Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15601) biker válasza fordfairlane (#15600) üzenetére


biker
nagyúr

már ennyire lefaragtam a "kódot" hogy lássam, hol hibázik, tehát nehéz ennél többet kiírni.
a microtime eltérés és az új id azt mutatja, kétszer fut le a query, holott egyszer írom le.

ha csak ennyit írok a config.php-be, amit egyszer includeolok a lap alajén
$kapcsolat = mysql_connect( "$host", "$sql_felhasznalo", "$sql_jelszo" );
mysql_select_db( $adatbazis, $kapcsolat ) or die (mysql_error());
mysql_query("set names 'utf8'");

mysql_query("INSERT INTO log (l_ID,l_time,l_uid,l_text,l_dump,l_ip) VALUES ('',CURRENT_TIMESTAMP, '12', '".basename($_SERVER['PHP_SELF']).microtime()."', 'nincs dump', 'nincsip')");

akkor is két sor jelenik meg a táblában
ID 7
SQL idő 2014-05-03 14:48:40
12
index.tpl.php: microtime: 0.50981100 1399121320
nincs dump
nincsip

8
2014-05-03 14:48:40
12
index.tpl.php: microtime 0,4 s eltéréssel: 0.97117400 1399121320
nincs dump
nincsip

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15602) biker


biker
nagyúr

Érdekes, ilyet még nem láttam, nem tudom, hogy tehet ilyet, de...
kétszer fut le az index.php (jelen esetben index.tpl.php a template miatt a neve)
ebben a sablonban (Adminex from themeforest) hibás, ugyanez a script máshol működik, ezen a táron másik sablonnal is jó

Most debugoltam, és az időnézetben találtam egy ilyet, hogy ugye indul a lekérési folyamat az index.tpl.php-vel, majd jönnek a css-ek, js-ek, stb, és a sor végén ismét az index.tpl.php lefut újra valamiért
Ez mi a frászért lehet? (kivágtam a többi sort, hogy kiférjen)
[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15603) biker


biker
nagyúr

<link rel="shortcut icon" href="#" type="image/png">
Hogy a rohadás vigye el :W :W :W :W :W :W :W :W
ez duplikálta az oldaltöltést
elnézést a szemetelésért

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15604) Pikaa válasza biker (#15593) üzenetére


Pikaa
aktív tag

A Football Pool-ról van szó,mint bővítmény.

Egyenlő pont esetén,a gólkülönbséget szeretném ha nézné (pl. Szentábrahámnak van 32-59,az ugye -27 és Fiatfalvának van 32-47 és az = -15, így Fiatfalva kellene előrébb legyen) . Ami van kicsi zárójelben az utolsó oszlopban. Szűrőt nem látok sehol sem,hogy lehetne beállítani. Ezt szeretném " kiküszöbölni " . Ja,és még egy számozást,a csapatok elé ( # ).

(#15605) Sk8erPeter válasza biker (#15595) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És ennek egyébként mi értelme van, hogy egyik helyen PDO-t használsz, utána meg mysql_query-t? :U

Sk8erPeter

(#15606) biker válasza Sk8erPeter (#15605) üzenetére


biker
nagyúr

Az már a kínteszt volt, hogy nem hiszem el, hogy a pdo rossz, és kipróbáltam így is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15607) Phvhun válasza fordfairlane (#15600) üzenetére


Phvhun
őstag

Jah vissza kéne követni a call stack-ot manuálisan, vagy félautomatán ideiglenesen, kb így:

function foo($bemenet, $stack)
{
$stack[] = "foo";
naplohoz_hozzácsap(json_encode($stack));
sql_táblába_írkálás_pdo_függvénnyel( $bemenet + 12 );
}

function bar($stack)
{
$stack[] = "bar";
foo( rand(0,10) );
}

$tem = array();
foo(10, $tem);
bar($tem);

Aztán így meg látszik naplovacskában hogy egyszer innen egyszer meg onnan lett meghívódva az sql táblába irás.

