Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) irgum válasza opeter87 (#298) üzenetére


irgum
addikt

Biztos a legális módon megvett dvd-kből avi-ba kódolt, vagy eredeti cd lemez mp3 fájljait szeretné hordozni a telón. :D

(#302) maross válasza irgum (#301) üzenetére


maross
veterán

Ugy erted elkepzelhetetlen, hogy van valakinek otthon par 300 forintos dvd-je, amit meg akarna nezni a kanapen, vagy cdgyujtemenye, amit mar x eve begrabbelt?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#303) opeter87 válasza fordfairlane (#300) üzenetére


opeter87
senior tag

Mivel nincs szolgáltató, aki árulná, így csak függetlenül tudod megvenni.

Én iPhoneról osztom meg a netet bluetoothon, ez gondolom menne úgy is, hogy Androidról osztod meg a netet bluetoothon az iPad felé (ilyen téren nincs tapasztalatom, de majd valaki megmondja, hogy működik-e).

Okostelefon vs. 4G 3G képes iPad, ezt neked kell eldönteni, hogy szükséged van-e okostelefonra. Azok minden előnyével és hátrányával.

Megjegyzem anyagilag kb ugyanott vagy. Mert kb 40 ezet Ft a diferencia a 4G-s és wifi only modell között, ennyiből pedig kijön egy okostelefon is, sőt az általad említett Blade ennél pár ezer forinttal olcsóbb is. (használtan meg pláne)

(#304) opeter87 válasza maross (#302) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen csak a T*scoban megvett akciós 300 ftos dvd-t beteszed a dvd lejátszóba és megnézed a kanapéról.
A régi cdt meg beteszed a hifibe/házimoziba/stb. és meghallgatod vagy ha már "csak" gépen van meg, akkor "legálisan" kiírod cdre vagy "legálisan" felmásolod a telefonra. Ezt még az iTunes is engedi, nem kell hozzá Mass Storage.

#306
Ez is egy megoldás :DD
De használhatod tükörnek is napfénynél :DD

[ Szerkesztve ]

(#305) irgum válasza maross (#302) üzenetére


irgum
addikt

Nem, itt arról volt épp szó, hogy pendrive, vagy teló...

(#306) maross válasza opeter87 (#304) üzenetére


maross
veterán

Konyvet meg leveszed a polcrol es olvasod, jatszani jatszol a pcden, a tableten meg szeleteled a repat.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#307) irgum válasza maross (#306) üzenetére


irgum
addikt

Nem szeletelnék semmit rajta, óvnám a karcoktól...

maross: még szép! :D

[ Szerkesztve ]

(#308) maross válasza irgum (#307) üzenetére


maross
veterán

Valamire azert hasznalni kene, ha mar 150k, nem?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#309) Horbal válasza opeter87 (#304) üzenetére


Horbal
őstag

Hát én nagyon nem teszem be se DVDbe se CDlejátszóba, bármit megveszek azonnal grabbelem, és eltárolom a gépen és onnan játszom le. Nem keresgélek a csillió CD/DVD között, azt se tudom mikor volt utoljára bekapcsolva a CD lejátszóm...

Állati baromság amúgy ez a hitvita itt...

Nekem tetszik az iPad, iPod stb de nem veszek mert nekem nem kell egyik sem, és drágállom. De elismerem, hogy nagyon jó kis termékek, csak nem nekem lett kitalálva. :R

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#310) Gadgetfan_ válasza fordfairlane (#300) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Vagy vegyél hozzá egy net előfizetést zseb-hotspottal, 10000 forintért, ha annyira fontos a 3G. Én is WIFI only-t vettem, mert az iPhone-on van havi 1 GB netforgalom, ami elég arra az esetre ha WIFI mentes övezetben járnék.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#311) erdoke válasza vicze (#289) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem világos, amit írtam, most se tudnám érthetőbb én fogalmazni. Az OS valami több éves, elavult Android, a gyári funkcionalitás viszont nem is állhatna távolabb attól az üzleti szándéktól (a vanilla ICS-től, ami elvileg a legújabb verzió), amiért a Google fejleszti. Ha továbbra se érted, mit akarok mondani, akkor az csak azért lehet, mert nem akarod érteni.

