Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) 19.Norbika válasza DNReNTi (#16000) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

A TDD milyen hasznos tudna lenni ilyenkor :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16002) DNReNTi válasza 19.Norbika (#16001) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na hát oszt arra meg kinek van ideje? :D Egyébként tesztelve volt az az elején, csak természetesen bővíteni kellett, aztán jöttek a furcsaságok. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16003) 19.Norbika válasza DNReNTi (#16002) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Persze TDD-re nincs idő, csak a bugolásra :D Valahogy itthon kevésbé divat a teszt alapú fejlesztés, illetve bármiféle teszt, a végigkattintom és majd kiderül mi lesz megoldáson kívül :) De hogy ez meg kinek a hibája, azt nehéz eldönteni. No de ne is menjünk ebbe bele :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16004) honda 1993


honda 1993
senior tag

hali.

ezek kozul a melyiket erdemesebb elolvasni?

Kozmajer Viktor - PHP és MySQL az alapoktól

Matt.Zandstra-Tanuljuk.meg.a.PHP4.hasznalatat.24.ora.alatt

Matt.Zandstra-Tanuljuk.meg.a.PHP5.hasznalatat.24.ora.alatt

ezekrol a 24 oras konyvekrol valaki azt mondja hogy nem jok,valaki szerit igen.

viszont errol nem tudok semmit
Kozmajer Viktor - PHP és MySQL az alapoktól

XD alias IKSZDé

(#16005) DNReNTi válasza honda 1993 (#16004) üzenetére


DNReNTi
őstag

A neten az első vélemény róla amit találtam:
"Nagyon hasznos kis könyv, leszámítva, hogy a benne lévő anyag kb. 1998-ban íródott." :D
Scribd-en belepörgettem, az adatbáziskezelés pl kapásból a nyugdíjazott mysql_ parancsokkal van kivitelezve. Én maradnék továbbra is a naprakész blogok, netes tutorialok böngészésénél. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16006) honda 1993 válasza DNReNTi (#16005) üzenetére


honda 1993
senior tag

de ez most melyik konyvre is vonatkozik ?

XD alias IKSZDé

(#16007) wis válasza honda 1993 (#16004) üzenetére


wis
tag

A 24 órásat ne, 2005-ben adták ki. Korábban linkelt fordfairlane egyet azt nézted már?

(#16008) honda 1993 válasza wis (#16007) üzenetére


honda 1993
senior tag

azt neztem mar,de nem talaok semmi fele php tutorialt az oldalon.

dede megvan kozben. csak azt nem tudom hogy a tobbi az is php,vagy vannak mas nyelvek is az oldalon

csak ezek a menu pontok vannak

1. Az alapok
2. A tartalom és a kinézet
3. Szerver oldali működés
4. Kliens oldali működés

nem tudom hogy (B)DNReNTI(/B) melyik konyvre mondta amit mondott. de ezt a konyvet kezdtem el olvasni,errol mi a velemenyetek ?

Kozmajer Viktor - PHP és MySQL az alapoktól

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16009) DNReNTi válasza honda 1993 (#16008) üzenetére


DNReNTi
őstag

Pontosan arra a könyvre írtam amit írtam. :)
Mármint: Kozmajer Viktor - PHP és MySQL az alapoktól. Erre.
A 24 órásokról nem tudok nyilatkozni, többen vannak ellene mint vele.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16010) wis válasza honda 1993 (#16008) üzenetére


wis
tag

Van benne még MySQL és Javascript is, a 285. oldalon pedig a tartalomjegyzék.
A Kozmajer Viktoros könyv pedig túl olcsónak tűnik, a szerző is egy zsebkönyvnek nevezi.

(#16011) honda 1993 válasza DNReNTi (#16009) üzenetére


honda 1993
senior tag

koszi.

WIS: szinten koszi

XD alias IKSZDé

(#16012) 19.Norbika válasza honda 1993 (#16004) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Én ezt javaslom. Ezzel nagyon nem lőhetsz mellé.

