Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) villász válasza erdoke (#999) üzenetére


villász
csendes tag

Szia Azt nem értem hogy ha átrakom a kártyát a stick-be akkor tökéletes
Ha a telcsivel csatlakozom semmi gond Sőt Ha másik lapival csatolom akkor sincs semmi gond na akkor mi lehet????

(#1002) justaview válasza szabi_toth (#1000) üzenetére


justaview
őstag

0-ról (totál lemerítve), kikapcsolt (nem készenléti) állapotba töltve 6 óra alatt 100%-ot mutat. De több helyen azt mondják, hogy ha egész éjjelre felteszed, akkor (miközben persze nem mutat többet 100%-nál :D ) akár 1-1.5 órával is tovább bírja, mintha 6 óra után leveszed töltőről.
Ez az iPad3.

[ Szerkesztve ]

(#1003) erdoke válasza villász (#1001) üzenetére


erdoke
titán

Nézd meg a beállításaiban, talán csak lekapcsol inaktivitást észlelve. Én első belépéskor kikapcsoltam a funkciót.

A legjobb aláírás a héten

(#1004) paavoo válasza zsolidodd (#997) üzenetére


paavoo
aktív tag

Addig nem lesz 1 böngésző se olyan smooth mint a Safari, amíg a többi nem tudja használni a nitro java enginet.

(#1005) Ragnar95 válasza szabi_toth (#1000) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én eddig egyszer mértem le, akkor asszem 4,5óra volt a teljes töltés (új iPad)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1006) villász válasza erdoke (#1003) üzenetére


villász
csendes tag

Szia Léci írd le hogy mit csináljak pontosan

(#1007) erdoke válasza villász (#1006) üzenetére


erdoke
titán

Böngészőben lépj be az eszköz konfigurációs felületére. Ha PC-re telepítetted róla a kis progiját, azzal is megy. Aztán nézd át a beállításokat..

A legjobb aláírás a héten

(#1008) justaview


justaview
őstag

Van ezzel az iOS FTP On The Go programmal kapcsolatban valakinek tapasztalata? Ha jól értem a működését, akkor egy viszonylag egyszerű fájl átvitelt lehet vele megvalósítani iPad, iPhone kütyükről, kütyükre.

[ Szerkesztve ]

(#1009) justaview


justaview
őstag

Tud valaki valamit az iPad multitasking-járól? Ha egy programból kilépek a home gombbal, a (négy ujjal felnyitható) alsó sávban még ott csücsül, ahonnan külön ki lehet teljesen kapcsolni.

Egyszerre ugye nem lehet két program a képernyőn, akkor ez valami hibernált állapota az adott programnak?

(#1010) Alex91 válasza justaview (#1009) üzenetére


Alex91
félisten

Ott az inditott progik vannak. A multitaskja korlatozott mondjuk egy asztali OS-hez kepest, csak bizonyos funkciok futtatasa engedelyezett a hatterben. Amit lent latsz nem biztos, hogy mind fut. Automatikusan lovi ki oket, ha kell neki a hely. Csak sajna ott lent nem latszik, mert onnan nem tunteti el...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1011) kriszpontaz válasza Ragnar95 (#993) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez most konkrétan már kicserélt de javított készüléket jelent, (ami esetleg karcos és sérült lehet?) vagy fóliás, gyári csomagolásban érkező új készüléket jelent? Nem igazán vagyok tisztában a refurbished szó jelentésével!
Nem szeretném ha most meg a kijelző lenne pixelhibamentes de a készülék meg karcos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1012) szabi_toth


szabi_toth
csendes tag

És mar csak egy kérdésem van...a képernyőt mivel toroljem le? Jelenleg ilyen arctisztito vattaval csinálom , és ez eltünteti az ujjlenyomatokat. (és karcolás sincs rajta) De szerintetek is jó, ha ezzel torkon? Esetleg mi mással lehet? :U

(#1013) kriszpontaz válasza szabi_toth (#1012) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én szemüvegtörlővel törlöm, teljesen jó hozzá. Nem karcol.

(#1014) erdoke válasza justaview (#1009) üzenetére


erdoke
titán

Nem kell foglalkoznod a multitaskinggal. Ha nincs már elég memória, bezárogat a korábban megnyitottak közül. Elég IQ módon csinálja, ritkán veszi észre az ember, és még ritkábban okoz gondot. Annyira, hogy azokon az iPadaken, amit a gyerekek és az asszony használnak, a kutya nem foglalkozik a programok bezárásával, és annak ellenére működnek a dolgok, hogy akár hónapokig nem indítja újra senki a tabletet. Ráadásul az egyiken még 4.3.1-es iOS van...

