Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) szabitoth


szabitoth
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy az Electromarket webshop oldalán az iPad 3 16gb wifis verzió 126 550 Ft. Azt írják hogy minden tartozék és egy éves apple garancia, tehát lehet frissíteni és magyar. Valakinek valamilyen tapasztalat a boltról, esetleg tanácsok, hogy onnan vegyem-e?
A válaszokat előre is köszönöm.

(A link | )
ˇ
[link]

[ Szerkesztve ]

(#952) kondás válasza szabitoth (#951) üzenetére


kondás
tag

Szerintem belevághatsz, 1 éves apple világgarancia van,mindegy hol adják el.

(#953) justaview válasza szabitoth (#951) üzenetére


justaview
őstag

Szerintem néz utána, EZ MIVEL JÁR, ködösen fogalmaz.

Úgy tűnik, valahogy megkerülik az ÁFA-t, de nem néztem utána a részleteknek.

(#954) szabi_toth válasza justaview (#953) üzenetére


szabi_toth
csendes tag

(Én vagyok az, csak már most elfelejtettem a jelszót xD)

De egyébként köszi a válaszokat, és én ebben a szövegben nem találtam semmi különöset, vagy tréfásat. Azt szűrtem le, hogy nem kell a megadott árnál többet kiadni :DD .
Akkor szerintem innen rendelek, ha érdekel leírom, hogy sikeres lett-e a vásárlás, azt kaptam amit írtak. Így esetleg más is rendelhet mert olcsóbb a többi helynél.

(#955) szabi_toth


szabi_toth
csendes tag

Még annyi, hogy az apple garancia az mit jelent? Szoftvert frissíteni gondolom nem csak egy évig tudok...? ugye? :F

(#956) Ragnar95 válasza szabi_toth (#955) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Természetesen nem, a szoftvertámogatás minimum 2 év, de lehet akár 3 is...
A garancia csak a hardveres javításra vagyis iPadnél cserére vonatkozik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#957) szabi_toth


szabi_toth
csendes tag

Köszi...volt már ipod touchom, de akkor még nem volt ilyen, hogy csak apple garanciával érdemes venni.

(#958) Ragnar95 válasza szabi_toth (#957) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak Apple garanciával lehet venni, mivel ami nem lopott, arra hivatalos Apple gari van...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#959) szabi_toth válasza Ragnar95 (#958) üzenetére


szabi_toth
csendes tag

Értem. Láttam olyat boltot, hogy miután felhívtam csak akkor derült ki,hogy nem lehet frissíteni és nincs magyar nyelv...tehát egy kis lopott ipad :K

(#960) Alex91 válasza szabi_toth (#959) üzenetére


Alex91
félisten

csak akkor derült ki,hogy nem lehet frissíteni és nincs magyar nyelv...

Akkor az nem iPad volt, vagy ok se tudtak, hogy mit arulnak :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#961) Ragnar95 válasza Alex91 (#960) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van. Magyar nyelv 4.0 óta alapból van és ha eredeti, akkor mindenképp lehet frissíteni ha lopott, ha nem...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#962) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Sziasztok. Új iPad tulajként kérdezném tőletek hogy retina kijelző pixelhiba (egy fekete halott és egy szürke halvány) esetén van valami mód a szoftveres edzetésre hátha rendbejön vagy gariban cserélik? Van valakinek ilyen jellegű gondja a készülékel? Egyáltalán mi a pixelhiba garancia egy ilyen készüléknél és van-e értelme garanciában erőltetni a cserét? A válaszokat előre is köszi!
(iStyle-byól vásárolt készülék)

[ Szerkesztve ]

(#963) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Azt elfelejtettem hogy már egy hete megvan úgyhogy a 3 napból már kicsúsztam. A mai nap jött elő, eddig nem látszott.

[ Szerkesztve ]

(#964) narii válasza kriszpontaz (#963) üzenetére


narii
tag

http://beszeljukmac.com/index.php/mobil/comments/mennyi_pixel-hiba_utan_cserel_kijelzot_az_apple/

bár én szánalmasnak tartom ezt a hozzállást..

