Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) adnoctum18 válasza ii77 (#644) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ott is rendelésre van csak ahogy látom...

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#652) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Meglett az új iPad. Fantasztikus. Köszönöm mindenkinek a segítséget.

PSN: sirarcheer

(#653) paavoo


paavoo
aktív tag

Ez azért elég durva akkuidő az új 2-es deszkától, most erősen elgondolkodtam, hogy mégse a 3-ast kéne venni. :U

(#654) Gergőke88 válasza paavoo (#653) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha meglátod a kijelzőt nem fogsz 2-t venni.
Mire nem elég a 10 óra üzemidő?

(#655) erdoke válasza paavoo (#653) üzenetére


erdoke
titán

Mindegyikben messze a kijelző a legnagyobb fogyasztó, a 3. generáció esetében gyakorlatilag minden más szinte elhanyagolható. Hiába viszik le 32 nm-re a SoC-ot, max. annyit érnek el vele, hogy 10 óra helyett 10,5-öt lehet majd WiFi-n netezni. Ha neked nem elég a 10 óra, de a 12-12,5 már igen, és ezért hajlandó vagy lemondani a sokkal jobb kijelzőről, akkor iPad 2-t kell vemnned.

A legjobb aláírás a héten

(#656) felsál


felsál
tag

GSM boltok által hírdetett gyári garanciás iPad-nél lehet simlizni? Mivel papírt nem adnak. A bolti garisat hogy és ki javítja? USA-ból hozott iPad világgaris?
Hátha ezek másokat is érdekel

(#657) kondás válasza felsál (#656) üzenetére


kondás
tag

[link]
Érdemes elolvasni a hozzászólásokat is.

(#658) felsál válasza kondás (#657) üzenetére


felsál
tag

Köszi, de a GSM-es kérdésre nincs válasz :F

(#659) Ærni


Ærni
tag

Üdv!

Olvasgattam a témát és most fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy megérné-e nekem egy új iPad3-as. Érettségi után ha felvesznek az egyetemre szerintetek hasznos társ lenne? Közgazdásznak készülök, szóval a régi Acer emachines gépem jó lesz szövegszerkesztésre, letöltésekre stb. De egy iPadnek hasznát tudnám venni az egyetemen? Használja valaki jegyzetelésre?
Egyik osztálytársam azt tanácsolta, hogy ruházzak be egy komolyabb mobilinternet csomagra, amelyet ha megosztok a telómról bárhol tudok az iPaden netezni. Mi a véleményetek?

Köszönöm válaszaitokat! :)

(#660) adnoctum18 válasza Ærni (#659) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha veszel hozza kulso billentyuzetet akkor korrekt lehet jegyzetelni, egyebkent szerintem onmagaban nem alkalmas ra. Neha a 12"-os laptopom billentyuzetet is kicsinek erzem.

Viszont igy billel mar korrekt. Veszel hozza kabelt es prezentalni is tudsz rola ha kell.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#661) hgyurci


hgyurci
csendes tag

Valaki tud olyan helyet (zug gsmre nem vágynék) ahol van elérhető (16 wifi) 3-as?

(#662) Gergőke88 válasza hgyurci (#661) üzenetére


Gergőke88
addikt

Media Markt megaparkban ha minden igaz akkor van.

(#663) hgyurci válasza Gergőke88 (#662) üzenetére


hgyurci
csendes tag

Köszi

(#664) balhmm válasza hgyurci (#661) üzenetére


balhmm
tag

Ha gondolod szólj, van fekete, fehér minden. Természetesen számlával mindennel. 141ezer

(#665) malnabokor


malnabokor
senior tag

(Ha már valaki megkérdezte és válaszoltatok rá, akkor bocsi, de nem tudtam mind a 664 hsz-t végignézni):
Az új iPaden (4G) van net megosztási lehetőség? Vagy szolgáltató aktiválja megfelelő csomagban, vagy csak akkor jelenik meg, ha teszünk bele sim kártyát stb.? Mert több helyen olvastam, hogy van meg lesz, de mégsincs...

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#666) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Ki milyen tokot használ az új ipadhez?

Gondolom kicsit trükkös a tok téma mert vastagabb mint a 2...
Olyan kellene nekem ami az elő és a hátlapját is védi. Esetleg billentyűzetes variáns is játszhat.

Szerk: visszaolvastam, mar van nemi fogalmam róla, lehet hogy Smart cover lesz.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#667) klayton#1 válasza adnoctum18 (#666) üzenetére


klayton#1
tag

Szia!