Mass Storage és tablet, erről beszéltünk. Kukkantsd meg a topic címét, talán megfeledkeztél magadról. Jelenleg a három legnépszerűbb tablet gyártó (az Apple, az Amazon és a Samsung) három különböző töltő csatlakozót használ. Igen, a Samsung is egyedi, gyakorlatilag egy Apple csati ripoff. Szerinted komolyan kellene vennem, hogy minden gépből kilóg mindhárom USB kábel, tehát bármerre járnak a tablet tulajok, kábel hurcolása nélkül van Mass Storage elérhetőség, és csak az OS a korlátozó tényező? Ellenben USB port biztosan van minden gépen, és a körömnyi microSD reader simán nyer, mert sokkal kisebb a kábelnél, sokkal könnyebb, és még cserélhető is. Ha ezek mellett én "Alma dobozban élek", hát lelked rajta, én meg tojok rá.

(#302) maross

Ennek mi köze a Mass Storage-hoz? Egy évvel ezelőtt is simán néztem a merevlemezeimen lévő videókat és hallgattam róluk a zenéimet iPaden, tyúkbél se kellett hozzá soha.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#312) opeter87 válasza Horbal (#309) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát én nagyon nem teszem be se DVDbe se CDlejátszóba, bármit megveszek azonnal grabbelem, és eltárolom a gépen és onnan játszom le. Nem keresgélek a csillió CD/DVD között, azt se tudom mikor volt utoljára bekapcsolva a CD lejátszóm...

Ez is egy felhasználási mód :R Van aki szereti kirakni a polcra a cdket (ismerek ilyet) (én zenét max rádióban hallgatok)

Állati baromság amúgy ez a hitvita itt...

Egészséges, nyugodt hangvételű vita, amivel nincs gond egy szakmai topikban.

Nekem tetszik az iPad, iPod stb de nem veszek mert nekem nem kell egyik sem, és drágállom. De elismerem, hogy nagyon jó kis termékek, csak nem nekem lett kitalálva.

Ezzel sincs semmi baj, kinek a pap, kinek a papné és kinek a paplan. Különbözőek vagyunk. :R

(#313) Horbal válasza opeter87 (#312) üzenetére


Horbal
őstag

A polcon nekem is kint vannak, csak elő nem veszem őket...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#314) Gadgetfan_ válasza Gadgetfan_ (#310) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

(#300) fordfairlane Kicsúsztam a szerkesztési időből...

Ráadásul a zseb-hotspotba tehetsz egy 32GB-os kártyát is amin adatokat tárolhatsz :)

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#315) erdoke válasza fordfairlane (#300) üzenetére


erdoke
titán

Én egy hordozható 3G-s WiFi routerre tervezem költeni a különbözetet, éppen mostanában teszteltek itt kettőt is. Előnye, hogy több eszközt is kiszolgál, cserélhető benne a SIM (mobil roaming esetén jöhet nagyon jól), és nem merül dupla sebességgel a mobil eszköz, amire a net kell. A 40 ezresből, amennyivel többe kerül a 3G-s, simán kijön bármilyen megoldás, vagy költheted nagyobb tárhellyel rendelkező változatra. Eddig 3G-st használtam, de addig se fog nagyon hiányozni a funkció, amíg beszerzem a mobil routert. Rövid időre megteszi a telefon net elérése, ha pedig számít az ember hosszabb 3G-s ipadezésre, akkor viszi a célszerszámot.

A legjobb aláírás a héten

(#316) paavoo válasza Gadgetfan_ (#314) üzenetére


paavoo
aktív tag

Arra a microSD-re tudsz a kiosztott wifin keresztül oda-vissza másolni?

(#318) Gadgetfan_ válasza paavoo (#316) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Én úgy tudom igen, de nézz utána.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#319) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Azt tudja már valaki esetleg h milyen ipad2 tokok komplatibilisek a hárommal? (a smart coveren kívül)

Mert ipad3 tokban itthon igencsak s szegényes a választék :(

(#320) nuke7 válasza GeneraL_XTX (#319) üzenetére


nuke7
veterán

általában amik vastagabbak és nem fix a rögzítésük.
tippre ozaki icoat versatile, iskin-nek van valami aura tokja, meg a bebújtatós tokok/táskák, hardcandy bubble sleeve pl. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#321) Gergőke88 válasza GeneraL_XTX (#319) üzenetére


Gergőke88
addikt

Már vannak új Ozaki tokok amik jók hozzá.
Pl.:[link]
De sok régebbi 2-s tok is jó hozzá.
Bele kell próbálni az a biztos.