Szerk: A kutya vigye el hogy új oldalra ment már közben a társalgás és nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#15608) TomyLeeBoy válasza Tele von Zsinór (#15560) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Így:

while($noticia_notes = mysql_fetch_array($result_notes))
{
$note = $noticia_notes["text"];
echo nl2br($note);
}

De úgy néz ki, mintha már lementésnél sem jelölné semmi a sortöréseket a stringben. Lehetséges hogy azért, mert get-el adom át és nem post-al?!

Az idő sebessége: 1s/s

(#15609) Sk8erPeter válasza TomyLeeBoy (#15608) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A sortöréseket GET-metódussal is lehet továbbítani természetesen (ez platformfüggő, pl. Windows esetén CRLF (vagyis carriage return-line feed): %0D%0A a query stringben), de ilyen formok esetében, ahol pl. már textarea van, tehát valószínűleg nagyobb tartalmakat fogsz továbbítani, nem indokolt a GET-metódus, sőt, ha túl hosszú a tartalom, az URL/query string hosszának limitáltsága miatt problémákat is okozhat, tehát használj POST-metódust. De pl. egy kereső esetén GET-metódus indokolt, így az URL kimásolható, elküldhető, könyvjelzőzhető.

Tehát esetedben érdemes lenne inkább POST-metódust használni (nem mintha ez okozná a problémádat, ez inkább csak javaslat).

A problémádra rátérve: azt írtad, "Ha a textarea-ban van sortörés, mentés és megjelenítés után már nincsen", hogyan mented el? Nem szeded ki a sortöréseket véletlenül? Megnézted már az elmentett tartalmat mondjuk tök egyszerűen phpMyAdminnal vagy valami másik adatbázis-kotorászóban? Debuggoltad már a tartalmat elküldés után?

Sk8erPeter

(#15610) TomyLeeBoy válasza Sk8erPeter (#15609) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Szia!

Igen, próbáltam megnézni phpmyadmin-al, illetve csak simán a feldolgozó php-val kiíratni különböző módokon mentés nélkül de akkor sem voltak már sortörések. A get-et igazából csak azért használtam, mert frissítés nélkül mentődik ez a tartalom, szóval ajaxos és így kézenfekvő volt. Most átdolgoztam, post-al küldöm, és minden jó lett, megvannak a sortörések mindenhol különösebb trükkök nélkül is.

Az idő sebessége: 1s/s

(#15611) Sk8erPeter válasza TomyLeeBoy (#15610) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A get-et igazából csak azért használtam, mert frissítés nélkül mentődik ez a tartalom, szóval ajaxos és így kézenfekvő volt."
A kettő között még csak minimális összefüggés sincs, AJAX-szal is tudsz mind POST-, mind GET-metódusok segítségével kommunikálni. Attól még, mert AJAX-szal küldöd el az adatokat, esetedben ugyanúgy a POST-metódus használata a kézenfekvő, és nem a GET, mivel nem egy keresőt vagy ahhoz hasonlót készítesz.

Sk8erPeter

(#15612) TomyLeeBoy válasza Sk8erPeter (#15611) üzenetére


TomyLeeBoy
tag

Nem mondtam hogy nem lehet, csak hogy nekem kézenfekvőnek tűnt elsőre, most is ajaxos, postal, és jó lett. :)

Az idő sebessége: 1s/s

(#15613) Sk8erPeter válasza TomyLeeBoy (#15612) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még mindig nem értem, miért lenne "kézenfekvő". :) Amúgy nem kötekedésből írom, hanem hogy nehogy valaki fejében rossz infók maradjanak meg véletlenül. :D

