Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) bartimre88 válasza Vgabor92 (#4900) üzenetére


bartimre88
tag

Kipróbálom! Köszönöm szépen!

Üdv., Imre

(#4902) whited


whited
addikt

Tegnap én is megvettem a telót, és imádom :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4903) erdoke


erdoke
titán

Hétfőtől én is 5S gazda lettem, igaz, elvileg csak 2,5-3 hónapig. :) Akkor az asszonyé lesz, éppen ezért az ő kívánságára arany színű lett... :F Egyébként független, 32 GB-os.

A legjobb aláírás a héten

(#4904) Alít válasza erdoke (#4903) üzenetére


Alít
csendes tag

Grat, és Ti hol vettétek meg?

(#4905) erdoke válasza erdoke (#4903) üzenetére


erdoke
titán

220V az ár és a cetelemes -10 % miatt.

A legjobb aláírás a héten

(#4906) lajki7


lajki7
senior tag

Heloztok :) hogy tudom kiiktatni a fotostream mappat?? Egyszer mar sikerult de elfelejtettem :( :D koszi

iPhone 11 Pro

(#4907) erdoke válasza lajki7 (#4906) üzenetére


erdoke
titán

Beállítások/iCloud/képek alatt az első kapcsoló...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4908) lajki7 válasza erdoke (#4907) üzenetére


lajki7
senior tag

Thankju :)

iPhone 11 Pro

(#4909) TMT7TMT7


TMT7TMT7
tag

Sziasztok, tudom,hogy már x+1 kérdés volt garanciával kapcsolatban. Én az i5s-em westendben egy gsm boltban vettem. (0%-os számlával) Tegnap egy másik boltban vásároltam fóliát, ahol érdeklődtem és fószer azt mondta,hogy csak akkor fogják bevenni szervizre apple boltokban,hogyha van róla ÁFA-s számla, nem elég,hogy beregisztráltam az apple honlapján és él a garancia. Erről valakinek tapasztalat, hogy valóban így van-e? A válaszokat előre is köszönöm

(#4910) metju válasza TMT7TMT7 (#4909) üzenetére


metju
tag

En mielőtt megvettem az enyémet direkt bevittem a telót az eladóval egy IStyleba es az ott dolgozó úriembert megkérdeztem ezzel kapcsolatban. Azt mondta, hogy ha betudod kapcsolni a készüléket, tehát nem tropa akkor nem kérnek be semmilyen számlát. (Külön felhívott vmi felsőbb vezetőt is ezzel kapcsolatban)
A gond akkor van ha nem kapcsol be es nem olvasható ki az imei szám

(#4911) TMT7TMT7 válasza metju (#4910) üzenetére


TMT7TMT7
tag

Akkor megnyugodtam,köszi szépen a választ :)

(#4912) Malwoon


Malwoon
csendes tag

Újabb kezdő kérdésem lenne vásárlással kapcsolatban:
Adott a telefon, bontatlan csomagolásban. Azon felül, hogy apple support oldalon serialnum alapján lehet lekérdezni okosságokat, és iphoneimei.info-n adatokat, mit érdemes ellenőrizni, és hogyan?
Fogom magam felhívom az apple support vonalat és megkérdezem, hogy: "Csókolom, tessék mondani ez az imei szám, mit mutat garancia szempontjából?". Vagy fogom magam (és az eladót) és becsattogunk egy APR-be és hasonló kérdést teszünk fel?

(#4913) tomcsi23 válasza Malwoon (#4912) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gyári számot fognak kérdezni, de igen, ezt csinálnám. Apple supportnál megkérdezni, mit tudnak a telefonról. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4914) legiaap


legiaap
nagyúr

Eredeti
szerkesztett 1
szerkesztett 2

iPhone 5S + Camera360

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4915) Tibee86 válasza legiaap (#4914) üzenetére


Tibee86
veterán

Rossz topik. ;] A 2. amúgy tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#4916) legiaap válasza Tibee86 (#4915) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ba..meg tényleg.
:W
Bocsesz

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4917) zorromoto


zorromoto
senior tag

szevasztok

hogy a piklibe tudok 5s-el 16/9-es videót készíteni.Láttam egy videót ahol a képernyőn dupla tapi után átváltott 16/9-re de az enyém bacik rá. 7.1.2-es a rendszer

:F :F

[ Szerkesztve ]

(#4918) Macccy


Macccy
senior tag

Sziasztok!