(#322) erdoke válasza GeneraL_XTX (#319) üzenetére


erdoke
titán

Én azt mondom, ne használj hozzá tokot. 10 hónapja a gyerekek ütik-vágják az első iPad 2-nket, és már betörték a kijelzőt a szélén, de a hátlapnak kutya baja... A Smart Cover nagy előnye, hogy egyetlen mozdulattal lekapható, és akkor bele tudod rakni a dockba, lehet fényképezni, stb. Arról nem is beszélve, hogy nincs extra súly, és nem blokkoja a hátlap hőleadását, ami fontosabbnak tűnik az új iPadnél. Nagyon pöpec tokot használtam egészen múlt hétig, de most inkább megkönnyebbülés, hogy nem megy bele az új...

A legjobb aláírás a héten

(#323) Gergőke88 válasza erdoke (#322) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én mondjuk biztos tokban fogom tartani a 3-t, az első is végig abban volt. Jobb volt szerintem a fogása, illetve sokszor volt hogy betettem a táskámba féltem hogy valami megkarcolja. Így tökéletes állapotban adtam el.

(#324) GeneraL_XTX válasza erdoke (#322) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Iphone4-hez se használtam lett is a kijelzőjén egy szép nagy hajszálkarc. De amíg arra ott van a tré mobilos biztosításom így akármikor kicseréltethetem, az ipadra ilyen már nincsen így nem igazán szeretném sokáig tok nélkül használni főleg h szállítani is szeretném.

Meg háklis vagyok a legkisebb karcra is a cuccaimon.

(#325) GeneraL_XTX válasza Gergőke88 (#323) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Csak hát ugye milyen tok:S itthoni választék jelenleg rendkívül szegényes, én meg olyat szeretnék ami elő és hátul is védi, de jelentősen nem is vastagítja. Az ilyen hardcandy bubble tokokban meg se lehet fogni rendesen a cuccot :(

(#326) madgie válasza Gergőke88 (#323) üzenetére


madgie
titán

Invisible shield. Szép, letisztult marad, mégis védi. Az enyémen már vagy egy éve rajta van. Bár hátulra elég egy egyszerűbb fólia is.

(#327) erdoke válasza GeneraL_XTX (#324) üzenetére


erdoke
titán

Engem csak az a karc zavar, amit látok vagy érzek használat közben. :K Egyébként biztosítással és 2 év kiterjesztett garanciával vettem az újat, tanulva az első sorsából (a középső volt szinte végig tokban). Viszont a hátlapra szerintem nem kell védelem, és normál használat mellett többet árthat a gépnek, mint amennyi haszna van... Az előlapra is elég a SC és az odafigyelés, a fóliát rühellem a Gorilla Glassra.

"olyat szeretnék ami elő és hátul is védi, de jelentősen nem is vastagítja"

Olyan már elméletben se nagyon létezik. :N

(#326) madgie
"Invisible shield"

Idővel besárguló gumibugyi ragacsos fílinggel. :Y

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#328) Gergőke88 válasza madgie (#326) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az előlapra biztos nem tennék semmi fóliát.
GeneraL_XTX:
[link]
Nézd meg ezt a videót.
Nekem volt a kezemben ez a tok, szerintem elegáns, nem vastagítja, kapcsolgatja a kijelzőt a mágnes.

(#329) GeneraL_XTX válasza Gergőke88 (#328) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Na igen, ilyesmire gondoltam!! Persze itthon beszerezhetetlen gondolom :O

(#330) Gergőke88 válasza GeneraL_XTX (#329) üzenetére


Gergőke88
addikt

Media Marktban van.
Mármint nekem jövőhétre ígérték hogy lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

(#331) madgie válasza erdoke (#327) üzenetére


madgie
titán

Most mondom, hogy kábé egy éve rajta van. Nem ragad, nem gumibugyi, ellenben egy deka karc nincs az ipad-en.

(#332) irgum


irgum
addikt

Ha igaz, hogy melegszik akkor a tokok tovább ronthatnak a helyzeten. Egy egyszerű táskába tenném, ami szállítás közben megvédi a karcoktól.

(#333) Gergőke88 válasza irgum (#332) üzenetére


Gergőke88
addikt

Amíg garanciális engem nem érdekel.
De szerintem túl van lihegve ez a dolog.