PHP ÉS MySQL webfejlesztőknek

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16013) PumpkinSeed válasza 19.Norbika (#16012) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

+1 én is ebből tanultam/ok.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16014) honda 1993


honda 1993
senior tag

hmmm.

koszi :)

XD alias IKSZDé

(#16015) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Eljött a prepared statment ideje. :D
Új hobbi projekt amihez már kértem segítséget is lokalizáció terén mindegy nem ez a lényeg, elkezdtem benne használni prepared statmentet, kimásoltam a régebbi projektből ahol ment rendesen. Nem ment, semmi hibaüzenet csak a teljes PHP rész kihagyásra került a szerver részéről. Megnyitottam a hivatalos doksit ahonnan kimásoltam ezt:

$mysqli = new mysqli("example.com", "user", "password", "database");
if ($mysqli->connect_errno) {
echo "Failed to connect to MySQL: (" . $mysqli->connect_errno . ") " . $mysqli->connect_error;
}
$stmt = $mysqli->prepare("SELECT id, label FROM test WHERE id = 1");
$stmt->execute();
$res = $stmt->get_result();
$row = $res->fetch_assoc();

Persze a megfelelő helyeken kicseréltem mindent. Megint ugyan az a PHP rész kimarad mintha nem is lenne előző echo utasítások se működnek stb. kikommenteltem a sorokat. A $res = $stmt->get_result(); résztől adja meg magát folyamatosan, de semmi hibaüzenet vagy valami. MySQL kapcsolódás rendben van a lekérdezés elvben végig megy hiba nélkül.
Ugyanúgy doksiból kimásoltam ezt:

if (!($res = $stmt->get_result())) {
echo "Getting result set failed: (" . $stmt->errno . ") " . $stmt->error;
}

Hátha kapok valami hibaüzenetet, vagy hogy miért nem megy végbe a folyamat, de ugyan az. A PHP rész kimarad és a nyers HTML-t kapom vissza, mintha egy sor PHP-t nem írtam volna.

Bemásolnám a kódrészletet, de szerintem felesleges, mert ugyan az amit már bemásoltam csak más az SQL lekérdezés és az adatbázis kapcsolódás.

SQL lekérdezés:

SELECT * FROM users_login WHERE id = 1

Ha valaki tudna segíteni, hogy hol rontom el megköszönném.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16016) Sk8erPeter válasza PumpkinSeed (#16013) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erről beszélsz, amire azt írtad, hogy még a prepared statementeket is b@szik megemlíteni a könyv? :W Hát valóban remek lehet... Mondjuk ha teljesen kihagytad ebből a könyvből az OOP-részt, akkor nem tudom, miért állítottad nagy magabiztossággal, hogy nincs is szó bennük erről, lehet, hogy ott említésre kerül (még ha a mysqli-t procedurális stílusban is lehet használni, lásd mysqli_prepare())...

(#16015) PumpkinSeed :
Különösebben nem gondolkodtam el a kódodon, de
1. a hibajelzések tutira nincsenek elnyomva? Vágod, az fejlesztés idején mindig legyen E_ALL értéken (E_ALL | E_STRICT).
2. a get_result miatt kérdezem, hogy 5.3.0-s vagy annál magasabb verziószámú PHP-d van telepítve?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#16017) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#16016) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Tutira nem említi azért azt a 20 oldalt amiben az OOP-t tárgyalja átolvastam. Megnéztem egy pár magyar nyelvű PHP-val foglalkozó könyvet, és ez volt a legfrissebb és jobb is szerintem. Attól függetlenül, hogy a prepared statmenteket nem tárgyalja egy jó alapot ad és abból már könny elsajátítani a továbbiakat.

Megnézem, lehet a rPI-n ki van kapcsolva.. 5.4.4 van fent.

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16018) 19.Norbika válasza Sk8erPeter (#16016) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Mondjuk a legtöbb kezdőknek szóló könyv nem foglalkozik komolyabban ezzel a témával. Ahogy sok mással sem. De a piacon elérhető magyar nyelvű könyvekből ez az egyik legértelmesebb. Persze mint mindennek ennek is van hibája, de azért falba csak akkor verd a fejed, ha tájékozódtál is :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16019) 19.Norbika válasza PumpkinSeed (#16015) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

$stmt->get_result() -> ez a metódus tudomásom szerint csak 5.0 - 5.3-as verzió között volt elérhető. Mérget nem vennék rá, csak félig :)

Ha ehhez ragaszkodsz, akkor kicsit játszani kell szerver szinten. Ellenkező esetben ajánlom inkább a PDO használatát, vagy nézd át a mysqli doksiját újra.

P.S.