Sk8erPeter

(#15614) mobal


mobal
MODERÁTOR

Windowson (csak ez lehet) mi a legjobb alternatíva PHP szempontjából? Apache + PHP-FCGI? A lehető leggyorsabb működés elérése a célom.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15615) Sk8erPeter válasza mobal (#15614) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Web Platform Installer segítségével pár kattintás összehozni, a pár másodperces telepítés után pl. pötyögd be, hogy WordPress vagy Drupal, hogy ez behúzza a számára szükséges függőségeit, telepít mindent egy-két perc alatt, aztán max. az átmenetileg felrakott CMS-eket letörlöd.
IIS+MySQL+FastCGI PHP
http://prohardver.hu/tema/weblap_keszites/hsz_11089-11089.html :D

Sk8erPeter

(#15616) mobal válasza Sk8erPeter (#15615) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Naja, fastcgi php van most is :U

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15617) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata sms-gprs adat átalakításában?

Az lenne a cél, hogy egy sms/gprs-ben érkező adatot, egy online felületen megjelenítsek.

Lehet vannak ilyen oldalak, de egyéniben gondolkodom.

(#15618) Sk8erPeter válasza mobal (#15616) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De Apache-ot használsz... nem véletlenül linkeltem a másik topicból a hsz.-emet... :U

Sk8erPeter

(#15619) mobal válasza Sk8erPeter (#15618) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azzal gond nincs, nem kap annyi kérelmet. A PHP a lassú.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#15620) norby10


norby10
csendes tag

Sziasztok, ebben a topicban most aktiválok először és már is egy problémával... :P

Tehát mikor lekérem az adatbázistól vmit akkor kiirja, hogy empty query...

[link]

(#15621) trisztan94 válasza norby10 (#15620) üzenetére


trisztan94
őstag

a query változód ne legyen egy mysql query. csak sima string.

- telorol vagyok -

https://heureka-kreativ.hu

(#15622) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Pár régi többjátékos Flash-es játékomat át szeretném írni HTML5-re és mobil / desktop appokra.
Eddig a többjátékos mód az Adobe szerverein keresztül működött, amit most meg kell változtatnom.

Átlag webhosting esetén van olyan technológia, amivel meg tudom oldani a kommunikációt?
Első körben két játékosról lenne szó, mert a jelenlegi játékok ilyenek.

Csaináltam egy gyors félmegoldást: MySQL-be elmentem PHP-val az egyik fél lépését, majd a másik fél 1 mp-enként megkérdezi a szervert, hogy változott-e valami, és ugyanez fordítva.
Ez - gondolom - elég gáz megoldás, de valahogy tesztelni kellett a játékok többi részét.

Milyen megoldásra érdemes váltanom?
Olvastam a socketekről, websocketekről, de sajna elég kezdő vagy e téren, így nem tudom, hogy egyáltalán lehetséges-e egy mezei hoszting segítségével.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15623) DeltaPower válasza norby10 (#15620) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ez így értelmetlen:
$query = mysql_query("SELECT * FROM tys_post");
$result = mysqli_query($dbc, $query)

Így próbáld:
$query = "SELECT * FROM tys_post";
$result = mysqli_query($dbc, $query)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15624) supercow válasza Bici (#15622) üzenetére


supercow
őstag

Szerintem mezei hoszting szerveren nehéz, a websocketnek kell külön port és parancssoros PHP lehetőség. Esetleg dedikált gépen vagy virtuális szerveren ahol adnak shell jogot. Esetleg kiindulásnak jó ez a chat.
Én is épp websockettel dolgozom, csak nem játékon.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#15625) Bici válasza supercow (#15624) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Esetleg bármimás technika, ami nem olyan favágó, mint amit csináltam, de azért műxik webhostingon?
Van egy weboldalunk, azt hazsnálhatom erre is, de emiatt kissé drága lenne VPS-t venni. :B