Bár én még csak tervezem az iPad vásárlást, ilyen tokot néztem ki magamnak. Olcsóbb, mint az Apple-féle smart cover, ugyanolyan funkcionalitással, és nekem külsőre is jobban tetszik.

(#668) sirarcheer válasza adnoctum18 (#666) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Nekem ilyen van:
Ozaki

Farmer borítás, becsukva olyan mint egy notesz, van hozzá toll.
(tollat fenntartásokkal fogadtam de nagyon praktikus) és fel lehet szerelni vele fejtámlára.
Ilyen csak Saturnban láttam, de nagyon megérte az árát.

PSN: sirarcheer

(#669) adnoctum18 válasza klayton#1 (#667) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Na ez király!:) tetszik

Ja a billentyűzetet hogy lehet széthúzni?:D láma vagyok meg kicsit.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#670) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#669) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Mar sikerült, bár kissé tricky volt de így sokkal ergonomikusabb.

Adom a cuccot, nagyon jó!:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#671) cerb


cerb
tag

sziasztok!

új vagyok IOS témában. tudnátok mondani olyan fájlkezelő, vagy képnézegető programot ipadre, ami több szintes könyvtárrendszert is tud kezelni(ahogy windowsban szokás)? Nagyon sok fényképet szeretnék rátölteni az új gépünkre, amik van ahol 3-4 "mappa mélységű" könyvtárban vannak rendszerezve. Itunesal másolva, a sima képnézegetőben csak az első mappákat hagyta mag, az abban levőket összefésüli. Előre is köszi a segítséget!

(#672) Drakk válasza cerb (#671) üzenetére


Drakk
tag

Sajnos ilyet jailbreak nélkül nem fogsz találni. Az iOS egy kicsit másképpen működik. Itt rendszer "pakolj el" a képeidet, fájljaidat. Te csak a végeredményben gyönyörködhetsz.:)
Esetleg probáld meg az iPhoto alkalmazást.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#673) erdoke válasza Drakk (#672) üzenetére


erdoke
titán

Már a SkyDrive app is tud több szintes mappaszerkezetben szinkronizálni képeket, de egy offline PotoManager Pro is ilyennek tűnik.

A legjobb aláírás a héten

(#674) Drakk válasza erdoke (#673) üzenetére


Drakk
tag

Én a táblán nem sok képet tárolok, arra ott az otthoni gép! Utazáskor szoktam rátenni a képeket a fényképezőgépről és az iPhotoval naplókat csinálni belőlük.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#675) cerb válasza erdoke (#673) üzenetére


cerb
tag

köszi! ez a skydrive nem rossz dolog, csak a 7 giga kevés, és meg is kell fordulni a képeknek az interneten, mire a tabra jutnak. direkt a legnagyobb ipadet vettük, hogy férjenek rá képek bőven. Az a baj, hogy ezt a tegelést én még benyelném, de anyáméknak vettük ezt a cuccot, akik (helyesen) rá vannak szokva a képek mappákba rendszerezésére. nekik megtanulni, a tegelést, vagy más, sokkal nagyobb erőfeszítés mint nekünk.

(#676) erdoke válasza cerb (#675) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem friss a Live regisztrációd, akkor ingyen bővítheted 25 GB-ra.
Az említett Photo Manager Pro-t próbáld ki, azzal lehet több szintű könyvtár struktúrát létrehozni és kezelni. Rendszeresen akciózzák 0,79 euróra, sajnos nemrég ment vissza 2,39-re. Ha számotokra fontos, akkor ennyit is simán megér. Univerzális appként több iOS eszközön is használhatjátok, tehát iPhone-ra és iPod Touch-ra is feltehető egy vásárlással (illetve természetesen több iPadre is).

Ahogy az Apple kitalálta a fotók kezelését iPaden, az nem annyira a PC-vel való kapcsolaton keresztül működik, hanem SD kártyáról vagy pendrive-ról a Camera Connection Kiten keresztül. Amikor azzal rádugsz egy memóriakártyát, automatikusan megnyitja a rajta levő képeket miniatűr listában, és csak ki kell választanod, hogy melyiket (vagy az összeset) akarod áttenni. Ezeket a transzfereket külön nyilván tartja, tehát később pl. erre is lehet szűrni a képeket.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#677) Ærni válasza adnoctum18 (#660) üzenetére


Ærni
tag

Billentyűzetet már megrendeltem elvileg csütörtökön érkezik. Az iPad-re még várnom kell egy kicsit.

