is állítottam, hogy az iPadek tökéletesek lennének, de van mihez mérni, és azoknál egyértelműen jobb.

A legjobb aláírás a héten

(#383) Tom1939 válasza erdoke (#382) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem hiszem hogy 9,7.es méretben jelenleg lenne igazán versenytársa az ipadnek. Nekem ennél kisebb kellett, és ezért nekem jobb a galaxy tab 7.7.

Az itunes meg izlések és pofonok kérdése. Aki tudja használni és szereti annak ok. Az apple-vel a fő probléma hogy csak azt és úgy lehet csinálni ahogy meghatározzák. Én szeretem ha nem kötik meg a kezem. Soha semmilyen szinkron programot nem használtam szívesen akár apple akár windows mobile. Csak azt, csak akkor és csak úgy szeretem átpakolni a dolgaim ahogy én éppen akarom. Ja én a felhőt se kedvelem ám egy kicsit sem. Furcsa vagyok lehet, de nem igazán bízom szívesen senkire semmilyen adatom. Legyen fizikailag nálam :)

(#384) erdoke válasza Tom1939 (#383) üzenetére


erdoke
titán

Mivel nem zsebre vágós készülékekről van szó, a befoglaló méret és a felület nem igazán lényeges, inkább a vastagság, a súly és a képarány. Olvasgatáshoz jobb a 4:3-as. Laptop táskába az iPad is simán befér, de még egy netbook tatyóba is belemegy a mi 3 darabunk. :)

Amit előbb írtam, ahhoz nem kell tanulni az iTunes használatát. Kb. 3 klikk, aztán egy kis ablakba kell húzni a filmet.
Ha 5-6 eszköz között akarsz szinkronizálni dolgokat, a Total Commander már teljesen felejtős, és megint csak azt tudom mondani, hogy 20. századi megoldás. Kb. 15 éve használom rendszeresen (régebben ugye még Windows Commander néven), bemutatni nem kell.
Az otthon routerre kötött HDD-n (pl. egy WD MyBook Live-on), vagy olcsóbb NAS-on nem "nálam" van az adatom? FOntos dokumentumokat, jelszókat nyilván nem tárolok a cloudban, de képeket, videókat (amikk megvannak otthon, HDD-n is), magyarul mindent, amit esetleg egyszerűen meg is szeretnél osztani másokkal, sokkal praktikusabb egyből oda lőni.

A legjobb aláírás a héten

(#385) Tom1939 válasza erdoke (#384) üzenetére


Tom1939
őstag

A tab 7.7 zsebre vágós. Öltöny zsebbe vágós :) Nekünk is van 3 ipad otthon azok dupla olyan nehezek.

Én ezt a tabletet az ici-pici notebook mellett hordozom, számít hogy 34 vagy 67 deka. Plusz tudom úgy szállítani hogy senki nem tudja hogy nálam van (öltönyzseb).

Az itunes érveket meg értem, én is elég régen használom. De nem szeretem és kész.

Ennek ellenére ha lett volna 7.85-ös ipad (ami még lehet hogy lesz) akkor komolyan elgondolkoztam volna.

(#386) erdoke válasza Tom1939 (#385) üzenetére


erdoke
titán

Gyakran én is notebook mellett hordozom, de ha csak lehet, helyette is használom. Sőt, néha notebookot se viszek, és akkor már tiszta nyereség. :K
Nem vagyunk egyformák, nekem a kisebb nem lenne jobb.

A legjobb aláírás a héten

(#387) talamasca válasza Tom1939 (#385) üzenetére


talamasca
senior tag

"Ennek ellenére ha lett volna 7.85-ös ipad (ami még lehet hogy lesz) akkor komolyan elgondolkoztam volna."

Ha az öreg Steve még élne azt mondanám, hogy 100%, hogy nem lesz kisebb iPad, hiszen annak ott az iPhone, iPod.
De így... :(

“Black as midnight on a moonless night.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.