A legjobb aláírás a héten

(#1015) Octi


Octi
aktív tag

Felújított készüléket kapsz, aminek sem az állapotáról, sem a csomagolásáról nem tudod megállapítani, hogy már használták. Magyarán ugyan olyan lesz minden tekintetben, mint egy új.
A gari ugyan úgy vonatkozik majd erre is.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1016) kriszpontaz válasza Octi (#1015) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Akkor ezek szerint szívbaj nélkül kicseréltethetem, nem lesz gondom vele?

(#1017) Octi válasza kriszpontaz (#1016) üzenetére


Octi
aktív tag

:K

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#1018) Ragnar95 válasza kriszpontaz (#1011) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, de a hibás alkatrészen kívül minden elhasználódó alkatrészt is kicserélnek (akksi, hátlap, kijelző, ha szükséges) és full fóliásan kapod vissza, ugyanúgy néz ki, mint a vadi új, csak doboz nélkül kapod

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1019) justaview válasza erdoke (#1014) üzenetére


justaview
őstag

(#1010) Alex91
(#1014) erdoke

Köszönöm az infót. Annyi különbséget találtam én is csak, hogy amíg hagyom alul a listában, addig indításkor mindig ott folytatja, ahol abbahagytam, ha kilövöm, akkor alaphelyzetből. (de persze ez logikus :) )

Más
A Mercury böngésző letöltési és fájl tárolási képességei alapján indult meg a fantáziám.
Nem tudtok olyan programról, amit elindítva pl. wifin keresztül akármilyen PC-ről elérhetővé válik az iPad, és küldhető rá, vagy leszedhető róla a korábban rátett bármilyen fájl, amely fájlokat aztán később "Open in" -el megnyithatóvá tehetek a megfelelő program számára?

Valami FTP-s fájlmenedzser-szerű programra gondoltam, amivel felhő nélkül is leegyszerűsíthetném a fájl megosztást. Az Appstore -ban persze van millió FTP-nek nevezett akármi, de egyenként végigmenni rajtuk macerás lenne, így gondoltam rákérdezek, hátha van valakinek tapasztalata ilyesmivel.

[ Szerkesztve ]

(#1020) kriszpontaz válasza Octi (#1017) üzenetére


kriszpontaz
veterán

(#1017) Octi; (#1018) Ragnar95: mindkettőtöknek köszönöm a választ! Intézkedem a csere ügyében.

(#1021) justaview


justaview
őstag

Találtam egy számomra nagyon hasznos programot, amit már ki is próbáltam, és gondoltam megosztom.

A neve Air Sharing, és miután elindítom az iPad-en egy könyvtár jelenik meg, amiben további alkönyvtárakat hozhatok létre.

A PC-men a Windows-ban (azonos wifi hálózatot feltételezve) hálózati meghajtóként csatlakoztathatom ezt az iPad könyvtár struktúrát, majd sima másolással küldhetem a fájlokat az iPad e könyvtáraiba. (Persze visszafelé is)

Az iPad-en ebből aztán már bármelyiket megnyithatom, ha van hozzá telepített programom.

Az Air Share még a dropboxot és egyéb szervereket is tud csatlakoztatni, széles a lehetőségek tárháza. :)

Jó szórakozást.

(#1022) erdoke válasza justaview (#1021) üzenetére


erdoke
titán

Bizonyára jó app, de 8 eurót nem adnék érte. Nemrég még 4 volt, de vannak szerintem 1-2 dolláros alternatívák bőven. Sőt, szerintem nekem is van pár, de még nevet se tudok mondani, sose használtam őket. :B

Egyébként most iPad 2-ről írok, és elképesztően jobb az új kijelzője. Mindig durvábbnak tűnik a különbség, ha visszafelé mozog az ember.

A legjobb aláírás a héten

(#1023) justaview válasza erdoke (#1022) üzenetére


justaview
őstag

Egyébként most iPad 2-ről írok, és elképesztően jobb az új kijelzője. Mindig durvábbnak tűnik a különbség, ha visszafelé mozog az ember.

Igen, igen. A bolti több órás :) próbálgatás során mindkettőt nézegettem. Tényleg nagy a különbség. Pedig mennyien mondják, hogy nincs értelme ekkora felbontásnak, mert nem lehet észrevenni a különbséget...

(#1024) justaview


justaview
őstag

Bocs, ha triviális a kérdésem, de iPad3-on be lehet állítani valahol, hogy melyik legyen az alapértelmezett böngésző?

