Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) kali válasza szijartg (#4100) üzenetére


kali
legenda

másik/több wifi hálózaton is érdemes tesztelni, illetve ráfeküdni a saját router beállításaira, mert ha a transmit power - vagy gyártó függvényében más, hasonló funkcionalitású opció - minimumon áll, akkor adódhat ilyen probléma.
vagy az is okozhat gondot, ha olyan csatorna van beállítva, amit elérhető közelségben más idegen hálózat is használ - vagy a szomszédos értékét -, és az elnyomja a tiédet, ezért érdemes más/minden csatornán kipróbálni a wifi hálózatot.
nem kizárt persze a telefon esetleges hibája, de azért tegyél meg mindent, nehogy feleslegesen intézd a jótállási ügyet.

[ Szerkesztve ]

(#4102) szijartg válasza kali (#4101) üzenetére


szijartg
senior tag

Meló helyen vagyok. Itt tuti, hogy csak ez az egy csatorna van. Úgyhogy ezt kihúzom.
Otthon is csak egy van, mert a közelben nincs ház.
Januárig 4S-essel nem volt gond. Vissza emlékezve az azóta eltelt 5S-s időre voltak kissebb, nagyobb lost-ok, de nem igazán volt vele időm foglalkozni.
Most jelenleg van, azért is tűnt fel :DDD
iPad4-sem lostol, bár azt nem tudom "lefogni".

De, majd még holnap szerintem megnézem pár helyen. Ha ott is ledobja akkor tuti, hogy a telefon a bibis. Nekem sincs kedvem köröket futni, főleg hogy e készülék nélkül legyek. Ez így meg nem a legjobb!

[ Szerkesztve ]

(#4103) Sn00k válasza kali (#4087) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen nem jól írtam, a félhold, ha be van kapcsolva (ne zavarjanak) , akkor nem értem, miért van hangja a naptár bejegyzéseknek...

3njoy the Lif3

(#4104) Blamy


Blamy
tag

Sziasztok!

Volna egy problémám az emailekkel. Amikor rákattintok a bejövő mappára, akkor percekig szürkén látszik a bejövő mappa, és természetesen nem is tudok belépni. Ki van írva mellé, hogy hány új levelem jött, de hiába kattintok rá, semmi nem történik. Pár perc elteltével tudok csak belépni, de van amikor több is kell hozzá. Van hogy ki be kell lépnem stb... Nem tudjátok, hogy ez mitől lehet?

(#4105) aggressor válasza DeVilkee (#4091) üzenetére


aggressor
aktív tag

szerintem várj vele mert 50 ezret is megspórolhatsz, lehuppan az ára ha bemutatják a 6-ot.

(#4106) kali válasza aggressor (#4105) üzenetére


kali
legenda

várjon vele fél évet?
én biztos nem tenném, ha most szeretnék telefont venni.

(#4107) aggressor válasza kali (#4106) üzenetére


aggressor
aktív tag

én meg tenném.... vettem inkább most egy 4s-t 100-ért mert az i4 már régi, aksi csere kellett volna lehet home gomb csere fúlhallgató szétmenve. és ha én is megveszem ősszel 50-el kevesebbért mint most akkor van egy i4s-em ingyen.

(#4108) Vgabor92 válasza aggressor (#4107) üzenetére


Vgabor92
tag

100ért már 5-t vehetnél nem 4s-t..

[ Szerkesztve ]

(#4109) kali válasza Sn00k (#4103) üzenetére


kali
legenda

úgy más a helyzet, akkor az értesítéseket is lehet tiltani, legfeljebb arra nézz rá, hogy csak zárolt készüléknél, vagy mindig él a tiltás, mert az hibalehetőség - már ha az a problémád, hogy feloldott volt a készülék, és úgy is jelzett a bekapcsolt ne zavarjanak funkció mellett.

aggressor; nem kínlódnék 4s alatt fél évig, még adott árkülönbözetért sem!
arról nem is beszélve, hogy hivatalos forrásból nem feltétlenül lesz azonnal és annyival olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#4110) Sn00k válasza kali (#4109) üzenetére


Sn00k
veterán

Zárolt képernyőnél is jelzi hanggal ez a gondom, hiába aktív a ne zavarjanak üzemmód. :U

3njoy the Lif3

(#4115) kali válasza xxxyyyzzz111 (#4111) üzenetére


kali
legenda

a többi témában folytasd a trollkodást, én nem vagyok rá vevő, pláne nem itt! :U

Sn00k; nálam úgy nem jelez, miután annak megfelelően állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#4116) aggressor válasza Vgabor92 (#4108) üzenetére


aggressor
aktív tag

hát igen használtan,jól leütve...