(#965) kriszpontaz válasza narii (#964) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi a választ! Hát úgy érzem felesleges erőltetnem ezt a dolgot mert lehet csere után (ami jelen esetben alapból esélytelen) még rosszabbul járok mint most. Megbarátkozom a gondolattal hogy ez ilyen. Beleválasztottam rendesen.
Mertem remélni hogy egy prémium cuccnál nincs ilyen hiba de még a retina kijelzős MacBook pro-ra is panaszkodnak külföldi fórumokon. Egy a jó (már ha ezt lehet annak nevezni) hogy nem középen van hanem a jobb felső sarok körül, de mint tudjuk ha egyszer észreveszed, már mindig látni fogod és idegesítő tud lenni.

(#966) narii válasza kriszpontaz (#965) üzenetére


narii
tag

egy képet tudnál lőni róla ?

(#967) Ragnar95 válasza kriszpontaz (#962) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem azért érdeklődd meg legalább telefonon az iStyle-nál, meg a Starkingnél,h mi az ő álláspontjuk, hátha mégis cserélik...
Amúgy mindenképp cserélik a teljes gépet,ha megállapítják,h garanciális a hiba.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#968) jannuss válasza kriszpontaz (#965) üzenetére


jannuss
tag

Én egy független tanúsító cégnek dolgozom és átvételeket csinálok többek közt TV készülékek átvételét és végső ellenőrzését is. Ott is van pixel hiba, akár samsung, sony, lg bármi. Megvan adva hogy mennyi lehet a hiba, milyen messze lehetnek egymástól ...stb. Sajnos becsúszik ez, de nem minden Ipad-et néznek meg, van egy AQL táblázat és egy szigorúsági fok, hogy pl. 10.000 legyártottból 100db-ot kell megnézni. Sajna bajna ez igy van......becsúszik.

(#969) jannuss válasza erdoke (#900) üzenetére


jannuss
tag

Nincs. A jelenlegi tabletek nem igazán munkára valók, különösen ami az Office dokumentumok szerkesztését illeti. Sok mindenben ki tudják váltani a laptopot, de ebben nem igazán.

Találtam egy olyan tabletet ami megfelelhet ennek a kritériumnak:
Sokáig hiányzott az "igazi" munkagép az androidos táblagépek közül, azonban a Lenovo végre pótolta ezt a hiányt. Íme a kifejezetten melóra, firkálásra szánt ThinkPad Tablet!
Titkosítás, védelem, fájlkezelés és megosztás, irodai alkalmazások, 3g modem, + billentyűzet, bruttó 140e FT.
Ipadtől kijelzőben, hardveresen, fizikai paramétereiben és talán üzemidőben gyengébb, de akinek (nekem) irodai alkalamzásokat akar használni szerintem ezt érdemes választani.

Segítetek dönteni?

(#970) Alex91 válasza jannuss (#969) üzenetére


Alex91
félisten

A marketing, a marketing...

Hidd el, egyik se jo ra igazan. Vagy inkabb ugy fogalmaznek, hogy kb. egyforman "jok". Ugyanazon szoftverek vannak kb. mindegyikre. Az iPad is ugyanugy hasznalhato, max. a regi beidegzodeseket kell elfelejteni. De hakomolyan akar az ember dolgozni veluk, akkor tenyleg egyik se jo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#971) erdoke válasza jannuss (#969) üzenetére


erdoke
titán

Nem muszáj elhinned nekem, de legalább próbáld ki, mielőtt beleugrasz. Ha elsősorban munkára keresel könnyű eszközt hosszú üzemidővel, inkább pakolj még hozzá, és vegyél egy Ivy Bridge-es, SSD-s szubnotit. Esetleg hibrid tárolós Ultrabookot.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#972) kriszpontaz válasza narii (#966) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Valahogy így néz ki. Próbáltam bejelölni, de nem valami jó a fényképezőm.
2 kör van, az egyikben látszik, a másikban csak halványan, olyan mintha piszkos lenne a kijelző.