Ha nincs más használható módszer, akkor megpróbálom az otthoni routeremet felkészíteni erre a feladatra. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15626) supercow válasza Bici (#15625) üzenetére


supercow
őstag

Tesztelésre én is a saját routeremet állítottam fel, USA-ból csatlakoztak hozzá tegnap, a szerverem még mindig fut, majdnem 24 órája. Port forward routerről saját gépre, 25/2 Invitel DSL kapcsolat és nincs vele gond, instant mennek az adatok. TP-Link 1043ND a router.
Websocketen kívül nem tudom van-e olyan technika ami nem terheli a hálózatot/szervert az állandó kapcsolódással. Ez a baj az X másodkercenként történő lekérésekkel, ahogy mondod favágó de máshogy nem megy.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#15627) supercow válasza Bici (#15622) üzenetére


supercow
őstag

egyébként amit csináltál nem "gáz megoldás" hanem long polling. ;)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#15628) Bici válasza supercow (#15626) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Akkor marad a router. TP-Link 3600-asom van, de akkor megy is fel rá az openwrt, meg valami dinamikus dns cucc, meg php, meg mysql.
Ez tovább fog tartani, mint a socketes móka. :DDD

mod: Meg voltam róla győződve, hogy ezért akasztás jár komolyabb fejlesztői körökben, de akkor mégsem. :D Módosítani mindenképp kell rajta, mert másodpercenkénti sql lekérdezést egy webszolgáltató sem szeret, pláne ha majd többen fognak játszani egyszerre, és szükségem is lesz később ennél jóval sűrűbb kommunikációra.
Kössz az infót. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15629) fordfairlane válasza Bici (#15628) üzenetére


fordfairlane
veterán

Meg voltam róla győződve, hogy ezért akasztás jár komolyabb fejlesztői körökben, de akkor mégsem.

Nem jár akasztás. Azokon a platformokon, ahol nem létezik sem push message, sem permanens kétirányú adatkapcsolat (socket jó darabig nem volt, és a régi böngészőkben ma sincs), csakis a polling marad. A kliens kénytelen rendszeresen a szerverhez fordulni, és lekérdezni, van-e változás, mivel a szerver nem tudja értesíteni erről.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#15630) norby10 válasza DeltaPower (#15623) üzenetére


norby10
csendes tag

kösz, mükszik :)

(#15631) Frenky89


Frenky89
őstag

Hali!

Egyszer csak kaptam egy tonna ilyen üzenetet a weblapomtól: "Unknown table engine 'InnoDB'" és "session_start(): open(/tmp/..., O_RDWR) failed: Permission denied (13)"

Semmit nem módosítottam már egy ideje. Mi okozhatja ezeket és vajon nálam, vagy a szolgáltatónál lehet a hiba?

(#15632) supercow válasza Frenky89 (#15631) üzenetére


supercow
őstag

A "Permission denied" a /tmp/-ben szerintem egyértelmű szolgáltató hiba, szerveren valamit eléggé eltolhattak frissítés során. Kérdezd meg őket volt-e a közelmúltban szoftverfrissítés a gépen, mert ezt meg ezt az üzenetet kapod.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#15633) DeltaPower válasza Frenky89 (#15631) üzenetére


DeltaPower
őstag

Valamit nagyon elronthattak az sql szerver frissítésénél, ha eltűnt az InnoDB támogatás. Mellé még a session könyvtár beállítást is sikerült rosszul megcsinálniuk :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15634) stigma


stigma
addikt

Szaisztok szeretnék segítséget kérni egy progblémában, ami az alábbi lenne.
Adott egy szerver, amin található egy Access 2007-es adatbázis (mdb vagy accdb kiterjezstésse), illetve az adatbázis, amiből szeretnék adatokat kinyerni és egy weblapra kiíratnia tartalmát.
A PHP fájlok az adatbázis mappájában van, illetve a connecction sztring-em az alábbi:
<?php
try {
$conn = new PDO("odbc:Driver={Microsoft Access Driver(*.mdb,*.accdb)} ;Dbq=adatbazis.accdb;Uid="";Pwd="");
}
catch (PDOException $e) {
echo $e->getMessage();
}
?>

Ennek elvileg működnie kell, találtam egy leírást, amit megnéztem és phpinfo()-val ellenőriztem milyen driverek vannak a szerverre telepítve, és mysql,odbc,sqlite is volt közöttük.