(#4117) Vgabor92 válasza aggressor (#4116) üzenetére


Vgabor92
tag

Ha jobban körbe nézel akkor 100 körül szép állapotú, garancia nélkülieket lehet találni itt hardveraprón,
110 körül pedig gariban cserélteket, akár 1év garanciával. Egyszerűen csak kutatni kell, jobb vételeket természetesen hamar elviszik.

(#4118) Sn00k válasza kali (#4115) üzenetére


Sn00k
veterán

Oké, mindegy, azért KÖSZI! Szerencsére nem egy egetverő probléma :)

3njoy the Lif3

(#4119) Sn00k válasza Sn00k (#4118) üzenetére


Sn00k
veterán

Most sikerült kicsit jobban tesztelni. Az a végeredmény, hogy egyedül a névnapok jeleznek be hanggal, hiába van ne zavarj üzemmódban és zárt képernyőben a telefon. A névnapokat viszont a gmailes email címemből veszi át az infót a telefonom, lehet akkor ezzel kell valamit mókolnom :DDD

3njoy the Lif3

(#4120) teguran


teguran
tag

tudtok ajanlani bubble jatekot, ami: nem hasznal adatforgalmat, igenyes, es ha lehet reklammentes, ill free. ha nem free sem baj, inkabb fizetnek erte. jelenleg a bubble safarival jatszom, viszont folyton a szerverehez akar csatlakozni, hasznalja a netet, ill neha reklamokkal is megzavar. koszi!

(#4121) nord_ válasza Sn00k (#4119) üzenetére


nord_
veterán

A névnapok a naptárban egész napos eseményként jelennek meg -> írd át a Beállítások - Naptárak - Alapértelmezett jelzésidőnél az egész napos eseményekhez tartozó jelzést.

(#4122) csaszi72


csaszi72
aktív tag

MGRS, KMZ appot senki sem használt még?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#4123) csaszi72 válasza csaszi72 (#4122) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:Y
Agyonbactam a topikot e?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#4124) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!

Angliában élek, ebayről szeretnék rendelni iphone 5 telóhoz töltőt.

Nem akarok gagyi kínait, egyszer már szívtam vele.

Mit kell figyelni a töltő kiválasztásakor? Tudnátok linkelni eredeti iphone 5 töltőt?

Köszönöm.

(#4125) Kicsirics77 válasza tibbike01 (#4124) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nincs englisben app store?
én tuti ott vennék nem rendelgetnék ebayről :U

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4126) Sn00k válasza nord_ (#4121) üzenetére


Sn00k
veterán

Nálam az alapértelmezett jelzésidő mind a 3-nál (születésnapok, események, egésznapos események) Semmi-re van állítva. Ez , miért nem jó így ? Vagy arra gondolsz arra az időpontra állítsam be, mint amikor jelez nálam a névnap ?

3njoy the Lif3

(#4127) Linci


Linci
csendes tag

Sziasztok!

Utáljatok ki, mert olyat kérdezek, amit mindenki tud...csak én nem. De mielőtt kiutáltok, segítsetek, légyszi!
3 órája vagyok iPhone 5s tulajdonos és csengőhangot csinálnék.

Amit megcsináltam:
Betettem itunesba, infok-30mp, konvertálás, átneveztem m4r-re a kiterjesztést wincomban, bemásoltam a hangokba, szinkronizáltam...semmi.
Majd megnéztem az "ezen az iPhone-on" menüpontnál, a hangoknál, hogy mi látni..semmit!
Behúztam desktopról a zenékhez. Akkor már látszódott, de halványan, mintha nem lenne aktív.
Rászinkronizáltam megint és nem találom a telefonban, sehol!!!

Hol bénázom el? HOOOL??? :Y

Köszönöm szépen!