A hibaüzenetek el vannak nyomva nálad. Ezt biggyeszd a kód elejére.

error_reporting(E_ALL);
ini_set("display_errors", 1);

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16020) Sk8erPeter válasza 19.Norbika (#16018) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És az általad ajánlott "PHP és MySQL webfejlesztőknek" című könyv címében, összefoglalójában hol kellene látni bármilyen utalást arra, hogy kifejezetten "kezdőknek szóló könyv" lenne? De tök mindegy, basszus, 2014 augusztusa van, te egy 2010-es könyvet ajánlasz, ami egész konkrétan a PHP és MySQL kapcsolatát taglalgatja, és komolyan elfogadhatónak tartod, hogy egy büdös szó nem esik a prepared statementekről (aztán még ki is oktatsz, hogy én tájékozódjak)? :Y :D Miért, mégis szerinted hogy kéne oktatni BÁRKINEK azt, hogy hogyan paraméterezzen fel egy query-t? Fűzögesse össze a stringet, escape-elgessen csak manuálisan? Ezt nem gondolhatod komolyan.
Igenis essen már szó egy PHP-ről és MySQL-ről szóló könyvben a prepared statementekről, nehogy már ez az elvárás legyen túlzott.

(#16019) :
"$stmt->get_result() -> ez a metódus tudomásom szerint csak 5.0 - 5.3-as verzió között volt elérhető. Mérget nem vennék rá, csak félig :)"
Itt még be is linkeltem a hivatalos oldalát (meg a hibák elnyomását is írtam, de mindegy :D), idézem: "(PHP 5 >= 5.3.0)". A fél mérget nem javaslom, de ahogy érzed.
A PDO-preferálással legalább egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#16021) 19.Norbika válasza Sk8erPeter (#16020) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

A könyv tartalmából elég egyértelműen következik, hogy kezdőknek szól. Gyorsan rákerestem a tartalomjegyzékre.

Mi a PHP? 2
Mi a MySQL? 2
Miért használjunk PHP-t és MySQL-t? 2
A PHP legfőbb erősségei 3

Várhatóan aki már találkozott magával a nyelvel, annak nem kell bemutatni sem. Szóval fogadjuk el, hogy ez egy kezdőknek szóló könyv. A legtöbb magyar nyelvű könyv már több éves. A piacon található könyvek közül ajánlottam olyat, ami a lehető legtöbb témával foglalkozik. Márpedig ha kicsit is utána néztél volna ( amit vélhetően nem tettél meg ) akkor belátnád, hogy ez a könyv elég sok témát érint és így nagyobb rálátást ad a nyelv lehetőségeire. Mivel mind tudjuk, egy nyelvet csak könyvből nem lehet megtanulni, így az sem elvárható, hogy mindennel foglalkozzon amivel te vagy én szeretném. Nem MVC pattern szerint fejlesztenek benne, hozzá sem szagol a TDD vagy BDD-hez, meg sem említi mi az az ORM és DAO, stb. Ha rajtam múlna, akkor egy sor procedurális kód nem születne benne, hanem a hello world is OOP lenne. Már csak a hozzászoktatás miatt is. De itt nem arról van szó, hogy szerintem mi a jó. Pedig 2014-ben a rendes OOP szintén alap.

A kérdező válaszára én is válaszoltam. Ezzel nem cáfoltalak meg téged, sőt még csak meg is erősítettelek. Az már végképp érdekes, hogy ezzel neked mi a bajod. Keveset aludtál? :D

Ötlet. Zárjuk le ezt a végtelenségig húzható témát :) Ha egyszer valamikor összefutunk, akkor egy sör mellett megvitatjuk :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16022) honda 1993


honda 1993
senior tag

XD.

Nekem tetszik a könyv, ezzel nincs is gond.

Csak az a baj hogy ahogy olvasgatom, csak nagyon keveset értek meg belőle úgy igazából.

Remélem hogy ez nem csak velem van így.

XD

XD alias IKSZDé

(#16023) PumpkinSeed válasza Sk8erPeter (#16016) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Megkaptam a hibaüzenetet.

Fatal error: Call to undefined method mysqli_stmt::get_result() in /var/www/img_share/reg_log.php on line 29

Rákerestem, de mindenhol a mysqlnd driver hiányára hivatkoztak, amit telepítettem is, de így sem változik semmi.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16024) 19.Norbika válasza honda 1993 (#16022) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Ne vedd sértésnek de nem vehetjük érdemleges értékelésnek ezt. Nem azért mert bármi baj lenne veled, csak nem ismered kellően a nyelvet. Így aztán az is lehet, hogy jól megvezettelek és rossz a könyv :) Szerintem nem az csak gondoltam trollkodok egy kicsit :)