Ilyenkor sajnos valami olyasmi hibaüzenet jött ki:
"[Microsoft][ODBC Driver Manager] Data source name not found and no default driver specified"

Ez nem lehetséges sajnos, de van valami ötletetek mit tudunk kezdeni vele?
Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15635) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok! Kérem, valaki ebben tudna segíteni, megírni ezt a kis progit ?
:B
Egy függvény egy paraméterként megadott szövegből, paraméterként megadott darabszámú random karaktert belehelyez egy új stringbe. Ha a kiválasztott karakter szőköz, azt vegye figyelmen kívűl, és helyette egy másik random karaktert helyezzen az új stringbe. Az új stringben az összes karakter kisbeűssé legyen alakítva. A függvény visszatérési értéke az új string.

(#15636) DNReNTi válasza minimumgame (#15635) üzenetére


DNReNTi
őstag

El kellett olvasnom vagy ötször mire felfogtam pontosan mi is a feladat. :D Egy kérdésem még így is maradt: Miért? Tehát mi a gyakorlati funkciója ennek? :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15637) minimumgame válasza DNReNTi (#15636) üzenetére


minimumgame
tag

Semmi funkciója, haszna, egy feladat csak, a lényeg hogy működjön

(#15638) DNReNTi válasza minimumgame (#15637) üzenetére


DNReNTi
őstag

No akkor, hogy tanuljunk is leírom a dolog lépéseit a felhasználandó függvényekkel:

1. ellenőrzöd a két paraméter meglétét például empty()-vel, ha valamelyik is üres, máris eldobod az egészet: return false;
2. a paraméterben megadott szövegből eltávolítod az összes szóközt str_replace()-el.
3. strtolower() függvénnyel kisbetűssé alakítod a már szóközmentes szöveget.
4. megvizsgálod a szöveg hosszát strlen() függvénnyel, ez adja meg a véletlen szám maximum értékét, értelem szerűen nem lehet több mint maga a szöveg hossza.
5. indítasz egy for() ciklust amely a második paraméterben megadott alkalommal fut le.
5.1. a cikluson belül generálsz egy random számot a rand() függvénnyel, maximum értéke a 4. pontban meghatározott érték.
5.2. a substr() függvénnyel kivágod a random karaktert majd hozzáfűzöd a visszatérő string-hez.
6. kész, visszatérsz az új szöveges változóval.

bónusz:
- típusellenőrzés a paraméterekre
- megoldható, hogy a paraméterben megadott szövegből kivedd a kiválasztott random karaktert, így az csak egyszer fordul elő, ennek feltétele viszont, hogy minden körben csökkentsd a maximum random értéket, és meg kell vizsgálni azt is hogy a szöveg hosszához képest a második paraméter ne legyen nagyobb.

Jó munkát ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15639) DeltaPower válasza DNReNTi (#15638) üzenetére


DeltaPower
őstag

Hiányos a specifikáció, pl mivel kell visszatérni ha a string magában vagy szóközök nélkül rövidebb mint a második paraméterben megadott hossz? :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15640) DNReNTi válasza DeltaPower (#15639) üzenetére