Mik a tapasztalataitok a kijelző ellenállóságával kapcsolatban? Milyen tokot használtok?
Én a 4. generációs iPod Tocuhom védőfólia nélkül a zsebemben szoktam hordozni. Kezdetben vettem rá védőfóliát de feleslegesnek gondoltam, hiszen vigyázok is a kütyüre és csupa jót hallottam a Touch kijelzőjéről.
No de mi a helyzet az iPad-ével? SmartCovert rendeltem hozzá, de azt még nem tudom, hogy az egyetemen milyen táskában fogom cipelni. Ha ennyi pénzt kiad az ember érte akkor szeretné ha sokáig újszerű lenne.

Elnézéseteket kérem, ha számotokra evidens kérdéseket teszek fel, de még kezdő vagyok a témában.

Köszönöm! :)

(#678) erdoke válasza Ærni (#677) üzenetére


erdoke
titán

Ha a Smart Cover rajta van, akkor mindegy, milyen táskában hordozod, nem kell félteni a kijelzőt. Arra vigyázz, hogy ha a SC-t belső felületével teszed le valahová, akkor ráragadhatnak apró szemcsék, amik akár megkarcolhatják a kijelzőt.

A legjobb aláírás a héten

(#679) adnoctum18 válasza Ærni (#677) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Milyen billt vettél hozzá?

Tokom még nincs, de szerintem Macally Bookstand lesz, most eléggé megtetszett. Csak addig össze ne karistoljam, bár erre a dobozába visszapakolászva kevés az esély.:D Amíg nem szállítom addig nem para.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#680) Ærni válasza adnoctum18 (#679) üzenetére


Ærni
tag

Egy ilyet: [link]

(#681) adnoctum18 válasza Ærni (#680) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Csinos, majd lehet, hogy rámegyek!:)

Nekem billes tokban ez jön be.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#682) cerb válasza erdoke (#676) üzenetére


cerb
tag

köszi! letöltöttem, és ki is próbáltam. nem túl szép app, de legalább működik.

(#683) cerb válasza Ærni (#677) üzenetére


cerb
tag

mi most vettünk egy padet, hozzá ozaki icoat slim Y tokot. pro: marha jól néz ki, és nagyon hasznos az az egy plusz állása amit a smart cover nem tud, szinte csak úgy hazsnáljuk. kontra: nekem kicsit bumszli kézben tartani , főleg, mert a hátán van egy toll tartó foglalat, amitől nem lehet teljesen síkban visszahajtani a képernyő védőjét, és az ára, ami nagyon epölös, pedig nem ők gyártják. és smart covert vettem volna fele ennyiért, de nem én voltam a döntéshozó sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#684) Ærni válasza cerb (#683) üzenetére


Ærni
tag

Én is szemeztem az ozaki icoat slim Y-nal, de az a toll tartó miatt végülis elálltam tőle és a smartcover mellett tettem le a döntésem (mondjuk azzal tegnapp szembesültem, hogy a gép hátsó felét nem védi, pedig nem tudom miért, de azt hittem nem csak a kijelzőt hanem a gép hátulját is védi).

[link] Erre a kis praktikus táskára tegnap akadtam rá. Nagyon megtetszett, mert belefér a bill, egy telefon, az iPodom és még talán egy füzet is. Lehet ezt is megrendelem és végleg elfogyott a ballagási pénzem :D

(#685) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Videót streamelnék a deszkára a laptopról.

Az Air video free változatával szépen végignéztem egy filmet tegnapelőtt, ma pedig már nem látja a gépet az app...

Mit tehetek? Win defender van fenn, de a tűzfal elvileg átengedi, hiszen semmi nem változott.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#686) adnoctum18 válasza adnoctum18 (#685) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Wifi error volt.

Ja különben én nem látok különbséget az I4 és az új Ipad kamerája között, ma direkt kipróbáltam.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#687) erdoke válasza adnoctum18 (#686) üzenetére


erdoke
titán

Nem véletlen, hogy nem látsz lényeges különbséget…

A legjobb aláírás a héten

(#688) adnoctum18 válasza erdoke (#687) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Na igen, csak gondoltam ebben jobb(az I4Sehez hasonlo felepitesu) az optika, de hat vegulis nem gaz.:) Tablettel amugy is eleg para fotozni, sokan megneznek vele az utcan olyankor...

Megrendeltem a tokot ebayrol, valami olcso mubor gagyi, de ha a kindlere megfelelt valami hasonlo akkor erre is jo lesz.:) Max kesobb cserelek.
Lattam nagyon csinos vekony bortokokat, csak ide nem akartak oket szallitani.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#689) Ærni


Ærni
tag

Ki mekkora háttértárral rendelte meg? Én 32 gigással. Félek kicsit kevés lesz. Zeném nincs sok max 5 giga, képek nagyjából 3 giga + néha egy két film, és ugye a különböző appok.