Ma és tegnap rászántam az időt és a keresőt, hogy áttúrjam a topicot, a cikkeket, az utóbbi 10 hónap híreit és az iOS frissítéseket, szervíz árakat ... Váltani készülök iPhone 4S -ről 5S -re és szeretek mindent alaposan ismerni ilyenkor. Úgy gondolom hiába olvastam sokat, a legjobb "ajánlás" illetve vélemény maguktól a felhasználóktól érkezhet ... vagyis tőletek.
Szóval légyszi nyilatkozzatok mire érdemes figyelni ...

- milyen dolgok merülhetnek fel akár egy gyártási hibás készülék esetén
- hol tart mostanság a tavaly felmerült akkumulátor probléma
- mennyit bír most egy töltéssel átlagos használattal ... (nálam a 4S elvan 1 napot ha sokat böködöm, ha csak telefon és kevés használat 2 nap)
- mi a helyzet manapság Touch ID fronton, romlott e már el ez az alkatrész
- megjavult e valóban az 5S/5C iránytű/accelerométer gond a 0.3 frissítéskor

Nem szeretném ezzel szétoffolni a topicot feleslegesen, ha úgy érzitek nem fér bele pár aktuális vélemény, akkor dobjatok meg privát levéllel!

Előre is köszönöm!

:)

(#4919) Tibee86 válasza Macccy (#4918) üzenetére


Tibee86
veterán

- milyen dolgok merülhetnek fel akár egy gyártási hibás készülék esetén
Nem igazán értem a kérdést se, akármi felmerülhet, mint bármilyen más iPhone-nál vagy telefonnál. Ha típushibára gondolsz az nincsen, S verziókban kijavítanak már minden korábbi bakit.

- hol tart mostanság a tavaly felmerült akkumulátor probléma
Miért, tavaly felmerült valamilyen akku probléma? Egyébként minden frissítésnél van itt a fórumon is minimum 10 olyan ember akinek borzasztóan merül, 10 olyan, akinek megtáltosodott az akku.

mennyit bír most egy töltéssel átlagos használattal ...
Jobban bírja, mint az i5 bírta. Ha a 4s-sel elvagy egy napot, ezzel se lesz gond.

mi a helyzet manapság Touch ID fronton, romlott e már el ez az alkatrész
Ez még a jövő zenéje, egy touch ID sincs még egy éves se.

megjavult e valóban az 5S/5C iránytű/accelerométer gond a 0.3 frissítéskor
Meg se nyitottam még az iránytű app.-ot, így ezt passzolom.

(#4920) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Be lehet úgy állítani az ujjlenyomat feloldást hogy akkor oldjon fel ha meg is nyomom a home gombot. Nagyon zavaró hogy fel ébresztem a telot és fel is oldja szinte egyből a zár képernyőt.

HAJRÁ VIDI !!

(#4921) Tibee86 válasza Nocsesz1 (#4920) üzenetére


Tibee86
veterán

Zavaró? Pont azért van így, hogy minél gyorsabb legyen a folyamat. Használd a power gombot.

(#4922) erdoke válasza Macccy (#4918) üzenetére


erdoke
titán

Az utolsó két töltés előtt 6-7 óra használatot írt, ami nálam legalább olyan jó, mint az i5 volt. A Touch ID jobb, mint amire számítottam, bár valamikor régen próbálgattam már Apple Store-ban.
A többire szerintem nem lehet megfelelő választ adni, statisztikai mennyiségű tapasztalattal kellene hozzá rendelkezni.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4923) Geengster válasza Macccy (#4918) üzenetére


Geengster
csendes tag

Nyugodtan cseréld le! Én is - meg gondolom még rajtam kívül sokan - 4S ről váltottam és maximálisan elégedett vagyok. Lassan 5. hónapja használom az 5S-t és eddig semmilyen gondom nem volt vele.. Mondjuk a cserekor a 4S is közel 2,5 éves volt, de azzal sem volt semmi baj, a mai napig használja az új tulaj nagy megelégedettséggel..