(#4128) irgum válasza Linci (#4127) üzenetére


irgum
addikt

Lehet nincs bepipálva iTunesban a "hangok szinkronizálása"?

kép

[ Szerkesztve ]

(#4129) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Nem átnevezni kell hanem konvertálni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4130) asprey


asprey
tag

Sziasztok!
2013 a megjelenés napján Németországban vásárolt iPhone 5S garanciában cserélte az istyle. (minden számla, papír nélkül) Viszont a garancia NEM hosszabbodott meg mivel nem a Magyar jogszabályok érvényesek a külföldön vásárolt készülékre.
Kérdésem csak annyi lenne, hogy amit kaptam új készüléket az viszont Itt kaptam szép hazánkban akkor miért nem újból 1 év a garancia?

(#4131) Tibee86 válasza asprey (#4130) üzenetére


Tibee86
veterán

Független telefonnál nem kapsz újra egy év garanciát(max 3 hónapot, ha kevesebb volt hátra), csak a szolgáltatóknál.

[ Szerkesztve ]

(#4132) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. 5s vásárlásán gondolkodom, az lenne a kérdésem, ha használt készüléket vásárolok, tehát be van regisztrálva akkor van rá 1 év Apple garancia. Ha netán úgy alakul hogy szervizelni kell akkor melyik szervízbe kell vinni és ott milyen papírt (garanciajegy, számla stb.) kérnek? Azért kérdezem hogy vásárlásnál kell-e valamilyen papirt kérni, vagy elég a regisztrálást ellenőrizni? Köszönöm, remélem érthetően fogalmaztam.

(#4133) irgum válasza Horovic (#4132) üzenetére


irgum
addikt

Függetlenhez nem kell papír, sorozatszám alapján megy a gariztatás.
Pesten sok helyre be lehet vinni ha baj van, például iCentre, iStyle, Starking.

(#4134) Horovic válasza irgum (#4133) üzenetére


Horovic
aktív tag

Köszi, természetesen csak függetlent veszek használtan.

(#4135) Horovic


Horovic
aktív tag

Még egy kérdés. Sim kártya használata nélkül meg lehet-e állapítani, hogy valóban független-e a készülék?

(#4136) Zodicus válasza Horovic (#4135) üzenetére


Zodicus
senior tag

Itt bepötyögöd az imei-t és utolsó sorban kiírja, hogy locked vagy unlocked.

(#4137) Horovic válasza Zodicus (#4136) üzenetére


Horovic
aktív tag

Köszi! Hogy lehet az iphone-ról átrakni az elkészített képeket a gépre? Bocs a láma kérdésekért de fogalmam sincs az egészhez, de szeretném megtanulni.

[ Szerkesztve ]

(#4138) Horovic


Horovic
aktív tag

Az amerikai modelt is meg lehet venni, tudom itt használni?

(#4139) Tibee86 válasza Horovic (#4137) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez a legtöbb kérdésedre választ ad.
Megjelenik külön meghajtóként a telefon., és le tudod menteni. Vásárlást igazoló számla nem árt, mert az iStyle önkényesen kitalálta, hogy azt is kérik garanciáztatásnál.

#4138: Tudod.

[ Szerkesztve ]

(#4140) Horovic válasza Tibee86 (#4139) üzenetére


Horovic
aktív tag

Köszönöm.

(#4141) Linci válasza Kicsirics77 (#4129) üzenetére


Linci
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat!

Innen próbálom csinálni, itt azt írja, hogy elég átnevezni, nem kell konvertálni a csengőhanghoz.
http://iphone5.freewb.hu/iphone-ra-mp3-csengohang-beallitas

Most újra nekifutok. :)

(#4142) Asbee


Asbee
veterán

GPS/Helymeghatározás folyamatos bekapcsolása, mennyire meríti az akksit a tapasztalatok alapján? Igaz csak szerda óta van meg de én elégedett vagyok az üzem idővel, folyamatos 3g/wifi bekapcsal állandó szinkronizálásokkal. (Gmail, face, közbe skype). Note 2 után kijelzőt kicsit szokni kellettde imádom ezt a telefont

(#4143) kali válasza Asbee (#4142) üzenetére


kali
legenda

maga a bekapcsolt gps nem húzza az akkumulátort, ha közben semmi sem használja, akkor észrevétlen pihen a háttérben.

(#4144) Asbee válasza kali (#4143) üzenetére


Asbee
veterán

Áh, szuper köszi.

(#4145) Bogyooka


Bogyooka
tag

Vissza olvasgattam itt kicsit a toppikot mert lemaradtam mostanában és láttam megy az android-ios vita.
Fél év Iphone 5 használat után (amit sajnos leejtettem és totál káros lett) most 2 hónapig Galaxy S4 tulaj voltam, most pedig szerencsére vissza tértem Iphone 5S-el.