DNReNTi
őstag

A feladat nem kötötte ki hogy egy karakter csak 1x szerepelhet.
Pl van egy szóközök nélkül 75 karakter hosszú stringed amiből 1000 db random karakter kell.
Mi az akadálya? Semmi. :) Csomó karakter majd többször szerepel, a második paraméter csak azt adja meg hányszor fusson le a for() ciklus. :) Arra pedig hogy a random szám ne legyen nagyobb mint a string hossza kitértem. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#15641) Sk8erPeter válasza DNReNTi (#15636) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egy kérdésem még így is maradt: Miért? Tehát mi a gyakorlati funkciója ennek? :)"
A kérdésed teljesen jogos, feltételezem, a feladat valami fos tanfolyamon/számonkérésen lett kitalálva, és tipikus esete annak, amikor a magát tanárnak képzelő embert jól fel kéne képelni, hogy talán gondolkozzon már el azon, hogy a diákjai milyen feladatokból fognak tanulni - hát nem ilyenekből. Kezdők számára tök feleslegesen komplikált feladat, ahelyett, hogy valami gyakorlati haszonnal bíró miniwebalkalmazást fejlesztetnének velük, és így némi kedvet is adnának a szakmához, meg olyat gyakoroltatnának velük, aminek még valami értelme is van.

Sk8erPeter

(#15642) helpmepls88


helpmepls88
csendes tag

Sziasztok,

Remélem jó helyen járok.

Segítségeteket kérném az alábbiakban, de kérlek vegyétek figyelembe, hogy kezdő vagyok.

Olyan megoldást keresek amivel logikai alapon tudok DIV-et válta(t)ni.

Pl.:

Ha a boltban 5-nél több kenyér van raktáron, akkor:

használja a div class1-et

különben

div class2-t.

Köszönöm előre is!

(#15643) DeltaPower válasza helpmepls88 (#15642) üzenetére


DeltaPower
őstag

[link]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15644) trisztan94 válasza helpmepls88 (#15642) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát mivel DOM-ot manipulálsz, ezért ez javascripttel kellene csinálni.

(#15643) DeltaPower

:C

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#15645) helpmepls88 válasza DeltaPower (#15643) üzenetére


helpmepls88
csendes tag

Köszi a választ!

Ezzel próbáltam, ha jól látom /értelmezem te is valami ilyesmit linkeltél. Nem működött. Elírtam volna valamit?

if (mysql_num_rows($valami) > 0)
{
echo "<div class=\"egy\"></div>";
}
else
{
echo "<div class=\"ketto\"></div>";
}

[ Szerkesztve ]

(#15646) DeltaPower válasza helpmepls88 (#15645) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ha a $valami-ben levő valami helyesen lett lekérdezve, akkor ennek működnie kellene. Természetesen 4 sor kódból nem lehet látni, ha máshol van a hiba.

trisztan94: na? na? mit mondtam? :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#15647) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!

Annyi kérdésem van, nem is biztos, hogy jó topicban járok. :)
Röviden: regisztrátor- és tárhelyváltás miatt a mail() függvényeim nem működnek. A Netmaskhoz költöztem át, ha ez segít konkretizálni a problémát.
PHP-ből sajnos nem vagyok egy Bill Gates, a pár soros kódot, ami a régi tárhelyen működött, egy itteni lelkes fórumozó írta. Elküldés előtt ugyebár ellenőrzi, hogy minden oké-e. Na most az új helyen dob egy errort: Nem elérhető a PHPMailer osztály! Ez a kódrészlet a felelős érte:

function send_email( $to, $toName, $from, $fromName, $subject, $message ) {
$phpmailer_path = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/../phpmailer/class.phpmailer.php';

if(!file_exists($phpmailer_path)){
throw new Exception('Nem elérhető a PHPMailer osztály!');

Az előző tárhelyemről még leszedtem három fájlt: class.phpmailer.php, class.pop3.php, class.smtp.php. Ezeket a megfelelő könyvtárba pakoltam, de így másfajta errort dob valamelyik fájl valahányadik sorában, én pedig nem vagyok róla meggyőződve, hogy jó úton indultam el. Kicsit gyanús, hogy nem nekem kéne a levélküldő fájlokat összemókuskodni az internetről.
Szóval egy sima PHP-s levélküldéshez tényleg kell ekkora cirkusz, vagy valamit alapból rosszul csinálok?