(#690) adnoctum18 válasza Ærni (#689) üzenetére


adnoctum18
senior tag

16Gb.

De nálam minden a felhőben van, a zenét-filmet meg a gépről streamelem ha olyanom van.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#691) erdoke válasza adnoctum18 (#690) üzenetére


erdoke
titán

Igen, a +30e Ft-ból, amivel többe kerül az eggyel nagyobb modell, durván 1,5 évig lehet nagyobb mobilnet csomagot fizetni. Még egy 4 GB -> 16 GB váltást is kifut ~11-12 hónapig.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#692) adnoctum18 válasza erdoke (#691) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ez igaz.

Nekem most az Ikon200ban csak 1 giga adatforgalmam van amin az Iphone osztozik a deszkával, szal az elég sovány, viszont nem használom ki a benne foglalt perceket, smseket, így feljebb váltani értelmetlen lenne.
Mivel wifi only a deszkám, sajnos a külön netcsomag sem játszik.

Ha valami nagyon fontos akkor tetheringelek rá netet és cső. Böngészni teljesen elég, filmet meg nem nézek mobilnetről.

A fontos dokumentumokat rátöltöm itthon a wifivel, arra bőven elég a tárhely.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#693) Ærni válasza adnoctum18 (#690) üzenetére


Ærni
tag

Na igen. Közben az elmúlt napokban végigolvastam a fórumot és már sokszor találkoztam a "felhő" kifejezéssel, de lövésem sincs, hogy mit jelent és, hogy mire lehet használni, milyen előnyei vannak?

(#694) adnoctum18 válasza Ærni (#693) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Idevágó wikipedia cikk.
PH topic.

A felhő nagyon leegyszerűsítve egy online tárhely, ahová feltöltöd a cuccaidat, és mindenféle eszközről elérheted őket.

Ilyenek például:

(az aláírásomban is látható): Dropbox
Sugarsync
box.com

Ezeknek mind van Iphone-Ipad alkalmazásuk, szal nagyon jól használhatók mindkét eszközön. Nekem a Dropbox a kedvencem, de a Sugarsync se rossz. Nagyon sok ilyen szolgáltató van már, érdemes körülnézni.

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#695) cerb


cerb
tag

Gyenge wifi problémára nem tudtok valami megoldást? Nagyon érzékeny a távolságra a laptopunkhoz, vagy a telefonomhoz képest. :'(

(#696) erdoke válasza cerb (#695) üzenetére


erdoke
titán

Irányított antenna a routerhez, vagy egy repeater beszerzése biztosan segít. Én nem vettem egyébként észre, hogy lényegesen érzékenyebb lenne a távolság növekedésére, mint a laptopom, bár az iPhone-hoz képest tényleg az.

A legjobb aláírás a héten

(#697) Ærni válasza adnoctum18 (#694) üzenetére


Ærni
tag

Köszönöm a segítséget és a felvilágosítást! "Már eltűntek a sötét felhők" :D
Az első kettőre be is regisztráltam és a képeket nagyon gyorsan feltöltöttem. Megpróbálkoztam egy filmmel is az elég lassan megy, de hát időm mint a tenger.

Milyen appokat használtok, melyikeket éri meg mindenképpen beszerezni (fizetős és ingyenes)?

(#698) erdoke válasza Ærni (#697) üzenetére


erdoke
titán

Nyilván az általad végezni tervezett tevékenységtől függ, milyen appokat érdemes beszerezni. :K

A legjobb aláírás a héten

(#699) adnoctum18 válasza Ærni (#697) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nincs mit!:)
Én a következőket használom napi szinten:

Evernote
Dropbox
Flipboard
AirPlay HD
Downloads (HD)
Kindle
Pad&quill
iPhoto
Skype
Tune in radio
Facebook

De a legtöbbet a dropbox van nyitva így vizsgaidőszakban. Tervezem meg a Goodreader és valamilyen jobb szovegszerkeszto app beszerzését. Ja meg néha rajzolgatok a Draw Somethingben.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#700) pszichiater


pszichiater
senior tag

Sziasztok!

Új iPad-re szoktak rakni képernyővédő fóliát? Új készülék beüzemelésénél van valami olyan dolog amire különösen oda kell figyelni? Sosem volt még ilyenem.

köszi

[ Szerkesztve ]

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.