(#334) vicze válasza erdoke (#311) üzenetére


vicze
félisten

Már megint a ferdítés és a tájékozatlanság...
"Az operációs rendszer alapjait az Android 2.3 Gingerbread"
Amikor kijött még nem volt ICS és a HC forráskódja zárt volt, tehát a legfrissebb rendszert vették alapul. (Lehet kevered B&N-lel, az 2.1-2.2)
Értsd meg a vanília Androidban egy bitnyi Google sincs. A cégek a szolgáltatásiért pitiznek neki (Market/Play) nem az Androidért, mindenki fokolhatná a halálba. Milyen funkcionalitást veszít a Android a Fire-en? (nincs kamera meg GPS, juj...) Ennyi erővel a TW-s Samsung se android, meg a Sensees HTC-se, meg a...

Ripoff egy lapos csatlakozó? :D Jó jó én tudom hogy a négyzetet és a téglalapot is szabadalmaztatta az Apple. :P

Tudod mit belátom felesleges a mass storage (főleg hogy Androidban sem nagyon lesz a jövőben, ahogy a gyártókat nézem), én azért használom, ha nem sértelek meg vele tanulságosan, előre is elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#335) gyoref1 válasza opeter87 (#298) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Milyen olyan fájl van, ami nem warez, de saját tulajdon és nem nagyobb 1-2 Mb-nál?

Mondjuk egy saját készítésű film ? :DDD

(#336) ZooLee válasza #84418048 (#317) üzenetére


ZooLee
őstag

Nem fogom eltűrni, hogy egy cég kényelmetlenné, használhatatlanná tegye a kényelmes adatkezelést és ellehetetlenítsen olyan dolgokat amikre napi szinten hagyatkozok, csak azért, hogy még több profithoz jusson és a felhasználóval kitoljon.

Hát ja, az Apple jól kitolt azzal a pár hülyével, aki bedőlt nekik, és megvette a tabletjüket, de te ne legyél ilyen, tolj ki velük, és úgy keress tabletet, hogy tudjál rá kábellel, mass storage módban tárolni.

De ha esetleg nem tűnt volna fel, senki nem kényszerít téged semmire, te pörgeted magadat itt fölöslegesen az Apple topicban és próbálsz meg téríteni a Mass Storage mód mellé hívőket, és közben nemhogy nem veszed figyelembe, de meg sem érted az ellenérveket, ill. azt, hogy lehet máshogy is ugyanolyan jól.

Z.

(#337) vicze válasza gyoref1 (#335) üzenetére


vicze
félisten

PDF is rúghat könnyen 100MB-re. Egy FALC 30MB egy album 500, stb...

(#338) ZooLee válasza vicze (#334) üzenetére


ZooLee
őstag

Milyen funkcionalitást veszít a Android a Fire-en?

Hát, például az Android Marketet?

Z.

(#339) madgie válasza vicze (#337) üzenetére


madgie
titán

Pont erre való a felhő.

Gyoref1: a Dropbox fiókomban tizenvalahány video fájl van, meg asszem 150 körüli egyéb fájl.

[ Szerkesztve ]

(#340) ZooLee válasza paavoo (#316) üzenetére


ZooLee
őstag

Arra a microSD-re tudsz a kiosztott wifin keresztül oda-vissza másolni?

Nekem Voda R201 van, és tud Samba-n vagy HTTP-n keresztül megosztani, tehát teljesen standard módon megy a fájl kiszolgálás.

Z.

(#341) gyoref1 válasza madgie (#339) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Hát nem tudom ,de úgy emlékszem az iCloud pont hogy a videókat nem tolja fel a felhőbe. :U

(#342) GeneraL_XTX válasza Gergőke88 (#330) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nah az jó hír :DDD

Milyen árban lesz azt tudod?

(#343) Picike8


Picike8
aktív tag

652 grammot nyom (iPad 2: 601 gramm), a modemmel ellátott verzió pedig ennél is tíz grammal nehezebb (iPad 2: 607 gramm)

:F Biztos?

(#344) Gergőke88 válasza GeneraL_XTX (#342) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem olcso. 15-20 kozott. Lesz olyan is ami melle toll is jar.

(#345) erdoke válasza vicze (#334) üzenetére


erdoke
titán

Most komolyan azt mondod némi iróniára, hogy ferdítés és tájékozatlanság? :DD

Azt se értem, miért nem látsz különbséget a Kindle Fire és a Galaxy Tabok között. Utóbbin az van, amit a Google szeretne, amiért kínlódik a platformmal, előbbin pedig az van, amit az Amazon szeretne, a Google-nem pedig lópikula.