(#15648) Sk8erPeter válasza trisztan94 (#15644) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hát mivel DOM-ot manipulálsz, ezért ez javascripttel kellene csinálni."
Sehol nem írta, hogy kliensoldalon szeretné manipulálni a DOM-ot. Szerveroldalon is lehet különböző feltételektől függően class-t generálni egy kódból kreált HTML-elembe. :)

(#15647) lesaux :
"Szóval egy sima PHP-s levélküldéshez tényleg kell ekkora cirkusz, vagy valamit alapból rosszul csinálok?"
Egyáltalán nem nagy cirkusz, főleg PHPMailerrel vagy SwiftMailerrel. Valószínűleg VALAMIT te rontasz el, például éppen az elérési utat, mivel konkrétan az a hiba.
Amúgy nem a "mail() függvényeid" nem működnek most, hanem konkrétan nem található a PHPMailer osztály az általad megadott elérési úton.

A kódodban ez van - ja, és légyszi használd legközelebb a "Programkód" gombot a kódod kijelölése UTÁN! Köszi! -:
$phpmailer_path = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/../phpmailer/class.phpmailer.php';

itt tehát a kellős közepén van egy /../, ami azt jelenti, hogy a rootkönyvtárhoz képest még visszafelé lépsz egyet. Ergo az előző tárhelyeden mások voltak az elérési utak, mint az új tárhelyen.
Próbáld ki azt, hogy ezt kiszeded belőle, így:

$phpmailer_path = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/phpmailer/class.phpmailer.php';

Persze ismerni kéne a tárhelystruktúrát. :) De első próbának jó lesz, vagy nem.

Sk8erPeter

(#15649) lesaux válasza Sk8erPeter (#15648) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi a választ.
Az elérési út nem a valóságot tükrözi, csak ez a régebbi kódrészlet akadt a kezembe. A mostaninál három darab /../ is van, ami mondjuk eleve gyanús, de hát egyszer vissza kell lépnem a public_html mappából, utána a domainnevemet leíró mappából, majd a domains nevűből, és ott figyel egy .php mappa, amiben 5 db php-mail.log fájl sorakozik, de mind 0 bájt hosszú.
Ide másoltam be a fent elmített három fájlt, amiről szintén nem tudom, hogy normális dolog-e. Már hogy alapból nincs-e valahol, kell-e őket másolgatni, és van-e esetleg a DirectAdmin felületen egy egyszerű kapcsoló, hogy ne kelljen ennyit görcsölni. Ha egyébként az elérési út stimmel, akkor az egyik ilyen fájlban jelez hibát.
Lehet, hogy holnap felhívom a Netmaskot, magyarázzák el, hogy lehet levelet küldeni.

(#15650) Sk8erPeter válasza lesaux (#15649) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na várjál, mielőtt anyáznál a tárhelyszolgáltatódnál, azért előtte próbálkozz kicsit, vagy írd körül nekünk jobban a helyzetet, mert úgy tűnik, nem vágod az elérési utak mikéntjét. :D

"A mostaninál három darab /../ is van, ami mondjuk eleve gyanús, de hát egyszer vissza kell lépnem a public_html mappából, utána a domainnevemet leíró mappából, majd a domains nevűből, és ott figyel egy .php mappa, amiben 5 db php-mail.log fájl sorakozik, de mind 0 bájt hosszú."
Heh? :DDD
Most hogy jönnek ide a logfájlok? Te a phpmailer könyvtárban lévő class.phpmailer.php fájlt szeretnéd elérni, ennek kell a megfelelő elérési útja.

Na, tehát hogy is van ez nálad?
Van a public_html könyvtárad, gondolom ebben van valahol a phpmailer könyvtár, nem eggyel vissza a public_html-től, na de kérdés, hogy konkrétan a public_html-en belül melyik könyvtárban van. Vagy ömlesztve van a public_html-be? Vagy hogyan?
Írd körül a könyvtárstruktúrát légyszi, és akkor szerintem a szolgáltató bevonása nélkül is meg tudjuk oldani a problémát. Persze az jó, ha ők is gyorsan válaszolnak. :D

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.