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16025) PumpkinSeed válasza honda 1993 (#16022) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mit nem értesz belőle? Vannak részek amit érdemes kétszer elolvasni, illetve úgy érdemes a könyv elejével foglalkozni, hogy párhuzamosan nézed és kipróbálod a példakódokat, hogy a működésüket is lásd.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16026) 19.Norbika válasza PumpkinSeed (#16023) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Mert nem jól telepítetted :) Én azt tanácsolom hogy, egy nem támogatott dolgot ne nagyon akarj használni. Ne erőltesd a kör alakú lyukba a négyzet kockát :) Még mindig azt tanácsolom, hogy ismerkedj meg a PDO-val. Ennek hosszabb távon csak az előnyét élvezheted.

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16027) 19.Norbika válasza PumpkinSeed (#16023) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Lesd meg ezeket:

mysqli_stmt_bind_result
mysqli_stmt_fetch

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16028) PumpkinSeed válasza 19.Norbika (#16027) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezekkel próbálkozom most. De igazából jobban tetszik az asszociatív tömbben tárolt adat mint ez a bind_result-os téma.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#16029) honda 1993 válasza PumpkinSeed (#16025) üzenetére


honda 1993
senior tag

Igen amit mondasz hogy közben írogassam be a kódokat, az tényleg hasznos és ezt szoktam alkalmazni magam is.

Csak most a munkahelyemen vagyok és itt olvasgatom.
Majd holnap viszont megint átolvasom és akkor majd írogatok is

XD alias IKSZDé

(#16030) DNReNTi válasza honda 1993 (#16029) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jó tanulási módszer lehet az is, ha már a nagyon alapok megvannak, hogy kitűzöl magad elé egy célprogramot, amit meg szeretnél valósítani, mondjuk egy form elküldését és a kapott adatok ellenőrzését. Mire megcsinálgatod, megnézel pár tutorialt a neten, csomó minden rád ragad. Aztán lehet bővíteni, teszem azt, adatbázisba mentéssel, olvasással, satöbbivel. Így mondjuk már el is jutottál oda, hogy egy regisztráció és login formot össze tudsz dobni.

Azért annyira nem lesz egyszerű, mint ahogy most leírtam ;]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16031) honda 1993 válasza DNReNTi (#16030) üzenetére


honda 1993
senior tag

És mi az a form?

XDXD

XD alias IKSZDé

(#16032) fordfairlane válasza honda 1993 (#16031) üzenetére


fordfairlane
veterán

Adatbevitelre szolgáló elem a weboldalba beágyazva.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#16033) honda 1993 válasza fordfairlane (#16032) üzenetére


honda 1993
senior tag

Nekem ez egyenlőre még magas.

Csak a html és a css az amit valamennyire ismerek.

A php-val csak most kezdek el ismerkedni.

XD alias IKSZDé

(#16034) kemkriszt98 válasza honda 1993 (#16033) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

A form tag a html része...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16035) 19.Norbika válasza honda 1993 (#16033) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

a form az html. Pontosabban html űrlap. ( <form></form> )

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16036) 19.Norbika válasza kemkriszt98 (#16034) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Majdnem egymás szavába vágtunk :P

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16037) honda 1993


honda 1993
senior tag

Basszus...
Tényleg... Pedig találkoztam már vele xd

És a php részét a kódnak a html - be szoktátok írni amikor formot írtok, vagy egy külön php fájlban mentitek?

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16038) kemkriszt98 válasza 19.Norbika (#16036) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Lemaradtál 9 mp-el :P

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#16039) 19.Norbika válasza honda 1993 (#16037) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Most nagyon nem zavarnálak össze, de a megjelenítést ne keverd a logikával. Erre jó példa az MVC. Egy kis alap összefoglalás, ami most még biztos kínai lesz, de azért próbáld meg értelmezni.

MVC

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16040) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Valaki esetleg ismeri a real time működését és használatát?
A google-ben túl sok mindenre nem akadtam még eddig. :D

(#16041) DNReNTi válasza honda 1993 (#16033) üzenetére


DNReNTi
őstag

Akkor adok neked egy feladatot, aminek az elkészítése során egy csomó alapdolgot meg lehet tanulni. Persze nem fogom számon kérni. :D Csak úgy gondolom, hogy ennek a megvalósítása segít abban, hogy ráláss a php meg úgy egyáltalán a programozás alapjaira.

Készíts el egy űrlapot amely 3 adatot kér be:
- egy számot
- még egy számot
- és egy műveletet lenyíló listából (alap matematikai műveletek)

Add át a bekért adatokat POST metódussal.