(#4924) talamasca válasza zorromoto (#4917) üzenetére


talamasca
senior tag

???
Nem értem a kérdésed....
Alapból 16:9-ben rögzít.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#4925) zorromoto válasza talamasca (#4924) üzenetére


zorromoto
senior tag

nekem ugyan nem .A két oldalt fekvő módban ott figyel a fekete sáv

lehet megoldódótt ,most nézem :)

[ Szerkesztve ]

(#4926) kali válasza Macccy (#4918) üzenetére


kali
legenda

szia,

egy percig ne gondolkozz, cserélj! :K
- az első szériánál volt akkumulátoros probléma, de az rég elfelejtve már
- bőven a 4s felett tud akkumulátoros üzemidőben
- az enyémen hibátlanul működik az olvasó, és ismerősi körben sem hallottam még meghibásodásról
- korábban sem tapasztaltam iránytű...stb problémát - igaz, magát az iránytűt nem sűrűn használom, gps használatkor dobja fel néha, hogy kalibrálni kell, akkor megteszem, és utána minden okés

[ Szerkesztve ]

(#4927) csacsi67 válasza kali (#4926) üzenetére


csacsi67
addikt

El vagy tunve mint az aranyora . :D

(#4928) kali válasza csacsi67 (#4927) üzenetére


kali
legenda

vidéken voltam/voltunk, utána meg alig értem utol magam sok maszek...stb tekintetében, de szerepelt az aláírásomban a korlátozott elérés - mert a privátok jöttek ám rendesen...

8 bétázik itt valaki? tapasztalat?
nem tettem fel, de kérdezgetnek róla, és nem tudok mit mondani.

(#4929) Macccy válasza kali (#4926) üzenetére


Macccy
senior tag

Ez amiket elmondtatok és amit olvastam igen igen meggyőző, sőtmitöbb zsír! Na akkor már csak szereznem kellene egy sz*ros cetelem kártyát a lejárt helyett ... (sose használtam, naná hogy pont most kellene) :D

(#4930) tomcsi23 válasza Nocsesz1 (#4920) üzenetére


tomcsi23
veterán

Próbáltad olyan ujjal is megnyomni, amit nem mentettél el :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4931) Nocsesz1 válasza tomcsi23 (#4930) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Igen. Úgy használom, csak meg kell szokni. :B

HAJRÁ VIDI !!

(#4934) talamasca válasza kali (#4928) üzenetére


talamasca
senior tag

Beta 3 már használható a napi életben is. Egyelőre különösebb negatívum nincs, kisebb bugok vannak.
Messze használhatóbb, mint a beta 1 volt.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#4935) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Sziasztok!

Kb. 1,8 év (hogy ilyen szépen fejezzem ki :) ) Androidozás után visszatértem az iOS-hez (előzőleg 4 évig nyüstöltem) nagyjából két hete. Örülök neki, hogy újra itt lehetek, ebben a táborban... na, nem mintha táborokra kellene osztani, de mégiscsak azért jöttem, mert az Android részemről nem volt annyira rendben, pedig árkategóriában hasonló telefon volt még a vásárlás idején, mint az iPhone 5. Igaz, utóbbi még mindig tartja az árát ahogy az összes Apple termék, ellenben a Samsung csodájával valamivel több mint 50 ezret "buktam". Nem kereskedek, de ez nem kevés pénz akkor sem.

Örülök neki, hogy az 5S-hez lett szerencsém, igaz előzőleg csak az 5-öst néztem, az 5C maximum egy pillantásra volt megfelelő, egyébre nem. Tökéletes minden, mint eddig.
Vajon a szoftverek még körülbelül meddig fognak rá érkezni, meddig lesz igazán használható akadás mentesen? :)
Szerk.: hirtelen felmerült még két kérdésem:
- itt az 5S-nél is van/volt széria, amiről pattogzott a festék/egyéb anyag?
- tudtok-e olyan programot a Store-ból, ami lehetővé teszi 10-nél több videó offline megnézését, hallgatását?

Köszönöm a válaszaitokat, és kellemes hetet kívánok mindenkinek, Üdvözlet!