(#1025) Ragnar95 válasza justaview (#1024) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, mindenképpen a Safari az, JB-el van rá lehetőség csak a Browser Changer tweak segítségével.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1026) justaview válasza Ragnar95 (#1025) üzenetére


justaview
őstag

A JB nagy cirkusz iPad3-on? Milyen plusz előnyöket ad, és mi a hátránya?

Ha csak hosszan lehet válaszolni, akkor nem akarlak fárasztani.

[ Szerkesztve ]

(#1027) Ragnar95 válasza justaview (#1026) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, csak rákötöd a gépre az ipadet, letöltöd a megfelelő progit és 1 gombnyomás az egész :)
A JB segítségével rendszergazdai jogokat kapsz (olyan, mint a rootolás androidon kb) és kapsz egy új alkalmazásboltot, a Cydiát is, ahonnan a JB-es cuccokat telepítheted, amelyek már belenyúlhatnak (és általában bele is nyúlnak) a rendszerbe, így tudsz témákat felrakni, új funkciókat adhatsz az iPadednek, így fel tudsz rakni rendes fájlkezelő progit, változtathatod az iOS megjelenését...
A hátránya annyi, hogyha mindenféle hülyeséget felraksz, instabillá válhat a rendszered, mivel ezeket a tweakeket nem ellenőrzik az AppStore-osokkal ellentétben.
Amúgy youtube-on keress rá, hogy top iPad Cydia tweaks és nézz meg pár videót, hogy meglásd te magad is a tweakek előnyeit ;)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1028) justaview válasza Ragnar95 (#1027) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm. Garancia vesztéssel jár gondolom....vagy valahogy vissza lehet tenni az eredeti gyári állapotot?

(#1029) Ragnar95 válasza justaview (#1028) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elvben garivesztéssel jár,de egy sima restore után senki meg nem mondja, hogy azon az iPaden valaha is jailbreak volt... :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1030) justaview válasza Ragnar95 (#1029) üzenetére


justaview
őstag

Nem lehet vele tönkretenni a gépet? iTunes nem veszi észre, hogy valami változott?

[ Szerkesztve ]

(#1031) Ragnar95 válasza justaview (#1030) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, az iPadet szoftveresen nem lehet tönkretenni, mivel a restore minden szoftveres problémát megold :)
Nem, az iTunes-al továbbra is ugyanúgy fogod tudni használni, mint előtte.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1032) justaview válasza Ragnar95 (#1031) üzenetére


justaview
őstag

köszönöm az infókat :R

(#1033) erdoke válasza justaview (#1030) üzenetére


erdoke
titán

Az említett instabilitáson kívül a JB legnagyobb hátránya, hogy a róla készült mentést nem lehet visszatenni, ha OS frissítés jön. Azaz kénytelen leszel szűz rendszerrel kezdeni.

A legjobb aláírás a héten

(#1034) Ragnar95 válasza erdoke (#1033) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez már bocs, de hülyeség. Én 1,5 éve használok az iPhone-on JB-s backupot és semmi gond nincs vele, ugyanúgy visszamegy, mint a nem JB-s...Vannak, aik nem ajánlják a visszarakását, de nem csak én mondom azt,h semmi gond nincs vele... :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1035) erdoke válasza Ragnar95 (#1034) üzenetére


erdoke
titán

Nekem legutóbb komoly stabilitási gondjaim voltak a JB-es full 4.3.3 backuppal iPad 2 5.1.1 frissítése után, pedig nem is volt annyira sok JB tweak fent. Ami nekem iPaden igazán hiányzik, az a Browser Changer és a progik egy tapival bezárhatósága. Bár ez utóbbi az új iPad dupla RAM-ja mellett már nem lényeges, és korábban is inkább csak pszichés probléma volt. :D
Megvettem a Mail Enhancert, de eléggé össze-vissza működik, a kibővített dokk és mappa pedig már nem merül fel igényként, pedig azokért is fizettem.

A legjobb aláírás a héten

(#1036) Ragnar95 válasza erdoke (#1035) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De te akkor simán frissítettél, nem? Mert az tényleg nem ajánlott, JB-nél restore + backup visszarakása a megfelelő frissítési procedúra.
Amúgy ami most beugrott hátrányként az ugye az OTA hiánya, mivel JB-es telót nem lehet OTA-n frissíteni.