A képek nagyíthatók.

Mellesleg nem tudom milyen üveg van a kijelző előtt, de sikerült azt is megkarcolni, és fogalmam sincs mikor és hogy, mert úgy vigyázok rá mint a hímes tojásra. Az LG OB-m kijelzőjét 10 hónapja nem sikerült megkarcolni, elég gyenge lehet az iPad üvege. Egyáltalán gorilla glass?

[ Szerkesztve ]

(#973) kriszpontaz válasza jannuss (#968) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Elég szomorú hogy 10000-ből 100 a minőségvizsgálati arány.....tisztában voltam vele hogy előfordulhat, de valószínű én is olyan ember vagyok aki vonzza magához a hibás árut.

(#974) KL555


KL555
csendes tag

Sziasztok!

Apple téren teljesen kezdő volnék, most tervezem egy iPad vásárlását, szóval nézzétek el nekem, ha nagyon gáz a kérdésem. :B
Szóval azt szeretném kérdezni, hogy van-e annak bármi akadálya, hogy androidos mobilról tethering segítségével osszam meg a mobilnetet egy ilyen készülékre? A neten nem találtam semmit, ami azt mondatná, hogy ne lenne megoldható, de azért gondoltam a vásárlás előtt (biztos, ami biztos alapon) inkább rákérdezek.
Illetve ezzel kapcsolatban még annyi lenne a kérdésem, hogy ha megoldható ilyetén módon a tethering, akkor ahhoz kell-e valamit "mókolni" a gépen, vagy csak beállítom a mobilon a tetheringet, ezzel pedig csatlakozhatok is egyből wi-fire?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#975) justaview válasza KL555 (#974) üzenetére


justaview
őstag

Ha wifi-n keresztül osztod meg, akkor a telefonodat bármilyen kütyü egy sima wifi-s routernek fogja látni, így az iPad is. Vagyis teljesen mindegy az iPad-nek, hogy egy routeren megy ki a netre, vagy a telefonod wifi-jén keresztül. Szóval működik.

[ Szerkesztve ]

(#976) szabi_toth


szabi_toth
csendes tag

Na ma már meg is jön. :D Remélem ez a pixelhiba nem gyakori és nekem nem lesz :/ Egyébként szerintetek a MiFi jó ötlet egy ipadhoz (nincs rajta 3g)?

(#977) justaview válasza szabi_toth (#976) üzenetére


justaview
őstag

Az enyémet T-mobile hotspotnak hívják ugyan, és laptoppal használom, de az ilyen MIFI-k nagyon hasznosak tudnak lenni, ha úton van az ember, vagy idegen helyre megy (pl. nyaralni). A telefonomra vásárolt net ugyanis 500MB havi korláttal rendelkezik, és az nem elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#978) szabi_toth


szabi_toth
csendes tag

Ja szerintem is jó a mifi...majd lehet veszek, de térjünk a lényegre...megjött az iPad :DD . Eddig minden rendben van, jól tölt, gyönyörű a képe ,lehet frissíteni. Úgyhogy az electromarket.hu-t mindenkinek ajánlom, legalábbis iPad vásárlásra :)

(#979) justaview


justaview
őstag

Fél éve szeretnék egy felsőbb kategóriás android táblát. Azóta nézegetem a neten a különböző paramétereket, próbálgatom a már megjelent készülékeket.

Végül most a hétvégén vettem egy iPad3-at. :D
Hardver és szoftver tekintetében mindig is tetszett (a kijelzője mindent visz). A zártsága miatt sokáig kizártam a potenciális jelöltek közül. Két napja már nem tartok tőle. 1 nap alatt megoldottam, hogy WIFI-n keresztül lövöm át a filmeket rá az androidos SII-es telefonomról akár útközben bárhol. A file kezelés filozófiája valóban más (programhoz köti a könyvtárak helyett), ezért kicsit másképp kell gondolkozni, de ezért a minőségért ennyi fáradság már talán elmegy.