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#4936) Rage47 válasza HUNPSP (#4935) üzenetére


Rage47
veterán

én 3 évet tipplenék neki

(#4937) Grougon válasza talamasca (#4934) üzenetére


Grougon
tag

Nekem béta 1-ben volt kevesebb bug:)

Béta 3 bug lista amibe belefutottam:
Kamera 4-5 kép után újraindítja a telefont.
Safari új lapon történő megnyitás esetén kilép.
Continuity, handoff néha működik néha nem.

(#4938) kali válasza talamasca (#4934) üzenetére


kali
legenda

köszi!
régebben a beta 1 és 2 még nagyon problémás volt például az ios 6 alatt - akkor 4s telefonom volt -, de a beta 3 már rendben volt, nyaralásra is azzal vittem a telefont, és nem volt vele gondom, most viszont nem engedhetem meg magamnak, hogy beta verziókat "teszteljek", mert kell egy stabil, minden percben megfelelően működő telefon.

Grougon; neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4939) bartimre88


bartimre88
tag

Sziasztok!

Megosztanám veletek az i5S-el megélt kálváriámat :))
Ez év elején jutottam egy ilyen csodához, ami egészen múlthét elejéig tökéletesen működött. Aztán valamilyen okból kifolyólag, egyik napról a másikra, iszonyat gyorsan merült.
Kolozsváron lakom, megnéztem az apple oldalán, hogy kihez fordúlhatok ezügyben. Garanciába nem akartam visszaküldeni, mert 2 hét az átfutási idő. Létezik szerény kis városunkban, az iStylon kívűl, egy másik Premium Reseller és Authorised Service Provider is, Noumax néven fut. Bevittem hozzájuk, lecsekkolták, átvették, 3 nap múlva kezemben volt az új készülék, Hollandiából szállítva (A1530-as, mint az előző). Rákérdeztem, állításuk szerint nem refubrished, hanem zsír új. Gyári fólia rajta.
Hazavittem és az eljárás szerint használtam, egészen máig, amikor elkezdte ugyanazokat a tüneteket produkálni, mint az előző társa, azaz rohamos merülés. Kb. 3 óra használat, optimalizált fényerő mellett és merülés akkor is, amikor nem használtam. Visszavittem. Kérték az elnézéseket, 2 nap múlva érkezik az új.

Hasonló tapasztalatok?

Üdv., Imre

(#4940) kali válasza bartimre88 (#4939) üzenetére


kali
legenda

szia,

biztos, hogy nem valami (beragadt) alkalmazás, hálózati probléma, sim kártya vagy ilyesmi a hiba oka?
teljes gyári visszaállítás után is adódott a probléma?
azért az már gyanús, ha több telefon esetén is azonos hiba jelentkezik...

[ Szerkesztve ]

(#4941) bartimre88 válasza kali (#4940) üzenetére


bartimre88
tag

Igazából nem tudom, és ők sem tudták megmondani. Az appokra gyanakodtak ők is, viszont kizárólag normális, elterjedt appokat használok, amit mindenki más is. Mire gondolsz beragadt alatt? Tény, h valójában akkor jelentkezett a probléma, amikor újra fölraktam az appjaim. Illetve azután. De ugyanezeket használom az iPad-emen is, és ott nincs gond.
Igen, teljes visszaállítás után is, mitöbb, vadiúj készüléken is, 2 nap után, harmadik töltés alkalmával.

[ Szerkesztve ]

Üdv., Imre

(#4942) kali válasza bartimre88 (#4941) üzenetére


kali
legenda

amikor jelentkezik a probléma, nyomsz egy home + power kombót újraindulásig, ha nem jelent megoldást, akkor gyári visszaállítás, és ha úgy, a csupasz készülékkel nincs gond, akkor valamelyik alkalmazás a hiba forrása, és ezt nem zárja ki az, hogy népszerű, sokak által, illetve más eszközökön is használt programokról van szó.
végszükség esetén külön eltávolítani minden alkalmazást egyesével, és kiszűrni, hogy melyik okozza a gondot, ellenkező esetben hiába a sok cserés telefon, idővel mindig jelentkezni fog a probléma, amiről viszont maga a készülék nem tehet, ha nem az hibás.