Olvasnivalók:
I'm sick to death of Android
Google only makes $183M a year from Android, while earning $2.3B on the iPhone
Végül egy igazán jó hír az androidos tábornak: Personalized New App Zite Comes to Android

A legjobb aláírás a héten

(#347) bongeszo válasza Gergőke88 (#344) üzenetére


bongeszo
aktív tag

A szifonon olvastam valami cikket ezekről a tokokról és ott 7000ft-ról beszéltek, talán link is volt...

(#348) vicze válasza erdoke (#345) üzenetére


vicze
félisten

Hogyne irónia...

A linkeknek mi a halál köze van annak ahhoz, hogy Android az Android, Google nélkül vagy azzal. Abban mit nehéz megérteni, hogy Android nem egyenlő a Google-lel?
Nem látok különbséget mert mindegyik egy eszköz én az OS-t látom mögötte, te meg egy felületet és szolgáltatásokat, amit NEM az OS-hez tartoznak NEM szerves részei.

Google-t hol érdekli, hogy az appok, amikben reklámok vannak és pénzt hoznak neki és az alkalmazás készítőnek, milyen Márketből származnak, sőt hogy milyen platformon futnak. Van vagy 10-15 különböző piactér androidra (legális, fizetős, még mielőtt ebbe is belekötnél, bár bele fogsz).

(#349) erdoke válasza #84418048 (#346) üzenetére


erdoke
titán

Ismert androidos író (mondhatni prédikátor) egy nagy oldalon. Ne nekem ródd fel, hogy most lett tele a hócipője.
A második nem spekuláció, ha el is olvastad, hanem a Google által az Oracle megegyezéshez biztosított adatokon nyugvó durva számítás. Nagyságrendileg pontos, és megerősíti azt a teóriámat, hogy hol fog lépni az Apple a következő években. Először a térképet cseréli le a mobil eszközein, majd a keresőt.

Egyébként a Zite adta a találatokat, nem véletlenül linkeltem a végén azt a hírt.
Mellesleg egy OFF sorozat végén milyen megfontolásból kérdezed meg, hogyan kapcsolódik a témához? :D

(#348) vicze1

Szerinted az Amazon boltban megvásárolt (!) appok milyen pénzt termelnek a Google-nek? Vagy ha a Bing lesz az alapértelmezett kereső, és a Hotmail a levelező? Mellesleg az Amazon app boltja lassan több pénzt hoz a fejlesztőknek, mint a guglié. :P
Erről a Google-Android dologról leszállhatnál, ugyanazt a lényegtelen dolgot hajtogatod már fél napja, amivel mindenki tisztában van. Az Apple se egyenlő az iOS-szel, vagy a MS a WP7-tel, de nem hiszem, hogy félóránként le kellene itt írnom.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#350) sirály12


sirály12
őstag

Úgy imádom, hogy mindenki jön itt a felhővel, meg hogy hülyeség a mass storage mód.

Egy észrevételem lenne ezzel kapcsolatban:
Én majdnem annyi időt töltök a munkahelyemen, mint otthol! Odahaza is gép, melóhelyen is gép, és néha nagy állományokat 1-2 Gb mozgatok a telómmal! tényleg azt akarjátok mondani, hogy jobb lenne nekem a felhő? :DDD :DDD :DDD
Megnézném, hogy az otholi netem 1 megabites feltöltése mit szólna hozzá napi szinten, hogy 1-2 gigát nyomnék rajta felfelé, persze ezt 5-10 perc alatt tudnia kellene, mert néha nem érek rá órákig rá várni! A telómon van net, de sokat járok olyan helyen, ahol csak gprs jel van stabilan, na ott felhőzz ha akarsz, én kösz, de kihagyom!
Elfelejtik néha az emberek, hogy nem él mindenki nagyvárosban!!!

A mass storage módhoz is csak egy észrevétel: A telómon néha nézem, szerkesztem is feltöltött tartalmakat, meló alatt is, és útközben is, napi 2-2,5 órát utazom, oda-vissza. Na azt megnézem, hogy te hogy nyitsz meg egy pdf, doc, stb fájlt a peneden. :DDD Jó vicc!

Persze már kezdem megszokni, hogy ami nincs bizonyos gyártó termékeiben, az már felesleges hülyeség. :DDD :W
És élvezem, hogy amit addig a delikvensek is használtak, egyik napról a másikra az ördögtől való lett, mert azzal csak varezolni lehet! :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.