BT-t életembe nem használtam, nem még manapság. Az NFC még nem elterjedt közelse annyira, hogy érezem a hiányát, legalább is én példát sem tudok mondani rá, hogy mikor lett volna egyáltalán rá alkalmam, hogy használjam.
Számomra elég vicces eleve az, hogy 4maggal se hozta nekem a Samsung azt a sebbeséget amit az alma 2vel is hozz. De hát belegondolva ez nem is meglepő hisz ráhúzzák ugyan azt az android verziot egy közép és felső kategoriába szánt telóra is, optimalizálás és minden nélkül.
JB VS Root: a root az életbe nem fog annyi előnyt adni amennyit a JB tud adni.

Én egészen biztosan Iphone tulajdonos maradok addig amíg az Almámért úgy nyúlok a zsebembe, hogy tudom pikk-pakk bármit megtudok rajta nézni mert nem fog cserbe hagyni, még a Galaxymért rettegve nyúltam ha busz menetrendet kellett néznem mert kész kínlódás volt.
Lefagynak a kontaktok?? 3GS-emen nem fagyott le soha nem még most, az is pont az Androidra jellemző.
Belépek hívnék, rányomok a hívásindítóra és kidobb vissza a kezdőképernyőre és ezt 3x-4x egymás után akár.

Amíg az Iphonoknak meglesz az előnyük, hogy bizhatok benne a mindennapokban nem fogok olyan dolgokat tőle a szívemre venni amit amugy nem is igen használnék (BT,NFC).
Persze ha már ez a megbízhatóság is elmúlna akkor biztosan elgondolkodnék.

Vegye mindenki azt ami neki a megfelelő, de átjárni másik készülék toppikjába sz@rozni a készüléket felesleges szerintem, akik itt vannak valószínűleg azért vannak mert elégedettek az adott készülékkel.

Iphone 5 16GB White

(#4146) Asbee válasza Bogyooka (#4145) üzenetére


Asbee
veterán

Fölösleges volt előhozni a témát, mert egy jó ideje nincs már vita. Egyébként te ugyanúgy full elfogult vagy az egyik oldallal szemben. Én is androidról jöttem mégis elégedett voltam, vagyok mindkettővel. Mindegyiknek megvan az előnye hátránya egymással szemben.

(#4147) kali válasza Bogyooka (#4145) üzenetére


kali
legenda

azokon felül, amit korábban leírtam; nekem is volt s4 is, elégedett voltam vele, nem voltak azzal sem problémák, előnye is volt az 5s ellenében, ahogy hátránya is, de ez bármilyen más típusokra elmondható.
root kontra jailbreak; fordítva van az, ios esetén a jb alatt is csak a felszínt kapargatod, amíg a root sokkal többre ad lehetőséget.

(#4148) Parallaxis válasza kali (#4147) üzenetére


Parallaxis
addikt

root kontra jailbreak; fordítva van az, ios esetén a jb alatt is csak a felszínt kapargatod, amíg a root sokkal többre ad lehetőséget.

Ezt ugye nem gondolod te sem komolyan?

Mindkettő pont ugyanannyit tud, a felhasználónak root jogosultságot ad a rendszerhez. Ennyi.

Igazából mindkét rendszeren meg tudsz oldani bármit a root jogok megszerzése után, csak iOS-en ehhez kicsit több hozzáértés kell.

(#4149) Sn00k


Sn00k
veterán

Csatlakozom az előttem szólokhoz! Én is Galaxy S4-et használtam előtte és semmi bajom nem volt vele, nem laggolt és 1x nem fagyott ki, ami elég nagy szó , mert korábban más droidos telefonjaimnál ez nem volt elmondható. A droid a 4.0 óta szvsz nagyon sokat fejlődött és a felső kategóriás droidok teljesen jól használhatók.

Számomra 3 dolog szól az alma mellett. A külső+anyaghasználat, az ergonómiai kialakítása, és a mérete.

3njoy the Lif3

(#4150) kali válasza Parallaxis (#4148) üzenetére


kali
legenda

komolyan gondolom, ha megfelelően utána fogsz nézni, akkor majd te is, ios alatt hiába a jb, akkor sem kapsz - illetve az alkalmazások/folyamatok - olyan jogosultságokat, mint android alatt a root által, és ez az ios felépítése és müködése miatt nem is csoda.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.