(#4943) Rage47 válasza bartimre88 (#4939) üzenetére


Rage47
veterán

milyen appokat használsz?
nálam pl. a Moves szívta az aksit

(#4944) bartimre88 válasza kali (#4942) üzenetére


bartimre88
tag

#kali: az előző készüléken megvolt a DFU mód, és a gyári visszaállítás is. Egyik sem segített. Este levettem töltőről, reggelre 61%-os akksim volt, használat nélkül. Az új készüléken, mindenképp ki fogom próbálni ezt a megoldást, mármint, h csupaszon hagyom egy ideig, bár szerintem nem appfüggő a probléma...

#Rage47: teljesen alapvető appokat, egy-két kivétellel. Tehát facebook, messenger, instagram a leggyakoribb, fotózok néha, podcast állandóan, mail. Ami esetleg kevésbé gyakori: flightradar24. De hangsúlyozom, ezeket évekkel ezelőtt is használtam, gond nélkül, még i4S-en, aztán 5S-en, ami ugye meghibásodott, és ugyanezeket töltöttem le az újra is. Tehát semmi új app, ami eddig ne lett volna. Meg fogom nézni a frissítéseket, hogy melyek frissűltek számottevően.

Köszönöm a segítségetek! Bármilyen ötleteket szívesen fogadok, annak elkerülése érdekében, hogy az új készülék is meghibásodjon :)

Üdv., Imre

(#4945) kali válasza bartimre88 (#4944) üzenetére


kali
legenda

pedig sanszos, hogy ha egymást követően több készüléken is jelentkezik azonos hiba, ráadásul csak a korábban is használt alkalmazások telepítését követően, akkor nem a telefonok hibásak.
az sem jelent semmit, hogy korábban, illetve a korábbi telefonokkal nem volt problémás egy vagy több alkalmazás, hiszen elég egy problémás frissítés, és már hibásan is működik az az alkalmazás, amivel régebben nem volt gond.
nem sok esélyt látok rá, hogy egymást követően mindig hibás telefont adnának, pláne adott szituációban, azonos hibával...

[ Szerkesztve ]

(#4946) erdoke válasza bartimre88 (#4944) üzenetére


erdoke
titán

A Flightradar24 nálam is fent van már évek óta, nem vettem észre, hogy gondot okozna.
Ettől függetlenül én is a tiszta lappal indulást javaslom.

Erről jut eszembe, van ott valaki, akinek volt i5-je előtte? Nekem mintha az 5S hátulja jobban melegedne, néha nem is kicsivel. Talán a helymeghatározásnak van hozzá köze, de csak óvatos tipp. Egyébként én is az i5 iCloud mentés visszaállítását használom, de üzemidő én nem vettem észre, hogy számítana:

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4947) whited válasza erdoke (#4946) üzenetére


whited
addikt

szerintem ez is melegszik úgy mint anno az i5

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4948) joey04 válasza erdoke (#4946) üzenetére


joey04
titán

én nem vettem észre, hogy jobban melegedne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4949) erdoke válasza joey04 (#4948) üzenetére


erdoke
titán

Figyelem majd. Még 2,5 hónap, és egy 4S visszaállításával kell megbírkóznia, addig hátha nem lesz vele gond.

A legjobb aláírás a héten

(#4950) HUNPSP válasza Rage47 (#4936) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Pedig az nem piskóta idő... :) Én másfél évnél hirtelen nem tippeltem volna többet, és már ezzel is lehet nagyon sokat mondtam.

Urak, milyen módon tudnám a rezgés erősségét valamivel megnövelni, beállítani? "Anno" a 3GS és a 4S is szuperált, úgy rezegtek hogy kiszakadt a zsebem - némi túlzással, és az is lehet hogy az idő is szépít ezeken -, ezt pedig egyszerűen nem érzem. Próbáltam több rezgéstípust is, de nem igazán működnek.
Én elég sokszor csak némítva használom (sőt, döntő többségben), ezért lenne fontos. Persze, a fényjelzést bekapcsoltam, és néha a szerencsén múlik hogy észre veszem, na de nem megyek egész nap lehajtott fejjel, így kissé zavar a dolog, és nem igazán találok beállítást ezzel kapcsolatban.

Egyébként tényleg melegszik a telefon, de nem annyira vészes.

Szerk.: whited, erdoke, kali... egyelőre más ismerős nevet nem találtam, de a ti nevetek rémlik, pláne kalié, aki mindig mindenhol segít és szakszerűen hozzá tud szólni mindenben. :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.