Ellenőrizd:
- hogy van e POST
- hogy minden mező ki volt e töltve
- hogy a számok számok e
- hogy a kiválasztott matematikai művelet végrehajtható e

Ha minden rendben akkor:
- végezd el a kiválasztott műveletet az átadott változókkal
- küldd vissza az eredményt URL-ben paraméterátadással az eredeti fáljnak
- írasd ki az eredményt ott

Na most ezt elolvasva azt mondod kapjam be, mert így első olvasatra ez magasnak tűnik, ráadásul megsúgom, semmi haszna nincs is a való életben, de meg fogod tanulni általa:
- hogyan illessz PHP kódot a HTML kódodba
- változó és típus ellenőrzést
- a POST és GET kezelését és a kettő közötti különbséget
- paraméterátadást URL-ben
- alap matematikai műveleteket
- feltételkezelést

Természetesen hülyeség lenne ennek így egyből nekiugrani, de ha már túl vagy az első "hello world" meg hasonló példákon, akkor nyugodtan belevághatsz. Nem fog magadtól menni, de ahelyett, hogy idegeled magad, kérdezel, keresel, olvasol, tanulsz. ;)
Na hajrá ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16042) biker válasza DNReNTi (#16041) üzenetére


biker
nagyúr

"- hogy a kiválasztott matematikai művelet végrehajtható e"

Ha kiválaszthatja hogy + - * / akkor miként definiálod a "nem végrehajtható" fogalmát???
tegyen bele egy hülyeséget is a selectbe? # vagy milyen jelet?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16043) DNReNTi válasza biker (#16042) üzenetére


DNReNTi
őstag

A nullával osztásra gondoltam, de nem akartam lelőni a poént. :(((

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#16044) Lacces


Lacces
őstag

Hali.

Keszitenek ket frameworkkel egy alap webstore fele alkalmazast. Es szeretnem a sebesseguket lemerni, erre milyen eszkozt ajanlanatok?
- Egy oldal betoltes
- Lista oldal betoltes
- Szures, kereses.
Ezek ugye meg Apache Branchel menne. Bar ahogy olvastam nem mindegy milyen parameterekkel merem a teljesitmenyt.

Na de peldaul a belepes, regisztracio mentes, egy "termek adat" mentesenek a gyorsasagat mivel lehetne merni? :R
Kinek mi a szemelyes tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#16045) 19.Norbika válasza biker (#16042) üzenetére


19.Norbika
csendes tag

Minden végrehajtható ami a selectben is van. Bármilyen más művelet nem.
Pl.: egy tömb tartalmazza a valid műveleteket. Abból select generálás, és majd validálás.
Plusz a tömb bejárása elé a select-ben egy invalid option tag, a demonstráció miatt.

Valami ilyesmire gondolhatott szerintem - vagy mégsem? :D

[ Szerkesztve ]

Nightvis | www.nethq.hu - html,php,js,jquery,c#,sql programozás

(#16046) honda 1993 válasza 19.Norbika (#16039) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hmmm ez érdekes.

Még annyi hogy a form-hoz szügséges kódot minek hívják?

Sajnos egyáltalán nincs ötletem.

Mert gondolom ez is úgy működik mint a bejelentkező felület, amit szintén meg lehet írni html-el, de utána ahoz is kell a php

XD alias IKSZDé

(#16047) honda 1993 válasza DNReNTi (#16041) üzenetére


honda 1993
senior tag

28. Sorban amit írtál az igaz is.

XDXDXD

Persze csak VICCELEK.

Hát, az van hogy egyenlőre magát a

"házit" sem értem, nemhogy azt hogy miképpen oldjam meg.
Xd

Minden esetre Köszi, először a formot akarom megcsinálni.

Az talán sikerülhet is.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#16048) tothjozsi96 válasza honda 1993 (#16046) üzenetére


tothjozsi96
addikt

<form method="post">
Ez kell?
vagy az action? :D

(#16049) biker válasza DNReNTi (#16043) üzenetére


biker
nagyúr

a nullával osztás is végrehajtható, csak nulla lesz az eredmény. ezért nem értem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16050) honda 1993 válasza tothjozsi96 (#16048) üzenetére


honda 1993
senior tag

Nem tudom hogy mi fog kelleni xd
Ezért kérdeztem.

Majd holnap megnézem hogy vannak e tutorial videok a YOUTUBE-on.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.