Nekem iPhone-on fontos eléggé a JB, iPaden még ki is bírnám nélküle, de iPhone-on az SBSettings, WeeTrackData, Multifl0w és Barrel nélkül már nem tudnék meglenni :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1037) justaview válasza erdoke (#889) üzenetére


justaview
őstag

"4. Az én netezési szokásaim mellett eleve nincs sok ilyen oldal, és ezek jó része orvosolható pl. egy Puffin böngésző futtatásával. (Bizonyára hallottad, hogy Android 4.1-től az Adobe nem támogatja a Flasht,"

Kipróbáltam a Puffin-t, egész gyorsan megszerethető. :K
Köszönöm az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#1038) justaview


justaview
őstag

Tudja valaki, hogy a Camera connection kit-el csak az iPad-re lehet másolni képeket, vagy az iPad-ről visszafelė az SD kártyája is?

(#1039) Ragnar95 válasza justaview (#1038) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak az iPadre lehet a kártyáról vagy USB-vel direktbe a kameráról is át lehet az iPadre rakni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1040) justaview válasza Ragnar95 (#1039) üzenetére


justaview
őstag

Kár. :( Már azt hittem ezen keresztül mégis meg lehet oldani a közvetlen fájl megosztást legalább a képekkel.

Köszönöm az infót.

(#1041) erdoke válasza justaview (#1040) üzenetére


erdoke
titán

Erre ideális SkyDrive-on az ingyen 25 GB tárhely, amit majd bővítek még 20-50 GB-tal, ha kezd szűkös lenni. Biztos vagyok benne, hogy a MS gyorsan pakolja majd az iOS kliensbe a funkciókat, de pár kivétellel már most is jól használható. :K

A legjobb aláírás a héten

(#1042) justaview válasza erdoke (#1041) üzenetére


justaview
őstag

Igaz. Csak az a bökkenő, hogy a 25Gb-os ingyenes tárhely már a múlté.

"A SkyDrive 7 GB biztonságos tárterületet tesz elérhetővé – ezen elfér több mint 20 000 Office-dokumentum vagy 7 000 fénykép. A legtöbb felhasználónak bőségesen elég ekkora hely. De ha a 7 GB mégsem elegendő, mérsékelt éves díjért bővíthető a tárterület."

[ Szerkesztve ]

(#1043) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

A Camera Connection Kitről jutott eszembe, hogy mi alapján ismeri fel a kamerát, hogyha az USB-set használom? Mert eszembe jutott, hogy így akár filmeket is lehetne pendriveról az ipadre másolni, ki is próbáltam,de 3-féle hibaüzenetet is kaptam :DD Egyik pendrive-nál azt írta ki, hogy az USB-eszköz túl sok áramot fogyaszt, másiknál azt, hogy ez a kiegészítő nem támogatott, a harmadiknál pedig egyszerűen nem csinált semmit.
Kivitelezhető valahogy a Camera Connection Kit segítségével a pendriveról filmek átmásolása az iPadre vagy ez csak hiú ábránd? :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1044) erdoke válasza justaview (#1042) üzenetére


erdoke
titán

Valóban, mindig elfelejtem. Régi Hotmail motorosként még éltem a lehetőséggel. Egyébként az upgrade is a legolcsóbb a nagyobb szolgáltatók között.

(#1043) Ragnar95
Jailbreak nélkül nem is keres kártyáról vagy USB-ről mást, csak képet…

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1045) justaview válasza erdoke (#1044) üzenetére


justaview
őstag

"Jailbreak nélkül nem is keres kártyáról vagy USB-ről mást, csak képet…"

Egyre izgalmasabbnak tűnik ez a Jailbreak. :K

[ Szerkesztve ]

(#1046) Ragnar95 válasza erdoke (#1044) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

És jailbreakkel van rá akkor valami tweak, hogy videókat is keressen? Mert utazáshoz jól jönne +8 giga tárhely :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1047) erdoke válasza Ragnar95 (#1046) üzenetére


erdoke
titán

Írtak itt korábban tippeket (iFile, stb.), de részleteket nem tudok, már megszabadultam az iPad JB-től egy ideje.

A legjobb aláírás a héten

(#1048) justaview válasza erdoke (#1047) üzenetére


justaview
őstag

már megszabadultam az iPad JB-től egy ideje

Rossz tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#1049) erdoke válasza justaview (#1048) üzenetére


erdoke
titán

Mivel nem kapcsolgatok rajta semmit, már az SBSettings hiánya se probléma. Ahogy írtam, voltak stabilitási problémáim (pontosabban még vannak is iPhone-on, bár nem vészes), illetve csak teljes nullázással tudtam OS-t frissíteni. Nekem nem ért meg ennyi szívást sem.

A legjobb aláírás a héten

(#1050) Ragnar95 válasza erdoke (#1047) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rendben, köszi, akkor megpróbálkozom az iFile-al, meg utánanézek máshol is :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.