Három dolog volt a prioritás listám élén:

1 - Kijelző minimum 9.7" és kiemelkedő minőség
2 - Teljesen akadásmentes működés (erős hardver)
3 - 3G megléte

Persze tudomásul kell venni sajnos, hogy nincsen tökéletes tablet, valamilyen kompromisszumot mindenképpen köt az ember. Nekem a kijelző minősége volt a top prioritás, amit sajnos az androidosok még messze nem tudnak hozni.Érdemes megnézni ennél a tesztnél a Display Color Gammut sRGB (színterjedelem, színtér lefedettség) és a Display Color Accuracy (pontosság) táblákat. Az androidos táblák sajnos még ma is a béka seggében vannak e tekintetben, pedig az úgynevezett "tartalom fogyasztásnál" ezek nagyon fontos paraméterek.

Az Asus Infinity-t még megvártam volna, de sajna most csak a wifi-s verziót dobják piacra, a 3G-sről nagy a hallgatás és a homály. (A Prime-nál meg a wifi-s részt elszúrta az Asus) A Samsung pedig a nagy várakozás ellenére mégsem cserélte FHD-sre a kijelzőjét a Note 10.1-ben.

Így 3G-s new iPad lett a vége. :)

(#978) szabi_toth Gratulálok neked is. :K

[ Szerkesztve ]

(#980) erdoke válasza justaview (#979) üzenetére


erdoke
titán

A kijelző minősége és a működés folyamatossága mellett az appok száma és minősége még az, ami komoly különbség az iPad javára. Sőt, megkockáztatom, hogy ez utóbbi a legnagyobb.

A legjobb aláírás a héten

(#981) justaview válasza erdoke (#980) üzenetére


justaview
őstag

Igen, ezt is hamar észrevettem. És nem azért mondom, mert Apple fan-boy vagyok. :D SGS2 telefonom van, amit szeretek.

Azt azonban még nem tudom, hogyan lehet megoldani iPad-en, hogy ha letöltök egy pdf fájlt, és pl. az iBooks-hoz teszem, később azonban más alkalmazással is meg szeretném nyitni (pl. Kindle), akkor azt hogyan tehetem meg? Nem létkérdés, csak eszembe jutott.

[ Szerkesztve ]

(#982) erdoke válasza justaview (#981) üzenetére


erdoke
titán

Az ilyesmit inkább dobd be Dropboxba vagy SkyDrive-ba. Pl. Dropboxban az Open In funkcióval bármelyik telepített és kompatibilis alkalmazással megnyithatod.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#983) justaview válasza erdoke (#982) üzenetére


justaview
őstag

Úgy érted, hogy kapásból oda tegyem, vagy ha már iBooks-hoz sikerült hozzárendelnem, utána is fel lehet valahogy lőni Dropboxba?

(#984) erdoke válasza justaview (#983) üzenetére


erdoke
titán

Úgy érted, betetted iTunesban az iBooks alá? Ha az iBooks nem támogat Open In funkciót, akkor külön be kell dobnod Dropboxba.

A legjobb aláírás a héten

(#985) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Beszéltem az iStyle szervízzel. Elvileg garanciában cserélik a pixelhibás iPadet kompletten egy újra. Ilyenkor nem javítják. Amennyiben 3 napon belül észrevettem volna a hibát, akkor azonnal cserélték volna a boltban, így egy hét átfutási ideje lesz mire megjön az új iPad.

[ Szerkesztve ]

(#986) Alex91 válasza erdoke (#984) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem az a gondja, hogy netrol az iPad-del megnezett egy PDF-et, es azt atrakta az iBooks ala. Es mondjuk ezt szeretne egy masik progival megnyitni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#987) justaview válasza Alex91 (#986) üzenetére


justaview
őstag

Igen ez. :K Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#988) erdoke válasza Alex91 (#986) üzenetére


erdoke
titán

Én a böngészőben szoktam letölteni az ilyesmit, és az tud Open In-nel megnyitni más alkalmazásban.

A legjobb aláírás a héten

(#989) justaview válasza erdoke (#988) üzenetére


justaview
őstag

Lehet, hogy totál hülyeségeket kérdezek (windows világából jöttem, mint sokan), de miután a böngésző megnyitott egy pdf-et, azt hogyan tölthetem le, és hova megy az a pdf, vagyis honnan tudom megnyitni más alkalmazással (hol találom meg később)?

(#990) erdoke válasza justaview (#989) üzenetére


erdoke
titán

Attól is függ, milyen böngésző, én pl. Safari ügyben járatlan vagyok. Mercury vagy Atomic a linken hosszú nyomásra feladja a Download lehetőségét, utána a Downloads alatt ott a fájl, aminél előhívható az Open In.

A legjobb aláírás a héten

(#991) justaview válasza erdoke (#990) üzenetére


justaview
őstag

OK, bocs, ez kimaradt. Én a Safarival próbálkoztam...lehet, hogy át kellene állnom... :)

(#992) alba-regia válasza justaview (#979) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Gratulálok én is, a jelenlegi felhozatal mellett a legjobb választás!

A Dropboxból valóban szinte mindent meg lehet oldani, használd.

[ Szerkesztve ]

(#993) Ragnar95 válasza justaview (#991) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ott ha megnyitod a fájlt, akkor lesz egy Megnyitás ezzel... menüpont és ott tudod kiválasztani,h melyik programba mentse a fájlt.
Godlike79: refurbished készüléket fogsz kapni, de az gyakorlatilag ugyanolyan, mintha új lenne :K

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#994) justaview válasza Ragnar95 (#993) üzenetére


justaview
őstag

Ki fogom próbálni, köszönöm. Nyilván szubjektív, hogy kinek mi tetszik, de a Safarit leszámítva melyik a legnépszerűbb böngésző iPad-en?

(#992) alba-regia : Igen, én is így gondoltam, köszönöm. Azt meg, hogy a Samsung mekkora dobásra készül év végén az új 11.8"-os retina tabletjével, majd meglátjuk. :)

(#995) erdoke válasza justaview (#994) üzenetére


erdoke
titán

Sajnos az Atomic még mindig nem kapott Retina támogatást, és a görgetése is akadozik. Egyébként funkcionalitásban az jönne be nekem legjobban. Kevéssel alatta van tudásban a Mercury, de az említett két negatívum nélkül. A Perfect Browser is jó lenne, de az is akadozik görgetéskor. Nem igazán értem, miért tudja átvenni a Safari finom gördítését az egyik, és hogyan cseszi el a másik alternatív böngésző. :F
Mindenesetre most elégedett vagyok a Mercury Browserrel.

A legjobb aláírás a héten

(#996) villász


villász
csendes tag

Sziasztok Van egy zte mf60-as kütyüm Van egy olyan problémám vele hogy wifi mind usb ha kapcsolódom a hálózathoz bizonyos oldalaknál megszakítja a kapcsolatot PL ha a fiam csinálja a farmját semmi gond vele Ha belépek valamelyik hirdetési oldalra akkor megszakad /Jófogás ,vatera ,tesz vesz ,stb/van valakinek ötlete hogy mi lehet a gond A kütyű t-mobilos

(#997) zsolidodd válasza justaview (#994) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Én a Chromot szeretem, mert látom, a többi készüléken megnyitott lapokat, elég gyors is. Görgetés lehetne finomabb...

(#998) justaview válasza erdoke (#995) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm a tanácsot.

(#999) erdoke válasza villász (#996) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is pont ilyenem van, ráadásul itthon ugyanúgy T-s SIM-mel használom, de még soha nem volt hasonló problémám.
Talán a helyi mobilnet kapcsolat lehet a ludas. Ha nem javul, vedd fel a kapcsolatot a T-Mobile-lal.

A legjobb aláírás a héten

(#1000) szabi_toth


szabi_toth
csendes tag

Nektek meddig tölt fel 0-ról (esetleg 1-2%ról) 100%ra az iPadetek? És nincs vmi ilyesmi, hogy ha túl sokáig töltöm, akkor egyre romlik az akkumulátor? :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.